Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
a uvidíš všechny příspěvky!
plksv
Včera v 15:27
Puberťák o prázdninách :slight_smile:. Když je doma, má za úkol každý den dělat dřevo - naštípat, odvozit, poskládat. Neprotestuje :slight_smile:, prý ho to baví.
Zobraz celou zprávu
plksv
15. črc 2019
Je velmi příjemné potkat se se studenty i o prázdninách. Dnes to byli dva sympatičtí kluci, budoucí maturanti. Konverzovali jsme v supermarketu u pokladny. Bylo by to skvělé, kdybych na pásu neměla velké balení prezervativů :grinning:. A tak lepší jak láhev, ne?
Zobraz celou zprávu
plksv
14. črc 2019
Tak jsem hodně váhala, jestli sem tu fotku dát, protože se mi nechce se úplně odtajňovat. Ale když je to #bez_makeupu a tak já chodím pořád, jdu do toho :slight_smile:. Věk: 44:slight_smile:.
Zobraz celou zprávu
plksv
11. črc 2019
Včera to bylo šest let, co se nám narodilo naše pozdní dítko, které jsme si naplánovali k puberťákům. Jsme tak šťastní, že ho máme!!! Ještě jedna veselá porodní příhoda, kterou už jsem tady kdysi psala, ale je pro mě nezapomenutelná. Manžel je drsňák, klidně by mě odrodil sám :slight_smile:. Pochopila to i PA a nechávala nás o samotě v porodním boxu. Pak už jsem cítila, že se to blíží, manžel mě zkontroloval a běžel pro PA. Od ní jsem se dozvěděla, že chlap jí řekl, že už jdou ven plodové obaly. Ona - jak to víte? Manžel - když jsem rodil krávu, vypadalo to podobně :grinning:!
Zobraz celou zprávu
plksv
9. črc 2019
Poraďte prosím!
Budeme dělat vestavěnou skříň přes celou stěnu. Protože je tam nějaký tepelný most a mohla by se tam dělat plíseň, nemůžeme to uzavřít dřevěnou skříní. Takže tam bude lehká samonosná konstrukce a teď: co před ni? Zatím spekuluji o šesti roletách, nebo vertikálních žaluziích a nejvíc mě láká japonská stěna. Nemáte s ní prosím někdo zkušenost? Klady x zápory? Nebo nenapadá Vás ještě nějaká jiná možnost?
Zobraz celou zprávu
plksv
5. črc 2019
Tak jako každý rok jsme i včera byli na Velehradě na Večeru lidí dobré vůle. Nádherná akce, užili jsme si ji jako rodina. Jsem moc ráda, že s námi ještě pořád jezdí naši puberťáci (15 a 18 let), z okolí vím, že to není až tak běžné. Opravdu si to užívám :slight_smile:.
Zobraz celou zprávu
plksv
1. črc 2019
Poraďte prosím, v čem perete bílé prádlo, aby bylo bílé :slight_smile:. Používám toto bělidlo, ale musím objednávat přes net, poštovné, cena... Ráda bych zkusila něco jiného.
Zobraz celou zprávu
plksv
28. čer 2019
Puberťák vytahoval nádobí z myčky. Tohle byl hrnek :slight_smile:. I přes to ho miluju :grinning:.
Zobraz celou zprávu
plksv
27. čer 2019
Už jsem psala, že kvůli stavebním úpravám školní rok na našem gymnáziu skončil. Pro zajímavost - vždycky máme slavnostní zakončení, na kterém se mimo jiné odměňují tradičně tři studenti. Nejoblíbenější kategorie je skokan roku - student, který si nejvíc zlepšil od pololetí průměr. Pak se uděluje cena ředitele školy pro toho, kdo měl za rok nejvíc úspěchů a reprezentoval školu. A poslední se losuje - při přijímacím řízení můžou uchazeči odevzdat lístek se jménem studenta, který jim školu doporučil. Takže cena za dobrou reklamu :slight_smile:.
Zobraz celou zprávu
plksv
26. čer 2019
Včera jsme zakončili školní rok, studenty vystřídali řemeslníci. Byla jsem dojatá, ač všude čtu, že na střední škole to už moc nefunguje, dostala jsem spoustu kytiček, sladkostí, od studentek ze Slovácka nějakou tu láhev... Už teď se mi začíná stýskat, ano jsem praštěná učitelka :slight_smile:.
Zobraz celou zprávu
plksv
21. čer 2019
Vzdělávací okénko :slight_smile:.
Dnes s příběhem. Už jsem tu psala, že tento týden se na naší škole odehrávají projekty, tedy neobvyklé vyučování. Dnes jsem vzala s sebou i kluka - a kluk žirafu. Studenti byli nadšení. Když jsme byli na rozhledně, začali studenti opakovat pravopis s/z, protože jsem tehdy použila příklad s rozhlednou. A oni si to pamatují = můj pedagogický úspěch! Opakování pro Vás: Shlédli jsme dolů z rozhledny, u jejího vchodu stála maminka. X Z rozhledny jsme zhlédli krásné okolí (pohled do prostoru a 4. pád).
Zobraz celou zprávu
plksv
Zpráva byla změněna 19. čer 2019
Každý rok předposlední týden školy probíhá na našem gymnáziu tzv. projektový týden. Je to týden netradičního vyučování. Já třeba letos s kolegy pořádám projekt S knihou v batohu. Chodíme po Hostýnských vrších a Chřibech, kolegyně, co má zeměpis, rozdá s komentářem mapy, já na zastávkách nahlas čtu a kolega biolog komentuje každou rostlinku, brouka, houbu. Je to skvělé, moc si to užívám, občas mám pocit, že víc než studenti! Ne, dávají dobrou zpětnou vazbu :grinning:
Zobraz celou zprávu
plksv
12. čer 2019
Tak jsem se odhodlala k jednomu malému odříznutému odtajnění :slight_smile:. Foto z maturit.
Zobraz celou zprávu
plksv
8. čer 2019
Puberťák vyráží s kamarádem na třešně a bere si láhev s pitím. Říkám mu, ať na :cherries: nepije, odpovídá: ano, maminko, četl jsem Rychlé šípy :slight_smile:. Musela jsem si to nalistovat :slight_smile:.
Zobraz celou zprávu
plksv
7. čer 2019
Tohle je důvod, proč na naši zahradu chtějí chodit děti z celé vesnice :slight_smile:. Lanovka má cca 30 metrů.
Zobraz celou zprávu
plksv
Zpráva byla změněna 1. čer 2019
Tak letošní maturity prohlašuji za zdárně ukončené :slight_smile:. Všichni moji studenti z češtiny prošli, jako vždy to bylo vyšťavující, plné stresu ale i smíchu, jednou jsem málem poskytovala první pomoc, došlo na slzy - úlevy, smutku i přetlaku. Já jsem si pobrečela na závěr, když mi přišlo několik studentů postupně poděkovat... A letos jsem si koupila na tuto příležitost troje šaty! Loni jen jedny, tak už se děsím příštích maturit :slight_smile:!
Zobraz celou zprávu
plksv
31. kvě 2019
Manžel ulovil na zahradě takového obra!
Zobraz celou zprávu
plksv
17. kvě 2019
Aktuálně u nás večer... Díváme se s klukem z okna... Asi nám přistane za zahradou :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
plksv
16. kvě 2019
Kdo má nejdražší tenisky v rodině? Náš puberťák! Ještě že si na ně sám vydělá na brigádě :slight_smile:. Ale musím uznat, že jsou opravdu luxusní.
Zobraz celou zprávu
plksv
Zpráva byla změněna 15. kvě 2019
Dcera puberťačka hraje od minulých Vánoc na housle. Hra ji pohltila, mám pocit, že hraje pořád :slight_smile:, dle paní učitelky je hodně dobrá. V pondělí měla koncert se souborem na zámku v Kroměříži, jsem na ni opravdu hrdá, protože tak krátce v souboru nikdo nehraje. A když jsme tam šli, museli jsme se prodírat stany a auty filmařů, protože se u nás aktuálně natáčí pokračování Marie Terezie :slight_smile:. ( Za kvalitu fotky se omlouvám, nerada na takových akcích fotím).
Zobraz celou zprávu
plksv
13. kvě 2019
Tak to jsem prý já :grinning:. Buď je synek špatný malíř, nebo budu muset zvážit nějaké estetické úpravy :slight_smile:.
Zobraz celou zprávu
plksv
Zpráva byla změněna 12. kvě 2019
Puberťáci za mnou přišli večer s tajuplným úsměvem... A popřáli mi ke Dni matek :slight_smile:. Kytička je za jejich peníze z brigád.
Zobraz celou zprávu
plksv
11. kvě 2019
Opravuji písemky... Co jiného napsal spisovatel než knihy:slight_smile:.
Zobraz celou zprávu
plksv
10. kvě 2019
Další vzdělávací okénko:slight_smile::
Dnes jsem v druhém ročníku probírala slovotvorbu a dobrali jsme se k názoru, jak je český jazyk zajímavý a taky náročný:slight_smile:. Řešili jsme kořenovou/kmenovou alternaci. To znamená, že když skloňujete, časujete, stupňujete, když se z podstatného jména udělá přídavné... dojde občas k nějaké hláskové změně.
Například:
změna délky - míle/tisíc mil
měkčení - noc/noční
vypuštění hlásky - pes/psí
nejčastější je změna hlásky - Praha/pražský (h-ž)
Je toho víc, koho to zaujalo, může mrknout do mluvnice:slight_smile:.
A hned jsme se se studenty bavili, jak to mají těžké cizinci, my to používáme automaticky. Ujistila jsem je, že nejen cizinci, ale i děti. A uvedla jsem příklady od našeho mrňouse: lev, levice a levičátko. Voda tečela. Má dva parní válece. Na obrázku udělal podepis.
Jaké kořenové alternace neproběhly u Vašich dětí :slight_smile:?
Zobraz celou zprávu
plksv
7. kvě 2019
Ještě musím napsat jednu milou vzpomínku na loučení s maturanty (i když se s nimi uvidím za pár dnů u ústní části). Není moc zvykem, že by něco dávali učiteli, který není třídní. Proto mě moc potěšilo, když jsem od nich poslední hodinu dostala kytku a knihu s věnováním (Skleněný pokoj - mám už přečteno z knihovny, ale skvělá volba). Vážím si toho...
Zobraz celou zprávu
plksv
5. kvě 2019
Dnes dopoledne jsme se chystali do kostela. Vzala jsem si schůdky a z horní skříně vytáhla už uskladněné zimní kabáty :slight_smile:. Dobře jsem udělala, v kostele jsem viděla, že tento nápad měli skoro všichni :slight_smile:. Tak studený máj - v stodole ráj.
Zobraz celou zprávu
plksv
1. kvě 2019
Líbání pod rozkvetlým muškátem asi neplatí, že :grinning:? Ale po 21 letech manželství už to snad nemusíme tak hrotit :slight_smile:.
Zobraz celou zprávu
plksv
28. dub 2019
Přemýšlím, jestli vyrobit milníkovou kartičku a dát Vám sem fotku... Dcera přišla s prvním cucflekem na krku!!! No, dělám si z toho trochu legraci, ale úplně mi to nejde:slight_smile:. Čekám, kdy si toho všimne manžel.
Zobraz celou zprávu
plksv
27. dub 2019
Musím se pochlubit :slight_smile:. Už jsem tady kdysi psala, že chodím pořád oblečená v šatech, mám jich požehnaně, je to moje úchylka :slight_smile:. Občas nosím sukni + tričko, rifle minimálně. Včera jsem měla poslední hodinu s maturanty, dala jsem jim takový malý dotazník, chtěla jsem zpětnou vazbu za celé čtyři roky. Mimo jiné mi jedna studentka napsala: Moc se mi líbí, že se pěkně oblékáte, udělá to hodně :slight_smile:. Opravdu mě to potěšilo :slight_smile:.
Zobraz celou zprávu
plksv
14. dub 2019
Dcera si udělala na snídani lívance, jeden si nechala na talíři, že si ho dá, až přijdeme z kostela. A lívanec nikde. Proběhlo vyšetřování, bylo zjištěno, že ho snědl prostřední bratr. Ale nejlepší byl náš mrňous, který hned holce sděloval: Já jsem ten plivanec na talíři taky viděl :slight_smile:.
Zobraz celou zprávu
Strana
z 12
Předchozí Strana
z 12
Další