Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
a uvidíš všechny příspěvky!
pr_clanek
12. čer 2019 Čtené 151x

Zařídit, aby byl dětský pokoj pěkný a zároveň plně funkční zabere spoustu práce. Nebojte, poradíme vám jak na to!

Dětský/studentský pokoj Heaven II - bílý 1

Dětský pokoj je světem snů a fantazií. Děti si zde mohou hrát, stát se alespoň na chvíli princeznami, piráty nebo rytíři. Dětský pokoj je pro vaše děti nejdůležitější místností ve vašem domě či bytě. Děti si zde hrají, odpočívají a později také dělají domácí úkoly. Je tedy důležité, aby se zde děti cítili dobře. A právě výběr správných barev v dětském pokoji hraje důležitou roli. Proto si dobře pohrajte s barvami, aby se vaše dítko cítilo ve svém království dobře. 

Dětský pokoj Omega D - výběr odstínů

Barev se nebojte. Při výběru nábytku do dětského pokoje je vhodné brát v potaz, kromě samotného přání dítěte i jeho povahu. U dětí většinou platí, čím více barev, tím lépe. Dítě se cítí spokojeně a hravě. Ovšem pozor ať to nepřeženete. Barvy mají na psychiku dítěte velký vliv. Stěny pokoje nebo nábytek ve správné barvě může dítěti přidat chuť do učení nebo ho naopak zklidnit, pokud je velmi akční. Jaké barvy tedy zvolit?

Stará osvědčená klasika

V dnešní době obecně platí, že růžová barva patří dívkám, modrá chlapcům. Rodiče většinou jako první barvu pokoje svého dítěte volí růžovou pro dívku a modrou pro chlapce. Mnoho maminek chce ze své holčičky mít alespoň na chvíli růžovou princeznu. Růžová jako barva pro dívky v menším věku je již klasika. Rodiče svou malou princeznu oblékají v růžové od hlavy až k patě. Růžová čepička, tričko, kalhoty, boty i spodní prádlo. To samé platí o modré barvě a chlapcích. Tedy není divu, že tyto barvy pronikají i do jejich pokojů. Je to již zažitý stereotyp, který zřejmě bude nějakou dobu pokračovat. Děti tyto barvy milují a je skvělé, když jim je rodiče dopřejí.

A co neutrální bílá barva?

Pokud nejste moc kreativní nebo se vám nechce přemýšlet, jakou barvou vymalovat dětský pokoj, pak si zřejmě řeknete, že vymalovat celý pokoj bílou barvou není špatný nápad. Ovšem bílá barva není nejlepší volba, zejména do dětského pokoje, který by měl být barevný. Pokud se přece jen rozhodnete pro bílou barvu stěn, můžete na stěny nalepit nálepky či pověsit obrázky z oblíbených pohádek vašeho dítka. Můžete také pořídit nábytek v bílé barvě, ale stěny pokoje udělat barevné. Nábytek v této neutrální barvě je díky své flexibilitě vhodný dítěti i do 13 věku.

Dívčí pokoj Jasmína II - borovice peters 1

Další skvělé volby barev

Děti mají obecně rády syté barvy. Když dáme menšímu dítěti dřevěnou hračku bez jakýchkoli jiných barev a dvoubarevné, je jasné, po kterém sáhne jako první. Děti milují především pestré barvy – žlutou, zelenou, oranžovou. Žlutá barva je jasná, povzbudivá a stejně jako slunce vám nabudí pocit zahřátí. Zelená barva je zase zklidňující. Oranžová barva navozuje pocit radosti a dobré nálady. Další dobrou volbou může být také modrá, ovšem v tmavším tónu. Světlý tón modré je příliš chladný.


Kterým barvám se vyhnout obloukem?

Jednou z nevhodných barev je červená. Červená barva je považována za agresivní a není dobrou volbou zařídit celý pokoj touto barvou. Také nejsou vhodné příliš smutné a temné barvy. Nemusíte se však bát vhodně použít šedou, hnědou či černou barvu. Hlavně se snažte zbytek pokoje zařídit světlými barvami, ať už nábytku nebo stěn.

Dětský pokoj Gama B - dub / antracit

Sourozenci v jednom pokoji

Když pokoj sdílejí sourozenci, můžou nastat hádky o barvy, jak stěn pokoje, tak nábytku.  A právě barvy nábytku a stěn pomůžou skvěle rozlišit jednotlivé území. Vy se tak vyvarujte dalším zbytečným hádkám. Dvě stěny pokoje můžete vymalovat podle přání jednoho dítěte, druhé dvě zase podle přání druhého dítěte. Obě děti tak budou mít část pokoje jen podle sebe a budou spokojené.


Věčný strašák – černá barva

Pravděpodobně se to někomu z vás stalo nebo stane. Vaše dospívající dítě za vámi dojde a řekne, že by chtělo obarvit pokoj na černo. Je to ovšem dobrý nápad? Dítě tím většinou vyjadřuje odpor, nepřístupnost, vzdor nebo se snaží vypořádat s problémy, které život přináší. Nejlepší radou je si s dítětem promluvit a pokusit se mu to rozmluvit. Hlavně s citem. Tím, že se budete rozčilovat se nic nespraví a vaše dítě může nakonec pokoj vymalovat za vašimi zády. Pokud i po vašem rozhovoru trvá na černé barvě, zkuste se dohodnout alespoň na kompromisu, že pouze jedna či dvě stěny pokoje budou černé, zbytek světlý. Dáte tak najevo, že berete v potaz jeho nápad. Ovšem pokud vaše dítě snáší pubertu špatně, je smutné až v depresi. Černá barva spíše podpoří tuto náladu a není dobrou volbou. V takovém přídě zpozorněte a věnujte dítěti zvýšenou pozornost, v tomto věku vás velmi potřebuje, i když říká, že ne.

Studentský pokoj Saturn D - černá / béžová / dub

Každému se líbí jiná barva. Znáte to, určitě jste se už s mnoho lidmi bavili, jaká je jejich oblíbená barva a každý řekl jinou.  Tak jako u jídla i u barev platí: Sto lidí sto chutí. Ač se to tedy možná někomu nemuselo zdát, barvy silně ovlivňují lidskou mysl. Na našem e-shopu Nábytek-harmonia.cz najdete v kategorii dětské pokoje sestavy různé inspirace, které pomohou zařídit pokoj vašeho dítěte podle vašich představ. Naleznete zde dětské pokoje pro holky i kluky, luxusní, ale i levné dětské pokoje a také pokoje pro miminka. Máme na výběr také nejrůznější doplňky do dětského pokoje jako povlečení, prostěradla, boxy na hračky, dětské kapsáře atd.

Čti celý článek
pr_clanek
8. kvě 2019 Čtené 57x

Koupání je pro většinu miminek příjemná záležitost a součást večerního uspávacího rituálu. Co vše mít po ruce, jak správně pečovat o jemnou pokožku vašeho děťátka a co udělat proto, abyste si to užili oba?

Základem je mít vše připraveno v dosahu, abyste během koupání nemusela nikam odbíhat – miminko nemůžete nechat ve vaničce samotné, i když už třeba samo sedí. Proto si před koupáním nachystejte kolem vaničky vše potřebné – jemnou žínku, šampon a mycí gel (doporučujeme NIVEA Micelární gel a Micelární šampon, které důkladně čistí a přitom jsou natolik jemné, že je lze používat denně). Vedle vaničky rozložte nahřátou osušku a vše, co je třeba k zabalení a oblečení na noc – plenku, krém na ošetření zadečku, olejíček a čisté pyžamko.

Když máte vše nachystáno, napusťte do vaničky vodu – měla by mít zhruba teplotu těla, tedy kolem 36 – 37°C. Miminko svlékněte, očistěte zadeček a ponořte jej do vody. Celou dobu jej držte na jedné ruce a dbejte na to, aby si nepotopilo hlavičku. Nejprve omyjte čistou vodou obličej, pak tělíčko žínkou s trochou mycího gelu. Pokud se pobyt ve vodě děťátku líbí, klidně ho chvíli nechejte cákat a kopat nožkama. Na konci koupání umyjeme vlásky, aby miminku nebyla zbytečně dlouho zima na hlavičku.

Vyndejte miminko z vaničky, zabalte ho do připravené osušky a lehce osušte. Teď je čas na ošetření pokožky – kápněte si do dlaní trochu pečujícího oleje (např. NIVEA pečující olej) a jemně jej vmasírujte do pokožky miminka. Ošetřete zadeček krémem proti opruzeninám, zabalte do plenky a oblékněte čisté pyžamko.

Zvládli jsme to! Miminko je čisté, voňavé a spokojené, připravené na velký výlet do říše snů. A vy si můžete odpočinout a užít si chvilku pro sebe.

Užitečné tipy a rady přímo pro vás

Pokud si ráda přečtete zajímavé a užitečné tipy, jak pečovat o sebe v době těhotenství anebo již o vaše děťátko, zaregistrujte se do NIVEA online průvodce těhotenstvím a mateřstvím, a budou vám chodit přímo do emailové schránky. Také tím získáte možnost vyhrát balíček té nejjemnější NIVEA péče pro vaše miminko. Více informací se dozvíte zde.

Čti celý článek
pr_clanek
6. kvě 2019 Čtené 304x

V loňském jubilejním 25. roce působení na scéně českých nestátních neziskových organizací přerozdělila Nadace Naše dítě ve prospěch ohrožených dětí téměř 10 milionů korun. Podpořeno bylo 80 rodin a 53 organizací.

Nadace Naše dítě pomáhá tam, kde stát zapomíná, za celou dobu svého působení nezískala nadace žádnou podporu od státu. Nadace poskytuje přímou finanční pomoc rodinám a organizacím. Rodiny žádají převážně o příspěvek na zakoupení kompenzačních pomůcek pro své handicapované dítě, nebo například nákladné rehabilitace a neurorehabilitace, na které stát nedoplácí apod.

Organizacím přispívá Nadace Naše dítě na vybavení vedoucí ke zlepšení kvality života pro dětské pacienty i zdravotnický personál různých zařízení (rehabilitační pomůcky ad.). Díky největšímu sponzorovi mohla nadace v loňském roce přispět například 10 rehabilitačním centrům napříč ČR. Další projekt ve spolupráci je zaměřen například na podporu děti s poruchami autistického spektra, kterých přibývá, a také na děti s dětskou mozkovou obrnou.

Od roku 2004 provozuje Nadace Naše dítě také právní poradenství pro rodiče v tíživé situaci. Na Lince právní pomoci odpovídají každou středu na dotazy z řad veřejnosti advokáti, specialisté na rodinné právo, a to bez nároku na honorář.

V roce 2019 je činnost nadace zaměřena především na příjmovou chudobu a pomoc dětem a rodičům samoživitelům, kteří žijí na hranici chudoby, a to nejen v důsledku zdravotního či mentálního handicapu dítěte.

Chudoba je v ČR dědičná a děti jsou kvůli ní často sociálně vyloučeni z kolektivu, ztrácejí tak motivaci pro socializaci, ale například i vzdělávání, a tím také šanci na budoucí vhodné uplatnění na trhu práce. Pohybují se v začarovaném kruhu. Nadace Naše dítě chce v letošním roce přispívat mimo jiné i na rozvoj a vzdělávání takto znevýhodněných dětí. Příkladem může být letošní jubilejní 10. ročník kampaně Dejme úsměv dětem.

Děkujeme všem velkým sponzorům i drobným dárcům, kteří naši činnost dlouhodobě podporují.

Nejsou-li vám osudy ohrožených a handicapovaných dětí lhostejné, můžete se připojit do naší rodiny dárců, např. příspěvkem na Konto Naše dítě 123131123/0600, nebo zasláním dárcovské SMS, nebo nás můžete podpořit i jinými způsoby:  https://www.nasedite.cz/nabizim-pomoc/.

Čti celý článek
pr_clanek
17. dub 2019 Čtené 257x

Žádná výstavní kočka v dnešní době nevyjde na ulici bez svého mobilu. Tato chytrá krabička v sobě totiž ukrývá veškeré kontakty, důležité konverzace, diář, fotoalbum, stovky obchodů s módou, zajímavé čtení i oblíbený hudební mix. Jednoduše vše, co tvoří její mikrosvět. Občas ale každá z nás dostane chuť sundat sluchátka a vychutnat si song svého srdce na plné pecky. Jak to zařídit?

Zejména při vaření nebo uklízení potřebujeme volnost pohybu, abychom tím neztratily víc času, než je nutné. Z toho důvodu poslech hudby ze sluchátek nepřipadá v úvahu, protože jejich přívodní kabel se každou chvíli někde zachytí a strhne nám je z uší. Což je k vzteku. A co když se chceme o písničky z mobilu podělit, třeba při popíjení vína s kamarádkou na terase za teplé letní noci? Příležitostí je v životě každé z nás více než dost… Tak se uvolněte a ukažte svému okolí, že váš hudební vkus stojí za sdílení.

Repráček k mobilu podtrhne váš styl

Přenosný reproduktor už dávno není doménou jen výstředních puberťáků a povalečů v parku. Dnešní modely jsou tak minimalistické a krásné, že si je okamžitě zamilujete. Už se vám nikdy nestane, že budete chtít ještě trochu zvýšit „volume“ při poslechu hudby z mobilu, a ono už to víc nepůjde. Bluetooth reproduktor EMOS vám zajistí vždy dokonalý hudební zážitek. Stačí zavřít na chvilku oči a ocitnete se na koncertě svého srdcového zpěváka, přímo pod pódiem.

Využijete ho doma, v kanceláři, na zahradě, na dovolené nebo na večírku jako prvotřídní party reproduktor. Nejenom že zesílí a zkvalitní hudbu přehrávanou z mobilu, ale při jízdě v autě ho díky integrovanému mikrofonu využijete i jako handsfree. Vybrané modely jsou navíc voděodolné, takže si s nimi klidně skočte do sprchy.

S mobilem, tabletem nebo notebookem se propojí bezdrátově pomocí Bluetooth, proto si ho kamkoli přenesete i během poslechu (což typicky využijete třeba při úklidu domu). Ve svém nitru ukrývá integrovanou nabíjecí baterii, kterou v případě vybití opět oživíte s pomocí micro USB kabelu. Výhodou je, že nemusíte čekat, až se dobije do plna. Funguje i během nabíjení.

Vyberte si toho pravého

Nejmenší FREESTYLER (vážící jen 145 g) padne do oka pravděpodobně spíše sportovkyním a jejich dětem. Je vyrobený z odolného ABS plastu a silikonu, takže odolá nárazům, prachu, dešti i blátu. Abyste si ho mohla vzít pohodlně všude s sebou, je vybavený praktickou karabinkou (k přicvaknutí třeba na batoh) a vzadu kulatou přísavkou (pevně ho přišpendlí k obkladům v kuchyni nebo klidně přímo ve sprše).

Sexy TIFFY je stvořený pro elegantní manažerky i královny večírků. Svým retro vzhledem, celokovovým tělem a elegantními barevnými odstíny reprezentuje to nejzajímavější, co můžete v práci nebo na párty vytáhnout z kabelky. Padne jako ulitý do každé ženské ruky a zajistí vám majestátní hudební doprovod při vstupu na jakoukoli scénu života. Třešničku na dortu představuje barevné textilní poutko, které se postará o to, aby vám ani při divokém tanci nevypadl z ruky.

SOUNDBOSS vzhledově nepotěší něžnou ženskou duši tak jako předchozí 2 reproduktory, ale oproti nim vám nabízí o mnoho kvalitnější zvuk. A co je ještě důležité? Že vašemu srdci blízké tóny pošle do světa v úhlu 360° (takže se jimi plně nabažíte, ať se postavíte kamkoli), a kromě křišťálově čistých tónu se postará i o pořádně dunivé basy. Jako jediný umožňuje navíc spárování 2 SOUNDBOSSŮ, které tak vytvoří jedinečné přenosné stereo. Na jedno nabití vám potěší uši přibližně na 25 hodin.

Drsňáka se jménem BOOMER si na kosmetický stolek už asi vůbec nepostavíte, ale váš muž z něj bude stoprocentně nadšený. Je vybavený špičkovým CSR chipsetem 4.0, vydrží hrát až 3× déle než běžné bezdrátové reproduktory na trhu, má nejvýkonnější reproduktor (12 W) a nejsilnější baterii (4 400 mAh). Vzhledem k vysokému stupni krytí (IP65) ho doprovodí při práci na stavbě i dílně, aniž by ho ohrozila špína nebo voda.

Přivítej jaro veselým playlistem, kterým nepotěšíš jen sebe, ale celé okolí. Bluetooth reproduktor ti pomůže zahnat všechny splíny.

Videa:

FREESTYLER

TIFFY

BOOMER

SOUNDBOSS

Čti celý článek
pr_clanek
11. dub 2019 Čtené 562x

Lydce hrozí exekuce za dluh, který vznikl v jejích pouhých 8 letech. Podobně jsou na tom tisíce českých dětí. Jak je to možné?

V České republice čelí exekucím tisíce dětí a mladistvých a další desetitisíce dnes již dospělých lidí si dluhy přinesly z dětství. Nápravu tohoto neutěšeného stavu mohou zajistit dvě právní normy, kterými se v následujících týdnech bude zabývat Poslanecká sněmovna. Podporuje je nová webová stránka www.zadluzenedeti.cz.

Jak dětem vznikají dluhy?

Nejčastějším důvodem dětských exekucí je fakt, že rodiče za děti neplatili různé poplatky či pokuty a nereagovali ani na následné výzvy k zaplacení. Postupem času dlužná částka rostla o sankce a nejrůznější poplatky, až se z často nepatrných částek staly dluhy v řádu desetitisíců. Jedná se zejména o tyto dluhy:

 •  pokuta za jízdu načerno,
 •  nezaplacené poplatky za komunální odpad (již změněno zákonem o poplatcích z roku 2015, ale stále je tu řada dětí, po nichž se tento dluh exekučně vymáhá),
 • dluh v knihovně (sankce za nevrácenou nebo poškozenou knihu apod.),
 • faktura za telekomunikační služby (smlouva byla uzavřena nezletilým dítětem zastoupeným zákonným zástupcem) apod.

Právě jízda načerno byla důvodem, proč exekuce dohnala i dnes šestnáctiletou Lydku. Poté co přišla před rokem do pěstounské rodiny, se zjistilo, že má proti sobě vedeny dvě exekuce. Obě za jízdu načerno do školy v doprovodu matky, a to z doby, kdy bylo Lydce 8 a 12 let. Celková částka vymáhaného dluhu je nyní 28 674 Kč, z nichž většinu tvoří náklady na exekuční řízení.

Co se dá pro vyřešení problému udělat?

Dobrá zpráva je, že už se na řešení dětských dluhů pracuje. Organizace Člověk v tísni se rozhodla svou kampaní na tuto problematiku upozornit instalací dětských hraček se žlutou páskou „Exekučně zabaveno“, kterou aktuálně najdete v ulicích Prahy, a zároveň spustila informační webovou stránku www.zadluzenedeti.cz. Ta má za cíl zvýšit povědomí veřejnosti o dětských dluzích a zároveň pomoci vytvořit půdu pro přijetí novely občanského zákoníku a pozměňovacího návrhu insolvenčního zákona, které v minulých dnech předložila skupina poslanců napříč politickými stranami.

Jak můžete pomoci?

Podle Člověka v tísni pomůže každé vyjádření podpory, i pouhé sdílení. Pokud tak ve městě na hračky narazíte, můžete je vyfotit a sdílet na sociálních sítích s #zadluzenedeti či nasdílet některý z příběhů právě z webové stránky www.zadluzenedeti.cz.

Čti celý článek
pr_clanek
8. dub 2019 Čtené 518x

Už jste slyšela, že umělé nehty nejsou vhodné pro vaše zdraví? Že jejich nošení způsobuje rakovinu a další nepříjemné choroby? Péče o tělo je v dnešních dnech tématem číslo jedna a není divu, že mezi všemi těmi radami, které se na nás hrnou ze všech stran, je těžké se vyznat. Jak být krásná a přitom pořád zdravá? Které mýty o gelových nehtech jsou nepravdivé a zavádějící? A máme se vůbec čeho bát? Vybrali jsme 5 nejčastějších tvrzení, se kterými se můžete setkat, a podíváme se, co je na nich pravdy.

Umělé nehty způsobují rakovinu

Začneme tvrzením, které zní nejvíc hrůzostrašně. Žádný produkt na nehty distribuovaný do zemí EU nesmí obsahovat nebezpečné látky, které prokazatelně ničí zdraví. Před nákupem UV gelů a gel laků se proto ptejte prodejce, jaké je jejich složení. Obzvlášť si dejte pozor na látky jako je formaldehyd, toluen nebo dibutylftalát, který může ohrožovat reprodukční schopnosti a nesmí se v EU používat. Poraďte se s prodejcem i o tom, jak s produktem správně zacházet - spousta látek je neškodná, pokud zůstane na povrchu nehtu, ale může být nebezpečná při požití. Sledujte proto i varovné symboly na lahvičkách.

Gelové nehty zničí vaše přírodní nehty

Kvalitní a profesionálně odvedená modeláž nehtů naopak vaše přírodní nehty posílí - funguje jako ochranný plášť, který pomáhá proti zlomení a třepení nehtů. Pokud jste od kamarádek dostaly varování, že ony měly nehty zničené a vy tak dopadnete taky, věřte, že je to ve většině případů způsobeno neodborným odstraněním modeláže. Pokud si umělý nehet strhnete sama, pak se vám sloupne i vrstva vašeho přírodního nehtu, a pak je opravdu budete mít „jako papír”. Každý materiál je třeba z nehtů odstranit odborně. S tím vám pomůže vhodný pilník nebo bruska na nehty.

Pod umělými nehty bují plíseň a nehty nedýchají

Stejně jako nedýchají vaše vlasy, nedýchají ani nehty. Jde o stejný typ tkáně a je třeba o ně stejně dobře pečovat, aby vydržely co nejdéle krásné. Plíseň na nehtu ale opravdu vzniknout může. Jak to? Pokud nehet před aplikací UV gelu správně neosušíte a nepřipravíte na následnou modeláž, kapka tekutiny zůstane mezi vaším nehtem a UV gelem. Nemá se kam odpařit, a tak začne dělat neplechu. Pokud vás už takové neštěstí potká, opravdu nechejte nehet nějakou dobu “dýchat” a plíseň vyléčete pomocí antimykotických roztoků.

Lampy na vytvrzování UV gelů způsobují rakovinu

UV záření je všude kolem nás. Paprsky UVA, které vyzařují UV/LED lampy na nehty, jsou stejné, jako ty ze slunce. Americká dermatoložka Dana Stern tvrdí, že byste musely používat lampu na nehty velmi často, abyste alespoň nepatrně zvýšily riziko rakoviny kůže. Pokud ale máte přesto obavy, naneste na ruce 15 - 20 minut před modeláží nehtů ochranný opalovací krém, který UVA záření účinně blokuje.

UV gely vyvolávají alergie

Pokud se setkáte při používání UV gelu, gel laku nebo akrylu s alergií, určitě vyhledejte alergologa. Příčin může být mnoho - specifická látka v přípravku, prach z pilování nebo dokonce latex při použití rukavic. Alergie se projevují svěděním, pupínky nebo i odlučováním nehtu od lůžka.

Jak se tedy se všemi zmíněnými mýty poprat a nemít obavy o své zdraví? Vždy nakupujte od ověřených prodejců, kteří vám složení přípravků na nehty mohou podložit. Obzvlášť u asijských e-shopů se můžete setkat s tím, že složení není uvedené ani na webu, ani na samotném produktu po zakoupení. Buďte proto obezřetné. Dobrý prodejce nehtové kosmetiky vám totiž dodá nejenom ověřený produkt, ale i odborně poradí, jak s ním zacházet.

Zdroj: https://www.drdanastern.com/nail-news

Čti celý článek
pr_clanek
4. bře 2019 Čtené 95x

Dát život dítěti je tou nejkrásnější věcí v životě ženy. Je to zázrak slovy těžko popsatelný. Jen vy jako matka víte, co za těhotenstvím, porodem, šestinedělím a každým dalším dnem v roli matky je radosti, bolesti, únavy a lásky. A jen vy jako žena víte, co to všechno udělalo s vaším tělem. Buďme pragmatické a praktické. Naštěstí je tu moderní estetická medicína, a tak nic není ztraceno.

Příliš velká vagina, inkontinence, špatný sex

Ženy po spontánních porodech se často potýkají s pocity volné vagíny někdy spojené s inkontinencí, a právě takové potíže umí plastická gynekologie velmi dobře odstranit. Pochvu a poševní vchod zúží lékař při chirurgickém výkonu zvaném vaginoplastika . Provádí se v celkové anestezii a výsledkem jsou pacientky (i jejich partneři) nadšené. Současně je možné při vaginoplastice provést také aplikaci kyseliny hyaluronové pod močovou trubici či aplikaci laseru, které zamezí inkontinenci. Laser je vhodné aplikovat zejména u lehčích forem inkontinence nebo pokud ještě plánujete děti.

Křečové žíly nemusí být jen na nohách

Křečové žíly v oblasti vulvy a v podbřišku se v těhotenství objeví asi už 4 % žen, často se ale vyskytnou i u netěhotných. Jejich příčinou je stejně jako u varixů na nohou žilní nedostatečnost. V Asklepionu se tímto velmi nepříjemným a intimním problémem zabývají zkušení cévní chirurgové, kteří používají nejšetrnější metody léčby jako lasery, radiofrekvenci, skleroterapii. Všechny výkony provádějí pod kontrolou ultrazvuku, minimálně invazivně. Opravdu není důvod se trápit tímto nepříjemným intimním problémem.

Prsa jsou symbolem mateřství, pečujte o ně

Každá maminka vám potvrdí, že po těhotenství a kojení její prsa už nikdy nevypadají tak jako dřív. Pokud vás změny poprsí trápí, pomoc přináší plastická chirurgie. A nemusí jít jen o silikonové implantáty. Při chirurgické modelaci prsou, tzv. mammaplastice, upraví chirurg velikost a tvar prsou, ale třeba i velikost dvorců. Povolená prsa pozdvihne nahoru. Modelace prsou tak vyřeší povislý tvar ňader i asymetrii. Pokud jsou prsa malá, je možné kombinovat modelaci se zvětšením prsou pomocí implantátů. V případě velkých prsou, je možné modelaci spojit se zmenšením prsou. Mammaplastika je vhodná pro ženy s výrazným povolením prsou po těhotenství, kojení, ale třeba i po zhubnutí. Plastický chirurg si poradí také s povoleným břišním svalstvem, tělové přístroje zase pomohou s hubnutím tam, kde se to nedaří cvičením ani dietami.

Čti celý článek
pr_clanek
4. bře 2019 Čtené 163x

Děti jsou radostí našeho života. Záleží nám na nich. Proto se staráme o jejich radost, chceme jim dopřát šťastné a bezstarostné dětství. Do každého dne by měly vstoupit plni elánu a připravení čelit všem nástrahám. Ať už jde o narozeninovou oslavu nebo rozbité koleno.

Na drobnostech záleží

Každý nový den začíná ránem. Po probuzení bychom se měli cítit odpočatí. K tomu nám může dopomoci i správně zvolené povlečení. Vždyť v něm trávíme velkou část dne. A u dětí to platí dvojnásob.

Jak vybrat dětské povlečení?

Na výběr povlečení do dětského pokoje je třeba klást větší důraz než na výběr dospěláckého povlečení. Dbejte na správnou volbu materiálu, design i funkčnost.

Materiál

Pro děti je nejvhodnější povlečení z přírodních materiálů. Mezi nejvhodnější a zároveň nejoblíbenější materiály patří bavlna a len. Nepořizujte dětem syntetické povlečení, které neodvede dobře pot a může dojít k zapaření pokožky.

Bavlna je měkká, savá a prodyšná. Nedráždí pokožku a může se prát při vysokých teplotách.

Len je přirozeně antibakteriální a odolává plísním. Čím častěji ho perete, tím je jemnější. Je odolné vůči prachu a skvěle odvádí vlhkost.

Design

Malé děti ho neocení. Ty starší ale touží po motivu z večerníčků či pohádek. Mickey Mouse, Ledové království, zvířátka, auta, sport nebo třeba Bolek a Lolek? Výběr je široký, fantazii se meze nekladou.

Náš tip: Překvapte děti povlečením s jejich oblíbenou postavičkou. Uvidíte, že je ani nebudete muset nutit jít spát.

Velikost

Povlečení by mělo přesně kopírovat rozměry polštáře a přikrývky. Před nákupem si je tedy raději změřte. Vyhnete se tak nepříjemnostem v podobě „deky ztrácející se v povlaku“ nebo „přetransformování deky v jednu velkou neforemnou kouli“, kterou se nikdo nepřikryje.

Pro dětské postýlky je standardem rozměr pro polštář 40 x 60 cm, pro přikrývku 90 x 130 cm. Pokud už má potomek vlastní velkou postel, sáhněte po klasické velikosti povlečení.

Zapínání

Knoflíky nebo zip? Nebo dokonce zakládací povlečení? Záleží na vás a na věku dítěte. Pro miminka se hodí zakládací povlečení, u větších dětí se hodí spíš zip. Nehrozí totiž utržení knoflíku a jeho možné vdechnutí nebo spolknutí. Bezpečnost je vždy na prvním místě.

Údržba

Každý rodič malých dětí mi dá jistě za pravdu, že péče, kterou je povlečení třeba věnovat, je poměrně zásadní. Tu si do postele sedne s ušpiněnými kalhotami ze zahrádky, u malých dětí může dojít k „drobným nehodám“. Pak nastupuje pračka, sušení a možná i žehlení.

Aby to šlo jako po másle, je fajn to zohlednit už při výběru materiálu. Některé povlečení není třeba žehlit, jiné schne rychlostí blesku. Mělo by také být odolné vůči častému praní.

Čti celý článek
pr_clanek
27. únor 2019 Čtené 170x

Téměř každá žena tu a tam cítí, že to „není ono“. Ať už se jedná o nějaké svědění, pálení, výtok anebo nepříjemný zápach. Přitom tyto obtíže nemusejí být nijak intenzivní, dají se často vydržet. Zde mluvíme o vaginálním dyskomfortu.

Ten je v drtivé většině případů způsoben změnou složení „mikrobiálního osazenstva“ vaginy, obvykle přemnožením anaerobních bakterií (méně často kvasinek) na úkor standardních obránců vaginálního kompartmentu – specializovaných vaginálních laktobacilů. Toto stává z celé řady příčin – nadměrná hygiena, menstruační změny, pohlavní styk, koupání, prochladnutí, nevhodné prádlo atd.

V řadě případů ženy vyhledávají samoléčbu v lékárně a nejpoužívanějšími prostředky jsou zde nepochybně lokální výplachy, které zredukují počet bakterií ve vagině. Tyto prostředky však nejsou selektivní a připraví těžké časy nejen nezvaným hostům (anaerobním bakteriím), ale i přirozené biologické ochraně – laktobacilům.

Po takovémto zásahu můžeme buď doufat, že se stav sám od sebe upraví – tedy že se ve vagině zase namnoží „ty správné“ bakterie – anebo můžeme tento stav podpořit přirozenou biologickou léčbou. Tou jsou specializované vaginální laktobacily. Jako obsahuje například GYNIMUN INTIM PROTECT na podporu a obnovení vaginální flóry.

V lékárně najdeme celou řadu probiotických produktů, avšak jen málo z nich obsahuje opravdové vaginální kmeny laktobacilů – tedy bakterie, jejichž přirozeným domovem je právě a jen vagina a které jsou maximálně vybavené pro osídlení, rozmnožení a obranu vaginy. Místo toho někdy vidíme nespecifikované, obvykle střevní laktobacilové kmeny a někdy dokonce jen kyselinu mléčnou nebo jiné okyselovadlo. Používání takových prostředků připomíná situaci, kdy bychom si na zahradě za domem vybudovali rybníček a pokoušeli se do něho nasadit mořské ryby místo línů a sumečků.

Selektivní vaginální laktobacily vynikají vynikající přilnavostí (adhezí) k vaginální sliznici, na níž jsou schopné vytvořit ochrannou vrstvu. Jsou to schopní producenti kyseliny mléčné, která vaginální prostředí okyseluje a vytváří tak nepříznivé podmínky pro jiné „zájemce“. Navíc produkují peroxid vodíku, který kriticky vadí anaerobním bakteriím a nemají ho rády ani kvasinky. A neposlední řadě produkují antimikrobiální látky (jakási laktobacilová antibiotika), které ještě více znepříjemňují pokusy o osídlení vaginy nezvaným hostům.

A pozor: přestože nejčastějším intimním zánětem je bakteriální dysmikrobie (vaginóza), ženy tyto potíže uniformně nazývají mykóza (kvůli svědění, které je pro obě diagnózy společné) a zbytečně nakupují na toto zcela neúčinná volně prodejná antimykotika.

Čti celý článek
pr_clanek
24. led 2019 Čtené 229x

Plastová okna – pro někoho volba číslo jedna, pro jiného stavební prvek, který „nesmí přes práh“ Proč? Každý materiál má své výhody a nevýhody. Čas ukázal, že plastová okna mají výborný poměr cena – výkon. Ti, kdo preferují přírodní materiál, mají k plastovým oknům většinou odtažitý postoj.

Jaká okna jsou ta pravá právě pro Vás?

Záleží jen na vás a vašich preferencích. Důležité je, aby vám spolehlivě a dlouhodobě zajistila pohodlné bydlení. Jak říká Roman Kubálek, obchodní ředitel VEKRA: „Je důležité mít na paměti, že tepelná izolace je pouze jednou z důležitých vlastností. Situace v místě, kde je byt nebo dům situován, může klást zvýšené požadavky také na zvukovou izolaci nebo parametry bezpečnosti. Dobré je poradit se s dodavatelem a zjistit si i zkušenosti v okolí.“

ČTĚTE TAKÉ: Seriál pro kutily: Vybíráme okna

Na parametry oken mají vliv vlastnosti profilového systému, počet těsnění a zejména zasklení. Při výběru okna je důležitější než materiál zaměřit se na izolační zasklení. Dvojsklo nebo trojsklo? Tato specifikace dnes již prakticky nestačí. Vybírat můžete z celé řady typů izolačního zasklení, které se liší svými vlastnostmi zejména z hlediska bezpečnosti, útlumu hluku i tzv. solárních zisků.

Je úplně jedno, zda jsou vašemu srdci blízká okna dřevěná, plastová nebo hliníková. Jejich vlastnosti se prakticky neliší, každý materiál ale má své pro a proti. Pokud jste se ještě nerozhodli pro konkrétní materiál, zkuste oslovit dodavatele, který nabízí všechny varianty. Určitě vás seznámí se všemi výhodami a nevýhodami jednotlivých materiálů.

Chcete plastová okna, ale nevíte, jak vybrat ta pravá?

Obecně platí, že na trhu byste měli najít  jen okna, která odpovídají požadavkům technické normy na teplenou izolaci Parametry je dodavatel povinen prokázat CE štítkem a prohlášením o vlastnostech. Ale skutečná kvalita plastových oken se skrývá uvnitř a není snadné ji rozpoznat jen tak, pouhým pohledem.

Stavební hloubka

Zásadní parametr z hlediska tepelné izolace. Okna s větší stavební udrží v interiéru více tepla, ale také byt lépe odhluční. Dnes je již standardem stavební hloubka minimálně 70 mm.

Izolační zasklení

Lidé dnes stále častěji volí  izolační trojsklo. Pokud stavíte pasivní dům, měl by váš projekt řešit i to, kolik trojskla propustí do bytu slunečního tepla. Sluneční zisky jsou z hlediska tepelné bilance těchto moderních domů zásadní a je potřeba okna osadit tzv. solárními trojskly.

Meziskelní rámeček

Standardem by měl být dnes již tzv. teplý meziskelní rámeček. Na trhu je více typů těchto rámečků a dodavatel by vám měl umět vysvětlit rozdíl. Je to důležitý detail, protože teplý meziskelní rámeček omezuje rosení oken a vznik vlhkého proužku zejména v dolní části oken.

NÁŠ TIP: Chcete lepší tepelnou izolaci a ochranu před hlukem? Poohlédněte se po profilech se systémem středového těsnění.

Ten správný dodavatel

Jak jsme si již řekli, kvalitu plastového okna nepoznáte na první pohled. A těžko je jen tak „na zkoušku“ rozříznete a podrobíte detailnímu zkoumání. No a taky těžko rozeznat, co je co. Jak se s tím tedy vypořádat?

Za kvalitu se platí

Volbu dodavatele nepodceňujte. Nevybírejte jen podle ceny. Ta nejdražší okna nemusí být nutně nejkvalitnější. „Měli byste vědět, kdo a kde okna vyrobil, představuje to rozhodně větší jistotu, protože v případě problémů se můžete obrátit přímo na něj,“ dodává R. Kubálek z VEKRY.

Nevíte si rady? Prostudujte si praktického rádce výběru oken i tipy na výběr dodavatele

Dobře budou sloužit pouze správně namontovaná a seřízená okna

Odborná montáž vám zajistí mimo jiné také delší záruku. Ale především okna je potřeba správně osadit a také ošetřit připojovací spáru mezi oknem a stěnou. Tam mohou vznikat tepelné mosty, které vedou k prochlazování i vzniku plísně v okolí oken.

Ta správná okna

 • Nejlepší je, pokud okna v bytě ani nevnímáte. Máte prostě pocit jako kdyby tam žádná nebyla.
 • Plastová ona mohou při správné péči, která není nijak náročná, slouži t i desítky let.
 • Stačí je jen pravidelně mýt, promazat kování, zkontrolujte těsnění, seřiďte dle návodu dodavatele.
 • Mějte po ruce kontakt na dodavatele. Kvalitu prověří až zima, kdy se mohou objevit negativní vlastnosti. Kontakt na servis jako když najdete. Nečekejte, až ho budete potřebovat, mějte ho po ruce!
Čti celý článek
pr_clanek
17. led 2019 Čtené 725x

O zdraví ženských intimních partií se veřejně mnoho nemluví a je třeba to změnit. Řada žen nejen po porodu a bez ohledu na věk není spokojena se vzhledem a stavem svého genitálu. Sužují je nepříjemné pocity a ztráta sexuálního apetitu. Zeptali jsme se dermatoložky MUDr. Kateřiny Klauzové, MBA, v institutu Asklepion, jak umí moderní dermatologie ženám s těmito problémy pomoci.

1. Co ženy v oblasti intimních partií nejčastěji řeší?

Ženy nejčastěji trápí porodní změny, poranění a stavy související se stárnutím. Estetická medicína nabízí těmto pacientkám buď chirurgické řešení určené spíše pro vážnější případy, nebo nechirurgické na pomezí gynekologie a dermatologie, které si umí elegantně poradit například s asymetrií velkých stydkých pysků, omlazením pochvy nebo léčbou inkontinence.

2. Co dělat, když nás po porodu trápí povolení vaginální stěny?

Ztráta vaginální pružnosti souvisí nejen se spontánním porodem, ale jedná se i přirozený projev stárnutí. Důvodem je ochabování kolagenových vláken, která jsou součástí vaginální stěny. Pokud má žena všechna gynekologická vyšetření v pořádku, může podstoupit neinvazivní laserové ošetření Fotona Intima (g-set) koncipované přímo na omlazení a zpevnění vaginální stěny.

3. Jak takové laserové ošetření probíhá?

Ošetření laserem Fotona nevyžaduje velkou přípravu. Žena by neměla menstruovat, neměla by mít v pochvě zánět a neměla by si 1 až 2 dny před ošetřením zavádět do pochvy žádné globule. Samotná léčba trvá maximálně 15 minut a je nebolestivá. Do nástavce ve tvaru tyčky zavedeme laserové vlákno, vsuneme do pochvy a prohřejeme celou poševní stěnu. 1 až 2 dny může pacientka pociťovat mírné bolesti podobné lehké menstruaci. Ale rozhodně nic většího. Alespoň 3 dny po ošetření doporučujeme sexuální zdrženlivost, jinak se žena může okamžitě vrátit ke všem běžným aktivitám.

4. Co dělat, když nás trápí stresová inkontinence?

Jako u všech vaginálních ošetření doporučujeme nejprve vyšetření na gynekologii případně urologii. Pokud je vše v pořádku, můžeme stresovou inkontinenci léčit také laserem g-set Fotona. Opakovaným prohřátím zpevníme kolagen na přední stěně pochvy, kde je uložena močová trubice, a tím dokážeme odstranit inkontinenční obtíže. V těžších případech přidáváme medikaci či rehabilitaci – posilování pánevního dna.

5. Co dělat s jizvou po nástřihu hráze?

Jizva po nástřihu může být nejen estetickým, ale i funkčním problémem. Může bolet při styku nebo třeba při jízdě na kole. Důvodem je její přílišná pevnost, která táhne septa nebo nervy v kůži. Pro ošetření jizev používáme laser nebo radiofrekvenci , které prohřívají a omlazují celou tkáň. Jizva povolí, změkne a je méně viditelná. Během ošetření lze odstranit i případné pigmentace.

6. Co dělat s asymetrií stydkých pysků?

Pokud vás trápí výrazná asymetrie, není jiné zbytí, než se svěřit do rukou plastické chirurga. U malých asymetrií můžeme objem stydkých pysků doplnit kyselinou hyaluronovou, nebo je naopak zmenšíme pomocí radiofrekvence. Radiofrekvenční ošetření oblasti kolem genitálu je zcela nebolestivé. Trvá déle než laserové ošetření (zhruba 20 min.). Po ošetření nejsou žádná omezení a nevyžadujeme ani gynekologické vyšetření.

7. Co dělat, když po přechodu cítíme nepříjemné sucho v pochvě?

Sucho v pochvě způsobuje atrofie (zmenšení) vnitřní výstelky, která potřebuje omladit. Gynekologové léčí tyto obtíže pomocí hormonálních mastí nebo substituční terapií. Laserové ošetření Fotona Intima, které pomůže obnově a omlazení celé poševní sliznice, může být volbou pro pacientky, které nechtějí nebo nemohou podstoupit hormonální léčbu. Laserová paprsek podpoří tvorbu nových cév, těmi se postižená oblast krásně vyživí a pocit sucha odezní. Fotona Intima může velmi dobře posloužit i jako doplňková léčba ke gynekologické terapii.

8. Co dělat s prolapsem dělohy po porodu?

U prolapsu dělohy je první volbou chirurgické řešení. Pokud je prolaps mírný nebo chirurgická operace není možná, je laser další vhodnou volbou. Pomáhá velmi výrazně, je však potřeba více sezení.

Čti celý článek
pr_clanek
10. led 2019 Čtené 385x

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a malých dětí. U 80 % případů se atopie začíná projevovat v prvních měsících života. Na atopický ekzém neexistuje lék. V lepším případě v dospělosti vymizí, ale bohužel existují případy, kdy se s ním pacient potýká po celý život.

Co už o atopii možná víte?

Z odborného hlediska je atopická dermatitida chronické, svědivé a zánětlivé onemocnění kůže, které se projevuje červenými ložisky, někdy mokvajícími, velmi suchou kůží a silným svěděním. Rozsah postižení je různý: čelo, obočí, krk, trup, končetiny (obzvlášť podkolení a loketní jamky). Toto závažné onemocnění provází suchost kůže a nesnesitelné svědění, které ovlivňuje kvalitu života nejen samotného pacienta, ale celé jeho rodiny. Nemocný člověk se často potýká i s psychickými problémy, kdy jej často kvůli vzhledu kůže okolí nepřijímá, zvláště v kolektivu malých dětí.

Průběh onemocnění je charakterizován střídáním klidových období s obdobími vzplanutí (zhoršení stavu způsobené např. stresem).

Proč se lidé stávají atopiky?

Obvykle je to způsobeno dědičnou predispozicí k alergickým reakcím jako astma, senná rýma nebo zánět spojivek. U 50 % dětí, jejichž jeden z rodičů trpí alergií, dochází k projevům atopické dermatitidy. Pravděpodobnost se zvyšuje na 80 % v případě, že oba rodiče dítěte trpí alergiemi. Atopická dermatitida se u dětí vyvíjí také z důvodu nedostatečné bariérové funkce (ochranné) jejich kůže. Poškozená bariérová vrstva nedokáže chránit kůži před externími faktory a kůže se stává velmi citlivou.

Co pomáhá?

Klíčem ke zmírnění svědění není pouze užívání kortikoidů předepsaných od lékaře během fází vzplanutí, ale také používání emoliencií a hydratačních dermokosmetických přípravků, které se aplikují každý den. Emoliencia posilují vrstvu epidermis a obnovují poškozenou bariérovou funkci kůže. Předcházejí také dehydrataci kůže a zabraňují průniku alergenů hlouběji do kůže. Při jejich každodenním používání je výrazně sníženo riziko vysušování a praskání kůže, kůže tak získává opět pocit komfortu.

Zklidnění atopické kůže vyžaduje také vhodný životní styl, jak v létě, tak i v zimě:

 • Optimální koupel. Koupel je příjemná, avšak teplota vody by neměla přesáhnout 33°, koupel by neměla trvat déle než 5 až 10 minut. Účinky tvrdé vody je možné zmírnit používáním vhodných mycích olejů. Přípravek hygieny nesmí obsahovat mýdlo, ani dráždivé látky, naopak musí mít fyziologické pH a měl by se snadno vymývat. Dejte přednost zvláčňujícím mycím olejům nebo pěnivým gelům určeným pro křehkou (fragilní) kůži. Dlaněmi naneste přípravek hygieny, netřete kůži (nepoužívejte mycí rukavici nebo houbu). Důkladně kůži opláchněte a velmi jemně osušte (netřít).
 • Pečujte o nehty, aby byly stále krátké a nepobízely ke škrábání (zdroj sekundární infekce).
 • Vyhněte se prachu, tabáku a roztočům, jež se nacházejí uvnitř koberců, na záclonách a v matracích. Prostředí vašeho domova musí být co nejpříjemnější. Tip: Větrejte místnost co nejčastěji.
 • Vyhněte se syntetickým tkaninám a vlně, které často způsobují svědění. Dejte přednost bavlněnému oblečení.
 • Používejte jemné prací prostředky, prádlo důkladně vymáchejte. Nepoužívejte aviváž.
 • Vyhýbejte se přímému vystavení slunci mezi 11. -16. hodinou. Nevystavujte slunci děti mladší než 3 roky. Před pobytem na slunci naneste přípravek s vysokým ochranným faktorem, nezapomeňte na tričko, sluneční brýle a pokrývku hlavy.

Zázrak jménem oves Rhealba:registered:

Nabídka péče pro atopiky je velmi široká. Kvalitní a účinné přípravky jsou k dostání v lékárně, kde Vám navíc odborný personál pomůže s výběrem toho pravého pro Vaši potřebu. V lékárně se setkáte například s francouzskou dermokosmetickou značkou A-DERMA, specialistou na suchou a křehkou kůži atopiků celé rodiny.

A-DERMA pěstuje v srdci Jihozápadní Francie v regionu Tarn jedinečný rostlinný druh, bio oves Rhealba:registered:. Do přípravků řady EXOMEGA CONTROL určených pro suchou a atopickou kůži používá výtažek z mladých výhonků ovsa Rhealba:registered:, neboť právě ty obsahují veškerou sílu budoucí rostliny a mnohem více vzácných aktivních látek, než je obsaženo v zrnech (saponiny a flavonoidy, které snižují podráždění kůže). Tyto výhonky naopak neobsahují proteiny, které by mohly vyvolat podráždění. Maximální koncentraci aktivních látek obsahují výhonky ovsa Rhealba:registered: okolo 12. týdne „života“. Jelikož tato koncentrace netrvá věčně, musí se sklizeň uskutečnit co nejrychleji, během 3-4 dní. Přípravky EXOMEGA CONTROL dokáží díky inovovanému chytrému složení „držet kontrolu“ nad atopií, přesněji bojovat i proti mikrozánětu, který v pokožce probíhá i v období fáze klidu.

Zvláčňující přípravky EXOMEGA CONTROL se nabízí hned ve 3 formách dle výživnosti textury: mléko, krém a balzám. Přípravky jsou navíc vhodné již od narození. Samotné promazávání kůže je vhodné doplnit o hygienu přípravky určenými speciálně pro pokožku se sklonem k atopii. Ty kůži nedráždí a plně vyhovují jejím specifickým potřebám. Na výběr máte mezi zvláčňujícím sprchovým olejem, zvláčňujícím pěnivým gelem a zvláčňujícím mycím gelem 2v1 na tělo a vlasy.

Více informací o celé řadě EXOMEGA CONTROL naleznete zde.

Čti celý článek
pr_clanek
31. pro 2018 Čtené 304x

Pokud máte více než jedno dítě, určitě víte, že už nám dávno začalo tzv. přechodné období. Trvá zpravidla od jednoho léta k druhému (zahrnuje tedy podzim, zimu i jaro) a vyznačuje se nevrlou náladou a upatlaným a odřeným nosem.

Ale bez legrace. Malé děti a kojenci obzvlášť, při rýmě skutečně trpí. Miminka totiž dýchají převážně nosem a pokud je ucpaný, neví si rady. Neumí totiž smrkat tak jako dospělí. Navíc jim nejde ani pořádně jíst a pít, právě proto, že neumí vědomě korigovat dýchání pusou a polykání. Ubránit se rýmě ale není vůbec lehké, zvlášť, když už má miminko starší sourozence, kteří navštěvují školu a školku. Rýma je způsobená nejčastěji rhino- a adenoviry a ty se přenášejí kapénkovou infekcí, tedy vzduchem, rukama, případně kontaktem s cizími infikovanými hračkami. Jak miminko uchránit?

Hygiena je základ

Vím, že někdy je to úkol věru nadliský, ale pomůže. Donuťte všechny členy domácnosti dodržovat několik pravidel:

 • umýt si ruce po každém použití toalety, před jídlem a po každém příchodu z venku
 • při kýchání ruce před pusu
 • neskladujte použité kapesníky (zní to neekologicky, ale opravdu to pomůže, naučte děti se jednou pořádně vysmrkat a použitý kapesník hned vyhodit)
 • často větrejte a hodně času buďte venku v přírodě
 • nepřetápějte
 • zvlhčujte vzuch
 • posilujte imunitu, vaši i dětí
 • zkuste pěstovat rýmovník

Rýma je u nás jako doma

Pokud žádné z preventivních opatření nezabralo, nezbývá než s rýmou zabojovat. Jak? Na tom se neshodnou ani lékaři. Podle některých je nejlepší, pokud se jedná o „tekutou dětskou rýmu“, nechat hleny z nosu volně odtékat. I když to není moc estetické. Při smrkání totiž vzniká přetlak a viry se snáze dostávají do dutin a do středního ucha. Další skupina zase preferuje pravidelné odsávání nosní odsávačkou. Poslední skupina tvrdí, že s nácvikem smrkání je možné začít už od šestého měsíce věku a dítě si pak s ucpaným nosem snadno poradí. Kterou z variant můžu doporučit já?

FYZIOLOGICKÝ ROZTOK/MOŘSKÁ VODA

Tohle je moje oblíbená metoda boje s rýmou. Fyziologický roztok či mořská voda zvlhčí sliznici, zregenerují ji, očistí od hlenu a uvolní ucpaný nos. Já osobně ráda používám jednotlivě balený fyziologický roztok. Můžou ho bez obav používat i novorozenci. U těch a malých dětí se lépe pracuje s jednotlivým balením než s mořskou vodou balenou většinou ve sprejích nebo kapkách. Mým favoritem je Libenar, protože balení mi přijde dostačující, zkoušela jsem i konkurenční prostředky, ale ampule měly malý obsah a bylo potřeba jich použít víc, což vzhledem k trochu obtížnější aplikaci nebylo ideální. Ano, aplikace je bohužel trochu složitější, hlavně proto, že miminka u ní často pláčou. Toho se ale nelekejte a nejlépe si použití vyzkoušejte přímo na sobě. Zjistíte, že je to sice trochu nepříjemné, ale velmi účinné.

Starší děti potom mohou zkusit výplachy pomocí speciální konvičky. Údajně se jedná o velmi zdravý způsob boje s původci nemocí. Alespoň to tvdí indičtí jogíni, kteří tyto výplachy provádí dokonce preventivně.

KAPKY A SPREJE

Doporučuji šetřit si je na závažnější případy, kdy se dítěti opravdu velmi špatně dýchá. Tehdy pomůžou velice dobře a díky nim se provzdušní i vedlejší dutiny. Na kapkách do nosu ale velmi snadno vzniká závislost. Když je dítěti podáváte, vždy dbejte na správné dávkování a neužívejte je déle než je doporučená doba (obvykle 5 dní). Mohli byste dítěti více ublížit než pomoci. Doporučuji vybírat rovnou kapky či spreje s obsahem hojivých a regeneračních látek, ušetříte si tak aplikaci dalšího podpůrného prostředku a s ní spojený řev.

ODSÁVAČKA  

Tenhle zbraň v boji proti rýmě u dětí je velmi kontroverzní. Jedni ji zatracují, druzí na ni nedají dopustit. Já razím zlatou střední cestu – používám, ale opět jen v závažnějších případech. Odsávaček existuje celá řada. Nejvíc populární jsou modely na vysavač, kde v případě nouze můžete nástavec použít i s vlastním dechem (nebojte se, „nevcucnete nudle“, vyzkoušeno). Variantou je balónková odsávačka nebo hadičková, u nichž je hlavním kladem nízká cena. Mně to ale s balónkovou odsávačkou vůbec nešlo, doporučit ji tedy nemůžu. Pořídit si můžete i odsávačku na baterky nebo USB, což se může hodit hlavně na cestách. Tyto odsávačky jsou ale výrazně dražší, takže je otázkou, kolik chcete do tohoto začízení investovat.

Na závěr bych vás ráda uklidnila, že zvláště mladší děti v rodině mají rýmu opravdu velmi často. Normální je až 12 takových nemocí za rok. Pokud ale trvá déle než 7 dní, přidá se teplota nebo pozorujete další zvláštní symptomy, neváhejte a navštivte dětského lékaře.

Čti celý článek
pr_clanek
20. pro 2018 Čtené 311x

Bezpečnost dětí je pro rodiče nadevše. Bohužel s nimi nemohou být pořád a poskytovat jim dostatečnou ochranu. I když sebevíc chtějí. Alespoň trochu jim v ochranitelské roli mohou pomoci chytré hodinky s GPS lokátorem. Slyšeli jste o nich?

Dětské hodinky Gator – telefon a lokátor pro Vaše děti

Děti potřebují volnost a kamarády

Je to sice hrozná představa, že rodiče už nejsou pro své děti středem vesmíru, ale takový je prostě život. A aby se rodiče nemuseli strachovat, kde se potomek s kamarády právě teď nachází, jsou tu chytré hodinky.

Dětem poskytnou volnost, rodičům přehled o pohybu dítěte. Navíc můžete dětem kdykoli zavolat, aniž by s sebou musely nosit mobil. A ony zase mohou zavolat Vám. Nebo poslat zprávu.

Pro jak staré dítě jsou hodinky určené?

Hodinky mohou nahradit mobilní telefon. Jsou vhodné pro děti, které chodí samy do školy, na kroužky, za kamarády. Jsou vhodné pro děti od 3 do 12 let.

Čím se hodinky Gator mohou pochlubit?

Velmi přesná lokace

GSM hodinky Gator využívají k určení polohy kombinaci AGPS, GPS, LBS a WiFi. Právě tato kombinace je odlišuje od konkurence. Dokáží totiž poměrně přesně lokalizovat pohyb dítěte i v budovách a místech, kde není GPS signál.

Informace a přesné souřadnice jsou následně odeslány do mobilní aplikace, kterou má rodič nainstalovanou ve svém telefonu.

Aplikace v češtině

Mobilní aplikace Gator je ke stažení zdarma pro Android i iOS. Je v češtině, takže se nemusíte bát, že nebudete vědět, co po Vás chce, nebo že hodinky nedokážete zprovoznit. Jedinou nevýhodou může být, že nefunguje na zařízeních značky Asus a Blackberry.

Analogový i digitální ciferník

Stiskem jednoho tlačítka přepnete mezi digitálním a analogovým ciferníkem. Jsou tak skvělou pomůckou i pro malé školáky, kteří se učí hodiny.

Budík

Už nikdy Váš školák nezaspí. Hodinky disponují i budíkem.

Fungují v Čechách i v zahraničí

Aby hodinky fungovaly, je zapotřebí vložit do nich sim kartu s datovým balíčkem. A když na ní zapnete roaming, budou hodinky fungovat i za našimi hranicemi.

Druhou variantou je vložit do nich sim kartu země, kde pobýváte. Pak není roaming potřeba, pouze nastavíte APN kód operátora.

Jednoduché nastavení i ovládání

Díky tomu, že hodinky jsou již od výrobce přednastaveny na používání v České republice, je jejich nastavení hračka. Zabere Vám jen pár minut. Potřebujete jen hodinky, datové připojení, aplikaci Gator a chvilku klidu.

Ani ovládání není složité. Bez problému si s nimi poradí i malé děti. Ovládají se intuitivně a dotykem. A na co nepřijdete sami, zjistíte si z návodu.

Bezpečnostní funkce chrání dítě a varují rodiče

Aplikace Vás sama upozorní, zda dítě došlo do školy, na kroužek, nebo ke kamarádovi. Díky obousměrné komunikaci si můžete kdykoli zavolat.

SOS tlačítko

Disponují také SOS tlačítkem, které vyšle varovný signál na přednastavená čísla. Stiskem tohoto tlačítka delším než 3 minuty dojde ke spuštění nouzového režimu. To znamená, že hodinky budou samy vytáčet až tři přednastavená telefonní čísla a automaticky odešlou do aplikace přesnou polohu dítěte.

Safezone

Nastavte okruhy, kam Vaše dítě smí. Když vyjde mimo ně, hodinky opět odešlou upozornění na Váš telefon.

Čti celý článek
pr_clanek
20. pro 2018 Čtené 306x

Bezdrátové nabíjení je stále populárnější. Smartphony se rychleji vybíjejí a my je potřebujeme stále častěji nabít. Kabely dokážou být pěkně otravné. Už je ale nebudete potřebovat. Zkuste svůj telefon nabít bez zbytečných kabelů.

Bezdrátové nabíjení

Bezdrátové nabíjení je založeno na principu elektromagnetické indukce. Ne všechny telefony ale bezdrátové nabíjení umožňují. Je třeba, aby podporovali Qi standart. I když – ani když jej nepodporují, není nic ztraceno.

Technologie, která nevyžaduje přímé kabelové propojení mezi nabíječkou a zařízením. Stačí jej položit na podložku.

Úplně bez drátu to ale samozřejmě není. Podložka je totiž připojena k elektrické síti. Když ji ale položíte na noční stolek, poličku nebo pracovní stůl, kabel schováte. A když budete telefon zrovna potřebovat vzít do ruky, není třeba nic odpojovat.

Jak to funguje?

Bezdrátové nabíječky fungují na principu elektromagnetické indukce mezi dvěma cívkami. Když podložku připojíte ke zdroji, cívka začne tvořit magnetické pole. Druhá cívka v mobilním telefonu indukuje střídavý elektrický proud a baterie se nabíjí.

Má indukční nabíjení nějaké mínus?

Nevýhodou je, že telefon se musí podložky dotýkat. Možná se setkáte s tím, že zařízení se může nacházet cca 3-4 cm nad podložkou. Dovedete si to ale přestavit? Mobil nebo hodinky visící ve vzduchu? Jen tak?

Pro jaké zařízení se hodí?

Nabíjet můžete telefon, chytré hodinky nebo třeba kameru. Přístroj by měl podporovat Qi standart, jinak si musíte pořídit speciální kryt či pouzdro.

Náš tip: Multifunkční zařízení 4smarts Qi indukční nabíječka Bonsai s BT reproduktorem & LED lampou černá

Krásná a stylová nabíjecí stanice s integrovaným LED světlem, Qi nabíjením a bluetooth reproduktorem v ušlechtilé bonsajové konstrukci. Stane se ozdobou každého nočního stolku či poličky.

Jednoduché použití a mnoho funkcí:

 • LED lampa s regulací jasu (jas 200 lumenů)
 • Qi nabíjení
 • LED indikátor stavu nabíjení
 • Bluetooth reproduktor s kvalitním zvukem (Pro připojení k BT reproduktoru je třeba využít bluetooth 4.0 s profily A2DP a AVRCP. Maximální možná vzdálenost zařízení od stanice je 10 metrů.)
 • Je kompatibilní s: Apple iPhone X,8,8+, Lumia 950, 950XL, Samsung Galaxy S8, S8+, Note 8, S7, S7 Edge, S6, S6 Edge a dalšími.

Pořiďte si stylový doplněk do ložnice a zabijte tak 4 mouchy jednou ranou. Nabíječka, lampička, reproduktor a skvělé oživení Vaší ložnice.

Čti celý článek
pr_clanek
20. pro 2018 Čtené 345x

Kresba má smysl i u větších dětí

Kreslení a malování je pro děti důležité v jejich vývoji. Snad každé malé dítě kreslí. Kam ale může směřovat? Má smysl podporovat malování do budoucna nebo by mělo dělat něco „praktičtějšího“?

Možná vás překvapí, že tvorbou se dá dnes hezky uživit. Pokud se vaše dítě vydá uměleckou cestou, může být velmi úspěšné. Představíme vám několik uměleckých profesí, které rozhodně dávají smysl!

Veďte děti k tvorbě, třeba pak budete hrdým rodičem úspěšného grafika či architekta.

Váš šikovný malý kreslíř se třeba jednou stane architektem a podle jeho návrhů se budou stavět parádní budovy. Ano, i v dnešní době rýsování v počítačových programech musí umět architekti kreslit. Potřebují si totiž kdykoli načrtnout svůj nápad a přiblížit ho klientovi. Také se dělají talentové zkoušky na vysoké školy. A nikdy není brzy začít se na ně připravovat. To samé platí u bytového architekta, který navrhuje krásné interiéry.

Pokud by vaše dítě rádo přebarvilo vše, co potká a rádo upravuje předměty k obrazu svému, možná bude designerem. Bude navrhovat vzhled nových zajímavých modelů, různých tvarů i krásných vzorů. Bude skicovat návrhy a spolupracovat s výrobou daného předmětu. Dmuli byste se jistě pýchou, kdybyste viděli výrobek podle návrhu vašeho potomka!

Grafici zase tvoří návrhy firemních značek, bannerů, vizitek a mnoho dalšího. Starají se o grafické i výtvarné zpracování propagačních materiálů nebo reklamních podkladů. Své návrhy si skicují a konzultují je se zákazníkem, dokud nedojde ke konečné verzi. Dobrý grafik je k nezaplacení.

Kreslení zlepšuje soustředění. A mimo to se může potomek tvorbou jednou živit!

Kreativní práce jsou zábavné, ale i důležité. Nechte tedy své dítě, aby se rozvíjelo v umění. Třeba leží jeho budoucnost právě tady. Kresba i malba se dá naučit, podpořte jeho snahu. Stejně jako třeba při hře na hudební nástroj musíme dětem nejdříve vysvětlit, jak na to, a pak trénovat a cvičit. Postupně se budou zlepšovat a na své obrázky budou pyšné.

Objevte talent u svého dítěte.

Chcete-li povzbudit svého potomka v kreslení a malování zábavnou formou odpovídající věku, zkuste to na lekcích s odborníky. Skvělé kurzy pro děti najdete ve Výtvarné škole Draw Planet. Ti nejlepší lektoři povedou vaše děti s radostí, lidským přístupem. Děti budou mít radost ze svých obrázků a i vy se potěšíte jejich krásnými výsledky!

Čti celý článek
pr_clanek
18. pro 2018 Čtené 187x

Správná postel zatočí s mizernou náladou i se špatnými známkami – poradíme Vám, jak vybrat tu nejlepší a na co rozhodně nezapomenout!

Dětská postel Reverse multifunkční - bílá

Věděli jste to? Do kvalitní postele bubáci strašit nechodí! Dovolte svým dětem zamilovat se do postele – zbavíte se večerního odmlouvání, kruhů pod očima, nočních můr i jiných strašidel! Vhodná dětská postel přinese úlevu celé rodině.

1. Bezpečnost na prvním místě

Než vyrazíte na nákupy, zvažte, jaká by vlastně měla být ideální postel, kdo ji bude používat a jaké jsou Vaše speciální požadavky. V zásadě by měla být pohodlná, nezávadná, krásná, pevná, kvalitní, dostatečně prostorná a hlavně bezpečná. Na bezpečnost dbejte zejména u dětských patrových postelí. Právě s palandami souvisí pochopitelná nutnost dostat se nejen nahoru, ale také dolů. Především pro menší děti by mohl být úzký a kolmý žebřík velkým rizikem. Měl by proto být široký alespoň 30 cm, dětské chodidlo se do něj musí vsunout alespoň do hloubky 9 cm. O něco bezpečnější jsou schody a možnou variantou je také skluzavka.

Děti přitom nepadají jen z výšky, ale snadno spadnou z jakékoli postele, tím spíš, pokud je lůžko velmi úzké. Tady je dobré zvážit, zda se nevyplatí pořídit rovnou postel s širší ložní plochou, např. 120x200cm nebo i 140x200cm. Tady už mají děti dostatek prostoru pro příjemné převalování a pohodlný odpočinek.

Postel s úložným prostorem REA Gary 90/120x200 cm, pravý/levý roh

U úzkých postelí pro malé děti je dobré zajistit kvalitní zábranu. U patrových postelí je zábradlí u horního lůžka často samozřejmostí. Mnohdy se ale rodiče spokojí s nižší kvalitou, se kterou souvisí také celková stabilita nábytku. Děti si pak mohou nejen ublížit, ale také se jim špatně spí, pokud se u běžného převalování postel kýve, vrže a působí nestabilně.

2. Postel hraje v pokojíčcích prim

Děti by se měly vyspat pohodlně a současně tak, aby to prospívalo jejich páteři. Chcete mít doma usměvavé a chytré děti? Pořiďte jim kvalitní matraci! Ta je skutečnou zárukou zdraví a pohody. Tím spíše, že děti tráví v posteli spoustu času s knihami, hračkami, mobilem apod… Tady už je dobré dbát na prověřenou kvalitu, kterou zajistí nejen postel, ale právě i matrace. Při správné volbě si děti nebudou ničit páteř a vůbec vám nemusí vadit, když si válení v posteli pořádně vychutnají! U dětských postelí si navíc můžete vybrat z pestrých barev. Dívčí postele mívají princeznovský, romantický nádech, jako např. Alice, která svým designem uklidní i divoženku plnou energie.

Dětská postel Alice II pro dívky s přistýlkou

3. Kdy volit patrovou postel

Nahoře nebo dole? Spaní rozhodně nemusí být nuda a díky patrové posteli se na něj budou těšit i velmi akční děti, kterým se běžně do hajan vůbec nechce.

Dřevěná patrová postel ale najde své využití i v pokojích pro hosty, protože je velmi stabilní, trvanlivá a nezabere tolik prostoru, jako třeba dvojlůžko. Hodí se nejen na spaní, ale také pro odkládání lůžkovin nebo stavbu skrýší. V případě vyvýšené postele je navíc možné využít spodní prostor jako pracovnu, nebo pro úžasnou schovávačku. Ne každému ale spaní poblíž stropu vyhovuje. Obvykle si ho užívají zejména menší děti a nepohrdne jím případná návštěva.  Pokud se přílišné výšky obáváte a nepotřebujete pod horní postelí ještě druhé lůžko, můžete zvolit jen mírně vyvýšenou postel, jako je např. postel Evita – nabízí dokonale promyšlenou kombinaci odpočinkového prostoru s odkládacím.

Dětská postel vyvýšená Evita - bílá/šedá

4. Každý centimetr se počítá

Kdo vyhraje hru na schovávanou? Přeci ten, kdo má v posteli úložný prostor! Dětské postele s úložným prostorem jsou skvělé nejen na hraní. Běžně slouží k ukládání sezónních věcí, oblečení, hraček i náhradních přikrývek. Jejich hlavní výhodou je, že díky úložnému prostoru nemusí být v dětském pokoji další komoda, ale zůstává více prostoru pro nejrůznější tvůrčí činnosti. Pokoj zaskládaný nábytkem může působit chaoticky.

Postele mají úložný prostor v různých podobách. Tradičně se jedná zejména o šuplíky a boxy, které jsou pod postelí. Některé dětské postele mají úložný prostor schovaný v čele postele nebo vedle na nástavci. Zvláštní skupinu tvoří lůžka, která jsou vyvýšené a úložný prostor pod spací plochou pak může být větší než prostor na spaní. Například k vyvýšené posteli Adéla s psacím stolem (viz obrázek níže) tak vměstnáte do malé místnosti také šatní skříň, knihovnu i police. Žebřík mají tyto typy vyvýšených postelí z boční strany postele (za skříní), kde také může být další uzavíratelná skříňka.

Vyvýšená postel s psacím stolem Adéla -  modrá/jasan, růžová/jasan

V současné době, kdy lidé včetně dětí v posteli často čtou, surfují na internetu apod., je u lůžka nezbytný buď noční stolek, nebo právě přímo odkládací plocha. Díky ní se pak u postele nehromadí knihy, deníky, nabíječky, brýle, ponožky, kapesníky, propisky či zbytky noční svačinky...

5. Látkové detaily promění i obyčejnou postel

Ať už máte velké či malé dítě, každé se občas rádo schová do útulného pelíšku. Takový můžete snadno vytvořit doplněním postele o látkový tunel, stříšku nebo baldachýn. Právě tam pak může dítě relaxovat. Velkou parádu udělá také hravý kapsář. Látkové konstrukce přitom můžete později (až všechny omrzí) sundat a postel nadále využívat.

Velký výběr dětského nábytku a zejména postelí pro děti i dětičky najdete na eshopu Nabytek-harmonia.cz, kde Vám skvěle poradí při výběru toho správného nábytku či doplňků.

Dětská sestava Dany II - bílá

Čti celý článek
pr_clanek
17. pro 2018 Čtené 337x

Probudí se vaše děťátko, jakmile s kočárkem přestanete pohybovat?  Máte starší děti kterým se potřebujete věnovat a nemůžete, protože miminko v kočárku pláče a vyžaduje houpání?  Tak právě pro vás je určeno houpadlo Rockit!

Určitě se Vám již stalo, že jste potřebovala další pár rukou. Jeden na houpání, druhý na vyndávání nákupu na pokladní pás či do auta. Nebo starší dítě potřebovalo vaši pomoc a to druhé v kočárku ne a ne to pochopit a stále vyžadovalo houpání. Určitě byste sama našla spoustu další situací, při kterých musíte mít ruce na kočárku, ale přitom je potřebujete mít i někde jinde. Tak přesně na takové situace je určen Rockit.

Vědecké testy dokazují, že úroveň vibrací houpadla Rockit napodobuje normální ruční houpání kočárku. Speciálně navržený pohyb houpadla je dokonce jemnější než pohyb kočárku při jízdě po dlažbě. Přenosné houpadlo Rockit je navíc mimořádně testováno podle nejpřísnějších bezpečnostních norem.

Rockit získal ve světě spoustu ocenění. V ČR a SR se prodává od července a i za tak krátkou dobu si získal spoustu maminek, které na něj nedají dopustit.

Na výstavě FOR KIDS  2018 v Letňanech dokonce získal ocenění nejvyšší. Porota jej shledala nejlepším výrobkem veletrhu a ocenila cenou Gran prix.

Jak se Rockit používá?      

Použití Rockitu je velice jednoduché. Před prvním použitím vložíte tužkové baterie a Rockit pomocí pásku připevníte ke kočárku. Spínačem,  který je v horní části, zapnete a Rockit začne houpat za vás. Některé děti vyžadují razantnější houpání, jiné mají rády jemné pohupování. Díky otočnému kolečku na spodní straně Rockitu zvolíte požadovanou intenzitu. Nejvyšší stupeň má opravdu sílu. Byl zkoušen na kočárku pro dvojčata. Obě usnula do pěti minut.

Houpadlo je možné z kočárku jednoduše sundat při čemž pásek zůstává připevněn na madle.  Takže žádné složité odepínání pásku, když potřebujete kočárek někde nechat a hrozí odcizení Rockitu. 

Rockit věrně napodobuje přirozené houpání a je velmi tichý. Na to se můžete podívat ve videu.

Jak a proč vlastně vznikl?

Byl navržen třemi tatínky z Velké Británie Nickem, Mattem a Mattem na základě zkušenosti Nicka s jeho tříměsíční dcerou. Ta spala v kočáru pouze tehdy, když se s ním pohybovalo. Probudila se ihned co Nick s kočárkem zastavil u pokladny supermarketu nebo při jiné činnosti. Všiml si, že tato situace trápí i jiné unavené rodiče a proto se rozhodl vytvořit automatické houpadlo, které bude kočárek udržovat v pohybu, když jsou rodiče zaneprázdněni jinou činností a nemohou kočárkem pohybovat.

Jaké jsou hlavní výhody ?

 • Můžete ho připnout na kterýkoliv kočárek, autosedačku, lehátko…
 • Můžete s ním cestovat, je malý a skladný- Jeho velikost je 15x8x8 cm
 • Můžete ho použít i v dešti
 • Po třiceti minutách se sám vypne.
 • Zajistí delší spánek dítěti
 • A samozřejmě tou hlavní výhodou je to, že vám usnadní život.

Rockit seženete na Yookidoo a na Facebooku Rockit Česká republika  

Čti celý článek
pr_clanek
6. pro 2018 Čtené 190x

Pod stromeček knihu? Jasná zpráva! Kniha je přece ten nejlepší dárek pro dospělé i pro děti. Ale její výběr nemusí být vždy snadný. S výběrem té správné dětské knihy vám může pomoci Knihozem, říše dětských příběhů. Na jejích stránkách najdete tipy na ty nejkrásnější knihy, nadchnou malé i větší čtenáře a vezmou je na zábavnou výpravu do fantazie i za poznáním.

Pojďme se podívat na některé z nich…

Pro nejmenší děti:

Tajemství Černé skály, kouzelně ilustrovaný příběh o moři a odvaze, seznámí děti s malou holčičkou Erikou, kterou naprosto uchvátila legenda o Černé skále. Povídá se o ní, že je obrovitá, temná, špičatá a zničí každou loď, která se k ní přiblíží. Je to však opravdu tak? Erika se jednoho dne proplíží na palubu maminčiny lodi, aby se téhle záhadě podívala na zoubek…

Do nádherné zahrady nebo do voňavého lesa i k průzračnému jezírku malé čtenáře zavedou inspirativní knížky Jitřenka a Filípek, obě je okouzlí také půvabnými ilustracemi Evy Chupíkové.

Drak Franklin zbožňuje knížky a rád z nich předčítá ostatním. Jenže potíž je v tom, že se ho všichni trochu bojí. Naštěstí najde spřízněnou duši v malé holčičce Luně, která miluje knihy stejně jako on. Okamžitě se z nich stanou kamarádi, kteří si nepřetržitě povídají o tom, co si přečetli. Potkáte je v kouzelných knížkách Franklinova létající knihovna a Franklin a Luna letí na měsíc.

Pro větší holky:

V knihovnách malých, ale ani velkých, holek by neměly chybět oba díly knihy Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky. Dvě stovky portrétů významných žen, které neobyčejným způsobem vstoupily do historie, jsou velmi inspirativním čtením...

Víte, jak to bylo s Golemem a kde je zahrada mrtvých? Nebo co dokážou vyčarovat alchymisté? A k čemu sloužily kašny a proč si raději nehrát na mostě na andílka? Holčička Áďa spadla do kanálu a ve stejnojmenné knížce se tak ocitla v Praze dávných dob a se svými novými kamarády se vydává na cestu za dobrodružstvím. Během svého putování městem do minulosti objeví odpovědi na tyto otázky i na mnoho dalších. A nakonec zjistí, kudy vede cesta domů zpátky za sestrou, ale i to, co se jí ukrývá hluboko v srdci.

Knížka Kája a Claudie: Hra na štěstí přináší příběh velkého dobrodružství dvojčat Claudie a Káji. Chodí do 4. třídy a po rozvodu rodičů žijí střídavě u maminky a u tatínka s babičkou. Poté, co se ale Claudie nešťastně zraní, se maminka rozhodne, že děti přestane na venkov k babičce s tatínkem pouštět. A navíc je seznámí se svým novým přítelem. Jenže Kája s Claudií nechtějí o tatínka přijít! Co teď?

Pro větší kluky:

Koho by nefascinovali dinosauři! Dinosaurium, to je unikátním muzeum, které má otevřeno 365 dní v roce. Je domovem neobyčejné sbírky druhohorních příšer, od miniaturního troodona až po obrovitánského brachiosaura. Jak se dinosauři vyvíjeli? A proč měli někteří z nich pera a jiní zase šupiny? Račte vstoupit a prozkoumejte svět dinosaurů v celé kráse.

Kniha Hoši od Bobří řeky – kultovní příběh o skautských výpravách, plnění bobříků, i o ryzím přátelství – vyšla v nové moderní úpravě s ilustracemi talentované Ester Kuchynkové.  Vedoucí Rikitan dá dohromady partu dvanácti chlapců a utvoří oddané bratrstvo. Každý z nich je jiný, ale všichni se navzájem skvěle doplňují. Rikitan pro chlapce vymýšlí zábavné hry, aby je vedl k čestnosti, fyzické síle i moudrosti. Společně si zamilovávají přírodu a podle zálesáka Roye loví bobříky. Stávají se tak věrnými kamarády, kteří spolu zažívají nezapomenutelná dobrodružství.

Voda je od nepaměti tajemným živlem. V podobě životodárných řek utváří krajinu a dává vzniknout civilizacím. Lidé ji nezbytně potřebují. Díky tokům řek si mnohdy zkrátili své cesty, objevili jejich sílu k pohonu strojů a výrobě energie. Graficky poutavá kniha Řeky ilustrátora Petera Goese provede čtenáře vodstvem všech světadílů, poskytne mu stěžejní faktografické údaje a poodhalí historii i dobrodružné příběhy světových řek, moří a oceánů.

Nevybrali jste si? Nevadí, další kupu knih z Knihozemě najdete zde.

Čti celý článek
pr_clanek
29. lis 2018 Čtené 172x

Dobrodružství, nebezpečí a síla přátelství, právě to spojuje dvě nové dětské knihy z nakladatelství Albatros.  A obě rozhodně zaujmou malé i velké čtenáře!

Sally Jones a dopis od mrtvého

Vydejte se na dobrodružnou cestu kolem světa s neohroženou gorilou Sally, která vás zavede z lisabonského přístavu přes světová moře až na dvůr indického mahárádži! Neohrožená gorila Sally, hlavní hrdinka knihy Sally Jones a dopis od mrtvého, musí ve strhujícím, dobrodružném detektivním příběhu bojovat o holý život poté, co je spolu s kapitánem jejich lodi vlákána do léčky. Kapitán je odsouzen za vraždu, kterou nespáchal, a Sally se ho snaží zachránit a vypátrat skutečného pachatele zločinu. Má však proti sobě mocné nepřátele. Uspěje?

Patrně nejkouzelnější kniha letošního roku vypráví velkolepý příběh o jednom nezlomném přátelství a zaujme dětské i dospělé čtenáře. Je navíc ověnčena řadou cen, například Augustovou cenou za nejlepší švédskou dětskou knihu za rok 2014, Cenou Rady severských zemí za nejlepší dětskou knihu za rok 2015 nebo německá Cena za literaturu pro mládež za rok 2017.

Hoši od Bobří řeky

Knihy Jaroslava Foglara patří bezesporu k nejzásadnějším tuzemským dílům pro děti a mládež. A kultovní příběh o skautských výpravách, plnění bobříků, i o ryzím přátelství dostal v letošním roce nový kabát. Po dlouhých třinácti letech se čtenáři dočkali nového redigovaného vydání, které tento již legendární příběh přibližuje i současné generaci čtenářů. A to především díky moderním a působivým ilustracím od talentované výtvarnice Ester Kuchynkové. Nicméně knihu si malí dobrodruzi mohou vychutnat i v podobě audioknihy, kterou načetl mladý sympatický herec Jan Meduna.

Opět tak můžeme společně s dvojicí kamarádů, Jirkou a Vilíkem prožít jejich fantastický příběh. Společně s Rikitanem dají dohromady partu dvanácti chlapců a utvoří věrné bratrstvo, které společně prožívá nezapomenutelná dobrodružství. Rikitan pro chlapce vymýšlí zábavné hry, aby je vedl k čestnosti, fyzické síle i moudrosti. Společně si zamilovávají přírodu a podle zálesáka Roye loví bobříky. Stávají se tak věrnými kamarády, kteří spolu zažívají nezapomenutelná dobrodružství.

Čti celý článek
pr_clanek
20. lis 2018 Čtené 238x

Nastal čas zařídit pro vaše děti dětský pokoj? Váháte, jestli si na to pozvat odborníka? Horečně v časopisech o bydlení hledáte inspiraci? Jen žádnou paniku. Zařídit dětský pokoj zvládnete sami. Stačí, když zohledníte věk dítěte, jeho potřeby, inspirujete se v e-shopech s dětským nábytkem, dáte průchod vaší kreativitě a neberte vašim dětem jejich vlastní pohled. Pak bude pokojíček perfektní!

Dětský pokoj selský z masivu - výběr moření

POKOJ PRO MALÉ NEBO VĚTŠÍ DÍTĚ?

Při zařizování dětského pokoje je rozhodující věk dítěte. Pokud pokojíček děláte pro malé dítě, řekněme ve věku 5 a výše, klidně můžete volit dětský styl nábytku, protože víte, že jej děti ještě nějakou dobu upotřebí. Když ale zařizujete pokoj pro odrostlejší dítě, zde už počítejte s jeho funkčností i v příštích letech. Tady je potřeba zohlednit fakt, že dětské motivy, barvičky a tvary musí jít stranou. Když v takovém pokojíčku smícháte špetku serióznosti s vlastním stylem dětí, trefíte se do černého! Samozřejmě je to jen na vás, ale z hlediska úspory je to zaručeně lepší.

Studentský pokoj Saturn C - výběr barev

U dětí s vyšším věkem už můžete klidně pořizovat psací stůl pro dospělé a k němu dobře nastavitelné křeslo (od 10 let a výš taky už pro dospělé). Stejné to bude s pořízením postele (klidně jim pořiďte studentskou, která vydrží) i se šatní skříní. Přitom se nebojte, že jim tímto vezmete dětství. O hravost pokojíčku se přece postarají doplňky. Ty si můžete vyrobit sami anebo je objednat ve specializovaném e-shopu. Nemusí jich být mnoho. Umístěte do prostoru zajímavý dětský koberec a peřinu s polštářem navlékněte do kouzelného dětského povlečení.

Toaletní stolek Ringo - bílá/černá

PROČ SI S VÝMALBOU NEDĚLAT TĚŽKOU HLAVU?

Zatímco u výběru dětského nábytku je potřeba maličko zapřemýšlet, s výmalbou pokoje si nemusíte dělat těžkou hlavu. Proč? Jednoduše proto, že vymalovat můžete kdykoliv. Dnes to téměř nic nestojí a vsaďte se, že chuť na změnu dětského pokoje budou mít děti vícekrát než jen jednou. Navíc dnes jsou oblíbené i dětské 3D tapety, které v pokojíčku vykouzlí hezkou atmosféru - dobře se aplikují, nestojí moc peněz a pokojíček zpestří.

JAK VOLNOU RUKU DÁT DĚTEM PŘI ZAŘIZOVÁNÍ JEJICH POKOJÍČKU?

Jak moc nechat na dětech vzhled jejich pokojíčku? Vzhledem k tomu, že ony jej budou obývat a vy jej budete financovat je vhodná domluva obou stran. Pomozte dítěti s výběrem hlavního a potřebného vybavení dětského pokoje, jeho vzhled a uspořádání už mu jen doporučte.  

Dětský pokoj zvládnete zařídit sami. Zvlášť, když se do toho vloží rodiče a dítě dohromady, je zařizování jedna velká radost.

Dětská sestava IKS zelený dekor

JAK UŠETŘIT PŘI ZAŘIZOVÁNÍ DĚTSKÉHO POKOJE?

Zařízení dětského pokoje je nezbytností. Mnohdy ale spolkne spoustu financí. Jak moc, to záleží na tom, v jakém stavu pokojíček je. Je zařízený jen částečně, chybí mu už jen doplňky? Ať tak či tak, při zařizování dětského pokoje můžete i ušetřit. Máme pro vás hned několik tipů:

1. Všechno zařízení v pokojíčku nemusí být nové

Kdo říká, že všechno zařízení v dětském pokoji musí být zbrusu nové? Pokud zrovna nemáte dostatek financí na nový dětský pokoj, poohlédněte se po bazarech nebo se zeptejte svých známých. Co vy víte, třeba se vaši známí zrovna zbavují ještě ucházející dětské postýlky. Ušetřit můžete i několik tisícovek.

2. Nakupovat můžete v akcích a ve výprodejích

Když už se rozhodnete pro koupi nového dětského nábytku, nemusíte jej kupovat za plnou cenu. Eshopy s dětským nábytkem a doplňky pravidelně nabízejí akce a slevy, kde také můžete ušetřit.

3. Některé věci si můžete vyrobit

A kdo říkal, že vždy musíte za něco platit? Některé doplňky si můžete do dětského pokoje pořídit i tak, že si je vyrobíte. Třeba atraktivní dětské boxy z původně nevzhledných kartonových krabic. Stačí, když je oblepíte balicím papírem. Vyrobit si můžete i dětské kapsáře z kusů starých látek, které doma najdete. Kdyby vás bavilo pletení a háčkování, uháčkovat můžete i speciální vaky na dětské hračky a drobnosti.

4. Ušetřit můžete i za poštovné

Při nákupu dětských produktů můžete ušetřit i tak, že je nakoupíte v jednom eshopu hezky pohromadě. Tím ušetříte za poštovné.

Ušetřit na vybavení dětského pokoje lze i dalšími způsoby. Třeba tak, že upřednostníte levnější nábytek z lamina před nábytkem z masivu. Úsporu najdete i tak, že starý a oprýskaný dětský nábytek znovu natřete, oblepíte tapetou či mu jinak vdechnete život. Pokud však hledáte nový nábytek, navštivte eshop Nabytek-harmonia.cz, kde zajisté najdete inspiraci a také vše, co do dětského pokojíku potřebujete.

Čti celý článek
pr_clanek
12. lis 2018 Čtené 737x

Novorozenci spí až šestnáct hodin denně. To zní jako pozitivní zpráva. Proč jsou potom ale mateřská fóra na internetu plná nářků na únavu a vyčerpanost v prvních měsících s miminkem a dotazů jak přežít nedostatek spánku?

Protože spánkové nároky novorozenců a kojenců jsou diametrálně odlišné od návyků dospělé osoby. Těch šestnáct hodin totiž bohužel nevydrží žádný novorozenec spát v kuse. Většina z nich se budí co dvě až tři hodiny, protože potřebuje „hned, teď a okamžitě“ uspokojit některou ze svých potřeb. Buď má hlad nebo potřebuje čistou plínu nebo jednoduše chce cítit přítomnost matky. A zatímco malému uzlíčku v zavinovačce tenhle systém naprosto vyhovuje, vaše tělo přerušovaným spánkem trpí.

Co způsobuje nedostatek spánku?

U jedné třetiny čerstvých rodičů se nedostatek spánku neprojeví vůbec nijak. Maximálně budou působit trochu unaveně. Pak je tu jedna třetina, která bude mít malé potíže, které většinou zmizí samy od sebe, jakmile se všechno vrátí zpátky do normálu (ale stane se to vůbec někdy, když teď máte děti?). Malými potížemi se myslí různé poruchy koncentrace, imunity, zpomalené reakce nebo zapomínání. Typickým příkladem je matka, která si schová klíče od auta do lednice. Nejhůře je na tom ale poslední třetina. Té hrozí vyhoření, chronické potíže se spánkem a deprese.

Jak se budete s nedostatkem spánku „na mateřské“ vyrovnávat právě vy, závisí hlavně na vašich genetických předpokladech. Ale taky na vašem partnerovi (někteří se odstěhují do jiné místnosti, jiní v noci vstávají a pomáhají) a dítěti. Některá miminka se s adaptací na náš svět vyrovnávají hůře a prvních pár měsíců v noci propláčí a ve dne spí.

Jak přežít nespavost miminka?

 • SPÁT STEJNĚ JAKO DÍTĚ: Tohle je celkem známá rada. Jakmile dítě usne, doporučuje se „vykašlat se“ na praní, uklízení a vaření a jít si lehnout. Já ale musím přiznat, že na mě tahle rada nikdy nefungovala. Ať jsem unavená sebevíc, mám potíž usnout „na povel“ a ještě ke všemu přes den. Mnohem víc mi pomohla zásada jednou týdně se slepicemi/miminkem. Většina dětí má totiž nejdelší fázi, ve které vydrží spát bez probuzení, brzy večer (tedy do půlnoci). Pokud také půjdete spát hned s dítětem, sice přijdete o volný večer, ten se ale jednou nebo dvakrát týdně vyplatí obětovat, protože načerpáte energii do zásoby, ze které budete žít dalších pár dní. 
 • KÁVA, KAFE, KAFÍČKO: Nebo jiný povzbuzující nápoj s kofeinem. Já osobně jsem fanoušek černých a zelených čajů nebo chai latté. I když se ale cítíte, že byste kávu mohla pít co dvě hodiny, pozor. Doporučuje se nejvýše tři šálky denně, protože jinak si zaděláváte na poruchy spánku horší než jaké vám hrozí při jeho nedostatku.
 • MEDITACE: Pokud nemůžete přes den usnout, zkuste se někam pohodlně položit, uvolnit se, zavřít oči a na nic nemyslet. Nejlepší by bylo takto vydržet 15-20 minut. Mně se bohužel nikdy nepodařilo úplně vypnout a pořád se mi v hlavě honily seznamy nesplněných úkolů. Proto jsem si začala pouštět klidnou hudbu a zkoušela se soustředit na ni. Já osobně můžu do těchto podzimních plískanic doporučit indie/indie-folk výběry.
 • NEKOUKAT NA HODINY: Tohle u mně zabralo. Až vaše miminko v noci zase zapláče, jděte k němu a pomozte mu uspokojit jeho potřeby, samozřejmě. V žádném případě při tom ale nekoukejte na hodiny. Pokud to totiž uděláte, dostáváte se pod tlak – začnete počítat, za jak dlouho se zase vzbudí, kolik hodin ještě chybí do rána, budete ve stresu z toho, že má už po dvou hodinách hlad. Když se na hodiny nepodíváte a necháte čas jen tak plynout nebo ještě lépe si namluvíte, že jste se zrovna vzbudili po šesti hodinách nepřerušovaného spánku, budete se cítit o moc lépe.
 • ROZPROUDIT SE: Když rozproudíte krevní oběh, únavu snáze překonáte. Nejjednoduší je asi zabalit vaše dítě do kočárku a vyrazit na procházku. Pokud chcete zůstat doma, zkuste trochu jógy. Zapomeňte ale na skvělá videa, podle kterých jste cvičívala za svobodna. Nejlepší je, si udělat pár pozdravů slunci. Je to efektivní a rychlé. N rozproudění krve ale hned nemusíte cvičit. Někdy stačí trocha studené vody, ponořte obličej a lokty do umyvadla. Jako rychlá vzpruha není od věci jít si vyčistit zuby. Svěží pocit v puse se přenese do celého těla.
 • VYRAZIT VEN: Když už na vás doma všechno padá a vy padáte únavou je nejlepší zbalit křiklouna do kočárku a vyrazit ven. Studený vzduch a dostatek světla dělají divy. Rozproudíte se pohybem a ukrátíte si trochu to nekonečně dlouhé odpoledne. Variantou této rady je i vyrazit za přáteli nebo rodinou. Sociální kontakt vás také účinně nabije energií.
 • DALŠÍ BABSKÉ RADY: Hodně pijte. A nejenom kofeinové nápoje zmíněné hned v druhém bodě. Nakopne vás i dostatečné množství vody. Pokud už vás z únavy bolí hlava, zkuste místo lékům proti bolesti raději pár kapek mátového oleje. A dýchejte. Klidně, zhluboka a do břicha. Díky dostatku kyslíku v krvi únavu překonáte. A víte, že správným dýcháním do břicha si můžete vyrýsovat i pěkné břišní svaly? Dva v jednom, no nekup to! 

Co si říct na závěr? NEJSTE V TOM SAMI! I když je právě důl druhé v noci, vy vyčerpaně stojíte u okna, v ruce dítě, které chováte, protože jakmile ho odložíte začne vřískat, všude venku je tma, nikde nikdo a vy se cítíte jako nejopuštěnější člověk na zeměkouli, nezoufejte. Úplně stejně do tmy vyčerpaně zírá milion dalších lidí a snaží se vyrovnat s nespavostí miminka a vlastním nedostatkem spánku.

Čti celý článek
pr_clanek
5. lis 2018 Čtené 267x

Postel je nepostradatelnou součástí dětského pokoje. Velmi nepostradatelnou, protože přímo ovlivňuje vývoj dítěte. Při jejím výběru je zapotřebí zohlednit několik faktů. A vzhledem k tomu, že je dnešní nabídka dětských postelí rozmanitá, vám výběr bude trvat déle. Dejte si čas a nikam nespěchejte.

Dětská postel se skluzavkou Dany - bílá

Vzhled dětské postele

I přesto, že vzhled dětské postele není tím nejdůležitějším pro kvalitní spánek dítěte, je prvním faktorem, který vás může ovlivnit. A nejen vás, především vaše děti. Vzhledem k tomu, že je dnes na trhu dostupná celá řada postelí coby pirátská loď, formule jedna, domeček na hraní či dokonce postel se skluzavkou, se vám dětem bude jen těžko vysvětlovat, že je postel sice pěkná, ale pro vás velikostně či cenově nevhodná.

Dětská postel se šuplíkem Twin 90x200cm – bílá/šedá

Proto doporučujeme porovnat hned několik podobných postelí, vybrat ty nejlepší podle následujících parametrů a pak nechat dítě, ať si z vašeho užšího výběru vybere samo. Bude nadšené.

Velikost dětské postele

Velikost dětské postele je důležitá nejen vzhledem k rychlému růstu dítěte, nýbrž i kvůli omezené velikosti dětského pokoje. Jestli nechcete za tři až pět let kupovat postel novou, kvůli tomu, že vaše dítě vyrostlo, doporučujeme se už teď poohlédnout po větších postelích, které dítěti vydrží i 10 let. Například je celkem zbytečné kupovat dětskou postel dítěti ve věku nad 10 let, protože co nevidět bude potřebovat větší. Proto se v tomto věku, pokud to prostor v pokoji dovolí, zaměřte na postele 120x200 cm či větší. Nezapomeňte však na úložný prostor, ten je v tomto věku stále nepostradatelný, ať už v podobě zásuvky nebo boxů pod postel.

Dětská postel Moli 90x200cm – modrá/bílá, žlutá/bílá

Co se velikosti pokojíčku týče, do menších prostor se doporučují vyvýšené postele, které pod svou ložnou plochou mají další příslušenství: psací stůl, regál, šatní skříň anebo komodu. Tímto se efektivně využije místo v pokojíčku. Pokud se vám nechce pořizovat vyvýšené postele, dostačující jsou alespoň postele s úložným prostorem, které nabízejí alespoň nějaké to místo navíc. V případě, že v jednom dětském pokoji jsou dvě děti, jsou ideální patrové postele, které ušetří místo.

Multifunkční postel Dany - bílá

Cena a kvalita dětské postele

Cena postele se odvíjí od použitého materiálu a od vzhledového řešení. Dětské postele z masivu jsou sice dražší, zato vydrží více. Otázkou je, jestli se vám vyplatí pořizovat postel z masivu pro malé dítě, které z ní, co nevidět, vyroste. Nabídka postelí z lamina je dnes široká, provedení je kvalitní a na první pohled ani nerozeznáte rozdíl. Zato ušetříte. Hlavně v předvánočním čase oceníte, když pořídíte dětskou postel levně.

Postel Dany 90x200cm - masiv

Typ dětské postele

A v neposlední řadě vás při výběru postele může ovlivnit i její typ. Možná půjdete přímo pro patrovou postel, pro postel multifunkční či pro vyvýšenou dětskou postel. Možná už jednou provždy chcete vyřešit otázku, kam s kamarády vašich dětí o prázdninách a pořídíte si postel s přistýlkou.

Patrová postel Double Vip

Potom, co postel vyberete, nezapomeňte dětem pořídit kvalitní matraci, případně i matracový chránič. Je všeobecné známo, že by měla být dětská matrace spíše tvrdšího charakteru. Pro správný vývoj páteře proto volte matraci ve střední až vyšší tuhosti. Matrace by měla být dostatečně prodyšná, ideálně s antialergickým potahem.

Čti celý článek
pr_clanek
29. říj 2018 Čtené 289x

Dovolená slouží k odpočinku a načerpání nových sil a zážitků. Bohužel má také své stinné stránky. Je obdobím, kdy mají zloději žně. Tolik prázdných domů a bytů. Stačí si vybrat.

Odjíždím, pole je prázdné

Většina z nás žije na sociálních sítích. Komentujeme, píšeme posty, dáváme like, vkládáme fotky. Nenechavcům tak zcela zdarma poskytujeme informace k nezaplacení.

Aniž by se zloději museli nějak zvlášť snažit, ví, kdy budeme doma, co mohou ukrást i jak se k nám dostat. Bude potřeba žebřík nebo jiné náčiní? Vyšplhá se k oknu přes balkony? A jak uniknout? Kolik budou mít času na úklid, aby si nikdo ničeho nevšiml?

Dříve každé krádeži či loupeží předcházel podrobný průzkum oblasti. Dnes stačí pohled na sociální sítě.

Jak se „bránit“? Chraňte své soukromí

Každý se rád pochlubí fotkou z dovolené. A ideálně hned, jak ji pořídí. Dnešní doba tomu přeje a prostřednictvím sociálních sítí můžeme fotku hned ukázat celému světu.

A to je ten problém. Celý svět pak ví, že jste na dovolené. Jak tomu zabránit? Upravte si na svém profilu soukromí a okruh uživatelů, kteří fotku uvidí. Platí pro Facebook i další sociální sítě.

Pozor na to, co píšete

Ať už komentujete fotku, příspěvek nebo píšete celý nový post, dejte pozor na svá slova. Informace jako: „Čekají nás 2 týdny v ráji“, „Konečně jsme se dočkali. Odjíždíme!“ apod. Nikdy nevíte, kdo si to přečte.

Sousedská nebo kamarádská výpomoc

Máte někoho, kdo by k vám zašel na kontrolu, zalil květiny, vyvenčil domácího mazlíčka? Využijte toho a poproste jej o pomoc. Jednou pomůže on vám, příště vy jemu. Byt už nebude tak opuštěný, bude se tam svítit a zloděj to nebude mít tak jednoduché.

Pojištění domácnosti

Abyste byli ještě více chránění, je dobré pojistit svou domácnost. Pečlivě si projděte, na co všechno se vztahuje a jaké máte nastavené limity. Mezi základní rizika patří odcizení věcí a živly. Takové pojištění stojí pár korun a může vás uchránit před velkými výdaji.

Náš tip: Pojištění si můžete sjednat online, z klidu a pohodlí domova.

Zabere vám to jen pár minut a pojištění platí hned. Není třeba nic podepisovat. Smlouvu obdržíte e-mailem a za souhlas se považuje zaplacení předepsaného pojistného. Nejen zloději jdou totiž s dobou.

Čti celý článek
pr_clanek
16. říj 2018 Čtené 179x

Léčená rýma trvá týden, neléčená sedm dní.“ Tahle moudrost našich babiček naprosto vystihuje dilema, které teď na podzim řeší skoro každý z nás. Je lepší zvolit léty osvědčená moudra a domácí prostředky nebo raději zaběhnout do lékárny? Bohužel, podzim nepřináší jen slunce prosvítající do chladné bílé mlhy nízko nad loukami, zabarvené listí a spoustu kaštanů, ale i dokonalé prostředí pro různé viry a bakterie, které se rozhodli podle na vás zaútočit. Jak tedy na ně? Já jsem příznivcem rozumné kombinace!

TO JE TEPRVE ZAČÁTEK

Cítíte-li počínající bolest v krku, ale nemáte zvýšenou teplotu ani žádné jiné potíže, zkuste „škopkovou“ lázeň a ponořte do teplé vody (neměla by mít více než 39 stupňů) nohy. Pobuďte 15 minut a  v průběhu této doby doplňujte teplou vodu. Pak nohy dobře osušte a na chvilku se zachumlejte do peřin.

Z lékárny můžete zkusit Preventan Akut. Výborná je i vysoká dávka vitamínu C. Já v těchto situacích ráda využívám ten v práškové podobě a rozmíchám si ho do nápoje. 

Nic nezkazíte ani hrnkem zázvorového čaje. Jednoduše nastrouhejte kousek kořene zázvoru a nechte pár minut vylouhovat v horké vodě, poté sceďte a čaj ochuťte medem a citronem. Vitaminová bomba je na světě!

Pokud máte po ruce někoho hodného s kuchařskými dovednostmi, vyplatí se poprosit ho o pořádnou domácí česnečku. Česnečka kombinuje hned několik babských rad zároveň – jakmile se nakloníte nad talíř, tak inhalujete, prohřejete tělo zevnitř a česnek je považován za přírodní antibiotikum. Jen si poté už raději nedomlouvejte žádné důležité schůzky a zalezte rovnou do postele.

BOLEST V KRKU

Někteří doporučují léčit bolest v krku heřmánkovým čajem, který má dezinfekční účinky, já nedám dopustit na kloktání slanou vodou. Sůl totiž narozdíl od heřmánku máte po ruce téměř vždy a úleva je okamžitá. Protizánětlivé a dezinfekční účinky má i šalvěj, pokud ji tedy doma máte nasušenou, nechte ji pár minut vylouhovat a čaj buď popíjejte nebo si jím vykloktejte. Se šalvějí však pozor, pokud zrovna kojíte. Snižuje a zastavuje tvorbu mléka.

Máte-li cestu okolo lékárny, nabízí se celá škála přípravků, které můžete použít. Vyzkoušet můžete kloktadla nebo spreje (já mám vyzkoušený Tamtum Verde), pastilky na cucání na přírodní bázi nebo se znecitlivujícím účinkem (to je třeba Orofar) nebo komplexní řešení proti chřipce (nepříklad Coldrex). Já si vždycky koupím i Vincentku. Dá se popíjet, inhalovat i kloktat.

Možností, na kterou nesmíme zapomenout, jsou i obklady. Vyzkoušejte Priessnitzův nebo tvarohový.  U Priessnitzova dáte na krk utěrku namočenou ve studené vodě, na ni nepromokavou a neprodyšnou vrstu (igelitový sáček poslouží výborně) a na něj poté další suchou utěrku nebo šátek. Mně vždycky dělá problém celou tuhle věc na krku uchytit a tak si vypomáhám kolíčky na prádlo. Tvarohový obklad funguje podobně, jen na první utěrku nebo plenku natřete v centimetrové vrstvě tvaroh a vynecháte sáček.

RÝMA

Musím se přiznat, na léčbu rýmy přírodními prostředky nemám morál. Vím, že by mi pomohl studený vzduch, inhalace, čerstvá cibule položená na noc vedle postele. Já ale dokonce nevystačím ani s tolik populární mořskou vodou z lékárny. Jakmile mám rýmu, pomůžou mi v noci pouze kapky.

Pokud vás ale rýma neskolí tolik jako mne a nemáte zbytečné předsudky, zkuste osvědčený jogínský prostředek – výplachy speciální konvičkou . Nejen, že si uvolníte nos, ale podle některých teorií zlepšíte své zdraví obecně. V jemnější verzi, zvláště pro děti, zkuste koupit jednotlivě dávkovaný Libenar. Krásně vyčistí, zvlhčí a regeneruje sliznici.

 KAŠEL

S kašlem už není radno si zahrávat. Pokud vás trápí déle než pár dní, navštivte raději doktora. Jako první pomoc doma ale můžete využít čaj z podbělu nebo pár lžiček medu. Ten má podle posledních výzkumů na odkašlávání daleko lepší vliv než osvědčený jitrocelový sirup, který jsem jako dítě měla tak ráda.  

A CO DĚTI A TĚHOTNÉ?

U dětí a těhotných je třeba se mít na pozoru a postupovat opatrně. A to nejen v souvislosti s léky, ale i s bylinnými přípravky a čaji. Proto je lepší se vždy poradit ve složitějších případech s lékařem, u běžného nachlazení s lékárníkem. Věděli jste například, že děti do 14 let by neměly užívat přípravky s kyselinou acetylsalicylovou? Takže žádný Acilpirin ani Aspirin. Na druhou stranu při běžném nachlazení není třeba se u dětí nějak zvlášť znepokojovat. Jsou totiž nachlazené velmi často. Zvláště ty, které chodí do jeslí nebo školy. Tam se setkávají s velkou škálou bacilů, kterým se jejich ne zcela vyvinutý imunitní systém neumí bránit. Rýma osmkrát až desetkrát do roka tak podle dětských lékářů není nic výjimečného ani znepokojujícího. 

Čti celý článek
pr_clanek
15. říj 2018 Čtené 358x

Když jde o pravidelný příspěvek do prasátka, dokáží být naše ratolesti pěkně vykutálené. Dokazuje to průzkum agentury STEM/MARK pro Gusto Kartu: rodiče se tam kromě odpovědí na otázky ohledně kapesného svěřili i s nezapomenutelnými výmluvami, se kterými si jejich děti přišly pro korunu navíc. Některé Vám můžou být velmi dobře známé, jiné uvidíte zaručeně poprvé. 

Průzkum se přitom neptal na nejpozoruhodnější vytáčky jen rodičů, zaměřil se přímo „na zdroj“, v tomto případě mladistvé ve věku 15 – 20 let. Více než polovina z nich se k tomu navíc přiznala, že někdy neřekla pravdu o tom, za co své kapesné utrácí – a rozhodně se nebojí zapojit svou kreativitu.

Od klasických hlášek typu „Máme výletový týden a každý den potřebujeme kapesné“ se dostaneme k „potřebným penězům na barvy k vymalování třídy“. Uniknout podezření by ale neměla ani přehnaná péče o zdravý životní styl, jedna z respondentek se přiznala k výmluvě „Jídlo z jídelny je nezdravé, chtěla bych si koupit svoje“. Mezi ty největší perličky ale bezesporu můžeme zařadit hlášku „Rozbila jsem ve škole laboratorní chladič“ nebo výhružku předčasným prarodičovstvím: „Jestli nechceš být děda, musíš mi dát peníze na kondomy“.

 „Kontrolovat své děti ostřížím zrakem a chtít po nich denní hlášení o tom, kolik peněz a za co utratily je samozřejmě nesmysl. Je ale pravda, že co se financí týče, obezřetnost není nikdy na škodu – a to jak kvůli bezpečí dětí, tak z výchovného hlediska,“ míní Lukáš Malík, marketingový manažer Gusto Karty.„Ať už jde o platbu hotovostí nebo platební kartou, nikdy nemůžeme mít jistotu, co si dítě koupí a jak jednoduše může během mžiku utratit všechny peníze,“ dodává. Řešením by tak mohlo být kapesné posílat na kartu, která dovolí dětem a mladistvým kupovat jídlo, případně s ní zaplatit ve sportovních areálech nebo třeba akvaparcích. Útrata za zbytečné hračky, elektroniku nebo alkohol a cigarety by byla bezpečně mimo hru. Přesně to chce nabídnout Gusto Karta se svým Bezpečným kapesným.

„Rodiče tak na jednu stranu budou mít jistotu, že děti neutrácí za zbytečnosti – případně za něco, z čeho by nebyli úplně nadšení. Zároveň budou mít přehled, za co peníze utrácí,“ vysvětluje Malík.

Že obavy rodičů nejsou úplně liché koneckonců průzkum mezi mladistvými dokazuje. I když nejvíc utratí za jídlo, 37 % mladých mezi patnáctým a dvacátým rokem utratí až čtvrtinu z kapesného za alkohol, cigarety a dokonce další látky, o kterých radši nevědět.

„Je jasné, že mladé dospělé asi jen těžko můžeme odstřihnout od volnočasových aktivit s přáteli a udělat z nich asociály, které rodiče v osmnácti nepustí na pivo. V této věkové kategorii je proto nejvhodnější kombinace Bezpečného kapesného a hotovosti – na jednu stranu zamezí vysokým útratám, na druhou poskytnou dostatek nejen finanční svobody,“ tvrdí Malík.

Kromě dětí se v průzkumu o pečlivě připravené výmluvy podělili i rodiče. Zatímco někteří se na to snaží jít přes city („kamarád nedostal kapesné, chci mu půjčit“ nebo „ostatní dostávají víc peněz!“), další to zkouší přes vzdělávání („potřebuji počítačovou hru, abych se zlepšil v angličtině“).

Mezi jednoznačné klenoty z průzkumu ale bezesporu patří výmluva „doktor mě okradl o stovku!“ nebo dokonce názor dítěte, že by mělo dostat „peníze za spánek“.

Za kapesné do hospody: alkohol a cigarety si za něj kupuje 40 % mladistvých. Dětem ročně dáme bezmála tři miliardy

Říkáte si, že občas nějaké to pivo zase není takové tragédie? Podle průzkumu STEM/MARK lze odhadnout celkové výdaje na kapesné v ČR zhruba na 2,9 miliardy korun ročně, jen na nežádoucí výdaje jako je alkohol nebo tabákové výrobky tak padne minimálně 600 milionů za rok.

Každý druhý rodič měl podle průzkumu pocit, že se s kapesným děje něco nekalého a děti s mladistvými to obratem potvrzují: až 56 procent doma neříká pravdu o tom, na co kapesné užilo. Rodiče se většinou bojí, že děti peníze utratí za zbytečnosti (přes 49 procent), 24 procent vnímá jako hrozbu i útratu za alkohol a cigarety. Ani tady přitom jejich obavy nejsou liché – až čtvrtinu svého kapesného za cigarety nebo alkohol utratí 38 procent mladistvých mezi 15 až 20 lety.

„Samozřejmě platí, že každá věková skupina má své specifické potřeby. U mladších dětí se většinou bavíme o drobných na svačiny případně další záliby, u starších už se ale můžeme bavit o kapesném jako o penězích, které by měly sloužit částečně na živobytí. Asi pro žádného rodiče není příjemné řešit situaci, kdy dítě na intru nebo koleji peníze během prvního týdne propije v hospodě,“ vysvětluje Malík. „Díky Bezpečnému kapesnému a Gusto Kartě mají rodiče naprostý přehled o tom, jaké výdaje jsou u dítěte nejvyšší, a zároveň mají jistotu, že s kartou určitě nezaplatí za alkohol nebo další věci, které neschvalují.“

Kapesné i pro prarodiče?

Spousta rodin z generace tzv. „Husákových dětí“ se dnes nachází v situaci, které se říká sandwichová generace. Starají se o děti, ale také o své starší rodiče, kteří jsou již v penzi. I jim by střední generace ráda přispěla a zlepšila tak jejich finanční situaci, ale často se setkávají s odmítnutím, případně každou obálkou s hotovostí zraňují důstojnost svých rodičů. I pro tento případ lze Bezpečné kapesné od Gusto Karty použít. Může fungovat jako příspěvek pro rodiče na běžné nákupy nebo na občasný příjemný večer s divadlem, večeří a procházkou. A nebo jako příspěvek na lékárnu, kam spousta penzistů musí stále častěji…

O Gusto Kartě

Gusto Karta je elektronická stravenka, která nahrazuje papírové stravenkové kupony za praktičtější platební kartu. Stojí za ní přední investiční skupina Arca Capital. Pochází tedy z československého prostředí. Platit s ní lze na více než 3.000 obchodních místech po celé České republice.

Parametry výzkumu:

Výzkumů agentury STEM/MARK uskutečněných prostřednictvím online dotazování – CAWI (Český národní panel) se zúčastnilo 310 rodičů dětí od 10 do 18 let, kteří svým dětem dávají kapesné a 210 mladistvých ve věku od 15 do 20 let, kteří dostávají nebo dostávali kapesné. Výzkum je reprezentativní podle pohlaví, věku, vzdělání (u rodičů), velikosti místa bydliště a kraje.

Sběr dat probíhal na konci září 2018.

Čti celý článek
pr_clanek
15. říj 2018 Čtené 189x

Spokojení rodiče, spokojené dítě. Akorát pro lyžování to tak úplně neplatí. Na horách jihnete při pohledu na kilometry sjezdovek, ale váš syn se odmítá odlepit od sněhuláka u vleku. Nadchlo vás množství restaurací ve středisku, jenže vaše dcera brečí po aquaparku. A společné zážitky ze svahu? Škoda slov! Naštěstí existují lyžařské areály, kde umějí rozdílné zájmy členů rodiny milosrdně sladit.

Chytře zvolené rodinné lyžařské středisko dokáže zařídit, že se nejen nebudete neustále hádat, protože všichni chcete něco jiného, ale jako rodina si zimní dovolenou dokonce i užijete. Jen musíte vybírat s rozmyslem. Dnes už se prakticky každý lyžařský areál prezentuje jako vhodný pro rodinu – stačí, že provozuje dětský park a lyžařskou školu pro děti. To všechno je prima, ale jsou tu i další okolnosti, které byste měli jako rodiče brát v potaz, protože jsou možná důležitější než existence animačního programu pro nejmenší.

Toužíte po velkém a vyhlášeném středisku, protože máte rádi místa, kde „to žije“? Jenže velké obvykle znamená rozlehlé – jste připraveni překonávat s dětmi velké vzdálenosti? Příjemný ruch se snadno může zvrhnout v nepříjemné davy. Jak budete s potomky zvládat polední fronty v bufetu u sjezdovky nebo kličkování v zástupu lyžařů na sjezdovce, minimálně v dolní části, kde obvykle bývají i mírné svahy vhodné pro výuku?

Malé středisko bude klidnější (a jistě i levnější) a do centra to budete mít cobydup, ale zas pravděpodobnost, že tu najdete největší snowpark, pět dokonale zásobených supermarketů nebo restauraci vyhlášeného světového kuchaře, není velká. Každá varianta má tedy pro a proti, záleží čistě na vašich potřebách a očekáváních. Nač si ještě dát pozor?

Kdy už tam budéééém?

Věta, která vám dokáže vyhloubit bolavý kráter v hlavě, zejména když ji slyšíte během cesty zhruba stodvacetpětkrát. V duchu zuříte. Měli jste raději zůstat doma a nevláčet se za lyžováním přes půl zeměkoule jen proto, že kolega tohle středisko vychvaloval až do nebe …

A víte, že máte pravdu? Jste-li rodiče malých dětí, vykašlete se pro tentokrát na lyžování ve Francii či Itálii a vydejte se někam za humna. Pokud chcete mermomocí do velehor, hledejte mezi rakouskými středisky. A protože ani štreka tam nebude úplně krátká, nezapomeňte přibalit malým cestovatelům dostatek hraček a her a dělejte pravidelné zastávky na protažení těla a občerstvení.

TIP: Modrá je dobrá
(Tiroler Zugspitz Arena, Rakousko)


Na úpatí nejvyšší německé hory Zugspitze se z tyrolské strany nachází několik menších až středně velkých areálů (Ehrwald, Berwang Bichlbach Rinnen, Lermoos - Grubigstein, Biberwier - Marienberg), kde vystačíte s jediným skipasem a bude se tam líbit vám i vaší rodině. Vyzkoušejte speciálně na děti zaměřený areál Ehrwalder Almbahnen. Od auta k dolní stanici lanovky je to skok a pak už si budete užívat krásného výhledu na krajinu. Děti nechte vyzkoušet bílý sport v jedné ze dvou lyžařských škol anebo s nimi vyrazte na některou z mnoha modrých sjezdovek. Teenageři budou nadšeni ze snowparku Better Park.

(více na https://www.zugspitzarena.com)

Pospěš si, máme to už jen tři kilometry

Argument „je jedno, kde budeme bydlet, stejně trávíme všechen čas na lyžích“ v případě dovolené s dětmi neplatí. Denně se trmácet s malými lyžaři dva kilometry na zastávku skibusu a pak předpokládat, že vydrží na svahu celý den, je rychlý způsob, jak zošklivit celý pobyt sobě i všem zúčastněným.

Mnohem příjemnější je možnost (v případě předškolního dítěte skoro nutnost) moct si přes poledne odpočinout na pokoji. Nehledě na to, že v zimě bývá brzy tma a stojí za zamyšlení, jak zabavíte potomka po návratu z lyží. A v tom vám může být hotel či penzion rovněž nápomocný – třeba hernou či bazénem. Podtrženo a sečteno: vezměte v potaz jak vzdálenost penzionu či hotelu od vleku, tak také vybavenost ubytovacího zařízení.

TIP: Animační programy od rána do večera

(Val Gardena, Itálie)

Údolí Val Gardena je součástí bezmála sedmadvacetikilometrového okruhu kolem překrásného skalního masivu Sella, díky čemuž můžete projet za jediný den čtyři významná lyžařská střediska: Val Gardena, Alta Badia, Val di Fassa a Arabba. Skutečným rodinným rájem ve Val Gardeně je Ortisei, konkrétně Cavallino Bianco Family Spa Grand Hotel. Chcete-li si v klidu zalyžovat nebo užít lázeňských procedur a současně obstarat zajímavý program dětem, spolehněte se na zdejší zaměstnance. Animační programy tu běží od rána až do večera. Součástí hotelu jsou nejen dětské koutky, ale především obrovská herna Lino Land o rozloze 1000 metrů čtverečních.

Podívej se, jak blbě zatáčíš! 

Který lyžař by nesnil o tom, jak předává své zkušenosti potomkům? Pak dojde na realitu, vyrazíte s dítětem na svah… a jde to skvěle! Objevíte v ratolesti talent a v sobě pedagogické nadání, moře trpělivosti, pochopení a hravosti… Anebo si potvrdíte, že jste ten největší nervák pod sluncem a žákova nepozornost ve vás budí vražedné choutky.

Jsou-li synovi či dceři sotva dva nebo tři roky, nechte ho žít, na lyžování má ještě čas. Dovolte mu blbnout a klouzat se, aby si zvykl na sníh a pobyt v zimě a potom ho přihlaste do lyžařské školy – i v zahraničí najdete takové, kde mluví „po našem“. Kromě času na vlastní lyžování budete mít jistotu, že potomek nezíská chybné návyky, které by se musel pracně odnaučovat.

TIP: Dinosauři, medvědi a teta Berta
(Serfaus Fiss Ladis, Rakousko)


Tři lanovkami propojené horské vesničky Serfaus-Fiss-Ladis na náhorní plošině, nazývané „sluneční terasa Tyrolska“, sice patří ke vzdálenějším destinacím, ale tuto nevýhodu kompenzují velkorysou nabídkou: jen a výhradně dětem je zde vyhrazena plocha 125 tisíc metrů čtverečních. Dinosauří les, zoo, jeskynní svět, sáňkařská dráha, horolezecká stěna, medvědí sjezdovka – které dítě by odolalo? Vaši potomci se tu vyřádí na cvičných loukách i ve třech velkých dětských parcích Kinderschneealm, Murmli-Park a Berta's Kinderland. Ve vyhlášené lyžařské škole Skischule Fiss-Ladis, kam lze přihlásit dítě od tří let věku, vám zařídí na požádání výuku s česky mluvícím instruktorem.


Neutrácejte za vybavení

Rodinná dovolená na horách rozhodně není levná záležitost, na čem však můžete ušetřit, je vybavení. Zvlášť malým dětem, které rychle rostou, nemá smysl kupovat nové lyže ani boty a je mnohem rozumnější jim výbavu vypůjčit v některé z renomovaných půjčoven.

Například v síti obchodů a půjčoven Happy Sportdostanete dětský lyžařský komplet do 99 cm (lyže, boty a helma zdarma) na celou sezónu za 1599 Kč, děti do 129 cm vybavíte na hory za 2099 Kč. Nebudete se muset starat o servis a v případě, že dítěti během sezóny vyroste noha, ochotně vám vymění přezkáče za větší. Ušetřené peníze můžete investovat do lepší bundy nebo dražšího ubytování.

TIP: Za kouzlem pyrenejských vesnic
(Saint Lary Soulan, Francie)


Pyrenejské lyžařské středisko Saint-Lary Soulan tvoří tří menší osady: Saint-Lary s atmosférou autentické pyrenejské vesnice, Saint-Lary 1900 (Espiaube) a Saint-Lary 1700 (Pla d'Adet), což je oblast vyhrazená čistě pro rodiny s dětmi. Najdete tu sjezdovky odpovídající náročnosti a dále několik dětských hřišť, dvě sáňkařské dráhy, lyžařské školy a rekreační KIDpark. Po lyžování si společně s dětmi odpočinete ve velkém termálním parku s jeskyní, vodopády a saunami. 


Děti nechte lyžovat zadarmo

Další na čem můžete ušetřit a díky uspořeným financím si zpříjemnit pobyt, je investice do dětského skipasu. V Rakousku například mají lanovky a vleky zdarma děti do šesti let lyžující s rodiči, v Itálii se obejdou bez skipasu až do osmi let, někde dokonce do desíti.

Před začátkem sezóny nebo naopak na jaře jistě vypátráte zvýhodněný balíček zahrnující ubytování a k němu skipas zdarma.

TIP: Ve stopě norského národního týmu
(Paganella, Itálie)

Navzdory skutečnosti, že v Paganelle pravidelně trénují národní týmy Norska a USA, je toto italské lyžařské středisko ideální i pro rodiny s dětmi. K dispozici je 35 kilometrů sjezdovek a značný podíl z nich jsou modré a červené. K tomu velká hřiště se skákacími hrady, sněžné motorky a také menší snowpark se skokánky a pojízdným kobercem. Po lyžování na vás čeká akvapark a Fauna park (nedaleko ve Spormaggiore) s vlky, rysy a medvědy.

Čti celý článek
pr_clanek
9. říj 2018 Čtené 133x

Také patříte mezi rodiče, které se na dovolenou s dětmi nesmírně těší, ale týden před odjezdem nemůžete spát, budíte se zpocení a žaludek máte jako na vodě? Bojíte se, jak tu cestu zvládnete? Přinášíme Vám několik tipů, jak let ustát ve zdraví a dovolenou si užít.

Pravidlo č.1: Plánujte

Začněte už ve chvíli, kdy dovolenou vybíráte. Pokud cestujete s dětmi, je třeba vše pečlivě naplánovat. Od času odletu, přes pobyt na palubě, až po přistání.

Odlet

Pokud to je aspoň trochu možné, zvolte noční let. Dítě Vám většinu noci prospí a let proběhne v klidu.

Výběr místa

Pokud si letenky rezervujete s předstihem, zkuste se zeptat, zda si můžete vybrat sedadla. Ideálně hned v první řadě, kde je dostatek prostoru a děti si tam mohou hrát.

Výbava na palubu

Vezměte s sebou to, co dítě dokáže spolehlivě zabavit. Není protivnějšího člověka než toho, který je hladový. Ani u dětí tomu není jinak. Přibalte s sebou pár sušenek a malé pití. Počítejte ale s tím, že pití projde pečlivou kontrolou. Nezapomínejte také na to, že tekutiny musí být v lahvičkách o objemu 100 ml.

Čtěte také: Jak s dětmi cestovat letadlem

Pravidlo č.2: Myslete dopředu

Nenechávejte vše na poslední chvíli. Dopředu si naplánujte, co potřebujete zařídit. Povídejte si s potomkem o cestě letadlem. Připravte ho na to, že některé okamžiky mu mohou být nepříjemné. A hlavně – neukazujte před ním své obavy a stres.

Pravidlo č.3: Buďte připraveni

Připravte se na všechny scénáře pobytu na palubě. Je důležité dopředu dítěti vysvětlit, že v letadle musí být, pokud možno, v klidu a nerušit ostatní víc, než je to nutné.

Pokud cestujete s malým dítětem, na palubu ho přeneste v klokance nebo šátku. Je to praktické nejen při nástupu do letadla, ale také když dítě pláče nebo je mrzuté. Těsný tělesný kontakt je tím nejlepším lékem. Kočárek si s sebou ale na cesty určitě přibalte také.

Pravidlo č.4: Cestování není nuda, ale zábava

Cestování je zdlouhavé a může nudit. Připravte se na to a naplánujte si různé aktivity. Vytvářejte příběh, zahrajte si kvíz, povídejte si o místě, kam letíte.

Vezměte s sebou hračky, pastelky, papír na kreslení, … Starší děti spolehlivě zabaví kniha se samolepkami. A ty ještě starší? Ty ocení kapesní herní konzoli nebo malý dvd přehrávač.

Pravidlo č.5: Identifikace

Dítko vybavte identifikačním náramkem nebo cedulkou se jménem, bydlištěm, telefonním číslem na vás a také cílovou destinací vaší dovolené.

Jedna rada na závěr: Snažte se vždy zachovat klid. I když je to náročné, nenechte se rozhodit poznámkami a komentáři spolucestujících. A pokud je to třeba, nestyďte se požádat o pomoc.

Čti celý článek
pr_clanek
9. říj 2018 Čtené 343x

Trápí vás, že to po porodu tam dole není jako dřív? Nejste v tom sama. Hodně žen řeší změny v intimní oblasti spojené s mateřstvím. Některé je přijmou jako nutnou daň za těhotenství a porod. Ať už vás trápí poporodní změny, poranění nebo stárnutí intimních partií, nevěšte hlavu. Téměř se vším si umí hravě a bezbolestně poradit moderní dermatologie.

Ženy v oblasti intimních partií nejčastěji řeší stavy spojené s porodem nebo se stárnutím. Ve vážnějších případech přichází na řadu chirurgie, ale u většiny problémů postačí nechirurgické řešení na pomezí gynekologie a dermatologie.

Ženy po porodu často trápí povolení děložní stěny

Moderní dermatologie nabízí neinvazivní laserová ošetření, která jsou určena přímo na léčbu vaginální stěny a umí pochvu omladit a zpevnit. Laserový paprsek prohřívá poševní tkáně a stimuluje v nich tvorbu kolagenových vláken. Opakované prohřátí přední stěny pochvy, kde je uložena močová trubice, pomáhá odstranit i stresovou inkontinenci.

Ošetření vám zabere pouhých 15 minut

Pokud je pacientka po gynekologické stránce zdravá, může se přistoupit k laserovému ošetření, které trvá maximálně 15 minut a je nebolestivé. Ženě se jemně zavede do pochvy speciální nástavec s laserovým vláknem. Laserový paprsek postupně prohřeje a tím omladí celou poševní stěnu. Toto ošetření nevyžaduje žádnou zvláštní přípravu. Pacientka by pouze neměla mít v pochvě zánět a neměla by menstruovat.

Netrapte se bolestmi jizvy po nástřihu hráze

Jizva po nástřihu může být nejen estetickým, ale i funkčním problémem. Ženy často bolí při styku nebo třeba jízdě na kole. Důvodem je její přílišná pevnost, která táhne septa a nervy v kůži. Laserové či radiofrekvenční ošetření v této oblasti umí jizvu povolit a změkčit. Zároveň lze odstranit i případné pigmentace, které se zde rády dělají.

Zlepšit se dá i velikost a tvar stydkých pysků

U menších asymetrií se dá objem stydkých pysků doplnit aplikací kyseliny hyaluronové, nebo naopak tkáň zmenšit pomocí radiofrekvence. Ošetření zevního ženského genitálu probíhá zcela bez bolesti a netrvá déle než 20 minut. Velkou výhodou je také nulová rekonvalescence. Výraznější asymetrie zevního ženského genitálu řeší plastická chirurgie zákrokem zvaným labioplastika.

TIP: objednejte se na nezávaznou konzultaci omlazení genitálu, pomůžeme vám

Suchost vagíny trápí i mladé ženy

Sucho v pochvě je způsobeno zmenšením vnitřní výstelky. Abychom se tohoto nepříjemného pocitu zbavily, je třeba výstelku omladit. Léčba u gynekologa probíhá buď ve formě hormonálních mastí, nebo hormonální substituční terapie. Tuto léčbu je možné doplnit nebo nahradit laserovým ošetřením, které pomůže obnově a omlazení celé poševní sliznice. Laser podpoří tvorbu nových cév a tím pádem se celá oblast vyživí a nepříjemné pocity ustoupí.

Čti celý článek
pr_clanek
3. říj 2018 Čtené 536x

Aviril pomáhá maminkám celá desetiletí a jeho kvality prověřil čas.
Téma péče o dětskou pokožku zajímá každou maminku. Jedno ze základních pravidel je, že experimentovat s citlivou dětskou pokožkou se nevyplácí. Je dobré vsadit na ověřené produkty. Dětskou kosmetiku Aviril s oblibou používaly už naše maminky. Vůni dětského olejíčku Aviril si nejedna maminka spojí se svým dětstvím.

Zklidňující heřmánek

Azulen, éterický olej z heřmánku, dokáže zahojit i podrážděnou pokožku a případné opruzeniny. Používáním dětského olejíčku vytvoříte na pokožce jemný film, který ji bude chránit před zarudnutím, mikroby a bakteriemi. Při jeho nanášení můžete dopřát svému miminku jemnou masáž celého tělíčka. Dítě si vychutná vaší blízkost a připravíte jej tak na poklidný spánek s pocitem bezpečí. Pravidelným používáním dětského olejíčku zabezpečíte pokožce svého miminka vláčnost, jemnost a krásnou přirozenou vůni. Aviril si zachoval svůj retro design a jeho balení ve skleněné lahvičce je navíc recyklovatelné, a tím šetrné k přírodě.  

Stop zapařenému zadečku

Při přebalování je ideální zadeček dítěte nejen utřít vlhčeným ubrouskem, ale pokaždé i umýt čistou vodou. Pokud uvidíte podráždění nebo začervenalé místo, potřete jej vrstvou krému Aviril. Na zapařenou pokožku je velmi účinný především díky vysokému obsahu oxidu zinečnatého, který postižené místo vysuší. Heřmánkový extrakt a pantenol následně pomohou podrážděnou pokožku zregenerovat a zahojit.

Nejúčinnější je zásyp

Zkušenosti maminek ukazují, že v případě akutně zapařeného zadečku je nejlepší čistá voda a na ošetření zásyp. Zapaření štípe, bolí a děti pláčou. Zásyp dokáže rychle absorbovat vlhkost zapařené pokožky a vysušit ji. Dětský zásyp Aviril obsahuje také azulen a tak napomáhá rychlejšímu hojení. Současně chrání podrážděná místa před bakteriemi a mikroby, a tak zabraňuje dalšímu rozšiřování.

Dětskou kosmetiku Aviril zakoupíte v prodejnách COOP, Teta, Billa, Makro, Rossmann, dm drogerie, Albert, Globus, Teta, Lékárny.

Čti celý článek
Strana
z 9
Předchozí Strana
z 9
Další