Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
svetlanalana
29. pro 2019
928 

Můj rok 2019 a předsevzetí na rok 2020

Rok 2019 končí, byl pro mě ve mnoha oblastech obohacující. Práci na sobě jsem se pomocí psychosomatiky a psychoterapie vyléčila z ekzému, který mě trápil dva roky. Ukázalo mi to, jak silná je naše mysl a jak tělo reaguje na to, když něco děláme špatně. Naučila jsem se víc mít ráda, říkat "ne", když s něčím nesouhlasím nebo něco nechci.

Setkala jsem se v plné míře s pocitem osamělosti a smutku z nedostatku přátel, ale mohla jsem se tak z očí do očí podívat na realitu, jaká doopravdy je a získat tak pocit osvobození, protože sebelež bere hodně energie... Skamarádila jsem se se svou introverzi a přestala ji vnímat jako závadu.

Prošla jsem si finanční krizi, která člověka umí hezky potrápit, protože veškeré myšlenky zaměstná potřeba nějak to zvládnout, dostat se z toho... A zvládlo se, dostali jsme se z toho nejhoršího a teď se nám daří. Ve svých 32 letech jsem si poprvé dovolila si koupit luxusní spodní prádlo, ten pocit jsem si vychutnala a neměla z toho výčitky. Naučila jsem se, že není hřích si občas zajít na dobré jídlo. Jeden měsíc se mi povedlo vydělat 10x víc, než obvykle, díky tomu jsem pochopila, že je možné i to, co bych si nedovedla představit.

Udělala jsem velký krok k sebelásce a sebepřijetí, když jsem se na sebe začala dívat ne z perspektivy "co všechno neumím", "co všechno jsem nedokázala a co všechno po**ala", ale z pohledu "tohle se mi na sobě líbí", "za tamto jsem na sebe pyšná".

Uvědomila jsem si, že vztah není konstantní věc a aby fungoval, je potřeba ho udržovat. Uvědomila jsem si, jak velkou roli hraje komunikace a jak často jedeme podle vzorců svých rodičů (bohužel často těch špatných vzorců) a ani si to neuvědomujeme. Ovšem lze to změnit, lze žít jinak. Je potřeba pro to ale něco udělat.

Uvědomila jsem si také, že být dobrý rodič je velká práce na sobě, že ty všechny články a knížky o výchově, které jsem si přečetla, mi spíš udělaly v hlavě chaos, aniž by pomohly. Že pokud sousedce funguje nějaká výchovná metoda, neznamená to, že u mě bude také fungovat. Ze moje dítě je jedinečný člověk se svými vlastnostmi a potřeby a mým úkolem není ho někam zařadit a podle toho zvolit taktiku, ale doopravdy poznat, kdo je, co potřebuje. Nejvíc co můžu já udělat pro dítě, je mu ukázat, že tento život je fajn, že partnerství může být funkční, že rodiče jsou lidí, na které se dá spolehnout. Bylo moc bolestivé uvědomění si, že jsem dávala energii do prázdných věci a řešila nepodstatnosti a pak energie na ty podstatné nezbývalo, že jsem zanedbávala své vnitřní dítě, a tím si brala možnost být taková máma, jakou bych si přála být.

Uvědomila jsem si také, že to, jestli jsem dobrá manželka, nevychází z toho, co všechno jsem dnes stihla udělat a že nikdo mi na konci dne nebude dávat známky, neměla bych si je dávat ani já sama. Že je normální občas něco nestihnout a je také normální nemít vždy fajn náladu.

Na rok 2020 si dávám předsevzetí se naučit o sebe pečovat a naučit se hýčkat. Dopřát si věci, které jsem si nikdy nedovolila a nemít z toho špatné svědomí ani se nemyslet, že jsem egoistická (častokrát jsem si "sebelásku" pletla s "egoismem"). Dávám si také předsevzetí, že začnu cvičit. Kolikrát jsem měla tendenci si říkat, že to tělo není takové, jak bych si přála a v duši jsem záviděla ženám, které mají sexy postavu, přitom jsem neměla trpělivost a odhodlaní začít s tím něco dělat. Nebaví mě výmluvy a sebelítost, chci být hezčí, chci být přitažlivá, chci se podívat do zrcadla a v duchu si říct: "Tobě to sekne." Chci v roce 2020 poprvé uvidět moře a letět letadlem. Chci naplnit svůj život a život mé rodiny o víc pozitivních, krásných okamžiků a zážitků. Věřím, že nacházející rok bude úspěšný a ještě víc mě přiblíží k sobě samé.💓

Světlano moc hezké napsáno 👌taky doufám že se k tomuhle dopracuji.

29. pro 2019

@tinamarie123 dekuji 😉 držím pálce, at se Ti splní to, co si přeješ

29. pro 2019

Jsi opravdu dobrá, když si se takhle propracovala ke svému já.. že jsi se našla a jsi spokojena. Věřím, že se ti už bude jen dařit a splní se Ti to, co si přeješ 🍀🍀🍀

30. pro 2019

Krásně napsáno, hodně štěstí

30. pro 2019

@hani1234 mockrat dekuju, Hanko 🙏 ❤

30. pro 2019

@misulka84 dekuji moc 😇 🙂

30. pro 2019

Hezky napsano. Ja se k tomuto dopracovala taky uz pred pár lety, odhodila jsem pocit, ze kdyz si chci koupit neco vyjimecneho, ze je to zbytecne vyhazovani penez, ze to je nadstandard, ktery je zbytecny a nezaslouzim si ho, umim si udelat radost malickostmi, umim vypnout a "jen tak" lelkovat a rozhodne si nemyslim, ze je znakem dobre manzelky mit naklizenou domacnost a drit vse od rana do vecera, ale byt pak protivny, nevrly, s pocitem menecennosti, ze to vsechno, co delame pro ostatni, berou vsichni jako samozrejmost. Uz moje mamka me naucila, ze z neutreneho prachu se nestrili a nemusi byt denně tepla večeře. A ze clovek musí umět byt taky tak trochu sobec a myslet i na sebe, nejen na druhé. Držím palce, ať se ti i nadále v této proměně daří 😉

31. pro 2019

Moc pekne a k zamysleni ..

1. led 2020

Krásné! Diky za článek a odvahu sem sdílet. Mluviš mi z duše.

4. led 2020

Začni psát komentář...

Odešli

Doporučujeme