tibecinan
16. lis 2020
159 

Oslavy Nového roku - Jak zabezpečit zvířata?

(FOTO: Pixabay)

Ahoj,

prosím všechny o věnování se tomuto tématu. Pokud má člověk svá zvířata rád, tak by měl udělat maximum pro jejich zabepečení, před případnou ztrátou.

Pokud chceme sami pouštět ohňostroj, tak dbáme na výběr vhodné pyrotechniky, která nevyleká zvířata ( ano, existuje takováto možnost) a samozřejmě poté vše uklidíme. Pyrotechniku avšak je i tak potřeba dobře zvážit, jelikož s ní mohou mít i tak problém epileptici.

U zvířat hospodářských dbáme na to, aby byla v nejkritičtější hodiny dobře zavřena a nejlépe v prostorech, kde bude ohňostroj méně slyšet. 

Většina koček ohňostroj má ráda, avšak je potřeba jim k zábavě zajistit dostatek bezpečí.Nepouštět je ven, mít sítě v oknech a v nejkritičtější dobu mít okna zavřená.  V Nejhorších případech použijeme uklidňující léky, či spreje.

Je dobré, aby kočka měla obojek se známkou, na které bude naše telefonní číslo a také aby byla čipovaná (čip je potřeba řádně zaregistrovat např na BackHome). O svátcích přichází většinou hodně návštěv a muže se i nedopatřením stát, že nám kočka uteče vchodovými dveřmi.

Pokud máte více otázek, ohledně čipování, tak si prosím pročtětet článek, který jsem zveřejňovala nedávno: Čipování psu - proč je tak potřebné? 

Co se týče psu, tak už od začátku adventu venčíme raději dvojím jištěním a obzvláště chrty a psy adoptované. Znamená to, že budeme mít dvě vodítka, jedno připnuté k postroji a jedno připnuté k obojku. Nikdy totiž nevíte, kdy pár metru za vámi, nebo ještě huře, přímo pod nohami psa vybouchne petarda.

Používáme vždy alespoň reflexní obojek, kdyby se přeci jen pes dokázal vytrhnout z rukou, aby byl případně viditelný pro řidiče aut.

Určitě dbáme na to, aby pes měl na obojku našité telefonní číslo, případně známku s kontaktem na majitele.

Nedílnou součástí je ze zákona od 1.1.2019 také čip. U čipu je potřeba dbát i na registraci na některý ze serveru, jak jsem zmínila, již výše.

Pro velmi vystrašené pejsky zajistíme bachovy esence, či jiný přípravek na uklidnění, avšak je potřeba, aby byl pes v bezpečném prostředí, protože pro něj muže být ještě více stresující, když mu budou u boudy bouchat petardy a on se díky přípravku na uklidnění, nebude moci hýbat a utéct do bezpečí. Nejlépe uděláme, když psa zavřeme v byté/baráku, zavřeme okna, dáme mu k sobě nějáký kus našeho oblečení, aby cítil přítomnost svého pána. V lepším případě psa uklidňujeme naší přítomností a snažíme se jej odreagovat, zabavit.

Co se týče štéňat a jejich výcviku zvykání na ohňostroj, tak je potřeba upozornit, abychom je nechlácholili. Tím je dost možné, že na psa přeneseme do budoucna strach z ohňostroju. Štěňata je potřeba pruběžně zvykat, brát je na vlakové nádraží, trhy, u ohňostroje chválit,při správné reakci.

Přeji všem krásné prožití adventního času a co nejméně ztracených mazlíčku.

Pokud by bylo potřeba, neváhejte se na mne obrátit a ptát se, ohledně zvířat.

Začni psát komentář...

Odešli