Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
veruska007
Včera v 18:36
Holky, tady se ví všechno. Byli jsme v pátek pro syna na táboře a hodně mě poštípaly mouchy, asi mouchničky. Jenže už dva dny mám nohy opuchlé před kotníky i nárty, na dotyk horké. Nepomáhají masti po štípnutí hmyzem, studená voda, koupel, polohování... co s tím? Zítra jdu do nové práce a nechci vypadat jak ichtyl :person_facepalming::female_sign:
Zobraz celou zprávu
veruska007
11. čer 2020
Je tu nějaká maminka, co čeká na výsledky přijímacích zkoušek u svého dítka? Já si říkala, jak budu v pohodě a houby. Jsem nervózní jak sáňky v létě. Syn je sice jedničkář, ale stresař a mám obavy, že se spíš nedostane. Resp. mimo Brno by byl v pohodě, ale tady je velký převis.
Zobraz celou zprávu
veruska007
30. kvě 2020
Holky cyklistky.
Jak umístit na auto (MPV, Toyota Corola Verso) pět jízdních kol (2 dospělé, 3 dětské - nejmenší vel. 16/ 20).
- dát všech pět nahoru na kapotu (ale já neměřím ani 160 cm a nevím, jestli to tam dá manžel sám)
- dát všech pět kol na zadní nosič (oficiálně jsou nosiče max. na 4 kola, ale už jsme tam viděli i naskládaných pět)
- dát čtyři kola na zadní nosič a to nejmenší do kufru (ale při balení na dovolenou nás to bude dost limitovat)
- rozdělit kola, část dát na střechu, část dozadu

Rady? Typy? Zkušenosti?

Díky!
Zobraz celou zprávu
veruska007
3. dub 2020
Holky, už pár dní mě bolí zub. Dnes jsem bolestí skoro nespala. Dala jsem si ibalgin, ale moc nezabral. Volala jsem zubařce, ale má kvůli koronaviru přerušenou praxi. Obvolali jsme s manželem další zubaře, ale buď jsou zavření anebo mají plno. Na pohotovost se mi nechce - prý udělají jen urgentní zákrok a pošlou k doléčení běžnému zubaři - ale ten neordinuje a kdo ví, kdy začne.
Navíc mě ten zub zlobil už dlouho, byla jsem s ním i u zubařky, ale nic na něm nenašla.
Nemáte typ, co s tím? Kdy bolest zkusit vydržet a kdy je s tím nutné něco dělat?
Zobraz celou zprávu
veruska007
3. bře 2020
Prosím o typ na dárek k narozeninám: kluk, 11 let, kolem 500,-.
Zobraz celou zprávu
veruska007
14. led 2019
Odlakovač nehtů
Mám bezacetonový odlakovač nehtů, ale třepí se mi po něm po každém použití nehty. Máte některá typ na nějaký šetrnější odlakovač? Díky.
Zobraz celou zprávu
veruska007
14. led 2019
Sušička nesuší
Máme 2,5 roku starou pračku se sušičkou a sušička nesuší. Nemáte zkušenost, co s tím? Filtr je vyčištěný.
Zobraz celou zprávu
veruska007
3. led 2019
Holky, máte některá důchodové připojištění? U nás si ho platí jen manžel, ale přemýšlím, že bych taky nějakou pojistku na stáří chtěla. Pokud máte důchodové připojištění, tak kde? A kolik si tam měsíčně ukládáte? Díky.
Zobraz celou zprávu
veruska007
22. pro 2018
Chjo, holky, já jsem zdrblá. Můj prvňáček od včerejška pláče. V pátek měli ve škole vánoční besídku, děti měly do školy přinést dáreček pro kamarády, jeden navíc a jeden pro sebe. Poslala jsem po synovi zabalené dárečky pro kamarády, jeden kouzelný pro něj a jeden navíc s tím, že je paní učitelka dá pod stromeček a děti si je rozdají. A syn přišel ze školy bez dárečku, učitelka prý všechny jeho dárečky dala jinému spolužákovi, ani synovi kamarádi nedostali ty jejich. Přitom byly všechny podepsané tlustou fixou a syn popisoval, co v dárečcích vylovil ten spolužák (nevěděl, co jsem balila a hlavně ten jeho byl překvapení) - a byly to ty moje dárečky. Je mi z toho do breku. Nechápu, co se učitelce honilo hlavou. Na email nereagovala, volat jí nechci, přijde mi to trapné, když už nemá pracovní dobu. Ale je mi z toho hrozně.
Zobraz celou zprávu
veruska007
20. dub 2018
Pro zasmání.

Vždycky jsem chtěla umět zasmát se sama sobě. A řešit věci s nadhledem. Mám pocit, že díky Blogu jsem konečně přišla, jak na to. Řehtala jsem se už u toho psaní. A frustrace je pryč. Skoro :slight_smile:

hamernikova.blog.idnes.cz/c/659472/pat-a-mat-maji-brachu.html
Zobraz celou zprávu
veruska007
10. dub 2018 Čtené 342x
Čti celý článek
veruska007
9. pro 2016
Koho zajímá, jak pokračuje (nebo spíš nepokračuje) naše rekonstrukce... už mám čtvrté pokračování. http://hamernikova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=57...
A podle toho, jak se Pat činí, tak díl o Vánocích s Patem rozhodně bude!
Zobraz celou zprávu
veruska007
17. lis 2016
Pokud někoho zajímá pokračování naší rekonstrukce, přidávám odkaz na druhý díl.
http://hamernikova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=56...

Pomalu si myslím, že než to ti dva dodělají, tak napíšu pořádnou bichli.
Zobraz celou zprávu
veruska007
15. lis 2016
Holky, už skoro půl roku nám firma rekonstruuje byt, přitom termín byl 5 týdnů. Byla jsem z toho na nervy, až mě napadlo se z toho vypsat... nakonec je to docela vtipný :wink:. Kdo si chce počíst, hodila jsem to sem:
hamernikova.blog.idnes.cz/c/567069/jak-nam-pat-a-mat-rekonstruovali-byt-i.html
Zobraz celou zprávu
veruska007
29. říj 2016
Maminky z Brna, prosím typ na dobré kadeřnictví (za celý život jsem byla u kadeřnice cca 3x). Potřebuji ostříhat, obarvit (nebo melír, fakt nevím). A aby nás to finančně nezruinovalo. Děkuji.
Zobraz celou zprávu
veruska007
21. zář 2016
Ahojte, nemáte někdo zkušenost s ruční lymfomasáží? Dostala jsem k narozeninám voucher, včera jsem byla na lymfatické masáži a mám z toho rozporuplný pocit. Nebolelo to nijak hrozně, ale už v noci jsem bolestí skoro nespala a do rána mám na nohách obrovské modřiny... tak teda nevím, jestli je to úplně dobře.
Zobraz celou zprávu
veruska007
6. zář 2016
Nutně sháním žlutou stoličku zn. Mammut z Ikei. V nabídce už mají jen bílou, modrou a tyrkysovou. Nemáte typ, kde bych ji mohla co nejrychleji (do dvou dnů) sehnat? Nejlíp v Brně. Díky.
Zobraz celou zprávu
veruska007
30. srp 2016
Ahojte, holky. Mám dva dotazy:
1. řešily jste některá někdy situaci, kdy Vám v práci nechodila mzda? Jak jste postupovaly a k čemu to vedlo?
2. firma, která nám rekonstruuje byt, na práci kašle. Sice mají za zpoždění penále, ale vůbec je to nemotivuje. Věčně u nás nikdo není, neustále slyšíme jen výmluvy... bohužel náš byt je naprosto neobyvatelný, za pár dní se musíme odstěhovat z pronajatého bytu a nemáme vůbec kam jít (když nepočítám hotel s částkou, za kterou bychom se nedoplatili). Nemáte někdo zkušenost, jak postupovat? Čekat další měsíc a virtuálně si odškrtávat penále mi opravdu nedostačuje, mám nervy v kýblu.
Zobraz celou zprávu
veruska007
8. bře 2016
Nemáte, prosím, někdo účtenku od nové mikiny vel. cca 116? Synovi ukradl mikinu ve škole spolužák (šikanoval ho, se školou to řešíme). Škola nám nabídla úhradu škody (agresor byl viděn svědky), ale potřebují doklad o ceně. Bohužel účtenku nemám (schovávám leda od dražších bot). Mohla byste mi, prosím, některá poslat oskenovanou účtenku? Děkuji.
Zobraz celou zprávu
veruska007
26. led 2016
Holky, prosím vás, co už máte školáky - nosí se učitelce nějaká pozornost i za pololetní vysvědčení nebo až na konci roku? Díky.
Zobraz celou zprávu
veruska007
22. led 2016
Mě klepne. Nejstarší syn je v první třídě. Včera přišel bez mikiny, že mu ji sebral spolužák. Dnes ji nepřinesl, zato mi řekl, že ten spolužák ho už delší dobu bije. Tak jsem to chtěla řešit s učitelkou (mají starší, "zkušenou" učitelku). A od paní učitelky jsem se dozvěděla, že vlastně neví, jak to bude řešit, že se na to musí zeptat zástupce ředitele... rodiče agresora samozřejmě neinformovala. Tož mě zůstává rozum stát. Ona nic neudělá, protože musí počkat, až bude mít čas se zeptat zástupce ředitele, co s tím má dělat? Vždyť škola musí mít vypracovaný Program proti šikanování, ve kterém musí být jasně daný postup, který všichni učitelé a vychovatelé z družiny musí znát!!!! No, fakt to asi nepochopím.
Zobraz celou zprávu
veruska007
1. led 2016
Možnost otestování kognitivních dovedností psycholožkou (10 let praxe) zdarma (paměť, pozornost, výkonnost, u dětí studijní dovednosti, jak se s dítětem efektivněji učit, ...). Ještě mám volné 3 testové baterie pro děti 8 - 10 let a 4 testy pro dospělé (ze 34). Testování probíhá v Brně, je zcela zdarma. Pokud máte zájem, napište mi do IP. Verča
Zobraz celou zprávu
veruska007
28. pro 2015
Možnost otestování kognitivních dovedností zdarma - viz článek. Nabídka stále platí, ještě mám volných 8 testových baterií pro děti/dospělé. Brno.
Zobraz celou zprávu
veruska007
8. pro 2015 Čtené 154x
Čti celý článek
veruska007
20. čer 2015
Hledám maminku s dítkem, která by jela během prázdnin na otočku k moři: pátek až neděle, něco jako toto: https://www.slevomat.cz/sleva/929425-jeden-den-.... Jela bych se 6 synem, který moc touží po moři, ale na dovolenou pro všechny nemáme. Nechce se mi zas jet úplně samotné. Přidá se někdo?
Zobraz celou zprávu
veruska007
23. dub 2015
Holky, které jste z Třince. Můžete mi, prosím, poradit ubytování v Třinci? Jedu tam na 2 dny, hotely jsou pro mě finančně mimo, z ubytoven mám obavy - ty, co znám, tak tam nocují podivné živly. Máte, prosím, typ?
Zobraz celou zprávu
veruska007
23. zář 2012
Čti celý článek
veruska007
23. zář 2012
Čti celý článek
veruska007
23. zář 2012
Čti celý článek
veruska007
15. pro 2010
Zobraz celou zprávu