vitezove
7. srp 2019
1320 

Můj adopční deník - díl I. - průběh zařazení do evidence žadatelů, část A.

Proč jsme se rozhodli pro adopci, snad nemusím vysvětlovat. Ve zkratce: o dítě jsme se začali snažit v červnu 2016. Následovaly 2 roky snažení, potom zjištění PCOS a málo spermií. Následovalo jedno IVF s naprosto příšerným OPU (odebráno 25 vajíček), týden jsem jen ležela a plakala bolestí. Manžel si musel vzít ošetřovačku, protože jsem nedošla ani na záchod. Potom následovalo KET a // na testu. Obří radost, která následovala na Vánoce šíleným potratem, který nás s manželem málem psychicky zabil. Revize a 9 týdnů klid. Potom první ms, a další KET. Další // a tentokrát mnohem silnější. Potom krev, ale plod stále v břiše. Diagnóza: byla to jednovaječná dvojčata, jedno odešlo. Týden jen ležet, vůbec nic nedělat. Všechno jsem dodržela a za týden na kontrolu. Verdikt: embryo se nevyvíjí, zamlklé těhotenství, na revizi. Psychicky jsem se z této revize dostávala déle, tělo fyzicky lépe - první ms už za 5 týdnů. Po druhém (resp. třetím) potratu mi byla odebrána krev na genetiku a obejdnala jsem se na imunologii. Začala jsem ale cítit, že už toho moc nevydržím. Už ani jeden potrat nezvládnu, už tohle nechci. Začala jsem nenávidět doktory, vyšetření i těhotenské testy. Začali jsme reálně řešit jinou cestu. 3.4.2019 poslední revize. 

8.4.2019 - první schůzka na OSPODu. 

Sociální pracovnice byla moc milá. Všechno nám vysvětlila, trochu "prověřovala" co tak o tom víme, trošku nás i strašila /děti závisláků atp./, ale nedali jsme se. Dostali jsme spoustu formulářů a instrukcí a šli domů. 

Museli jsme dodat:

- Potvrzení o průměrné mzdě (já ověřené daňové přiznání za loňský rok)

- Potvrzení o zdravotním stavu od praktické doktorky

- Potvrzení o tom, že proti nám není vedené žádné přestupkové řízení

- 3 společné fotografie, kde je nám vidět do obličeje

- Oddací list

- Občanské průkazy

- Životopis, který musel každý z nás napsat sám a rukou. Nebyl to takový ten typický životopis do práce, spíš povídání. O tom jaké jsme měli dětství, jaké měli rodiče manželství, jaké máme my manželství, jaké máme zkušenosti s dětmi, jak si představujeme život s dítětem, jakou bychom pro něj chtěli budoucnost atp.

- Vyplnit formuláře (jméno, bydliště, zdravotní stav, jména a data narození rodičů, jestli se rodiče rozvedli, kolikáté je to manželství, jak dlouho jsme spolu, a lehký náčrt představ o dítěti).

- Ještě se k tomu přiložil výpis z rejstříku trestů, který už si OSPOD vyžádal sám. 

Zvládli jsme to rychle, za týden jsem měla všechno doma a tak jsem hned další týden v pondělí, odnesla paní všechny podklady. Udělala si kopie oddacího listu a občanek a rovnou jsme se domluvili na termín tzv. šetření. To probíhalo u nás doma. Nejbližší termín byl 3.5.2019 (což bylo za 14 dní).

ŠETŘENÍ

Těch 14 dní jsem uklízela jak šílená. Představa, že by se paní koukla do skříně nebo šuplíku, a nebylo tam dokonale uklizeno, mě děsila. Opravdu jsem uklidila každý šuplíček co máme doma, umyla každý milimetr baráku. Byla jsem úplně hotová ale dům se leskl čistotou. 

Ráno 3.5. přijela k nám sociální pracovnice. Sedli jsme si ke stolu, nabídla jsem jí něco k pití a přinesla jí vodu. A pak jsme si povídali. V podstatě se ptala na to samé co bylo v životopise. "Rodiče měli dobré manželství? Ano." "Vy máte spokojené manželství? Ano." Pak na ty zkušenosti s péčí o děti, a představy o dítěti. To samé potom probrala s manželem. Podepsali jsme žádost o adopci a já jsem jí ukázala dům. V podstatě víc se zajímala jen o dětský pokojíček, jinak jen tak nakoukla do každého pokoje. Řekla, že to tu máme moc pěkné, a že od nich to odejde s doporučením na kraj. Kraj má bohužel neomezenou lhůtu na vyřízení a mají pouze 2 psychology na celý středočeský kraj. Takže se pár měsíců /předpokládám tak půl roku/ načekáme. Takže teď budeme čekat, až se nám ozve kraj a pošle nám termíny sezení s psychologem (tam si budeme zase povídat, uděláme psychotesty a trochu více upřesníme představy o dítěti - tedy hlavně ty zdravotní věci, drogové závislosti bio rodičů atp.).

6.6.2019 nám přišlo vyrozumění od krajského úřadu, že jim dorazila naše žádost o adopci. Přidali k tomu takový pěkný letáček s informacemi co nás všechno čeká.

TERMÍN PSYCHOTESTŮ

Dnes 23.7. 2019 se nám ozvali z kraje a nabídli termín psychotestů. Budou se konat 6.8.2019 na Smíchově. Mám radost, že se ozvali tak brzy. Navíc se trefili manželovi do podnikovky, tak si nemusí brát dovolenou navic. Bohužel se nám trefili do wellness pobytu na který jsem se fakt těšila a musela ho zrušit. No, nedá se nic dělat. Byla jsem naivní, že jsem něco plánovala předem... 

PSYCHOTESTY

Přijeli jsme v 8:30 na Smíchov k paní psycholožce. Byla velmi milá, příjemná. Chvíli si s námi povídala a potom mi pustila testy na počítači a manželovi dala vyplňovat papíry. Na PC jich bylo asi 150 +-, ty byly úplně v pohodě. Otázky typu ,,byl byste raději architekt nebo obchodník" :D. A pak papírové, tam jsme psali zase o dětství, manželství, co mám na něm ráda a co ne. Jak bych chtěla vychovávat dítě. Tak ty papírové byly náročnější, víc na přemýšlení a na psaní. Pak mě už pekelně bolela ruka. Na konci bylo třeba takové... Co si pomyslite, když vidíte plačící dítě. A já teda psala, že mi ho bude líto nebo tak. A manžel pochopil "co uděláte" a všude psal: nechám ho být. :D. Nj to já taky, když to není moje dítě. A on na mě, že přece nebude psát, že mu ho bude líto, že tj normální. Tak jsem mu vysvětlovala, že jde právě o to, aby zjistili, že není psychopat a chová se normálně. To samé, když se ho ptala, jak chce vychovávat dítě. Jako co nechce dělat. A on nebyl schopné nic říct. Pak mi v autě říkal, že přece nebude říkat, že ho nebude mlátit a bude ho mít rád, že tj snad normální. No tak doufám, že ta psycholožka pochopí, že má jen dlouhý vedení a není to blázen :D. Jsem zvědavá co nám vyjde.

Nakonec jsme kreslili strom a koláče radosti a starostí. A ptz jsem kreslila strom jako poslední věc a čekala jsem na manžela, který ještě neměl vůbec vyplněno. A nudila jsem se. Tak jsem furt kreslila..nakreslila jsem tam houpačku, ptáčka, veverku, pejska.... :D. Nakonec jsem papír psycholožce odnesla a říkám jí, ať si to raději vezme, než nakreslím celou Zoo.

25. září tam jdeme znovu. Paní psycholožka se nás doptá na věci, které ji třeba nebyly jasné. A nejspíš nám řekne už co jí tak o nás vyšlo. 

Co nás čeká dál a co bude v článku s částí B:

25. září poslední sezení s psycholožkou

- potom budeme čekat na dopis s předadopčními kurzy (neboli přípravkou)

- předadopční přípravka

- celkové schválení od kraje

- čekání na to naše miminko

  Držím palce

  7. srp 2019

  Je super napad o tom napsat. Prestoze se me to netyka, tak s napetim budubsledovat,jak se vam dari, a moc drzim palce. 🙂

  7. srp 2019

  Držím palce

  7. srp 2019

  budu na vás myslet. A držím pěstičky pro štěstí...

  7. srp 2019

  Hehe - já tam k té poslední otázce, která myslím zněla: "Chcete ještě něco dodat?" napsala: "Chtěla bych dodat, že už mě dost bolí ruka." 😀 Na tom druhém sezení vám ukáže takový graf, který jí vyjede z těch otázek na počítači (takový to introvert/extrovert apod.). A projde to s váma, jestli to sedí 🙂

  7. srp 2019

  Držím pěsti a přeji hodně štěstí a síly vše dotáhnout do šťastného konce

  7. srp 2019

  @werumka A jakože jí budeme říkat "jo tohle sedí a tohle ne?" A když řekneme, že ne tak co? Upraví to? To asi ne, že? Jen asi aby viděla naše reakce?

  7. srp 2019

  @werumka Jo jinak já si tam jednou musela vyklepat ruku a vypadla mi z ní propiska na druhý konec místnosti 😀DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

  7. srp 2019

  Držím pěsti ať to vyjde brzy 👍😍 jen takový dotaz k poslednímu bodu - čekání na naše miminko - napadá mě - co když to nebude miminko? Co když vám nabidnou treba 13letého puberťáka, nebo tak? Odmitnete? Nebo chcete cekat opravdu jen na miminko?

  7. srp 2019

  @theryinka Na začátku sepisuješ jaké děťátko chceš a věk je samozřejmě součástí žádosti. Žádáme o miminko do 1 roku věku.

  7. srp 2019

  Držím pěsti ať to klapne!

  7. srp 2019

  @vitezove ani to vím, rodiče podstoupili to same. Žádali o větší dítě, myslim ze chteli chlapce 6-10let akterý dostali hyperaktivni dvouleta dvojcata, ktera jim byla nabidnuta. Bud to mohli prijmout, nebo odmitnout a cekat xy dlouho na dalsi nabidku. Nakonec to prijali a ted lituji, protozeto to kompletne znicili celou rodinu. Kluci jsou nezvladatelni, v ted jejich peti letech berou leky na agresi, epilepsii atd atd
  Proto jsem se ptala, pokud by vam bylo nabidnuto vetsi ditko, jak byste se zachovali.

  7. srp 2019

  @vitezove Tak ona s váma právě dělá pohovor, čte ty dotazníky a když jí tam něco nesedí, tak se doptá. Manželovi tam vyšla nějaká položka "divně" - jakože je hroznej introvert, přitom mu sama říkala, že vidí, že je to blbost, tak se pak pobavili o těch otázkách a zjistili, že ty jeho odpovědi byly zkreslené nějakou momentální situací v prácí a on podle té nálady odpovídal. Tohle všechno ona dokáže vyhodnotit a pak sepíše hlášení 🙂

  7. srp 2019

  @theryinka Větší dítka do adopce nejdou... maximálně dvouleté. A kraj respektuje přání, takže když je větší dítě, neozvou se.

  7. srp 2019

  Moc držím palecky at to vyjde co nejdřív

  7. srp 2019

  Hodně štěstí 🙂

  7. srp 2019

  @theryinka Myslím si, že ta šance je hrozně malá. Velké děti většinou nemohou být adoptovány. Buď dá matka svolení ihned a nebo vůbec a děti jsou pak v děcáku. A myslím si, že když žádáme do 1 roku, tak nám asi puberťáky nabízet nebudou. Myslím si, že by třeba nabídli 2 leté, ale víc nejspíš ne. Takovou situaci budeme řešit pokud nastane. Ona totiž nejspíš nenastane, tak je zbytečné se tím nějak trápit. Ale větší dítě nejspíš nechceme, jde spíš o to, že už bude hodně poznamenané tou ústavní péčí nebo přechodem mezi pěstouny a tak. Toho já se nejvíc bojím. A zároveň se samozřejmě moc těšíme na miminko a chceme si to aspoň vyzkoušet jaké to je.

  7. srp 2019

  @vitezove budu moc drzet palce, aby to vyslo 😍💕

  7. srp 2019

  @werumka je pravda ze rodice maji kluky v dlouhodbe pestounske peci s tim, ze maji do budoucna prejit do adopce.

  7. srp 2019

  @werumka no to tam budeme dlouho 😀. Manžel odpovídal strašně podivně, protože si spoustu situací vyložil úplně jinak než já. A myslím si, že spíš já jsem si je vyložila správně - i když taky ne vždy a dneska mě napadlo, že jedna otázka byla formulována úplně špatně a právě mi jedna holčina tady psala, že ji odpověděla jinak, ptž ji pochopila jinak. A myslím si, že ona ji pochopila správně a já ne 😀D. A manžel teda u spousty věcí dával tu prostřední možnost - otazník. Protože měl pocit, že je to blbě formulované a nedává to smysl :D. No tak doufám ,že se ho na to příště zeptá a zjistí, že není retard ale jen o tom moc přemýšlel 😀.

  7. srp 2019

  Budu moc držet palce, nikdy jsem se o to nezajímala a koukám, kolik je toho potřeba a co vás ještě čeká cestou k miminku. Upřímně, bylo by zajímavé, kdyby podobným zkoumáním musel projít každý pár před početím potomka...

  7. srp 2019

  držím palce

  7. srp 2019

  @vernalis To si říkám už tak dlouho. Hlavně ty psychotesty. Psychotesty, finance. Teprve pak by měli dostat svolení mít dítě 😀. Kdyby to šlo zařídit, tak by bylo mnohem méně týraných dětí, zanedbaných atp. Ale tak nedá se nic dělat, zase musím říct, že až nás schválí, tak mě to hodně zvedne sebevědomí.

  7. srp 2019

  Ahoj, držím palce, ať vám to co nejdříve vyjde a jsem ráda, že jsi tady napsala nějaké info, jak to probíhá. Zrovna řešíme, zda zažádat o adopci nebo ne. Už jsem byla rozhodnutá, že ano, ale spousta lidí nás od toho odrazuje, že geny jsou geny a většina těch dětí je právě adhd a mají různé poruchy chování :( jenže ta představa "kompletní" rodiny je prostě pořád silnější ...

  7. srp 2019

  @vitezove My když jsme se pak o těch testech bavili s ostatními páry na školení, tak většina chlapů odpovídala nějakým způsobem "podivně", takže jsme vyhodnotili, že prostě mužský odpovědi jsou jiný, než ty ženský a psycholožka je na to evidentně zvyklá 😀 Takže se toho fakt nebojte. Myslím, že retardů nás bylo víc 😀

  7. srp 2019

  Myslím, že celý koník Ti tu společně drží všechny palce,aby to klaplo a k Vám se dostalo nějaké mini dítko, miminko🙏😊😊
  Krásně napsané ☺️

  7. srp 2019

  @denny27 Děkuji, to je milé 🙂

  7. srp 2019

  @vesnicanka85 můj manžel má taky diagnostikováno ADHD 😀DDDDDDDDDDDD. A je úplně normální a byl extrémně klidný dítě. Ale prostě má trochu potíže udržet pozornost no :D. Ale to může mít přeci i moje biologické dítě. To mi nepřijde jako důvod. Navíc do požadavků si dáte, že chcete prostě zdravé dítě. Klidně si tam můžete omezit i alkohol, drogy atp. Jen třeba budete čekat déle, ale můžete mít dítě od naprosto zdravé ženy, která třeba i o sebe dbala v těhotenství. Těch případů je málo, ale jsou. Já to beru tak, že buď adoptované dítě nebo žádné. A bezdětní zůstat nechceme, takže tohle riskeneme. Navíc když si to vezmeme, tak naše biologické dítě by mohlo podědit od manžela: gilbertovu chorobu, milion alergií, astma, brýle, ADHD, dyslexii, brýle.... a tak dále. Z mojí strany zase leidenskou mutaci, rakovinu v rodině, vysoký cholesterol v rodině.... no prostě taky žádná výhra 😀D. Takže kdo ví, třeba díky adopci budeme mít zdravější dítě než bychom měli spolu.

  7. srp 2019

  @vitezove když se na to podívám takhle, máš pravdu :D dík za nový pohled

  7. srp 2019

  Moc a moc držím palce, ať co nejdřív držíte v náruči vaše vysněné děťátko ❤️

  7. srp 2019

  Moc ti drzim palecky. Mamka byla prechodna pestounka, nektere deticky jsme do adopce predavali. Adoptuji se i starsi deticky, kdyz je jejich situace okolo rodiny slozitejsi, vsude jsou ruzne ochranne lhuty a kolikrat se ceka “pro nic”. Ale i tak to byly treba rocni- dvoulete deticky.

  7. srp 2019

  Držím pěsti 🍀🍀🍀

  7. srp 2019

  Uplně mě to dojalo 🙂) hrozně vám to přeji! Budete úžasní rodiče!

  7. srp 2019

  @martinkam22 Děkuju moc 🙂))

  7. srp 2019

  Moc držím pěsti. 🍀♥️ A chci poděkovat. Pokud člověk má dítě přirozeně, vůbec netuší nic (nebo je takovou obecnou omáčku) o umělém oplodnění nebo adopci. Takže díky za tvé články, kdy je to popsané člověkem, který si tím prochází a ne "jen" vygooglený odborně psaný text.

  7. srp 2019

  Hrozně moc Vám držím palečky, je úžasné,že jste se rozhodli udělat šťastným nějakého drobečka ❤ Moje sestřenka měla podobný osud jako ty a také se rozhodli pro adopci. 🙂 po 3 měsících dostali do péče 4měsíční holčičku,které je dneska 6 let. Jelikož jim je ke 40, nechali se už z evidence vyřadit. Před týdnem sestřence zvonil telefon, že se malé Natálce narodil bráška, kterému jsou 4 dny a jelikož mají starší Natálku, tak je lepší,aby sourozenci byli pohromadě,ale že je to na nich. Filípka mají od soboty doma 🙂 Na Vás určitě taky čeká, nějaký drobek, který Vás bude milovat :-* ❤

  7. srp 2019

  @ivjulin Děkuji, to je krásný příběh. Doufám, že to u nás dopadne také tak šťastně.

  7. srp 2019

  @monculais Díky moc, tak nějak o tohle mi šlo. Taky jsem o tom hledala informace a nacházela jak strohé nic neříkající data. Takže si myslím, že každý příběh s emocema, lidem hodně pomůže. Ať už jen přiblížit proces co třeba může zažívat někdo v jejich okolí, tak přiblížit co je osobně čeká - což bych řekla, že je hodně uklidňující, když člověk ví do čeho jde 🙂.

  7. srp 2019

  Držím pěsti🍀🍀🍀

  7. srp 2019

  moc drzim palce!

  7. srp 2019

  je neskutečné jak se s tím perete, čím vším jste ochotni si projít, jak po psychické, tak po fyzické stránce. Velice si cením lidí, kterým není život "osamělých " dětí není jedno, a jsou ochotni se i za cenu nejistoty soužití s těmito dětmi do toho jít. Možná to zní teď divně od té pravé, která je teď v 7. měsíci a podařilo se jí otěhotnět hned na první pokus, ale pracovala jsem ve škole, kde chodily i děti s různými poruchami, autismem, lehkým mozkovým postižením - a ty příběhy a přístup rodičů k těm dětem mě usvědčil v tom, že děti za to stojí a je to hodně o tom přístupu rodičů. Když jsem končila o týden dřív než končil školní rok, už protože jsem slabě krvácelo, první co mě napadlo, že už se s dětmi nerozloučím. Nakonec, jsem dostala vycházky a s dětmi se šla rozloučit a donesla jim dárečky - a věřte nebo ne, ale ti největší raubíři měli malém slzy v očích. Moc držím ještě jednou, já věřím, že to vyjde.

  8. srp 2019

  @vitezove muzu pridat clanek i #natitulku? 🙂 nevadilo by ti to? mozna mame vice zen, ktere resi podobny problem, mohlo by je to trochu uklidnit/motivovat/myslim, ze je super, ze pises, jak to probiha 🙂

  8. srp 2019

  @ter určitě nevadí 🙂, je to pocta. Díky

  8. srp 2019

  @vitezove ja dekuju 🙂

  8. srp 2019

  Díky žes o tom sepsala článek,my ted podstupujeme to samé,akorát náas ty psychotesty taky čekaji,tak doufám že nám nezjistí že jsme retardi.😅

  8. srp 2019

  🍀🍀🍀

  8. srp 2019

  Obdivuju 🙂 A jsem ráda, že jsi to všechno sepsala. Posílám hodně štěstí a ať to čekání už rychle uteče 🙂

  8. srp 2019

  Moc vám držím prsty ❤️ 🍀

  8. srp 2019

  Taky moc drzim palce a je skvele,ze nejake miminko, kteremu se nevyvedli biologicti rodice, ve vas ziska tak skvelou rodinu. K adopcnim procesu je ke shlednuti dokument od Alice Nellis - Adopce: Konkurz na rodice, k videni na HBO go, doporucuji, pokud neznate. A jeden dotaz z neznalosti...v zahranici se dost mluvi o nahradnich matkach, ktere dite pri zdravotnich problemech odnosi...znami to takhle vyresili, neuvazovali jste o tehle variante? Jeste jednou hodne stesti

  8. srp 2019

  @clementina82 Ahoj, díky moc. Dokument určitě najdu 🙂. Co se týče náhradní matky, tak o tom jsem neuvažovali, protože nás to nějak neláká. Tohle je varianta dobrá pro lidi, kteří v okolí mají někoho blízkého, kdo to pro ně rád udělá. My nikoho takového nemáme. V ČR není na tohle žádná legislativa. Třeba v USA je na to prostě zákon, jsou tam centra, která zprostředkují náhradní matku a ta to dělá hlavně pro to, že někomu daruje dítě. Ostatní jim platí vlastně jen zdravotní výdaje atp. samozřejmě něco málo taky k tomu, ale ne moc. U nás nic takového není, takže se někde pochybně najde paní, o které nikdo nic neví, ta bude chtít sto tisíc na ruku a pak porodí dítě, které bude úředně její. Ona se ho pak musí vzdát, abych ho já - jako vlastně biologická matka - mohla adoptovat. Co se stane, když si to rozmyslí a dítě si nechá? Nikdo ji nic nedokáže, nebudu mít jakékoli právo. Tohle nejsem ochotná riskovat. Celý ten proces mi není příjemný a přijde mi velmi složitý jen proto, abychom měli dítě s vlastní DNA. Nám na genech nezáleží, nevěřím tomu ,že budu cítit menší lásku, protože nemá stejnou barvu očí. Adopce je pro mě mnohem sympatičtější a legálnější proces. 🙂) Snad jsem ti odpověděla.

  8. srp 2019

  Držím vám palce ať celý ten proces proběhne hladce a rychle a brzy máte doma děťátko, kterému budete moct dát tu lásku, kterou pro něj už máte 💕

  8. srp 2019

  Moc držím palce ať vše proběhne rychle a hladce🙂🍀🍀

  9. srp 2019

  Drzim pesti!!🍀 mam 2 adoptovane netere. Dostali je v jejich 11mes. a druhou v necelych 2letech. Dnes maji 7 a 8 let❤ obe dostalu necely rok od zadosti. Pak he krasny ten fofr, kdyz zazvonil telefonat☺ vse jeli nakoupit,behem tydne kocarek,postylka,vybaveni,obleceni atd atd. V praci behem tydne skoncit a nastoupit RD, uplne si to vybavuju to vzruseni nas vsech❤

  9. srp 2019
  9. srp 2019

  Děkuji za článek, švagr s manželkou se také dlouho pokoušeli o miminko bohužel neúspěšně a ted zkoušejí adopci. Díky vašemu článku jsem pochopila co všechno museli zažít a co je ještě čeká. Držím palce aby jste se co nejdříve vytouženého miminka dočkali a byli šťastná, spokojená rodinka

  9. srp 2019

  Znami si adoptovali 8mesicniho klucinu. Ted uz je mu 6 let a nemenili by 🙂 Kluk je moc fajn! U nich byl ten proces az prekvapive rychly, jakoze necekali na "miminko" skoro vubec. Meli stesti 🙂 drzim palce!

  10. srp 2019

  Kamarádka prochází žádostí o pěstounství - procesně je to tady (v JMK) shodné s adopcí. Z kuru byla velmi zklamaná a psychologa teď měli 2x po kurzu (vždy samozřejmě čekání, protože stav v JMK je stejný jako ve Středočeském kraji, tzn. 2 psychologové...) - na druhém sezení si ani nemapatoval, že nejdou na adopci ale na pěstounství, takže jim tam chvíli valil do hlavy věci, co nebyly tak úplně pravda, a zpráva prý bude ještě za další 3 a půl měsíce + pak ještě než je dají na seznam... Otázky v dotazníku byly typu, zda se dívají na zprávy, jakou práci dělali rodiče, apod. a ani jednou se jich nezeptal, jak třeba tráví čas se svými dětmi (mají dvě), jak by řešili nějaký konflikt nebo tak... nechápu, co z toho může udělat za závěry. Ale v každém kraji je to prý trošku jinak.

  10. srp 2019

  @vitezove Mas moc fajn pristup a detatko, co si vas najde, bude mit obrovske stesti✊️

  10. srp 2019

  Moc drzim palce, segry svagrova si adoptovala holcicku jeste jako miminko, je uplne zdrava, uz je ji 14, puberta na krku, ale proste normalni dite 🙂 jde to i tak

  11. srp 2019

  @clementina82 děkuju 🙂) to je krásné. Myslím, že štěstí budeme mít hlavě my 🙂).

  11. srp 2019

  Moc drzim palce!

  13. srp 2019

  Taky jsme si prošli kurzem a nakonec jsem zjistila, že jsem těhotná 🙂
  Jen jsem chtěla dodat, že jak jsi kreslila na stromu ptáčky a budky... tak to prý znamená, že ti něco chybí, že si vyplňuješ prázdnotu.

  13. srp 2019

  @ridicka Já jsem zase četla, že to může naznačovat velkou fantazii, kreativitu ale taky dědinckost. 😀D. Ale jinak bych řekla, že jo. Byl ten strom takovej chudej a já už neměla co dělat, tak jsem kreslila dál. Budky ne. Ale houpačku. ptáčka. veverku a pejska 😀DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD.

  13. srp 2019

  Díky za tvůj článek....dcera má vrozenou vývojovou vadu a vlastně ještě nevíme jak všechno bude....A máš to tady super popsané! Držím vám strašně moc pěsti ať máte svůj uzlíček co nejdříve doma! 🙂 ❤

  14. srp 2019

  @mmarce Tak to mě mrzí, obě holčičky vypadají krásně a zdravě. Tak ať vám to dopadne co nejlépe!

  14. srp 2019

  @vitezove děkuji! 🙂 Oni vlastně zdravé jsou a vůbec si nemůžu stěžovat. Víme určitě že jí nějaká operace bude čekat ale jak moc to se uvidí až cca v 9 letech. Ale už teď se pokouším načíst vše co jde kdyby jednou mít děti nemohla....a dle mého je super si právě přečíst jak to opravdu funguje..🙂 Přeji vám strašně moc štěstí 🍀🍀

  15. srp 2019