Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
  1 / 1

  Mozna je to nemocnice od nemocnice, ale doprovod nezletileho pacienta neni navsteva. Maminka tam s ditetem porad je. A nejblizsi rodina (tatinek, sourozenci) smi taky, i kdyz tam nemuzou byt ubytovani. Zakaz navstev znamena jen, ze tam nesmi kamaradi, teticky, novinari delajici interview apod. (Minimalne v Motole.)

  4. únor 2020

  @amenophus konkrétní zkušenost z liberecké nemocnice (pobyt dospělého) : v těhotenství jsem skončila v nemocnici, nevěděli, co se mnou, hrozila operace (takže psychika na bodu mrazu). Ale bohužel zákaz návštěv a nikdo tam za mnou nemohl, takže masakr přes 14 dní jsem neměla kontakt s nikým jiným než personálem nemocnice a spolubydlící. Na mé argumenty, že uklízečky a sestry jsou víc nemocné, než kde kód v mém okolí nebyl vůbec brán zřetel. Bohužel...

  4. únor 2020

  @bekinka aha, tak s dospelymi se tolik nemazlej. Ja jen poukazovala na tu osobni zkusenost z Motola z detskeho, kde mi opakovane zduraznovali ze ja jsem maminka, ja nejsem navsteva. Takze dite bez matky nezustane (a zadne ty problemy s kojenim a kortizolem se tudiz nekonaji). U dospeleho, byt tehotneho, jsou holt asi drsnejsi.

  4. únor 2020

  @amenophus to bude spíš oddělení od oddělení. Protože zrovna Motol má hodně velký problém už jen s přítomností té maminky s dítětem. Bohužel těch zkušenosti je víc než dost.
  Samozřejmě je dobře pokud to na některém oddělení funguje takto. Ale v drtivé většině je to právě naopak.

  4. únor 2020

  @zizlikova1987 My v Motole na dětském prošli hned 3 oddělení a všude bylo vyvěšené stejné oparagrafované lejstro vysvětlující rozdíl mezi návštěvou a doprovodem a rozdíl v pravomocech doprovodu dítěte mladšího a staršího 6 let. Dítě mladší 6 let, pokud není zrovna na sále, ARO a v některých případech na JIP, nemůže zůstat samo. Pokud by matka byla nemocná, může se s dítětem hospitalizovat někdo jiný (s námi na pokoji byl s holčičkou hospitalizován dědeček). V tom lejstru také přímo psali, že zákaz návštěv se nevztahuje na doprovod dítěte mladšího 6 let. Pokud vás vyhodili od vašeho miminka kvůli zákazu návštěv, přestože jste sama infekční nebyla, bylo to personální pochybení, systémově je tohle, aspoň v tom Motole, ošetřeno.

  4. únor 2020

  Rodič není návštěva. Není možné mu zakázat přístup ta dítětem

  5. únor 2020

  Nesouhlasím. Dítě má u sebe rodiče jako doprovod a toho nikdo ani při zákazu návštěv nevyhodí..... Když bylo dceři 6 měsíců, ležela jsem s ní v Motole a měla na pokoji ještě jednu paní s miminkem po operaci a přišel za nimi na návštěvu tatínek, který měl angínu, ale chtěl malou po operaci vidět. Z toho jsem fakt byla nadšená. Bohužel nemůžeme předpokládát, že všichni jsou natolik slušní, že s chřipkou nepolezou do nemocnice.

  5. únor 2020

  Opravdu jsou nemocnice, kde toto automaticky dodržují. Před několika lety jsem byla s dcerou hospitalizována na dětském oddělení českolipské nemocnice při chřipkové epidemii a normálně k nám pouštěli tatínka na krátkou návštěvu, jen prosili, ať to není příliš dlouho. A k větším dětem, které byly v nemocnici samy, mohli rodiče také.
  @not_blond Ale tohle se může stát i mimo chřipkovou epidemii, někteří lidé jsou prostě pitomci.

  10. únor 2020