Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
a uvidíš všechny příspěvky!
zuzkasim
Dnes ve 12:13
#lassig_letoplnezazitku
Děti rodím vždy o prázdninách a u posledního dítěte to bylo dost omezující pro mé starší děti, které neměly žádné klasické vyžití, naopak musely se mnou absolvovat těhotenská vyšetření v nemocnici, hlídání u nás neexistuje, já nikam jinam nesměla, po porodu zase sžívání s plačícím uzlíčkem... Po porodu jsem byla naštěstí tentokrát rychle fit, takže jsem manžela umluvila za nějaké 3 týdny na celodenní výlet na Šmelcovnu. Je to krásná chatová osada za Brnem, u řeky, lesy, chládek. Takže pár malin po cestě, koupání nohou v ledové říčce, pohodová procházka, při které i ten uplakaný prťousek spal a hlavně po několika měsících "vězení" doma, v bytě, konečně VENKU!
Zobraz celou zprávu
zuzkasim
14. srp 2019
Dnes jsme v Lednici na zemi na cestičce viděli toto "zvíře", cca 4cm dlouhé, pohybovalo se trošku podobně jako pásovec, ale nedaří se nám to na netu pod ničím najít. Nevíte, co to je?
Zobraz celou zprávu
zuzkasim
13. srp 2019
Porcelán Dity P. Máte? Jaké jsou zkušenosti s kvalitou? Kde se dá vidět naživo? Už pár let po něm toužím a naše stará sada se pomalu tenčí... Pár věcí je podle mě naťuklých z myčky, ale mýt je v ruce, nebylo by to lepší, tak uvažuju o nákupu pěkného porcelánu.
Zobraz celou zprávu
zuzkasim
3. srp 2019
Prosila bych vás o tipy na rodinné filmy. Nemáme Tv, takže dětem pouštíme příležitostně filmy na PC a už nám dochází nápady na něco, co bude bavit čerstvě šestiletou a zároveň i 14-letého puberťáka. Nejsme zrovna z těch, co by nechávali prcka dívat se na kde co, fakt si vybíráme. Naposled měl úspěch např. Bohové musejí být šílení, Saxana, Vzpomínky na Afriku, u Policejní akademie jsem se pak dost divila, co všechno tam je, už jsem si to dávno nepamatovala, pro malou to moc nebylo (ale aspoň my ostatní jsme se bavili)...
Zobraz celou zprávu
zuzkasim
16. črc 2019
Tak to zkusím ještě jednou. Našel by se tu prosím někdo, kdo umí dobře německy? Vymýšlím pro děti ze ZŠ hru a potřebovala bych zkonzultovat správnost jednoduchých vět, zda je obvyklé ve hře používat spíš členy určité nebo neurčité popř. bez členu, pokud jde o uhodnutí slova atd. Žádné složité překlady, ale ráda bych to měla správně.
Zobraz celou zprávu
zuzkasim
9. črc 2019
Našel by se tu někdo, kdo umí dobře německy? Vymýšlím pro děti ze ZŠ hru a potřebovala bych zkonzultovat správnost jednoduchých vět, zda je obvyklé ve hře používat spíš členy určité nebo neurčité popř. bez členu, pokud jde o uhodnutí slova atd. Žádné složité překlady, ale ráda bych to měla správně.
Zobraz celou zprávu
zuzkasim
29. kvě 2019
#moje_profese
Mám obchodní akademii, což byl totální přešlap. Pedagogickou fakultu jsem si už vybrala a zařídila sama, vystudovala jsem 2 obory - učitelství 1. stupně ZŠ s němčinou a pak speciální pedagogiku. Jako speciální pedagog jsem začala pracovat už při studiu, po státnicích jsem pak dostala i svou první třídu. V době mateřské jsem měla možnost dělat 2 roky ve školce logopedku a po mateřské jsem se pak vrhla zase na základku.
Dělám tam hlavně speciálního pedagoga - věnuju se dětem s poruchami učení, práce mě moc baví a pokud mám i spolupracující rodiče, tak je to vyloženě radost, protože děti dělají úžasné pokroky. Když rodiče nespolupracují, je to velice těžké, protože já za 1h týdně zázrak opravdu neudělám a vždycky mě to mrzí, je mi těch dětí líto.
Letos jsem k tomu dostala ještě funkci výchovného poradce. Je to hlavně papírování, spolupráce se sociálkou, poradnami, jednání s rodiči problémových žáků, zařizování, aby bylo postaráno o veškeré děti, co mají jakékoliv speciální vzdělávací potřeby (takže zhruba 1/3 školy). Opravdu náročná práce a nejsem si jistá, zda to vydržím až do důchodu. Příští rok bych si k tomu měla začít dodělávat ještě vzdělání, tak uvidím, zda mi teorie v praxi aspoň trochu pomůže, zatím se toho ještě pořád spoustu učím.
Někdy bych některé věci o dětech nebo jejich rodinách raději ani nevěděla, těžko se s tím smířit a zaujmout k tomu neutrální postoj. A nejhorší jsou jednání s arogantními rodiči, kteří samozřejmě ví vše mnohem lépe jak my, ale svého miláčka si sami doma učit (a někdy ani vychovávat) nebudou:slight_smile: Tu psychickou náročnost si pak kompenzuji šitím, které je často mou druhou večerní směnou, vidím tam hned výsledek své práce a hlavu můžu zaměstnat neškodnými věcmi:slight_smile: Šité věci prodávám převážně na Fleru, ale hlavně oblékám celou svou rodinu.
Zobraz celou zprávu
zuzkasim
23. kvě 2019
Dnes poprvé jsem vyzkoušela barefootové boty, které by sedly i na mou uzoučkou nohu. Jenže stály 4 tis:frowning2: Nemáte náhodou tip, kde by šly Leguano koupit levněji? Co jsem kde zatím našla, cena byla všude stejná a nemám dojem, že by ten materiál vydržel cca 10 let (když mi boty do 2 tis vždy těch 5 let vydržely).
Zobraz celou zprávu
zuzkasim
16. únor 2019
Nemáte tip na nějaké pěkné a cenově přijatelné ubytování na "romantický" víkend s mužem, ideálně tak 1 max. 1,5h od Brna, třeba někde na Vysočině? Dostali jsme od kamaráda tip na roubenku, ale v termínu, kdy můžeme být bez dětí, mají bohužel obsazeno:frowning2:
Zobraz celou zprávu
zuzkasim
22. kvě 2018
Moc prosím o radu, jaké jsou možnosti dostat se ve všední den ráno v Praze z Florence na letiště? V Brně máme speciální autobus, nedaří se mi na internetu nic takového v Praze dohledat.
Zobraz celou zprávu