Novinky

#fisherprice

monny3 AMBASADORKA
18. bře 2019 Čtené 81x

Soutěžními jarními příspěvky jsme volali jaro, ale vyšlo nám to zatím jen pár dnů, že :cherry_blossom: ? No to nevadí, už teď víme, co nás venku baví a na co se těšíme, jakmile se trochu oteplí :wink: Za všechny příspěvky moc děkuji, je vidět, že venkovní aktivity jsou opravdu populární a pro děti to pravé :slight_smile: 

No a jedno dítě se navíc může těšit na nového parťáka na procházky i na doma, protože vyhrává skvělého hudebního plyšáka :robot:Rockita! A tím, na koho se usmálo štěstí je s 9.příspěvkem v pořadí uživatelka @caffelatte1 a její malý syn Šimonek. Myslím, že Rockit si nemohl přát lepšího parťáka a snad z něj bude mít Šimonek radost :baby::notes::balloon::tada::confetti_ball:

Tak moc gratuluji k výhře a všem ostatním přeji samozřejmě co nejvíce krásných jarních dnů a zábavy s dětmi venku :tulip::white_flower::cherry_blossom::two_hearts::kissing_heart: 

#fisherprice #fisherprice_jaro 

Čti celý článek
monny3 AMBASADORKA
14. bře 2019 Čtené 270x

Venku to častěji a častěji vypadá na jaro, snad už ty pěkné a prosluněné dny budou převažovat, i když astrologické jaro začne až 20.března ve 22 hodin a 58 minut, tak uvidíme co nás do té doby ještě venku čeká :tulip::white_sun_small_cloud::snowflake:

Každopádně si ty krásné i možné ošklivé dny můžeme ještě zpříjemnit jarní soutěží s Fisher Price a to o skvělou letošní novinku - hudebního plyšáka Rockita :robot::notes::tv: pro zapojení do soutěže stačí splnit následující pravidla:

1) dejte like tomuto článku;

2) na svůj blog vložte krátkou zprávu s příspěvkem na téma "oblíbená venkovní aktivita s dětmi", třeba se i vzájemně inspirujeme a naše děti tak zažijí něco nového a zábavného (samozřejmě můžete soutěžit i s těmi nejmenšími, které zatím znají venku jen nošení nebo kočár a v podstatě ještě neví o světě :wink: );

3) označte hastagem #fisherprice_jaro;

4) budu ráda, když přidáte i fotku jak si to společně venku užíváte :heart_eyes: 

Soutěž trvá 9. - 16. března a 17. března 2019 vylosuji pomocí generátoru náhodných čísel vítěze, ke kterému poputuje krásný robotí kamarád :four_leaf_clover:

Moc se těším na vaše příspěvky a užívejte si jaro plné radosti a pohody :kissing_heart: 

#fisherprice_jaro_pravidla #fisherprice

Čti celý článek
monny3 AMBASADORKA
14. bře 2019
Jéé, náš život už přes :three::zero::zero: z vás zaujal natolik, že nás máte mezi oblíbenými :heart_eyes: děkujeme za to, snad vás bavíme a budeme bavit dál :kissing_heart::tulip::two_hearts: #fisherprice
Zobraz celou zprávu
monny3 AMBASADORKA
3. bře 2019
Mimiňák po tom výletu už odpadl (tudíž hrozí za hodinu budíček a diskotéka, no uvidíme :see_no_evil: ), tak mi teď už nezbývá než vám popřát krásný večer a připomenout, že ve skupině #fisherprice probíhá soutěž o rozverné monstrum, tak se přidejte :kissing_heart:

https://www.modrykonik.cz/group/8459/
Zobraz celou zprávu
maanule AMBASADORKA
Zpráva byla změněna 28. únor 2019
Když se u nás v domácnosti sejde #sunar a #pepco :blush: (vileda visí opodál)

Tato fotka me přivedla na myšlenku, ze je super, ze pro nás konik vytváří projekty s ambasadorkami, různé testovací akce a soutěže...

a ze jsem díky MK zjistila:
ze existuje fialový #vileda hadrik, který umí nadpozemske věci,
ze v #pepco mají super věci za par korun
ze už vím jestli #zapf baby born nebo anabelle
ze až půjdu do lékárny a budu tapat v nosních sprejich, tak budu znát #sterimar
ze #babydove má ty nejprijemnejsi mýdla
ze #hipp má skvělou pěnu do vany s kacenkou, kterou moje děti miluji
ze #fisherprice nabizi skvěle interaktivní hračky

A ze #sunar je značka, kterou vam mužů doporučit jako máma dvou děti, která dává svým dětem to, co je kvalitní a občas povolim i to, co jim chutná... (sušenky)

Díky MK, děláš to dobre! :hearts:

(Ještě jsem zapomněla na projekty @apacheee která nám předává plno pozitivní energie i mimo veletrhy :slight_smile: )
Taky #joie kočárky a plno dalších...
Zobraz celou zprávu
monny3 AMBASADORKA
25. únor 2019 Čtené 49x

Tak a dnes tu máme něco pro malé sportovce! Ale ne, sportovní nadání není s tímhle míčem potřeba, je s ním totiž zábava i když jej jen kutálíte po zemi :wink:

Zpívající míč je měkký, dobře se drží, nahoře má malé třásně, aby se dobře držel i jednou rukou a uvnitř má strojek, který, jak jinak dle názvu, zpívá :slight_smile: Takže ať už si s míčem budete posílat po zemi, kutálet jej, kopat do něj, nebo s ním dítě bude jen třášt, tak míč bude zpívat legrační písničky a hlášky o barvách, počítání a fotbalu. 

Míč je určený pro děti od 6 měsíců, takový prcek do něj bude samozřejmě jen plácat, ale reakce míče se mu bude určitě líbit :wink: Výhodou pro takového mrňouse ale určitě bude to, že míč se mu narozdíl od těch "opravdových" nikam nezakutálí :slight_smile:

Za nás je to taková milá hračka, písničky a hlášky povzbuzují dítě k dalším pohybům s míčem, což se vždycky hodí (utahat ty malé nezbedy trochou sportu)  a přijde mi celkem bezpečný, že jej dítě nehodí nebo nekopne nějak vysoko, kde by mohlo něco rozbít :slight_smile:

Skvělá volba zábavy nejen pro budoucí malé fotbalisty :slight_smile:

#fisherprice

Čti celý článek
monny3 AMBASADORKA
14. únor 2019 Čtené 377x

V únoru budeme soutěžit o hračky pro ty nejmenší a máme připravené hned 3 ceny, takže šance vyhrát bude tentokrát veliká :wink:

Nechala jsem se inspirovat tím, že únor je v západním světě měsícem lásky a i když Valentýna třeba neslavíte, tak téma lásky ve spojení s dětmi mi přijde prostě bezva vlastně kdykoliv :two_hearts:

Ceny máme tedy hned 3 a jsou to letošní krásné novinky od Fisher Price: 1.místo měkké naučné kostky, 2.místo naučné kartičky a 3.místo chrastítko.  Soutěž probíhá 3.-16.února 2019 a má následující pravidla:

1) dejte like tomuto článku;

2) na svůj blog vložte krátkou zprávu s příspěvkem na téma "láskyplný okamžik s miminkem", mé tipy na příspěvky jsou například: okamžik, kdy jste se do svého miminka zamilovala (klidně už v těhotenství); způsob, jakým svému dítěti lásku vyznáváte; chvíle, kdy vám miminko dává najevo svoji lásku k vám; je to jen na vás, co je pro vás ten TOP okamžik plný lásky s vaším dítětem :two_hearts:

3) označte hastagem #fisherprice_laska;

4) budu ráda, když přidáte i fotku vašeho dítka, ať víme, s kým ty láskyplné okamžiky prožíváte :heart_eyes: 

V neděli 17. února 2019 vylosuji pomocí generátoru náhodných čísel vítěze postupně od 3. k 1. místu (takže nezáleží na počtu lajků u vašich příspěvků) :four_leaf_clover:

Moc se těším na vaše příspěvky a užívejte si únor plný lásky se svými poklady :kissing_heart: 

#fisherprice_laska_pravidla #fisherprice 

Čti celý článek
monny3 AMBASADORKA
12. únor 2019 Čtené 355x

Když pořídíte dětem tuhle hračku, asi u vás říkanky, potažmo tedy písničky, pojedou od rána do večera :grinning: Aspoň u nás to tak je, jakmile si Maxim na tuhle hračku vzpomene a začne si s ní hrát, tak se s ní poměrně dlouho zabaví a nevadí mu (narozdíl od rodičů) pouštět si pořád dokolečka tu stejnou písničku :grinning: 

Hračka je tedy taková jakoby knížka se 3 otáčecími stránkami. Obsahuje celkem 6 písniček a k nim odpovídající ilustraci, každou na jedné straně. Doma nám tedy hrají písničky: Kočka leze dírou, Maličký pavouček, Pádluj na své loďce, Jedna dvě, Hodiny tik ťak tik a Koláčky, koláčky. Nutno říct, že písničky jsou dost chytlavé a zůstanou vám dlouho v hlavě. Takže třeba můj muž jde o půlnoci ze sprchy a najednou začne "hodiny tik ťak tik, myška je rázem v nich..." :grinning:

Na boku knížky jsou potom 3 tlačítka, první s písmenky, druhé s čísly a třetí s tvary. Po zmáčknutí tlačítka knížečka řekne něco z obrázku, třeba 5 myšek, dva pavoučci, kytičky, červené lodičky atd. Takže dítě může na obrázku hledat a ukazovat to, co knížečka říká. 

Písničky mohou jet ve 2 režimech hlasitosti, což regulujete vzadu vypínacím tlačítkem. Jak jsem psala už u jiné hračky, nejsem žádný hudební expert, takže kvalitu zpěvu moc neposoudím, ale mně to přijde pěkné a milé :slight_smile: 

Osobně beru říkanky mimo jiné na cesty do auta, Maxim si může sám otáčet stránky a poslouchat písničky, tlačítka navíc blikají, takže se prostě zabaví. 

Podle mně je tahle hračka povedená, nezabere moc místa, dítěti se dobře ovládá a zatím se všem dětem v mém okolí líbila :wink:

#fisherprice

Čti celý článek
monny3 AMBASADORKA
9. únor 2019
Takhle vypadá barevná zvířátková strana měkkých kostek pro nejmenší od #fisherprice :monkey_face::elephant::lizard::bird:

Vyhrát je můžete v aktuální soutěži, jejíž pravidla najdete pod #fisherprice_laska_pravidla :four_leaf_clover:
Zobraz celou zprávu
monny3 AMBASADORKA
7. únor 2019
Máma na józe a kluci sami doma - díl 4: Maxim se prý učí hrát vrchcáby, já se obávám, že tak akorát v lepším případě ztratí (v horším spolkne) kostku nebo hrací kámen :game_die::baby::see_no_evil: No ale je pěkný že jim to tam jistí Beatbo od #fisherprice :grin:
Zobraz celou zprávu
monny3 AMBASADORKA
28. led 2019
Další krásná novinka pro nejmenší od #fisherprice naučné měkké kostky, kontrastní, barevné, s různými povrchy, se zrcátkem, s rolničkou... :balloon::musical_note::cd::bulb::dog: Celá škála podnětů pro miminkovská očička, ouška a ručičky (často jistě i jazýčky) :baby:🤩:two_hearts:
Zobraz celou zprávu
monny3 AMBASADORKA
25. led 2019 Čtené 42x

Projektor se u nás v ložnici opravdu zabydlel a pouštíme si jej každý večer, ačkoliv samotnou by mě předtím nenapadlo jej koupit. Čím mě projektor tak oslovil? Všechno vám to tedy shrnu :slight_smile:

Projektor je vlastně taková koule na nožičkách, která promítá na strop hvězdičky a hraje melodie nebo bílý šum. Ovládá se pomocí tlačítek na zadní části, kde je 5 tlačítek pro spuštění nebo výběr melodie, bílého šumu (déšť, cikády nebo digestoř), promítání hvězdiček, svícení samotného projektoru střídajícími barvami a ovládání hlasitosti. Hlavní tlačítko na zadní straně je potom pro výběr délky režimu (10/20/30 minut) a vypnutí.

Projektor tedy může jet v režimu samotného promítání, samotného svícení barvami, samotné melodie nebo šumu, nebo v kombinaci těchto režimů, například může promítat hvězdičky a k tomu hrát melodii, to je u nás doma nejčastější :slight_smile:

U nás doma se tedy projektor používá při uspávání hlavně jako takové malinké světýlko, abych vůbec viděla, kde to svoje miminko mám :slight_smile: Takže si pustíme hvězdičky a když Maximek ještě není úplně grogy, tak na ně kouká na strop a ukazuje na ně prstíkem, nebo si vezme sám projektor do rukou a promítá hvězdičky na zeď a taky sám na sebe :grinning: U toho máme puštěnou většinou melodii. 

Melodie se opravdu příjemně poslouchají, já tedy nejsem žádný hudební expert, ale mně se moc líbí a usíná se u nich pěkně (dle mé vlastní u mužovi zkušenosti) :slight_smile: Po nastavené době se světlo a melodie sama ztiší a vypne. 

A pozor, k projektoru patří také malý motýlí kamarád, je to malý plyšový medvídek převlečený za motýlka, kterého dítě může posadit do projektoru nebo si s ním samozřejmě může také hrát :slight_smile: 

Pro mě je tedy projektor rozhodně velmi příjemným pomocníkem při uspávání, vydává tlumené světlo, které může miminku pomoci nebát se ve tmě a rodičům pomoci zorientovat se v prostoru :wink: Melodie i šum dělají pěkný hudební podkres pro uspávání a příjemné prostředí. Projektor také může barevně svítit a při tom měnit barvy a dítě do něj může uložit ke spaní malého medvídka. To může být pěkný rituál pro dítě, že neujdříve uloží medvídka na místo, pustí projektor a samo jde spinkat :slight_smile:

Projetor je samozřejmě vhodný již od narození a rozhodně je to podle mě i krásný dárek třeba pro miminko kamarádky :wink: 

Klidné usínání a krásné sny ať už usínáte jakkoliv, vám přeje Monika a Maxim

#fisherprice

Čti celý článek
monny3 AMBASADORKA
24. led 2019
Dnes hrátky se zpívajícím míčem #fisherprice :soccer: jako je super, že je měkký, takže když vám ho dítě pustí na obličej (neptejte se, jak se nám to povedlo), je to bezbolestné a ještě vám k tomu hraje písnička :smile:
Zobraz celou zprávu
monny3 AMBASADORKA
23. led 2019 Čtené 684x vybrali jsme

Povánoční návrat do reality je každoročně takové nic-moc období, proto bych leden na Koníkovi ráda ještě trochu zpříjemnila soutěží s Fisher Price :two_hearts:

Cenou bude skvělá hračka od Fisher Price - magická hora, která určila i téma soutěže a to "kouzelný okamžik s dětmi" :sparkles: Soutěž probíhá 14.-26.ledna 2019 a má následující pravidla:

1) dejte like tomuto článku;

2) na svůj blog vložte krátkou zprávu s příspěvkem na téma "kouzelný okamžik s dětmi", může to být zážitek z Vánoc, jakýkoliv okamžik z dětství vašich ratolestí nebo třeba i chvíle z těhotenství, je to jen na vás;

3) označte hastagem #fisherprice_kouzlo;

4) pokud chcete, přidejte i fotku vašeho dítka, ať víme, kdo s vámi "kouzlí a čaruje" nezapomenutelné vzpomínky. 

V neděli 27. ledna 2019 vylosuji pomocí generátoru náhodných čísel vítěze :wink:

Moc se těším na vaše příspěvky :blush:

#fisherprice_kouzlo_pravidla #fisherprice 

Čti celý článek
monny3 AMBASADORKA
17. led 2019 Čtené 214x

V minulém článku (můžete si přečíst ZDE) jsem nastínila základy kontaktního rodičovství a jak jsme si to zavedli u nás doma s Maximkem. Dnes bych se ráda věnovala více těm trablům v prvních měsících, které nám kontaktní přístup vnesl do života :wink:

Společné spaní

Začneme tedy od podlahy, respektive od postele :slight_smile: Jak jsem již psala, Maximek s námi od začátku spal ve společné posteli. Prvních pár týdnů v hnízdě, potom už bez hnízda. Co se týká praktické stránky, tak dokud to byl jen nehybný uzlíček, tak to bylo velmi jednoduché, jakmile se začal trochu vrtět a zkoušet se přetočit, museli jsme zabránit možnosti pádu z postele. Bohužel postel nemáme ani na jedné straně přiraženou ke zdi, takže jsme museli zabezpečit obě strany postele. Zvolili jsme zábrany z Lidlu, které se vloží pod matraci a tím na posteli drží a jsme s nimi spokojeni. My máme sice pocit, že spíme v ohradě, ale hlavně, že dítě se nám v noci neodkulí z postele :slight_smile: Jinak tedy my máme postel širokou 160 cm, vždy nám to připadalo jako dost, no teď je to tak akorát, pro nás tři :wink: Ostatně, pro mě bylo díky společnému spaní velikou výhodou kojení v noci vleže, člověk se nemusí zvedat, nikam chodit, matka i miminko mohou být tak nějak v polospánku. Takže i když jsem kojila několikrát za noc, byla jsem ráno celkem odpočatá :wink:

V posteli jsem v prvních týdnech a měsících trávila s Maximkem hodně času, dopoledne spal vždy na mě, ležel mi na břiše, občas se nakojil a takhle byl nejspokojenější. Já si jen ráno musela odskočit a dopředu k posteli připravit pití a nějakou sušenku, abych dopoledne neměla hlad a měla veškeré pohodlí, když jsem nechtěla malého ze sebe dávat dolů. Možná to zní tak, že mě malý nějak omezoval, ale já si to hrozně užívala, jak na mě spokojeně oddechodval. A ke všemu jsem za ty první měsíce viděla na tabletu v posteli víc seriálů, než za poslední roky dohromady. Což vlastně byla trochu trable, protože už jsem nevěděla, co sledovat :grinning: Každý den jsem skoukla několik dílů seriálu, miminko bylo spokojené, já odpočatá, byla to skvělá doba :two_hearts: Miminko si ale samozřejmě rychle a rádo zvykne na to, co je mu příjemné, a tak si Maxim zvykl, že při spánku jsem u něj. Ani spánek během dne se tedy neobešel bez mojí přítomnosti v posteli (pro mě o důvod víc, dát si také šlofíka :wink: ). Nemohla jsem tedy dobu, kdy dítě spí, využít na cokoliv jiného, přestože jako těhotné mi přišlo automatické, že v době spánku miminka může maminka doma třeba uklidit nebo pracovat. Zkoušela jsem si vzít notebook do postele a pracovat při jeho spánku, ale rušila ho nejen klávesnice, ale i touchpad (nechápu, ale je to tak :grinning: ), no ještě že filmy a seriály jej neruší vůbec :slight_smile: Takže když jsem chtěla čas na práci, šlo to jen tehdy, když se o malého staral muž nebo babička a vlastně je to tak stále.

(Ne) odkládání miminka

Když se vrátil odpoledne muž z práce, tak jsme se s malým přesunuli na sedačku v  obýváku a čas jsme trávili všichni tři společně. Většinou jsem malého měla na kojicím polštáři u sebe, někdy si jej vzal na sebe muž, koukali jsme na filmy, povídali si, dívali se spolu nevěřícně na malého, jak je dokonalý. Maximkovi nevadil běžný hluk v domácnosti, takže muž klidně pouštěl mlýnek na kávu nebo mlel maso a vařil a malý u toho spokojeně spinkal. Jak jsem psala v minulém článku, měli jsme pro malého veliký proutěný koš, ve které jsme si původně mysleli, že bude spinkat buď u postele, nebo potom v obývacím pokoji, ale upřímně v něm byl jen po dobu štědrovečerní večeře, když mu byl týden a potom jsem jej tam odkládala, když jsem šla na WC :grinning: Víc jsme koš nevyužili, protože malého jsme měli neustále u sebe. Vyslechla jsem si samozřejmě poznámky od příbuzných i známých, že si ho moc rozmazlíme a že přece může spát v tom košíku, ale víte co? Asi by tam během dne spát mohl, ale já jsem to tak nechtěla, chtěla jsem jej mít u sebe, protože jsem prostě cítila, že tak je to správné a nám oběma (vlastně všem třem) příjemné. Když usnul v mé náruči po kojení, tak mě nikdy nenapadlo, že bych jej odložila. Neměla jsem důvod. Matky více dětí možná namítnou, že to ony nemohly, že se musely starat o starší dítě a nemohly vylehávat celé dny s miminem v posteli a na sedačce... No jo, ale já prostě mohla, tak proč bych nám to nedopřála? Takže co se týče odkládání, byl prostě malý pořád u jednoho z nás a je pravdou, že si prostě zvykl na v podstatě neustálý kontakt s námi, takže jej absolutně nebavilo třeba ležet pod hrazdičkou nebo s hračkami na dece, on chtěl pořád někoho u sebe, ať mu něco povídáme, ukazujeme atd. Takže opravdu neznám situaci, že bych jej (dříve než ve 3/4 roce) položila na zem a třeba 5 minut něco dělala bez něj. Tím pádem jsem sice prvního 3/4 roku na rodičovské třeba nevařila (kdybych musela, tak bych i vařila), ale všechno ostatní jako prádlo, nádobí, trochu úklid, jsem doma dělala prostě s malým v šátku :wink: 

Bojkot kočáru 

Bohužel pro babičky si ovšem Maximek nošení natolik zamiloval, že když asi ve 4.měsíci začal být zvědavý a chtěl se rozhlížet po světě, tak byl v kočáru velmi nespokojený a chtěl se jedině nosit, protože ze šátku měl výhled a dobře se mu tak venku spinkalo. Poté, co párkrát venku v kočáru plakal a uklidnil se jedině po vytažení ven, případně po navázání do šátku, jsem už ven s kočárem nechodila, nemělo to smysl a kočár stál celý měsíc zcela nevyužitý doma. Babičky to samozřejmě mrzelo, ale věděla jsem, že v této chvíli to nebudu lámat přes koleno, když malý dal jasně najevo, jak je mu dobře. A opět jsem si vyslechla, že jsem jej rozmazlila, že v kočáru brečí proto, že ví, že jej vytáhnu a dám do šátku. Což bylo podle ostatních špatně. No ale pro mě to bylo dobře, moje dítě mi dává najevo, že se mu něco nelíbí a já mu mohu velmi jednoduše vyhovět a vyjít vstříc, když jej budu mít u sebe v šátku. Přece, když má dospělý dvě možnosti a jedna z nich je mu příjemnější nebo pohodlnější, tak kterou si vybere? Vždyť je to krásné, že miminko si tak zamiluje těsný kontakt s rodičem, že jej vyžaduje. A mně to vyhovovalo, moc jsem si užívala procházky venku, bylo jaro, malý v šátku, já v batůžku vše potřebné s sebou, procházkou jsem to vzala třeba přes kavárnu pro smoothie, na čerstvém vzduchu jsem nachodila každý den několik kilometrů a postupně tak mimo jiné shazovala poporodní kila :wink: 

Takže stručně a jasně, dítě mělo v podstatě bojkot kočáru, což byla pro někoho potíž, ale nám to v běžném provozu nijak nebránilo. A představte si, že po několika týdnech se to zlepšilo, hlavně, když si byl malý jistý na břiše, my na podvozek dali sportovní část kočáru (do úplného lehu) a začali jsme zase jezdit i s kočárem, kde malý ležel na bříšku, střechu jsme odhrnuli a on tak mohl zase zvesela koukat na svět :wink: Chtělo to prostě jen nějaký čas a přizpůsobit jízdu v kočáru tak, aby to miminku vyhovovalo. 

Kojení na veřejnosti 

Posledním problémem prvních měsíců, který ale já sama v sobě velmi rychle překonala, bylo kojení před lidmi. Nejsem ani typ, který by se v létě opaloval nahoře bez, natož vytahovat prsa někde v kavárně? Ale víte co, tak jako všechno ostatní s miminkem, mi i tohle přišlo zcela automatické. Buď bych totiž musela plánovat procházky a posezení v kavárnách mezi kojením, ale někdy se kojil znovu po půl hodině, jindy po dvou hodinách, těžko odhadnout dopředu, nebo bych seděla zavřená doma, abych náhodou nemusela kojit venku. A tak to přišlo samo ruku v ruce s tím, že jsme s mužem dál fungovali hodně jako dřív, chodili na kafíčka, na výlety, na večeře, nebo třeba i na běžecké závody (jako podpůrný tým samozřejmě :slight_smile: ). Jasně, že jsem se snažila kojit decentně a nevystavovat se zbytečně před lidmi, otočit se, nosit na kojení vhodné oblečení atd. No ale prostě z mého pohledu to nakonec nebyl vůbec takový problém, jak jsem čekala. Malý dostal najíst kdykoliv chtěl a já mohla klidně tzv. mezi lidi :slight_smile:

Je dost možné, že by malý vyžadoval tolik společnosti a kontaktu i bez našeho kontaktního přístupu, každopádně tímto způsobem mu jeho potřebu prostě naplňujeme a jsme spokojení všichni. Ostatně, možná je dobře, že nám tak vyplňuje všechen čas, protože tím, že mě trochu brzdí v práci, si aspoň naplno užívám mateřství :two_hearts: (koneckonců i tu práci, když už na ni mám opravdu čas) :wink: No a sice nemám čas na svoji běžnou práci, jak jsem si představovala, ale náhoda mi do cesty přivedla Modrého koníka a momentálně i ambasadorování pro #fisherprice, takže je to v rovnováze a já si užívám jak život rodičovský, tak i tenhle "mini"pracovní :blush:

Čti celý článek
monny3 AMBASADORKA
10. led 2019 Čtené 104x

Tuhle malou žirafku Maximek využil hlavně venku v kočárku, protože doma pouštíme před spaním projektor i s hvězdičkami, ale rozhodně žirafku nepodceňujeme, má toho hodně co nabídnout :wink:

Žirafka je určená k usínání a aby prcka uspala, umí přehrát 10 melodií a 3 druhy bílého šumu (prales, vlny a déšť). Můžete zvolit hlasitost a vybraný zvuk hraje 20 minut.

Ovládání žirafky je tlačítky na spodu, takže stačí zapnout, postavit na skříňku, položit do postele nebo třeba připnout očkem na kočárek a mrňous může usínat u příjemných zvuků. 

A to je vlastně všechno. Žirafka je opravdu jednoduchá, ale mně se moc líbí, doporučuji ji třeba jako první dárek pro miminko v rodině :wink: Kdybych před rokem znala žirafku, neměli bychom doma si 6x dražšího plyšáka s bílým šumem, který Maximka nechává totálně chladným :grinning: 

#fisherprice

Čti celý článek
monny3 AMBASADORKA
14. pro 2018 Čtené 89x

Tak tahle hračka se na první pohled líbila mně, ale Maximek si k ní musel najít cestu :slight_smile: Asi se mu zdála moc složitá, nebo vlastně nechápal, co se po něm chce, ale už to pochopil a baví jej stejně jako mě :wink:

Takže hora (já si původně myslela, že je to maják :slight_smile: ) je prostě válec z kroužků, do kterého hážete zvířátko a když zvířátko dopadne, tak zmáčkne plochu uvnitř základny a rozbliká se malý červený panáček a zahraje melodii.

Takže takhle my hážeme zvířátka (v balení je jen jedno zvířátko, ale je stejné jako v chrastícím autíčku, takže díky tomu můžeme házet kočku a medvěda) a hora nás odmění melodií, Maximek si k tomu tleská a je spokojený, že se nám to podařilo :slight_smile:

Při Maximkově (ne)koordinaci ručiček to většinou máme tak, že ty kroužky shodí a zůstane mu jen základna a má to tak jednoduší, že háže zvířátko jen do té základy (nebo musím kroužky přidržovat, aby mu nepopadaly). Ale zase kroužky si k tomu klidně navlékne třeba na ruku, takže neleží ladem :grinning:

Přijde mi moc fajn, že melodie dítě motivuje k dalšímu vhazování zvířátka (i když věřím, že nejeden filuta přijde na to, že melodie hraje při zmáčknutí růžového panáčka nebo té plochy uvnitř a bude ji klidně pouštět ručičkou :slight_smile: ).

A až Maxima začne zajímat a (začne zvládat) stavění dílků na sebe, tak se těším, že si horu vždycky postavíme a pak do ní zvířátka hodíme, klidně horu rozboříme a začneme znovu :slight_smile: 

Hora je určená pro děti od 6 měsíců, no u nás se s ní dá začít až teď před 1.narozeninami, dříve by vůbec nevěděl, co s tím :grinning: Ale zase se mi teď opravdu líbí nejen tím, jak dítě motivuje a učí o následcích, tím že zahraje melodii (nebo taky tím, že když horu zboříte, musíte ji znovu postavit :slight_smile: ), ale že vybízí k aktivní hře, nejde jen o mačkání tlačítek, ale o stavění, koordinaci a radost z dobře vhozeného zvířátka :wink:

#fisherprice

Čti celý článek
monny3 AMBASADORKA
10. pro 2018 Čtené 269x

Jídlo je pro většinu z nás nedílnou součástí vánočních svátků, mnoho z nás se drží tradičních receptů a postupů a vzpomínky na Vánoce máme tak pevně s jídlem spojené, že jen vůně některého z nich v nás vyvolá vánoční náladu. Pojďme se společně podívat na to, jak to bylo dříve a kdy a jak se dnešní tradiční vánoční menu zrodilo. 

Adventní půst

Štědrému dni předchází adventní půst. V průběhu staletí se měnil termín zahájení půstu (trval dokonce 8 týdnů, dnes „pouze“ 4 adventní týdny), ale jeho smysl i pravidla byla a jsou v zásadě stejná. Jde hlavně o zjednodušení a omezení jídelníčku, zejména o zákaz konzumace masa a alkoholu a odepření si dobrot, což byl dříve například med, zavařeniny a ořechy. Naopak postním jídlem byly a jsou ryby, které dnes vidíme hlavně na štědrovečerním stole. Střídmý jídelníček měl věřící přivést více k vnitřnímu rozjímání a myšlenkám o Bohu. Advent a tím tedy i půst končí západem slunce na Štědrý večer. Co si tedy dopřát po skončení půstu? Podívejme se na proměny vánočních jídel v Česku v průběhu času a třeba se inspirujeme :blush:

Vánoční tabule v minulosti

Venkované a prostí lidé po staletí udržovali původní tradici štědrovečerního stolování i jídelníčku, kdy se na stole mělo objevit zejména to nejlepší, co se v uplynulém roce podařilo vypěstovat, což mělo zajistit blahobyt i v dalším roce. V mnoha rodinách začínala hostina podáváním kousku chleba s medem jako symbolu eucharistie. U stolu samotného se také objevovala symbolika. V některých oblastech bylo zvykem svazovat dřevěné nohy stolu řetězem či rozkrajovat jablka na počet dílků strávníků, kteří je pak společně snědli. Oboje mělo vyjadřovat myšlenku soudržnosti stolovníků, svázanosti a přání návratu všech zúčastněných v plném počtu i příští rok. Nebylo výjimečné, že se v domácnostech zemědělců objevovalo pod stolem rozložené obilí, nebo alespoň zrna pod ubrusem, čímž chtěl hospodář zajistit úrodu v příštím roce. V průběhu 19. stol. se měnily symboly plodnosti, a proto se později na stůl pokládaly třeba i peníze. Na štědrovečerní tabuli se objevovaly všechny plodiny, které byly součástí úrody ať už v čerstvé podobě, či zpracované v nějaké pochutiny. Zpravidla nesmělo chybět červené krásně naleštěné jablko, jako symbol plodnosti, a také ořechy, které byly chápany jako plodina signalizující svým množstvím bohatství.

Po kousku chleba s medem se podávala polévka, tradiční se vařila z luštěnin - čočky a hlavně hrachu. Typy hlavních jídel měly krajové varianty. Na Valašsku se dlouho v jídelníčku držela pohanková kaše, jinde kaše jáhelná s medem. Častým hlavním jídlem byl nákyp s příměsí hub v Podkrkonoší zvaný hubník, ve středních Čechách kuba. V Polabí zůstaly na dlouhou dobu na jídelníčku tzv. peciválky -speciální pečivo polévané švestkovou omáčkou, jinde sirupem a máslem. I přes krajové odlišnosti byla všude jedna věc společná - nejedlo se maso. Tradiční podoba jídelníčku se ve vesnickém prostředí udržela obvykle až do 20.století.

Ve 20.století si měšťané při odpolední procházce před večeří dopřávali v lahůdkářstvích a restauracích šneky, kteří jsou postním jídlem a strávníci tak stále měli šanci vidět „zlaté prasátko“.

Za první republiky se také zrodila tradice kapra, kterou Češi převzali z Vídně, protože v důsledku rozvoje rybníkářství byly ryby hojné a levné. Dnes se nejčastěji připravuje smažený kapr, ale v dřívějších dobách se podával zejména kapr namodro, tedy vařený s octem či bílým vínem a kořenovou zeleninou, nebo načerno, který je vařený a podávaný s hustou sladkokyselou omáčkou ze sušených švestek, rozinek, perníku a černého piva či červeného vína. Mimochodem nejstarší dochovaný recept na kapra je z roku 1810 a trval tři dny. Kapr se pekl v omáčce z dušené cibule, kořenové zeleniny, mandlí, rozinek, povidel a sladkého piva se sušenými švestkami, ořechy a strouhaným perníkem. Podával se s vánočkou či šiškami, později s knedlíky. Tento recept však postupně kvůli své složité přípravě z jídelníčku zmizel a do české kuchyně přišel z Rakouska zmiňovaný kapr smažený. Dnes tradiční bramborový salát se v české kuchyni objevuje až někdy během 2. světové války, jeho původ tkví zřejmě v ruské kuchyni.

Významným pozůstatkem tradic z 19. století je vánočka. Z kynutého těsta pletená sladká velká houska, dříve známá i jako štědrovnice, posypaná mandlemi, plněná rozinkami, byla v minulosti považovaná nejen za velmi důležitou součást štědrovečerního jídelníčku, ale i celých Vánoc. Krajově se vytvářel také tzv. vrkoč, jehož základem byly pečené pletence z kynutého těsta, spojované hůlkami s navlečenými sladkostmi, sušeným ovocem a čerstvými jablky. Vrkoče byly různých tvarů a užívaly se k různým příležitostem od Mikuláše, přes Vánoce, Nový rok až po Masopust. O vrkoči se např. zmiňovala Božena Němcová i další klasici české literatury. Vrkoče byly někdy objektem nadílky, jako např. Mikulášský vrkoč, nebo Vrkoč pro královnu dlouhé noci.

Vánoční tabule v současnosti

Současnou tradicí je podávat jako předkrm polévku, ve třetině domácností je to polévka rybí. Kdo neholduje rybám, volí jinou polévku, nejčastěji zelňačku, houbovou anebo čočkovou polévku, která je mimo jiné i tradičním novoročním pokrmem. Za tradiční hlavní jídlo nyní považujeme smaženého kapra, a to více na Moravě, naopak v Čechách vítězí smažený řízek. K oběma variantám se však tradičně podává jako příloha bramborový salát. Rodinné recepty na salát jsou velmi rozmanité, základ tvoří brambory, petržel, celer, mrkev, hrášek, cibule a kyselé okurky, to vše spojené majonézou, avšak mohou se do něj přidávat též např. vejce, salám, šunka či sýr. Za určitý zvláštní fenomén můžeme považovat severovýchodní Čechy, kde si při sváteční večeři spousta lidí ráda pochutná na klobáse či jiné uzenině, což je velmi časté například v Německu.

Další vánoční dny, tedy první svátek vánoční a den sv. Štěpána (25. a 26. prosince), už nemají tak obřadní charakter jako Štědrý den. Skladbu a výběr jídel pro tyto dny ovlivňují zejména krajové a rodinné zvyklosti. Na den sv. Štěpána se obvykle podává pečený krocan, husa anebo kachna, případně pokrmy z jiných druhů masa.

A jak to máme s vánoční tabulí u nás doma?

S mužem spolu trávíme Štědrý den od prvního roku, kdy jsme spolu (takže letos nás čekají už 9.společné Vánoce) a štědrovečerní jídlo u nás prošlo určitým vývojem :blush: První rok trval můj muž na tom, že musíme mít kapra a salát. On je totiž na kapra od mala zvyklý a chutná mu. U mých rodičů se naopak kapr nikdy nedělal, protože můj táta nemá ryby rád a překoná se pouze výjimečně, když mu máma připraví filé (ale pozor, filé se u našich dělá na vepřovém sádle, aby to pořádně chutnalo :grinning: ). Takže já mívala od mala smažený řízek. Dokonce jsem až do dospělosti úspěšně bojkotovala bramborový salát no a když už jel friťák, tak jsem k řízku dostávala hranolky, vlastně taková skoro až fastfoodová verze večeře, no já byla jako dítě moc spokojená :blush:

Tak si asi umíte představit moje nadšení, když muž trval na kapru se salátem. No říkala jsem si, že je to tradice, že to se o Vánocích má, tak jsem se „obětovala“. A jako kapr mi fakt hrozně nechutná! Nehledě na to, že první dva roky muž koupil živého kapra, doma se ho snažil zabít, což byla scéna jako z nějaké komedie, a pak jsme ho celého vůbec nesnědli, i když se manžel fakt snažil a měl jej i ke snídani. No a mně po těch pár pokusech došlo, že si tu nejslavnostnější večeři v roce nechci odbýt z povinnosti s jídlem, které mi nechutná. A tak posledních několik let různě střídám ryby, někdy mi manžel připravil pstruha, lososa, naposledy candáta. A letos jsem si namyslela mušle sv.Jakuba (a můj muž je Jakub, takže je potěšen :blush: ). A protože i Maximek už si pochutnává na normálním jídle, tak ten asi dostane lososa. No jako sen každé hospodyňky, chystat pro tři lidi tři různé hlavní chody, že? Muž totiž tvrdošíjně zůstává u smaženého kapra :grinning: Ale aspoň ten jeho salát tedy jím, když ho každoročně připravuje asi 4 kila a hrozně se na něj už od listopadu těší a samozřejmě mu jej chválím, když jsem mu to zhatila s kaprem, tak aspoň ten salát mě naučil (jednou ročně) jíst :blush:

Ať už u vás doma držíte tradiční pokrmy nebo ne, hlavně si to společné hodování užijte, vychutnejte si nejen dobroty, ale hlavně blízkost s rodinou a čas s těmi, které máte rádi. Krásné Vánoce a spokojená bříška vám přeje Monika & Maximek s Fisher Price :two_hearts:

#vanoce_s_ambasadorkami

#dny_s_ambasadorkami

#fisherprice


Zdroje:

https://regina.rozhlas.cz/adventni-pust-7347887

https://www.lidovky.cz/relax/dobra-chut/sneci-patri-v-cesku-k-tradici-co-ji-o-vanocich-milovnici-dobreho-jidla.A101217_163013_dobra-chut_glu

https://www.svet-zdravi.cz/clanky/ceske-tradicni-vanoce-co-se-jedlo-drive-a-co-jime-dnes

https://byznys.ihned.cz/c1-39593530-tradicni-vanocni-tabule-na-morave-jeste-kapr-ale-cesi-ted-maji-radsi-rizek

Diplomová práce České a moravské vánoční tradice:

https://is.cuni.cz/webapps/zzp/download/120046765

Čti celý článek
monny3 AMBASADORKA
10. pro 2018 Čtené 176x

Všem vám moc děkuji za zapojení do soutěže a krásné příspěvky. I já si ráda zavzpomínala na populární hračky našeho dětsví a několikrát jsem si řekla "no jó, přesně tohle jsem taky chtěla" :grin:  A myslím, že mnohé jsme si uvědomily, že někdy chce dítě věc, která může rodičům připadat absolutně zbytečná a nesmyslná, ale když se to přání splní, může to být krásná vzpomínka na celý život :wink:

A teď už tedy k vyhlášení vítězů, na které jistě netrpělivě čekáte. Tentokrát jsme losovali pomocí generátoru náhodných čísel, správných soutěžních příspěvků bylo dohromady 108 a nám stačilo vybrat dvě čísla, pro pejska padlo neuvěřitelné číslo 1 (přestože jsem si myslela, že jednička snad nikdy nepadne :grinning: ) a pro pejskovu sestřičku číslo 28.  Takže tramtadadá vyhlašujeme, že výhercem pejska je @adys92 a výherce pejskovy sestřičky je @bettynka26 !!! Moc gratuluji, doufám, že hračky budou dělat vašim prckům radost a že se z nich stanou skvělí kamarádi :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

V novém roce určitě připravíme další soutěže, takže kdo nevyhrál, může zkusit štěstí zase příště. Všem vám přeji za sebe, Maximka i za Fisher Price krásné Vánoce, ať mají vaši nejbližší radost z dárků a vy ať máte radost z jejich radosti (ale nějaký super dárek ať najdete pod stromečkem i vy :kissing_heart: ).

Veselé Vánoce, Monika a #fisherprice :christmas_tree::christmas_tree::christmas_tree:

#vanoce_fisherprice 

Čti celý článek
monny3 AMBASADORKA
7. pro 2018 Čtené 190x

Děvčata, ženy, dámy, maminky... :kiss::kiss::kiss:

Předně bych vám chtěla moc poděkovat za všechny vaše komentáře, všechny jsem si je přečetla (což jsem asi neměla dělat při procházce s kočárem v areálu nemocnice, protože, nelžu vám, mi teklo při čtení i pár slz a asi jsem vypada jako pacient, který obdržel hodně špatnou zprávu, takže příště se vás budu raději ptát na oblíbené jídlo, to bude bezpečnější pro mé city :grin: ). A protože mě odpovědi opravdu zaujaly, dovolte mi je nejdříve trochu shrnout, než vyhlásím vítěze. 

Musím říct, že asi víc než 90% odpovědí se shodovalo na potřebnosti zdraví, některé dokonce s konkrétními blízkými osobami a jejich příběhy. O potřebě zdraví, ale i tom, že zdraví si za peníze nekoupíš (tedy v té základní rovině), se určitě shodneme a proto je toto přání jistě na místě :two_hearts::two_hearts::two_hearts:

Potom bylo časté (mezi maminkami asi nijak překvapivé) přání alespoň jedné klidné noci bez buzení a pořádný odpočinek. Věřím, že toho spánku se všechny za několik měsíců (nebo let 🤯 ?!) dočkáme, protože si ho prostě fakt zasloužíme :sleeping::sleeping::sleeping:

Další opakující se odpovědí byly dobré vztahy v rodině, zejména tam, kde je něco špatně a opět často s konkrétními příběhy o tom, s kým se chcete udobřit nebo kdo vám schází. Ani tohle není snadné splnit a já pevně doufám, že tam, kde to jde, se vám to vyplní :four_leaf_clover::four_leaf_clover::four_leaf_clover: 

A po tomto shrnutí mi dovolte vyhlásit výherce uspávacího projektoru s motýlím kamarádem :butterfly::butterfly::butterfly: Odpovědí bylo do půlnoci celkem 175 a generátor náhodných čísel vybral číslo 96 což je odpověď uživatelky @misak48 , která si přála mimojiné přirozený nadcházející porod v lednu, tak věřím, že to vyjde a že miminku se bude hned od narození líbit usínání s projektorem :two_hearts::two_hearts::two_hearts:

Velmi blahopřeji k výhře a přeji nejen klidné usínání s projektorem, ale hlavně klidné a spokojené vánoční svátky vám všem a ať se vše, co si přejete, splní :kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart:

Monika a #fisherprice 

#dny_s_ambasadorkami

#vanoce_s_ambasadorkami

Čti celý článek
monny3 AMBASADORKA
6. pro 2018 Čtené 311x

A zase po roce, máme tu Vánoce... Často si říkám, že je skvělé, že Vánoce jsou zrovna v zimě. Dávají nám příležitost si ten celkem škaredý prosinec, kdy je všude mokro, bláto a skoro pořád tma, rozradostnit a užít přípravami na Vánoce :ribbon::ribbon::ribbon:

Máme před sebou ještě tři adventní týdny, tři týdny příprav na Štědrý den. Na den, který je kouzelný zejména pro děti, pro které se snažíme udělat Vánoce dokonalé. Pro nás maminky je ale někdy těžké, vymanit se z kolotoče shánění dárků, úklidu, pečení cukroví a do toho všeho starostí o děti, které v této době permanentně soplí a kuckají. Před Vánoci, víc než kdy jindy, bychom se proto měly soustředit i samy na sebe. Nenechat se tím vánočním blazněním pohltit a dělat jen to, co nás opravdu baví. Pro někoho je to úklid, pro jiného pečení desítek druhů cukroví, vybírání dárků nebo jejich balení :snowflake::snowflake::snowflake:

Ale určitě pro všechny z nás je na adventní době krásný zejména čas strávený s rodinou. Vidět radost v dětských očích u živého Betlému na náměstí, vyhovět jejich chuti na trdelník a oprašovat jim z pusinek drobky, foukat dětem horkou čokoládu, na kterou se tak těší :coffee::lollipop::snowman2:

I my ambasadorky jsme spolu alespoň virtuálně strávily nějaký čas a připravily jsme pro vás pásmo adventních soutěží a právě dnes je řada na Fisher Price. A já se snažila přijít na to, jak v soutěži spojit radost dětskou z dárků a radost maminkovskou :balloon::tada::ribbon: 

Pro tu radost dětskou je to jasné, tou je soutěžní cena. Tentokrát je to skvělý uspávací projektor s motýlím kamarádem, který teď v zimě a ve tmě můžete využít nejen na uspávání, ale třeba i na promítání a pozorování hvězdiček na strop :star2::star2::star2: Malého plyšového motylího kamaráda si navíc váš prcek může brát všude s sebou. A aby děťátko mohlo pod stromeček usínací hračku vyhrát, musí se zapojit maminka. A protože každé z nás by udělalo radost něco jiného a já osobně věřím, že prvním krokem k čemukoliv je pozitivní myšlenka, tak bych byla ráda, kdybyste na chvíli zastavily ten tok myšlenek o úklidu a pečení a věnovaly minutku myšlence samy na sebe :two_hearts::two_hearts::two_hearts:

Proto dnešní soutěžní otázka zní: "co by VÁM OSOBNĚ udělalo největší radost?". A vůbec nemířím jen na dary materiální, které se dají zabalit pod stromeček, ale spíš na zážitky a prožitky, které si přejete v životě mít a uchovat si je ve vzpomínkách stejně tak, jako tu dětskou vánoční radost :gift::gift::gift:

Kompletní pravidla jsou tedy následující:

  1. Dát like tomu příspěvku :thumbsup:
  2. Odpovědět do dnešní půlnoci v komentáři pod tímto příspěvkem na otázku "co by VÁM OSOBNĚ udělalo největší radost?" :gift:
  3. Dát like dnešnímu vánočnímu článku od Týnky @kristinandbaby :thumbsup:

Výherce uspávacího projektoru s motýlím kamarádem bude vylosován generátorem náhodných čísel a zveřejněn na mém blogu v průběhu zítřejšího dopoledne. Držím vám palce :four_leaf_clover::four_leaf_clover::four_leaf_clover:

A hlavně se moc se těším na vaše odpovědi a věřím, že všechny vaše myšlenky a odpovědi letí vesmírem k Ježíškovi či jakékoliv jeho dospělácké verzi a jsou prvním krokem k jejich splnění :kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart: 

Krásný a pohodový adventní čas vám přeje Monika a #fisherprice 

#dny_s_ambasadorkami

#vanoce_s_ambasadorkami

#soutez

Čti celý článek
monny3 AMBASADORKA
4. pro 2018 Čtené 47x

Venku škaredě, je potřeba mít dostatečnou zásobu hraček na doma a tahle vkládací zvířátka mi přijdou fakt super a pro děti dlouho využitelná, tak můžete mrknout, jak si s nimi hraje náš začátečník :slight_smile: 

Puzzle tvoří vkládací deska a 6 zvířátek. Zvířátka jsou v podstatě jako formičky nebo bábovky a mají na sobě stejný obrázek, jaký je v desce, aby to bylo pro začínající "puzzlaře" jednoduché :slight_smile:

Zvířátka jsou podle mě moc pěkná, barevná a veselá, můžete je i postavit, takže rozhodně nemusíte jen vkládat do desky, ale můžete je dát do ohrádky, udělat si Zoo atd. Protože Maximek ještě vkládat neumí, tak u nás zatím nejvíc frčí, že zvířátka z desky vytahuje a dává mi je do ruky :wink:

Někdy si zvířátka vyskládáme na opěrku sedačky a Maximek je shazuje, což možná není úplně vzdělávací hra, ale znáte děti okolo roku, shazování je veliká zábava :grinning: 

Každé ze zvířátek - formiček má jinou barvu, takže je určitě můžete využít i k procvičování barev. A sice jsem to nezkoušela, ale myslím, že by zvířátka mohla v létě sloužit i jako bábovky, co myslíte? 

Jo a zvířátka i deska jsou z tvrdého plastu, takže mi přijdou dost odolná, už jsem na desku párkrát i šlápla (no jasně, když se večer hračky neuklidí) a přežila to bez újmy (já i deska) :slight_smile: 

Puzzle jsou určeny pro děti od 12 měsíců, ale jak vidíte u nás, dají se využívat pěkně i dříve, když dítě princip vkládání ještě nechápe. I tak se s nimi pěkně bavíme :slight_smile:

#fisherprice

Čti celý článek
monny3 AMBASADORKA
2. pro 2018 Čtené 56x

Nás to prostě baví. A vás podle všeho taky. Vánoce jsou navíc obdobím, kdy se mají plnit přání a sny a dělat si radost. Proto opět začínají DNY S AMBASADORKAMI.

Odfrkněte si na chvíli od vánočního shonu a odreagujte se při gruntování, zdobení, nakupování, pečení a všeho ostatního, co pro vás představuje začátek adventu. Máme pro vás znovu týden (dobře, tentokrát skoro dva) nabitý zajímavými články o Vánocích a o všem, co k nim patří, a také samozřejmě se spoustou soutěží. Protože ty ke dnům s ambasadorkami taky neodmyslitelně patří.

Vyhrát můžete všechno možné od drobností po hodnotné výhry. A i když se na vás třeba neusměje štěstí, obohatíte alespoň svého ducha. :slight_smile: Každý den vyhlížejte článek; jednou o vánočních pověrách, jindy třeba o tom, proč jíme zrovna to, co jíme. A čtěte pozorně, každý tento článek bude v jednom dni doprovázet také soutěžní článek, u jiné Ambasadorky. Takže dávejte pozor, lajkujte a komentujte.

Podrobná pravidla najdete v každém soutěžním článku. Jsou podobná jako v předchozích dnech s ambasadorkami. Nebyl čas vymýšlet nic extra nového, na tento formát už jsou všichni zvyklí. :slight_smile: Ale nějaká ta změna přeci jen proběhla, proto si je přečtěte pozorně:

Pravidla Dnů s ambasadorkami:

Pro účast je potřeba splnit tři podmínky:

- dát like soutěžnímu článku

- odpovědět v komentáři na soutěžní otázku

- dát like Vánočnímu článku ze stejného dne (ze stejného dne, ve kterém vyšla soutěž – článek bude u jiné Ambasadorky)

Soutěž bude probíhat vždy od dopoledne do večera, konkrétní čas si pokaždé určí daná ambasadorka a uvede ho u soutěžní otázky.

Výherce bude vybrán pomocí generátoru náhodných čísel a vyhlášen buď ještě ten den, nebo druhý den dopoledne. Opět záleží na konkrétní ambasadorce.

Všichni soutěžící obdrží po skončení soutěže 10 srdíček jako poděkování za účast.

Pevně doufáme, že se vám i tentokrát budou dny s ambasadorkami líbit, užijete si je, dozvíte se něco nového a třeba si i odnesete jednu z výher.

Hodně štěstí! První článek se na blogu objeví už zítra!

Užijte si pohodový advent a do soutěží vám hodně štěstí přeje monny3 a Fisher Price :slight_smile:

#vanoce_s_ambasadorkami #fisherprice

Čti celý článek
monny3 AMBASADORKA
1. pro 2018 Čtené 500x vybrali jsme

Vánoce ťukají na dveře, za chvíli tu máme advent, zdobení domácností, všude světýlka, koledy, pečení cukroví a balení dárečků... Jako maminky máme předvánoční čas náročnější než kdysi jako děti, tehdy vše připravili naši rodiče a  my si mohly Vánoce užívat tak, jak to umí jen děti :slight_smile:

A proto bych nás všechny ráda do té doby, kdy jsme byly malé holčičky, přenesla alespoň prostřednictvím soutěže, takže tady jsou pravidla:

- soutěž probíhá 1.-9.prosince 2018 a vyhlášení bude 10.prosince 2018

- soutěží se o Mluvícího pejska a Mluvící pejskovu sestřičku (takže budou DVA vítězové)

- pro zapojení do soutěže stačí:

1) přidat na hlavní koníkovskou zeď příspěvek na téma "VYSNĚNÁ HRAČKA MÉHO DĚTSTVÍ" - napište jaká byla vaše vysněná hračka, jestli jste ji dostaly nebo ne, co jste s ní potom krásného zažily, nebo co se vám při těch vzpomínkách prostě vybavuje :slight_smile:

2) doplňte fotkou nebo obrázkem (můžete vygooglit fotku oné hračky - určitě i my ostatní rády zavzpomínáme na další hračky z našeho dětství, nebo připojte jakoukoliv fotku z vašich současných Vánoc)

3) napište zda soutěžíte o pejska nebo jeho sestřičku

4) označte hastagem #vanoce_fisherprice

V pondělí 10.prosince vylosujeme s Maximkem dva vítěze a hračky by k nim měly doputovat jistě ještě do Štědrého dne :wink:

Moc se těším na vaše příspěvky a že si snad s úsměvem na rtech vzpomeneme na hračky našeho dětství a na radost, kterou jsme jako děti měly o Vánocích… 

#vanoce_fisherprice_pravidla #fisherprice

Čti celý článek
monny3 AMBASADORKA
30. lis 2018 Čtené 123x

Po pravdě musím říct, že když jsme autíčko vybalili a začali zkoumat, co to jako dělá, byli jsme zklamaní, že nedělá nic. Ale pozor, to nic není úplné nic. V autíčku sedí zvířátko (taková zvířátková kapsle bych to nazvala :slight_smile: ), když na zvířátko zatlačíte, tak autíčko něco udělá, například to naše "mrká" světly a při tom mačkání autíčko tak jako chrastí (proto se také v katalogu jmenuje chrastící vozítko). 

Autíčko má samozřejmě kola, takže s ním prcek může jezdit po zemi, zvířátko jde z autíčka vytáhnout a dítě si může hrát jen s ním (je chrastící) nebo jen s prázdným autíčkem (znáte to, strkat do pusy, zamotat mámě do vlasů a tak podobně :grinning: ).

A proč se mi nakonec autíčko zalíbilo a označuji jej za neobyčejně obyčejné? Protože pro dítě je to ideální první autíčko na hraní, nic se z něj nemůže ulomit, je jednoduché, ale pro dítě přesto zajímavé. Padne prckovi pěkně do ruky, aby mohl zkoušet své první autíčko rozpohybovat ježděním po zemi. I to chrastění, které dospělému nepřijde jako něco zajímavého, je pro dítě výzva zkoumat, proč to autíčko chrastí.

Takže nakonec jsme si autíčko s Maximkem dost oblíbili a až na to, že zvířátko občas z auta "vystoupí" a my potom nevíme, kde ho hledat, tak nám autíčko dělá jen radost :wink:

Jo a "mrkat" může autíčko i mačkáním jediného tlačítka, které má, takže, kdyby se zvířátko na dobro ztratilo, tak si přesto můžeme zachrastit a zamrkat :slight_smile:

V nabídce je ještě letadlo a bagr, takže můžete mít širokou škálu chrastících dopravních prostředků. Takže za nás je to rozhodně super první autíčko (nejen pro kluky), než se propracujete k angličákům či jiným složitějším kouskům :wink:

#fisherprice

Čti celý článek
Strana
Předchozí Strana
Další