Novinky

#konik_testuje

makynaeliska
19. dub 2019 Čtené 40x

 Předně děkuji koníku za možnost otestovat kosmetiku Nivea, protože je to jedna z mála značek, které jsme doma neměli. Balíček dorazil v pořádku a po rozbalení na nás čekalo plno produktů k testování...

Micelární gel na mytí, micelární šampon, krém do větru a mrazu, olejíček a taky krém jak já říkám “na všechno”. Na začátku jsem myslela, že vše ozkouším jen na Vašíkovi, bohužel po dvou umytích s gelem, se šíleně osypal, takže gel jsem na něm již nevyzkoušela. Stejně tak šampon...

Ale! Abych to hned nezahodila a jelikož mám děti tři, ujal se gelu a šamponu Vojta s Eliškou. Tam už se osypání nekonalo, dokonce, jelikož Eliška je jediná, kdo z dětí dá dohromady souvislou větu, mám prý vzkázat, že krásně voní a pozor! - neštípe v očích :relieved: Vojtu, toho nadchla jiná věc. Gel parádně dělá bublinky:joy::muscle_tone1:

Dalším parťákem na otestování byl krém do větru a mrazu, který jsme ale nevyužili bohužel ani jednou, jelikož u nás celých 14 dní, co jsme testovali, bylo sluníčko. 

Ne že by mi sluníčko vadilo, znáte to, tři děti doma :rolling_eyes: Jako poslední byly v balíčku “uni” krém vhodný na tělo, obličej a zadeček prcka a taky tělový olejíček .

Olejíček je naprostá bomba. Po 14. dnech ho máme celej skoro fuč...Zaprvé krásně voní, jemně, nic převoněného, tak krásně dětsky... Nedělá mastné fleky na oblečení, rychle se vstřebá, ale přesto zůstane kůže fakt jemná a hezky “promaštěná”, což vám potvrdí pět z pěti členů naší rodiny.

Krém jsme taky používali celkem dost, my jsme taková “vysušená” rodinka. Musím říct, hodně mi připomíná klasickou Niveu, i když není až takhle hutný. Dětem jsem s ním mazala ty nejsušší místa, co mívají po těle, sobě jsem mazala obličej a opravdu super, šupinky byly pryč...

Takové bylo naše testování dětské kosmetiky Nivea...

Závěrem sepíšu pár bodů:

- oceňuji pumpičku jak na gelu tak na šamponu

- jemná, nevtíravá vůně

- olej nezanechává stopy na oblečení

- krém je super na hodně suchá místa, opravdu o 90 % zlepšení 

#test_nivea #recenze 

Čti celý článek
tetriska
9. únor 2019 Čtené 10x

Pokaždé, když jsem si u kamarádek pochovala jejich prcka a pohladila je po tváři, překvapilo mě, jak hladké tvářičky mají. Dcera je tak heboučké nikdy neměla. Takže mě opravdu potěšilo, že jsme byli vybráni právě na testování přípravků LIPIKAR AP+ od značky La Roche-Posay.

Než balíček přišel, zjistila jsem, že synovi se vrátila seborea. O to víc mě testování potěšilo a těšila jsem se. S dcerou jsem u lékařů byla několikrát. Její tváře byly hrubé, pupínkaté, v chladu červenaly. Přes zimu se to vždy zhoršilo. Podobnou vyrážku má i na pažích. Na bolest nebo svědění si, naštěstí, nikdy nestěžovala. Jeden lékař řekl, že to je stavba pokožky a že se to věkem srovná. Druhý řekl, že to je atopický ekzém a dal nám léky na alergii. Léky bez úspěchu a věk zatím taky nic nezmohl. Byla jsem proto zvědavá na přípravky. 

Testovali jsme přípravky La Roche-Posey Lipikar Syndet AP+ a La Roche-Posey Lipikar Baume AP+. 

LA ROCHE-POSAY LIPIKAR SYNDET AP+

Čisticí krémový gel pro pokožku se sklonem k atopickému ekzému. Je vhodný na velmi suchou a citlivou pokožku novorozenců, kojenců, dětí a dospělých se sklonem k atopickému ekzému. Také pro vlasovou pokožku kojenců a pro odstraňování šupin na pokožce hlavy u dětí. Gel okamžitě zklidňuje, je proti podráždění a svědění. Neobsahuje mýdlo ani parfémy. Již během sprchování pomáhá zmírňovat projevy pokožky se sklonem k atopickému ekzému. 

S gelem se mi moc dobře ,,pracovalo". Moc příjemná konzistence, krásně se roztíral a pěnil tak akorát. Netvořil příliš mnoho pěny. Vůně byla příjemná, nic vtíravého a pokud se dětem dostal do očí, vůbec neštípal. Dcera se každý večer těšila na koupání. Jako další plus pro mě je dávkovač a průhledná lahvička, kdy je vidět, kolik gelu ještě zbývá. Za dva týdny testování jsme spotřebovali necelou čtvrtku a to se děti koupou každý den. Stačí opravdu malé množství. 

LA ROCHE-POSAY LIPIKAR BAUME AP+

Relipidační balzám pro pokožku se sklonem k atopickému ekzému. Pomáhá k obnově kožní bariéry a udržuje rovnováhu mikrobiomu. Pomáhá oddalovat akutní fáze extrémního vysušení pokožky a prodlužovat období klidu u pokožky se sklonem k atopickému ekzému. 

Tohle je opravdu PECKA! Krém byl moc příjemný, mohla bych se tím natírat pořád. Nemastil, okamžitě se vstřebával, krásně se roztíral. Moc příjemná vůně. 

S přípravky LIPIKAR AP+ od značky La Roche-Posay jsem byla spokojená. U dcery přípravky, bohužel, nepřinesli úplné vyřešení obtíží, ale ke zlepšení došlo. Zlepšilo se začervenání tvářiček, ale pupínky zůstaly a stále jsou hrubší. Pokračujeme v používání, věřím a doufám, že časem zmizí i pupínky.

Když měl syn seboreu poprvé, mazali jsme hlavičku olivovým olejem a vyčesávali jsme ji. Přišel tím o dost vlásků. Proto jsem nebyla nadšená, když jsem ji objevila pod vlásky znovu. Konečně mu narostli vlasy a teď mu je zase vyčešu :frowning2:  Ale byla jsem opravdu mile překvapená. Po třech dnech používání nebylo po šupinkách ani památky. 

Jediné mínus může být pro někoho vyšší cena přípravků. Sama bych si je nepořídila. Ale po testování jsem změnila názor. Pokud přípravky dceři pomůžou, ráda si je pořídím znovu :slight_smile:

#test_larocheposay2 #sleepikar #recenze

Čti celý článek
coreprincess
28. led 2019
Hlásíme se s další zprávou o La Roche Posay.
Holcicky uz mají obě krasne hladké nozicky a ručičky :blue_heart: úplně se divím, jak zázračně to zabralo. 6měsíců zkoušení a nic nezabíralo.
Teď jsou jak ,,miminka a ne želvy” :pray::heart::ok_hand:🥰
Mažu každý den. Koupu ob den.
Uvidíme jak to zabere ještě Olivce na horší bříško. zkouška dopadla na 1ku.
#sleepikar #test_larocheposay2 #recenze #konik_testuje
Zobraz celou zprávu
coreprincess
23. led 2019
Dneska nám přišel super čuper balíček od @konik_testuje .
Tak moc jsme se těšili na testování, že jsme se nemohli dočkat večerního koupání.
Musím přiznat... značku La Roche Posay znám. Vždy jsem jí potkávala v lékárně. Zkušenost s ní nemáme. Takže jsem se na testování těšila.
Holčičky mají hodně suchou pokožku na bříšku a na nožičkách. Zkusili jsme růůůůůzné přípravky na koupání a po koupání. Nic nám však nezabralo dlouhodobě.
Takže uvidííííme jak tentokrát..
Relipidační krémový sprchový gel je fajn. Na první použití se jeví jako příjemný. Co mě ovšem dostalo je Relipidační balzám proti podráždění a svědění pokožky. Nádherně se roztírá. Nevydrzěla jsem a musela jsem produkty vyzkoušet i na sobě. Sama mám velmi suché mapy na rukou a ramenou. Které mě po koupeli i po natření krémem velmi svědí.
Miminka mi neřeknou jak jim to pomáhá, to uvidím až během několika dní. U sebe to mohu zhodnotit hned. A musím říct, že balzám je super!! jemný, příjemný a co hlavního?? NEŠKRÁBALA JSEM SE !! Takže první zkouška dopadla na 1ku.
#sleepikar #test_larocheposay2 #recenze #konik_testuje
Zobraz celou zprávu
(9 fotek)
rudolflenka
5. lis 2018
#konik_testuje #recenze na tiskárnu Canon PixmaTS6151 #test_canon2 je tu! Přečtěte si článek a dejte mi do komentáře vědět, co vás na tiskárně nejvíce zaujalo a proč byste ji chtěli mít doma. Za odpoveď vám přiletí srdíčka :slight_smile: :heart:
Zobraz celou zprávu
rudolflenka
5. lis 2018 Čtené 35x

A je to tu! Konečně vám mohu napsat všechny své dojmy, zkušenosti a zážitky z testování skvělé tiskárny Canon PIXMA TS6151

Když jsem se dozvěděla, že jsme byli vybráni k testování, měla jsem upřímnou radost. S naší starou tiskárnou máme více starostí než užitku a chtěla jsem také vyzkoušet něco nového. U nás se totiž stále něco tiskne.

Jsem výtvarnicí a učitelkou v mateřské školce, nyní na mateřské dovolené. Vedu ale kroužek pro batolátka, a tak mimo omalovánek pro moje děti tisknu i nejrůznější materiály a pomůcky. Vlastně až do nedávna jsem byla zvyklá tisknout vše černobíle a pak si to vybarvit. Takže spousty práce navíc.

Barevné tonery jsou většinou drahé, a tak jsme je nekupovaly. Proto také zůstávala většina fotek v počítači, alba zela prázdnotou a prarodiče marně čekaly na fotky vnoučátek. 

Manžel je umělecký kovář a restaurátor, takže si svoje produkty a postupy fotí sám. Často také tiskne poukázky nebo certifikáty a i když se na novou tiskárnu s počátku moc netvářil, nakonec je rád, že ji máme. Hned po obdržení balíčku jsme využili krásného počasí a barev podzimu a šli se s dětmi vyfotit. Fotopapír i barvy byly součástí, takže jsme jednoduše zapojili tiskárnu a tiskli fotky. Jejich kvalita nás mile překvapila a já jsem konečně mohla dodělat dětem alba a dekorace do domu  :slight_smile:  Také babičky a dědečci si přišli na své a dostaly spoustu fotek vnoučátek. 

Nejvíce mě dostala úsporná velikost tiskárny, design a barva. Jako by snad někdo tušil, že máme dům zařízený ve starém stylu a bílé barvě  :slight_smile:  Nemám totiž ráda výraznou elektroniku, která nezapadá do celku, a právě i její velikost umožňuje, mít ji prakticky kdekoliv. Určitě nebude zavazet na vašem pracovním stole, ale vleze se i na polici nebo komodu. Já jsem pro její umístění zvolila obývák, který je v centru dění. Mohu si tak kdykoliv vytisknout co potřebuji a nemusím k tomu dokonce ani zapínat počítač!

Tato tiskárna totiž umožňuje bezdrátový tisk a tisk z mobilu. Úžasné! Stejně tak skenovat je možné přímo do Cloudu. Podporuje OneDrive, Google disk a mnoho dalších služeb. Jakožto nadšená instagramerka toto velmi oceňuji :slight_smile: 

Scan je velmi kvalitní a lituji, že jsem ho neměla k ruce v době, kdy jsem ilustrovala knihu od Prosimspinkej. Byla to moje ilustrátorská prvotina a narazila jsem při její tvorbě na mnoho technických problémů.

Jakožto kreativní člověk  jsem musela pořádně prozkoumat stránky určené přímo pro tyto tiskárny Pixma: http://cp.c-ij.com/en/index.html :slight_smile:   

Creative Park, kde si můžete jednoduše a efektivně během chvilky vytisknout spoustu věcí. Od přáníček, omalovánek, origamy, dekorace až po krabičky a kalendáře. Co všechno jsme vyzkoušeli můžete vidět na fotkách:

Stránky jsou velmi přehledné a jednoduché, takže vy, co angličtinu neovládáte se určitě nebojte :slight_smile:

Protože mobil používám dost často, musela jsem také vyzkoušet aplikaci Canon - Easy - PhotoPrint Editor. S touto aplikací si můžete vytvořit nejrůznější koláže, vizitky, štítky a spousta jiných věcí. Zvolíte si typ šablony, poté upravíte svoje fotografie dle svého vkusu a můžete tisknout. Jak jednoduché!

Zařízení je vybaveno dotykovým displejem s úhlopříčkou 7,5 cm, má jednoduché ovládání, které ale nabídne mnoho.

Tiskárna má 11 možností k vytisknutí různých druhů papírů – linkovaný i s tabulkami,  a tak ušetří váš čas. To vše si můžete zvolit přímo na displeji.

Praktický Stand-by režim, kdy se tiskárna tváří jako vypnutá, ale při pokynu k tisku okamžitě tiskne. A co je nejvíc, tiskárna je opravdu velmi tichá, takže můžete bez obav tisknout i když vaše děťátko spinká :slight_smile: 

Více informací zde:

http://https://www.canon.cz/printers/pixma-ts6150-series/specifications/

Závěrečné shrnutí kladů a záporů (které jsem zatím nenašla):

+Velmi kvalitní tiskárna. Tichá, zvládá vše, co potřebuji a za velmi přijatelnou cenu

+Scan do cloudu, není potřeba mít připojenou k PC

+Podpora OneDrive, Google disk a mnoho dalších

+Tisk z mobilu

+Bezdrátový tisk

+Automaticky se sdílí po celé domácí síti

+Stand-by režim, kdy se tiskárna tváří jako vypnutá, ale když dostane pokyn k tisku, začne tisknout

+Dotykové ovládání

+Tichá a malá

+Jednoduché ovládání, ale nabídne vážně dost

+Možnost mít vloženo 2 druhy papíru zároveň

+Tiskne nádherné fotky na fotopapír

+Hromada funkcí a věcí, navíc zdarma v Canon Print Cloud (šablony, rámečky, vystřihovánky, přání atd...)

+Podpora Apple AirPrint, vytisknete okamžitě z prohlížeče iPhonu nebo aplikace

+Scan přímo do emailové přílohy

+Krásná kvalita scanu

+Oboustranný tisk

+Když kopíruje, tak tiskne zároveň, díky tomu máte A4 okopírovanou téměř okamžitě

Případnou investici do této tiskárny, v poměru cena-výkon-tiskové náklady, považuji za přiměřenou. Náhradní barevné tonery jsou v přijatelné cenové relaci, stejně tak fotopapír (zvýhodněné sety). Barva sice mizí celkem rychle, ale to u všech barevných tiskáren. Za nás mohu říct, že jsme z tiskárny nadšení a velmi děkujeme za možnost testování. Stala se našim vítaným, rodinným pomocníkem a designovým kouskem v naší domácnosti  :slight_smile: 

#test_canon2 #recenze 

Čti celý článek
vendulak
4. lis 2018 Čtené 33x

Nejprve bych moc ráda poděkovala #konik_testuje za to, že nás k testování vybral. Ještě nikdy jsme nic netestovali a snad ani "zadarmo" nedostali :slight_smile:

V den, kdy měli tablety dorazit, jsme očekávali kurýra a ono celé dopoledne nic. V poledne jsem šla pro Lukyho do školky a koukám, že balíček mi ležel na schodech. Tak mě to zase hned trochu naštvalo. Byla jsem doma a zvonek funguje, trochu nám opravují silnici, takže všude kolem spousta lidí. Klidně by si někdo z nich mohl balíček vzít, když viděl, že ho tam kurýr nechal jen tak ležet a tedy mohli předpokládat, že doma nikdo není. Nemám tohle chování pošťáků ráda. Ale hlavní je, že tablety tam na nás počkali a my se mohli pustit do testování :slight_smile:

Jako první mě překvapila velikost balení. Přiznám se, že tak malé jsem ještě neviděla. Ale třeba bylo jen pro testování. Dále mě překvapila i vůně, která mě osobně tedy voněla moc hezky, i když poprvé silně. Později jsem jí už tolik nevnímala, tedy voněli mi moc hezky, ale nepřišlo mi to nijak silné. 

Další věc byla to, že v krabici byl ještě další igelitový pytlík. Ten je, myslím, už trochu navíc a šetřila bych v dnešní době dalším zbytečným plastem, když už tablety jsou v pevné krabici a dále každá ještě ve svém vlastním obalu. Běžně používám tablety Denkmit Revolution, které jsou také v pevné krabici a pak už jen každá ve svém obalu. Určitě jako veliké plus vnímám to, že každý malý obal na tabletě se nemusí už rozbalovat, což se nemusí ani u "mích" Denkmit Revolution, ale setkali jsme se s několika, které se museli zvláště rozbalovat.

Hned při prvním testování jsme tablety vůbec nešetřili a myli zapékací misku od sekané. Zapékací misku jsme nechali předem jen krátce odmočit, nic jsme na ní rozhodně nedrhli. A tedy byli jsme neskutečně moc mile překvapeni jak krááásně byla mísa umytá! Žádné jiné tablety, co jsme kdy vyzkoušeli, určitě připečené pekáče takhle krásně neumyli! 

Ale nešetřili jsme tablety ani při žádném dalším mytí a poradili si i s mastnýma pánvemi, hrnci od kaší i pudingu. Krásně lesklé a bez fleků byli vždy všechny skleničky! Nádherně lesklé a bez fleků byli i příbory, které se v naší myčce myjí v horním šuplíku. Což obojí s tabletami Denkmit tedy vždy tak není. 

Myčku máme značky Siemens a myjeme většinou na program ECO na 50°C, hodně výjimečně, když spěcháme nebo nestihneme přepnout knoflík, zůstane na myčce automaticky program AUTO 45°C - 65°C. Nebo také když chvátáme, protože program AUTO je o něco kratší. 

Žádné leštidlo jsme nikdy nepoužívali, když používáme tablety All in one. Jen vzhledem k tvrdší vodě přidáváme do myčky sůl.

Další věc, se kterou jsme byli s tabletami Sunlight moc spokojení, je to, že se tableta pokaždé krásně celá rozpustila, nezůstalo po ní nic. Což se nám s jinými tabletami občas stává. Ae přece jen byli testovány jen dva týdny, ostatní většinou používáme delší dobu. Ale prostě zatím se jim to ještě nestalo :slight_smile:

A jako poslední bych ráda ještě zmínila, že myčka krásně příjemně voní i po umytí, když se otevře. S jinými jsme ještě občas kupovali zvlášť vůně do myčky, což s těmito tablety rozhodně není třeba! 

Celkově jsme s tablety tedy opravdu moc spokojení! A v podstatě jim nemám co vytknout. Možná až na vyšší cenu, na kterou jsem v obchodě koukala. Ale zase jí nejspíš vyváží klady těchto tablet :slight_smile:. Takže se těším, až při příští nakupování tablet půjdu pro ně :slight_smile: A s čistým svědomím je určitě moc ráda doporučím i všem ostatním :wink:

#test_sunlight #recenze

Čti celý článek
rudolflenka
3. lis 2018
#test_canon2 #konik_testuje
Dva týdny jsme testovali tískárnu Canon PixmaTS6151. Za tu dobu jsem byla velmi kreativní a díky testování rozšířila své obzory a poznala nové věci. Co všechno se dá s tiskárnou dělat, jaké jsou její klady a zápory se dozvíte již tuto neděli. tak nezapomeňte sledovat můj profil :slight_smile:

Než vložím závěrečnou recenzi, mám tu pro vás malý tip, jak si zjednodušit práci. Ať se vám to líbí nebo ne, blíží se Vánoce a také adventní čas. Věřím, že většina maminek, stejně jako já, si už láme hlavy, jaký adventní kalendář pořídí svým dětem. Nejsem zastáncem kupovaných, čokoládových a ráda tvořím každý rok něco jiného. Letos mám však trochu méně času, díky malé cácorce, která skoro nikdy nespí a začíná už prolézat byt :slight_smile: Proto jsem s nadšením uvítala kreativní stránky firmy Canon :
Creative Park, jsou stránky určené přímo pro tiskárny Pixma, kde si můžete jednoduše a efektivně vytisknout spoustu věcí. Od přáníček, krabiček, omalovánek, origamy, až po kalendáře. Jsou velmi obsáhlé avšak přehledné a i ti, co moc nerozumí anglicky se určitě zorientují :slight_smile:
http://cp.c-ij.com/en/index.html
V sekci kalendáře najdete i ty adventní. Já jsem si vybrala krásný červený domeček a vytiskla i spoustu jiných věcí. Jak to dopadlo a kolik nám to přineslo radosti, se dozvíte zítra :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
zvargova
1. lis 2018 Čtené 47x

Když se naskytla možnost testování tablet, nebyl důvod se nezúčastnit. Moc děkujeme #konik_testuje, že vybral právě nás.

Myčku máme druhou, původní odešla v březnu do pracího nebe. Myčka u nás jede denně.

Tablety přišli v pořádku, docela jsme byli s manželem překvapeni velikostí balení.

Po pročtení návodu, se ten den myčka večer zapínala s novou tabletou. Se vším si celkem poradila, tak jako tablety co jsme měli před tím. Tablety není třeba vytahovat z obalu, do myčky se dávají celé. Leštidlo sem používala při testování nadále. I když na obalu je, že se nemusí. Nemám ráda červené kontrolky :grinning:

Myčka Beko, mycí program používáme číslo 4, 70°C cca 58 minut.

Po otevření myčka příjemně voní. Umyla skoro vše. Pekáč jsem zvyklá hned odmáčet, něco na něm ale i po umytí zůstalo. Sklenice trošku upatlané, nic hrozného. Možná za to může i mycí program a stáří výrobku.

Žádné radikální připečení sem s tabletami nezkoušela.

Tablety doporučuju, určitě vyzkoušejte.

Moc děkuji koníkovi za možnost testování těchto tablet.

 #test_sunlight  #recenze

Čti celý článek
jaja95
31. říj 2018 Čtené 46x

Předem bych chtěla poděkovat konik_testuje za vybrání do testování. :slight_smile: 

Doma mám rádo naklizeno, ale co opravdu nemám v lásce, je umývání nádobí. Díky kamarádce už přes půl roku vlastníme myčku značky AEG, která je už sice starší, ale vysvobodila mě z každodenního nepříijemného drhnutí nádobí a svojí práci dělá dobře. Program používám ani nevím jaký. Myčka většinou běží nějakých 86 min.

Když dorazil balíček s tabletky na testování, tak jsme zrovna leželi s virózou a neměla jsem moc náladu začít hned s testováním. Proto jsem začala asi až o dva dny. Myčka u nás běží dle potřeby, tudíž každý druhý/třetí den. Po rozbalení krabice mě překvapila příjemná vůně a to, že se tabletka vloží do myčky i s obalem, který se rozpustí. Nádobí jsem nijak nešetřila, předem neoplachovala a tabletky to zvládly skvěle. Poradili si se zamaštěnou pánví, připečenou zapékací mísou, sklenici od oleje, cedníkem od přilepených špaget, talířemi, které byly zamaštěné pomalu ani nevím od čeho, upatlanými skleničkami od dětí, příborem, prostě úplně se vším, co jsem do myčky dala. Vše čisté, perfektně lesklé a voňavé - takže jsem byla spokojená. 

Dcera mi nádobí pomohla bedlivě kontrolovat. 

Před tabletami Sunlight jsem vyzkoušela pouze dvě značky a musím je všechny hodnotit pozitivně. Splnili vše, co jsem od nich očekávala. Takže vřele doporučuji! 

Bohužel nemám žádné fotky před a po. Vždy jsem si vyfotila před a když jsem chtěla udělat fotku po, tak už nebylo co fotit, protože z myčky někdo uklidil nádobí :D Takže smůla, no ... 

Nějaká negativa bych měla také napsat, ale já asi žádné nemám. Tabletky si poradili opravdu se vším a nemám co vytknout. Jsem spokojená a určitě si tabletky koupím, abych je používala nadále . :slight_smile: 

Určitě tabletky vyzkoušejte a uvidíte, zda vám budou vyhovovat.

#test_sunlight #recenze

Čti celý článek
makynaeliska
31. říj 2018 Čtené 194x

Přiznám se,že na úklid, nádobí a vše okolo jsem celkem ras, proto jsem toto testování vzala opravdu z gruntu a tabletám "nedala nic zadarmo".

Když přišel balíček s tabletama, první co mě upoutalo, byla vůně, jenž šla cítit i přes krabici. Naprosto chápu, že tohle bude rozdělené na dva tábory. Někdo je "čuchač" jako já a tyhle navoněný věci má rád, někomu to naopak dost vadí.

Takže, tu máme krabici,ve které je po rozbalení pytlík a v pytlíku jsou tablety. Každá jednotlivě zabalená,což mě nejdřív dost šokovalo, jako vlastně proč další obal? Ovšem, druhý den jsem zjistila, že tablety se do myčky dávají i s obalem, jenž se prostě rozpustí.

No, a mohlo začít samotné testování.

Jelikož doma máme nádobí stále, někdy zapínám myčku i dvakrát denně, testovat jsem začala okamžitě.

Myčku máme rok starou, značky Whirpool. Používala jsem vlastně skoro všechny tablety dostupné na trhu. S jedněma jsem byla spokojená více, s některýma méně, ale vždy jsem používala leštidla atd... Proto jsem byla tolik zvědavá na tablety Sunlight.

Hned první myčka byla nacpaná k prasknutí. Jako zatěžkávací zkoušku jsem myla připečenej pekáč.

Jak to dopadlo? Vidíte zde na fotu.

Pekáč úplně čistý, stejně tak i ostatní nádobí jako talíře, příbory, skleničky.

Tady bych ráda přidala další fotky z dalších dní, kdy jsem se zaměřovala na čistotu a lesk příborů, sklenic, misek.

Zde přikládám fota zmíněných věcí, protože příbory se blýskají, čehož si všiml i manžel, a víte jak to je... Chlap a nádobí.

Stejně tak i misky a sklenky, vše nablýskané, bez bílého povlaku, ako se mi párkrát stalo s konkurenčníma značkami.

Jelikož se nám testování opravdu líbilo a byli jsme zvědavci, jak si tablety poradí s různě zaneřáděným nádobím, opravdu jsme nádobí pořádně neoplachovali, nedrhli, prostě jsme jim nic nedali zadarmo.

Další dny jsme zkusili například hrnec od zelí a pekáč zašpiněný od výpečků, zase přidávám foto před a po :blush:

Výsledek opět perfektní.

Jako poslední jsme zkusili hrnec od pudinku, protože pudink je prostě nezmar.

Jak to dopadlo?

Nadšení opět. Myslím, že jsme toho otestovali dost.

Výsledek je jedno velké nadšení:blush:

Ráda bych ještě uvedla, že nepoužívám v době testování žádná leštidla, soli ani nic podobného, jen tablety.

Pokud bych testovaní měla shrnout, za nás opravdu spokojenost. Vše čisté, nejen nádobí ale i myčka, voňavé a skleničky bez filmu. Nepoužívala jsem ani žádný echt program na mytí, používám stále ten samý, trvá cca 2 hoďky :blush:

Moc děkuji za možnost testování, protože za sebe říkám, že tablety Sunlight budem určitě kupovat i nadále .

#konik_testuje

#test_sunlight

#recenze

Čti celý článek
rudolflenka
30. říj 2018
#test_canon2 #konik_testuje
S tiskárnou pixma už nikdy nezůstanou fotky pouze ve vašem počítači :see_no_evil: :desktop::printer::film_frames:️ Je to tak jednoduché! 🤩 Konečně mohu dětem dodělat alba a dekorace :frame_photo:
Zobraz celou zprávu
rudolflenka
30. říj 2018
#test_canon2 #konik_testuje
Mým velkým koníčkem jsou i ilustrace. Před rokem jsem ilustrovala knihu Prosimspinkej. Byla to pro mě nová zkušenost a výzva. Narazila jsem na spoustu technických problémů a to hlavně s naší starou tiskárnou. Sken byl velmi pomalý a o kvalitě nemohla být řeč. Proto jsem pak měla s dodatečnou úpravou velkou práci. Vy si ji můžete ušetřit, protože skenování s touto tiskárnou je rychle a efektní... Srovnání skenů prozradím v závěrečné recenzi již brzy :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
red_cabbage
26. říj 2018 Čtené 86x

Bylo, nebylo, jednoho dne se mi v upozornění objevilo: "Budeme testovat tiskárny Canon", a jelikož já, takový maniak na fotky, jsem neváhala ani vteřinu a do testování se zapojila. A jak už víte, byla jsem vybrána. Nevěděla jsem, jaký produkt mi bude zaslán. Když jsem se zapisovala do testování, tak jsem tam nenapsala, co bych chtěla testovat. Bylo mi to na jednu stranu i jedno, jen jsem se modlila, aby mi nepřišla Zoemini, protože doma mám Instax. Sice je to odlišné zařízení, ale myslím, že mají stejnou velikost fotografii.

Bylo pondělí a přijel kurýr. Ihned po tom, co vystoupil z auta, jsem se ho ptala, jestli pro mě má velkou krabici. Jen otevřel ty vrata, tak jsem ji uviděla: "Božeee, jo, došla tiskárna Pixa." Podvědomě jsem si jí přála a doufala, že přijde, protože bude využita na 100000%.

A teď už konec té šťastné pohádky o doručení tiskárny a jdeme na recenzi...

Noooo, ale kde jen začít. Je toho tolik, že bych ze článku udělala i písmenkovou polívku :D

Od kurýra jsem obdržela krabici s tiskárnou Pixma TS6150 a krabičku, v které bylo "Photo value pack", která obsahovala 50ks fotopapíru 10x15cm a 4xXL barvy, které byly jako náhradní. Tiskárna obsahovala 5 barev - 3 úzké barevné, jednu úzkou černou a ještě jednu širší černou.

Původní balení barev vydrželo na: 10x15cm - 98

                                                                13x13cm - 3 

                                                                A4 - 25

Takže, když to vše rozpočítám na rozměr 10x15cm, tak by jste vytiskli na jedny barvy 201 ks. Ale na hromadný tisk se tiskárna nevyplatí, jedna fotka vychází cca na 6Kč. Ale na takový to rychlé vytisknutí, babičkám, do vzpomínkových knih nebo rámečku, se to rozhodne vyplatí. Přece jen, když jedu do dm, tak vytisknu třeba 5 fotek, ale musím jet 30 km do města...

Při nainstalování tiskárny do počítače se mi v rohu obrazovky objevil program "Creative Park Premium" určený k tvoření. V tomhle programu najdete různé koláže, skládanky, dopisní papíry, vánoční přání, narozeninová přání, svatební oznámení, oznámeni o narození dítěte nebo těhotenství, kalendáře a také vystřihovánky. Můžete si složit zvířátka, vesmírné stroje, foto rámečky a také otevírací přání.

Já si vytiskla obálky a dopisní papíry, manželovi jsem dala něco složitějšího, na co já nemám nervy. Vytiskla jsem mu zebru. Ale v mém testu obstál poměrně stejně jako bych obstála já. Takže tahle vymoženost na tiskárně zůstane do doby, než sami děti budou chtít skládat :grinning: My s manželem na to opravdu nemáme...

Ale jooo, přece jen jsme si složili kostku ze svatebníma fotkami...

Tisk mě velice překvapil, barvy jsou světlé a ne nic oranžového. Já sama mám ráda fotky studených barev, takže jsem tiskárnou opravdu ohromena a spokojená.

Srovnávala jsem tisk dmFoto a Canon. Opravdu u mě obstál Canon. DmFoto má strašně syté fotografie, na fotce ze slunečnicemi je menší rozměr tiskli na tiskárně Canon a moje šaty barevně odpovídají opravdu takové žluté, ne takové,  jako je na dmFoto.

Dále jsem zkoušela porovnat tisk na obyčejný papír a na fotopapír Canon. Ano, opravdu je znát tisk na kvalitní papír. Fotky na obyčejném papíru jsou dost tmavý a zašedlí.

Skenováni je opravdu jednoduché a rychlé. Vložíte fotku nebo dokument do skeneru, zmáčknete jedno tlačítko a mate to v počítači...

Jen bylo složitější daný dokument vytisknout. Jako první mi to vytisklo na fotopapír, což jsem nechtěla. Chtěla jsem tisknout na rozměr A4, který jsem si tam nastavila, ale v tiskárně to bylo nastaveno jinak, a tak se mi to trošku pohádalo. Je pravda, že si člověk před každým tiskem musí opravdu zkontrolovat nastavení tisku, jelikož tiskárna je jak na dokumenty, tak na fotky. Má dva zásobníky papíru, a tak se to v počítači v nastavení občas neshodne. Ale zkontrolováni je otázka vteřiny, takže to není nic, za co bych se na tiskárnu zlobila :grinning:

A co se mi na tiskárně nejvíc líbí? To, že na ní můžu tisknout, i když ležím ve vedlejší místnosti. Ale ovšem, musí byt zaplá, když není, můžete to zkoušet 20x jako já jeden den :grinning: No jo, no blondýna, to mě omlouvá :grinning:

Díky tiskárně jsem si konečně mohla dodělat resty, které jsem tu měla. Doplnila jsem alba, vyměnila fotky v rámečkách, Gitulce jsem vytiskla všechny fotky do alba 3-4 roky.

Musím říct, že to tiskárna zvládla bravurně.

Jen teda, musím podotknout, že mi docela vadil tisk po 20ks. Tiskla jsem přes aplikaci v mobilu a tam jde k tisku označit pouze 20 fotografii.

Tiskárnu otestoval i manžel a byl jako malý kluk. Nadšený, že jsem mu dovolila si vytisknut fotku kamionu a nejaký texty na vyříznutí samolepek :grinning:

Naše velké díky patří Modrému koníkovi za to, že nás vybrali do testování tak super tiskárny, která u nás bude tisknout o što sest i nadále... Jsem opravdu nadšená, protože já bych bez tiskárny nemohla být...

Plusy a minusy tiskárny

Tichá, snadné ovládání, rychlá

Aplikace na vytváření 

Tisk z telefonu i z vedlejší místnosti

- v aplikaci jde označit pouze 20 fotografii k tisku

#test_canon2 #recenze

Čti celý článek
rudolflenka
24. říj 2018
#test_canon2 #konik_testuje První týden testování tiskárny Canon PIXMA TS6100 za námi :printer:️ Manžel se ochotně ujal instalace, pak se chopil foťáku a šli jsme fotit s dětmi do přírody :maple_leaf: Hned jsme také vyzkoušeli tisk fotek a řeknu vám, je to super. Znáte to- do nekonečna odkládáte doplnění alb vašich dětí, prarodiče touží po fotce vnoučátek a vy nic nemáte. Fotky zůstávají jen v počítači :frame_photo:️ Ale s touto tiskárnou je to tak jednoduché!
Opravdu máme z testování velkou radost :heart:️ Neustále se u nás něco tiskne, ať už omalovánky, dokumenty do práce, nejrůznější barevné pomůcky do mého kroužku batolátek, fotky... Zbývá ještě odzkoušet skener a máme to kompletní. Jak dopadl barevný tisk pomůcek do montessori kroužku přidám co nevidět :wink: Sledujte můj profil a nic vám neunikne :hugging:
Zobraz celou zprávu
kubuska
Zpráva byla změněna 15. říj 2018
No, na jedne docela dost zname socialni siti existuje skupina Pripadam si jako debil. Je vyborna. A presne tak jsem si dnes pripadala ja.
.
Totiz abyste rozumneli. Zucastnila jsem se vyberu o testivani canon tiskarny. Vlozila jsrm fotku, napsala popisek a drzela si palce. Tak moc, ze me vybrali. Vuhuu to bylo radosti. Tesila jsem se jak zaplnim ramecky, alba a buh vi co vsechno jeste. Zacala jsem vybirat fotky, koupila jsem si krasne album a uz jen cekala. Na dnesek jsem nemohla dospat. Modlila jsem se aby kuryr prijel driv nez pujdu do prace a pak nez pujdu pro deti do instituci.
Stalo se.
" Halo, halo, co se stalo? Vezu vam balicek, jste doma?“ presplot dostavam jen takovej pidi mini. Ptam se jestli to je opravdu ono. Pak si rikam ze treba to poslali na 2x. :person_shrugging::female_sign:️ Co ja vim.
Prijdu domi, rozbalim a tam na me kouka zoemini.
Abyste rozumneli, ja si celou dobu myslela ze k nam prijde ta Pixma :joy::see_no_evil:.
Po kontrole soutezniho prispevku, kde zjistim ze jsem doopravdy napsala ZOEMINI. Uz jen pokrcim rameny a zasmeji se sama sobe. Tak alespon to album zaplnime. :heart:
A pockam, jak holky otestuji tu Pixmu a koupim si ji teda sama.
.
Co na to rict, #mlikonamozku a #materskademence v akci :joy:
#test_canon2 #zoemini #konik_testuje
Zobraz celou zprávu
kubuska
10. říj 2018
#konik_testuje nas vybral na testovani tiskarny canon. A ja uz se nemuzu dockat. Krome toho, ze svetlusky nam poslali zpevnik na vytisknuti na Podzimky, uz tu ze me vcera muz rostl, protoze jsem vyndala vsechny ty prazdne ramecky a nedelam nic jineho nez ze premyslim, kam je jako dame. O tom objednanem albu ani nemluvim :joy:. Tyhle fotky z lesa o vikendu si ale misto v rodinem albu zaslouzi.
Zobraz celou zprávu
(5 fotek)
thecaroline
1. říj 2018 Čtené 25x

Byla jsem s dcerou vybrána na testování hraček Fisher-Price. Když jsem si přečetla zprávu, že právě my jsme byly vybrány tak mě přepadla husí kůže a byla jsem nadšená! Čekala jsem netrpělivě kdy balík přivezou aaaa staniž se! Balík je doma rozbalujem..

Testovalo se • kolotoč na postýlku • mluvící pejsem • projektor

Mluvící pejsek Fisher-Price 

Pejsinka je vyrobena z příjemného plyše a vzhledově jsou dobře sladěné barvičky. Je super, že se dají nastavit 3 úrovně takže pejsinka neomýlá pořád dookola jedno a to samé.  Zvuky a písničky jsou celkem příjemné a hodně chytlavé, protože když si s pejsinkou hrajeme nebo jedem v autě hodně dlouho mi ještě písničky hrají v hlavě.

Parádní je, že se dítko dokáže hodně zábavným způsobem naučit barvy, části těla, abecedu, čísla ale i nějakou písničku. Když Véňa uviděla jak bliká srdíčko dostala se skoro do tranzu a nevnímala písničky, ale jen světýlko než si na něj zvykla. Když srdíčko bušelo s údivem na mě koukala. 

1. úroveň

2. úroveň

3. úroveň 

Jediné co mi na pejsince vadí je pořád blikající/svítící srdíčko. 

Kolotoč na postýlku

Musím se přiznat, že kolotoč jsme nijak moc nevyužily, protože Vendulka nespinká ve své postýlce, ale s námi ve velké posteli tudíž jsme si testování neužily. I tak jsem jej přidělala na čelo naší velké postele aby jsme jej vyzkoušely. Jenže se k němu stavěla a za medvídky tahala. 

Přidaný dálkový ovladač pro ovládání by mohl mít třeba čudliky aby se lépe nastavoval kolotoč vším se musí člověk proklikat. Možnost projekce oblohy sice je, ale nedá se to srovnat s projektorem od Kamaráda na dobré spaní.  Je super, že se dá “hlavní” věc na které miminka koukají - zavěšení méďové přesunout na jiné místo. Když je člověk šikovný a má nějaký nápad mohl by jej dát i do auta, kočárku... 

Prvně jsem k němu byla celkem skeptická s myslela si, že to bude kus obyč plastu “kšunt” a byla jsem mile překvapená, protože plast je opravdu kvalitní a betelný! Medvídci mají strašně příjemnou nevtíravou barvu, hezké zpracování.. Trochu mě zklamal ten projektor. Myslela jsem si, že bude svítit poněkud více, ale to nevadí je to jen názor a každý máme hold jiný vkus. Kdybychom měli všichni stejný názor byla by to nuda. 

Motýlův kamarád na dobré spaní

Na tenhle projektor jsem se těšila ze všeho nejvíce. Už při rozbalování mě opět zaujal betelný plast ze kterého je projektor vyrobený. Hodně detailní provedení, krásně hladký povrch. Prostě super! Hned v ten večer jsme se daly do testování s Véňou. A zázrak! Za chvilinku u melodii usla. 

Světýlko měnící barvy je pecka! Hlavně pro větší děti co se bojí usínat sam u tmy nebo se často budí tak nemusí mít strach, že jsou úplně samy a ještě ve tmě. Barvy jsou dostatečně syté. Méďanek se dá vyjmou a může dělat společnost dítku v postýlce což mi připadá fajn. Je malinkatý takže akorát. Možná by nebyla špatná úvaha k takovému projektoru dávat spíše měkkého usínáčka co má “hadrové” tělíčko aby se dalo k němu lépe tulit. 

Ze zadní strany má fajn velké čudlíky které se při stisku nastaví požadované zvuky, intenzita zvuku, projekce, světlo. Nechybí taky posuvný cuplík na časovač. Časovač jde nastavit na 10-20-30 minut. Na 30 minut nastavuji každý  večer aby ještě nějakou chvíli po usnutí hrála melodie. Přes den když Véňu ukládám ke spánku by se mi hodil non-stop režim, protože přes den hůře spinká a když se projektor vypne vzbudí se.

Projekce noční oblohy. Nejlepší věc! To je prostě bomba! Byla jsem mile překvapená jak dobře svítí! Myslím, že více ocení starší ditka.

S Véňou jsme si testování moc užily! Děkujeme Modrému koníku za možnost vyzkoušet a otestovat tyto hračky! 

#recenze

#test_fisherprice2

Čti celý článek
lucikproch
29. zář 2018 Čtené 36x

Předem této recenze bych chtěla poděkovat Modrému koníku za další možnost testování. Moc mne těší, že jsem byla opět vybrána. A co si budeme nalhávat, nejkrásnější jsou na tom ty dárečky :grinning: :hearts:. A teď k věci :wink:. Na testování dostala každá vybraná maminka 3 produkty od společnosti Fisher- Price a to:

- Kolotoč nad postýlku s motýlky

 -Projektor s motýlím kamarádem pro klidné spaní

- Mluvící pejskovu sestřičku

Každý jeden výrobek jsme řádně otestovali. I přes Eliščin pobyt v nemocnici a zahraniční dovolenou, jsme vše stihli otestovat a vyzkoušet (dokonce i zamatlat, zašpinit a několikrát švihnout na zem :grinning:).

KOLOTOČ MOTÝLCI

Kde začít.

Naše Eliška nebyla nikdy zvyklá usínat při koukání na kolotoč a nebo při poslechu hudby....chááá to ani náhodou :wink:. Od narození usíná jen s flaškou mlíčka a hlavně v mé blízkosti. Jak dopije dám dudel, otočím na bříško a asi do 10minut je tuhoš. Bohužel i tak krásný kolotoč na tom nic nezměnil.

Kolotoč je variabilní a roste s dítětem. Jako první slouží od narození, připevněný na postýlce. Má 3 varianty zvuků a to ukolébavky, bílý šum a zvuky přírody. Zároveň na strop promítá hvězdnou oblohu. Kolotoč má i dálkový ovladač. Ten je za nás tedy nic moc :frowning2:. Asi bych ho navrhla jinak. Hlavně aby měl více tlačítek a tím možnost na dálku zvolit jinou hudbu a nebo jen vypnout projekci. Třeba to jde, ale já na to tím jedním tlačítkem opravdu nepřišla.

Až dítě povyroste, tak se dá připevnit na stůl jako uspávací projektor. Také lze motýlky připevnit například na kočárek a nebo vzít sebou na cesty. Za nás je kolotoč krásný, ale bohužel asi už je na něj Eli dost velká.

MOTÝLÍ KAMARÁD

Tak tento projektor neměla Eli ani možnost vyzkoušet, protože si ho hned zabavil Matyášek (5 let) do svého pokojíčku. Každý večer si ho bere sebou do postele, položí si ho na polštář ke zdi a pustí si hvězdičky. Tím, že je Maty strašpytel a bojí se tmy, tak to je pro něj super pomocník při usínání a má ho místo lampičky. Jen tedy, aby byly hvězdy po celém stropě, tak by musel být umístěn uprostřed místnosti. Medvídek je opravdu krásný a roztomilý. Projektor lze nastavit na 10,20 a 30minut, po této době se sám vypne. I u tohoto projektoru lze pustit buďto hudbu a nebo bílý šum. Jde i zesilovat zeslabovat podle potřeby. Provedení je moc pěkné a hlavně i kvalitní (soudím podle toho, kolikrát už spadl na zem a je stále v TOP stavu). Méďa se dá prát v pračce, což je také dost praktické. Určitě bych ho doporučila nejen pro miminka, náš předškolák je tomu důkazem :wink:.

PEJSKOVA SESTŘIČKA

Tato hračka je pro mne bohužel docela sklamání. Sice to píši nerada, ale testování není vždy jen kladné. Po rozbalení balíku, jsem si říkala "jéééé, ta je nádherná" a to vážně je. Je ňuňavá a krásná, ale to bych bohužel řekla, že je tak jediné. Je dost možné, že se mnou spoustu lidí nebude souhlasit, ale co už :wink:. Máme doma starší verzi mluvícího pejska a řekla bych, že je to nesrovnatelné porovnání s provedením. U sestřičky kam šáhnu, tak jdou hrozně nahmatat veškeré strojkya dráty, což u pejska tak moc hmatatelné není. A písničky, to ani nemluvím. Já vím hračka je pro malé děti, ale proč kurňa musí zpívat tak falešně (to podotýkám, že mám hudební hluch :wink:).

Sestřička má 3 úrovně.

 1. Objevování – vhodné pro děti od šesti měsíců - první slova a zvuky zažehnou zvědavost dítěte
 2. Povzbuzení – vhodné pro děti od dvanácti měsíců - podporuje dítě prostřednictvím otázek a jednoduchých pokynů
 3.  Hraní – vhodné pro děti od osmnácti měsíců - imaginativní zábava a rané hry na role               

Co mi ještě vadí, že se nedá vyprat (což nejde žádný s těchto pejsků). Každopádně víc vede starší verze pejska, ale určitě ji nezatracuji, třeba Eli ještě nadchne a až povyroste tak si s ní víc vyhraje.

Na závěr bych chtěla napsat, že značce Fisher price zůstaneme věrní nadále. Hraček od této značky máme požehnaně a věřím, že ještě nějaké přibudou.

KONÍKU DĚKUJI JSI TOP:hearts:

#test_fisherprice2

#recenze

Čti celý článek
rockerka
9. črc 2018 Čtené 107x

Když jsem na Koňovi zahlédla možnost vyzkoušet výrobky od firmy Klarstein, nejdříve jsem zaváhala jestli se mám vůbec zapojit. Zájem bude určitě velký. No ale přeci mi to nedalo a já se přihlásila. Vyhlížela jsem, kdy budou výsledky a stále nic...Byl den odjezdu do Krkonoš a já jsem vzdala čekání na uveřejnění zprávy o vybranách maminkách...stejně bych mezi nimi nebyla. 

V neděli, když jsme dorazili z horské boudy a dala jsem uspat děti. Poté jsem zapla internet, trochu to trvá než se vše načte. Vyhledala jsem Koně a měla tam zprávu. Rozklikla jsem ikonku s obálkou a najednou se mi nejspíše zastavil dech, zatemnilo před očima a po hodně dlouhé chvíly jsem přišla k sobě. Já tomu nevěřila, že jsem byla vybrána. Ale bylo to tak!budu mít možnost vyzkoušet jeden výrobek od firmy Klarstein. Rychla jsem odepsala na přiloženou zprávu páč už bylo takhle pozdě..když se mělo už od pondělí testovat...A zrovna byla půlnoc. 

V pondělí zpráva o odeslání balíčku, fakt rychlost. A už v úterý jsem očekavála kurýra. Do poslední chvíle jsem netušila co dorazí, takže napnutá jak struna. Sledovala jsem koně co už mají jiné maminky. Balík šel přes společnost In time. S touto společností mám hodně špatné zkušenosti a i tentokrát služba nezklama. Jak já se bála o svůj balík ale naštěstí dorazil v pořádku....

Balík byl velmi dobře zabalen. Takže tu smršť v autě přežil. Nedočkavě jsem popadla svůj balík a při rozbalování jsem měla vánoce. Dorazila mi od Klaresteinu YOYOYOFRUIT, 2 V 1 SUŠIČKA & JOGURTOVAČ.

Popadla jsem návod a bohužel nebyl v češtině... No ale to mi nevadilo...něco jsem přeložila a další informace jsem si našla na internetu. 

Sušička se skládá ze 2x5 pater s variabilním ukládáním na sebe, obsahuje 10 plastových vložek. Má nastavitelný program teploty a času. Teplotní rozsah 40-70 ° C v krocích po 5 ° C. Časovač: 1-48 hodin. Příkon 550W.  Odnimatelné části lze mýt v myčce. Hlučnost velmi nízká, připomínalo mi to šumění moře. Intuitivní dotykový LCD panel.

A co mě lákalo bylo vyzkoušet jogurty..Objednala jsem jogurtové kultury, sehnala jsem domácí mléko  a šlo se na věc..

Jogurty si zamilovala celá rodina a už jiné nechceme. Dělám z kravského mléka ale i z kozího. 

Mléko zahřeji na 80°C a po zahřítí zchladit na 45°C až 49°C. Poté do mléka zamíchat kulturu dle návodu. Nalít do skleníček,zavřít a naskládat do sušičky.  V sušičce jsem nechala zrát při 45°C alespoň 10 hodin. Pak ještě 12 hodin v chladu. 

Zkoušela jsem i vegetu a až doroste mrkev na zarádce, tak se do vegety pustím ve velkém. 

A sušení bylinek. Ráda si míchám domací čaje.

PLUSY: 

 • dostatek variabilního místa
 • kvalitní materiál
 • možnost si zvolit čas a teplotu
 • po uběhnutí zvolené doby se proces sušení zastaví a pak už jen musíte přístroj vypnout a vytáhnout ze zásuvky
 • není hlučný

MÍNUSY: 

 • chyběl český návod
 • časovač: chyběla mi možnost zvolit třeba jen 15 minut, musela jsem dát celou hodinu
 • bylo by fajn tlačítko pauza
 • mohl by se automaticky vypnout sám

K sušičce by se mi hodila i mřížka (vložka) s menšími oky. Na sušení drobných surovin. Vyřešila jsem tenkou látkou. Dotykový panel mě občas nechtěl poslouchat ale to bylo spíše v rukách. Manžela poslouchal na slovo :slight_smile:  Sušičku hodnotím kladně, skvělý pomocník do kuchyně.  Za krátký čás usuším ovoce, bylinky, zeleninu a nebo vyrobím báječné domácí jogurty.

Děkuji Modrému Koníkovi a firmě Klarstein za možnost otestovat sušičku a seznámit se s touto značkou.. a vyzkoušet si sušení v jiných rozměrech. 

#test_klarstein
#recenze

Čti celý článek
vitkovakaterina
4. črc 2018 Čtené 176x

Tak a je to tady...

Byla jsem vybrána se svou rodinou a přáteli na testování rakletovacího grilu Klarstein. Záměrně píši s rodinou a přáteli,jelikož nejsme doma snad nikdy sami a kdo by byl lepším testovácím koněm pro tento produkt než já s celou partou :slight_smile: 

Začněme od začátku...

Přijel kurýr s balíkem těžkým jako by tam byl kámen. A on tam byl. Nádherný leštěný přírodní kámen a 8 teflonových lopatek. Konstrukce z oceli a nastavitelný termostat bylo první na co jsme koukali. Gril nebylo těžké složit a už jsme se mohli začít těšit na první "tepelné voňavé" seznámení. 

Těšili jsme se..ale asi moc. Počasí u nás na horách nám nepřálo a začlo několik dní pršet. Nechtěla jsem tohoto krasavce "dusit" doma na lince v kuchyni a přijít o tu pohodu na zahradě..kdo ví a zná,tak rozumí :slight_smile: a dočkali jsme se. 

Vybavili jsme se a první přátelé dorazili. Gril jsem nechala vypéct a desku rozpálit. Připravili jsme si vepřové a kuřecí maso,klobásky,žampiony,lilek,cherry rajčátka,hermelín a rakletovací sýr gouda. Maso jsem nakrájela na tenčí plátky a medailonky. Maso nenakládám. Dávám pouze sůl a čerstvý mletý pepř a do skleničky bokem olivový olej s domácím silným česnekem a bylinkami. 

Na rozpálený kámen jsem pokládala plátky masa. Ihned se začaly přichytávat,takže se musel povrch potřít jemně olejem. Do lopatek jsem skládala rajčátka,žampiony a lilek. Během chvíle začalo teplo se zeleninou pracovat. Masíčko syčelo a nádherně vonělo. Lopatky perfektně drží výpek a šťávu což o kameni říci nemohu. Drážka v něm nebyla schopna výpek pojmout. Začal nám přetékat. Avšak co bychom to byli za labužníky,kdybychom si neporadili a nechali ho vylít. Namáčeli jsme si do krajů bagetky :slight_smile: pak přišla chvíle na sýry. Perfektně velikostně do lopatek pasovaly. Netekly a nádherně gouda zhnědla a hermelín se nafoukl. Za mě a partu hlásím,že první sezení prošlo na "jedna méně" - za drážku :slight_smile: 

Čistění 

Velká věc. Kámen jsem nechala vychladnout. Sundala jsem jej a seškrabala špachtlí na grily a aspoň vyzkoušela,že je kámen opravdu nepoškrábatelný. Samozřejmě přichycené a černé na kameni bylo dost. Z toho nejhoršího jsem se dostala a pak přišlo na řadu odmočení a umývání vodou. Což šlo pak jedna báseň. Bylo uklizeno a přichystáno na další gril večer. 

Pro velký úspěch u přátel se večery opakovaly. 

Kamarádi si nosili svá oblíbená jídla. Někdo hovězí,někdo grilovací klobásky a někdo radši zeleninu a sýry. Uspěch sklidila česneková cuketka stejně jako plněné žampiony vejci slaninkou nebo plněné brambory smetanou a bylinkami. Ano,i tohle gril na lopatkách jako přilohu zvládl. Což velice doporučujeme :slight_smile: děti ocenily opékané brambory a párečky,dospělí raději pikantní klobásy a steaky. Z čehož jsem měla strach,ale nebylo z čeho. Raklet zvládne jak tenký medailonek tak vyšší steak na finální medium. 

Díky lopatkám z obou stran si může gril obsluhovat každý u stolu sám a vlastně si skládat a plnit jídlem dle sebe. Bez ohledu na druhé. Ale u nás má raklet své čestné místo a svůj vlastní stůl :slight_smile: Zatím jsem pánem pro něj já. Maso je má slabost,radost a považuji jeho přípravu za umění. Stejná radost jako hostit přátelé. To je u nás samozřejmostí.

A těmito záverečnými fotkami bych ráda poděkovala společnosti a firmě KLARSTEIN za možnost chvilkové spolupráce,vnesení důvěry a zájmu pro obě strany. A to je spokojenost a radost z dobře odvedené práce. Pro vás je to recenze na dobře odvedenou práci na produktu a pro mne pohled na moje zlaté přátele a rodinu,která na chvíli při servírování přestane mluvit a se zájmem vychutnává,hodnotí a tiše debatuje o tom,jak to bylo dneska fajn :slight_smile: 

Je středa 4.července 23:09 a já teď douklízela kuchyň a nádobí a čekám,až mi kámen z grilu vychladne.. :slight_smile: připravím ho totiž zase na zítra. 

Grilovací sezóně  a firmě Klarstein ZDAR!

#recenze

#test_klarstein 

Čti celý článek
katuuulka
21. čer 2018 Čtené 20x

Když jsem se dozvěděla, že budeme mít tu příležitost LOVI otestovat tak jsem byla opravdu nadšená. U prvního miminka mne tato značka úplně minula a až později jsem se o ní doslechla, to už byl syn větší a odvykl kojení. Především mne nadchlo když jsem se dočetla,  že lahvička kterou budeme testovat neničí sací reflex.  Lahvičku nepoužíváme denně a měla jsem strach aby mi malá nezačala stávkovat.

Balíček jsme očekávali a když jej pošta dopravila hned jsme se pustili do rozbalování. No musím Vám popsat tu radost, syn (17 měsíců) měl Vánoce z polystyrenové výplně ještě dnes ji nalézám po bytě. Manžel začal okamžitě studovat návod na samosterylizaci já šla odstříkávat a malá začala testovat vyvařeného dudu.

Na dudlik jsem byla zvědavá a dopadlo to tak, že první den jej malá přijala ale k večeru jej začala vyplivovat. Druhý den nechtěla vůbec vzít,  tak jsem ji nenutila a třetí den bez problémů.  Teď už je zvyklá a krásně se dudlíkem zklidní a usne. Trošku mne vystrašilo když jsme byli na nákupu a malá dostala hlad cestou domů, tak jsem ji zadudlila a doma po cca. deseti minutách měla velký otlak kolem pusinky. Přikládám to ale velkému hladu a tím zuřivému přisátí. Od té doby se to už neopakovalo.


Klip na dudlik je krásný, ale pro nás zatím neaktuální, Emma zatím nemá dudu kde ztratit ale počítám s tím, že až bude sedět ve sporťáku tak ještě hodně využijeme. Dále, tvar je fajn nedře o nosík ale svítící kroužek nám ani po celodenním nabití nesvítí což nám nijak nevadilo.

Dudlik tedy naším testováním prošel na 90% na rozdíl od lahvičky které přidáváme i těch zbylých deset :grinning: 

Opravdu je výborným pomocníkem.  Tvar savičky je téměř totožný s tvarem bradavky. Emminka se ani nezarazila a lahev přijala hned napoprvé jako samozřejmost.  Byla to vůbec první lahev kterou měla v pusince a také u ní zůstaneme. Vymývání mléka je trošku náročnější kvůli záhybům, ale to hravě vykompenzuje samosterylizace.

Dále je velkým plusem anticolic systém díky kterému malou nebolí břísko. Velice nápadité jsou výřezy na prsty, které donutí správným držením lahve anticolic systém plně využívat. Krmení jsme si vyzkoušeli všichni a díky lahvičky můžeme s manželem, po dlouhé době, vyrazit za kulturou :grinning:.

Závěrem bych chtěla shrnout celé testování. Samosterylizeční lahvička i šidítka LOVI měla u nás velký úspěch a určitě se na tuto značku můžu spolehnout při výběru další dětské výbavy.


Je to naše vůbec první testování a moc jsme si jej užili celá rodina. Tímto posíláme dík.

#konik_testuje a #lovi

Čti celý článek
kubuska
18. čer 2018 Čtené 60x

Předem bych se ráda omluvila za dvě věci. Ta první je, že se můžou v recenzi vyskytnout pravopisné chyby, budu ráda, když mě na ně upozorníte. Ta druhá, důležitější, že článek měl vyjít už včera. Jenže, viděli jste jak včera bylo? Navíc jsme si hnula se zády takže se mi včerra už psát nechtělo, to je taky důvod, proč nejsem novinářka. Teď už ale k recenzi.

Modrý koník moje děti vybral na testování igračka a jeho MultiGo. To bylo první překvapení, druhé bylo, když přišla obrovská krabice plná hraček. Fakt jsem to nečekala, a asi jsem se měla předem pořádně podívat, co nám to vlastně příjde. A co jsme vlastně ddostali? Několik autiček, dvě výmněné korby, domeček, ošetřovatele, policajta a ještě něco, ale sotva jsem to vyfotila a už si to rozebrali.

První pohled ohmatání: Igráček je ikona už hodně dlouhou dobu a jsem ráda, že za tu dobu neklesla kvalita plastu, ze kterého jsou Igráček a jeho propriety vyrobené. Kdybych to měla k tvrdosti a kvalitě k něčemu přirovnat pro lepší pochopení, bylo by to duplo. To mimochodem je kompatibilní na kostičky, které spolu s Igráčkem přišly. Všechny součástky vypadají, že pevně drží. Domeček je sice z kartonu, ale vypadá bytelně.

Druhý pohled rozbalení a skládání: Autíčka už jsou sestaveny, mají výměné korby na bajonetový závyt, takže je velmi jednoduché je vyměnit a zároveň pevně drží na autíčku. Všechny části jsou křížem na sebe kompatibilní. Problém nastal s Igráčkovým domečkem. Na krabici je sice nakreslený návod jak ho sestavit, ale to jsem si v prvotní euforii nikdo nevšiml a děti krabici roztrhly kde neměli. Druhý kámen úrazu je pak samotný návod. Domoček se sestavuje jako kostka, která pro mě ze začátku byla trošku rubikova, a zajišťuje se takovými knoflíky. Chvilku nám trvalo, než jsme přišli na to jakou stěnu kam nejdřív a jak strčit. Bála jsem se, že ten karton špatně ohnu a pak už to nedostanu kam mám. Dírky na spojování knoflíky, jsou ale vyraženy přesně.

Třetí pohled hraní: Kdo má doma 4 leté dítě ví, že hračky dostavájí pěkně na frak. U nás si snad kromě ledu a ohně prošli vším. Občas s námi i vařili, takže se nacházeli i v lednici. Koupali jsme je, hráli si s nimi v písku, padaly večer z palandy, jezdily po trávě i betonu, přežily žužlání 4 měsíčního miminka a v neposlední řadě prošly i myčkou. I když se Igráčci sestavují z malých částí, jsou kromě vlasů a čepic pevně připojené a malé dítě nemá šanci je sundat. Nedokázala jsem to ani já. Plast je opravdu kvalitní, ano, sem tam se vytvořil škrábanec, ale i neumyslné dupnutí na korbu popeláře mým mužem s ní nic neuddělalo. Protože děti už některé Igráčky mají a také máme Igráčky staré 20 a 30 let, mohli jsme porovnat jeji výdrž skrz generace a musím shledat, že Igráček je stále tam, kde kvalitou byl vždy, možná o chlup lépe. Domeček z papíru by ale za trošku vylepšení stál. Bylo by dobré vymyslet nějaké vyztužení, které by podpíralo strop v přízemí.  Papírový zásek totiž neni dostačující, zadní stěna se přirozeně prohýbá a strop se vysunuje ven a vzniká tak díra mezi stropem a stěnou.

Závěr?

Mrzí mě, že Igráček má pověst komunistické hračky, kterou chtěl bývalý režim nahradit plastové hračky ze západu. Měli bychom být hrdí, že i u nás se dokáže vyrobit tak kvalitní a hezká hračka, která rozvíjí u dětí hru na povolání, představivost a můžou si pomocí panáčků přehrávat pro ně známé situace.

Řídit auto, popeláře, honit zloděje a podobně a u které se nemusíte bát, že se po chvilce rozbije. Já na ty plasty moc nejsem, nerada jimi zamořiji svět, ale tohle je plast, který přetrvá a stejně jako moji rodiče uschovávali Igráčky, lego a Duplo pro moje děti, stejně tak já uchovám tyto hračky pro děti mých dětí, protože vím, a je to na nich vidět, že čas na nich nezanechá šrámy a že i za dalších 30 let budou stále aktuální. Kvalitní plast, krásné barvy, vyměnitelné součástky a kompatibilnost na lego duplo a mega bloks z něj dělá zase o stupínek lepší hračku a ne jen módní záležitost.

#test_igracek #konik_testuje #recenze

Čti celý článek
thecaroline
23. kvě 2018 Čtené 43x

Prvně bych chtěla poděkovat koníkovi za možnosti vyzkoušet tuto kosmetiku.

Když mi přišla zpráva, že jsem byla vybrána do testování kosmetiky BabyDove byla jsem tak nadšená! 

Čekala jsem, že v balíčku bude jen pár věcí ala mýdlo, krém a ubrousky, protože podle čtení v příspěvku byly zmíněny dvě řady tak jsem to pochopila tak, že každá maminka dostane k testování jendu z nich. 

Po rozbalení balíku jsem byla mile překvapená! Jelikož jsem v něm našla

Řada rich moisture:

Mycí emulzi na vlasy a tělo 400 ml

Krém na opruzeniny 42 ml

Tuhé mýdlo 75 ml

Šampón na vlásky 200 ml

Vlhčené ubrousky 50 ks

Tělové mléko 200 ml

Řada sensitive moisture:

Mycí emulze na vlasy a tělo 200 ml

Hned na první pohled mě uchvátil design těchto výrobků. Ani velké, ani malé balení prostě tak akorát a hlavně kosmetika BabyDove nemá klasický tvar nádob ala válec. 

Mycí emulze od BabyDove má praktickou pumpičku kterou velice oceňuji jelikož nemám ráda ty “tuby” které se musí otevřít, otočit, vymáčknou obsah popřípadě střepnout když emulze dochází, otočit a zavřít. Zmíněný postup je pro mě moc zdlouhavý hlavně pokud Vendulína je unavená nebo nemá svůj den tak je třeba vše rychle šup,šup takže pumpička je TOP! 

Co se týče vlhčených ubrousků velikost akorát, nejsou nijak moc parfémovaně vlezle což je super. I přes to, že nejsou nijak moc parfémované tak se prcka od Vendulíny začala opruzovat. Prvně jsem nevěděla jestli je opruzenina jako reakce na vlhčáky od BabyDove nebo se třeba v plence jen zapařila. Každopádně jsem vlhčáky nepoužila dokud opruzenina z prcky nezmizela. Po zhojení prcky jsem vlhčáky použila, ale prťka začala opět červenat takže opruzenina byla reakce na tyto vlhčáky. Zbyla mi větší polovina balení když jsem je naposledy použila na Vendulínu, ale využila jsem je já sama na sobě :blush:.

Tělové mléko BabyDove má dobrou konzistenci tak akorát takže spokojenost. Dobře se roztírá, rychle se vztřebává, je podle mě trošku mastný hůř se mi Vendulínu oblíkalo, ale nic co by vadilo. 

Tuhé mýdlo jelikož si Vendulína ještě nemyje ručky když příjdeme z venku, po WC atd tak jsem jej využila tak, že když Vendulina zahlásila “hnědý kód” a musela jít pod vodu tak jsem tuhé mýdlo použila na umytí prťky. Dobře mydlí, nevysušuje, ale osobně dám přednost mycí emulzi, protože nemám ráda ten vrzavý zvuk po vymydlené kůži :grinning:

Šampón pění i na hlavičce která je chabě pokrytá kšticí :grinning: Vendulína má asi 7 vlasů na hlavě a uprostřed pěkného vlka :grinning:, ale i tak pění,mydlí a myje! Super!

Krém na opruzeni BabyDove konzistence byla v pohodě a jsem ráda, že nebyla jako u konkurenčního produktu. Možná by mi vyhovoval jen o trošilinku hustší. Když se Vendulína oprudila po ubrouscích nesahala jsem po konkurenčních výrobcích, ale zůstala jsem u testování BabyDove. Svoji práci splnil na 1* jelikož asi po 3 dnech byla opruzenina pryč. Jako bonus má balení dobrou velikost, protože si s ním Vendulína ráda hrála tudíž jsem měla možnost jí v pohodě zapnout plenku a oblíknout pyžamko bez vzteku a otáčení se na bříško jak má opička ve zvyku. Musím se přiznat, že na krém na prťku jsem byla nejvíce zvědavá jaký bude a jsem spokojená. 

Co se týče řady sensitive tak jsem nezpozorovsla nějaký rozdíl mezi těmito výrobky. Možná, že kdybychom dostaly z téhle řady vlhčáky tak by se prťka neoprudila, ale kdo ví. Spíš není tak moc voňavá jako rich moisture ta voní přímo božsky!!!

Jediné co bych v této kosmetice uvítala navíc je olejíček. Celkem mi chybí. Ráda přidávám občas do koupele olejíček ať klasiku běžně dostupnou v lékárně nebo drogerii tak i kokosový olej. 

Kosmetika babydove je vyloženě moje představa o krásně voňavém a čistém miminku. 

Mé celkové dojmy z této kosmetiky jsou velice uspokojivé a jsem moc ráda, že jsme se mohly zúčastnit.

Díky moc! 

#konik_testuje

#test_babydove

#recenze

Čti celý článek
neria55
18. kvě 2018 Čtené 41x

Za testování kosmetiky Baby Dove jsem neskutečně vděčná, vždy jsem chtěla něco testovat a poprvé se mi to povedlo. Navíc značku Dove opravdu já osobně miluji, antiperspiranty a sprchové gely používám jedině Dove!

Toník (9 týdnů) má již od narození velmi citlivou a suchou pokožku, na kterou zkoušíme různé výrobky i z řad přírodní kosmetiky. Oleje z přírodních zdrojů lisovaných zastudena nijak na suchou, olupující se pokožku nepomáhaly, jakmile se olej vstřebal, tak se znovu objevila suchá kůže. Takže jsme oleje zcela zavrhli a hledáme výrobek, který nám sedne.

Balíček kosmetiky dorazil, a myslím, že Toník zrovna nadšený nebyl :D.

Baby Dove Sensitive Moisture - tělové mléko - praktická "placatka", která se vleze i do přebalovací tašky a nezabírá místo. Již po prvním použití jsme byli překvapeni výsledkem. Jeho kůže byla hydratovaná a naprosto jemňoučká. A jelikož mám více v oblibě parfémované výrobky, určitě sáhneme po tělovém mléku z řady Baby Dove Rich Moisture, a samozřejmě budeme doufat ve stejný výsledek.

Baby Dove Sensitive Moisture - mycí gel na tělo a vlásky si u nás místo bohužel nenašel, máme rádi výrobky, které hodně pění a alespoň malinko voní, a bohužel v tomto nás gel celkem zklamal, není to to co jsme hledali. Ikdyž věřím, že v péči o citlivou a suchou pokožku nám velice pomohl a prospěl. Oceňuji na výrobku praktickou pumpičku!

Baby Dove Sensitive Moisture - vlhčené ubrousky si u nás místo vždy najdou, jsou bez parfemace, což pro změnu u ubrousků oceňuji, jelikož převoněné, napuštěné ubrousky na zadeček rozhodně nechceme. Doma se snažíme používat pouze vodu. Na cesty jsou ubrousky skvělé, velikostně akorát, ale uvítali bychom více vlhkosti.

Návštěva prababičky dopadla s ubrousky báječně. Nechala jsem Toníka s prababi 30min osamotě, a jak jsem přišla byly ubrousky celé olepené. Toníkova prababička vzkazuje, že se tam mají dávat štítky "Zde otevřít" :D.

Z řady Baby Dove Rich Moisture jsme měli možnost otestovat Mycí gel, Šampon, Mýdlo a Krém proti opruzeninám. Takže postupně...

Baby Dove Rich Moisture - Mycí gel na tělo a vlásky - Velice příjemně voní, lehce pění, a  má šikovnou pumpičku, která velice usnadňuje umývání našeho drobečka, kterého stále musím při koupání držet jednou rukou.

Baby Dove Rich Moisture - Šampon - opět velice krásně voní a zanechává vlásky jemné. Ocenila bych také pumpičku, velice by mi to usnadnilo koupání malého miminka. Šampon jsem zkoušela i na svých vlasech a nemám jinak co vytknout, byly krásně hebké. Bohužel ale Toníkovi šampon nesedl, po třech umytích mu začala šupinatět kůže na hlavičce, což mě mrzí. 

Baby Dove Rich Moisture - Mýdlo tableta - ihned putovalo do komody, zamilovala jsem si jeho vůni! Ale moc dlouho se tam neohřálo, jelikož mi to nedalo a musela jsem vyzkoušet zda ta vůně zůstane i po umytí. Velice jsme si ho zamilovali, a i když je to dětská řada kosmetiky, tak si místo v naší koupelně určitě opět najde!

A to nejlepší nakonec! 

Baby Dove Rich Moisture - Krém proti opruzeninám! I když prozatím žádné nemáme, léto a nesnesitelné vedra se blíží, tak věřím, že tento krém opět pořídím. Používala jsem ho nyní po dobu testování denně při každé výměně plenky a efekt skvělý, zanechává skoro neviditelný ochranný mastný film, který i při další výměně plenky stále drží a je prakticky neviditelný! Na zadeček stačí opravdu malinko, krém je velice hutný a dobře roztíratelný. Tohle je nás Top výrobek značky Baby Dove! :slight_smile:

Chtěla bych velice poděkovat za zaslané výrobky a hlavně možnost je otestovat! 

#konik_testuje - děkujeme za příležitost a budu se těšit na další testování!

#test_babydove  #recenze

Čti celý článek
Strana
Předchozí Strana
Další