Novinky

#lassig

rebe AMBASADORKA
21. kvě 2019 Čtené 1004x

S mojí mámou to nebylo vždycky jednoduché. Nikdy moc neuměla vyjadřovat lásku tak, jak jsem zrovna potřebovala. A i když jsem měla opravdu klidnou pubertu (skautská vedoucí a studijní typ), stejně nám to spolu občas pořádně drhlo. Měla jste to některá také tak? A zlepšilo se to?

Máma na mazlení moc nebyla. Říct nebo napsat, že mě má ráda, neumí dodnes. A navíc nikdy neuměla skrývat, že z nás tří má nejraději nejstaršího bráchu. Musím říct, že jsem kvůli tomu vyplakala hodně slz. Až o spoustu let později mi došlo, co znamenají ty drobné dárky, které mi tak často kupuje. Proč vytahuje peněženku, když si na výletě vyberu nějaký suvenýr. Nebo proč pokaždé kupuje kopr, když ho někde sežene čerstvý, a hned vaří velký hrnec koprovky, kterou tak miluju.

Myslím, že tohle je asi dospělost. Dokázat si přiznat, že naši rodiče dělali spoustu chyb a ve spoustě věcí nám ublížili. Ale že dělali to nejlepší, co dokázali, a snažili se ze všech sil. Až když se mi narodila dcera, pochopila jsem sílu lásky, kterou ke mně máma nejspíš cítí (nebo 100% cítila po mém narození). Pořád to s ní není snadné, ale už se kvůli tomu netrápím a raduju se ze společných chvil.

Nejlíp je nám, když jsme spolu samy. Bez mého táty, bez dětí, prostě samy dvě. Pak se nemáme o čem hádat, protože jsme skoro stejné :slight_smile: No, a pak v kuchyni. Můj muž je šéfkuchař, takže obstát vedle něj v kuchyni není zrovna snadné. Ale moje děti s oblibou tvrdí, že nejlepší kuchaři na světě jsou máma a táta a že máma se to naučila od babičky, která by mohla být kuchařka v restauraci. Tak já myslím, že to zvládáme dobře...

Když jsem byla malá, byli jsme dost chudí. Maso jsme měli málokdy, většinou se vařilo z levných surovin a všechny zbytky jsme ještě zužitkovali na další jídlo. Sladkosti byly, to ano – sklenice se slepenými cucavými bonbony... Když jsme si mohli v sámošce vybrat něco za odměnu, kupovali jsme si rohlík, to pro nás byla vzácnost, jinak se kupoval jenom chleba. Ale každý večer jsme měli teplou večeři, jedli jsme dost zdravě a vždycky velmi chutně. Dodneška se těším na máminu rajskou, kulajdu, koprovku nebo segedín – umí je líp než můj muž! Ale ta největší pochoutka pro mě byly a jsou palačinky plněné masem. Vždycky, když jsme měli pečené kuře, koukala jsem ostatním do talíře s obavou, jestli zůstane dost zbytků na obrání do palačinek :slight_smile:

Masové palačinky

Než vám sem napíšu recept, musím se přiznat ještě jedné věci: Já opravdu, ale opravdu nejsem minimalistka. Schraňuju věci, které jsou pro spousu lidí zbytečné haraburdí – staré fotky, suvenýry, pohledy z tábora. A tak jsem mámu požádala o sepsání kuchařky. Postupně do ní dopíšu i své recepty a jednou ji předám zase o generaci dál.

Palačinky:

4 větší vejce

250 g hladké mouky

asi 250 ml vlažného mléka

asi 50 ml sifonu (perlivé vody)

trocha cukru

špetka soli

trocha oleje (není potřeba)

Všechny suroviny kromě sifonu a poloviny mléka prošlehejte a těsto nechte alespoň 2 hodiny v teple odpočinout. Přidejte zbytek tekutin, prošlehejte a na másle usmažte tenké palačinky (já je peču na sucho).

Masová směs:

zbytek pečeného kuřete (alespoň 1/4)

1 lžíce másla

hladká mouka

mléko

sůl, muškátový oříšek nebo květ

Z másla a mouky udělejte světlou jíšku, rozřeďte ji mlékem na hustější omáčku a provařte. Ochuťte a vmíchejte obrané a na kousky nakrájené maso.

Naplňte palačinky a naskládejte do pekáčku. Smíchejte vajíčko s trochou mléka, osolte nebo přidejte strouhaný parmazán, zalijte směsí palačinky a dejte zapéct do předehřáté trouby na 20 minut při 180 stupních.

PS: Toto množství by průměrné rodině mělo stačit k večeři úplně bohatě. My nebyli zrovna průměrná rodina... Můj táta jí opravdu hodně (nechápu, že je pořád tak hubený!) a bráchové v pubertě zrovna nezaostávali. Takže palačinky se zadělávaly z kila mouky! Dost masa na naplnění všech palačinek nebylo nikdy, takže další část se naplnila tvarohem utřeným s vajíčkem a rozinkami a zbytek byl jen tak s marmeládou jako zákusek. Do tohohle tříchodové palačinkového menu jsem se zatím sama nikdy nepustila, ale určitě na něj dojde, protože co může být víc než palačinka jako předkrm, hlavní jídlo i dezert?!

PPS: Existuje vůbec někde na světě někdo, kdo palačinky nemiluje? :grinning:

#tyden_s_ambasadorkami

#maj_s_ambasadorkami

#den_matek_s_ambasadorkami

#lassig

Čti celý článek
rebe AMBASADORKA
20. kvě 2019 Čtené 163x

Krásné pondělní ráno.

Všem moc děkuji za účast v soutěži. Potěšilo mě, že jste si i v neděli našli čas na soutěžení. A ještě víc mě potěšilo, v kolika rodinách se tolik čte! A že i vy a vaše maminky, které čtení nebaví, si většinou dokážete najít čas pro sebe a pro své koníčky. Musíme přece myslet i na sebe :slight_smile:

A kdo vyhrál? Generátor náhodných čísel z vašich 175 komentářů vybral ten

s číslem 145.

Počítala jsem to několikrát odpředu i odzadu a pokaždé došla ke stejnému komentáři:

Gratuluji tedy @vevero13 k výhře. Všem ostatním ještě jednou děkuji za účast, přeji vám krásný týden a hodně štěstí  v dalších soutěžích. Dnes to bude u Marušky @maanule, o oblíbený recept své maminky se s vámi podělí Marcela @mummy88.

Zuzana a #lassig

#tyden_s_ambasadorkami

#maj_s_ambasadorkami

#den_matek_s_ambasadorkami

Čti celý článek
rebe AMBASADORKA
19. kvě 2019 Čtené 510x

Pěkně se nám ten Týden s ambasadorkami rozjel. Jsem zvědavá, jestli si někdo najde takhle v neděli čas na soutěž s Lässigem!

Soutěžíme o parádní multifunkční šátek Twister v univerzální bílo-šedé barevné kombinaci s putníky. Využijete ho jako šátek, čepeček, čelenku, kukličku, nákrčník nebo místo gumičky do vlasů. A navíc vůbec nevadí, když se namočí, protože je prodyšný a rychleschnoucí. Praktický doplněk na léto!

Co pro výhru musíte udělat?

- dát like tomuto soutěžnímu článku

- odpovědět v komentáři na soutěžní otázku, kterou najdete níže

- dát like článku z dnešního dne u Kristinky https://www.modrykonik.cz/blog/kristinandbaby/

A jaká je soutěžní otázka? I tentokrát budou její inspirací maminky. Ta moje je vášnivá čtenářka. Čím tlustší knížka, tím lepší, a když je ještě navíc o historii, sedne si do křesla a neví o světě. Přečetla třeba celého Nerudu a Vondruškovu Husitskou epopej... Já mám raději současnou literaturu, ale s knihou na klíně zapomínám na svět úplně stejně.

Otázka zní:

Má vaše máma také oblíbenou knihu? Nebo jiného koníčka, u kterého zapomíná na celý svět? A vy?

Soutěž probíhá do dnešní půlnoci. Výherce bude následně vybrán pomocí generátoru náhodných čísel a vyhlášen v samostatném článku. Všichni soutěžící obdrží po skončení soutěže srdíčko jako poděkování za účast.

Přeji hodně štěstí v soutěži. A pokud se pustíte do vyzkoušení dnešního receptu, podělte se o výsledek a označte nás :slight_smile:

#tyden_s_ambasadorkami

#maj_s_ambasadorkami

#den_matek_s_ambasadorkami

#lassig

Čti celý článek
rebe AMBASADORKA
14. kvě 2019 Čtené 77x

Druhá květnová neděle a s ní svátek všech maminek je za námi. Jako maminky si ale trochu rozmazlování zasloužíme, tak proč si oslavy ještě neprodloužit? S ostatními ambasadorkami jsme si u této příležitosti přichystaly týden plný vůní, chutí a vzpomínek. Na naše maminky, na maminky našich maminek, na maminky našich tatínků…

Tak si to pojďte s námi užít!

Maminky by pro nás měly být pevným bodem v našem životě se vždy otevřenou náručí. A když zavřeme oči a vzpomeneme si na maminku, nebo třeba na babičku, vybaví se nám vůně, chutě, barvy… Co vám maminky a babičky vždycky vaří nebo vařily? Co vás vrací do bezstarostného dětství?

My se s vámi o naše voňavé vzpomínkové poklady budeme celý týden dělit a zároveň vám k tomu vždy nachystáme i nějakou parádní soutěž! A že se máte na co těšit!

Každý den vyhlížejte článek s báječným rodinným receptem. A čtěte pozorně, každý tento článek bude v jednom dni doprovázet také soutěžní článek u jiné ambasadorky. Takže dávejte pozor, lajkujte a komentujte.

Podrobná pravidla najdete v každém soutěžním článku. Jsou podobná jako v předchozích dnech s ambasadorkami.


Pravidla Dnů s ambasadorkami:

Pro účast je potřeba splnit tři podmínky:

- dát like článku se soutěží

- odpovědět u něj v komentáři na soutěžní otázku

- dát like článku ze stejného dne (ze stejného dne, ve kterém vyšla daná soutěž – článek bude u jiné ambasadorky)

Soutěž bude probíhat vždy od dopoledne do večera, konkrétní čas si pokaždé určí daná ambasadorka a uvede ho u soutěžní otázky.

Výherce bude vybrán pomocí generátoru náhodných čísel a vyhlášen buď ještě ten den, nebo druhý den dopoledne. Opět záleží na konkrétní ambasadorce.

Všichni soutěžící obdrží po skončení soutěže srdíčko jako poděkování za účast.

Doufáme, že se vám dny s ambasadorkami budou líbit tak jako vždy a že si společně užijeme prima týden!

PS: Speciální výzva pro odvážné – kdo zvládne vyzkoušet všechny ambasadorské vzpomínkové recepty? Nezapomeňte se s námi podělit o fotky a u fotek nás označit, aby nám nic neuniklo!

#den_matek_s_ambasadorkami

#maj_s_ambasadorkami

#tyden_s_ambasadorkami

#lassig

Čti celý článek
rebe AMBASADORKA
2. kvě 2019 Čtené 86x

První produkt značky Lässig, který pro vás recenzuji, je moje vlastní přebalovací taška, kterou mám už víc než tři roky. Když jsem ji u stánku na Výročním trhu v našem městečku ve Švýcarsku, kde jsme žili, zahlédla, měla jsem přebalovací tašky už dvě a tahle se mi zdála pěkně drahá. Prošla jsem se po trhu dvakrát tam a zpátky... A vrátila se pro ni. Zasloužila jsem si ji přece za Davídka. Kdybych tehdy tušila, kolik kolouškových věcí pak ještě budu "potřebovat", možná bych se po trhu raději prošla potřetí. Ale spíš asi ne:slight_smile:

Moc se mi líbí materiál, ze kterého je taška ušita. Působí jako tkaná látka s výraznou strukturou, příjemná na dotek. Je to Cyklepet – 100% polyester, vyrobený z recyklovaných nápojových petlahví. Kromě toho, že je to ekologický, pěkný a příjemný materiál, je také velmi odolný a praktický. Dostala jsem otázku, jak se taška čistí – nevím, i když ji často pokládám na trávu nebo na zem v lese, nikdy se mi neušpinila.

Taška má bohaté příslušenství: Přebalovací podložka a taštička na drobnosti (já tam nosím třeba olejíček po přebalování a desinfekci na ruce), termoobal na láhev, dlouhý popruh pro nošení tašky přes rameno a karabiny pro zavěšení na kočárek. Termoobal jsem dlouho považovala za potřebný jen pro maminky, které nosí termosku s horkou vodou pro přípravu umělého mléka, až loni v létě mi došlo, že ho mohu použít i  na svou láhev s vodou, aby mi nezteplala. Dlouhý popruh přes rameno nenosím, někam jsem ho založila, proto jsem tady použila oficiální fotku Lässig, kde je vyfocené vše.

Taška je opravdu velká. Vlastně by se dalo říct obrovská, protože kromě vnitřního prostoru má ještě čtyři velké vnější kapsy, do kterých se hravě vejde malý bochník chleba nebo lahev mléka. Já do ní skládám i hromadu knih z knihovny nebo náhradní oblečení na víkend u babičky. Občas se jen obávám o její nosnost, ale nikdy mě nezradila :slight_smile:.

Já jsem prostě kapsičková! Když se mi líbí nějaká kabelka, vždycky ji hned musím otevřít a podívat se dovnitř, jestli má dost kapsiček – na mobil, na klíče, na papírové kapesníky, na diář a propisku... Takže každého, kdo to má podobně, mohu uklidnit – tahle taška má určitě dost kapes a kapsiček pro každého: na jedné straně vnitřního prostoru je velká kapsa na suchý zip a nad ní ještě kapsa na zip s nepromokavým vnitřním povrchem, tzv. mokrá kapsa – dokonalá na mokrou plenu na utírání rukou, mokré spoďárky po nehodě nebo plavky po koupání. Na patentky se ještě připevňuje díl se dvěma kapsami na přesnídávky. Já přesnídávky moc často nenosím, tak do těchhle kapsiček dávám mobil a kapesníky.

Na druhé straně vnitřního prostoru jsou potom další dvě kapsy, na plenky a na vlhčené ubrousky.

Tak. Teď můžeme hlavní vnitřní prostor zavřít na zip a prohlédnout si kabelu i zvenku. Z každé strany jsou dvě velké kapsy s dalšími „udělátky“ a kapsičkami: dvě malé kapsičky (třeba na mobil) a tři poutka na propisku, karabinka na klíče. Z obou stran je pak v pravé části ještě velká kapsa na zip, jedna z nich je dokonce termokapsa s izolační folií uvnitř.

To kovové poutko, které vidíte na poslední fotce, je jednou z možností, jak zavěsit tašku na kočárek: Můžete ji zavěsit křížem (na jedno poutko vpředu a jedno vzadu), aby visela rovně i u sporťáku, nebo na poutka jen na jedné straně, pokud ji zapřete třeba o korbičku (jinak se taška trochu překlápí), Také ji můžete zavěsit na velké kruhy po straně, aby visela velmi vysoko, nebo naopak za cípy vnitřní tašky a mít ji pověšenou níž. Nebo můžete jednoduše zavěsit dlouhý ramenní popruh kolem madla. Taška tak zaručeně sedne na jakýkoli kočárek.

A aby to celé pořádně drželo a neslo, je dno zpevněné pevným popruhem, který končí právě tím kolečkem, za které lze taška pověsit.

Hodně mě baví detaily zdobení na tašce – vyšité logo s kolouškem na přední straně tašky, cedulka uvnitř, nápisy na zipu nebo na kroužku k zavěšení. Na jednom z nich byl ještě kovový přívěsek s logem a koženými šňůrkami, ten si ale děti půjčovaly tak dlouho, až skončil kdesi v útrobách jejich tašiček, krabiček a šuplíčků. Znáte to...

Jediná věc, která mi na této tašce vadí, je docela velká hmotnost. Je to logické: kvalitní materiál, podšívka, spousty kapes, a hlavně ta velikost – to se někde projevit musí. Ale 1,5 kg, to je opravdu rozdíl proti lehoučkým koženkovým kabeličkám, které jsem nosívala do práce. Ale v těch jsem zase neodnesla balík knih z knihovny a nákup na tři dny :slight_smile:.

Taška získala ocenění Red Dot za design a německé ocenění German Design Award. Je dostupná v různých odstínech, ale velmi elegantně vypadá snad ve všech. Já mám Choco Melange, ale kdybych si ještě vybírala, chtěla bych tu džínově modrou se zvýrazňovačově žlutozelenými detaily.

Která se nejvíc líbí vám?

#lassig

Čti celý článek
rebe AMBASADORKA
10. dub 2019 Čtené 149x

Lässig je německá rodinná firma, kterou před více než deseti lety, v roce 2007, založili manželé Lässigovi. Od té doby posbírali množství ocenění, jejich produkty se prodávají po celém světě a v Německu patří k nejvýznamnějším značkám na trhu potřeb pro rodiče a děti. K tomu, aby se z jejich značky, při vyslovení jejíhož jména se nám Čechům jazyk zkroutí do ruličky, stala moje srdcovka, ale vedlo něco jiného. Co?

  1. Top kvalita. Kolikrát v životě jsem si jen koupila kabelku, batůžek nebo cokoli jiného, co se po dvou letech rozpadlo… Tenhle koloběh se mi nelíbí. Je neekonomický, neekologický, ale hlavně mě nutí rozloučit se se svými věcmi v době, kdy si je opravdu zamiluji.  Věci s kolouškem, které máme, jsou po dvou a víc letech jako nové – a to je nešetříme!
  2. Inovativní design. Lässigu nestačí dělat věci kvalitní. Nestačí ani, aby byly krásné. Ani propracovaná funkčnost se spoustou vychytávek by nestačila. Musí se to všechno spojit dohromady. A zjevně se jim to daří, protože několik jejich produktů dostalo ocenění za design Red dot a firma pak Top Innovator nebo Best brand award.
  3. Týmový duch. U žádného jiného výrobce jsem ještě neviděla takový zájem o názor zákazníků. Lässig dokonce založil internetovou komunitu, kde ostatním ukazuje vyvíjené produkty a ptá se na jejich názory na použité materiály, funkčnost či vzhled. Také tam odtajňují připravované novinky. Jsem členkou a budu se starat, aby vám nic neuniklo!
  4. Ohleduplnost k životnímu prostředí a udržitelnost. Jop. Kdo v posledních letech nemá udržitelnou kolekci, ať už je realita jakákoli, že ano. Ale Lässigovým to věřím. Vyrábějí z recyklovaných materiálů. Své produkty pečlivě testují, a to nejen těsně po výrobě, ale i po půl roce, aby měli jistotu, že se z použitých materiálů neuvolňují žádné škodliviny. Nestačí jim splnit limity dané německými normami. Nesmí se uvolňovat ŽÁDNÉ škodliviny. Osobně navštěvují továrny, kde se jejich zboží vyrábí, a dohlíží na výrobu i na to, že zaměstnanci pracují za férových podmínek.
  5. Dobročinnost. Svůj úspěch sdílejí i s těmi, kdo měli v životě míň štěstí. Charita, dobročinnost, na to já slyším. Před Vánoci zabalili na podporu akce „Vánoce v krabici od bot“ hradbu z krabic, za kterou by se schoval celý tým spolupracovníků. Commit and Act, mezinárodní organizace, která podporuje traumatizované dívky a ženy v nejchudších zemích světa. Dále podpořili či podporují výsadbu stromů, budování studní, výstavbu a provoz dětských hospiců či terapii plaváním pro revmatické děti. Podporují postižené sportovce a snaží se postižené motivovat ke sportu, v rámci projektu Switch Kids posílají děti na čtyřdenní pobyty do rodin z jiných kultur, pomáhají iniciativě chránící žraloky nebo koloušky a útulek pro zachráněná zvířata, financují fotbalovou školu. Jasně, většina těch projektů míří na Německo. No a co? Na mě dělá dojem, že v tom byznysu neztratili srdce a dělají dobré věci. Na dobré věci u nás v České republice ráda přispívám ze svých peněz.
  6. Srdeční záležitost. Tenhle bod nedovedu úplně přesně vysvětlit. Možná je to tím kolouškem ve znaku. Možná drobnými detaily – jemnou paspulkou kolem podsádky, citátem pro lepší den vedle cedulky. Možná kombinací všeho, o čem píšu v tomhle článku. Ale je snadné se do výrobků téhle značky totálně zamilovat. Tak pozor na peněženku!

Upřímně, jsem samozřejmě ráda, že práce ambasadorky na Modrém koníku je placená. Z působení ostatních ambasadorek je mi jasné, že je to docela náročná práce a občas budu muset pracovat i na úkor rodiny. Ale ta částka by nikdy nestačila k tomu, abych své jméno a tváře svých dětí spojila se značkou, které bych nevěřila. Součástí týmu značky Lässig se ale stávám s hrdostí a nadšením.

#lassig

Čti celý článek
rebe AMBASADORKA
8. dub 2019 Čtené 576x

Krásný den všem!

Mám velkou radost, že se vám mohu představit jako nová ambasadorka Modrého koníka. A hlavně mám radost, že vám mohu představit německou značku Lässig s mým milým kolouškem ve znaku. Právě tuto značku zde budu jako ambasadorka zastupovat.

Jmenuji se Zuzana, je mi 38 let a jsem máma tří malých čertíků – pětileté Terezky, tříapůlletého Davídka a půlroční Jasminky. A hlavně manželka báječného chlapa, Ondřeje, bez nějž by nic z toho nebylo. Taky jsem redaktorka, editorka a korektorka, vystudovaná učitelka, milovnice koček, želviček a čokolády, vášnivá čtenářka, malířka a snaživá švadlenka (věčná začátečnice), skautka (odtud také pochází má přezdívka), která se ráda prochází po městě a ještě raději po lese. A miluju dobré jídlo! No, a taky krásné, kvalitní, promyšlené a užitečné věci, což ze mě už před několika lety udělalo fanynku značky Lässig.

Lässig v němčině znamená ležérní či nedbalý, hlavně je to ale příjmení Claudie a Stefana, kteří tuhle rodinnou firmu založili. Moc se mi líbí jejich filozofie a přístup k podnikání. Nestačí jim vyrábět designově vydařené a kvalitní věci, kladou důraz i na ekologii a udržitelnost. Vyrábějí z recyklovaných materiálů, pečlivě je testují, zda neuvolňují škodliviny, zakládají si na svém týmu zaměstnanců a část zisku navíc dávají na charitativní účely. 

V Německu a ve Švýcarsku je tahle značka hodně oblíbená, u nás ji ale skoro nikdo nezná. Jsem moc ráda, že mám takovouhle příležitost, pomoci to změnit. Připravuji pro vás zajímavosti o značce, recenze produktů, soutěže a spoustu dalšího.

Pokud chcete mít vše z první ruky a dozvědět se mnohem více, než kolik se vejde do mého blogu, zvu vás do nově vzniklé skupinky Lässig pro mámu, pro děti, pro rodinu. Budu moc ráda, když se přijdete pochlubit svými „koloušky“ a podělit o zkušenosti, nebo jen nakouknout a hledat inspiraci.

Těším se!

Vaše ambasadorka Zuzana Rebe

#lassig

Čti celý článek
Strana
Předchozí Strana
Další