Novinky

#pepco

tratatundra AMBASADORKA
5. bře 2019 Čtené 65x

Poslední dobou s nadšením pozoruji, že mezi maminkami i dětmi začínají být  víc a víc populární vzdělávací a rozvijecí hry a hračky. Bohužel se za tímto trendem ukrývá i velký byznys a většinou si rodiče za tyto vychytávky pěkně připlatí. Proto jsem se rozhodla, že svým dětem budu hry tohoto typu vyrábět doma. Nápad pěkný, ale skutek utek. Nicméně, s blížícím se termínem Katčiny dětské oslavy jsem byla přinucena začít chystat program pro směsici dětí, které si Katka pozvala. A tak vzniklo naše podomácku vyrobené hmatové pexeso, přizpůsobené ke hře dětí od dvou a půl do pěti let. jelikož má u nás doma velký úspěch, rozhodla jsem se o návod, jak na něj, podělit i s vámi.

Co budeme potřebovat?

• libovolný počet jednobarevných balónků

• malé snadno od sebe odlišitelné předměty- 2x tolik co balónků

• pás kartonu, sololitu, dřeva, plastu, prostě čehokoli, co nám poslouží jako "hrací plocha"

Jak na to? 

Polovinu předmětů, které jste si zvolili, schováte do balónků. Jeden balónek = jeden předmět a balónek zavážete. Po naplnění balónky vložíte do nádoby. Já jsem zvolila šlehací mísu, která dřív sloužila na BKM a dnes ležela nevyužitá na půdě. Vezmete si připravenou desku a rovnoměrně na ni za pomoci tavné pistole přilepíte zbytek předmětů- dvojice těch z balónků.

Na zadní stranu desky můžete namalovat ke každému předmětu značku, kterou namalujete i na "párový" balónek a bude sloužit na kontrolu správnosti řešení!

A teď vzhůru do hry! Děti si losují z krabičky balónky, ohmatávají je a přiřazují ke správným předmětům.

Verze pro větší děti: Do balónků schovejte všechny předměty a na všechny namalujete značku. Rozmístěte všechny balónky značkou dolů a hrajte formou klasického pexesa.

Přeji spoustu zábavy při tvoření i hraní!!!

#pepco

#pepco_diy

Čti celý článek
maanule AMBASADORKA
Zpráva byla změněna 28. únor 2019
Když se u nás v domácnosti sejde #sunar a #pepco :blush: (vileda visí opodál)

Tato fotka me přivedla na myšlenku, ze je super, ze pro nás konik vytváří projekty s ambasadorkami, různé testovací akce a soutěže...

a ze jsem díky MK zjistila:
ze existuje fialový #vileda hadrik, který umí nadpozemske věci,
ze v #pepco mají super věci za par korun
ze už vím jestli #zapf baby born nebo anabelle
ze až půjdu do lékárny a budu tapat v nosních sprejich, tak budu znát #sterimar
ze #babydove má ty nejprijemnejsi mýdla
ze #hipp má skvělou pěnu do vany s kacenkou, kterou moje děti miluji
ze #fisherprice nabizi skvěle interaktivní hračky

A ze #sunar je značka, kterou vam mužů doporučit jako máma dvou děti, která dává svým dětem to, co je kvalitní a občas povolim i to, co jim chutná... (sušenky)

Díky MK, děláš to dobre! :hearts:

(Ještě jsem zapomněla na projekty @apacheee která nám předává plno pozitivní energie i mimo veletrhy :slight_smile: )
Taky #joie kočárky a plno dalších...
Zobraz celou zprávu
tratatundra AMBASADORKA
27. únor 2019 Čtené 271x

Před pár dny jsem tady na blogu zveřejnila fotku mého nového úlovku, kterým jsem si udělala radost a velice mile mě překvapila vaše reakce. Spousta z vás mi psala a ptala se, což mě moc těší, a proto jsem se rozhodla vám vaše dotazy zodpovědět touhle krátkou recenzí.

Sešítek na recepty naleztene v prodejnách PEPCO v oddělení kreativních potřeb a školních pomůcek anebo mezi kuchyňským náčiním. Rozměr jednotlivých stránek je 20,5cm x 20,5cm. Šířka knížky včetně kroužkové vazby je 22,5cm. 

Sešit obsahuje prostor na zapsání 90 receptů rozdělený do 5 sekcii a tak můžete mít recepty pěkně rozdělené na dezerty, hlavná jídla, saláty, atd.

Výrobce ale myslel i na náš přehled ve světě gastronomie a tak na prvních několika stránkách naleznete třeba obrázkový "slovník" se všemi druhy sushi, pojmenování jednotlivých druhů steaků, sýrů, těstovin. Vyřešili nám dilema, v jaké skleničce podávat který druh nápojů, jak dlouho vařit vajíčko podle požadované tvrdosti a další věčné dilemata hospodyněk. 

A pokud sbíráte recepty z časopisů a od známých, určitě vás, stejně jako mě, potéší obálka na první stránce pro zakládání receptů, které jste si zatím nestihli zapsat, anebo chcete vyzkoušet dříve, než si je uchováte ve svém receptáři.

Mě obzvlášť potěšila dvoustránka s 24 nálepkami. Už se těším na zavařovací sezónu. :slight_smile:

Věřím, že jsem tímhle krátkým článkem zodpovědela všechny vaše zvědavé dotazy a na závěr si dovolím vám tuto "knížečku" DOPORUČIT nejen pro sebe, ale klidně i jako tip na dárek pro maminky, babičky, kamarádky... prostě všechny hospodyňky.

#pepco

#tipnadarek

#recenze

Kód pro zjištění dostupnosti na vaši prodejně PEPCO: 29629101

Čti celý článek
tratatundra AMBASADORKA
11. únor 2019 Čtené 618x

Zřejmě to nezní jako žádná věda. Jedna matka, jedna čtyřleťačka, 15 měsíční batole, jedno kupé ve vlaku a 248km kolejí. Rovnice s jednou neznámou- jak tohle asi dopadne? 

Budu k vám zcela úpřimná. Tato rovnice mě strašila už nějaký ten pátek a dnes jsem neměla na výběr. Musela jsem ji rozlousknout. Už sbalit sebe a ty moje dva pidi lidi do jediné cestovní tašky tak, abych ji byla schopna přesunout vlastnoručně z bodu A do bodu B se jevilo jako nadlidský výkon a potom, co jsem po příjezdu zjistila, že ten týden vlastně nemám co na sebe vím s jistotou, že byl nad moje sily.

Každopádně, cestu jsme přežili všichni tři ve zdraví a tady je několik tipů pro maminky stejně starých dětí, jak zabavit především obě děti a nezbláznit se.

1. Jídlo. Spousta jídla.

    Jídlo bylo v uzavřeném kupé moji Alfou a Omegou. Myslím, že opít rohlíkem by se nenechali, proto jsem stavila na ověřené "kokyna", které doma běžně nedostívají, proto se pod tlakem situace oba usadili do svých sedadel a spokojeně křupali dinodaury a krekry. Alespoň první půlhodinku. 

2. Logistika

    Při cestování se dvěma dětmi je hodně důležitý časový harmonogram a úplně nejideálnější je vyjet v době, kdy minimálně jedno z dětí bude alepoň s minimální pravděpodobností spát. 

3. Hračky

    V ideální situaci je dobré zísobit se hračkami pro oba, což v sestavě- jeden dospělý a dvě děti cestující na týdenní výlet, není moc možné, jelikož bychom s sebou museli nejspíš brát půl pokojíku a ten bychom do jedné tašky nedostali. 

4. Písničky a říkanky

    Ideálně tematické a ukazovací. Zaspívali jsme si všechny známé písničky o vláčku. Já a Káťa jsme zpívaly a pidižvík Beník tančil uprostřed kupé. Výsledek: Spokojenost  na všech frontech a úspěšně pokořených 20 minut.

5. Pohádky

    Bohužel, nevyhli jsme se ani tabletu a pohádkam na něm a to ve fázi, kdy jedno dítě řvalo únavou a druhé už začalo vymýšlet, jak nejefektivněji zdemolovat celé kupé. Naštěstí, Mickeyho Klubím, přes moji averzi, zabírá stoprocentně, a tak starší dítě se zájmem odpovídalo na dotěrným hlasem Mickeyho pokládané otázky a mladší usnulo i přes otravné pištění. 

6. Zlatá okna

    Po probuzení mladšíko Krakena do konce cesty zbývala ještě téměř hodina, a tak přišlo na řadu nosítko a čumákování z okna. Se starší jsme počítaly, kolik závor potkáme a mladší mlátil o sklo a mával na auta. Ale to vydrželo jen 20 minut.

7. Procházky

    Ke konci cesty pak v konečném důsledku už nezabíralo na nervní unuděné batole nic, jen procházky tam a zpátky uličkou a bouchání na dveře všech okolních kupé. Naštěstí ale pak už byl čas se obléct a čekat až vlak zastane.

Jízd vlakem s malým dítětem od 2 měsíců, do dvou let jsem absolvovala několik. Kratších i delších a nikdy jsme neměly problém. Jedno dítě zabavit byla taková pohodička. Se dvěmi už si to zřejmě příště nechám pořádně projít hlavou. Nebylo to sice nic hrůzostrašné, ale celou dobu jsem se modlila, ať starší nezahlásí, že musí na záchod. To by byl zcela jistě zážitek.

Měla jsem spoustu plánů, jak asi bude cesta probíhat a tak jsem zbalila vše, co bylo v rámci našeho úsporného režimu možné, včetně pastelek a papírů, hru Plásat medu a doufala jsem, že mládě bude spát v poloze, která mi umožní s Katkou si zahrát a takovou dobu, abych se mohla věnovat jen jí. Člověk míní... A tak pŕi pokusu vytáhnout pastelky, byly zaráz všechny na zemi a v Beníkove puse a karty jsem nakonec ani nevytahovala.

Nakonec jsme ale přežili! VŠICHNI!

Co bych na závěr chtěla zdůraznit je až šokující přístup paní průvodčí, která naběhla do kupé zrovna, když jsem se pokoušela batolátko uspat u prsu a než jsem se stačila vzpamatovat, řekla mi, ať jsem v klidu  a jelikož vidéla moji jízdenku na stolečku, "obsloužila" se sama. Navíc se mě zeptala, jelikož jsme seděli v oddíle pro cestující s dětmi, jestli máme dost místa a nemá poslat slečny, co s námi sdílely kupé, pryč. Byla jsem až v šoku. Ještě nám zatáhla závěs, abych nebyla u toho kojení tak na očích. Byla jsem ohromena tímto přístupem. Slečny následně vystoupily a hodinu jsme měli kupé jen pro sebe. Touto jízdou si vlaky EC vysloužily novou fanynku v řadách maminek a už jim chybí fakt jenom dětský koutek.

Máte další tipy, jak zvládnout dlouhé cestování?

#pepco

#materstvibezcenzury

Čti celý článek
maanule AMBASADORKA
10. únor 2019
Včera jsem “objevila Ameriku”... :blush: v #pepco mají tak krasne hrnecky a za 50,-!!

Proste enjoy!
Zobraz celou zprávu
tratatundra AMBASADORKA
29. led 2019 Čtené 312x

Pro velký úspěch přidávám recept na tyto neuvěřitelně žravé koblížky.

Ingredience

280g hladké špaldové mouky

1ks     kypřící prášek

3PL   moučkového třtinového cukru

špetka soli

špetka jedlé sody

2PL   jakéhokoli rostlinného oleje (já dala makový)

1ks    vejce

150g jogurtu

Postup:

1. Mouku přeosejeme.

2. Smícháme všechny suché ingredience a postupně přidáme olej, jogurt, vajíčko.

3. Na moukou vysypané podložce vyválíme cca 1,5cm vysoké těsto a vykrajujeme kolečka.

4. Smažíme do poloviny ponořené v oleji do zlatova.

5. Posypeme moučkovým cukrem a podáváme s marmeládou.

Dobrou chuť!

Recept inspirovaný bezhistamínovými koblížky: https://hitjezdravozit.sk/sisky-bez-kysnutia-a-laktozy/

#pepco

#pepco_receptar

#recept

#cokobedu

Čti celý článek
tratatundra AMBASADORKA
11. pro 2018 Čtené 485x

V krbu praská teplý ohýnek, já zachumlaná do deky a přitulená v náruči svého manžela popíjím svařáček a koukám u toho na Kevina ztraceného v New Yorku. Za okny chumelí, děti zkoušejí, kolik vydrží dárečky, které jim včera nechal pod stromečkem Ježíšek. My, dospělí, rozjímáme nad včerejší večeří, kde se sešla celá rodina. Všude je klid, ticho… Ano ano, tak nějak si představuji ideální vánoční svátky. Ale nebyl by to život, kdyby bylo vše dokonalé!

Místo domácí pohody a “noh nahoru” na první svátek vánoční absolvujeme každoročně cestu autem 300km, abychom se pak následující týden honili od návštěvy k návštěvě a domů se vracíme unaveni, zničeni a kolikrát i malinko otráveni, a teprve kolem Silvestru si začínáme užívat sváteční atmosféru.


Jako dítě si to ale pamatuji úplně jinak. Na Štědrý večer jsem vždy chodila spát pozdě a na Boží hod jsem vstávala brzo, abych si užila těch dárků od Ježíška. Od rána jsme se přecpávali cukrovím a zbytky z večeře, koukali na pohádky a na oběd k nám každý rok přijela babička s dědou a strýčkem a do pozdního večera u nás byla rodinná párty jak se patří. Rodina pohromadě… Milovala jsem ty dny. A další den se pokračovalo u mé druhé babičky a tam jsme se sešli všichni. Babička, děda a tři tatínkovi sourozenci s rodinami a my, děti, jsme lumpačili a dospěláci se zabávali po dospělácku. A všude jsme chodili pěšky! Auto jsme neměli a pamatuji si, jak jsem počítala rozsvícené stromečky v oknech cestou domů. Navíc, jako dítě jsem považovala za samozřejmost, že byl o Vánocích sníh a cestu jsme si krátili koulovačkou a před domem jsme stavěli sněhuláka! Jsou to úžasné a neopakovatelné vzpomínky. Přestože jsme nedělali nic, co se považuje za božohodové a štěpánské zvyky (snad kromě toho navštěvování a přežírání), naše tradice byly nádherné a budou navždycky hluboko zapsané v mé paměti.

Ale jaké jsou ty "pravé" poštědrovečerní zvyky a tradice?

Narození Páně

Pro křesťanský svět je 25. prosinec nejdůležitějším dnem Vánoc. Oslavuje totiž narození Ježíše Krista a teprve v tento den pro křesťany začínají ty pravé Vánoce. Prvnímu svátku vánočnímu říkáme i Boží hod vánoční. V tento den, před 2018 lety putovali Marie a Josef do Jeruzaléma kvůli sčítání lidu, ale než tam dorazili, v Betlémě museli své putování přerušit, aby se tam mohl narodit jejich syn, který se stal pojítkem mezi Bohem a lidmi.

Od dávných dob je tento svátek věnován hodování v kruhu nejbližších a božíhodová tabule by měla nabízet to nejlepší, co domácnost má. Původně se ale jednalo o “duchovní hodování”, z čehož pravděpodobně pochází i název Boží hod. V tento den věřící častěji přistupovali ke svatému přijímání a navštěvovali víc kostely. Jinde se uvádí jako etymologický základ slova hod starší výraz god - “čas”, přičemž se jako význam slovného spojení Boží hod udává “čas zvláště zasvěcený Bohu”.

Věřící se tradičně vypravují na božíhodovou mši do kostelů a mnozí "nekřesťané" v tento den navštěvují kostely výjimečně taky, aby se podívali na vystavené jesličky. Betlémy ale pořád častěji nacházíme nejen v kostelech, ale taky na náměstích ve městech a obcích a tradičně se u nich zpívají na první svátek vánoční i koledy. V kostelech ale nejsou výjimečné ani vánoční hry, které zobrazují scény z příběhu o narození Mesiáše.

Přestože jsou Vánoce považovány za křesťanský svátek, jeho pohanská verze- svátek zimního slunovratu, byl slaven už dávno předtím, než křesťané začali slavit narození Ježíše. Už ve třetím století se v tento den- 25. prosince slavilo zrození- Zrození Slunce, svátek zasvěcený otci bohů- Saturnovi.

Na Boží hod...

K tomuto dni se váže i několik pranostik a pověr, které varují před neštěstím, které měla přinést, napříhlad, práce na Boží hod. Nesmělo se ani stlát postele, zametat a dokonce v domě nemělo být pověšené prádlo, jelikož právě prádlo mělo do roka na provinilce přinést smrt. Navíc, jestliže v domě vyhasl oheň, nesmělo se ho znovu zapálit. Tento den byl určen pouze k odpočinku, hodování a rozjímání. Kdysi nebyly běžné ani návštěvy v tento den a jestli se už někdo na návštěvu vydal, musel s sebou přinést koledu a popřát.

A tady je pár pranostik: 

 • Mráz na Boží narození – zima se udrží bez proměny.
 • Když na Boží hod prší, sucho úrodu naruší.
 • Padá-li na Boží narození sníh, hodně obilí bude na polích.
 • Jasné Vánoce – hojnost vína a ovoce.
 • Na Boží hod vánoční vítr od západu přinese mor, od východu válku, od půlnoci hlad, od poledne dobrý rok.
 • Podle počasí dnů a nocí od Božího narození do svátku Tří králů určuje se počasí pro dvanáct měsíců příštího roku.
 • Ve vinařských krajích sledovali věřící během mše v kostele pronikající sluneční paprsky skrz okenice. Pokud ozářily při mši faráře, bylo to znamení hojné úrody nadcházejícího roku.

Kdo je svatý Štěpán?

Sv. Štěpán- první křesťanský mučedník, který prohlašoval Krista Mesiášem, byl Žid obrácený na křesťanskou víru. Za svoje kázání byl ale udán a obviněn z hanobení Boha, byl odsouzen a kolem roku 40 p.n.l. ukamenován. Považuje se za patrona koní i patrona pacholků u koní a kočích; zedníků, krejčích, kameníků, tkalců, tesařů, bednářů.

Vzýval se i proti bolestem hlavy, píchání v boku a posedlosti či za dobrou smrt.

Koleda, koleda Štěpáne!

Druhý svátek vánoční je považován za “méně náboženský” z vánočních svátků, kdy je povolena trocha rozpustilosti. Narozdíl od Božího hodu, kdy bylo na programu rozjímání a duchovný růst, na Štěpána přicházelo na řadu veselí a zábava. Proto tradičně bývalo zvykem na svátek svatého Štěpána chodit koledovat, za což koledníci dostávali výslužku a někdy i drobný peníz. Dříve koledovali pouze kněží, až později začaly koledovat děti, které s sebou nosívaly hůlku, na které měly v bedýnce pod betlémskou hvězdou malé jesličky. Do dnešních dnů jsme tento zvyk převzali v podobě navštěvování příbuzných a známých a předávání si dárků. V kostelech na Štěpána kněží světili sedlákům osivo.

Na Štěpána není pána

Kdysi se svátek sv. Štěpána považoval za konec roku a měnila se služba pacholků, kterým byla vyplacena odměna a začínala týdenní dovolená. S tím souvisí nejen veselí, ale i jeden zvyk. Aby chlapi dali ženám najevo, že jsou v domě pány- měli peníze a volno z práce- ženy je chodily holit a leštit boty a byl-li sníh, omývali jim obličeje sněhem. V některých vesnicích se tento zvyk traduje do dnešních dnů v podobě omývání obličeje hadříkem.

Tradiční hostina

Na Svatého Štěpána by měla být součástí sváteční hostiny tradičně husa nebo kachna, případně jiná drůběž. Pro tuto příležitost se hodí dnes už téměř zapomenuté perličky, ale přípustný je jakýkoli opeřenec včetně kuřete.

A k svátku svatého Štěpána se váže taky několik pranostik: 

 • Když sv. Štěpán vyfouká bláto, bude pěkné jarní období nato.
 • Svítí-li na koledu v noci měsíc, bude ve stodole hojně úrody.
 • Svítí-li na Štěpána večer hodně hvězdy, urodí se hodně hrachu.
 • Svítí-li na den svatého Štěpána slunce, bude drahé ovoce.

Věřím, že stejně jako já u psaní, jste se i vy něco nového dočetli, zaspomínali si na svoje dětství a naladili se na vánoční atmosféru.

A teď už mi nezbývá nic, než popřát vám: 

                                                                Katka a PEPCO

Zdroje:

https://www.blesk.cz/25-prosinec-slavime-1-svatek-vanocni-bozi-hod

http://www.magazinelita.cz/clanek/6056-25-prosinec-bozi-hod-vanocni/

https://eurozpravy.cz/domaci/zivot/62378-dnes-je-bozi-hod-jake-tradice-se-dodrzuji/

https://www.novinky.cz/vanoce/453387-prvni-svatek-vanocni-narozeni-pane-neboli-bozi-hod-vanocni.html

https://m.fler.cz/blog/tradice-na-stepana-26855?fbclid=IwAR3GY7SLFwurox7Od6FUsKtj4me7ik_sK91ygb_ECNyc9sZWVdotDCAI6gc
https://domaci.ihned.cz/c1-39612780-vite-kdo-byl-sv-stepan-jehoz-svatek-si-pripominame-26-prosince
https://www.novinky.cz/vase-zpravy/jihomoravsky-kraj/znojmo/667-2214-svaty-stepan-stal-u-vzniku-krestanskych-vanoc.html
http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/zajimavosti/dnes-je-bozi-hod-vanocni-vite-co-se-oslavuje.html

#vanoce_s_ambasadorkami
#pepco

Čti celý článek
tratatundra AMBASADORKA
6. pro 2018 Čtené 119x

A máme to za sebou. Mikuláši se svými družinami po celé zemi rozzářili dětská očička a naplnili mlsná bříška a dnes jsme se opět probudili do každodenní reality, ze které tři z vás na malou chvilku ještě vytrhnu.

Díky vašim odpovědím na moji včerejší soutěžní otázku jsem si připomenula spoustu vánočních písniček, na které jsem už i zapomněla a u nás doma jsme byli zas o kousíček blíž k Vánocům. A co mě velice překvapilo je, že vánoční klasiku u vás absolutně převálcovala Ewa Farna a její Vánoce na míru.

Ale abych nechodila kolem horké kaše... Soutěže se vás zúčastnilo neuvěřitelných 166, za což vám moc děkuji a jako moje poděkování posílám všem srdíčka.

A kdo se bude těšit z "elpéčka" Miro Jaroše- Těšíme sa na Ježiška? Generátor náhodných čísel vylosoval tři maminky:

1. @pekosek

2. @evina92

3. @hannn

Ve jménu svém i jménem PEPCO vám, dámy, srdečně blahopřeji a do několika dnů budete kontaktovány ohledně vaši výhry. 

A vy, které jste nevyhrály, nesmutněte, soutěžíme každý den až do 13.12. Dnes s @monny3 a Fisher Price, tak si to nenechte ujít. ;) 

#vanoce_s_ambasadorkami

#pepco

Čti celý článek
tratatundra AMBASADORKA
6. pro 2018 Čtené 543x

Vánoce Vánoce přicházejíííí... A jak jsme vám slibovaly, tak konáme a prvních pár dní Adventu budeme odpočítavat s vámi, ať nám to všem rychleji utíká.


A čím jiným si navodit tu pravou vánoční náladu, když ne písničkami? U nás od rána do večera z repráků všeho druhu zní "Už se všichni těšíme na Jééééžiška...," anebo krásné výšky Mariah Carey a její "All I want for Christmas is yooooou..." Což je ta lepší varianta, protože, když nic nezní, zním já a to se pak hermeticky do svých domů uzavírají i vzdálenější sousedi. 

Vánoční písničky k tomuhle období prostě patří a každý z nás má svoji oblíbenou. A moje otázka pro dnešní soutěž zní:

A abychom u těch písniček zůstali, PEPCO si pro vás připravilo velice speciální ceny. Na tři z vás totiž čeká unikátní výhra v podobě limitované vinylové desky, které bylo vydáno pouze 300ks a to se dnes jen tak nevidí!!! A jelikož jsou Vánoce hlavně o dětech, dětská očička rozzáří vánoční písničky z dílny Miro Jaroše

A co BÍLÁ vinylová deska Miro Jaroš - Tešíme sa na Ježiška obsahuje?

- zpěvník s texty a notovými záznamy písniček

- čtyři vánoční pohledy

- vlastnoručné přání Miro Jaroše uvnitř obalu

A ať už jste byly hodné, nebo zlobivé, už zítra ráno třem z vás udělá generátor náhodných čísel hezčí pomikulášské ráno. Stačí jen, aby jste splnily následující body:

1. Odpovězte na soutěžní otázku pod tento článek.

2. Dejte tomuto článku like.

3. Dejte like dnešnímu Vánočnímu článku u @kikina7

4. A vše udělejte do dnešní půlnoci.

Hodně štěstí v soutězi a ten nejkrásnější advent přeje Katka a PEPCO

#vanoce_s_ambasadorkami
#pepco

Čti celý článek
tratatundra AMBASADORKA
2. pro 2018 Čtené 54x

Nás to prostě baví. A vás podle všeho taky. Vánoce jsou navíc obdobím, kdy se mají plnit přání a sny a dělat si radost. Proto opět začínají DNY S AMBASADORKAMI.

Odfrkněte si na chvíli od vánočního shonu a odreagujte se při gruntování, zdobení, nakupování, pečení a všeho ostatního, co pro vás představuje začátek adventu. Máme pro vás znovu týden (dobře, tentokrát skoro dva) nabitý zajímavými články o Vánocích a o všem, co k nim patří, a také samozřejmě se spoustou soutěží. Protože ty ke dnům s ambasadorkami taky neodmyslitelně patří.

Vyhrát můžete všechno možné od drobností po hodnotné výhry. A i když se na vás třeba neusměje štěstí, obohatíte alespoň svého ducha. :slight_smile: Každý den vyhlížejte článek; jednou o vánočních pověrách, jindy třeba o tom, proč jíme zrovna to, co jíme. A čtěte pozorně, každý tento článek bude v jednom dni doprovázet také soutěžní článek, u jiné Ambasadorky. Takže dávejte pozor, lajkujte a komentujte.

Podrobná pravidla najdete v každém soutěžním článku. Jsou podobná jako v předchozích dnech s ambasadorkami. Nebyl čas vymýšlet nic extra nového, na tento formát už jsou všichni zvyklí. :slight_smile: Ale nějaká ta změna přeci jen proběhla, proto si je přečtěte pozorně:

Pravidla Dnů s ambasadorkami:

Pro účast je potřeba splnit tři podmínky:

- dát like soutěžnímučlánku

- odpovědět v komentáři na soutěžní otázku

- dát like Vánočnímu článku ze stejného dne (ze stejného dne, ve kterém vyšla soutěž – článek bude u jiné Ambasadorky)

Soutěž bude probíhat vždy od dopoledne do večera, konkrétní čas si pokaždé určí daná ambasadorka a uvede ho u soutěžní otázky.

Výherce bude vybrán pomocí generátoru náhodných čísel a vyhlášen buď ještě ten den, nebo druhý den dopoledne. Opět záleží na konkrétní ambasadorce.

Všichni soutěžící obdrží po skončení soutěže 10 srdíček jako poděkování za účast.

Pevně doufáme, že se vám i tentokrát budou dny s ambasadorkami líbit, užijete si je, dozvíte se něco nového a třeba si i odnesete jednu z výher.

Hodně štěstí! První článek se na blogu objeví už zítra!

Katka a PEPCO 

#pepco

#vanoce_s_ambasadorkami

Čti celý článek
tratatundra AMBASADORKA
3. lis 2018
Vánoce 2018 - tipy na dárky pro holčičky z PEPCO 35 fotek
tratatundra AMBASADORKA
4. zář 2018
Dobré ráno všem. A dobrou chuť ke snídani, :wink: Další tipy na kuchyňské doplňky, dekorace a módní hity naleznete v novém letáku PEPCO ve skupince PEPCO, nízká cena tě vždy přivolá! Platí od pátku 7.9.!!! #pepco #letak_pepco
Zobraz celou zprávu
tratatundra AMBASADORKA
2. zář 2018
Naše Katka je rituálový typ. Vše musí mít svůj řád a tak jsme se museli pečlivě připravit i na nástup do školky. Naše režimové hodiny. #pepco #inspirace
Zobraz celou zprávu
tratatundra AMBASADORKA
1. zář 2018
#pepco ani neví, že má kalhoty do deště. :joy: Ale že jsme byli všichni úplně durch je jistý ! :sweat_smile: Prostě vydařený loučení s létem.
Zobraz celou zprávu
tratatundra AMBASADORKA
Zpráva byla změněna 1. zář 2018
I vy chcete svým miláčkům vytvořit pokojík snů aniž byste zruinovali rodinný rozpočet? S PEPCO žádný problém! Tipy a recenze i dekorací do dětských pokojů naleznete ve skupince PEPCO, nízká cena tě vždy přivolá! Dnes jsme navíc zpustili další kolo měsíční soutěže v rámci skupinky. Přidejte se k nám i vy! :slight_smile: Přeji krásný víkend všem! #pepco #inspirace #detskypokoj #dekorace
Zobraz celou zprávu
tratatundra AMBASADORKA
28. srp 2018 Čtené 146x

V první řadě bych ráda podotkla, že nevím, kdo je Dáda, ale její kečup je nejlepší, co jsem kdy jedla a přestože jsem ho udělala toto léto za vagon, už z něj nemáme téměř ani kapku. A jelikož  má tak velký úspěch, nedá mi, nepodělit se o recept s vámi.

Ingredience:

4 kg         zralých tmavých rajčat
75 dkg     cibule
40 dkg     cukru
2 lžíce      sladké papriky
3 lžíce      soli
6  ks         hřebíčků
15              kuliček nového koření
15              kuliček pepře
3                bobkové listy
3                chilli papričky a více podle přání ostrosti
1,5 kl         mleté skořice
1,5 dcl       octa

Postup:

 1.  Nahrubo nakrájená rajčata, cibuli a všechny ingredience vařit cca 1hod (až do rozvaření)
 2. N e p ř i p á l i t . potom rozmixovat anebo rovnou přepasírovat. Sůležité je ale mít oddělený koření a nezamixovat ho do směsi.
 3. Pasírovat přes jemné sítko- nebo rozmixované přes cedník.
 4. Propasírovanou hmotu znovu uvést do varu, vařit na maximální teplotě, nepřetržitě míchat. (Nebát se vysoké teploty, jinak nezhustne)
 5. Horké plnit do skleniček, zavíčkovat, nechat schládnout.

#pepco #varimespepco #recept #domacipotreby

Čti celý článek
tratatundra AMBASADORKA
21. srp 2018
Co je lepší než jednorožec? Spousta jednorožců. Doplňky do pokojíků pro malé princezny a ještě něco navíc v novém letáku PEPCO. Přidejte se mezi nás do skupinky PEPCO, nízká cena tě vždy přivolá!, kde naleznete kromě aktuálního letáku i spoustu inspirací a recenzí.
https://www.modrykonik.cz/group/7128/
#pepco #pepco_letak #inspirace #dekorace #detskypokojik
Zobraz celou zprávu
tratatundra AMBASADORKA
Zpráva byla změněna 20. srp 2018
Taky jste si v dnešním dílu Ulice všimly prodejnu PEPCO? A kdopak ví, kde se nachází?
Třeba právě do ní půjde utratit svoji poukázku jedna ze 3 výherkyň letní soutěže. :slight_smile: Že nevíte jaké?
Pochlubte se a podělte s námi o Vaše kreace. Či už jste něco pěknýho vytvořily, uvařily, zavařily, vypěstovaly, ušily, postavily… Přidávejte, fotky, videa… CHLUBENÍ SE VYŽADOVÁNO! A vězte, že Vaše výtvory nezůstanou nepovšimnuty. Pro tři z Vás si PEPCO připravilo poukazy v hodnotě 500,-, 1000,- a 1500,-. Vaše příspěvky nezapomeňte označovat #letospepco !!!
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ! Nezapomeňte se přidat do skupinky PEPCO, nízká cena tě vždy přivolá!, kde budou výsledky zveřejněny. Soutěž končí 8.9.2018 a já se těším na inspiraci od Vás!!! #pepco
Zobraz celou zprávu
tratatundra AMBASADORKA
Zpráva byla změněna 19. srp 2018
V našem okolí jsme proslulí tím, že u nás doma nepřežije žádná zeleň (diví se i, že našemu hafíkovi už bude 6 let ). A tak, když chci mít doma trošku té upokojující zelené barvy, nepokouším se o další zázrak a rovnou kupuji umělý. :sweat_smile: Těch pokusů už bylo vážně až moc.
#pepco #inspirace #dekorace
Zobraz celou zprávu
tratatundra AMBASADORKA
17. srp 2018
Tak i na mě přišlo. Dostala jsem od sousedky spooooustu rajčat, takže plán na dnešní den je jasný. A recept na ten nejlepší kečup naleznete na mém blogu.
#pepco #inspirace #recept #kecup #domacipotreby #varimespepco
Zobraz celou zprávu
tratatundra AMBASADORKA
16. srp 2018
Po 3 dnech v horečkách jsme K O N E Č N Ě vylezli z jeskyně trošku načerpat vitamin D. Náš malej knihomol si to patřičně užíval a snad už je moribundus zažehnán.
#pepco #inspirace #knizkypronejmensi #modapronejmensi #piknik #hrackypronejmensi
Zobraz celou zprávu
tratatundra AMBASADORKA
14. srp 2018
Začít školní rok stylově touží zřejmě každý teenager. Módní kousky za příznivé ceny nabízí PEPCO.
Celý leták naleznete zde: https://www.modrykonik.cz/group/7128/pozor-pozo...

#pepco #pepco_letak #detskamoda
Zobraz celou zprávu
tratatundra AMBASADORKA
14. srp 2018 Čtené 57x

Malování je umění. To je jasný. Ne každý, kdo maluje je umělec. Jaké může mít ale malování benefity pro dítě a jaké pro maminku?

Rozvoj talentu a dovedností

Už od útlého věku děti odhalují své zájmy, talenty a zručnosti. Malování zaujme okamžitě většinu dětí. Barvičky, možnost upatlat se od hlavy k patě bez postihu a dokonce pod záštitou rodičů… Některé děti se v malování najdou, jiné zase ne. Je to tak úplně stejně jako s další spoustou aktivit, které od narození deti vykonávají.

Většinou, hlavně ty menší děti vyžadují u malování naši asistenci a tím, že jim malujeme, pojmenováváme tvary, barvy a obrazy jim, možná úplné nevědomky, vytváříme prostor pro vzdělávání. Navíc, malují-li si samy, zvelebudí dovednost koordinace očí a rukou. Navíc trénují i jemnou a hrubou motoriku. Kreativní činnosti dokonce napomáhají vývoji mozku a přepojují obě mozkové hemisféry.

Dej mi barvičky a já ti řeknu, jak se cítím

Malování podporuje kreativitu a otevřenou mysl. Děti, které malují přistupují k životním situacím kreativně a malováním se učí vyjádřovat své emoce poklidněji ale ve větší hloubce. Díky kreativní aktivitě se rozvíjí i jejich kritické myšlení. Dokonce malování napomáhá už v dětství odbourávat stres a může působit terapeuticky pro děti, které prožívají emoční bouřku, strach, smutek anebo zažily šok.

Kdy začít?

Malování je snadné a krom trpělivého rodiče, barev a papíru, nevyžaduje v podstatě nic a je možné provozovat ho již s batolaty. Samozřejmě, je na každém rodiči vyhodnotit, jestli už je jeho děťátko připraveno na kontakt s barvičkami. Za nejvhodnější období, kdy začít se považuje věk mezi 20 a 36 měsíci. Na začátek se doporučuje zásobit se “non-toxic” barvičkami, pastelkami, voskovkami, jelikož jsou děti přirozeně zvídavé a žádné z nich zřejmě neodolá touze ochutnat.

Já osobně vidím v malování i dva úžasné benefity pro nás- maminky. V první řadě je to možnost trávit smysluplně společný čas a vzájemně se obohacovat. Vždyť právě díky malování s dcerkou jsem se naučila namalovat téměř všechny zástupce zvířecí říše. No a ten druhý benefit je právě prostor, který jsem díky barvičkám schopná udělat si sama pro sebe. Moje dítě totiž štětcu a barvičkám nikdy neodolá a tak občas, když ji potřebuji zaměstnat, sáhnu právě po této možnosti.

A co vy? Máte doma taky malé umělce?

#pepco #inspirace #malovani #aktivityprodeti

Čti celý článek
tratatundra AMBASADORKA
13. srp 2018
Maminky, zaregistrovali jste uz velkou letní soutěž s PEPCO? Hrajeme o poukázky v hodnotě 1500,-, 1000,- a 500,-. To by byl pěkný rozjezd do nového školního roku, co vy na to? Víc o soutěži na mém profilu a inspirace, co za poukázky pořídit najdete ve skupince PEPCO, nízká cena tě vždy přivolá! zde: https://www.modrykonik.cz/group/7128/

#pepco #soutez #letospepco
Zobraz celou zprávu
tratatundra AMBASADORKA
11. srp 2018 Čtené 88x

 O tom co vidí a co nevidí dítě v prvním roku života a proč raději než na hračby kouká na obraz na zdi.

Třicet týdnů. To je čas, který potřebuje lidské oko k tomu, aby bylo kompletně vyvinutým orgánem. Za tuto dobu dosáhne svého vrcholu jeho vnitroděložní vývoj. Po narození ale oči novorozeňátka potřebují nějaký čas na to, aby si zvykla na světlo a vnímání světa kolem sebe zrakem. I to je jeden z důvodů, proč novorozeňátka většinu času spí. Prostě se adaptují. Není výjimečný, že miminkům očka "ujíždějí". Může tomu tak být až do půl roku.

Tma a světlo

V prvních týdnech rozeznávají miminka pouze světlo a tmu. První tři týdny rozeznávají obrysy předmětů a barvy a tvary jen v náznacích. 

Později vidí ostře pouze 25cm od kořene svého nosu. Není to ale náhoda. Je to přiblížná vzdálenost matky u chování a kojení. Příroda to prostě vymyslela geniálně!

Spomínám si, jak naše Káťa milovala moje červené pyžamo. Není divu, když právě v tomhle období mají děti "býčí instinkt" a zaujímá je především červená a oranžová barva. 

Už vím kdo jsi!

Je až neuvěřitelné, že už ve třech měsících, po tomhle pomalém rozjezdu, je schopno děťátko rozeznávat známé tváře. A ostře vidí dvakrát tak daleko. Do půl roku vidí člověk pouze plošně a trojrozměrně začíná vnímat až po šestém měsíci. V půl roku už dokonale ovládá své okohybné svaly a prostě VIDÍ! Neuvěřitelný vývoj!

Jako poslední se vyvíjí kontrastní vnímání. Proto je vhodný dětem kupovat hračky pestrých a veselých barev. Knížky, chrastítka, kolotoče kontrastních barev a s geometrickými tvary jsou ideálním dárkem pro malého průskumníka. Dokonce je stimulace za pomocí obrázků žádoucí, jelikož zrak je funkcí naučenou a trénink dělá mistra. Proto sáhněte po základních barvách, jednosuchých tvarech a úspěch máte zaručený! 

#pepco #inspirace #hrackypronejmensi #knizkypronejmensi

Čti celý článek
Strana
Předchozí Strana
Další