Novinky

#pixma

vanea AMBASADORKA
1. lis 2018 Čtené 32x

Není to tak dávno, co jsem žila v domácnosti, kde nikdy nebyla tiskárna. Neustále jsme vybírali, přemýšleli kterou… A vždycky se našlo něco, co jsme zrovna nutně potřebovali víc. Takže jsem chodila do tiskáren v obchoďácích, nebo jsem byla velmi otravnou kamarádkou a manželkou, která neustále „orodovala“ za tisk dokumentů. A tak naprosto nebylo pochyb, že bych se minimálně nezkusila přihlásit do testování tiskárny i na koníkovi! Moc šancí jsem tomu pravda nedávala, ale o to víc jsem byla nadšená, když mi přišla zpráva! Takže moc děkuju týmu koníka i Canonu za možnost tiskárnu testovat, udělali jste ohromnou radost celé naší domácnosti :slight_smile:

A teď už k mým poznatkům k instalaci a nastavení..

Když mi dorazil balíček, byla jsem hrozně překvapená. Nebyl totiž jeden, ale byly rovnou dva. V jednom, jak už obal napovídal, se skrývala tiskárna. A ve druhém fotopapíry a další barevné náplně! Moje srdce zaplesalo :D Ani v nejdivočejším snu jsem si totiž nepředstavila, že budu opravdu doma tisknout i fotky. O tiskárně jsem měla samozřejmě načteno, ale chápejte – já prostě tiskárnu nikdy neměla, takže mi naprosto unikl fakt, že kvalita fotek tisknutých na ní může být opravdu jak od „fotografa“. No ale zpátky k balíkům… Všechno dorazilo pečlivě zabalené a tiskárna byla k mé radosti bílá... přesně tu bych si vybrala:D Srdíčko mi poskakovalo jak před infarktem, jak jsem si ji pomalu rozbalovala. Znáte tu vůni nových technických vymožeností? Miluju to =)

Když jsem si všechno vybalila a seřadila, na chvilku mně napadlo, že bych počkala s instalací na manžela – jistota je jistota, že. Ale asi za 5 minut už jsem po obýváku poskakovala s návodem a jela se instalovat. A tu se mi vyskytl zádrhel :D Ne chybou Canonu samozřejmě, ale mého „zastaralého“ počítače, na který jsem odmítla nainstalovat W10, se mi nespustilo CD a po připojení tiskárny se vyskytlo hned několik hlášek o ovladačích a dalších záležitostech, kterýma vás nebudu zatěžovat.

Super, tak to jsem skončila :D Naštěstí mně napadlo, že určitě budou mít nějaký online „servis“ plný nápověď a návodů pro tupce, jako jsem já. A taky že jo… Trvalo to asi 6 stáhnutí špatného instalačního souboru, než jsem našla ten správný :blush: Ale nakonec se to povedlo! A tiskárna se zdárně nainstalovala, víceméně celá sama. Kdyby měl někdo podobný problém, tak prosím tuto zde: https://www.canon.cz/support/consumer_products/product_ranges/printers/pixma/

Uf. To by bylo.

Následovalo vložení barevných náplní do tiskárny, což schytal můj prst – jedna z náplní po otevření obalu trošku vytékala, ale po nacvaknutí do tiskárny už to bylo v pořádku.

Tisk fotek

Na ten jsem se těšila ze všeho nejvíc :D Obavy, že to nezvládnu, mně po tom instalačním rozjezdu nechávaly chladnou, a tak jsem moudře a intuitivně vložila fotopapír do zadního kastlíku a vrhla se do souborů na počítači, které slibovaly krásné fotky. Něco jsem vybrala, velice jednoduše nastavila tisk – stačilo nastavit rozměry, typ papíru a odkud si má tiskárna papír vzít a šlo se tisknout.  A upřímně? Poslední dva týdny nedělám skoro nic jiného :D

Fotky jsou podle mě srovnatelné s profi tiskem. Někomu by mohlo vadit, že barvy nejsou tak „syté“, ale ony jsou ve skutečnosti zkrátka takové, jaké být mají. Holky srovnávaly fotky s tiskem v dm drogeriích, kde tuto službu taky občas využiju, a oproti nim jsou fotky z Canonu rozhodně lepší, nejsou tak přepálené. Za mě teda velké plus!!

Co je samozřejmě u tisku na domácí tiskárně nevýhoda, je vyčerpatelnost barevných náplní. Vyšlo mi to zhruba na cca 70 fotek v dobré kvalitě. Zbytek co jsem ještě dotiskávala se mi zdál ne tak barevně hezký a zdálo se mi, že i pokulhává kvalita. Těžko říct, zda to byl jen můj dojem, nekvalita samotné fotky, nebo fakt.

Tisk dokumentů

Tisk dokumentů mě nepřekvapil, zhruba to, co jsem od tiskárny čekala, jsem i dostala. Rychlost tisku standardní, kvalita skvělá. Velké plus je i možnost tisku z šablon, které jsou navolitelné přímo na tiskárně, což je úžasná vymoženost pro školáky i pracující a dokonce i maminky na mateřské. Mně se třeba na čistý bílý papír píše hrozně špatně a vždycky to mám z kopce :D Takže recepty, nákupy, záznamy o prckovi, pohádky…zkrátka cokoliv, co si ráda píšu ručně, teď můžu naprosto jednoduše i bez toho, abych běhala do obchodu pro sešity ;)

Kvalita tisku obrázků v dokumentech je podle mého laického pohledu dobrá, samozřejmě to neodpovídá kvalitě fotek, ale barvy, ač jsou lehce tlumenější, odpovídají skutečnosti a naprosto to stačí.

Aplikace Easy PhotoPrint Editor a Selphy

Jojo, ženská zvědavá potřebovala aplikace obě, aby se na ně mrkla :D Co k nim říct. Jedná se o klasické aplikace k tisku fotek – spousta možností koláží, kalendářů, vizitek, nálepek, průkazových fotek a dalších. Pro mě je uživatelsky příjemnější Easy PhotoPrint, je tam i víc hezkých „rámečků“ a zkrátka… víc možností, které bych já osobně využila. Selphy jsem nestudovala tak podrobně, ale tisk z ní jsem vyzkoušela a je velice jednoduchý, stejně jako jiné možnosti tisku z telefonu. Malinko mi trvalo, než se teda signál o tisku donesl i tiskárně, ale kvalita i následná rychlost tisku skvělá, jako vždy.

Canon Creative Park - http://cp.c-ij.com/en/index.html

....mně naprosto okouzlil :slight_smile: Jsem sice šíleně nešikovná a neschopná, ale není zbytí... vystřihování, lepení, scrapy a project life... to je moje! Kdo neví co to je, je to zkrátka vytváření vašich vzpomínek na život ve formě fotek a obrázků, které si někam lepíte společně s kartičkami a tak různě. Já to jedu malinko po svém, rozhodně to nemám tak krásné, jak někteří...Ale dělá mi to strašnou radost a hlavně si myslím, že jednou si to budou hrozně rádi prohlížet i naši prckové :slight_smile: 

No a v CCP právě můžete najít nepřeberné množství obrázků a šablon, které se hodí i do takovýchto projektů. Ne všechny jsou sice tak hezké, jak bych si já představovala, ale něco jsem tam našla a použila :slight_smile: Pro větší děti je tam pak strašná spousta vystřihovánek, které si můžou vytisknout a pak vyrábět a tvořit. No zkrátka, vyblbne se s těmi šablonami myslím si skoro každý, najít se tam toho dá opravdu hodně :slight_smile:

(kalendáře, šablony k vystřihování pro děti, šablony pro scrapbooking, papírové šablony k výzdobě domácnosti, obálky, kartičky, kdeco ;))

Scanování

Myslím si, že tady není moc co psát :D Scanování je velmi intuitivní, nastavíte si scan na tiskárně, až se vám propojí tato informace i s počítačem, tak odkliknete pár záležitostí a máte nascanováno =) Tiskárna vydává malinko strašidelný, chroupavý zvuk, ale přenos je skvělý a i kvalita scanu je velice dobrá. Scan si mimo jiné můžete rovnou odeslat emailem, či nahrát do cloudu. 

Shrnutí

Co závěrem dodat. Myslím si, že na domácí použití je tato tiskárna úžasným pomocníkem. Netiskne samozřejmě rychlostí profesionálních tiskáren v tiskárnách (logicky:D), ale rozhodně tiskne rychle, není příliš hlučná, kvalita je úžasná, má skvěle řešenou podporu při potížích a její ovládání zvládne, myslím si, opravdu každý. Pixma vám to totiž opravdu ulehčuje tím, že si spoustu věcí nastaví sama, případně od vás potřebuje jen zmáčknout nějaký ten knoflík a potvrdit tabulku na počítači či mobilu:slight_smile: Taky bych vyzdvihla krásný design a možnost tisku fotografií i doma. To mně naprosto nadchlo, zvlášť při kráse fotek, které z ní vycházejí:slight_smile: Určitě bych ji doporučila! Ale pozor - tisk velkého množství fotek je podle mně lepší klasicky na místech, k tomu určených. Na domácí tiskárně je z hlediska zásobníku barev a i časové náročnosti lepší tisknout si menší množství fotek, třeba právě do alba, nebo jen tak šup šup babičkám, když chtějí rychle fotky :slight_smile: Tady ještě v bodech, pokud se snad rozhodujete o koupi.

Co se mi líbilo:

- Kvalita tisku dokumentů i fotek

- Rychlost tisku

- Ovládání a manipulace

- Podpora Canon

- Doplňky, aplikace, Creative Park

- Cena tiskárny

Co by se dalo zlepšit:

- Cena doplňků ( fotopapíry, barevné náplně, ...)

- Více zajímavějších a designovějších doplňků pro scrapbooking a project life v CP

- Úbytek barev při velkém tisku (ale to se dá čekat ;))

Tolik za mně :slight_smile: Pokud by vás zajímalo cokoliv víc, klidně mi napište. Já byla, a jsem stále, naprosto nadšená!!

#test_canon2 #recenze 

Čti celý článek
Strana
Předchozí Strana
Další