Novinky

#recenze

denise8
Dnes ve 13:26 Čtené 8x

Už od "puberty" trpím na atopický exém, který se mi dělá hlavně na zádech a rukách. Je jedno jestli je léto nebo zima, pořád se mi ho nedařilo zbavit. A pak přišla A_DERMA a vše se změnilo.

10. ledna mi přišla zpráva ... s radostí ti oznamujeme, že jsi byla vybrána na testování produktů A-DERMA. A já měla fakt radost, protože jsem něčekala že zrovna já budu mít to štěstí. 

Atopický exém už mě trápí okolo 10let a jediné co na to účině pomáhalo bylo koupání v moři a sluníčko. Jenže řekněme si to popravdě kdo má tolik peněz, že může pořád jezdit k moři aby se zbavil exému? :D Když jsem se naposledy vrátila od moře tak jsem zjistila že se nám na dovolené zadařilo děťátko a od té doby jsem měla od exému klid. Začalo to znovu asi když měl malý 6 měsíců. 

Všechny možné přípravky to jenom zhoršovaly a já se škrábala a škrábala. Potom jsem uviděla testování na A_DERMU a řekla si že to zkusím. A vyšlo to! Nemohla jsem se dočkat až začnu testovat. Balíček dorazil ...

Už po prvním použití jsem cítila, že to vážně pomáhá. A tak jsem nutila přítele aby mi tím mazal každý den záda. Popravdě už ho to nebavilo, ale pohled na moje červené doškrábané záda už ho nebavilo víc. Po týdnu jsem byla už bez exému a vůbec jsem se nemusela škrábat. Po měsíci užívání mycího oleje a emolienčního krému jsem měla záda i ruce jako nové, nejde vůbec poznat že bych nějaký atopický exém měla. Fakt paráda!

Plusy

 • velké balení
 • krém má super dávkovač
 • opravdu zatočil s atopickým exémem
 • můžu tím mazat i našeho malého preclíka

Mínusy

 • olej by mohl mít taky dávkovač jako je to u krému
 • zvláštní vůně krému 
 • vyšší cena 

A_DERMU jsem už na instagramu doporučila super insta mámě Lucce (lucie.ouradova), její dcera Ninuška trpí na exémy. Doporučuju je určitě sledovat jsou to super holky i s malou Esterkou, která je stejně stará jako náš Domča. :slight_smile: a A_DERMU doporučuju i Vám všem kteří si tohle čtete :slight_smile: 

#test_aderma2

#recenze

Čti celý článek
erikaviki
Včera v 18:33 Čtené 33x

#test_aderma2

#recenze

 1. Testování výrobků značky A-DERMA k nám přišlo v pravý čas. Jako každou zimu se u dcerky objevil atopický ekzém s příchodem prvních mrazíků. Zkusila jsem štěstí a ono to vyšlo :slight_smile: Byli jsme vybráni na testování zvláčňujícího mycího oleje a emolienčního krému. S velkým očekáváním jsem přebrala od kurýra balíček a těšila se na testování něčeho nového, námi ještě nevyzkoušeného.
 2. Atopický ekzém se u dcerky objevuje pravidelně na zadní straně nožiček, velké ložiska bývají v podkolennich jamkách a postupuje až na zadeček. Letos se poprvé přidal ekzém i na ručičkách.Koupání u nás nepřicházelo v úvahu,pouze jsme sprchovali.
 3. S mycím olejem A-DERMA si dcerka konečně začala užívat koupel s napuštěnou vanou plné vody. Olej úžasně voní,nevysušuje a díky tomu,že neobsahuje mýdlo se dá naprosto v pohodě použít i na obličej. K mycímu oleji mám snad jednu jedinou výtku...a to,že by mohl být také s pumpičkou. Naše dítě se rádo myje samo...a tak jsme museli velmi krotit jeho spotřebu :slight_smile: Jinak nemám jediné mínus-mycí olej je opravdu lehký, nevysušuje, výborná konzistence a ta vůůůně se nedá ani popsat.
 4. Po koupeli následovalo vždy pečlivé natření emolienčním krémem. Krém je krásně hebký, výborně se roztírá,velmi rychle se do pokožky vstřebává a téměř okamžitě po natření přestává pokožka svědit. Velké plus je to,že je v balení s pumpičkou :slight_smile:! Krém je absolutně bez parfemace. A to je jediná věc,která je mi líto. Preferovala bych stejnou vůní jako u mycího oleje. Jinak naprostá spokojenost.
 5. Z počátku testování jsem pořád kontrolovala,zda jde vidět nějaký pokrok. Vše má ale svůj čas...:slight_smile: Po 1,5 týdnu pravidelného používání se začala ložiska zmenšovat. Po 14 dnech už nastalo opravdu velmi viditelné zlepšení. Nutno podotknout,že jsme testovali v průběhu vánočních svátků,kdy jsme trochu privřeli oči nad dietou,kterou kvůli atopu dcerka dodržuje. Kupodivu nedošlo k žádnému zhoršení. A-DERMA nás i v tomto "podržela". V současnosti má dcerka pokožku zcela čistou,bez ložisek atopického ekzému. Zatím se žádné ložisko neobjevilo znovu,což byl dříve nás nejčastější problém. Takže to vypadá,že jsme opravdu konečně objevili ten zázrak co jí pomůže.

U výrobků A-DERMA nadále zůstáváme a rozhodně doporučujeme všem, kteří s atopický ekzémem bojují stejně jako my. Naše oslava třetích narozenin se obešla bez ekzému, svědění a s úsměvem :blush:

Čti celý článek
nocarka
18. led 2019 Čtené 46x

#test_aderma2 & #recenze

2 roky zpět se synovi spustil atopický exem. Do teď si vybavuji čím to bylo :frowning2: u nás byl spouštěč čokoláda. Čokoláda, kterou domu vůbec nekupuji, protože ji nejime. Bohužel jsem nebyla na návštěvě respektována a během čtvrt hodinky, co jsem si odskočila pro něco do auta mu byla dána snad ta nejlevnější čokoláda :frowning2: od té doby bojujeme s atopickým exemem. Naštěstí jsme ve fázi, ze všichni v okolí ví, že mu jakoukoliv čokošku dávat nemají. 

Exem se mu nejvíce objevuje v koleních jamkách a na zadečku. Mírně ho má i na bříšku a zádíčkách. Zpočátku ho měl na stehnech i lýtkách. Občas ve fázi vzplanutí to má na všech jmenovaných místech zároveň :frowning2:

Díky koníkovi jsme mohli vyzkoušet kosmetiku značky A_derma. Jednalo se o mycí emulzi a emoliční mléko.

Myci emulze krásně voní. Vůni bych přirovnala k něčemu, co je svěží a čisté. Díky emulzi jsem synovi mohla napustit vanu, protože po umyti na sobě neměl vidět žádný flicek, což je pro mě neuvěřitelný úspěch. Šampon krásně pění. Jediná věc, kterou bych vytkla je, že by mohl mít stejný dávkovač jako emoliční krém :wink: ale to je pouze taková “prkotinka”.

Emoliční krém nevoní, neobsahuje žádnou parfemaci. Je vláčný a hezky se roztirá. Na tělíčko malého děťátka stačí opravdu trošku, takže dlouho vydrží. Má super dávkovač. Trochu krému jsem dala i svému tátovi, který po 14-ti dnech prohlásil, že musí poslat mamku do lékárny pro A_dermu :wink:

Za nás A_dermu opravdu doporučuji. Atopický exem máme pod kontrolou a díky této kosmetice už nemusím co každý měsíc hledat nějakou jinou, která by mohla a nebo taky nemusela pomoci. Jak sami všechny víte takové přípravky jsou poměrně drahé. 

Maminky, pokud se pro A_dermu rozhodnete, ptejte se v lékárně a chtějte tuto kosmetiku. Po zkušenosti, co jsem viděla v lékárně, kdy paní byly nabízeny na atopický exem krémy, které stojí “balík”... Paní jsem poradila, co používáme my, tedy A_dermu, koupila si ji a já věřím, že i jejímu děťátku pomohla.

Doufam, ze jsme Vás se synem inspirovali a že i Vy po vyzkoušení A_dermy budete mít exem pod kontrolou :wink:

Čti celý článek
kija
2. led 2019 Čtené 276x

Moc ráda bych vám představila svou novou obrovskou pomocnici, sušičku LG RC81U2AV3W, kterou jsem měla možnost otestovat.

Když se na Modrém koníku objevila výzva k zapojení do testování sušičky LG, říkala jsem si, že tohle je úplně přesně to vysněné testování, kterého bych si přála se zúčastnit. Sušička nám doma chyběla a situace bez ní už začínala být neúnosná. Rychle se hromadící špinavé prádlo, věšení prádla venku na sušáku kvůli plísni, které jsme se v minulém bydlení nemohli zbavit, dosušování doma na sušáku, a znovu, bylo to vždy kolečko na několik dní… Na podzim a v zimě čiré zoufalství.

Přidala jsem tedy komentář a čekala. Po pár dnech mi přišla tato zpráva:

Cože!?! Rozbušilo se mi srdce, nechápala jsem a říkala si, že se mi to asi jen zdá. Radostí jsem skákala a běhala po místnosti, děti sdílely mou radost se mnou, i když netušily, proč se vlastně radujeme :slight_smile: 

Po dvou týdnech skutečně dorazila. Přivezli ji dva sympatičtí pracovníci z LG, donesli na předem připravené místo, zapojili do zásuvky a tím byla sušička připravena k akci. Žádné složitosti. Po zbytek dne jsme si ji chodili nadšeně prohlížet, že tam opravdu stojí. Krásný design se jí opravdu nedá upřít.

A jakou sušičku nám z LG vlastně dovezli?

Základní informace sušičky LG RC81U2AV3W

 • energetická třída A+++ (nejvyšší možná třída)
 • kapacita 8 kg prádla
 • rozměry: 60cm (šířka) × 85 cm (výška) x 69cm (hloubka)
 • DUAL INVERTER HEAT PUMP:tm: - duální invertorové tepelné čerpadlo – dvojitá úspora energie a času, šetrné sušení při nízké teplotě, snižuje pomačkání, omezuje srážení (10 let záruka na duální invertorový motor i invertorový kompresor)
 • Eco Hybrid:tm: - hybridní sušení - možnost zvolit si úsporu energie (režim "energie" – úspora až 21% energie) nebo času (režim "čas" – úspora až 24% času)
 • automatické čištění kondenzátoru (1x-3x za cyklus)
 • nerezový osvětlený buben, u některých programů rotace bubnu v obou směrech (eliminace pomačkání)
 • senzory: vlhkosti (sušička automaticky nastaví čas sušení), teploty (2x), otevřených dveří, zanesení filtru, výšky vodní hladiny
 • ukazatel: zanesení filtru, naplnění nádoby na kondenzát, zbývající čas
 • duální filtr – udržuje prádlo i sušičku čisté
 • možnost otočení dvířek
 • aplikace SmartThinQ (ovládání sušičky na dálku pomocí Wi-Fi) a inteligentní diagnostika Smart Diagnosis:tm: 3.0 (inteligentní technologie, která najde a diagnostikuje každý technický problém)
 • přídavné funkce: odložený start (možnost odložit koncový čas sušení za 3 až 19 hodin), nemačkání prádla (po 2 hodiny po skončení programu sušička udržuje prádlo teplé a nezmačkané), dětská pojistka
 • certifikovaný program pro alergiky (redukce až 99,9% alergenů)

V příslušenství sušičky je:

- odtoková hadice pro zapojení do odpadu

- spojovací sada pro případ, kdy chcete sušičku LG umístit na pračku stejné značky

- držák na sušení pro sušení bot a prádla, které musí být sušené naplocho

Sušička se ovládá dotykovým LED displejem a otočným kolečkem, kterým navolíte program sušení. Po dokončení programu se ozve krátká příjemná melodie, kterou lze samozřejmě v případě potřeby vypnout. Samotné sušení je velice tiché. 

Vybrat si můžete ze 13 programů sušení, u některých z nich si můžete vybrat i úroveň sušení – „extra“, „žehlení“ a „do skříně“ – můj nejoblíbenější. Naprostou většinu prádla suším „do skříně“, jelikož žehlení považuji za ztrátu času, který mohu trávit smysluplněji.

V případě, že máte raději prádlo vlastnoručně vyžehlené, zvolte úroveň „žehlení“ a prádlo ze sušičky vyndáte mírně vlhké, přesně připravené k vyžehlení.

Nejkratší program je „vlna“ s 29 minutami, nejdelší je „pro alergiky“ a „bavlna – extra“ se 3 hodinami. Můj nejpoužívanější je „smíšené prádlo“ s časem 1 hodina 10 minut při úspoře času nebo 1 hodina 30 minut s úsporou energie.

Sušička může čas díky senzoru vlhkosti v průběhu sušení mírně upravit.

Další programy je možné stáhnout přes aplikaci Smart ThinQ.

Naše sušení v sušičce LG

Do opravdové akce se sušička pustila druhý den po obdržení. Jako první jsme zkusili látkové plenky (program: „bavlna“, úroveň: „do skříně“).

Látkové plenky sušené na sušáku byly tvrdé, zmačkané s nutností žehlit, se spoustou cucků, které jsem z nich nemohla nijak dostat, proto jsem byla zvědavá na rozdíl v sušení v sušičce LG. A rozdíl to byl markantní. Plenky byly krásně suché, voňavé, nadýchané, jemné, dokonce i zcela bez cucků a co je nejlepší, tak žehličku jsem nemusela vůbec použít, stačilo jen poskládat.

Sušili jsme také ručníky (program: „ručníky“). Z nich jsem bývala nešťastná, protože byly nepříjemně tvrdé a drsné a ať jsem dělala cokoli, nic nepomáhalo. Ale po jediném sušení v sušičce LG se jako zázrakem změnily v měkké, jemné, hebké a nadýchané. Neuvěřitelné. Opět pouze poskládáno bez žehlení.

Sušili jsme též polštáře, deky a ložní prádlo (program: „bavlna extra“, „pokrývky“, „pro alergiky“). Pro mě jako alergika to na podzim, v zimě a na jaře byla noční můra, jelikož jsem polštáře ani deky nemohla prát, protože by neuschly. Tentokrát to bylo bez problémů, sušička vše dokonale vysušila a jako bonus zbavila veškerých alergenů.   

Sušili jsme také kalhoty, rifle, tepláky, spodní prádlo, krajkové spodní prádlo, manželovy montérky do dílny, trička, mikiny, svetry, bundy (lyžařská, softshellová), košili, dokonce i zimní boty a další.

Se sušením veškerého prádla jsem byla moc spokojená, vše bylo dokonale suché, nic jsem nemusela nikde dosušovat, nic se neponičilo, nesrazilo, nebylo přeschlé, všechny obrázky zůstaly. Naopak jako bonus sušička prádlo zbavila nečistot, prachu, vlasů a přebytečných zničených vláken a žmolků. Žehličku jsem vůbec nepotřebovala.

Aplikace Smart ThinQ

Sušičku lze ovládat i pomocí mobilního telefonu. Stačí si jednoduše stáhnout aplikaci Smart ThinQ a propojit přes Wi-Fi.

Díky aplikaci lze sledovat průběh cyklu a zbývající čas, odpadá tak běhání k zařízení, kolik času ještě zbývá do konce. Můžete si před začátkem sušení dálkově nastavit program sušení, případně úroveň sušení, preferenci času nebo energie, lze navolit též funkci "nemačkavý", pokud víte, že se domů nestihnete vrátit v době, kdy má sušička dosušit. Lze nastavit i funkci odložený start, případně na dálku cyklus sušení pozastavit. Po skončení programu vás aplikace v mobilu sama upozorní, že je dosušeno.

Přes aplikaci lze také stáhnout další programy sušení a sledovat graf spotřeby energie (porovnání právě použitého cyklu s průměrnou měsíční spotřebou energie). 

Aplikace vás též upozorní na případnou chybu a nabídne řešení přes Smart Diagnosis. 

Údržba

Pro správné a efektivní sušení je nutné se o sušičku starat, údržba je ale velice nenáročná.

Po každém cyklu sušení je třeba:

 • vylít kondenzovanou vodu z nádobky na vodu (nádobka má objem 4,9l). Sušičku je možné též připojit přímo na odpad, v tomto případě tedy není třeba se o kondenzát starat.
 • vyčistit dvojitý filtr

Pravidelně:

 •  otírat snímače vlhkosti (uvnitř bubnu)

3x-4x za rok:

 • vyluxovat mřížky vstupu chladného vzduchu (nachází se zezadu sušičky), aby zde nedocházelo ke hromadění nečistot. 

Shrnutí

+ úspora energie a času

+ vždy krásně suché prádlo

+ sušení přímo "do skříně" bez nutnosti žehlení

+ odložený start, funkce "nemačkavý" 

+ měkčí, jemnější, nadýchanější prádlo bez nečistot a žmolků 

+ certifikovaný program pro alergiky

+ tichá 

+ možnost ovládat sušičku přes aplikaci Smart ThinQ

+ inteligentní diagnostika Smart Diagnosis:tm: 3.0

+ senzor vlhkosti 

+ otočná dvířka

+ snadná údržba

+ automatické čištění kondenzátoru

+ možnost zapojení do odpadu 

+ držák na sušení bot a prádla naplocho 

- v aplikaci Smart ThinQ mi přijde nepřehledné sledování spotřeby, navíc neukazuje žádné konkrétní hodnoty spotřeby energie, pouze graf bez čísel 

Sušičku mohu všem s klidným svědomím doporučit, já jsem opravdu velice spokojená. A myslím si, že nejen já :wink:

Ještě jednou velmi děkuji Modrému koníkovi a společnosti LG za tuto úžasnou možnost :hearts:

#test_lg2 #recenze

Čti celý článek
indy2
31. pro 2018 Čtené 79x

Je to tu, finále našeho testování nové ledničky Samsung. 

Vše začalo jednoho krásného pátečního rána, kdy jsem byla v práci. Přebírání našeho nového člena domácnosti tedy vyšlo na muže a já se nemohla dočkat, až mi skončí směna a já uvidím, jak vypadá ve skutečnosti. 

Přišla mi akorát fotka z instalace, až mi bylo líto, že nejsem doma :slight_smile: 

První dojem? 

Lednička je opravdu obrovská. Ve skutečnosti je mnohem mnohem větší, než působí na fotografiích. Tam vypadá spíše roztomile, než, že by budila respekt. 

Zdání klame, po otevření ledničky zjistíte, že takový prostor snad ani není možné zaplnit. 

Lednice vypadá elegantně, čistě a vyloženě nám ozdobila celý kuchyňský prostor. 

Jelikož muž je velice prakticky založen, hned se ujal zkoumat manuál, za což jsem byla vděčná, protože takovou bibli číst nechceš :slight_smile: Pak mi jen oznamoval, co vše lednice umí, čím disponuje a jaké vychytávky má. 

A abyste nemuseli pročítat celý manuál, vypadá to nějak takto: 

- lze nastavit funkci Turbomražení i Turbochlazení. Ve chvílích, kdy potřebujete rychle snížit teplotu spotřebiče.
- funkce Door Alarm: při dětech naprosto ideální. Ne vždy si uvědomí, že lednička není to samé, co televize. Signál je na to jaksi decentně upozorní.
- zámek ovládání: jistota, že vaše nastavené údaje zůstanou tak, jak chcete vy.
- dávkovač vody a výrobník ledu: neocenitelní pomocníci v horkých letních dnech, na to se těším!
- krásný elegantní displej a LED osvětlení (vč. mrazáku!)
- samozřejmě provedení A++

Další zatěžkávací zkoušku jsem měla připravenou přímo pro mrazničku o které nyní bude chvilku řeč. 

Bojovala jsem totiž s nespecifikovatelným aromatem rozmraženého pečiva a tím jsem si zkomplikovala chod domácnosti. Protože přiznejme si, občas se hodí přijít domů, vytáhnout pečivo z mrazáku a večeřet "čerstvé". Jenže jsem se o to už ani nepokušela u starší chladničky, takže o to větší očekávání jsem měla nyní. A upřímně říkám, nezklamala mě! Pečivo je po rozmražení totožné jako před a já teď mohu nakupovat do zásoby a ušetřit si tím návštěvy obchodu a znáte to, tím pádem i peněz :slight_smile: 

To, že je mrazák osvětlený (což jsem u původní ledničky neměla) je obrovský bonus, když po večeru hledám maso na rozmražení na druhý den na oběd. 

A jak to, že nyní problém nemám? Je to díky systému Twin Cooling Plus, který chladí samostatně každou přihrádku, čímž brání neočekávanému šíření zápachu z chladničky do mrazničky. Značka IDEÁL!

Dále mraznička obsahuje výrobník ledu, to se bude hodit spolu s chladícím boxem na vodu, v horkých letních dnech. Už vidím ty koktejly :slight_smile: 

O funkci Power Freeze jsem již psala výše. Je skvělá pro hlubší zamrazení potravin nebo právě výrobu ledu.

A teď k té hlavní části a to je úložný prostor chladničky. 

Díky konstrukčnímu řešení SpaceMax může chladnička poskytnout až 620 litrů úložného prostoru. Technologie SpaceMax navíc zvyšuje využitelný objem, aniž by narostly externí rozměry spotřebiče. Takže do ní bez problémů uložíte i výjimečně velké nákupy. 

A praxe? Potvrzuji, nákupy se do ní vejdou obrovské a navíc odpadá můj každodenní problém, kam s navařeným jídlem. Nejdříve jsem si říkala, že ji nemohu zaplnit snad nikdy. Ale stačí mi k tomu předvánoční čas, pečení cukroví, příprava těst i zásob na svátky a lednička je rázem naplněna :slight_smile: 

Máte obavy, že i tak by vám prostor chladničky nestačil a máte v domácnosti třeba velký mrazák zvlášť? Pak máte možnost přeměnit mrazničku na chladničku a rázem máte doma opravdu ledničku obřích rozměrů. 

Důležitou inovativní funkcí chladničky je systém Twin Cooling Plus. Díky této vychytávce vydrží potraviny déle čerstvé a zabraňuje vysychání. 

Dosahuje toho díky 70% vlhkosti oproti 30% v běžné technologii chladniček. 

Aby těch technologií nebylo málo, ta další reguluje rychlost kompresoru v rozmezí 7 úrovní podle požadavků na chlazení. Má tak nižší spotřebu a minimalizuje hlučnost. Pro nás zase velké plus, protože v prvních hodinách jsme netušili, zda ta chladnička začala skutečně chladit, protože jsme NIC neslyšeli a to nás zmátlo :slight_smile: 

Třešnička na dortu? Tak to je rozhodně antibakteriální kryt, který udržuje chladničku čistou a hygienickou. Vzduch prochází skrz filtr s aktivním uhlím, takže je neustále sterilizován a zbavován zápachu, zatímco antibakteriální mřížka odstraňuje bakterie.

Shrnutí z mého pohledu je jednoznačné. Chladnička vlastně předčila má očekávání. Je větší a ještě elegantnější, než z fotografií. Její tichý provoz skutečně překvapil a řešení úložného prostoru bezkonkurenční. 

I naše původní lednička byla Samsung, jenom už starší ročník. Jsem ráda, že jsme zůstali věrni značce a věřím, že i tato chladnička bude držák a na několik dlouhých let bude stačit tempu naší rodiny a mé kuchařské a zásobovací úchylce :slight_smile: 

Pokud se poohlížíte po nové chladničce, rozhodně mrkněte na tento typ, konkrétně tedy RT58K7105SL. Učaruje vás svou velikostí a variabilitou, tichým provozem a spolehlivostí značky Samsung. 

Děkuji Modrému koníku za tuto úžasnou příležitost. Opravdu mi nová chladnička vytrhla trn z paty, šetří mi momentálně mraky práce i času a to jako pracující maminka, která tráví téměř veškerý volný čas v kuchyni, opravdu oceňuji a vážím si toho. 

#recenze #test_samsung2

Čti celý článek
tuliberka
30. pro 2018 Čtené 82x

14. listopadu jsem jako téměř každý den otevřela stránku www.modrykonik.cz. Náhodou se mi ukázal příspěvek ze sekce „konik testuje“, který nesl název „Vaše zkušenosti se sušičkami LG“. To mě zaujalo. Okamžitě jsem přidala svůj komentář, proč zrovna já bych měla být vybrána na testování hybridní sušičky LG RC81U2AV3W. Napsala jsem to velmi rychle a spontánně.

Sušičku jsem měla od narození dcery, tedy 5 let, ale něco bylo špatně. Buď jsem ji neuměla správně používat, nebo byla chyba v přístroji. Prádlo z ní bylo zasmrádlé, vlhké, pokrčené…

Hlásila, že je dosušeno, když prádlo suché vůbec nebylo. Takže i když jsem měla sušičku, přes léto jsem ji nezapínala vůbec, aby hučela 3 hodiny a výsledek? Ještě na podzim i v zimě jsem raději dala prádlo na sušák na balkon nebo do bytu.

Zajímalo mě, jestli je fakt ta naše tak špatná a existuje nějaká skutečně funkční, jako o sušičkách mluví mé kamarádky.

Testováním sušičky jsem se však dále vůbec více nezabývala. Určitě tam psalo spousta maminek, co nemají přece žádnou.

A 19. listopadu mi svítila IP, odesílatel konik_testuje. Zpráva zněla:

„Ahoj,
s radostí ti oznamujeme, že jsi byla vybrána na testování sušičky LG.
Nyní budeme potřebovat co nejrychleji tvé údaje.

Pěkný den ti přejeme,
konik_testuje“

Vůbec jsem tomu nemohla uvěřit. Byla jsem nadšená, já byla vybrána k testování tak hodnotné věci! Úžasný pocit. Manžel, když se koukl na informace o tomto produktu, radoval se se mnou. 

V úterý 4. prosince pánové z agentury sušičku přivezli. Byla jsem sama doma, sušičku vybalili, dali nám ji do bytu na místo, které jsme pro nového člena dočasně vybrali. Stručně mě proškolili. Podepsala jsem papír, že jsem spotřebič převzala. A hurá do testování!

 Hned jsem vyprala plnou pračku. Opravdu jsem byla velmi zvědavá, jak to sušička LG RC81U2AV3W zvládne.

Mezitím jsem si ji stále chodila prohlížet, má velmi povedený design. Krásně svítí, a vydává příjemné zvuky/hudbu. Mám ráda pěkné věci, tak jsem i s jejím vzhledem spokojená, krásně se k nám hodí. 

Prádlo dopráno, nadešel čas sušičce spustit první cyklus. Čas ukazoval 1:10. To jako fakt? Za tak krátkou dobu může být prádlo suché? Hned po spuštění vybraného programu mě zase překvapila, tentokrát svou tichostí, jen tak jemně šustí. Nesrovnatelné s hlukem naší staré sušičky. Když bylo sušení u konce, ozvala se příjemná hudba a já hned běžela prádlo s napětím vyndat. Prádlo bylo skutečně suché, nadýchané, nesmrdělo a měkké.

Prošla mým testem!!! A já věděla, že tohle je ta pravá sušička, takhle jsem si to vždy představovala. 

Hlavní vlastnosti hybridní sušičky LG RC81U2AV3W

 • Invertorový motor a duální invertorový kompresor

    Pokročilá invertorová technologie s duálním invertorovým tepelným čerpadlem se vyznačuje vyšší úsporou energie a šetří čas jako nikdy předtím.

 • Eco Hybrid:tm: - hybridní sušení – úspora energie, nebo času 

    Technologie hybridního sušení se postará o energetickou úsporu, šetrné sušení prádla při nízkých teplotách a zároveň omezuje srážení prádla a jeho pomačkání během sušení.

 • 3 možnosti sušení

    Nastavit si můžete 3 typy sušení. Samozřejmě i nejoblíbenější program „přímo do skříně“, „smíšené prádlo“. Kromě toho na vás čeká i množství dalších funkcí, celkově až 13.

 • Smart ThinQ + Wi-Fi připojení – chytré funkce

    Správné plánování času je základem úspěchu. Proto si můžete nastavit odložený start, nebo sušičce dávat příkazy na dálku pomocí integrované Wi-Fi.

 • Program pro alergiky – redukce až 99,9 % alergenů

    Duální filtr zajišťuje vysoký výkon sušení tak, že zachytává téměř všechny nečistoty z prádla.

 • Automatické čištění kondenzátoru

    Automatické čištění kondenzátoru spočívá v silném průplachu vodou, díky čemuž je kondenzátor stále čistý a výkon sušičky optimální. Kromě toho není vyžadováno žádné čištění. Tohle mě zajímalo hned při předání produktu, kde jsou další filtry a co je vše na spotřebiči čistit po jeho používání. Nechtělo se mi věřit, že je jen ten jeden hlavní filtr, což bylo parádní zjištění.

 • Instalace dveří na míru

    Jedna z vychytávek nové sušičky LG je možnost otočných dvířek. Nechte si nainstalovat dveře nalevo nebo napravo podle možností vašeho prostoru. K nám do koupelny potřebujeme přesně naopak, než jak byly původně. Tuto možnost jsme uvítali.

 • Senzor sušení - Optimalizace výkonu

    Sensor sušení detekuje vlhkost prádla a automaticky nastaví čas sušení.

    Ovládání je jednoduché a intuitivní, je v češtině. Nejdůležitější ovládací prvek je kruhový volič cyklu.

    Sušička má uvedené rozměry: (š x h x v) 600 × 690 × 850 mm

Dále bych ráda zmínila následující funkce a programy:

 • Odložený start

    Chcete-li odložit koncový čas cyklu sušení, můžete použít možnost Odložený start. Maximum funkce Odložený start je 19 hodin. Minimum funkce Odložený start jsou 3 hodiny.

 • Nemačkavý

    Možnost Nemačkavý zabraňuje vzniku záhybů, ke kterým dochází, není-li prádlo vyjmuto ihned po skončení cyklu sušení. Je-li vybrána možnost Nemačkavý, dochází k opakovanému spouštění a zastavování zařízení, díky čemuž získáte dvě hodiny na vyndání prádla.

 • Oblíbený

    Možnost Oblíbený vám umožňuje uložit pro budoucí použití vlastní program sušení. Pro opakované použití uloženého programu vyberte možnost Oblíbený a stiskněte tlačítko Start/Pauza.

    Mým nejoblíbenějším programem se stal program "smíšené prádlo" - "suché do skříně". Celkový čas uvedeného programu sušičky LG je 1:10 a po této době je prádlo skutečně suché. Jedná se o jednu pračku. Největší výhodou je, že prádlo se poskládá a dává rovnou do skříně. Takže není potřeba tolik neoblíbené žehlení. Musím přiznat, že takto krátký čas mě příjemně překvapil. Čekala jsem, že to bude kolem dvou hodin.

 • Dětská pojistka

    Tuto možnost použijte k vypnutí ovládacích prvků. Funkce umožňuje zabránit dětem, aby měnily programy nebo ovládaly zařízení. Toto určitě ocení hodně z vás.

 • Více času / Méně času

    Použijte tato tlačítka u programů s časovaným sušením, pokud chcete manuálně zkrátit nebo prodloužit dobu sušení. Pro prodloužení doby trvání vybraného programu o pět minut stiskněte tlačítko Více času. Pro zkrácení doby trvání vybraného programu o pět minut stiskněte tlačítko Méně času.

 • Sušení na sušáku

    Dle níže uvedeného obrázku je do zařízení vložen sušák. Funkce Sušení na sušáku je navržena pro prádlo, které musí být sušeno naplocho a ne v bubnu, včetně svetrů a jemných tkanin. Vhodné také na sušení bot.

 • INTELIGENTNÍ FUNKCE - Používání aplikace LG SmartThinQ

K propojení telefonu přes wi-fi se sušičkou jsme použili návod, není to úplně snadné. Se spotřebičem komunikujete pomocí smartphonu a použití příslušných chytrých funkcí.

V této aplikaci můžete sušičku ovládat kdykoliv a z jakéhokoliv místa. Dále umožňuje sledovat spotřebu energie. Po dokončení programu nebo v případě, že má spotřebič problém, může být na Váš chytrý telefon odesláno oznámení a můžeme ho přes aplikaci hned řešit.

Funkce Stažení programu nabízí možnost stáhnout si nový program sušení, jako například Sportovní oblečení, Ložní prádlo, Spodní prádlo a Proti mačkání.

Aplikace je určitě přínosná, ale nejsem spokojená s jejím provedení, špatně se v ní orientuje, je nepřehledná, neintuitivní.

Co mě zaujalo při testování nejvíce?

 • Ručníky   

Rozdíl na první pohled. Levá hromádka ručníky sušené na sušáku, pravá hromádka ručníky sušené v sušičce LG. 

Rozdíl nejen na pohled, ale hlavně na dotyk. 

 • Péřové bundy

Vyzkoušela jsem také sušení péřových bund v sušičce. Tak krásné nikdy nebyly, nádherně rovnoměrně naducané a perfektně vysušené.

 • Žehlení

Nyní žehlím minimum věcí, a to ty, které do sušičky nedávám. Je to pro mě velká úspora času, který mohu využít mnohem příjemněji a přínosněji pro naši rodinu. Takže takto plný koš prádla na žehlení u nás již nenajdete.

Závěrem bych uvedla výhody a nevýhody testovaného produktu.

 • Výhody

-         krátký čas sušení

-         vkusný design

-         příjemné zvuky, tóny

-         tichá

-         intuitivní ovládání na hlavním panelu

-         příjemné podsvícení

-         odpadlo 95 % žehlení

-         úspora energie

-         redukce alergenů, odstranění prachu, chlupů

-         instalace dveří na míru

-         držák na sušení - sušení na sušáku

 • Nevýhody

-         nepřehledná, neintuitivní aplikace

 Jsem vděčná, že jsem byla vybrána k testování skvělého produktu, ze kterého jsem neskutečně nadšená. Moc děkuji za tuto možnost. 

Sušičku LG RC81U2AV3W mohu JEN a JEN doporučit!

#test_lg2 #recenze

Čti celý článek
baruska2111
28. pro 2018 Čtené 146x

Když jsem se dozvěděla, že mě vybrali k testování sušičky LG RC81U2AV3W, byla jsem opravdu nadšená. Kdo by také nebyl. Sušičku jsme si sami měli v plánu pořizovat, protože to neustálé sušení prádla, obzvlášť teď v zimě, bylo nekonečné a plný sušák prádla u nás v obýváku stál téměř každý den. 

Zapojení sušičky bylo jednoduché. V podstatě ji jen přivezli, postavili a zapojily do zásuvky :slight_smile: Naštěstí máme velkou koupelnu, tak se nám tam sušička krásně vešla. Kdo má i pračku od LG, tak si může sušičku postavit na ni. 

Ze sušičky jsem byla na první pohled nadšená, nejen proto, že je to skvělá věc, ale také skvěle a moderně vypadá. Jelikož jsem sušičku v životě neměla, tak jsem si pro jistotu přečetla návod. Ale celkově je ovládání velmi jednoduché a myslím si, že to zvládne každý.

Na výběr je opravdu spoustu programů na sušení. Já jsem si nejvíce oblíbila program "smíšené prádlo". Suším tedy vše dohromady od tričeka až po svetry a nejvíce se mi na tom programu líbí, že suší jen hodinu a půl, což je fakt skvělý. Ze začátku jsem nejvíce používala program "bavlna", protože jsem tomu krátkému sušení moc nevěřila :D ale od té doby, co jsem to vyzkoušela, tak suším jen na to smíšené prádlo. S výjimkou teda povlečení a ručníků, to suším na programy k tomu určené, nebo na bavlnu. Co musím teda opravdu podotknout, že ručníky ze sučičky a pouze z pračky se nedají srovnat. Ze sušičky jsou krásně měkké a nadýchané. Jinak co se týče suchosti prádla, tak já většinou suším dvě pračky najednou, protože sušička pojme až 8kg prádla a vždy je vše suché. Občas se mi teda stalo, že např. nějaká teplá mikina byla malinko vlhká, tak jsem ji jen přehodila přes židli. Také jsem se bála, že se mi nějaké oblečení ze sušičky zničí, nebo scvrkne a naštěstí se mi to nikdy nestalo.

K některým programům si také můžete ještě zvolit, zda chcete ušetřit čas, nebo energii. Já se rozhoduji podle toho, zda už je pozdě večer, nebo někam jdu. Pokud ale jdete třeba ven a nevíte, kdy se vrátíte, tak můžete k tomu navolit doplňkový program "nemačkavý" a sušička vám bude i po skončení sušení prádlo udržovat teplé, takže ho můžete vytáhnout i později. Také můžete zvolit tři úrovně sušení. Já teda volím úroveň "do skříně", protože potom je prádlo krásně rovné a už se nemusí žehlit. Samozřejmě např. košile, nebo látkové dětské pleny úplně rovné nejsou, ale jinak je prádlo opravdu nadýchané a rovné.

Co mě také překvapilo je to, že prádlo ze sušičky opravdu nádherně voní. Záleží tedy asi na tom, jaký prací prostředek používáte. Já používám Persil a prádlo mi po vyndání ze sušičky voní daleko více, než kdyby uschlo na sušáku. Světlo bubnu si můžete při sušení rozsvítit a můžete tak např. zabavit děti na nějakou dobu. 

Z čeho jsem ale nadšená asi úplně nejvíc je to, že sušička opravdu perfektně vyčistí prádlo a odstraní z něho opravdu všechen prach, chlupy, vlasy, vlákna. Prádlo je tedy perfektně čisté. Sušička má duální filtr. Má také nádobku na vodu, která pojme až 8kg vody. Filtr musíte samozřejmě po každém sušení čistit a nádobku vylévat. Můžete také sušit na program přímo pro alergiky, který je vhodný třeba i na oblečení pro malé děti. 

Co je také taková vychytávka, tak otevírání dvěří sušičky si můžete nastavit buď na levou, nebo na pravou stranu podle toho, jak vám to více vyhovuje.

Sušička má také wifi připojení. Můžete si do mobilu stáhnout aplikace SmartThinQ a ovládat sušičku na dálku, nebo se dívat, kolik času zbývá do konce.

Sušička má i dětsko pojistku, takže pokud máte doma nějaké malé objevitele, nemusíte se bát, že tam něco pomačkají.

Na závěr bych jen chtěla napsat, že pokud někdo váhá, zda sušičku pořídit, nebo ne, tak ji můžu všemi deseti doporučit. Sušička je můj oblíbenec v domácnosti a už si to bez ní neumím představit. Přece jen mít v jeden den prádlo oprané, suché, rovné a naskládané ve skříni, to je sen snad každé ženy.

Moc děkuji modrému koníku za skvělou příležitost :slight_smile:

#test_lg2 #recenze

Čti celý článek
mirunka4
28. pro 2018 Čtené 37x

Máte doma oblíbený spotřebič, který můžete s klidem označit za nejlepší vec co vas mohlo potkat? Protože vám ulehčuje každodenní povinnosti. Pomůže vám. Nezklame vás, bez kterého už si ani neumíte představit každodenní domácí práce?

Ja takového jednoho pomocníka dostala před Vánoci na testovaní. Vubec jsem neveřila že by se na mě mohlo usmát štestí,psalo tam skoro 500 lidi,ale řekla jsem si proč to nezkusit a nezapojit se,třeba to vyjde a ono to vyšlo :slight_smile: Jeden večer kontroluji co je nového na koniku, a tam zpráva a v ni překvápko,byla jste vybrána na testovani,hurááá takové překvápko.Ježíšek příjde začatkem prosince.Po nejake dobe jsem na to zapomněla. 

Ubíhaly dny,sušička se nekde zasekla asi u dodavatele,ale podstatné je že dorazila nakonec domu, s malym spoždením, ale dorazila. Pračku dovezli dva milí a ochotní pánové,zkušeně nacpali do našeho malého bytu a jeste menší koupelny,vše vysvetlily  a ještě ten večer se začalo testovat.

Přiznám se že ja nečtu návody a jinak to nebylo ani tady :grinning: takže se to pochopit dá velice rychle. Ovládání je naprosto jednoduché a intuitivní, je v češtině, takže i bez návodu si poradíte. Nejdůležitější ovládací prvek je kruhový volič. Tím si navolíte svuj správny program a pak už jen start.

Jako matka malé holčičky co začína objevovat všechno kolem sebe a nutně musi zkoumat vše nové na co narazí,je DĚTSKÁ POJISTKA  hodně důležitá. 

Toto určitě ocení hodně z vás.  Po dobu 3 sekund podržíte, krásně i znázorněné tlačitka a máte zamčeno.

Tato pomocnice u nás zapadla velmi dobře a musim se přiznat velmi u nás ulevila v tom našem malem bytečku,máme 2+1 a po narození dcerky jsem měla rozložene i dva sušaky v tom malem prostoru,teď už vidim jaky je život se sušičkou a nechápu jak jsem bez ní mohla existovat. Sušička se pyšní hybridním sušením, které zabezpečí úsporu energie a času, a také automatickým čištěním kondenzátoru. Technologie hybridního sušení se postará o energetickou úsporu, šetrné sušení prádla při nízkých teplotách a zároveň omezuje srážení prádla a jeho pomačkání během sušení. Technologie Eco Hybrid:tm: poskytuje možnost šetření energie nebo času v závislosti na vašem životním stylu,takže si navolíte co momentalně preferujete nebo potřebujete.

V nabídce je 14 programů a další jsou ke stažení přes SmartThinQ, takže si sušička poradí nejen s bavlnou, ale i s vlnou či jemným prádlem. A pokud máte doma alergiky, určitě oceníte certifikovaný program určený právě pro ně, který redukuje až 99,9 % alergenů. Já nejčasteji využivam program smíšene prádlo,pač moc na ty štítky nekoukam.

Nastavit si můžete 3 typy sušení. Hlavně i ten zázračný program přímo do skříně. Takže žehlení můžete už doma zrušit :slight_smile: Jelikož se u nás nežehlilo ani před sušičkou, tak ja si nastavuji rovnou program do skříně.Kromě toho na vás čeká i množství dalších funkcí, celkově až 13.  

Co mě velmi překvapilo a šokovalo, je co sušička dokáže vše zachytit. Duální filtr,který sušička má, zajišťuje vysoký výkon sušení tak, že zachytává téměř všechny nečistoty z prádla. Ja jsem vždy měla dojem že prádlo vybíram z pračky krasně čisté a voňavé,ale kolik to má na sobě prachu a nečistot mě fakt moc překvapilo a vidim až teď, se sušičkou.

Pokud máte chytrý telefon s Android a nebo iOS, můžete využít mobilní aplikaci Smart ThinQ. Svoji sušičku můžete  nejen ovládat na dálku, rovnež můžete si stahovat nové cykly, hleda a diagnostikuje každý technický problém.Vaše sušička je jednoduše inteligentní. Já jsem tohle vubec nevyužila. 

U nás je to dokonalý pomocník,my jsme rodina s dvěma malýma detičkama,skoro 5 letym živlem, který přijde domů ze školky dennodenně špinavý a rok a pul "stara" holčička,ktéra zkouma všechno kolem sebe a taky konči den se špinavým oblečením. V zime už je toho sice mín, než v teplém počasi, ale i doma dokáže byt dennodenně krásné čuňatko :slight_smile:  Množství špinavého prádla, se krásně hromadí u nás, i mou práci, s kterou se trošku domácnost odsunula na vedlejší kolej. 

Spousta maminek,pracujících i nepracujících, s takto malýma dětma ví, že se musí prát hodně často,plus chlap, který vám hromádku prádla doplní taky často,tak máte co doma dělat. S touto pomocníčkou se nám doma uvolnilo nejen místo, ušetřil čas, ale i to oblečení je krasně teplé a nadychané, ručníky měkkoučké a v nespolední řade, to pohodlí, když máte prádlo ráno špinavé a večer krásne uložené ve skříni, nic nenahradí. 

Děkuji moc koníku, že jsem dostala možnost testování tohoto úžasného produktu a všem určitě doporučuji určite sušičku do domácnosti, věrte že Vám hodně ulehči doma :slight_smile: 

#test_lg2  #recenze

Čti celý článek
mirtha
19. pro 2018 Čtené 68x

Když bylo na Modrém koníkovi vyhlášeno, že se bude testovat sušička LG, byla jsem nadšená. Moc to na mě zapůsobilo a to i z toho důvodu, že se jedná o značku LG, od níž už máme pračku a jsme s ní velice spokojení. Pročítala jsem si technické parametry a vymoženosti sušičky a v duchu jsem si říkala, že by se náš počítač mohl před sušičkou stydět:slight_smile:. Pokud jsem si opravdu něco přála testovat, tak to je právě tato sušička. Měla jsem nesmírnou radost, že se na nás usmálo štěstí.

Den D, kdy nám měli sušičku dovézt, jsem už netrpělivě vyhlížela. Materiálu k testování jsme měli spoustu. Chlapíci od LG nám sušičku donesli až do bytu, zapojili a vše ukázali. Byli moc vstřícní a milí. Po jejich odchodu jsem si chtěla hned sama vše osahat, ale nemohla jsem přijít na to, kde se sušička otevírá. Pročetla jsem úvod návodu, kde se psalo otevřete dveře, takže celá zmatená jsem ještě chvíli osahávala celý obvod dvířek ve snaze najít madlo. Pak jsem to vzdala a zkusila mírně vzít za dvířka a ejhle ,,Sezam''otevřený :slight_smile:. Přitom to bylo tak jednoduché. Když jsme u těch dvířek, musím zmínit, že se dá otevírání nastavit dle potřeby na libovolnou stranu. Při otevření sušičky mě zaujalo, že je vnitřek bubnu osvětlený. To byly první dojmy z této krásky.

Při instalaci sušičky byl Miky zaneprázdněn svým oblíbeným bijákem ,,Krtek a panda'', takže když pak v pozdějších hodinách, při své obvyklé kontrole všech čudlíků na troubě, očkem zahlédl nový stroj v místnosti, vydal se vstříc sušičku podrobit prvním testem. Dopadl výborně, všechny čudlíky v pořádku vyzkoušel. Mé srdce zaplesalo po zjištění, že sušička je proti takovýmto montérům vybavená dětskou pojistkou.

Co se týče obsluhy, je vše velmi intuitivní, což jistě uvítá každá žena, která nerada pročítá návody. Nicméně návod je přehledný a nejsou v něm žádné zapeklitosti. Líbí se mi tabulka, která detailněji rozebírá vhodný program dle druhu prádla. Sušičku pouze zapnete, vyberete vhodný program otočením velkého obslužného kola a na displeji se vám ukáže čas do konce zvoleného programu. Poté už stačí zapnout tlačítko start. Sušička má samozřejmě mnohem více vychytávek. Například si můžete navolit takzvaný program ,,skříň'', kdy je prádlo opravdu nepomačkané a jak název napovídá, prádlo můžete z sušičky naskládat rovnou do skříně. Prostě žádné otravné žehlení. To je sen! Dalším úžasným benefitem je integrovaná wifi, která nabízí možnost sušičku ovládat na dálku nebo jen sledovat průběh sušení ve svém mobilu. Tento stroj jde opravdu s dobou a člověk si připadá jak někde na západě a hlavně v 21. století :grinning: ,čemuž nahrává i další funkce a to takzvaný systém Smart Diagnosis. Tento systém sám najde a diagnostikuje případný technický problém. Paráda! Součástí sušičky je také praktická plošinka pro sušení bot, aby boty v bubnu během cyklu nelítaly.

Abych se vrátila k našemu testování. První den jsem nechala sušičku dle návodu  prohřát a poté nechala otevřená dvířka pro provětrání pachů z prvního zapojení. Druhý den už jsem začala sušičku plně využívat. S kluky jsme se předháněli, kdo bude vyndávat to krásně teplé prádlo. Oblíbila jsem si program ,,smíšené prádlo'', který opravdu odpovídá obsahu nejčastěji u nás praného prádla. Cyklus trvá hodinu a deset minut a prádlo je opravdu suché. Z tohoto času jsem mile překvapená. Musím se přiznat, že moc nesleduji štítky na oblečení, takže sušičkou už proběhlo vše, co běžně nosíme a používáme (kalhoty, trička, svetry, bodýčka, čepice, rukavice, kombinézy kluků, ručníky, povlečení) a nic se nezničilo ani nesrazilo. Dlouho jsem se odhodlávala, až jsem dala všanc i moji oblíbenou zimní, péřovou bundu. Byla jsem z toho vážně nervozní. O to více jsem byla ráda, když jsem ze sušičky vyndala krásně nadýchanou bundu s peřím na svém místě. I když aviváž moc nepoužíváme, chtěla jsem i po téhle stránce sušičku otestovat a tak jsem zakoupila v drogerii voňavé papírky do sušičky. Moc hezky prádlo provoní a je příjemné, jak se teplým vzduchem ze sušičky provoní celý byt.

Vlastnit sušičku je opravdu výhra. Doposud jsem vždy čekala, až se vrátí přítel z práce domů a pohlídá syny abych mohla seběhnout do sušárny pověsit prádlo a sebrat to z předchozího dne. Doma jsme v podstatě prádlo nesušili, protože se hned objevila plíseň. Je skvělé prát kdykoliv během dne. Nemuset přemýšlet dopředu jestli stihnou uschnout přítelova trička do práce nebo synova kombinéza do školky. Bez sušičky jsem někdy věci dosušovala i fénem. Sušička je jedním z nejlepších pomocníků domácnosti a vůbec nechápu, že jsem bez ní mohla existovat.

Děkuji moc týmu Modrého koníka a firmě LG za tuto skvělou zkušenost a úžasnou sušičku.

#test_lg2 #recenze

Čti celý článek
lusyta1
17. pro 2018 Čtené 12x

Byli jsme vybrání na testovaní rybího oleje Möller's ,rybí olej je získávaný z jater tresky.Obsahuje vitamin D, který je nezbytný k normálnímu růstu a vývoji kostí a zubů, DHA podporuje mozkovou činnost a vitamin A přispívá k udržení normálního stavu zraku a společně s vitaminem D podporuje i imunitní systém. Doporučená denní dávka je 5 ml.No a tak jsme se dali do testovaní.

Když balíček došel okamžitě jsme ho otevřeli a velké překvapení bylo,že balíček obsahuje dvě láhve,jednu s citronovou přichutí a druhou s přichutí žvíkáček ideální pro děti.Hned jsme lahvičky otevřeli i s přítelem,který měl velké předsudky že to bude prostě klasická rybina,kterou si pamatujeme asi všichni z dětství,kdy nám to nutili maminky a nebo babičky,ale velký omyl oleje nádherně voněli žádná vůně po rybině a chuť no prostě olej,ale také nešla citit rybina za což dávám velké plus.

Dlouho sem hledala nějaký rybí olej,který nepůjde citit rybinou a díky šanci testovaní rybího oleje Möller's sem ho našla.

Každé ráno davám synovi na lžičku rybí olej s přichutí žvíkáčky,moc mu nechutná,ale poslušně svoji dávku oleje vypije.Já se ujala oleje s citronovou přichutí,který je skvelý a mimochodem i výborný do salátu.Musím říct že zatím nikdo z nás není nemocný což je skvělý,protože syn poslední dobou býval nemocný dost často,ale jestli je to přímo olejem to nevím,každopádně olej budeme i na dále užívát a uvidíme jaký vliv má na imunitu.

#test_mollers #recenze

Čti celý článek
mauta87
17. pro 2018 Čtené 35x

Před dvěma lety jsme si s přítelem pořídili byt. Součástí bytu byla kuchyň s vestavěnou lednicí. I přesto, že lednice byla v době zakoupení bytu pouze 6 měsíců „stará“, po pár měsících užívání, jsme museli konstatovat, že je zkrátka hrozná, technologií zastaralá, a vnitřní prostor byl velikostí ve výrazném nepoměru k prostoru, který lednice v kuchyni zabírala. Lednice byla navíc hlučná a znepříjemňovala nám rodinné večery. Doma mám tři kluky, co by pořád jenom jedli a nemáme k dispozici jiné chladné místo k uskladnění potravin, než lednici. Potřeba větší lednice byla víc než aktuální.

Jsem pravidelnou uživatelkou Modrého koníka, kde hledám rady, inspiraci a stejně tak se ráda podělím o nějakou zkušenost ze svého života. Jako příjemný bonus této webové stránky je možnost účastnit se testování nejrůznějších věcí. Tentokrát to byla možnost testovat nové lednice od společnosti Samsung a to ve třech různých velikost. Když jsem spatřila  lednici, s celkovým objemem 365 l, vzpomněla jsem si na tu naší lednici, řekla si, to by byla super příležitost a zapojila se do soutěže. Těžko popsat pocity, když jsem zjistila, že jsem byla vybrána k testování ale byl to pocit štěstí. Nemohla jsem se dočkat, až mi lednici přivezou, následující dny byly nekonečné.

Před dvěma týdny mi zazvonil telefon, i když byl dlouho očekávaný, trochu nás doma zaskočil, na druhé straně telefonu byl servisní technik společnosti Samsung se zprávou, že za 30 minut, přivezou lednici. Bylo to tak narychlo, nebyly jsme připraveni a protože v kuchyni nemáme místo navíc, rychle jsme se pustili do rozebírání kuchyně, abychom mohli vyndat starou lednici a na její místo dát lednici novou.

Lednici nám domů dovezli dva servisní technici od Samsungu z Liberce, byly úplně suproví, vyvezli nám lednici do bytu, vybalili z ochranných obalů, které si sebou zase odnesli. V dostatečné míře nám poskytli informace o lednici. Tak nějak si představuji perfektní servis, asi se to k nim nedostane, ale zaslouží si velké poděkován.

Lednice na první pohled vůbec nevypadá špatně, design broušeného a zalakovaného hliníku působí elegantně ale přesto neutrálním dojmem, lze použít jak do moderní kuchyně tak do klasické dřevěné, od Samsungu dobrá volba. V naší šedo-bílé kuchyni jí to ale sluší jako by tam patřila už dávno. S lednicí se dobře manipuluje, díky kolečkům, může s ní pohybovat bez větší námahy jedna osoba, což je super i do budoucna, usnadní mi to úklid prostoru, kde je umístěna.

Jako první nás čekalo otočení otvírání dveří. Výměna nám trvala trochu déle ale to bylo způsobeno pečlivostí přítele, který nechtěl na lednici něco poškodit. V tištěném návodu byla výměna dobře popsána a myslím, že každý trochu šikovný člověk, je schopný si dveře otočit.

Po otočení dveří jsme lednici postavili vedle naší staré lednice, byl to neuvěřitelný rozdíl, když si člověk uvědomí, že v místnosti zaberou naprosto stejný prostor ale rozdíl v možnosti skladování je naprosto diametrální. Lednice od Samsungu nabízí dost individuální možnost uspořádání si vnitřního prostoru dle svých představ, do lednice se díky tomu vejdou i potraviny velkých rozměrů, mě se líbí především možnost uspořádání přihrádek ve dveřích a jejich rozměr, co mi hodně chybělo, tak to byl držák na lahve, který využívám neustále mám ráda vychlazené pití. Co bych ještě vyzdvihla, je možnost plného vysunutí zásuvky v mrzáku lépe se tak z něj dají vytahovat věci a lze maximálně využít jeho prostor. Pobavilo mě, když jsem přerovnala potraviny ze staré lednice, měla jsem pocit, že se během přerovnávání polovina věcí ztratila, bylo na čase jít nakupovat.

Zapnutí lednice nebylo nic těžkého, poctivě jsme dodrželi dobu „klidu“. Připojili k elektrickému proudu, kdy se nám po nějakém „startovacím“ čase automaticky nastavila chladnička na teplotu 3°C a mrazák na -19°C. Teplota mi přišla více než vyhovující a tak jsem neměla zatím důvod teplotu měnit, kromě využití funkce Power Freeze, tedy rychlomražení, kdy jsem zamražovala maso, to funguje velmi dobře a dobré je, že po 50 hod. se automaticky vypíná. Ovládací displej je přehledný, jednoduchý, žádná zbytečná tlačítka, nastavení je intuitivní, nemusíte si ke každému přenastavení brát návod. Zdá se, že Samsung se při výrobě držel hesla, že výrobek má člověku hlavně sloužit. Lednice byla během chvilky na požadované teplotě a dala se používat.

Příjemně mě překvapila tichost lednice, vůbec nevím, že tu je, zatím co ona v tichosti pracuje já si mohu vedle v obýváku číst nebo se koukat na film aniž by mě rušila. Příjemná změna, po dvou letech.

Společnost Samsung se chlubí technologií Twin Cooling Plus, která ochlazuje chladničku a mrazničku samostatně. Nezávislé výparníky a chladicí systémy zaručují optimální chlazení a vlhkost, takže potraviny zůstanou čerstvé déle a nedochází k míšení zápachů. Za tak krátkou dobu, lze tuto funkci těžko hodnotit co je pravda, je že potraviny uchová dostatečně dlouho dle mých potřeb. 

Vychytávka s názvem Fresh zone, je poměrně známá a používaná skoro ve všech lednicích, tedy respektive téměř v každé lednici je zásuvka, kde je to napsáno, z mé opravdu krátké zkušenosti ale mám pocit, že v této lednici to opravdu funguje, jak moc je to lepší vychytávka ukáže čas.

Z počátku, když jsem viděla povrch lednice, měla jsem obavu o její údržbu. Bála jsem se, že na ní půjde vidět každá čmouha, každý otisk prstu. Můj syn, mi v prvních dnech připravil zkoušku, když se mu podařilo téměř celou lednici z přední části polít jablečným džusem. Čištění bylo jednoduché, po umytí lednice, jí stačilo nechat oschnout, nebylo potřeba žádného leštění, byla jsem překvapena, nevím zda má lednice nějakou speciální úpravu povrchu, každopádně to funguje.

Lednice využívá beznámrazovou technologii True No FrostCo, která je perfektní a vypadá, že pracuje spolehlivě.

Na závěr se dá jen říct, že je to lednice, která splnila mé očekávání, oproti konkurenci je vnitřní prostor větší, je tichá, pěkná, nenamrzá a poskytne spoustu vychytávek, které usnadňují život. Za sebe bych jí určitě doporučila. 

#test_samsung2 #recenze

Čti celý článek
88petule
16. pro 2018 Čtené 307x

Kdo by o nich neslyšel. Side by side chladničky neboli americké dvoudveřové lednice, kdy v jedné části máte chladící prostor a ve druhé části ten mrazící. Dříve jste ji mohli vidět v amerických filmech a seriálech, dnes je jí ale plný trh a kupují si je nejen velké rodiny, ale i tací, kteří potřebují prostor v lednici nebo by rádi využívali filtrovanou vodu či led, protože tohle vše americké lednice nabízí. A dnes za přijatelné ceny.

My jsme šťastní, že jsme mohli lednici RS67N8211B1 energetické třídy A++ od firmy Samsung testovat.

Americké lednice, jak všichni víme, jsou obrovské. Tato má dokonalé míry š 91 cm x hl 77 cm x v 1,78 m. A s její váhou 122 kilogramů to dva instalatéři od Samsungu neměli jednoduché. A to ji nesli „jen“ pár metrů. Myslete tedy na to, že její přemísťování není jen tak. Avšak když už tahle kráska po hodině rozbalování stála na místě, bylo vhodné říci jen: „VAU“ (s otevřenou pusou samozřejmě). Lednice Side by side působí luxusně a její velikost Vás zaskočí, pokud na ni nejste zvyklí. Ale zvyknete si rychle, to Vám ZARUČUJI. Mně také okouzlila pro svou jedinečnou černou nerez barvu. Opravdu naší kuchyni sedne jako prdel na hrnec.

Konkrétně tato lednice vlastní tyto funkce a programy, které se staly smyslem našeho testování:

Technologie SpaceMax - díky které má chladnička ještě více úložného prostoru než běžné modely. Celkem 609 litrů. Police v lednici i dveřích jsou opravdu extra hluboké a tak tam můžete vkládat například džusy ve dvou řadách.

Technologie Twin Cooling Plus - neboli oddělený chladicí systém pro lednici a mrazák. Technologie hlavně zabraňuje mísení vůní různých druhů jídla.

No Frost technologie - nevytváří námrazu a šetří energii.

Výstražný signál dveří - pokud vaši miláčci zapomenou ledničku zavřít nebo do ní koukají déle než 2 minuty, lednice Vás upozorní (samozřejmě jde jednoduše signál i alarm vypnout).

Zámek a klíč – pro nápojový automat a výrobník ledu. Za což jsem ráda, protože na automat dosáhne i naše dvouleťačka a nerada bych, kdyby voda tekla za její pomoci v nestřeženém okamžiku proudem.

Dále chladnička obsahuje funkci rychlého mrazení a rychlého chlazení a funkci Multi Flow, která spočívá v dynamickém chlazení cirkulujícím vzduchem. To zajišťují průduchy umístěné v různých částech lednice. Vzduch proudí různými směry a udržuje ve všech policích stejnou teplotu.

Lednička obsahuje 4 police z tvrzeného skla, 4 přihrádky ve dveřích, přihrádku na mléčné výrobky, 2 zásuvky na ovoce a zeleninu a úsporné LED osvětlení.

Mraznička obsahuje 3 police, 3 přihrádky ve dveřích, 2 zásuvky, LED osvětlení a výrobník ledu.

Taky jste mívali chaos v lednici? S "amerikou" Vám slibuji, že ho nebudete mít už nikdy. Jako ten prostor je neskutečný. Moc ráda peču, ale dorty se mi obvykle do lednice nevešly. Museli jsme potraviny v lednici přeskládat a nahromadit vše na chvíli do jiných polic. Hrůza, co Vám budu povídat. Od teď je horní police jen moje pro můj koníček - pečení. :hearts: Navíc pokud také rádi pečete, tak slibuji, že dortíky vyndané po noci z 5ti stupňů vychlazené lednice budou famózní. Manželovi jsem povídala o technologii Twin Cooling plus, kdy se nám nebudou mísit vůně různých druhů jídel v lednici a on povídal, že to musí být pravda, že dort má 10 bodů z 10ti.

Ten prostor opravdu oceňuji, protože nyní, já jakožto vzorná hospodyňka, mohu mít v lednici vše srovnáno tak, aby potraviny zůstaly co nejdéle čerstvé. A přehlednost v lednici i šetří můj čas. Už nic nehledám!

Můj manžel a děti vidí nejsilnější stránku lednice ve výrobníku ledu a v automatu na vodu. Lednice se musí připojit na vodovodní potrubí a pak už si jen můžete den co den užívat chlazenou filtrovanou vodu. Připojení je velmi nenápadné díky 6 mm slabé flexi hadičce, kterou můžete například schovat do podlahové lišty – jako my. U automatu si dále můžete zvolit, zda chcete drcený či kostkový led. Kostky ledu jsou tedy větší, než jste zvyklí – jedna kostka je dlouhá 6,5 cm a z automatu většinou vypadnou 2 – 4 ledy naráz.

Podle průzkumů je ideální teplota v ledničce 4-5 stupňů a v mrazničce -18 stupňů. Teplota -18 stupňů zastavuje činnost mikroorganismů a maso nám tak vydrží 3 měsíce až 1 rok. A pokud máte zase v ledničce více než 4-5 stupňů, hrozí přemnožení nebezpečných bakterií. Určitě byste neměli mít v ledničce více než 8 stupňů.  My máme zatím nastaveno na 5 a -15 stupňů, ale v mrazáku se chystám přitvrdit na doporučených – 18 stupňů. Jinak v naší 10 let staré lednici zn. Indesit netuším, kolik jsme měli stupňů, ale nikdy jsem nejedla tak krásně vychlazené dortíky, jogurty a další suroviny. :hearts: Podle ankety na MK jsem zjistila, že přibližně 86% z Vás má teploty v chladničce i mrazničce nastaveny správně, dle doporučení výrobců lednic na 4-5 stupňů a – 18 stupňů pro mrazák. I my nyní toto procento navýšíme!  

Závěrem bych shrnula a vyzdvihla plusy a mínusy této Side by side chladničky.

PLUSY:

+ design - černá nerez barva působí luxusně a masivní madla design jen podpoří

+ třída energetické úspornosti je A++, což je špička pro americkou lednici (běžně se u amerických lednic počítá s vyšší spotřebou)

+ hlučnost - s 39 dB o ledničce absolutně nevíte

+ No Frost technologie

+ technologie Twin Cooling Plus

+ čistý objem lednice je neodolatelných 609 litrů

+ skrytý displej, aby se zachovala minimalistická elegance lednice

+ na displeji jedním kliknutím nastavíte teplotu chladící části a teplotu mrazáku

+ výstražný signál dveří

+ nápojový automat připojený na vodovodní potrubí (vodu máte 24h denně chlazenou)

+ led i tříšť

+ úsporné LED osvětlení

MÍNUSY:

- vyšší pořizovací cena

- chybí přihrádka na víno, tu si ale můžete dokoupit

- v kuchyni musíte počítat s větším prostorem pro tuto lednici a navíc pro otvírání jejich dveří

- police mají pevně dané místo - nemůžete je měnit dle potřeby

Musím ledničku jedině doporučit. Nejenže mě uchvátila svým designem, svými technologiemi, ale věřím, že značka Samsung je sázka na jistotu.

#test_samsung2

#recenze

Čti celý článek
janule_ul
13. pro 2018 Čtené 63x

Když mi přišlo oznámení o testování, tak jsem ani nevěřila, že se to povedlo! Děkuji za tu příležitost.  

Se synem (5 let) hrozně bojujeme každý podzim s nachlazením. Obvykle od konce října až do Vánoc jsme byli uvězněni v kolotoči kašel+rýma. Letos jsem se rozhodla zkusit bojovat dříve, než se něco objeví. Nasadila jsem homeopatika a dceřin vitamín D. A musím říct, že jsem novým, velkým fanouškem homeopatik. V kombinaci s rybím olejem zatím sklízíme úspěch. Nějaký bacil to zkusil, ale velmi rychle si to rozmyslel. 

Tím se dostávám k testování. U rozbalování byla dcera a jako správná žena studovala složení.. Stejně jako já usoudila, že obsažené kyseliny a vitamíny prostě musí pomoci! 

Na první pohled mě zaujal obal oleje s ovocnou příchutí a už jsem se těšila na ochutnání. 

Manžel se na testování moc netvářil, protože přeci je to rybí olej, který bude smrdět.. Omyl!

Ovocný olej voní krásně po žvýkačkách. Z citronového oleje je opravdu cítit výrazná citronová vůně. 

Jde se ochutnávat! Syn rozhodl, že první přijde na řadu ovocný. I přes jeho vůni nás chuť nenadchla. Rybina cítit není, ale chuť je těžká a zvýrazní se olejová konzistence. Citronová příchuť měla větší úspěch jak u zapojených dospělých, tak i u dětí. Ano, každá návštěva musela ochutnat. Bohužel u oleje chybí odměrka,což vidím jako nedostatek. Naštěstí jsme si poradili. 

Dávali jsme dohromady hodnocení jako ve škole. 

Ovocný nám vyšel na 3. U syna tedy na 5,ale když je to tak zdravé, tak to tedy zvládne pít. 

Citronový za 1. Neumím si představit, jak lépe by mohl rybí olej chutnat. U syna na 3,ale na 1 jsou jen palačinky, meloun a lívance, takže to je velmi dobré hodnocení. 

Každý, kdo si rybí olej Moller pořídí, musí počítat s tím, že to není sladký sirup na kašel, ale opravdu olej. Olej se úžasnými účinky.

Citronový rybí olej Moller si našel místo u nás doma a rozhodně ho doporučuji vyzkoušet. 

#test_mollers  #recenze

Čti celý článek
sluneccnicee
11. pro 2018 Čtené 22x

Když se mi na koníkově poště objevila zpráva o testování  hračky TMTOYS s prasátkem Peppou a její rodinou. Měla jsem jasno a zapojila jsem se hned  do soutěže.

Prasátko PEPPA – u nás se ji říká PEPPINA, bráška Tomík, maminka a tatínek, zebra Zoja, ovečka Zuzka,Péťa a Rebeka. Je to  veselá  parta, která  naši domácnost navštěvuje  skrze televizi  několikrát týdně. Jakou  radost jsme měli, když jsme  zjistili,že jsme byli mezi výherci. No paráda. Dcerce jsem nic neřekla. Jen, že nám paní poštačka má dovést balíček. Každý den jsme vyhlížely  kdy konečně doveze NÁŠ DOMEČEK.

Hurááááá  paní poštačka je tu. Balíček jsme převzali a utíkali nadšeně domů. Doma proběhlo radostné zkoumání krabice. Neustále se ptala "maminko co je tam". Při samotném rozbalování by se  dala nervozita, zvědavost krájet. Vůbec neměla ponětí co tam bude. Spatřit ten radostný šok stalo za to. Až mi slzička ukápla. "MAMINKO MAMINKO,  TO JE PEPPA  TO JE PEPPA…. JUCHUUUU JÁ  MÁM PEPPU…. A TADY JE TLUSTOCH TATKA."

Opravdu se překvapení podařilo. Při rozbalování ji pomáhala mladší  sestřička Magdalénka. Ta tatínka hned zabavila a začala zkoumat ručičky a nožičky. Také nezapomněla  ukázat jak prasátko dělá. Sestavování  nábytku šlo jako po másle. Vana se usadila do  koupelny na své místo kde měla nachystané malé doličky. Jediné s čím pokaždé bojujeme jsou schody do patra a schody k postýlce. Ty neustále vypadávají. Hned jsme měli  celou rodinku  pohromadě  a celá rodina se usadila na gauč a koukala na televizku. Mile nás překvapilo, že mají sedačky dolíčky na zadečky. 

Během chvilky už se Tomík s Peppinkou  koupali společně ve vaně. Ta sprcha  mě opravdu pobavila. Když se šel koupat tatínek měl co dělat aby se tam vešel. Maminka mezi tím v kuchyni připravovala dort… Peppina má prý narozeniny sdělila mi starší dcera. Ja na to málem zapomněla. 

Pepinka s Tomíkem nachystali na zahrdce židličiky a stoleček aby mohli oslavit Peppy narozeniny. Po oslavě se Peppa a Tomík odebrali do postele aby si odpočinuli. Byl to pro všechny náročný den. 

Na testování jsme  měli  čtrnáct dní. Bylo zajímavé pozorovat  jak dětská fantazie funguje. Pokaždé si postavičky našly novou zálibu. Rozárka je vyvezla autem od IGRÁČKU do LEGO ZOO. Prostě i hračky si umí užít príma den.

Hodnocení maminky:

Postavičky jsou celé plastové a mají  pohyblivé ručičky i nožičky. Měla jsem ze začátku  strach aby  je  naše mládě neurvalo a nesnědlo.Přece jen jsou to takové tenké končetiny. Barevně jsou přesně jako v televizi. Detaily jako jsou důlky v gauči mě  potěšily. Někdy se s postavičkami musí déle manipulovat  než se postaví. Tatínek rád přepadává. Možná by nebylo špatné kdyby domeček obsahoval více vybavení. Už se těšíme, až Ježíšek donese Peppy kamarády.

Moc není dořešené schodiště do mezipatra. Dcera ho samotná nemá šanci přidělat. I já s tím mám někdy problém. Jinak moc děkujeme celému týmu, že jsme se mohli podílet na testování  tak parádních hraček.

#test_tmtoys a #recenze 

Čti celý článek
hanka1985
11. pro 2018 Čtené 18x

Usmálo se na nás štěstí a s obrovskou radostí můžeme sdělit, že jsme byli vybrání k testování vláčku od TM Toys s prasátkem Peppou. Děti nemohly dospat, až konečně zazvoní pošťák s balíčkem a budou si s vláčkem moci hrát. Pohádka Prasátko Peppa je totiž u nás už delší dobu nejsledovanější seriál.

A den D je tady! Pošťák zvoní u dveří, děti skoro ani nepozdraví a berou mu balíček z ruky, slyším jen potichu děkujeme a nashledanou. Problém nastal, když se nemohli dostat k hračce. Byla přišroubovaná k obalu a než jsem se dostali k samotné hračce, chvíli to trvalo. Kristýnka s Honzíčkem se začali hádat o to, kdo si první do ruky vláček vezme. Musela jsem zasáhnout a každý dostal jednu figurku, Kristýnka prasátko Peppu a Honzíček postavičku Tomíka, brášku Peppy.

A světe div se, necelé dvě hodiny jsem o svých dětech nevěděla, hrály si v pokoji s takovým nadšením, že ani na zavolání večeře neslyšely. Tato skvělá hračka, ze které děti byly a jsou unešeny, se skládá z lokomotivy a dvou vagónků, vagónky jsou od sebe oddělit a jsou krásně barevné. Vagónky hezky drží u sebe a neoddělují se samy od sebe a nemusím chodit a dětem je neustále spravovat, že se jim opět oddělily.

Lokomotivu řídí další skvělá postavička, a to dědeček Peppy -  George. Ten  má nohy zapuštěné vevnitř, takže nejde vytáhnout. Na přední straně lokomotivy je očko, kde se dá přivázat šňůrka a dá se s ní jezdit po podlaze.

Postavičky Peppy a Tomíka mají pohyblivé horní končetiny a vypadají opravdu „realisticky“. Hezky se dají posadit do vláčku, kde mají své místo. Postavičky Peppy a Toma jsou odolné a pevné a děti si s nimi nejen hrály doma, venku, ale i s sebou do vany si je brávaly.  Kristýnka s postavičkou Peppiny dokonce i spávala, měla ji v minipostýlce hezky pod peřinkou a zpívala ji každý večer ukolébavku. Vláček prošel testováním i ve školce s více než dvaceti dětmi a „přežil“. Děti i paní učitelka byly nadšení.

K testování se dostala i naše nejmladší dcerka, sedmiměsíční Eliška, s vláčkem zkoušela jezdit po podlaze, líbil se jí zvuk, která kolečka vydávají. A neodolala vyzkoušet i postavičky Peppy a Tomíka, zda nejsou k jídlu.

Závěrem bychom chtěli moc poděkovat Modrému koníku, že jsme měli možnost testovat tuto skvělou hračku, moc jsme si to užili a určitě nezůstaneme jen u jedné DĚKUJEME.

#test_tmtoys a #recenze

Čti celý článek
kolka357
11. pro 2018 Čtené 19x

S Natálkou jsme díky Modrému koníku měly možnost testovat dětskou hračku Octopi od společnosti TM Toys, která má především sloužit k lepšímu usínání. Konkrétně u nás se zabydlel roztomilý krabík. Už při rozbalování mě mile překvapila velikost hračky. Plyšáček je totiž poměrně velký, a tak se opravdu může stát plnohodnotným parťákem nejen při usínání, ale i během dne při hraní.

Na dotek je hračka příjemně plyšová, takže k mazlení a hlazení vyloženě vybízí. K samotné hračce také patří plastový majáček, který slouží k projekci hvězdné oblohy na strop a také k hraní ukolébavky. Hračka nabízí možnost zapnout obě funkce dohromady, či každou zvlášt. Navíc má nastaveno automatické vypnutí po 10 minutách, takže nehrozí, že bude hrát a svítit celou noc. Největší vychytávkou tohoto pomocníka při usínání je určitě možnost zapnout majáček v režimu, kdy začne hrát a svítit v případě, kdy se dítko plyšáčka dotkne nebo se s ním začne mazlit. Musím uznat, že ač jsem tomu nevěřila, nám to několikrát při usínání pomohlo. Když jsem malou uložila ke spánku, tak jsem ji řekla, ať kdyžtak pohladí krabíka, kdyby nemohla spinkat. Opravdu jsem pak v chůvičce několikrát zaslechla ukolébavku, která hrála díky tomu, že se Natálka plyšáčka dotýkala.

Natálka je velká milovnice dudlíků, takže krabíkovo dudlík nezůstal bez povšimnutí. Původně byl tedy přišitý z každé strany nitkou, ale tu jsem musela hned druhý den odstřihnout, aby se dal dudlík vyndat. Naštěstí lze dudlík i tak vrátit krabovi do pusy a stále dobře drží. Několikrát byl náš krab o dudlík okraden, na noc jsem dudlík tedy krabovi raději nedávala, aby nehrozilo, že Natálce třeba zaskočí. Možná by se to stát ani nemohlo, ale raději jsem to neriskovala.

Za sebe mohu říct, že ačkoliv jsem od hračky nečekala žádné velké zázraky, tak mě opravdu mile překvapila. Několikrát nám s usnutím opravdu pomohla, protože se Natálka zabavila sledováním noční oblohy a poslechem ukolébavek. O to více jí vše tohle zajímalo, když si majáček aktivovala sama tím, že kraba hladila. Samozřejmě to náš velký boj se spaním úplně nevyřešilo a byly večery, kdy s krabem hodila do rohu postýlky a spát prostě nechtěla. Ale i těch pár klidnějších večerů, kdy ji v postýlce uklidnil krab, bylo k nezaplacení. Tímto moc děkuji Modrému koníku za možnost testování hračky, které jsme si s Natálkou moc užily! :slight_smile:

#test_tmtoys #recenze

Čti celý článek
leniluki
11. pro 2018 Čtené 24x

Peppa nebo Katka?

Naše dítě v tom má jasno! Ale vezmeme to popořádku.

Jednoho dne, kdy se Maty už druhý týden nudil doma a dobíral antibiotika, zazvonil pošťák a přinesl obrovskou krabici. Byli jsme všichni zvědaví, co nám přišlo. O testování Matyho oblíbené hračky jsme věděli jen my, rodiče, a jemu jsme to nechali jako překvapení. Pro nás však bylo překvapením, která z hraček dorazí (a tajně jsme doufali v domeček s Peppou). :slight_smile:

A dorazila ... Peppa na pláži :slight_smile: To jsme si aspoň mysleli, ale náš syn nás vyvedl z omylu. Je to prasátko Katka, protože Peppa nosí přece červené šatičky.

Matýskovo nadšení bylo veliké, celé odpoledne ji nechtěl dát z ruky a měl štěstí, že pošta přišla v dobu, kdy jeho mladší bráška ještě spokojeně spal. Mohl si hračku prohlédnout pořádně sám a potom s ní seznámit i jeho.

A cože vlastně celá sada obsahuje?

 • mobilní telefon
 • lehátko
 • prasátko Peppa/Katka
 • hrad z písku

A všechno se to dá sbalit do pouzdra ve tvaru prasátka Peppy. Máte tak jistotu, že se nic neztratí. Mobilní telefon byl oblíbencem číslo 1. Je rozdělen na 6 políček a zachycuje události vyobrazené na herní podložce – maják, krab, bábovka z písku, zmrzlina, tatínek a louže.

Každé z tlačítek vydává nějaký zvuk, jsou to zvuky krátké, trvají pouze pár vteřin. Dětem se nejvíce líbí zvuk u tlačítka bábovičky, kde se smějí Tomášek s Katkou/Peppou :slight_smile: Výhodou je, že se mobil dá pevně připojit k podložce, takže při přesouvání a cestování drží na svém místě a nehrozí rozbití. Nacvakává se jednoduše, děti to po první ukázce zvládnou samy.

Lehátko má jednoduchý design a je opravdu stabilní, Katka/Peppa už tolik tomu lehátku uzpůsobená není, takže to chce opatrnost a klidný terén. Na cestě ve vlaku nám Katka z lehátka neustále padala.

Prasátko Peppa/Katka má mírně sklápěcí nožičky, takže při skrčených nohách může budit dojem, že sedí. Jinak je celá plastová, jediný otvor je ten u nožiček, děti si ji vzaly s sebou i do vany a za chviličku byla zcela suchá.

Hrad z písku byl pro nás zpočátku záhadou, zkoušeli jsme, jestli je to sedačka či vanička, až nás to trklo. Bábovička se dá použít i do kinetického písku jako klasická bábovička.

A protože dětská fantazie je mocná a hlavní obal, do kterého všechno pohodlně zavřeme, vnímá většina nás dospěláků pouze jako obal s herní plochou uvnitř, děti byly nadšeny i z něj. Maty ho dával všem kolem před obličej a vykřikoval: "Jsem Peppa!" nebo: "Miki je Peppa!"

A jaký je náš závěr celého testování?

Děti si ho užily moc. Peppa s námi absolvovala všechny cesty, které jsme během 14 dnů podnikly. Jela vlakem, autobusem, autem, byla se podívat ve školce a dokonce už vystřídala dvoje bydlení. Oba domy už jsou ale opět v krabici, protože stavebnice dětské hrátky úplně nevydržela.

Děti, které milují příběhy s Peppou a její rodinou určitě, určitě hračka potěší. Matýsek si s ní přehrával snad všechny díly, které zná zpaměti. Za mě ale velké mínus, že je tam opravdu jen jedna postavička. Matýsek si vypomáhal různými figurkami, co doma má, nebo měl ostatní členy jako přítele na telefonu. TM Toys ale myslí i na toto a prodává figurky i zvlášť, takže  kamarády je možno přikoupit, nebo vybrat jinou sadu, která je již obsahuje. Za mě osobně je to fajn balení na cesty, kdy se všechno sbalí pohodlně do batůžku, je to lehoučké a děti si své zavazadlo unesou samy.

Moc děkujeme @konik_testuje a TM Toys za možnost vyzkoušení této hračky, určitě nezůstane zapomenuta a děti se k ní budou i nadále rády vracet.

#test_tmtoys #recenze

Čti celý článek
sitemaka
11. pro 2018 Čtené 63x

Když se tady objevilo, že se budou testovat pračky Samsung, nechalo mě to chladnou, ani psát jsem nechtěla, jaká je totiž šance, že zrovna mě vyberou. Ale pak jsem si řekla, že za napsání pár slov nic nedám a napsala. Když jsem o několik dní později uložila syna, uvařila si kávu a šla se podívat, co se tu děje nového, svítila mi tam jedna soukromá zpráva, tak jsem klikla.

Ahoj,
s radostí ti oznamujeme, žes byla vybrána pro testování pračky Samsung. Gratulujeme!

No co Vám budu povídat, seděla jsem a koukala na tu zprávu jak tele. Pak mi to došlo, tak jsem honem volala manželovi, abych se o svou radost podělila. Poslala jsem dle instrukcí svoje kontaktní údaje pánovi ze Samsungu a čekala.

A čekala a čekala a ze Samsungu se nikdo neozýval, jen tady z MK mi chodili zprávy, co je nového, jestli už se někdo ozval... Neozýval se nikdo a já už pomalu přestávala věřit, že nějaké testování bude. A pak... 23.10. zazvonil telefon a moc milá paní ze Samsungu se se mnou chtěla domluvit, kdy mi mohou pračku přivézt a nainstalovat. Ted den D byl 30.10. dopoledne.A já se zas začala těšit.

30.10. v půl druhé odpoledne zastavilo před naším barákem auto a na první pohled bylo vidět co nám veze. Pán, který nám pračku dovezl byl veliký sympaťák, musela jsem mu rozšířit obzory a vzsvětlit mu, co je to Modrý koník a on mi za to krásně vysvětlil, jak zacházet a jak se starat o naši novou pomocnici a povídání s ním bylo tak fajn, že jsem vám to zapomněla dokumentovat.

Nahoře na pračce je krásný stříbrný volič cyklu. Displej, který zobrazuje informace o atuálním programu a odhadovaný zbývající čas. Pokud dojde k potížím, zobrazí se informační kód. Vedle displeje jsou ještě dalsí volitelné ikonky:

TEMP: stisknutím změníte teplotu vody pro aktuální program.

RINSE: stisknutím změníte počet máchání u aktuálního cyklu.

SPIN: Stisknutím změníte čas odstřeďování pro aktuální program.

OPTIONS: stisknutím tlačítka vzberete možnost. Dostupnost voleb závisína cyklu.

BUBBLE SOAK: Bubble soak pomáhá odstranit širokou škálu odolných skvrn. Po výběru funkce bubble soak je prádlo důkladně namočeno ve vodních bublinkách, což zajištuje účinné praní.

EASY IRON: Snadné žehlení! Rychlost odstřeďování se snižuje, aby se zmenšilo pomačkání prádla.

SMART CONTROL: po stisknutí smart control můžete pračku ovládat pomocí mobilního zařízení.

Pračka nabízí spoustu pracích programů na různé druhy prádla. Některé jsem si velmi oblíbila, jiné mi naopak nevyhovují, nebo mě mrzí, že nejdou upravit.

BAVLNA: Pro bavlnu, prostěradla, ubrusy, spodníprádlo, ručníky nebo trička. Čas praní a počet cyklů máchání je automaticky nastaven dle náplně. Můj nejoblíbenější program! Teplota je 40 a jde zvednout až na 90, otáčky 800-1400.

EKO BAVLNA: Optimální výkon při nižší spotřebě energiepro bavlnu, prostěradla, ubrusy, spodníprádlo, ručníky nebo trička. Za účelem úspory energie může skutečná teplota praní nižší než specifikovaná teplota. Tento program jsem si taky velmi oblíbila, jsem doma, nikam nespěchám, takže mi nevadí, že je program delší, ale šetří energii.

SYNTETIKA: Pro blůzy nebo trička vyrobená z polyesteru (diolen, trevira), polyamidu (perlon, nylon) a podobně. Tenhle program jsem vůbec nepoužila, bez toho můžu být.

JEMNÉ PRÁDLO: Pro citlivé tkaniny jako vlákno z umělého hedvábí, viskóza a syntetika. Pro nejlepší výkon praní použijte tekutý prací prostředek. Kratší program a u mě měl úspěch, teplota jde nastavit 30-40 stupnů.

MÁCHÁNÍ A ODSTŘEDOVANÍ:Další máchání po aplikaci aviváže na prádlo.

ČIŠTĚNÍ BUBNU: Vyčistí buben pračky odstraněním špíny abakterií. Vyčistí gumové těsnění dveří odstraněnímnečistot z těsnění. Proveďte po každých 40 praních bez použití pracího prostředku nebo bělidla. Po každých 40 praních vás pračka automaticky upozorní. Zkontrolujte, zda buben je prázdný. K čištění bubnu nepoužívejte žádné čisticí prostředky. Tahle funkce mi přijde hooodně dobrá! Nevím jak vy, ale já čistila pračku, jen když jsem si vzpomněla, měla na to čas... A tahle si o to řekne sama a ještě stačí zmáčknout jediný čudlík!

15 RYCHLÉ PRANÍ: Lehce znečištěné oblečení o objemu méně než 2,0 kg, které chcete rychle vyprat. Používejte méně než 20 g pracího prostředku. Použití více než 20 g může zanechat zbytky pracího prostředku. U tekutého pracího prostředku použijte max. 20 ml tekutého pracího prostředku. U tohoto programu jsem byla upozorněna, že ho nemám používat moc často, že se rychleji ničí prádlo, dělají se na něm žmolíky.

EXTRA RYCHLÝ: Rychlý průběh do 39 minut pro běžné oblečení jako spodní prádlo a košile. Doba cyklu se bude lišit v závislosti na stavupřiváděné vody, náplni a typu prádla.

SUPER ECO: Technologie Ecobubble pere při nízké teplotěa pomáhá snížit spotřebu energie.

TMAVÉ OBLEČENÍ: Dodatečné máchání a snížené otáčky odstřeďování zajišťují šetrné praní a důkladné vymáchání.

VLNA: Specifická vlna pratelná v pračce při náplninižší než 2,0 kg. Funkce cyklu WOOL (VLNA) jemně pulzujea namáčí, čímž chrání vlákna vlny před smršťováním a kroucením. Doporučuje se používat neutrální pracíprostředek.

OUTDOOR: Pro horské oblečení, lyžařského oblečení asportovního oblečení, které jsou vyrobeny zfunkčních materiálů, jako je spandex, streč a mikrovlákna.Vyhledem k tomu,že mám doma sportovce,další můj hodně oblíbený program.Teplota 40,otáčky nižší a prádla jen do 2 kilo.

Lůžkoviny: Pro povlečení, prostěradla, přikrývky atd. Nejlepšího výsledku dosáhněte praním pouze 1 typu lůžkovin. Ujistěte se, že náplň je nižší než 2,0 kg. Tento program mě úplně neoslovil, jsem zvyklá prát ložní prádlo na vzšší teplotu, tady jde jen na 40 a i omezení hmotnosti, mě tady trochu zaskočilo...

Speciální funkcí na této pračce je AddWash. Pro mě top topů! Pokud zapněte pračku a zjistíte, že jste tam něco nedali, nic se neděje. Stačí, když dáte pauzu a přídavnými dvířky, které jdou otevřít až o 130 stupňů, vhodíte zapomenuté prádlo a znovu pračku sepnete.

ODLOŽENÝ START: Tuhle funkci asi nemusím nikomu představovat. Prostě si start praní nastavíte tak jak potřebujete.

DĚTSKÁ POJISTKA: Aby děti nebo kojenci nemohly náhodněspustit nebo nastavit pračku, dětskápojistka uzamkne všechna tlačítka kromě tlačítka Napájení. U nás používám, protože nejmladší syn tak strašně rád pere, že bych se možná divila, kdyby mi vypral on.

SMART THINGS: Pro mě trochu španělská vesnice! Ano nejsem technický typ a tahle aplikace podle mě nepatří mezi ty snadné. Takže tohle u nás testoval, testuje a testovat bude manžel.

Když nastane problém, je na displeji se ukáže kód, ten najděte v návodu a rychle můžete problém odstranit. Mě se ukázal kod ddC, hned jsem běžela pro návod a zjistila, že se někdo asi nevědomky opřel o malá dvířka a ta se pootevřela, takže stačilo zavřít dvířka a bylo po problému.

Tak snad jsem vám tady sepsala vše, co by vás zajímalo, kdyby bylo něco, co by vás zajímalo a tady jste se to nedozvěděli, klidně mi napište tady pod článek :slight_smile:

Nakonec ještě moje malé shrnutí:

+TICHÁ

+VELKÝ BUBEN (fakt se tam vejde hoooodně prádla)

+DVÍŘKA NA DODÁNÍ PRÁDLA (to je veliká paráda, u nás velmi vzužitá)

+SNADNÁ OVLADATELNOST (zvládají to i naši kluci)

+VÝBĚR PŘEDNASTAVENÝCH PROGRAMŮ

+VELMI SROZUMITELNÝ NÁVOD (moc návody nečtu, ale kvůli vám jsem se překonala)

+PROGRAM NA SKVRNY (opravdu účinný, i když i tak používám a přípravky na skvrny)

+PROGRAM RYCHLÉ PRANÍ

+DĚTSKÁ POJISTKA

+MOŽNOST SLEDOVAT PRAČKU NA TELEFONU

+FUNKCE ČIŠTĚNÍ BUBNU 

+JE KRÁSNÁ

-SLOŽITÁ APLIKACE (ale jak už jsem psala,já jsem na tohle tele)

-NĚKTERÉ PROGRAMY (ale většinou se dají upravit)

A to je všeeeee, já jsem s pračkou velmi spokojená, děkuji, že jsem ji pro vás mohla testovat a v testování můžu pokračovat.

#test_samsung a #recenze 

Čti celý článek
pajinka85
11. pro 2018 Čtené 752x

Bylo to v srpnu, byl teplý den a schylovalo se k velké bouřce a pořádnému dešti. Seděli jsme s manželem společně u kávy ve Špindlu a koukali na děti na hřišti. Naše poklidné sezení vyrušil důležitý hovor z manželovi práce. A tak jsem i já vytáhla mobil a zabrousila na MK, kterého jsem už delší dobu zanedbávala. První příspěvek na společné zdi hlásal o možnosti zapojení do testování úžasné pračky od značky Samsung. Moji pračce už nějaký ten rok je a občas už potřebovala rande s panem opravářem. Byla to tedy jedinečná šance, jak přijít k nové "kámošce". Pár dní uteklo a já na to zapomněla. Seděla jsem večer u počítače a upravovala fotky. Během delšího  importu fotek jsem byla zvyklá obhlédnout sociální sítě. A v tu chvíli jsem to zjistila: Gratuluji, byla jste vybrána k testování...

Ubíhaly dny, týdny a pak i měsíce a ona se stále někde courala. Poslední den října jsem se dočkala. 

Milý a usměvavý pán zazvonil u dveří a hlásil, že mi veze radost. S manželem pračku usadili na místo, které bylo pro ni připraveno. Prošel se mnou základy, ukázal, jak se pračka nastavuje, zapíná a na co si dát pozor.

Ještě ten den se začalo testovat. 

Ovládání je naprosto jednoduché a intuitivní, je v češtině, takže i bez návodu si poradíte. Nejdůležitější ovládací prvek je kruhový volič cyklu. Při zapnutí naskočí můj nejoblíbenější program- Bavlna.

BAVLNA- 

nastavená je 40°C a největší počet obrátek při ždímání - 1400 a čas 1 hodinu a 23 minut. 

Program je určen na ručníky, ubrusy, spodní prádlo a trička. A teplota jde volit až na 90°C. Pokud chcete šetřit energii je tu program.

BAVLNA eco -

To je na mě příliš dlouhý program, ale pokud vím, že nepotřebuji šetřit čas, použiji tento program. Jen nejde nastavit nejvyšší teplota 90°C. 

Syntetika -

pro oblečení z polyesteru. V základu je teplota nastavená na 40°C , ale dá se zvýšit na 60°C. A čas je delší- 1 h a 59 minut. 

JEMNÉ PRÁDLO

Na citlivé tkaniny používám tento program. Je to krátký program o 30 minutách, v základu nastavený na 30°C a lze zvýšit na 40°C. Z pochopitelného důvodu má omezené otáčky na 800. 

MÁCHÁNÍ A ODSTŘEDĚNÍ 

Pokud je potřeba třeba dát zvlášt aviváž. 

VYPOUŠTĚNÍ / ODSTŘEDĚNÍ 

ČIŠTĚNÍ BUBNU 

Inteligentní funkce pračky. Hlídá, aby jednou za 40 praní jsme ji nechali pořádně vyčístit na vysokou teplotu. Vyčistí buben pračky a odstraní špínu a bakterie. Vyčistí gumové těsnění dveří odstraněním nečistot. Čistí se bez použití prášku a buben musí být prázdný. Zasahovat do nastavení nelze. 

LŮŽKOVINY

U tohoto programu jsem trošku na vážkách. Dětem barevné povlečení v tomto programu peru, stačí 40°C kvůli zachování barev. Ale naše bílé bavlněné a damaškové peru na 60°C a to mi tento program neumožní a má i omezené otáčky. A pro nejlepší vyprání uvádějí pouze 2 kg prádla. 

OUTDOOR

Horské a lyžařské oblečení , sportovní oblečení vyrobené z funkčních materiálů. Teplota pouze do 40°C a otáčky do 1200. A pozor-pouze 2 kg prádla na jedno praní. 

VLNA

Krátký program na vlnu, 40°C maximálně a otáček pouze 800. Za 38 minut hotovo. 

TMAVÉ OBLEČENÍ 

Další můj oblíbený program, který je přednastavený na 30°C a 53 minut, já však zvyšuji teplotu na 40°C. Tento program je obohacen o jedno máchání a má méně otáček. Při sušení v sušičce, ale nejraději dávám nejvyšší otáčky. Sušička to sama zase pěkně narovná. 

Super ECO

Technologie Ecobubble pere při nízké teplotě a pomáhá snížit spotřebu energie. Pere 1h a 10 minut, teplota nelze nastavit a prádlo je vyprané stejně dobře jako při klasickém programu. Bohužel má omezení jen na 4 kg prádla.

EXTRA RYCHLÝ 

Praní pouze 39 minut. V návodu píší , že je na spodní prádlo a košile , ale má omezení na 40°C. Tento druh peru spíše na 60°C a proto extra rychlý použiji v případě, že potřebuji přeprat jen třeba propocené tričko bez fleků. 

15 RYCHLÉ PRANÍ 

To je záchraný bod pouze na 2 kg prádla. Použít malé množství prášku a nepoužívat často. Pere to intenzivně a může oblečení poničit. Takže spíše v případě nouze. 

Samozřejmostí je FUNKCE ODLOŽENÝ START. To použvám velmi často. Chodím běžně spát o půlnoci a prádlo připravím na praní a start odložím na pátou hodinu, aby ráno bylo vypráno. 

Další úplně nejlepší věc je funkce AddWash. Pokud zapnete pračku a uvědomíte si, že něco jste tam nedali, nemusíte pračku zastavovat, čekat až se odemkne, vložit prádlo a znovu zapnout. Stačí dát jen pauzu a hned malinkými dvířky přihodit prádlo do bubnu. 

Funguje to téměř vždy, ale pokud byste trefili zrovna dobu, kdy je pračka naplněna horkou vodou nad 50°C, může se stát, že to vyhodnotí, že vás to tam nepustí. Zatím se mi to nestalo. A pozor při zavírání, abyste nezavřeli prádlo do dvířek, mohlo by se poškodit prádlo, ale i těsnící gumy. 

DĚTSKÁ POJISTKA

Toto určitě ocení hodně z vás. :slight_smile: Po dobu 3 sekund podržíte + a - Já jsem nepoužila ani jednou. Moje kluky to baví a vědí už co mačkat. Hlavně ten nejmladší, ten to učí i Tobíka :slight_smile:

SMART THINGS

Pokud máte chytrý telefon s Android a nebo iOS, můžete využít mobilní aplikaci. Je to specifické nastavení, a proto k tomuto určitě koukněte do návodu a ještě asi lépe, strčte návod manželovi. 

V této aplikaci můžete sledovat v jaké fázi je cyklus a zbývající čas praní, zjištění závady, sledování spotřeby,počet cyklů praní a upozornění potřeby čištění bubnu. Také vám to může provádět týdenní nebo měsíční analýzu o stavu provozu spotřebiče. Dále je tu možnost vytvoření vlastního programu na základě typu materiálu a stupni znečištění. Ale aplikace nás potrápila a někdy funguje a jindy ne. A je poměrně složitá. 

Hezky se o ni starejte, občas ji dopřejte pořádnou očistu. Čerpadlový filtr se doporučeje čistit 6x ročně, aby se předešlo ucpání. Nejlépe pod tekoucí vodou a starým zubním kartáčkem. Dávkovač pracího prášku jde snadno vyndat  a také vyčistit kartáčkem.

Odstraňování problému

Návod si určitě nechte někde po ruce, když přijde chyba, její kód se zobrazí na pračce a vy díky tomu jednoduše v návodu najdete, kde je problém. Chyby jsou popsány srozumitelně. Problém vám pomůže vyhodnotit SmartThings (mobilní aplikace) Odstranění závad jsem nemohla vyzkoušet, naštěstí stále pere bez problému. :slight_smile: 

Svou původní pračku jsem darovala jedné mamince, která ji moc potřebovala a pračka stále pere. Novou jsem testovala měsíc, za tu dobu už po mně chtěla jedno čištění a do dalšího nechybí moc. 

Velmi mi vyhovuje rychlost praní. Přesně mi to vychází se sušičkou, takže jen přehazujeme. 

Po dokončení praní hraje milou melodii, aby dala vědět, že je dopráno. Ale to můžete i sledovat na mobilu a na pračce zvuk vypnout, pokud by vás rušil. 

V náš uklízecí den stihnu vyprat povlečení a prostěradla celé rodině v rekordním čase a zase v klidu po dosušení povléct. Někdy, když je čůrací noční nehoda, stihnu s tím vším vyprat i celou peřinu a podložku. Dříve jsem to stíhala jen tak tak. 

Moje shrnutí

Výhody:

+tichá

+jednoduché ovládání

+rychlé praní 

+přednastavené optimální nastavení 

+dodatečné doplnění prádla

+možnost otevření dvířek okamžitě po doprání, žádná časová prodleva

+velký buben 

+ekologické praní při nízkých stupních teploty vody 

Nevýhody: 

-u některých programů bez možnosti vyšší teploty 

-aplikace je náročná a často se odpojuje od pračky 

-omezení váhy u některých programů

Děkuji, že jsem dostala možnost testování tohoto úžasného produktu. Pevně věřím, že recenze byla přínosná a pomůže dalším při výběru pračky do své domácnosti. 

#test_samsung #recenze

Čti celý článek
paperilla
11. pro 2018 Čtené 19x

V úterý nám dorazil balíček rybích olejů Möller´s Omega. Musím přiznat, že jsem byla asi jediná, kdo měl doma radost.

Manžel si vzpomněl na své dětství, kdy do něj maminka dostávala lžíci rybího oleje denně pod různými záminkami. Spousta z nás si na to vzpomíná také, že? Já mezi ty "šťastné" nepatřila a tak jsem bez jakýchkoliv předsudků otevřela první lahvičku. Přiznávám, trošku nalomená manželovým opovržlivým komentářem jsem byla, ale jako každá správná maminka, jsem k tomu přistupovala racionálně s vidinou, že nás to třeba ochrání před každoročními podzimními virózami....... Otevřela jsem Möller´s Omega s citronovou příchutí. 

Přivoněla jsem k ní a už tím jsem byla mile překvapena. Žádný rybí zápach, prostě svěží vůně citrónu - paráda. Nalila jsem si na lžíci a ochutnala. Opět jsem byla mile překvapena, protože ani tady stopa po "rybině". Zavolala jsem manžela, ať jde vyzkoušet, že je to rybí olej bez rybího zápachu i chuti. S lehkou nedůvěrou ochutnal a byl nadšen. Huráááá, tak pokud to chutná takovému odpůrci, jako je můj manžel, tak u holčiček nebude určitě problém. Otevřela jsem tedy i druhou lahvičku Möller´s Omega s ovocnou příchutí pro děti. Ta voněla krásně jako žvýkačky, takže zase žádné stopy po rybách. A jak chutnal? Příjemně ovocně. 

Prosím, nepodléhejte vzpomínkám a věřte, že jak se mění vše okolo nás (mi nestárneme :grinning:slight_smile:, tak i rybí olej se od našeho dětství dokázal pěkně zamaskovat :slight_smile: Za nás tedy dostávají oba oleje 1 a doufám, že naplní mé očekávání a společně s konzumací ovoce nás ochrání od podzimních viróz a nachlazení.

#test_mollers #recenze

Čti celý článek
gumovamedvidka
11. pro 2018 Čtené 31x

Předem bych strašně moc chtěla poděkovat MK, že jsme se mohli tohoto testování zúčastnit. Dlouho jsem po rybích olejích značky Moller's pokukovala, ale nějak jsem se pořád nemohla odhodlat ke koupi. A pak přišel ten den, kdy zazvonil pošťák a donesl balíček na testování.

Nejdříve jsme zacali testovat citronovou příchuť. Voní nádherně a vůbec v ní nejde cítit rybina. Což, mám jeste v živé paměti, když jsem rybí tuk jedlá já :slight_smile: A jak krásně tento olej voněl, tak krásně i chutnal. Plná citronová chuť bez známky rybího aroma. Skvělý olej, který postupně ochutnala celá rodina a také kamarádky, které stejně jako já, váhaly s koupí. Všem moc chutnal. Citrónovou příchuť jsme testovali týden.

Druhý testovací týden jsme otevřeli ovocnou příchuť. Musím říct, že ta voněla jako žvýkačky, ale vůně žvýkaček nepřebila rybí vůni. Upřímně mě se ani nechtělo tuto příchuť ochutnat, ale ochutnala jsem a bohužel i v ní, jsem cítila rybinu :frowning2: Zajímavé je, že dospělí, ji tam cítili, ale dětem tato příchuť chutnala víc, než citronová :slight_smile:. Emičce tahle příchuť chutná více, každé ráno se těší, až si dá žvýkačky na lžičku :slight_smile:

Za 14 dní testování, neproběhla žádná nemoc a to byla před testováním snad 3týdny pořád nemocná. Chodila do školky, kde proběhly snad všechny nemoci, ale Emičce se vyhly. Jestli to bylo rybím olejem nebo ne, uvidíme za delší dobu, ale pokud někdo váhá, zda koupit nebo ne, jděte do toho! Já ještě na posílení imunity dávám každé ráno 3 kuličky rakytníku :slight_smile: 

#test_mollers #recenze

Čti celý článek
hhranolka
11. pro 2018 Čtené 30x

Neděle se s nedělí sešla a je čas na napsání mojí, naší rodinné recenze na Möller's Omega 3. Je to doplněk stravy obsahující rybí olej z norské přírody.  A jak v popisu píšou: Je vyráběn tradičním způsobem z tresčích jater volně žijící tresky arktické a je bohatým zdrojem Omega 3 (EPA, DHA), vitaminu A, D a E. 

Což je přesně to, co má rodina potřebuje, jelikož já ryby nejím a protože mi smrdí a nedělá se mi z nich uplně dobře, tak je ani nevařím. Dětem kupuji vždy již hotové rybí výrobky, ale to rozhodně nepokrývá stanovené denní množství.

Jak probíhalo testování - jako vždy musím pochválit Modrého koníka, protože organizace celého testování je naprostá bomba, od první informace, velmi rychlé dodání a přesné instrukce. Balíček přišel dobře zabalený a v něm dvě balení příchuť citronová a ovocná pro děti. 

Dceři se hned na první pohled moc líbilo dětské balení - je fakt pěkně graficky zpracované a vyloženě láká k nápuku a konzumaci.

Je sice psáno, že je vhodný pro děti od tří let, ale dle složení jsem se rozhodla, že i naší dvouleté nijak nemůže ublížit, ale jen jí může pomoci, takže tastování se vlastně jako první ujala naše dvouletá dcera. Dávkování 5 ml během jídla, je jedna hodně plná čajová lžička, nebo na dně štamprdlete, což se nám osvědčilo více. Nalila jsem to jako veliké slečně do štamprdle a jak byla spokojená. Ovocnou příchuť přirovnávám tak trochu jako ke žvýkačce, nebo pastě tuti-fruti. Pozor, je to opravdu olej. V první chvíli se mi to zdá tak nějak bez chutě a ten ovocný ton je cítit až poté. 

Citronová varianta je pro dospěláka rozhodně lepší, jemnější, né tak výrazná a děti, si změny skoro ani nevšimly. Musela jsem zkusit, jak budou reagovat na citronovou přichuť.

Je pravda že rybu jako takovou necítím, ale protože vím, že to je z ryby, tak mi olej nějak podvědomě nechutná. Ale jsem ráda, že děti z toho nic necítí, ani jsem jim neřekla, že je to ryba a krásně mi ho jedí. Vždy si tedy musíme přituknout a říct si "Na zdraví!" Na posouzení, jaký vliv má na imunitu to zatím nemůžu říct. Já i manžel jsme po dobu testování zdraví. O starší dceru se jen něco otřelo a ta mladší od včerejška teploty a rýma... Byla to krátká doma a myslím, že pokud to má mít vliv na imunitu, je potřeba mnohem delší užívání.

#test_mollers  #recenze

Čti celý článek
miletr
11. pro 2018 Čtené 15x

V první řadě chci velice moc poděkovat modrému koníkovi za možnost testování rybího oleje a hlavně za to, že jsme byli vybráni zrovna my. Když jsem se dozvěděla, že jsme byli vybráni na testování, měla jsem obrovskou radost. Jednu zkušenost s rybím olejem od jiné značky jsme už měli s prostřední dcerkou za sebou, podávání bylo jako na houpačce, jeden den v pohodě, druhý den jsem ji přemlouvala a uplácela bonbonama, jen aby si olej vzala a ač měl vanilkovou příchuť, tak šla šíleně cítit i rybina a olej jsme ani celý nedobrali, proto jsem měla i trošku obavy, jak přijme ten od značky Möller's.

Když balíček dorazil, holky se na něj nedočkavě vrhly, ani jsem nestihla fotit a balíček už byl otevřený. :grinning:  Byla jsem velice mile překvapená, že nám dorazily na testování obě příchutě, jak ovocná, tak citronová.

Holky hned chtěly obě lahve otevřít, ale přesvědčila jsem je, ať si vyberou pouze jednu lahvičku a druhou otevřeme příště. Vyhrála to ovocná příchuť, nalákal je krásný design s rybičkou vytvořený přesně pro dětičky. :slight_smile: Překvapila mě vůně jako tutti frutti žvýkačky, člověk má hned chuť zakousnout se do celé lahvičky, ta vůně mi připomíná dětství a hlavně miluju bonbony s příchutí tutti frutti, takže jsem ani já neodolala a hned vyzkoušela s holkama.

Jako první chtěla olej ochutnat nejstarší Amálka, jenže ji zaskočila olejová konzistence a že olej sice voní jako tutti frutti, ale bohužel není slaďoučký, takže celá dávka skončila více méně všude okolo.

Měla jsem trochu obavy, že po tomto výstupu nebude chtít prostřední dcerka Olivie olej ochutnat, ale neodradilo ji to a olej v pohodě spolkla. V puse je ovocná chuť cítit až úplně na závěr, olejová konzistence není úplně tak hrozná, spolknout se dá, kdo má problém, může zapít, my to s Olivinkou zvládaly bez zapíjení. 

Druhý den mě Olivinka přesvědčila, ať otevřeme citronovou příchuť. Opět mě mile překvapila příjemná citronová vůně, žádná rybina a i v puse po ochutnání zůstane nakonec pouze svěží citronová chuť. Dokonce se ani po jednom oleji neprojeví po odříhnutí pachuť rybiny, což považuju za velké plus. Rybinu jsem lehce cítila až jeden den na rukách, kdy jsem si neumyla ruce hned po nalití a po nějaké chvíli se ta vůně rybiny projevila, ale jde snadno umýt mýdlem.

Zkoušela jsem přesvědčit Amálku, ať vyzkouší ještě jednou, že když už ví, co čekat, že ji to tak nezaskočí, ale nedala se zvyklat, až jednoho dne, kdy jsem přestala naléhat, došla sama, že to teda zkusí, ale tu citronovou, ale že to chce zapít, tak jsme nachystaly pití a hned po spolknutí oleje zapila vodou a tak to zvládá do dnes a to je zapřisáhlý odpůrce jakékoliv ryby. :slight_smile:

Oba oleje vyzkoušel i manžel, ne, že by mu vyloženě nechutnaly, ale dál užívat nechtěl, že to jako správny gentleman přenechá nám ženám a že jich má doma požehnaně. :slight_smile:

Dávala jsem ochutnat oba oleje snad každé návštěvě, co u nás za ty dva týdny byla a každý byl příjemně překvapený, že opravdu nejde cítit žádná rybina a sousedka hned usoudila, že pořídí domů dětem od Mikuláše. :slight_smile:

Ač je olej určený dětem od tří let, dávala jsem pidi dávečku i nejmladší Valerii a neměla problém ani s jednou příchutí, dokonce mě neustále tahala do ledničky s polévkovou lžící, že chce ještě. :grinning:

Ač se snažím podporovat imunitu dostatečným množstvím ovoce a zeleniny, holky dostávají každý den želé vitaminy, co dostaly od babičky, ven chodí přiměřeně oblékané a užívali jsme olej poctivě každý den, tak bohužel se tohle vrtošivé počasí podepsalo na všech členech rodiny, všichni jsme chytli rýmu a kašel. Naštěstí používám difuzér s eukalyptem, levandulí a tea tree olejíčkem, takže má nachlazení lehčí průběh. Manžel vaří čaje s listy rýmovníku nebo čaj z čerstvého zázvoru s medem. Občas je ale potřeba použít i chemické přípravky, např. léky na bolest a teplotu. 

Rybí olej značky Möller's můžu všem vřele doporučit. Obsahuje vitamin D, který je nezbytný k normálnímu růstu a vývoji kostí a zubů, DHA podporuje mozkovou činnost a vitamin A přispívá k udržení normálního stavu zraku a společně s vitaminem D podporuje i imunitní systém. Doporučená denní dávka je 5 ml, což je jedna kávová lžička. Jakmile olej spotřebujeme určitě pořídíme další. Věřím, že při dlouhodobějším užívání budou účinky oleje na těle poznat o moc lépe.

Klady:

- příjemná vůně obou příchutí

- žádný zápach rybiny ani po říhnutí, pouze lehce na rukách, když se hned neumyjí

- velké plus má nálevka, díky které není olej všude, ale opravdu pouze na lžičce, pokud člověk nepřeleje :grinning:

- myslím, že kladem je i velikost balení 250ml, které se má po otevření uchovávat v chladničce a spotřebovat do 3 měsíců, spotřebovat za tu dobu větší balení by mohl být pro někoho problém

- musím pochválit i povedený design balení, obzvlášť toho pro děti

Zápory:

- já osobně žádné neshledala :slight_smile: pouze co může být záporem z pohledu dětí, že když cítí tutti frutti vůni, tak čekají i slaďoučký sirup a zaskočí je olejová konzistence

#test_mollers  #recenze

Čti celý článek
klarina_f
11. pro 2018 Čtené 40x

Štěstí se unavilo. Konečně i já se mohla zapojit do testování s Modrým koníkem. K mému unavenému štěstí zrovna něco na podporu imunity. Rybí oleje s příchutí ovocnou a citronovou, od značky Möller´s. Na trhu je nepřeberné množství různých přírodních i méně či více chemických produktů. Zrovna rybí olej bych řadila k té (nej)lepší variantě. Asi mi nezajistí žádnou virózu nebo nesmrtelnost, ale určitě podpoří tělo, kterému se dostává aspoň troška správné péče.

                                                                        -----------

Pěkně od začátku. Musím říct, že mě velmi mile překvapilo, když jsem otevřela balíček a tam byly obě příchutě. Jak citronová, tak ovocná. 

Muž měl srandu, že budeme testovat zrovna rybí oleje. Hned si vzpomněl na své dětství. Zkřivila se mu pusa a začal dělat srandičky, že tohle fakt ne. Děti si ihned vybraly ovocnou příchuť a já moc dobře vím proč. Obal s rybičkou je uchvátil a mě vlastně taky. Pěkný design, roztomilá treska, pěkné barvičky.

Další dny už byly prakticky bez problémů a řečí. Každé ráno stejný rituál. Nachystat snídani, pití, dát rybí olej, zapít ho, posnídat a hurá do školky.

Zhruba po týdnu se muž přiznal, že ochutnal obě příchutě. Prý dobré, ale stejně fuj. Každopádně díky němu mi docvaklo, že rybí olej můžu ochutnat i já. Jako kojící jsem ochuzena o mnoho dobrot, naštěstí víno a rybí olej do toho nepatří. :grinning: A jak vše špatné přechází do mateřského mléka, tak doufám, že i to dobré si najde svou cestu. Samozřejmě tímto jsem rozšířila tým testovaných z tří na pět. 

Další den přišla na řadu citronová příchuť. Opět jsem si vzala lžičku a nalila z lahvičky. Rybí olej jsem v puse převalovala po jazyku. Citronová vůně a příjemná, lehká, svěží citronová příchuť.


Mě samotnou nadchla víc ta citronová příchuť. Jemná, lehká, svěží. Děti prakticky nepoznaly, že jsem jim druhý týden testování začala dávat citronovou příchuť. Nejdůležitější pro ně bylo a je, že "sirupek" můžou zapít. Pro mě je důležité, že i přes olejovitou konzistenci poslušně naklušou ke kuchyňské lince a lžičku oleje bez reptání sní. Jak prohlásila dcera: "Maminko tento mi nechutná, ale tento taky ne.".

První jsem si chtěla postěžovat, že k oleji není žádná štamprlka, stříkačka. Prostě něco na odměření dávky, ale nakonec se mi nejvíc osvědčila ta lžička. Ve štamprlce děti vždy trošku nechaly nebo si dcera začala vymýšlet, jak si to zředí vodou a dala mi možnost vzít mop a jít vytírat podlahu. Lžičku jsem naopak ještě využila a dala ji do pití nebo do misky s jídlem. Musím pochválit hrdlo lahvičky, protože opravdu ani kapka nazmar.

Doporučená denní dávka je 5 ml, nejlépe během jídla. První jsem poctivě odměřovala právě do štamprlky, ale nakonec jsem si to odměřila na lžičce. Plná, malá lžička má necelých 5 ml, takže vlastně i trošku šetříme. :grinning:

Bohužel je období, kdy tělo dostává zabrat. Chvíli pod nulou, pak nad nulou. Zataženo, sníh, déšť, mrholení a z ničeho nic sluníčko. A ten vítr... to je taky zmetek.

Ani nám se to nevyhnulo. Nachlazení. Rýma. Kašel. Nejvíc to odnesly dcery, syn se držel. Podporovat imunitu je docela složité. Aspoň u nás doma. Dcera si občas dá nějaké to jablíčko, mandarinku, banán, rajče, papriku. Syn občas to jablko, ovšem oba by ovoce jedly nejvíc s čokoládovým fondue.

Těšila jsem se, že do života zařadíme saunování, bohužel první a hned i poslední pokus nedopadl. Budu ráda za případné rady. ;) Když už nic jiného, snažím se děti oblékat s rozumem a zbytečně je nenavlíkat. Velkým pomocníkem mi je aromalampa s éterickým olejem - Eukalyptus nebo Tea Tree, protože jakmile přijde rýma, tyhle zázraky krásně pročistí vzduch a hned se lépe dýchá. Novým pomocníkem mi je i rýmovník. Na něj jsem četla hodně kladných recenzí, tak jsem zvědavá. Využití má opravdu veliké - čaj, sirup, do aromalampy, jídla, odhání dokonce hmyz a roste skoro jako plevel.

Když byl čas, energie a chuť (zní to jako sci-fi), zkoušela jsem i sirup ze smrkových výhonků nebo jsem vařila, hlavně sobě, domácí šípkový čaj.

                                                                        -----------

Myslím si, že tělu rybí olej od Möller's prospívá, každopádně jako všechno, i tohle vyžaduje pravidelné užívání. Nezabrání chřipce, angíně, ale pomůže tělu danou virózu lépe zvládat. Podzim/zima je náročná snad pro všechny, kteří bydlí na planetě Zemi.

Jako u všeho, chce to selský rozum a trošku nadhledu. Jako v tom filmu: "Tak víš kam jeď? Jeď do Pelhřimova. Prohlídni si krematorium, ať víš, do čeho jdeš.".

A děkuji za možnost testovat. Příjemné zpestření při dětech.

#test_mollers #recenze

Čti celý článek
ladylass
11. pro 2018 Čtené 26x

Tak a je to tu, poprvé jsem se přihlásila, nebo spíš zkusila štěstí komentářem a byla jsem hned vybrána to testování. Neuvěřitelné, moc, moc, moc děkuji... Navíc produkt rybího tuku Möllers mě zaujal už před nějakou dobou, ale nějak nebyla odvaha ho zkusit, protože jsem se již hodněkrát "spálila" osvědčenými produkty na podporu imunity, vitamíny a dalšími reklamními nesmysly a jen co jsem se odhodlala a lahvičku koupila, (na její otevření se vlastně ani nedostalo), tak šup a další dvě přistáli v naší už dost rozsáhlé lékárničce.

Bylo moc příjemné když 19.11. dorazil doručovatel s balíčkem, který nemusím platit a přesto v něm člověk najde něco užitečného a zdravého. Starší syn byl ve školce a dcerka poměrně hoooodně unavená z návštěvy bazénu, kam teď chodíme aspoň 2x do měsíce, relaxovat a trochu se "rozmáčet", takže jsem se nedočkavě na krabici vrhla jen já.

Večer jsem před dítka položila lahvičky a se slov "vyberte si nový sirupek s vitamínky" jsem jim lahvičky předložila. Jak se dalo očekávat, vybrali od pohledu, a to lahvičku s rybičkou.

Starší syn již navštěvuje školku třetím rokem, navíc prodělal několik angín, a jiných nemocí, takže sirupů a léků už vystřídal dost velké množství a ne vždy mu medicína chutnala, takže je opatrný a před ochutnávkou tekutinu pozoruje a očichá, prostě takový malý ochutnavač, naštěstí průhledná barva a sladká vůně zřejmě nenasvědčovali nějaké zradě a tak hrdě dávku zhltnul. Nebudu lhát trochu se zašklebil takže jsem čekala nějaké peprné označení, naštěstí mě počastoval jen poznámkou že je to divně mazlavý ale sladký takže chce ještě. No měl smůlu, doporučená dávka pro děti od 3 let je jedna lžička takže musel si počkat na další den.

Mám ještě mladší dcerku je jí 28měsíců, ale je zvídavá a neodbytná takže když viděla, že brácha něco dostal, navíc z lahvičky s "bybou" nedala se odbít a tak jsem porušila doporučení a dala jí olíznout lžičku taky. Zřejmě jsem jí ale podráždila chuťové buňky, protože se na lahvičku začala sápat jako harpyje :slight_smile: a musela jsem jí lahvičku alespoň půjčit na prohlížení, když už jsem jí odmítala dát její obsah. Ryba a bubliny jí očarovali a při každém otevření ledničky na ní ukazuje a žádá si přídavek.

Po týdnu testování mi to nedalo a zkusila jsem ochutnat také. Za mě je to hrozitánsky sladké a navíc ta žvýkačková vůně, pro děti určitě hodně lákavá ale pro mě, jakožto někoho, kdo se snaží trochu omezovat cukr, je to téměř odpudivé, a řekla bych, chuťově podobné jako glukózový test na těhotenskou cukrovku. Přesto jsem se nezalekla a následující den tedy otevřela druhou lahvičku, tentokráte s citronovou chutí a snažila se do testování zapojit i manžela. Bohužel přesvědčit mého muže aby ochutnal něco co nevoní jako pořádná "flákota" a navíc má v popisu "tuk z tresčích jater" bylo prozatím bezvýsledné, takže v užívání "citronku" pokračuji jen já. Asi dám na radu jedné z "ochutnavaček" zde na koníkovi a propašuji citronový olejíček do salátu.

Bohužel i přes všechna preventivní opatření, jako je mírné otužování, jídelníček bohatý na ovoce a vitamíny obsažené v něm, návštěvy bazénu, cvičení, ale i užívání Möllers rybího tuku, u nás zatím nemoci nedokázalo zahnat stoprocentně a bacily se k nám pořád vracejí. Myslím však, že 14dní je na zocelení imunity sirupem málo, ale určitě tento produkt nezavrhnu, (jen proto že syn už zase kašle), prostě je třeba vytrvat, jak se říká "Řím také nepostavili za noc".

#test_mollers #recenze

Čti celý článek
Strana
Předchozí Strana
Další