Novinky

#skutecnemamy

vanea AMBASADORKA
22. kvě 2019 Čtené 200x

Krásné, leč upršené poledne:slight_smile:!

Chvilku mi trvalo, než jsem dala dohromady výsledky, ale je to! :rose:

Předem bych vám všem chtěla moc poděkovat za krásnou účast i za příspěvky, které by určitě nejednu maminku zahřály u srdce. Zahřály svým způsobem i příspěvky těch, které, jak jsem pochopila, nemají ideální vztah s maminkou, což mě moc mrzí - přála bych vám holky opak, nebo alespoň báječnou tchýni. Na druhou stranu je vlastně hezké, že i v této situaci lze najít slova díku alespoň za jednu, vlastně tu nejpodstatnější věc. Jste skvělé ženy!

Ale nebudu to už zdržovat! Losování výherkyně proběhlo pomocí generátoru, video (omluvte kvalitu:D) i screen přikládám:slight_smile: A vylosované číslo je: 29 , aneb @veinka !

Mamince mog gratuluji, brzy pošlu zprávu s více informacemi:slight_smile: Všem vám ostatním pošlu po srdíčku a budu držet palce zase příště - dneska ještě máte možnost zúčastnit se soutěže u @ivakalinova Ivči :rose:

Mějte se krásně! 

Irča, Adámek & Baby Dove

#babydove

#skutecnemamy #den_matek_s_ambasadorkami #dny_s_ambasadorkami 
#maj_s_ambasadorkami 

Čti celý článek
vanea AMBASADORKA
21. kvě 2019 Čtené 465x

Je to tady! :sun_with_face:

Soutěž s Baby Dove na sebe nenechala dlouho čekat. A už teď je myslím jasné, že odměna pro jednu z vás bude krásná:slight_smile: Je tam něco "pro každého" - Sprchový gel z nové edice Nourishing Secrets pro vás a případně i vaši maminku a krásné produkty pro vaše nejmenší. Já budu doufat, že jsem to naskládala k vašemu potěšení :tulip: Tak šup! Jdeme na to!

Dnešní otázka bude velice jednoduchá a zároveň určitě k zamyšlení. A na co že se budu ptát?

Čeho si na vaší mamince vážíte nejvíce? 

Je mi jasné, že vybrat jednu jedinou věc pro vás nemusí být lehké, můžete se tedy klidně rozepsat (samozřejmě nemusíte, stačí stručně). Možná budu některé z vašich příspěvků číst dlouho, ale vůbec mi to nevadí. Ráda si to projdu. Každý příběh je jiný, každá maminka je jiná. Každá má jiný přístup, jinou povahu, jiný názor, jinou(é) ctnost(i). A to bychom si i my mohly občas připomenout. Buďte své :-*

Pravidla:

- Odpovědět na otázku do komentářů pod tímto článkem

- Dát like tomuto článku

- Dát like dnešnímu krásnému článku u @rebe , zde (klik)

- Výherkyni vybere generátor náhodných čísel

Čas na zapojení se do této soutěže je dnes 21.5.2019 do půlnoci, výherkyni vyhlásím zítra dopoledne! Srdíčko příletí každé zúčastněné, jako dík.

Mějte se, smějte se, užívejte si krásný den!

A kdyby něco...tak mi napište!

Irča, Adámek & Baby Dove

#babydove

#skutecnemamy #den_matek_s_ambasadorkami #dny_s_ambasadorkami #maj_s_ambasadorkami 

Čti celý článek
vanea AMBASADORKA
14. kvě 2019 Čtené 98x

Krásné dobré ráno :rose:

Druhá květnová neděle je za námi .... a s ní i svátek všech maminek!

A my jsme si u této příležitosti přichystaly týden plný vůní, chutí a vzpomínek. Na naše maminky, na maminky našich maminek, na maminky našich tatínků …Tak si to pojďte užít s námi!

Maminky by pro nás měly být pevným bodem v našem životě -  se vždy otevřenou náručí. A když zavřeme oči a vzpomeneme si na maminku, nebo třeba na babičku, vybaví se nám vůně, chutě, barvy …

Co vám maminky a babičky vždycky vaří nebo vařily? Co vás vrací do bezstarostného dětství? My se s vámi o naše voňavé vzpomínkové poklady budeme celý týden dělit a zároveň vám k tomu vždy nachystáme i nějakou parádní soutěž!

A že se máte na co těšit!

Každý den vyhlížejte článek s báječným rodinným receptem. A čtěte pozorně, každý tento článek bude v jednom dni doprovázet také soutěžní článek, u jiné ambasadorky. Takže dávejte pozor, lajkujte a komentujte.

Podrobná pravidla najdete v každém soutěžním článku. Jsou podobná jako v předchozích dnech s ambasadorkami.

Pravidla Dnů s ambasadorkami:

Pro účast je potřeba splnit tři podmínky:

- dát like soutěžnímu článku

- odpovědět v komentáři na soutěžní otázku

- dát like článku s receptem ze stejného dne (ze stejného dne, ve kterém vyšla soutěž – článek bude u jiné ambasadorky!)

Soutěž bude probíhat vždy od dopoledne do večera, konkrétní čas si pokaždé určí daná ambasadorka a uvede ho u soutěžní otázky. Výherce bude vybrán pomocí generátoru náhodných čísel a vyhlášen buď ještě ten den, nebo druhý den dopoledne. Opět záleží na konkrétní ambasadorce.Všichni soutěžící obdrží po skončení soutěže srdíčko, jako poděkování za účast.

Doufáme, že se vám dny s ambasadorkami budou líbit tak jako vždy a že si společně užijeme prima týden!

PS: Speciální výzva pro odvážné – kdo zvládne vyzkoušet všechny ambasadorské vzpomínkové recepty? Nezapomeňte se s námi podělit o fotky a u fotek nás označit, aby nám nic neuniklo!

Irča & Baby Dove

#babydove #maj_s_ambasadorkami #tyden_s_ambasadorkami 
#den_matek_s_ambasadorkami #skutecnemamy

Čti celý článek
vanea AMBASADORKA
26. dub 2019 Čtené 159x

Krásný dobrý večer holky! :rose:

Dala jsem si malinko na čas, ale mám tady pro vás výsledky dnešního losování pomocí našeho báječného, jedinečného a nepřekonatelného generátoru náhodných čísel!:slight_smile: 

Přidaly jste do této soutěže spoustu super příspěvků, za což jsem hrozně moc ráda a všem tímto děkuju za účast, zájem a za podporu, jste nejlepší! :-* Ráda bych udělala radost všem, ale ...chápete:X 

...........................................................................................................................

Tak jdeme na to!

Vygenerovaná čísla jsou : 47 & 16! A pod nimi se neskrývá nikdo jiný, než @nocarka a @oplatecka ! Holkám moc gratuluji, čekejte na moji zprávu:slight_smile: :tulip:

Všem ostatním ještě jednou moc děkuju a těším se na další soutěže! Srdíčka byla odeslána, pokud vám dopoledne nic nepřišlo, dejte vědět a napravím:slight_smile: Zatím připomínám možnost zkusit štěstí v tématu měsíce u nás ve skupince Baby Dove (klik). 

Užijte si krásný víkend a zase někdy! 

Irča & Baby Dove

#babydove #bleskovka #skutecnemamy

Čti celý článek
vanea AMBASADORKA
25. dub 2019 Čtené 199x

Krásné dobré ráno! :-*

Jak jsem slíbila, i dnes na vás čeká blesková soutěž s Baby Dove! První kolo jsme si vyzkoušeli v úterý a mělo celkem úspěch, tak uvidíme, co dnes:slight_smile: :tulip: Nezapomeňte, že zúčastnit se můžete pouze do zítra, do 9:00 !!

Těšit se můžou dvě maminky na krásný balíček s následujícím vybavením k vyzkoušení:


1x Baby Dove tableta na mytí Rich 75g 
1x Baby Dove mycí gel Sensitive 50ml
1x Baby Dove vlhčené ubrousky Rich 50ks

Jediné, co je nutné pro výhru udělat je:

- Dát like tomuto článku

- Odpovědět na soutěžní otázku dolů do komentáře pod tímto článkem

A otázka zní:

:rose: LÍBILO SE VAŠEMU MIMINKU PRVNÍ KOUPÁNÍ? :rose:

....ať to máme hezky tematicky, vzhledem k Baby Dove kampani First Bath!:slight_smile: Tak držím palce, výherkyně vylosuji zítra:-*

#babydove #skutecnemamy #bleskovka #firstbath

Čti celý článek
vanea AMBASADORKA
24. dub 2019 Čtené 180x

Krásné dobré ráno holky! :tulip:

Předně bych vám všem chtěla moc poděkovat, za skvělou účast a za vaše příspěvky do této soutěže, jste skvělé! Pro mě (a myslím, že i pro ostatní) bylo zajímavé si počíst, jak to kdo má s koupáním a celkově mytím prcků různých věkových kategorií:slight_smile: 

... No a teď už přejdu rovnou k vyhlášení dvou výherkyň, na které čeká balíček s tabletami a s krémem proti opruzeninám :rose: ...

Těmi šťastnými jsou:

MOC GRATULUJI! V blízké době vám přijde zpráva:slight_smile:! :heart:

Čísla se vygenerovaly na webu jako obvykle, pro zájemce jsem jako vždy nahrála i video, ale není zas tak zajímavé, abych ho sem musela cpát:D Tak si kdyžtak rekněte a napravím:-* 

Všem ostatním byla odeslána srdíčka, jako dík za účast:slight_smile:

No a samozřejmě bych vás potřebovala zlákat na další bleskovou soutěž, která bude v podobném duchu už TENTO ČTVRTEK! Výhry budou opět dvě a s jiným sortimentem, tak se těšte! Já se určitě těším:slight_smile: Tak sledujte, číhejte ! Budu držet palce:slight_smile:

#babydove #skutecnemamy 

Čti celý článek
vanea AMBASADORKA
23. dub 2019 Čtené 207x

Krásné dobré ráno milé maminky (či budoucí maminky:slight_smile: )!

Jak jsem slíbila, konám! A vůbec to nebudu protahovat, abyste nemusely číst mé dlouhé vypovídání :D Blesková soutěž, aneb "bleskovka" bude tento týden hned 2x a dnes je první šance vyhrát a nemuset vymýšlet nic složitého! Jediné, co je potřeba, je:

1. Dát like tomuto článku

2. Napsat pod článek do komentáře odpověď na otázku:

:rose: JAK ČASTO KOUPETE VAŠE NEJMENŠÍ? :rose:

Je mi jasné, že se tady budou objevovat nejrůznější věkové skupinky, a starší děti předpokládám, budou myty častěji než ty úplně nejmenší :slight_smile: Tak pokud se vám bude chtít, napište i věk dětí :-*

Odměnou za tuto "bleskovku" bude -pro dvě vylosované maminky- krásný a voňavý:

Krém proti opruzeninám Baby Dove

Tableta na mytí Baby Dove 2ks! 

Tak šup šup, čas běží! Soutěž bude ukončena ZÍTRA V 9:00.

#babydove #skutecnemamy #bleskovka

Čti celý článek
vanea AMBASADORKA
28. bře 2019 Čtené 92x

Krásný večer milé soutěžící (a náhodní čtenáři :rose: ) !

Je to tady - jak jsem slíbila. Už jsem téměř nedoufala, že se dnes dočkáte, ale anooo, bude vyhlášení. Jelikož článek píšu postupně, tak jsem ještě stále, v tuto chvíli, u těchto písmenek, jak je tu čtete...Napjatá jak struna:slight_smile: Poslaly jste totiž neuvěřitelnou nálož krásných fotek vašich unavených broučků, někteří opravdu pobavili, jiní dojali - ale každý jsem snad několikrát obhlídla.

Moc vám tímto děkuju za zapojení se, za milá slova a za sdílení těchto krásných okamžiků i s ostatními :-*

Tak a teď už jdeme na to.

Soutěže se vás zúčastnilo krásných rovných 60! Jako obvykle, výherkyni vylosuje generátor náhodných čísel ze stránek https://www.itnetwork.cz/javascript-online-generator-nahodnych-random-cisel-se-zvolitelnym-rozsahem

A kdo že to je?!  Číslo 57, neboli @annacee !! Výherkyni moc gratuluju :-* (brzy budu psát zprávu ohledně doručení atd.)

Vám ostatním popřeju krásný konec pracovního týdne a slunečný víkend a budu se moc těšit zase příští měsíc ;) Pro zájemkyně připomínám, že do konce března jede také téma měsíce ve skupince Baby Dove, kde je stále možnost se zapojit!

A teď už opravdu nezbývá, než se rozloučit (srdíčka už odletěla, případně mi dejte vědět, pokud někomu ne!) Mějte se famfárově ! :slight_smile:

Irča & Baby Dove

#babydove #soutez #skutecnemamy 

Čti celý článek
vanea AMBASADORKA
25. bře 2019 Čtené 171x

Krásné úterý všem! :rose:

Za okny nás hřeje sluníčko, blíží se první jarní den.....a já jsem zpátky s další soutěží s #babydove! Už jste se dle reakcí těšili - a já rozhodně taky!Tak jdeme na to!

Tentokrát se podíváme na zoubek spacím polohám našich nejmenších. Občas jsou totiž schopní se k odpočinku naštelovat velice záhadným způsobem, který dokáže vykouzlit úsměv i po mnoha letech:slight_smile: Sama jsem toho svědkem u Adámka, kterého skoro každou noc vyprošťuju z různých zákoutí postele a postýlky - čímž jsem v jeho spících očích jistě považována za hrdinu (tedy...možná si to jen namlouvám :D) .

Než se ale vrhneme k podmínkám soutěže, dovolte mi vysvětlit, proč jsem spací polohy vybrala jako téma soutěže teď na jaře, když se právě naopak všechno probouzí a spíš by se nabízely jarnější záležitosti.

Už tento týden totiž můžeme slavit “Mezinárodní den zdravého spánku”, ten minulý týden se pak slavil “Světový den spánku”, jako takového. Jako maminky si můžeme tematicky položit otázku, co to vlastně ten spánek je, případně na něj s láskou v očích zavzpomínat a zadoufat, že se už brzy opravdu “zdravě” vyspíme - třeba i dýl, než tři hodiny ;) Všechny ty, které spíte krásně od porodu….no vlastně vám nemám co říct, snad jen drze podotknu, že blednu závistí! :D

Každopádně bych vás ráda vyzvala, abyste se v rámci sebe i svých nejbližších zkusily zamyslet nad tím, zda máte vhodné podmínky pro kvalitní spánek, který je důležitý pro naše psychické i fyzické zdraví. Čistý vzduch, tmavá místnost, nerušeno hlukem...Pokud se snad trápíte špatným spánkem, aniž by vás budil nějaký ten malý šotek, zde můžete najít pár doporučení: Světový den spánku (klik).

A teď už k PRAVIDLŮM naší soutěže!

1. Pro účast v soutěži je nutno přidat jeden komentář s textem a fotkou pod tento článek. A to s vtipnou, roztomilou, či jinak zajímavou spací polohou vašich nejmenších - pokud jste snad v očekávání, nebo máte způsobně spící dětičky, počítám i spací polohy ostatních členů domácnosti:D Poprosím s krátkým popiskem k fotce:slight_smile:

2. Zapojit se můžete do 26.3. do půlnoci

3. Být členem skupiny Baby Dove (klik)

4. Dát like tomuto článku

A o co konkrétně se bude soutěžit? Pro jednu z vás mám nachystaný krásný balíček pro vašeho drobečka a pozor!!! - i pro vás, pro maminku;) konkrétně se jedná o tyto produkty:

Dove Sprchový gel Purifying Detox 250ml

Dove Sprchový gel Renewing Glow 250ml

Dove Baby tableta na mytí Rich Moisture 75g

Dove Baby mycí gel Sensitive Moisture 200ml ST

Dove Baby krém proti opruzeninám 45 ST

Dove Baby tělové mléko Sensitive Moisture 200ml

Výherkyni vybere z vašich příspěvků generátor náhodných čísel. Pokud něco není úplně jasné, dejte mi vědět! Srdíčka budou přichystána pro všechny soutěžící:-*

Tak se těším na příspěvky!!:slight_smile:

Irča & Baby Dove

#babydove #soutez #skutecnemamy #prozdravyspanek #krasnesny

Čti celý článek
vanea AMBASADORKA
22. únor 2019 Čtené 94x

Krásný páteční večer!

Jak jsem slíbila, tak konám:slight_smile: A nebudu to dlouho protahovat! 

Pro začátek bych chtěla všem poděkovat za krásnou účast, vaše texty si vždycky moc ráda pročítám a zjišťuju, jak vlastně "fungují" a vypadají životy či příběhy ostatních. U některých jsem se dojala, jinde pobavila....Ale každý jeden příspěvek byl originál a jsem moc ráda, že jste se rozhodly jej opět sdílet se mnou i dalšími uživatelkami. :heart: 

A teď už tedy k vyhlášení:slight_smile: 

Generovány byly tři z vás a vybrána byla tato čísla:

1, 53 a 3. Jmenovitě to jsou: @mamamili , @renatka16 a @terka555

Moc vám holky gratuluju!! Brzy dostanete zprávu s dalším postupem:-*

Všem ostatním letí slíbená srdíčka a budu se moc těšit zase příště! A bude to brzy ;)

Pokud by snad někdo toužil po videu generování, také existuje a ráda dodám:slight_smile:

Připomínám, že stále běží téma měsíce (do 28.2.) o srdíčka a nějakou tu "maličkost" i u nás ve skupině Baby Dove!

Krásný zbytek týdne přeje

Irča&Baby Dove

#babydove #skutecnemamy #soutez #valentyn

Čti celý článek
vanea AMBASADORKA
14. únor 2019 Čtené 187x

Krásný zamilovaný večer! :heart:

Určitě jste už dnes přesrdíčkovaní, sladkost a příspěvky na toto téma vám lezou i ušima.... a říkáte si, že už toho snad bylo dost. Přesto - proč by toho vlastně mělo být dost? ;) Láska se má oslavovat každý den... Ať už se týká vašich dětí, partnera, rodiny, přátel, mazlíčků...Ty všechny milujeme, každého z nich - a každého z nich malinko jinak...

A proto, pokud jste dnes s někým "slavili", nebo jste snad na dotyčné mysleli, a rádi byste  se podělili i s námi ostatními o to, jak se zapsali do vašich srdcí - máte příležitost! Pod tento příspěvek přidejte fotku, nebo klidně jen text, kterým se vyjádříte=) Jak jste se s vašimi láskami poznali? Které jsou ty největší? 

Budu se moc těšit na všechny vaše příspěvky! Pro tři z vás jsou nachystané krásné balíčky s výrobky Baby Dove, které určitě potěší vaše nejmenší.

Každý z nich obsahuje:

Baby Dove vlhčené ubrousky Rich Moisture 1x50ks

Baby Dove tableta na umývání Rich Moisture 75g

Baby Dove mycí gel Sensitive 50ml

Baby Dove krém proti opruzeninám 45g

Výherkyně vybere generátor náhodných čísel a všichni zúčastnění dostanou 3 srdíčka za účast.

A jako vždy, pár pravidel účasti:

- Dát like tomuto článku

- Přidat do komentáře pod tento článek příspěvek s fotkou či textem (klidně obojí) na dané téma

- Být členem skupiny Baby Dove (klik)

Zapojit se můžete ode dnes, do 21.2. do půlnoci! Držím palce :-* 

Irča & Baby Dove 

#babydove #skutecnemamy #valentyn #soutez

Čti celý článek
vanea AMBASADORKA
10. pro 2018 Čtené 218x

Krásné dobré ráno všem!

V posledních několika dnech jste měli v rámci dnů s Ambasadorkami možnost přečíst si spoustu krásných a zajímavých článků na téma Vánoc – a dnešek? Ten jim bude také věnován. A pokud jste (jako já) milovníky vánoční nálady, ruchu okolo a celkově atmosféry a shonu, určitě pochopíte, proč mám toto období tak strašně ráda.

A protože už v článcích padlo spoustu jiného – od čertů a Mikulášů, až k adventním trhům a tradicím, rozhodla jsem se zaměřit přímo na náš Štědrý den. Aneb jak jsem trávila Štědrý den jako malá, jak ho trávíme dnes a jaké tradice nás tímto kouzelným dnem provázejí.

Nebudu psát, že jsou zrovna naše Vánoce ty nejkrásnější a nejzajímavější na světě, že děláme spoustu tradic, o kterých jste dlouho neslyšeli, a že právě proto jsem já ta nejpovolanější, která by o tom měla psát…Ale pro mě jsou Vánoce nádherné vzpomínkami a tím, že se každý snaží udělat druhým radost, vykouzlit úsměv na tváři, a to vše je mu vráceno v krásné, slavnostní atmosféře za zvuku koled a za všudypřítomných světýlek. Ano, radost se má rozdávat celý rok. Ale přeci jen – s hudbou a celkově atmosférou, to má na Vánoce úplně jiné kouzlo.

A teď už k tomu, jak to vždy bývalo u nás=)

Když jsme byli s bráchou malí, oba jsme docela dlouho věřili na Ježíška. A musím podotknout, že ačkoliv to byla „lež“ a dnes je možná populární říct dětem celou pravdu rovnou, já jsem vděčná, že jsem mohla tak dlouho opečovávat tento magický pocit. A i tehdy, kdy jsme už dávno nevěřili, jsme stejně předstírali, že se snad děje něco tajemného, něco, čemu úplně nerozumíme. Zkrátka jsme se nenechali připravit o to vánoční „něco“, co v našich srdcích stále existuje.

U nás v rodině vždy bylo zvykem, že Ježíšek tvořil a zdobil se svými pomocníčky stromeček už pozdě v noci 23.12. My děti jsme byly zalezlí v postýlkách, protože – kdybychom tam trajdali, tak je vyrušíme a stromeček nebude, takže ten večer se nám usínalo opravdu lehce. V převlečených peřinách, se světýlkami v oknech a s netrpělivým nadšením, které nás mělo probudit už 24.12. – velice brzy ráno. Rodiče se vždy v noci vyčerpali na zdobení velkého stromku, který byl obvykle až po strop a i poměrně široký, takže budíček okolo 5 ráno museli „vítat nadšeně“. Nicméně to dělali pro nás a nikdy na nich nebylo nic znát. Bylo to, něco, co nám hned po ránu udělalo tak šílenou radost, že by nám to teoreticky mohlo vystačit na celé svátky:D Stromeček byl vždycky slaměný s barevnými světýlkami. Myslím, že tuto tradici jsme poprvé porušili až když jsem byla na střední škole a začala jsem stromek zdobit já s mámou – tehdy už baňkami a v moderním stylu. A večer, ne v noci.

Když jsme přestali dovádět okolo stromečku, maminka nás nahnala do svátečního oblečení a šlo se ke stolu. Na snídani jsme mívali vánočku, hezky s rozinkami a mandlemi a kakao, nebo pečený čaj.

Celé dopoledne jsme obvykle trávili u babičky a u dědečka, kam jsme se vypravovali hned po snídani. Přinesli jsme jim kousek vánočky a šli se dívat na stromeček (u nich s kolekcí a barevnými baňkami) a na kapry ve vaně. Vždycky tam chudáci plavali dva a nás děsně bavilo je hladit po vouscích. U babičky se taky hned z rána koštovalo cukroví – resp.mělo se ….Ale my z domu poučení, že cukroví se jí až po večeři za odměnu, jsme si ani jako děti nic nedali. (babička nám to vyčítá dodnes:D) Asi jsme to měli pomotané, ale nějak jsme doufali, že díky tomu to zlaté prasátko přeci jen uvidíme.

S dědou i babičkou se taky pouštěly loďky, házel se „střevíček“ ke dveřím, a myslím, že někdy i lilo olovo, ačkoliv to mám už ve velké mlze. Co nám zůstalo skryto, byl osud kapříků. Do nějaké doby jsme pak akceptovali, že jsou zkrátka na talíři, ale jak jsme byli starší, začalo nám jich být líto, a tak se postupně tradice živých kaprů vytratila.

Na oběd jsme už utíkali domů a co mi paměť sahá, měli jsme vždy krupici, občas kyselici s hříbky a bez masa.

Čas po obědě se už trávil různě. Když bylo štěstí a bylo hodně sněhu, šli jsme s tátou sáňkovat, zatímco maminka si postupně chystala večeři. My se mezitím procházeli, dávali zrní ptáčkům a dováděli ve sněhu. Výjimkou nebyly ani ty Vánoce, kdy bylo venku ošklivo, a tak jsme trávili den čtením, hrami a pomáháním mamince.

Slavnostní večeře u nás začínala s první hvězdou – tedy okolo 17 hodiny. Vždycky jsme se umyli, znovu hezky oblékli a šlo se hodovat. Nejdřív jsme si každý rozkrojil jablíčka. Nikdy se nestalo, že by uprostřed nebyla hvězdička. Před jídlem se máma s tátou pomodlila a my jako úplně malí taky (její rodina je věřící a maminka také, my se přidávali, protože už jsme to měli zažité). Jako polévku jsme mívali hřibovou, nebo pak onu bílou kyselici. Pamatuju si, že jsme tomu moc nedali, ale byla to tradice, tak se držela. Moc dobře si taky pamatuju, že většinu našeho dětství se držela i tradice kaprů, a to i přes moji a bráchovu nevoli. Hrozně jsme to nesnášeli. Když se pak jednoho krásného štědrého večera lovila kost v bratrově krku, zatímco chudák statečně modral (ačkoliv, to se mi možná jen zdálo:D), rodičové od této tradice upustili a od té doby jsme mívali rybky různé, my děti jsme si obvykle dávali lososa, rodičové exotičtější druhy. To vše s vynikajícím a nepřekonatelným maminčiným bramborovým salátem, na který už jsem mnohokrát rozdala recept=)

No a po večeři to nastalo. Abychom byli ukáznění a držela se mimo tradic i ta morálka, museli jsme naklusat do pokojíčků a odpočívat po večeři. Maminka mezitím myla nádobí a tatínek šel pro něco do sklepa, obvykle pro mléko. (za celé ty roky jsme nikdy nepojali podezření, pro jaké mléko to šel, když ho nikdy nepřinesl… a proč zrovna po večeři:D) V tu chvíli se obvykle na zahrádce objevovalo zlaté prasátko, aneb náš tatínek svítící baterkou do různých houští. Myslím že snad kdysi i přímo houštím probíhal a dupal, ale to mi možná pracovala fantazie, neb se k tomu nikdy nepřiznal.

Když už tedy ustal náš jásot a tatínek posbíral zbytky důstojnosti, šel nosit dárečky. To jsme samozřejmě nevěděli, byli jsme zavření v pokoji. On se s tím asi poměrně natahal, jelikož je nosil ze sklepa až do horního patra obýváku, tedy dvě patra po schodech – a to ještě v tempu, abychom neztratili trpělivost a nešli hledat Ježíška na vlastní pěst.

Když se konečně zazvonilo zvonečkem, vylítli jsme jak neřízené střely z pokojíků. A pak se pár minut jen kochali se zatajeným dechem – mělo to zase jiné čarokrásno, když byly okolo prskavky, tma…a plno balíčků, slibujících velká překvapení. Každý z nás měl u stromečku úlohu. Jeden vybíral dárky druhý podával, třetí jim stříhal mašle. A ten poslední rozbaloval. Vždycky se jeden dárek vzal, stříhnul a podal majiteli. Dokud si ten člověk svůj dáreček neprohlídnul, nepotěšil se s ním a Ježíškovi nepoděkoval, další dárek nikdo netahal z pod stromečku. Všichni se radovali s obdarovaným. Takto jsme tedy zvládli trávit čas u stromečku i dvě hodiny. Byly to krásné chvilky a většinou už u nich bylo i ono cukroví a večerní pohádka. Po tom všem jsme si povídali, sledovali pohádky, a těšili se na další dny, kdy se do sytosti potěšíme s dárečky.

Musím přiznat, že při psaní mi ukápla nejedna slza. Vám to určitě nebude připadat tak krásně osobní jako mně, ale měli jsme doma nádherné Vánoce. Samozřejmě v nich byly i okamžiky, kdy táta běhal s foťákem a všem nám tím působil osypky, nebo padl nějaký ten mámin lepanec za protesty u jídla či za nevhodné chování u stolu…Ale to jsou banality a musím říct, že opravdu ani jedny Vánoce jsme neměli pokažené.  

Co se týká Vánoc aktuálně, když už máme s manželem vlastní Vánoce a trávíme je doma ve čtyřech, (ano, i pan pes se účastní) snažím se držet všechno v podobném duchu, jako jsme to měli my doma. Jediný rozdíl je, že je Adámek ještě malinký, takže si to kouzlo Vánoc neužívá v takové míře a my nemusíme dělat ani prasátko, ani se tolik snažit něco tajit. Ale věřím, že jednou tu krásu objeví a bude mít ze stromečku a z celého dne stejnou radost, jako mám každým rokem i já.

Doufám, že jste u článku neusnuli - jak tak koukám, je to poměrně dlouhé:D Chtěla jsem se víc rozepsat i o našich Vánocích aktuálně, ale asi si to nechám na později, protože to už by bylo opravdu nekonečné... Zbývá mi jen Vám popřát, ať si vaše vánoční dny a Štědrý den i večer užijete stejně tak, jako my, ať vás nic ve zlém nepřekvapí (třeba nějaký ten připálený řízek:D) a kdyby ano, ať vám to nepokazí krásné okamžiky s vašimi nejbližšími.

Co víc dodat! Užijte si zbytek dnů s Ambasadorkami a pokud najdete chviličku, podělit se s ostatními o vaše Vánoce, napište mi sem do komentářů, jak to máte u vás, které zvyky dodržujete, co byste rádi zavedli a co máte na Štědrém dni nejraději=)

Odměna v podobě spousty srdíček vás jistě nemine:-*

Irča & Baby Dove

#vanoce_s_ambasadorkami

#babydove

#skutecnemamy

Čti celý článek
vanea AMBASADORKA
26. lis 2018 Čtené 52x

Krásný podvečer milé maminky:slight_smile: 

Jak jsem slíbila, je to tady. Opět je na čase vyhlásit výherkyně soutěže s Baby Dove! zapojila se Vás opět krásná řádka a tady jsou výsledky! Upřímně, jsem poměrně ráda, že nejsem v pozici výběrčího, protože bych zřejmě nebyla schopná vybrat, komu mají balíčky přiletět:slight_smile: Jako obvykle jsem použila stránku : ZDE . 

První balíček: Proběhlo "losování" a jako první byla vybrána @dannki

Druhý balíček : Opět se "losovalo generátorem", který vybral číslo pro @andynka78

A třetí, poslední balíček, generátor přiřadil číslu, které představovala @evusacek

Všem Vám maminky moc moc gratuluju a doufám, že výherní balíčky udělají velkou radost nejen vám, ale taky vašim malým pomocníčkům! Zúčastněným moc děkuju za velkou účast, srdíčka vám rozpošlu co nejdříve:slight_smile:

No a na všechny taky čeká dárečky nabitý prosinec! A pokud byste rádi zkusili i se svými mrňousky štěstí ještě teď, tak je stále šance u nás v Baby Dove skupince, kde se koná téma měsíce, ve kterém tentokrát nejde jen o srdíčka, ale taky o krásné balíčky:slight_smile: 

Přeji krásný týden! :-*

Irča & Baby Dove

#babydove #soutez #skutecnemamy

Čti celý článek
vanea AMBASADORKA
19. lis 2018 Čtené 171x

Krásné odpoledne všem:slight_smile:

Už je to tak, je tady pro vás "malé" překvapení! Jelikož se pomaloučku blíží Vánoce a čas, kdy se bude uklízet, chystat, vařit a hlavně taky péct a zdobit, Baby Dove si pro vás přichystal takovou malou "odměnu" už do začátku, říkejme tomu třeba motivační balíček pro "vás" a hlavně vaše malé zlatíčka:-*

A ono...ne že by snad v prosinci nebyla soutěž další (muahahaha), ale myslím si, že s rychlostí doručování v těchto předvánočních termínech bude jistější, když si nadělíme dárečky už takto s předstihem:slight_smile: Výhry budou přesně tři, takže šance jsou opravdu veliké! A o čem že to tentokrát bude?

Je tady období prvního sněhu, zanedlouho začíná advent..A mně by zajímaly hned dvě věci...

1)Jak probíhají přípravy na vánoce u vás doma:slight_smile: Může to být klidně co teprve plánujete, pokud ještě nezačínáte (což já naprosto chápu:D) 

2)Který z výrobků Baby Dove byste nejraději vyzkoušeli pro vaše maličké:slight_smile: 

To vše prosím přidat do komentářů pod tento článek, společně s tematickou fotkou. Ať už úklidové čety, kýble, krásného cukroví, stromečku, dárečků, či snad jen veselá fotka z nákupů:slight_smile: Jak je libo:-* Podotýkám, že pokud nesplníte zadání, váš příspěvek rovnou smažu, aby se dále nezapočítával (...a vám to dá třeba echo, že je potřeba ho přidat znovu a správně)

Podmínky soutěže:

1) Napsat komentář pod tento článek v bodě 1 i 2, dle zadání.

2) Dát like tomuto článku

3) Být členem skupiny Baby Dove zde: KLIK

Toť vše vážení a milí :D :-* Tentokrát to bude jednoduché!:slight_smile: A o co se bude soutěžit? 

O srdíčka pro každou z vás:slight_smile: a hlavně :

Balíček 1.

Baby Dove Krémová tableta na mytí Rich Moisture 75g

Baby Dove Mycí gel na celé tělo i vlásky Sensitive Moisture 50ml

Baby Dove Vlhčené ubrousky Sensitive Moisture 4x50ks

Baby Dove Mycí gel na celé tělo i vlásky Sensitive Moisture 400ml

Baby Dove Šampon Rich Moisture 400ml

Baby Dove Tělové mléko Sensitive Moisture 200ml

Balíček 2.

Baby Dove Krém proti opruzeninám 45g

Baby Dove Vlhčené ubrousky Rich Moisture 50ks

Baby Dove Mycí gel na celé tělo i vlásky Rich Moisture 200ml

Baby Dove Krémová tableta na mytí Rich Moisture 75g

Baby Dove Mycí gel na celé tělo i vlásky Sensitive Moisture 50ml

Baby Dove Tělové mléko Sensitive Moisture 200 ml

Balíček 3.

Baby Dove Krém proti opruzeninám 45 g

Baby Dove Vlhčené ubrousky Sensitive Moisture 50ks

Baby Dove Mycí gel na celé tělo i vlásky Rich Moisture 400ml

Baby Dove Krémová tableta na mytí Rich Moisture 75g

Baby Dove Mycí gel na celé tělo i vlásky Sensitive Moisture 50 ml

Baby Dove Tělové mléko Sensitive Moisture 200 ml

Je toho celkem nálož, co říkáte?;) Výherkyně budou tentokrát opět vybrány generátorem náhodných čísel:slight_smile:

Čas na zapojení se máte přesně do této neděle, tedy do 25.11.2018 do půlnoci.

Tak hodně štěstí!! :-*

Irča & Baby Dove

#babydove #soutez #skutecnemamy

Čti celý článek
vanea AMBASADORKA
31. říj 2018 Čtené 175x

Poměrně dlouho jsem přemýšlela, jak a co vlastně začít psát, aby to dávalo hlavu a patu a tento článek měl nějaký smysl. Název už byla jen třešnička na dortu. Nakonec jsem si ale říkala, že si to prostě napíšu pro sebe. Ať se k tomu jednou můžu vrátit a projít si moje pocity a myšlenky víc jak rok od porodu. A možná se trošku svěřit s tím, že jsem malinko blázen :slight_smile: Myslím, že kolotoč je správný název pro to, co člověk absolvuje předtím, než vypiplá malého človíčka. Jo a berte to s nadsázkou prosím;)

Otěhotnění, těhotenství, porod a mateřství. Slova, které mně bezmála poslední dva-tři roky neustále provázejí. Jak to teda vlastně může probíhat?

Člověk je nejdřív plný očekávání – to, když s partnerem dospěje k rozhodnutí, že by se teda mohlo začít pracovat na potomstvu. Jsme  v módu romantiky, vztah je plný žáru a krásy a nedočkavého nadšení. Jenže kolikrát pak nepřichází kýžený výsledek hned a člověk je zklamaný. A každý měsíc začíná s novou nadějí a vždycky si „neúspěch“ nějak vysvětlí, i když minutu předtím byl přesvědčený, že se prsa zvětšily o velikost a břicho povyrostlo. I já to tak měla. Pamatuju si, že jsem byla taky hrozně nervózní, jestli jsme s manželem oba zdraví, jestli to půjde, za jak dlouho to půjde…a i když jsem věděla, že do ovulace se trefujeme, stále se to ne a ne podařit. Povedlo se nám to ale poměrně rychle (resp. poměrně rychle od doby, co jsem začala testovat a měřit si BT – po půl roce), nicméně to určitě není pravidlo. Je hrozně velké % toho, že se něco hned v počátku zvrtá a zkrátka se nedojde úspěšnému konci. ALE. Není třeba ztrácet naději! Pokud jsou dva lidé zdraví, můžou čekat na tu správnou „konstelaci hvězd“ až jeden rok…a není to nic divného…Tak se prostě čeká....

A když už "v tom" NAJEDNOU jsme, prožijeme si párminutový infarkt, znovu a znovu počítáme čárky, chodíme je kontrolovat, jestli náhodou nezmizely, v běsnotě lítáme do lékárny a zpátky, testujeme a zkoumáme, jestli čárka sílí, jestli týdny přibývají…Zkrátka se z nás stávají malinko psychopati :D NAŠTĚSTÍ to tak nemají všichni, myslím že většina lidí to bere v klidu a zkrátka to nijak „nehrotí“. Pokud už se ale někdo snaží pár měsíců, velice snadno sklouzne k testování a zkrátka ho nikdo a nic nepřesvědčí o tom, že to dělat nemá, ať se nestresuje. No a já nebyla výjimka :D Nicméně na moji obranu – daleko víc mně stresovalo nic nedělat a prostě jen „čekat“. Máte to tak taky,co?

V momentě, kdy už jsme se posunuli z počítání čárek a zkoumání mikroskopické pravděpodobnosti sílení testů a měli bysme si to jen užívat, ovšem nastává kolotoč ultrazvuků, screeningů, krevních testů a tak pořáááád dokola…Těhotenství má být krásné období, plné nadšení, pozitivního myšlení….ale ono to šlo ruku v ruce s nejistotou a obavami. Jelikož máme nějakou genetickou zátěž, tak jsem byla první a kus druhého trimestru pod hrozným tlakem. Dost se divím, že jsem neexplodovala, protože takovou nálož strachu a zároveň nadšení normální člověk není schopen vydržet. To asi zvládnou jen ty těhotné ženské:X Nicméně musím dodat, že v momentě, kdy ty testy dopadly celkem dobře, opravdu jsem si to začala plnými doušky užívat. (tady ještě podotknu, že jsem neuvěřitelně vdečná, že v česku máme takové možnosti a testy a screeningy v těhotenství jsou nám dostupné..bez toho bych asi zešílela nervozitou, jak to dopadne)

A pak to přijde! K porodu jsem už článek psala, tak snad jen shrnu to, že jsem podle recenzí na české porodnice očekávala středověk. Mučidla, zubatou PA, doktorku s pilou, klece, závěsné řetězy a podobně. Co se týká samotného porodu, tak nějak jsem si myslela, že budu balancovat na hranici psychického zdraví a neskutečné bolesti…a můžu klidně říct, že ani jedno tak nebylo. Tady bych asi jen dodala, že podle mě hodně záleží na psychické pohodě maminky…Pokud si budete říkat, že to prostě zvládnete a bude to v pohodě, může vám to situaci dost zjednodušit. Samozřejmě zdravotní část samu o sobě asi neovlivníme, ale „užít“ si člověk může i nevyhnutného císaře (ne ten proces, rozumíme si:D). Zkrátka není zbytí, není nutno propadat panice..Stačí se optimisticky nakopnout a věřit, že to bude dobrý. A případné strasti pak zkrátka nějak překonáte!

No..Je to tady, prcek je venku. Zvládli jste (jsme) to oba a teď je čas na jednorožce a růžový obláček. Ehm. Moment…tady něco nehraje. Nespí to, řve to, "kouše" to, moc se mu nelíbí nic, co vás napadne, že by mohl být ten nejlepší a nejvíc nejkrásnější zážitek, pro toho malého tvorečka. Většina dětí miluje zavinovačku. Ne. To nefunguje…Většina dětí miluje koupání…ne. Tooo taky nefunguje.. Aneb mé představy dostaly malinko na prdel a jsem si jistá, že to tak bude mít hodně maminek:D Čekala jsem to dle mého natěšení o hodně jednodušší. Ne že bych si snad představovala, že budu celou noc spát, to zas jako ne…ale takový hardcore jsem nečekala. Totiž.. Adámek tak jednoduchý nebyl…Co tím chci říct. Dost často se naše představy a realita můžou hodně lišit. ALE. I když je člověk vyflusaný, několik měsíců nespí dýl jak 2-3 hodiny, absolvuje celý poporodní balíček – spurt, bojkot, prdy, koliky, nenávist k zavinovačkám a odmítání koupání a zkrátka čehokoliv, co by snad znamenalo jakousi náklonnost – doteky, pohlazení…tak to většinou zkrátka miluje. Já rozhodně. Jsem hrozně ráda, že jsem maminka  a můžu frflat, že už opravdu "nemůžu". Někdo tedy tvrdí že by to bral spíš bez toho, a je to pochopitelné.. Ale samotná láska k tomu malému miminku je zkrátka něco tak nepopsatelně silného, že to prostě zvládneme.

Po roce mateřství musím prohlásit, že jsem v šoku a překvapená skoro každý den. A když už si člověk začne říkat, že to „celkem“ zvládá (tj už neryje hubou v zemi celý den, ale třeba jen 6 hodin), biologické hodiny nastaví čas na druhé dítě. A kolotoč pomalu začíná znovu.. S tím rozdílem, že tentokrát je náročné si ten test (a kdyby jen test) udělat, protože máte neustálou společnost :D Jsem hrozně zvědavá, co si pro nás následující rok(y) nachystá. Třeba se jednou vrátím s článkem, jak to všechno doposud byla brnkačka a ten správný matkoteror začal až později :D 

No nic. Asi jsem se rozepsala tak trochu o ničem, ale chtěla jsem to hodit na „papír“ , tak je to tady. Všem maminkám držím palce, aby to zvládaly, všem snaživým ženám držím palce ….

A pokud jste někdo podobný blázen, který to všechno moc řeší jako já, klidně sem napište svoji zkušenost:slight_smile:

Krásný pátek a víkend:-*

#skutecnemamy

Čti celý článek
vanea AMBASADORKA
31. říj 2018 Čtené 117x

Krásný večer maminky!

všem hrozně moc děkuju za zapojení se do soutěže, bylo vás tentokrát krásných 36 :-* Všechna vaše přání byla určitě vzata v potaz a všem moc přeji, aby se vyplnila:slight_smile: A teď už k tomu, která z vás se stala výherkyní krásného balíčku!

Jako obvykle jsem použila generátor náhodných čísel....a ten určil číslo 22!! 

Tramtadadááá...vyhrává:

@halasovci007 s tímto příspěvkem:slight_smile:

#babydove #tajne_prani Co bych si nejvíce přála? Aby byli všichni zdraví a spokojení a aby se zadařilo i těm, kterým nebylo miminko zatím přáno a dočkali se takového štěstí jako já. Nejvíce si přeji, aby naše princezna, až příjde na svět byla zdravá a přímo pro sebe si přeju, co možná nejvíce pohodový porod  a rychlé sžití s naší holčičkou.. Sice se točí vše kolem zdraví, ale co víc si přát..Bez zdravíčka nám jsou hmotné statky k ničemu..Zdravíčko je to nejdůležitější..

Moc gratuluji, jdu psát zprávu - všem ostatním děkuju za zapojení se!! Někdy během zítřka rozešlu alespoň srdíčka:slight_smile:

A taky už se těším na další soutěžení s vámi:slight_smile: Do Vánoc jich bude zřejmě víc a pro více z vás, tak číhejte!

Irča:slight_smile:

#babydove #skutecnemamy #soutez #tajne_prani

Čti celý článek
vanea AMBASADORKA
22. říj 2018 Čtené 215x

A je to tady, bude se soutěžit! 

Tento měsíc jsem vás malinko napínala, jestli soutěž bude, nebo nebude...

ALE jasně že jooooo!;) 

K podzimu a chladnému počasí totiž rozhodně patří péče o tělo, dlouuhé koupání, masáže....a víte co? Ono to samozřejmě platí i pro ty naše nejmenší!:slight_smile: Aspoň u nás se to vždycky večer ukáže, jako jedna z nejoblíbenějších a nejočekávanějších akcí dne. Jak se jde do teplé vody, tak je u nás veselo. Adámek už si dokonce poznává i svůj "sprcháč" :D A myslím si, že po dni venku v chladnu mu tato péče udělá jedině dobře;)  

Nicméně.... o čem že to tentokrát bude? Bude to, jako vždy, velice jednoduché a poměrně tematické:slight_smile: Jak jiste víte, měsíc říjen a hlavně jeho konec, je v mnoha zemích opředen duchovnem, tajemstvími, halloweenem (:D)...všude je to samá čarodejnice, víla, dýně.... na začátku listopadu taky dušička, všude okolo krásné věnce a výzdoba.. (aneb čas pro #skutecnemamy, aby předvedly, jak kreativní umí být;))...Ale o tom to tak úplně nebude:slight_smile: Teda bude..ale jen tak lehce...Pro to, abyste vyhrály krásný a opravdu napěchovaný "podzimní" balíček výrobků Baby Dove pro miminka a děti, bude potřeba jediné. Zapojit  se do této soutěže příspěvkem na Vašem profilu! A co že musí obsahovat?

Vzkaz pro některou z "nadpřirozených" bytostí, ke kterým "máme" na podzim tak blízko. Vzkaz, který bude obsahovat vaše přání, které byste chtěli splnit:slight_smile: No a tento vzkaz s přáním doplňte vaší fotkou, která by měla dýchat podzimem a určitě by neměla být převzatá z internetů;)

Podmínky soutěže:

1. Dát like tomuto článku, který právě čtete

2. Být členem skupiny Baby Dove (<-- klik)

3. Přidat na svůj profil na MK tematický příspěvek s fotkou

4. Tento příspěvek doplňte hashtagem #babydove a #tajne_prani

A teď už k tomu, co vás jistě zajímá nejvíc! A sice obsah tohoto balíčku, pro jednu šťastnou z vás!

Baby Dove Krémová tableta na mytí Rich Moisture 75 g

Baby Dove Mycí gel na celé tělo i vlásky Sensitive Moisture 50 ml

Baby Dove Mycí gel na celé tělo i vlásky Sensitive Moisture 400 ml

Baby Dove Vlhčené ubrousky Rich Moisture 50 ks

Baby Dove Vlhčené ubrousky Sensitive Moisture 50 ks

Baby Dove Krém proti opruzeninám 45 g

Baby Dove Šampon Rich Moisture 400 ml

Už jsem vás navnadila? :D Na zapojení máte čas do 28.10.2018 do půlnoci. Výherkyni vybere náhodný generátor čísel :-* Tak honem do toho, už se moc těším na příspěvky! 

#babydove #soutez #tajne_prani #skutecnemamy

Čti celý článek
vanea AMBASADORKA
24. zář 2018 Čtené 100x

Krásné pondělní odpoledne:slight_smile:

Jak už to tak bývá, každá sranda má svůj konec, a ta naše týdenní právě dopadla!!! 

Přidaly jste neuvěřitelně krásné fotky i popisky, na kterých je krásně vidět, že každá z nás prožívá/prožívala těhotenství úplně jinak:slight_smile: Všem hrozně moc děkuju za zapojení se do této soutěže, bylo vás krásných 42!:-*

A nebudu to protahovat! Jak jsem slíbila, k vylosování výherkyně jsem použila náhodný generátor čísel, abych nebyla stavěna do této nepříjemné pozice výběrčího, protože to se vážně nedá:D 

A generátor určil číslo 13!! Což je maminka @paperilla ! A tady už její příspěvek:slight_smile:

"Na naši maličkou princeznu jsme se strašně moc těšili (takové vymodlené druhé štěstíčko, na které jsme si museli počkat 10 let). Těhotenství bylo "za odměnu" (žádné nevolnosti, obtíže.....) a bříško si rostlo svým pozvolným tempem, takže já si těch 9 měsíců naprosto užívala " @paperilla

Moc gratulujeme a těšíme se na dojmy z výherního balíčku:-*

Irča & Baby Dove

#babydove #babydove_soutez #skutecnemamy

Čti celý článek
vanea AMBASADORKA
17. zář 2018 Čtené 268x

Krásné podzimní ráno! :slight_smile: 

Slááááávaaaa, jak jsem slíbila, konám, aneb máme tady další soutěž s Baby Dove kosmetikou pro vaše nejmenší... a tentokrát i s dárečkem od Dove pro vás, pro maminky! A o čem že to bude? Připomeneme si, jaké to bylo, když jste byly (nebo jste?;)) v OČEKÁVÁNÍ! :-*

Já jsem třeba zjistila, že si tento pocit s "pupíkem" skoro neumím vybavit! :D Jaké to bylo, když jsem měla bříško, když vevnitř něco ťukalo (ke konci spíš "lámalo" žebra :D), když jsem se nemohla normálně sehnout, když jsem ještě měla vlasy, pořád jsem se dojímala, když jsem poznala opravdu velký strach (který už mně nepustil:D), a tak podobně. Přijde mi totiž, že to bylo strašně dávno a že to strašně uteklo! Co si pamatuju ale je, že jsem si těhotenství i přes mnohé problémy a spoustu omezení vlastně moc užila, protože s vidinou toho, že bude miminko brzy s námi, to šlo všechno nějak líp:slight_smile: A jak jste to prožívaly vy? Jaká byla očekávání a realita?:slight_smile:

Napište cokoliv z vašich pocitů a vzpomínek, které provázely těhotenství. Přišlo vám něco zvláštní? Nebylo vám dobře? Byly jste úplně bez potíží, jako normálně? Jaké to bylo, když jste zjistily, že se vám změní život?:slight_smile:

Přihoďte fotku s bříškem jako bonus a zapojte se do soutěže! :slight_smile: Krásný balíček čeká na jednu z vás a výherkyni vybere generátor náhodných čísel! A aby to mělo nějakou tu úroveň, tak tady pravidla :-*

1. Přidat příspěvek se vzpomínkou a fotkou na svůj profil/resp blog tady na MK s hashtagem #babydove_soutez

2. Dát like tomuto článku (který právě čtete)

3. Být členem skupiny Baby Dove https://www.modrykonik.cz/group/8327/

Čeká na vás krásný balíček s těmito produkty:

1x Micelární sprchový gel Dove Sensitive skin (zelený)

1x Micelární sprchový gel Dove Anti-Stress (červený

1x Baby Dove Mycí gel na celé tělo i vlásky Sensitive Moisture 50 ml

1x Baby Dove Tělové mléko Sensitive Moisture 200 ml

1x Baby Dove Šampon Rich Moisture 200 ml

Zapojit se můžete do 23.9.2018 a vyhodnocení proběhne příští týden v pondělí! Už se moc těším na všechny fotky a vzpomínky:-* Držím palce!!

Irča a #babydove

#babydove_soutez

#skutecnemamy

Čti celý článek
vanea AMBASADORKA
29. srp 2018 Čtené 364x

Krásné dobré ráno maminky!

Chvilku jsem přemýšlela, jak článek správně pojmout, aby donesl své "poselství" tam, kam by měl. Hodně z nás "to" totiž nezvládá. Hodně z nás neví, jak na "to". Hodně z nás si říká, že "to" je zbytečné, a že se "to" přeceňuje. A že "to" počká. A potom jednoho krásného dne spadne drobek na podlahu, což v daný moment vnímáme jako apokalypsu, vybouchneme. A vlastně naprosto zbytečně.

Jen proto, že jsme "to" odkládali až moc dlouho. A co "to" je? 

Odpočinek.

Umět si správně a hlavně včas odpočinout je základem pro to, aby mohla být maminka spokojená, aby byla na děti připravená, čilá a mohla jim předávat svoji radost a energii, aby jim mohla být parťákem a stačila jim v nekonečných hrách "kdo z koho". Aby nemuselo docházet k tomu, že ji pak vytočí kdejaká maličkost, kterou by normálně přešla mávnutím ruky. A víte co? Odchod našich malých školáků i školkáčků do onoho zařízení by mohl být ten pravý okamžik pro to, abyste si alespoň občas našly tu správnou chvilku pro sebe. 

Jasně. Většina z nás "volno", kdy větší děti odejou do školy a školky, věnuje úklidu, práci, pochůzkám po úřadech, starosti o domácnost a třeba ještě péči o miminko. 

Ale ono to neuteče. A ruku na srdce, opravdu nenajdete hodinu času? Fakt ne?;) Ten nepořádek počká, miminko taky bude někdy spát, případně někdo pomůže. A pokud si opravdu nemůžete pomoct, tak ukliďte, běžte na nákup. Ale hoďte si alespoň potom nohy nahoru a nic nedělejte. Chvilku vám bude cukat ruka a přesně 5-10 minut budete hypnotizovat hadr, a říkat si, že tu chvilku "zevlení" můžete trávit nějak smysluplněji. 

Ale pak jednou možná začnete být podrážděná a protivná. (anoo, jsou i světlé výjimky, které ne, ale moc jsem jich nepotkala) A až přijdou děti domů, pes vám pošlape naleštěnou podlahu a manžel se po příchodu z práce vrhne radši do ledničky, než do vaší nevrlé náruče, možná přehodnotíte své celodenní úsilí a řeknete si, že dneska, dneska jsem si měla radši odpočinout. 

Takže milé dámy! Vezměte si knížku, časopis, pusťte si seriál, běžte na kafe, lehněte si do trávy na zahradě, vyvalte se na balkóně a opalte si tvarohově bílé nohy, běžte si zasportovat, nebo si třeba dejte pořádně dlouhou, horkou sprchu či vanu (jen vy, vana a mýdlo, žádní malí šotci, kteří se vytrvale dobývají do koupelny) a vypněte. A mějte se rády! Není cílem života se zřídit na oknech a každý večer padnout v kómatu do postele.

Mějte se krásně, nezapomeňte číhat na další články a soutěže od holek (už dnes vás čeká dalšíí!) sledujte  #dny_s_ambasadorkami a #zpatky_do_skoly a vyhlížejte taky tu zítřejší soutěž, která bude skrývat svoji odpověď někde v tomto článku;)

Tak čau! Irča a #babydove #skutecnemamy

Čti celý článek
vanea AMBASADORKA
27. črc 2018 Čtené 19x

Už jednou tady něco podobného bylo - byl to článek o našem prvním "cestování" mimo známá místa. Posledně to probíhalo v panice, dneska doufám, že to proběhne o něco líp :D A abych sama sebe trošku připravila (podotýkám, že už ráno začal báječný den, kdy jsem si vyčistila zuby nappy krémem na zadek..a ač je Baby Dove super, tak v těchto situacích byste byli vděční za prachobyčejnou pastu :D ) rozhodla jsem se sepsat si takový seznam věcí, které se můžou na cestu s miminem hodit:slight_smile: Třeba se to sejde ještě někomu dalšímu, klidně mi to doplňte, pokud si myslíte, že tam něco zásadního chybí:D (jakože určitě bude...a zbytečností tam zas bude víc...)

Podotýkám, že nejedeme k moři, ale na týden do hor, ale třeba to bude ve výsledku podobné:slight_smile:

Oblečení

- 7x Body s krátkým rukávem a krátkýma nohavičkama 

- 7x Body s krátkým rukávem

- 5x Body s dlouhým rukávem

- 2x Teplá mikina

- 1x Vesta

- 1x Bunda

- 7x Kalhoty

- 2x Teplé kalhoty

- 1x Klobouček

- 1x Kšiltovka

- 5x Ponožky

- 7x Šátky na krk

- 1x Plavky

Kosmetika a přebalování

- Mycí gel na tělo i vlásky Baby Dove

- Tělové mléko Baby Dove

- Ubrousky na zadek (více druhů:D)

- Jedno větší balení plínek (ty se kdyžtak dokoupí)

- Plínky do vody (bereme splashers a uvidíme)

- Krém na zadek Baby Dove 

- Opalovací krém

- Imazol na opruzeniny

- Kartáček a pasta

- Osuška

Lékárnička

- Fenistil kapky

- Ocuflash do očí

- Čípky paralen

- Nurofen

- Desinfekce

- Vatičky do oušek

- Mořská voda do nosu

- Teploměr

- Glycerinové čípky pro děti (co kdyby náhodou..)

- Nůžky na nehtíky

Nezbytné blbiny

- Ohřívačka

- Příkrmy ve skleničkách (8x hl. jídlo, 7x kaše, 7x kapsičky s ovocem)

- Bryndák

- Lžičky a mistička

- Dvě flaštičky na vodu

- Dudlíky

- Foťák a nabíječka

- Nabíječky na mobil

- Doklady

- Nejoblíbenější hračky a knížky

- Usínáček

- Peřina a povlečení do postýlky

- Látkové pleny

- Kočár (v něm teplá deka), nosítko, šátek

- Deštníky a pláštěnka na kočár

- Přebalovací taška

Nutnosti do auta, abysme přežili cestu

- Prázdná petka

- Poloprázdná petka

- Kelímky, misky, velké vršky na dětské lahve (nemyslím víčka od petek, to by snědl:D)

- Prázdné obaly od ledasčeho

- Různě dlouhé stuhy, lístky od oblečení a podobné věci, přivázané/přišité na něčem

- Křupky, sušenky, rohlík, ovoce, zelenina na kousky

- Stará peněženka (vyčištěná)

- Obal na mobil (čistý)

- Pouzdro na brýle

- Obal od foťáku

- Krabička (čistá:D) třeba od žvýkaček/léků a v ní něco co chrastí, asi mu tam zavřu nějaké ty jeho nalámané sušenky

- Kousek pěnového puzzle

- Visící hračky (ale to ho obvykle nezajímá)

- Zrcátko na sedačku (je to "Ivánek", moc rád se sleduje a obdivuje :D)

- Tkaničky

Tak. To by byl náš základ. Není toho úplně málo, je toho fakt hodně...Ale říkám si, že zatím se vejdeme, tak proč vlastně ne. Jestli vás napadá něco, co jsem malému nevzala, tak mi to prosím napište :D Osobně nejvíc válčím u oblečení, prostě nevím, kolik toho bude potřebovat..Každý den má spotřebu oblečení jinou..Ale říkám si, že to snad zvládnu někde opláchnout, kdyby bylo nejhůř:slight_smile:

Co se týká věcí do auta - malý začal nedávno u cestování dost vyvádět, nebaví ho to, řve...Takže v rámci zachování jakéhosi...psychického zdraví, beru tašku i s takovýma blbostma, které běžně na hraní nemá a mohly by ho na chvilku zabavit:slight_smile: Opět, pokud vás napadá co dalšího, klidně to napište, určitě se to bude hodit nejen nám, ale i dalším maminkám:-*

Mějte se krásne a pokud cestujete, užijte si dovolenou!:-*

#skutecnemamy #dovolena #balimesenacesty #babydove

Čti celý článek
vanea AMBASADORKA
13. črc 2018 Čtené 146x

Krásné čtvrteční dopoledne!

Je to tady, bude se soutěžit o dva krásné balíčky produktů pro děti! (a co si budem povídat, i dospělé:D) :slight_smile: A tentokrát to bude v malinko pohádkovém duchu! Nalaďte se na kreativní vlnu, pohledejte pastelky, fixy, tužky, vodovky..cokoliv. A jdeme na to!

Kdysi dávno, před mnoha a mnoha lety, někdo vynalezl krásnou věc. Dokázala vyčistit nevyčistitelné, umýt neumytelné a říkalo se, že má i svá další kouzla.

Tak třeba po namočení a několika přetřeních, vytvářela krásné, malinké bublinky. Někteří tvrdili, že se v nich skrývá samé zlo, ale ti moudřejší už věděli, že nic takového v nich hledat nemusíme. Ba právě naopak! Spousta krásných barev,lesklá světýlka a příběhy, které maminky vyprávěly dětem - to v nich bylo ukryto! A tomuto kouzelnému předmětu se časem začalo říkat mýdlová tableta. Dnes už víme, k čemu slouží. Ale málokdo v tajuplných bublinkách, které mýdlo umí vyrobit, vidí to, co v nich kdysi dávno viděli ostatní. Snad jen dětem je tento svět malinko otevřenější. Nebo snad ne?

Ať je to jak chce, jedna malá holčička, která občas viděla svět krásnějším, než byl ve skutečnosti, v nich našla cosi tajuplného. Jednou večer, u koupání, kde si s maminkou vyprávěly příběhy, se dlouze zadívala do jedné z bublinek, která ve vaně při mytí vznikla. A co to? Cosi v ní uviděla.

Snad panenku? vílu? Měla ručičky, nožičky...dlouhé barevné vlásky a velké oči. Malé děvčátko muselo několikrát zamrkat aby se ujistilo, že se jí to jen nezdá. Ale nezdálo. Když tato bublina praskla, uviděla toho tvorečka i v dalších bublinách. Dlouhovláska se usmívala, točila se...a - no to snad ne! - otvírala i malá křidýlka! Díky tomu se pár bublin dokonce vzneslo do vzduchu. Holčička po chvíli usoudila, že se musí jednat o mýdlovou vílu a pojmenovala ji Mydlenka. Když pak maminka odnesla holčičku z vody do postýlky, zhasla světlo a odešla. V tichu si malé děvčáko znovu promítalo, co to vidělo v mýdlových bublinách, až z toho samou únavou usnulo. Ve snu se jí víla opět zjevila. Lítaly spolu na bublinách, dávaly jim barvy a tvary, kreslily páru nad horkou vodu a tvořily odrazy ve vodě. Mydlenka holčičce prozradila, že kromě toho, že se stará o čistotu a pokožku všech, kteří se myjí mýdlem, umí do snů "kreslit" tajná přání. A od té doby uz pro malé děvčátko nebylo večerní koupání jen o čistotě! Vždy se těšila, ať se namydlí a vzniknou bublinky. Teď už totiž bylo jasné, že jsou přece kouzelné:slight_smile: 

TAK! A o čem že bude tato soutěž? Je to prosté! Nakreslete Mydlenku! tak, jak si ji vy představujete:slight_smile: Nemusí jít o žádné veledílo, stačí jednoduchý obrázek. Přeneste se do dětských let a zkuste zapojit fantazii! Vaše děti můžou a nemusí pomáhat:slight_smile: Vylosovány budou dvě umělkyně! Vaše soutěžní příspěvky přidávejte do skupinky Baby Dove - Pro skutečné mámy až do 19.7.2018! Podmínkou je tedy být členem skupiny a dát like tomuto příspěvku:slight_smile: 

Těšit se můžete na následující:

1. Cena: 

1x Vlhčené ubrousky Rich Moisture 4x50ks, 1x Krém proti opruzeninám, 1x tělové mléko sensitive moisture 200, 1x mycí gel 50ml, 1x tableta

2. Cena:
1x Vlhčené ubrousky Sensitive Moisture 4x50, 1x tableta, 1x mycí gel 50ml, 1x krém proti opruzeninám, 1x tělové mléko rich 200ml

Tak šup! Už se těším na příspěvky do soutěže!

#babydove #soutez #skutecnemamy

Čti celý článek
vanea AMBASADORKA
9. črc 2018 Čtené 106x

Léto, dovolená, výlety, prázdniny....Vedro, nervy, spěch, balení...Aneb čas, kdy se máme někam vypravit. Posledních pár dní jsme byli pořád někde, na svatbě, na výletech...A já mám v hlavě neustále se měnící seznam toho, co všechno mám vzít.

Asi jako ve většině domácnostech, i u nás leží balení věcí na mamince. (resp. balení věcí pro mně a prcka, manžel funguje sám a pouze pomáhám- díkybohu za ty dary:D) Občas mi chybí časy, kdy bylo mým úkolem zabalit jen sebe a pak se smát, že si někdo dokázal zapomenout třeba ručník, nebo pyžamo. No...Už se nesměju. 

Neříkám, že je balení vždycky na palici, jasně, taky si to umím sluníčkově užít a prostě to neřešit:D Ale ruku na srdce, ne vždycky mám náladu se jen usmívat, občas jsem prostě v nervu, ať už je to kvůli čemukoliv, takže mám občas tendence sedat si na postel, zavírat oči a doufat, že až je otevřu, budu posunuta v čase asi o dvě-tři hodiny a kufry budou spakované. A jak že u nás probíhalo třeba ono slavné balení se na svatbu? Tedy první cestu, kdy jsme byli s malým mimo rodinu a místa, která známe a která jsou už předem "nějak" vybavena na dítě?

22:30 - Pohoda. Ráno si jen umyju vlasy, zabalím se, nasnídáme se, půjdeme ven, zabalím Adámka, vyžehlím, vysaju, naobědváme se a vyrazíme. Cajk.

3:00 - Přenáším nervrlého Adámka do postele, kojím..

4:00 - A hele, venku už je světlo.

5:45 - Od 5 hodin sladce spím. Mé kóma je přerušeno fackou a prstem v uchu. I tobě dobré ráno, Adámku.

6:10 - Přemlouvám nespokojené dítě, aby ještě chvilku zavřelo oči. Neúspěch této mise jsem tušila už v 5:45.

6:15 - Začíná se vrtět manžel.

6:20 - Opouštím s dítětem, plenou, ubrouskama a teplákama stanoviště a mířím do obýváku, odložit Adámka ke hračkám, abych se mohla obléct a umýt si v koupelně zuby a obličej.

6:21 - Počkat. Neminula jsem blitky v chodbě? Ale ano. Pes se poblil...

6:50 - Dítě řve, manžel opustil bydliště a vyrazil do práce, pes kňourá. Aspoň ty blitky jsou pryč a na chodbě je čisto, vytřeno...

7:00 - Přehodnocuju původní plány, přebaluju dítě, dělám kašičku a mezitím co kaše stydne, převlékám milou ratolest a chystám kočár a psa. 

7:15 - Kaše je všude. Na dítěti, v dítěti, v plíně, na koberci a v mých vlasech. Opakuje se scénář - přebaluju, převlékám...

7:45 - Jdeme ven.

7:46 - Nejdeme, stále mám noční košili a na ksichtě nějakou tu mast, abych byla hrozně krásná (namísto očisty jsem umývala chodbu..)...oukej, tak to vezmem znovu přes koupelnu, dítko dávám do lehátka, ať tam chvíli vydrží a nemusím hlídat, co se kde vrzne. Vlasy si učešu potom.

8:00 - Adámek si "ublinknul", takže převlékám. Opatrně ho znovu zvedám, začíná řvát. Kojím...A hele, on šikula poblil i podlahu...

8:10 - Pohled do zrcadla. Nekometuju, neřeším. Jdeme ven i tak..

9:00 - Jsme doma, malého dávám na koberec, hrajeme si, zpívám, krmím zvěř, vysávám bordel z lesa, co se natahal domů na packách a na kočáře... a zjišťuju, že bych měla vyprat nějaké ty košile manželovi (díkybohu za sušičku) a začít balit. Volá máma..

10:00 - Zabaleno nemám nic. Adámek ječí (zuby), takže balíme spolu a hrajeme si u toho. Co natahám na postel, on vesele shazuje. Vyprávím pohádky. Malý začíná vrčet... A jo, svačina! Kojím, dávám ovoce...Převlékám a přebaluju. Cestou do koupelny zjišťuju, že mám svačinu rozplizlou na tílku..noaco. Znovu volá máma...

11:00 - Supr, za dvě hodiny vyrážíme. Začínám kmitat, sebe zabalím během 10 minut. Mládě je horší...Už vrčím i já.

11:15 - Dilema mezi hračkama...kterou vzít? Obě. Obě devět, abych byla přesná. Dilema mezi počtem oblečení...Kolikrát za den ho tak převlíkám? Bude tam zima, nebo teplo? Kolik plínek? Co do lékárničky? Ubrousky! Kašičky, ohřívačka, lahvičky na vodu, lžičky, desinfekce, teploměr, deka, šátky na nošení, nosítko co kdyby...Kočár, věci ke kočáru, přebalovací taška na cestu, kosmetika (aspoň tam nemusím nic řešit, používám furt to samé, Baby Dove to jistí a k tomu nějaký ten Imazol, kdyby náhodou..), usínáček, dudlíky, kousátka...

12:00 - Nejsou už vyprané ty košile?

12:15 - Manžel je doma a zabalen asi během 15 minut. Já mokrá až na prdeli, stále ještě bez snídaně. Vlasy si budu muset umýt až na místě, oholit nohy taky.. Ale základ je zabalen! Košile schnou..Manžel si nakonec bere úplně jiné ..... :D 

Následující hodina a půl byla věnována dobalení dítěte, přebalování, převlékání, krmení, převlékání, umývání kuchyně, přebalování, uspávání a meditaci nad kuframa. Další půlhodina obědu (resp mé snídani) a další půlhodina nákupu příkrmů pro prcka na cesty. Pak už jsme konečně vyrazili :D Asi v 15h.

A cože jsme zapoměli? Tak třeba ručníky, pyžama a spací košilku, pastu na zuby, nabíječku (ačkoliv jsem se dušovala, že tu teda fakt mám), holítko na nohy, odličovače, vodu na čočky do očí... a šampon na vlasy...(na to jsem přišla až doma...tam jsem si umyla vlasy sprcháčem a vůbec jsem si toho nevšimla...).Díky bohu za nadhled, cestou na místo jsem otupěla a najednou mi bylo úplně jedno, co máme :D Užili jsme si to:-* Ponaučením mi může být, že i když nebudeme mít zabalené úplně všecko, ono se to nakonec zvládne i bez toho. Takže příště, příště se budu snažit nešílet a nezmatkovat! Slibuju!

A jak prožíváte balení vy? :D 

PS.: Svatba byla krásná!!!

#skutecnemamy #leto 

Čti celý článek
vanea AMBASADORKA
25. čer 2018 Čtené 21x

Nebojte, nepostihl mě mateřský plurál :D

(teda oficiálně, neoficiálně jsme doma šikulky, kakáme, bryndáme, rostou nám zoubky, spapali jsme první piškotek...ale pšt. To vím jen já a on!)

Článek o mycích gelech pro děti jsem si chystala už dloooouho dlouhou dobu...ale furt mi do toho něco lezlo. Jiné nápady, lenost a nakonec nedostatek času. No jo, světe div se. Matka a nemá čas, že. Ale je to tu! Jdeme na věc.

Jak určitě víte, nebo tušíte (nebo taky ne), Baby Dove kosmetika pro děti má dvě řady - Rich Moisture a Sensitive Moisture. Jedna krásně zvláčňující a voňavá, druhá na citlivou kůži. Mycí gel, v našem případě Sensitive Moisture, je v naší koupelně už od počátku všech jeho počátků....resp. doby, kdy jsme ho objevili. Společně s tělovým mlékem tvoří neodmyslitelnou složku našeho koupacího rituálu.  

Překvapením pro vás může být, pokud jste se ještě s Baby Dove Sensitive Moisture nesetkali, že nijak nevoní. (narozdíl od řady Baby Dove Rich Moisture, která krásně voní). Stejně jako celá řada Sensitive Moisture, je totiž bez parfemace. Kromě toho má celou řadu výhod, jako například to, že je vhodná na velmi citlivou pokožku se sklony k ekzémům a k podráždění. 

Nýní už konrétně k mycímu gelu. Krom toho, co už bylo zmíněno, by stála za zmínku konzistence - je to jemný bílo-průhledný gel, který nijak zvlášť nepění, zkrátka jen tak lehce. V očičkách neštípe (nebo mám velmi odolné dítě, už se mi totiž podařilo mu dostat mýdlo i na obličej #matka_roku) a velice dobře se "rozpatlává" a mydlí po těle. (jak tuto mydlící činnost nazvat oficiálně, netuším:D). Když tak svého drobečka umyjete, je krásně čistý, kůžička hydratovaná a může se jít pokračovat ve dni, nebo spinkat, nebo cokoliv máte ve zvyku po koupeli dělat:slight_smile: Já většinou koupu večer, takže pak jen namažu tělovým mlíčkem nejnamahanější místa a jde se do hajan. Z mého pohledu jsme s mycím gelem naprosto spokojení, mám tuto kosmetiku moc ráda jak pro malého, tak občas i pro sebe, protože se rychle vstřebává, mýdlo dělá jen svoji práci a nezanechává divný film a pocit ulepenosti na kůži..Malý se mi už dlouho nijak neosypal, ani nikde nezrudnul, což se mu stává z kosmetiky a nevhodných pracích prášků..A navíc! Po několika týdnech používání jak gelu, tak tělového mléka pro Adámka, mám ruce jako ze žurnálu :D Takže funguje krásně i pro maminky.  

K dostání je ve dvou variantách 200ml a 400ml, fyzicky si jej můžete pořídit v drogériích Teta a DM. Stejně jako ostatní výrobky Baby Dove, i tento byl vyráběn pod dohledem pediatrů a byl dermatologicky i oftalmologicky testován. Mycí gely jsou hypoalergenní a pH neutrální, takže obsahují důležité živiny, které pomáhají pokožce udržet svou přirozenou vlhkost :slight_smile: 

V příští části budeme zkoušet Mycí gel Rich Moisture, už jsem na něj zvědavá!! 

A co vy, už jste zkoušeli? Přijďte se podělit o zkušenosti ve skupince Baby Dove - pro skutečné mámy :-*

#babydove #recenze #skutecnemamy

Čti celý článek
vanea AMBASADORKA
3. čer 2018 Čtené 31x

Aneb první nemoc mezi námi.

Nikdy jsem si nemyslela, že zrovna já budu taková ta útlocitná maminka, která šílí představou horečky těsně nad 38 stupňů. A vida :D Po 9 měsících, co je Adámek s námi, si i jeho našla nějaká ta mrcha.  A název této strašlivé nemoci? Rýma. (asi)

Moje představa "v klidu, to dáme" zanikla přesně třetí den. Třetí den, co jsem ani oka nezamhouřila a poslouchala každé nadechnutí a každý pohyb, aby se náhodou v těch nudlích neutopil. Manžel si musel myslet, že mi "šplouchá na maják" a mé "moudřejší" já zřejmě omdlelo hrůzou, jelikož se nevyjadřovalo. (a nebo taky skolabovalo, pod tíhou nevyspání). Celou noc jsem vstávala (i když zrovna spal svých sladkých 10 minut) a hledala příznaky, díky kterým by bylo nutno razit na pohotovost. Jak jsem si myslela, že budu v klidu, až něco takového nastane, tak jsem nebyla. Ještě že jsme nejeli, asi by si tam nechali mně, jako předinfarktového pacienta. Přinejlepším.

K rýmě se další den přidaly i horečky přesahující 39, takže končila všechna sranda, jeli jsme aspoň k doktorce, to už jsem to nevydržela. Verdikt - rýma, možná nějaká lehká viróza. Teplotu srážet, kapat do nosu, přežít to.

Hm, aha.

Tak to jsem si ty nemoci vždycky představovala nějak..líp :D U malého mi končí zábava vždycky, když se podívám na ten psí výraz, nebo když do toho začně hekat a funět jak oslík, nebo co hůř - řvát tak šíleně vysoko - téměř neslyšitelně.

Průběh rýmy byl báječný. Teploty jsme sráželi, leč se mrchy po 4-6 hodinách stále vracely. V noci nad 39,5 (na blízkém stromě by se mi to moc hezky houpalo, říkala jsem si onen třetí den horeček), ve dne lehce nad 38,5. Nechápala jsem, že rýma má u malých miminek tak strašlivý průběh. Malý naštěstí krásně jedl i pil (resp nechal se kojit), takže to jediné mně uklidňovalo. Odsávání je ovšem nová noční můra nás, a po probdělích nocích, už i sousedů. (A zkuste kapnout do toho pidi nosu pár kapek léčiv...boj s šavlozubým tygrem zní jako fajn zábava na dlouhé letní večery)

Dnes je tomu už pět dní, co jeho malé tělíčko sužují horečky. Byli jsme na ušonosokrčním, tam nic neshledali podezřelým...Na tel. na pohotovosti oznámili, že pokud nemá křeče a nebo není divný", tak tam nemáme co dělat. Nic jiného než čípek paralenu mu stejně nedají a to mu můžu dát i doma...Malý se krátce po tomto telefonátu vzpamatoval, a teplota začala dosahovat pouhých 37,7 stupně. A na bříšku naskočila velice jemná "semtamtečka". No tak jsem zvědavá, jestli se z té naší rýmy nakonec nevyklube šestá nemoc. 

Jako správný šílenec jsem okamžitě začala hledat všecky spalničky, potničky a další krásy internetu, abych zjistila, že se tomu nic nepodobá :D Takové to "u každého je průběh jiný" otřásá mým klidným základem:D Nic, zítra frčíme znovu k doktorce. A běda!!! jak to nebude ta šestá nemoc. 

Chce se mi říct, že už chápu, proč mají chlapi takový problém s rýmou. Ono to totiž není žádná sranda, víme? Uf! Budu muset hledat způsob, jak se naučit být víc v klidu. takhle by to nešlo...Snad tady nejsem jediný magor:D

Přeji všem krásný zbytek neděle a hlavně zdravé drobečky :-*

Irena

#skutecnemamy

Čti celý článek
Strana
Předchozí Strana
Další