Novinky

#test_canon2

dora13
8. lis 2018 Čtené 87x

Už odmala jsem posedlá uchováváním vzpomínek: ve skautu jsem vždycky měla na starosti kroniku, mnoho let jsem si vedla deník, dodnes si schovávám všemožné ústřižky, vstupenky, letáčky a jiné upomínkové předměty. K tomu zcela samozřejmě v dnešní době patří fotky. Co mám děti, fotím opravdu hodně. Děti rostou strašně rychle, takže se snažím jejich dětství zpomalovat alespoň tímto způsobem. Někdy v době, kdy měl můj starší synek pár měsíců, jsem objevila scrapbook a project life. Pro neznalé: jedná se o způsob zaznamenávání rodinných vzpomínek ve formě fotoalb, kdy fotky prokládáte nejrůznějšími texty, popiskami, vzpomínkami atd.

V současné době vedu již čtvrté album a troufám si říct, že je to momentálně jeden z mých hlavních koníčků, který mě již stál poměrně hodně času i peněz.

Koníková testování mě již nějakou dobu nechávají poměrně chladnou, ale když se objevilo testování tiskáren fotek, naprosto jsem se nadchla. O tiskárně Selphy jsem už hodně slyšela, několik mých kamarádek ji má a já si ji už několik let přála pod stromeček. Zatím vždy musela ustoupit něčemu "důležitějšímu", a proto jsem se rozhodla, že ji prostě vyhraju v testování. Napsala jsem komentář, proč zrovna já bych měla vyhrát a od té chvíle sebevědomě rozhlašovala, že za pár dní vyhraju tiskárnu, protože si ji prostě strašně moc přeju a hlavně ji strašně moc potřebuju. A jak se říká, když si něco přejete, celý vesmír se spojí, aby to uskutečnil, a já opravdu jednoho krásného dne obdržela e-mail, že jsem byla vybrána na testování tiskárny. Radost neskutečná a ještě znásobená tím, jak se všichni mí blízcí divili a já jen opakovala "jsem vám říkala, že jsem na to stvořená, že to bylo jasný" :slight_smile:

Takže, Koníku a Canone, díky moc za tuto příležitost a po tomto dlouhém a emotivním úvodu nyní přistoupím k samotnému testování :slight_smile:

Poštou jsem v malém balíčku obdržela vysněnou Canon Selphy. Věděla bych si rady i se Zoemini, ale Selphy byl prostě můj sen, takže radost největší :slight_smile:

Začínáme se zprovozněním tiskárny

Selphy je sama o sobě poměrně intuitivní, spoustou základních funkcí uživatele provede a na složitější procesy je potom k dispozici podrobný obrázkový návod ve dvaceti jazycích včetně češtiny. Mohu  potvrdit, že s jeho pomocí tiskárnu bez větších obtíží zprovozní i ten největší technický antitalent.

Druhým krokem je potom nainstalovat aplikaci Canon Selphy do mobilu a propojit s tiskárnou.

Přiznám se, že nad tím jsem se trochu zapotila, ale právě s pomocí návodu jsem to nakonec během pár minut zvládla. Tiskárna je v provozu a připravena tisknout! Tisknout lze i z flashky, počítače či jakéhokoliv nosiče. Já mám všechny fotky v mobilu (iPhone7), proto jsem tiskla z něho. Přiznám se, že technická specifika nejsou úplně moje nejsilnější stránka, takže pokud to někoho zajímá, doporučuji navštívit stránky https://www.canon.cz/printers/selphy-cp1300/.

A nyní k samotnému tisku...

Tiskárna svítí a vrní, zásobník s papíry zacvaknutý, aplikace do mobilu stažená, stěrače stírají, nejvyšší čas vytisknout první fotku!

Aplikace je jednoduchá, intuitivní, není v ní nic, co by uživatele s běžnou počítačovou gramotností zarazilo. Prostě vyberete fotky, zvolíte šířku okrajů (od žádných až po poměrně široké), orientaci fotky a můžete tisknout.

Co všechno Selphy umí?

V první řadě samozřejmě klasický tisk fotografií o formátu 10x15 cm. Selphy umožňuje na jedno vybrání vytisknout až dvacet fotografií. Ale vzhledem k tomu, že zásobník na papíry je designován na 18 papírů, technicky je možno vytisknout na jeden zátah 18 fotek. Tisk je poměrně rychlý, barvy se na fotopapír tisknou na etapy - nejdřív žlutá, potom modrá, následuje červená a nakonec bílá, což mé děti velmi bavilo a s nadšením vždy kvitovaly, když na výklopném displeji zablikal symbol pro další barvu :slight_smile:

Druhou možností jsou potom nejrůznější koláže. 

Za prvé je to pravidelná koláž, viz fotka vlevo dole. Lze zvolit koláž ze dvou, čtyř nebo osmi fotografií. 

Dále potom koláž náhodná:

Zde máte na výběr, jestli chcete udělat koláž z osmi či dvaceti fotek. Je to úplně jednoduché. Prostě zvolíte počet fotografií, označíte fotky, které do koláže chcete použít, zvolíte rozložení, orientaci fotky, pozadí (černé či bílé), okraje a abrakadabra - za několik vteřin je koláž na světě! Tato funkce je pro mě, jakožto pro "scrapařku", která nad tvorbou koláží do alba strávila neskutečný množství času a nervů snad ve všech dostupných aplikacích, naprosté požehnání a obrovská časová úspora. Není třeba fotky ořezávat, centrovat, pracně skládat - Selphy to udělá za vás.

Další možností je tvorba průkazové fotografie. Zvolíte portrét a Selphy vám ho vytiskne na jednu fotografii osmkrát, ve velikosti fotky na průkazku, aniž by bylo třeba manuálně vytvářet koláž osmi fotografií. Já se chystám takto vytištěné fotky použít na jmenovky na vánoční dárky, aby mohly rozdávat děti. 

Posledními dvěma možnostmi jsou potom koláž ve formátu filmového pásu (takový ten, co vám vyleze z automatu, jistě znáte z amerických filmů) a pravidelná koláž fotografií různých velikostí. Vždy je možno zvolit orientaci fotky, rozprostření, okraje a barvu pozadí.

Milým detailem je, že rub každého fotopapíru je předtištěn jako pohlednice. My rozposílali fotky babičkám a slavilo to obrovský úspěch.

Nyní pár slov k tomu, co všechny zajímá jistě nejvíce: cena a kvalita.

Co do kvality, nebojím se říct, že Selphy předčí samoobslužné rychlotiskárny v drogeriích (za mě osobně jsou například fotky z DM strašně přesvícené, barvy jsou hodně do oranžova). Selphy má barvy decentnější a více odpovídající realitě. Cenově je to potom srovnatelné, jedna fotka vytištěná na Selphy vyjde na cca 7 Kč (papír a barvy), což zhruba odpovídá i cenám v rychlotiskárnách.

Komu bych ji doporučila?

Selphy není supervýkonná mašina, na které si naráz vytisknete tisíce fotek za poslední tři roky života vašeho dítěte. S ohledem na to, že zásobník pojme pouze 18 fotopapírů, by to bylo zbytečně pracné, zdlouhavé a v neposlední řadě i drahé. Selphy je úžasný pomocník pro nadšence, kteří se rádi ve fotkách hrabou, baví je vytváření fotoalb scrapbookového stylu, hodně používají koláže a potřebují tisknout průběžně. Je velmi kompaktní, snadno stěhovatelná, lze ji přibalit s sebou třeba i na dovolenou a vytvářet rodinné fotoalbum rovnou na místě. Ano, uznávám, že to už trochu zavání diagnózou, ale mě to prostě baví :slight_smile:. Musím říct, že já osobně jsem se do ní naprosto zamilovala a ze srdce ji mohu doporučit všem life-projekťačkám a scrapařkám a celkově fotografickým nadšencům - garantuji, že se z ní stane vaše velká pomocnice :slight_smile:

#test_canon2 #recenze

Čti celý článek
t22d
6. lis 2018
#test_canon2 Tiskárna má stále plno práce :grinning: momentálně probíhá výroba vánočních dárků pro babičky.
Zobraz celou zprávu
rudolflenka
5. lis 2018
#konik_testuje #recenze na tiskárnu Canon PixmaTS6151 #test_canon2 je tu! Přečtěte si článek a dejte mi do komentáře vědět, co vás na tiskárně nejvíce zaujalo a proč byste ji chtěli mít doma. Za odpoveď vám přiletí srdíčka :slight_smile: :heart:
Zobraz celou zprávu
rudolflenka
5. lis 2018 Čtené 34x

A je to tu! Konečně vám mohu napsat všechny své dojmy, zkušenosti a zážitky z testování skvělé tiskárny Canon PIXMA TS6151

Když jsem se dozvěděla, že jsme byli vybráni k testování, měla jsem upřímnou radost. S naší starou tiskárnou máme více starostí než užitku a chtěla jsem také vyzkoušet něco nového. U nás se totiž stále něco tiskne.

Jsem výtvarnicí a učitelkou v mateřské školce, nyní na mateřské dovolené. Vedu ale kroužek pro batolátka, a tak mimo omalovánek pro moje děti tisknu i nejrůznější materiály a pomůcky. Vlastně až do nedávna jsem byla zvyklá tisknout vše černobíle a pak si to vybarvit. Takže spousty práce navíc.

Barevné tonery jsou většinou drahé, a tak jsme je nekupovaly. Proto také zůstávala většina fotek v počítači, alba zela prázdnotou a prarodiče marně čekaly na fotky vnoučátek. 

Manžel je umělecký kovář a restaurátor, takže si svoje produkty a postupy fotí sám. Často také tiskne poukázky nebo certifikáty a i když se na novou tiskárnu s počátku moc netvářil, nakonec je rád, že ji máme. Hned po obdržení balíčku jsme využili krásného počasí a barev podzimu a šli se s dětmi vyfotit. Fotopapír i barvy byly součástí, takže jsme jednoduše zapojili tiskárnu a tiskli fotky. Jejich kvalita nás mile překvapila a já jsem konečně mohla dodělat dětem alba a dekorace do domu  :slight_smile:  Také babičky a dědečci si přišli na své a dostaly spoustu fotek vnoučátek. 

Nejvíce mě dostala úsporná velikost tiskárny, design a barva. Jako by snad někdo tušil, že máme dům zařízený ve starém stylu a bílé barvě  :slight_smile:  Nemám totiž ráda výraznou elektroniku, která nezapadá do celku, a právě i její velikost umožňuje, mít ji prakticky kdekoliv. Určitě nebude zavazet na vašem pracovním stole, ale vleze se i na polici nebo komodu. Já jsem pro její umístění zvolila obývák, který je v centru dění. Mohu si tak kdykoliv vytisknout co potřebuji a nemusím k tomu dokonce ani zapínat počítač!

Tato tiskárna totiž umožňuje bezdrátový tisk a tisk z mobilu. Úžasné! Stejně tak skenovat je možné přímo do Cloudu. Podporuje OneDrive, Google disk a mnoho dalších služeb. Jakožto nadšená instagramerka toto velmi oceňuji :slight_smile: 

Scan je velmi kvalitní a lituji, že jsem ho neměla k ruce v době, kdy jsem ilustrovala knihu od Prosimspinkej. Byla to moje ilustrátorská prvotina a narazila jsem při její tvorbě na mnoho technických problémů.

Jakožto kreativní člověk  jsem musela pořádně prozkoumat stránky určené přímo pro tyto tiskárny Pixma: http://cp.c-ij.com/en/index.html :slight_smile:   

Creative Park, kde si můžete jednoduše a efektivně během chvilky vytisknout spoustu věcí. Od přáníček, omalovánek, origamy, dekorace až po krabičky a kalendáře. Co všechno jsme vyzkoušeli můžete vidět na fotkách:

Stránky jsou velmi přehledné a jednoduché, takže vy, co angličtinu neovládáte se určitě nebojte :slight_smile:

Protože mobil používám dost často, musela jsem také vyzkoušet aplikaci Canon - Easy - PhotoPrint Editor. S touto aplikací si můžete vytvořit nejrůznější koláže, vizitky, štítky a spousta jiných věcí. Zvolíte si typ šablony, poté upravíte svoje fotografie dle svého vkusu a můžete tisknout. Jak jednoduché!

Zařízení je vybaveno dotykovým displejem s úhlopříčkou 7,5 cm, má jednoduché ovládání, které ale nabídne mnoho.

Tiskárna má 11 možností k vytisknutí různých druhů papírů – linkovaný i s tabulkami,  a tak ušetří váš čas. To vše si můžete zvolit přímo na displeji.

Praktický Stand-by režim, kdy se tiskárna tváří jako vypnutá, ale při pokynu k tisku okamžitě tiskne. A co je nejvíc, tiskárna je opravdu velmi tichá, takže můžete bez obav tisknout i když vaše děťátko spinká :slight_smile: 

Více informací zde:

http://https://www.canon.cz/printers/pixma-ts6150-series/specifications/

Závěrečné shrnutí kladů a záporů (které jsem zatím nenašla):

+Velmi kvalitní tiskárna. Tichá, zvládá vše, co potřebuji a za velmi přijatelnou cenu

+Scan do cloudu, není potřeba mít připojenou k PC

+Podpora OneDrive, Google disk a mnoho dalších

+Tisk z mobilu

+Bezdrátový tisk

+Automaticky se sdílí po celé domácí síti

+Stand-by režim, kdy se tiskárna tváří jako vypnutá, ale když dostane pokyn k tisku, začne tisknout

+Dotykové ovládání

+Tichá a malá

+Jednoduché ovládání, ale nabídne vážně dost

+Možnost mít vloženo 2 druhy papíru zároveň

+Tiskne nádherné fotky na fotopapír

+Hromada funkcí a věcí, navíc zdarma v Canon Print Cloud (šablony, rámečky, vystřihovánky, přání atd...)

+Podpora Apple AirPrint, vytisknete okamžitě z prohlížeče iPhonu nebo aplikace

+Scan přímo do emailové přílohy

+Krásná kvalita scanu

+Oboustranný tisk

+Když kopíruje, tak tiskne zároveň, díky tomu máte A4 okopírovanou téměř okamžitě

Případnou investici do této tiskárny, v poměru cena-výkon-tiskové náklady, považuji za přiměřenou. Náhradní barevné tonery jsou v přijatelné cenové relaci, stejně tak fotopapír (zvýhodněné sety). Barva sice mizí celkem rychle, ale to u všech barevných tiskáren. Za nás mohu říct, že jsme z tiskárny nadšení a velmi děkujeme za možnost testování. Stala se našim vítaným, rodinným pomocníkem a designovým kouskem v naší domácnosti  :slight_smile: 

#test_canon2 #recenze 

Čti celý článek
anetka1701
4. lis 2018 Čtené 28x

Focení je moje vášeň. Ten pocit, když přemýšlím o kompozici, hledám ten nejlepší úhel pro záběr, správnou světelnost... Když se mi pak konečně podaří, aby scéna vypadala tak, jak si představuju (což je hlavně s dětmi občas fakt náročný úkol), a já konečně mačkám spoušť, prožívám pocity opravdového nadšení. Až doteď jsem tím končila. Fotky jsem upravila, v nejlepším dala jednu nebo dvě na nějakou sociální síť a pak se občas radovala prohlížením soukromých alb. K vytištění jsem se nikdy pořádně nedostala - stále jsem na to neměla čas (morál, energii...). Když jsem potřebovala nějakou fotku vytisknout - například jako dárek - na poslední chvíli jsem pak běhala do fotolabu a fotky tiskla v automatech. Můj dům byl plný prázdných rámečků, které jsem občas koupila s tím, že je jednou zaplním. A pak do mého života vstoupil Canon Selphy a tak nějak se to všechno změnilo.

Mám hodně ráda přístroje, které jsou určeny jen pro jeden účel – myslím, že díky tomu nemusí dělat kompromisy a výsledný produkt pak vypadá bezvadně. Canon Selphy je maličká tiskárna, která funguje na principu tepelného tisku a jdou na ní vytisknout jen fotky. Na fotopapír postupně nanáší barevné fólie. Tiskne rychle, efektivně a řekla bych, že za velmi solidní cenu – jedna fotka vyjde zhruba na 7 korun (což je zhruba stejně, kolik platím za fotky v automatu). No a kvalita? Kvalita je srovnatelná. Občas mám pocit, že barva fotek není tak intenzivní, jak si přeji – hlavně některé odstíny červené mi přijdou příliš světlé a málo intenzivní, ale popravdě, já nejsem s kvalitou vytištění fotek na 100% spokojená nikdy.

Tiskárna má několik možností úpravy barvy přímo na displeji, ale tam nevidím jakoukoliv využitelnost – na tak maličkém displeji, doslova na slepo, nejde cokoliv relevantně upravit. Co se mi ale líbí, je možnost tisknout koláže. Sama o sobě si je upravuje docela pěkně (bohužel jí do toho nejde nijak zasáhnout), a je moc fajn, jen tak pro radost si vytisknout pár fotek v koláži a vzít si je třeba do práce :slight_smile: Nebo poslat pohledem babičce!

No, našla jsem i nějaká negativa. První je vedení kabelu vzadu za tiskárnu – je to v místě, kde prochází při tisku papír a mně se podařilo kvůli špatnému vedení kabelu pokazit první fotku. Pak se mi také stalo, že se mi několik fotek prostě nepovedlo vytisknout – tiskárna je nenačetla. Nevím proč – nepomohla změna názvu, nepomohlo přeuložení fotky... Nepomohlo nic :( Asi se naší Selphy ty fotky prostě nechtělo tisknout :slight_smile: Poslední negativum je, že se mi nepovedl spárovat tiskárnu s telefonem přes wifi :( A že se tu o to pokoušela banda IT expertů (bez sarkasmu).

Obecně jsem ale nadšená! Miluju značku Canon (mám už několikátou řadu zrcadlovky Canon a momentálně intenzivně šetřím na další) a miluju svojí malou Selphy. Určitě si musím pořídit i velkou Pixmu, po které už delší dobu pokukuju! Tisk je jednoduchý a rychlý. A ten pocit, když mi fotka, kterou jsem dopoledne vyfotila s dětmi v lese, vyjede večer z tiskárny a já si jí přidám na nástěnku, je naprosto úžasnej! Jediné, čeho lituju, je to, že jsem si jí nepořídila už dřív. Jestli váháte, tak doporučuju – ta tiskárna prostě stojí zato!

#test_canon2 a #recenze

Čti celý článek
t22d
4. lis 2018 Čtené 36x

Do testování jsem se chtěla zapojit z několika důvodů. Naše stará tiskárna od konkurenční značky nás přednedávnem opustila a u nás na vesnici není žádná možnost si nechat cokoli vytisknout. A já potřebuji tisknout pořád něco, např. obrázky pro zvelebení domácnosti, všelijaké dokumenty, kupóny, obrázky a nápisy do fotoalb a také různé aktivity na zabavení syna.

S tím, že budu vybrána, jsem vůbec nepočítala a měla jsem velikou radost. Děkuji tedy koníkovi a Canonu, že jsem dostala možnost tiskárnu otestovat.

Kurýr mi nejdříve předal krabici s tiskárnou a za chvíli se vrátil s tím, že mi dal asi špatný balík. Ale ne, nakonec jsme zjistili, že balíčky jsou dva. Jeden obsahoval tiskárnu a druhý náhradní sadu inkoustů a fotopapíry. Což bylo pro mě veliké překvapení, s tiskem fotografií jsem vůbec nepočítala. Ještě jsem čekala, jestli se náhodou kurýr nevrátí ještě s balíčkem, který bude obsahovat obyčejné papíry. Ale čekala jsem marně. To by mohlo být pro jiné testující problém, ale my máme naštěstí zásobu papírů.

Ihned jsem krabici vybalila, tiskárnu odstrojila od ochranných igelitů, zapojila do zásuvky a pustila se do instalace.

Vše proběhlo hladce dle návodu a spojení s počítačem se povedlo bez komplikace. Propojit se dá i s telefonem či tabletem, ale to se přiznám, jsem nezkusila. Jsem spíš počítačový typ.

Co se ale nepovedlo - to, že jsem si do druhého dne myslela, že tiskárna neumí česky. Stalo se to díky tomu, že na dotykovém displeji chybí posuvná postranní lišta, takže mě nějak nenapadlo sjet dolů a myslela jsem si, že umí jen třemi cizími jazyky. V noci jsem nad tím přemýšlela a říkala jsem si, že to snad není možné, aby neuměla češtinu. Tak jsem ji hned ráno zapnula, zkusila a ejhle, ona to umí :slight_smile:

Co mi moc nevyhovuje je přední panel, který se musí kvůli tisku vyklopit nahoru, a šuplík na papíry, který se vysunuje celý a není na něm zarážka, která ho drží v tiskárně. Ale to jsou takové detaily, které moje stará tiskárna měla jinak a vyhovovalo mi to tak víc.

Kopírování je jednoduché, rychlé.

Skenování mi nejdříve trochu pomotalo hlavu, protože moje stará tiskárna fungovala jinak. Po chvíli jsem ale porozuměla co a jak - je to snadné. Zvuk skenování je trochu strašidelný, ale snesitelný.

Co musím ocenit je kloub na víku kopírky, který umožňuje snadněji kopírovat či skenovat objemnější předměty, např. knihy.

Samotný tisk dokumentů je snadný a rychlý.

Bonusem je, možnost vytisknout různé linkované či čtverečkované papíry a to rovnou z displeje tiskárny.

Tisknout se dá kromě obyčejných a fotopapírů i na čtvrtky nebo transferový papír, pomocí kterého se dá nažehlit obrázek či text na textil.

Tisk fotografií je super, když potřebujete pár fotek do rámečku či alba. Ale na tisk velkého množství fotografií bych tiskárnu nedoporučila. Je časově i finančně náročnější než v obchodě. S kvalitou tisku na fotopapír jsem spokojená.

S čím si zatím moc nerozumím je program My image garden. Vytvořit např. koláž je velmi jednoduché, ale ocenila bych možnost více s ní kreativně pracovat, např. co se týče velikosti fotografií či rozmístění. A vůbec nemohu přijít na to, jak koláž uložit jako jpg do PC či zaslat na email, jestli to vůbec jde?

V tomto programu můžete vytvořit díky šablonám nejen koláže, ale i kalendáře, nálepky, pozvánky, upravit fotky, apod. …

Je také možnost využít Easy-Photo print+, který je ovšem online. S tím se mi pracuje lépe.

Canon nabízí i možnost tisku různých vystřihovánek, obálek, ozdobných papírů, kalendářů (i adventních), samolepek, ozdob, visaček na dárky, atd. V Canon Creative Parku http://cp.c-ij.com/en/index.html. I to jsme vyzkoušeli a určitě budeme zkoušet dál. Škoda jen, že nápisy nejsou v češtině. A taky by se mi k tomu hodil nějaký vystřihovač, protože některé vystřihování je jen pro silné povahy :slight_smile:

Pozitivní na celém testování bylo, že jsem se konečně donutila udělat si pořádek ve fotografiích a zapracovat na fotoalbu (od narození do 1 roku) druhého syna, ke kterému jsem se za celý rok nedostala.  

#test_canon2  #recenze

Čti celý článek
kubuska
4. lis 2018 Čtené 39x

Když koník oznámil "výběrové řízení" na testerky tiskáren od Canonu neváhala jsem ani vteřinu. Tiskárna je něco co je doma MUST HAVE pokud máte školáka, hlavně pokud máte školáka, který se rozhodl, že napíše vlastní knížku a mermomocí chce, abyste to vytiskli.

Další věc, která je u nás doma MUST HAVE, je tiskárna na fotky. Já totiž fotím mega moc a miluji fotky na stěnách, v rámečcích, nebo na lednicích připnuté magnety. Pamatuji si, že se svým ex jsme měli fotky nalepené i na zdích nebo na dveřích. Takže jak říkám, důvodů l tomu se přihlásit bylo víc než dost. Tak jsem sepsala to nejlepší co jsem ze sebe dostala, vybrala jednu z těch lepších fotek moji malé a pak posílala všechnu svoji energii a přání do vesmíru, aby se mi to splnilo.

SPLNILO! Jaké ale bylo moje rozčarování, když jsem místo super tiskárny PIXMA obdržela ZOEMINI. Při tom svém nadšení jsem prostě blbě opsala název. No co, stane se, a vesmír vám vždycky přinese to, o co si řeknete. Mě přinesl tiskárnu na fotky a tady je její recenze. 

1) Tiskárna je velká asi jako nejnovější iPhone a není nijak těžká. Takže se vejde do kabelky i do kapsy, což je vlastně to, k čemu byla stvořena. Doma si ji nabijete a musím říct, že výdrž je docela pěkná. A pak, tradá na párty, a rovnou tisknout fotky s přáteli, které si pak můžete vložit do peněženky nebo ve veselé náladě dokonce někam nalepit. Tím ale nemyslím pouliční sloup. Nechcete přeci podporovat vandalizmus a taky nechcete, aby město, vyrážející druhý den do práce, vidělo na zastávce autobusu vaši fotku s brčkama v nose, kopající do sebe několikátý panák.

2) Tiskárnu ovládáte aplikací z mobilu nebo tabletu a funguje na bluetooth, takže se k ní může připojit každý, kdo je v dosahu a aplikaci má v telefonu. Což je další výhoda, pokud je vás větší parta přátel. Třeba na dovolené nebo na chatě.

3) Jako první nevýhodu jsem zaznamenala malý zásobník na fotky. Fotopapíru se do něj vejde jen 10 kusů. Balíček se prodává po 20 kusech za 200 - 400 korun, což cenu jedné fotky dělá kolem 10-20 korun, což mě osobně přijde jako drahý špás. A pokud bych si jí měla pořídit, protože ji chci a mám na ni, v tomto okamžiku bych si to rozmyslela. Samozřejmě, můžete googlit a hledat levnější zinková fotopapíry, ale ty jsem nezkousela, takže jak na něm fotky vypadají, nemůžu sloužit.

4) Fotky vypadají pěkně, pokud je neupravujete. Veškeré filtrování bere hodně a tiskárna to pak tak vytiskne. Jako by bylo špatné rozlišení. Takže čím horší podmínky k focení a čím horší kvalita, tím horší je i výsledná fotka. Co je dobré, je to, že v aplikaci vidíte tu fotku opravdu reálně tak, jak bude vypadat. Testovala jsem to na fotce mých dětí odcházejících do školy 1. září a opravdu ten přechod na obličeji, který mimochodem v počítači vidět není, je vidět jak v aplikaci, tak poté na výsledné fotce, a dobře to prostě nevypadá. S tím souvisejí i barvy. Černobílá fotografie Vám vyjde mírně do modra a ostré přechody mezi barvami pak vytvářejí zvláštní stíny.

5) Když už jsme se dostali k té aplikaci, velmi mi chyběla nějaká pomocná srovnávací mřížka. Můžete totiž fotky různě otáčet, natáčet, překlápět, zmenšovat, ale když se rozhodnete, že ne, že jí chcete rovně, musíte se hodně soustředit a s největší pravděpodobností vám tam zůstanou malé kostičky po stranách, protože tu fotku prostě budete mít více či méně nakřivo.

6) Co aplikace umí? Umí dát na fotky základní filtry, umí dát na ně vtipné samolepky, umí fotku rozdělit na 4 až 9 papírů, takže si pak můžete udělat takové puzzle. Jak jsem už psala víš, umí taky fotky různě překlápět a natáčet. Pokud se zoemini vybije, uloží fotky do fronty a při dalším spuštění se vás zeptá, zda je chcete vytisknout. A pokud se rozhodnete, že ne, že už nikdy, tak je můžete smazat.

Shrnutí je asi takové, že to je zajímavá hračka, na kterou ale musíte mít peníze. Dokážu si ji představit třeba na svatbě, nebo na oslavě narozenin, kde si chcete, jak je to moderní teď, udělat fotokoutek. Na lepší fotky je, a stále zůstane, buď kvalitní domácí fototiskárna a nebo fotolab. Pokud máte doma nějaký typ polaroidu, je vlastně tohle úplně to samé, jen polaroidujete fotky z mobilu. Pokud jste člověk, pro kterého je kvalita fotek důležitá, tak toto není pro vás. Pokud jste mladý, akční člověk, pro kterého je důležité, mít fotky teď hned a nebo třeba cestujete a potkáváte se s lidmi, na které není žádný kontakt a chtěly byste, aby na vás měli vzpomínku, tak je to pro vás to pravé.

#test_canon2 #recenze

Čti celý článek
rudolflenka
3. lis 2018
#test_canon2 #konik_testuje
Dva týdny jsme testovali tískárnu Canon PixmaTS6151. Za tu dobu jsem byla velmi kreativní a díky testování rozšířila své obzory a poznala nové věci. Co všechno se dá s tiskárnou dělat, jaké jsou její klady a zápory se dozvíte již tuto neděli. tak nezapomeňte sledovat můj profil :slight_smile:

Než vložím závěrečnou recenzi, mám tu pro vás malý tip, jak si zjednodušit práci. Ať se vám to líbí nebo ne, blíží se Vánoce a také adventní čas. Věřím, že většina maminek, stejně jako já, si už láme hlavy, jaký adventní kalendář pořídí svým dětem. Nejsem zastáncem kupovaných, čokoládových a ráda tvořím každý rok něco jiného. Letos mám však trochu méně času, díky malé cácorce, která skoro nikdy nespí a začíná už prolézat byt :slight_smile: Proto jsem s nadšením uvítala kreativní stránky firmy Canon :
Creative Park, jsou stránky určené přímo pro tiskárny Pixma, kde si můžete jednoduše a efektivně vytisknout spoustu věcí. Od přáníček, krabiček, omalovánek, origamy, až po kalendáře. Jsou velmi obsáhlé avšak přehledné a i ti, co moc nerozumí anglicky se určitě zorientují :slight_smile:
http://cp.c-ij.com/en/index.html
V sekci kalendáře najdete i ty adventní. Já jsem si vybrala krásný červený domeček a vytiskla i spoustu jiných věcí. Jak to dopadlo a kolik nám to přineslo radosti, se dozvíte zítra :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
karlina23
1. lis 2018 Čtené 34x

Když přišlo testování na tiskárny Canon, tak jsem napsala komentář, jak bylo uvedeno. ALE :person_facepalming_tone3::female_sign::joy: Nějak jsem zapomněla, že jsem vůbec psala a den, kdy vybral koník maminky na testovačku, mi přišla zpráva. Já samozřejmě šťastná jak blecha, hned jsem kopírovala zprávu manželovi a čekala jsem na kurýra, který mi přiveze jednu z tiskáren, které jsem chtěla testovat.


Bylo pondělí a já netrpělivě čekala, kdy mi zavolá, že mám balíček. Ejchuchuu, volá mi kurýr: ,,Mám pro vás balíček." Šla jsem dolů a nesla si domů malou krabici. Rozbalila jsem ji a marně hledala návod :D Ale ten nikde. Jen návod na vsunutí papírku. Tak jsem je tam dala a tiskárnu hodila na chvilku do nabíječky, aby se nabila.

Tak, a teď jak na to? S tím jsem se docela prala, ale přišla jsem na to. Musela jsem si stáhnout aplikaci Mini Print a telefon připojit přes bluetooth na tiskárničku. V tu chvíli se mi to nechtělo vůbec připojit. Až v aplikaci, kterou jsem projela, jsem musela do nastavení, a tam teprv kliknout na tiskárnu Zoemini. Huraa, už jsem připojena a teď tisknout.

Když jsem si vytiskla první fotku, byla jsem překvapená, jak taková malá hračička dokáže vytisknout fotku hned. A to bez nandavání barev, jak je to u velkých tiskáren. Fotky mají velikost 5×7,6 cm. Ten den přišla mamka, tak mi naposílala fotky ze svatby, které si chtěla vytisknout. Takže další člověk na testování. Vytiskla jsem jí cca 5 fotek. Byla z toho nadšená jako já, akorát teda fotky z telefonu byly trochu ostřejší než fotky vytištěné. Fotky byly i celkem tmavé.

A jde se na další testování. To se mi až tak nelíbilo. Dcera byla s taťkou a dědou pouštět draka a udělali pár fotek. Manžel mi je naposílal. Já si je hezky upravila a tiskla. Ale fotky nebyly až tak hezké jako v telefonu, zamrzelo mě to a zkusila jsem vytisknout jednu fotku znova a neupravenou. A fotka vypadala o mnohem lépe. Takže ponaučení pro mě, a pro všechny, kteří si chtějí Zoemini zakoupit: FOTKY AŽ TAK MOC NEUPRAVUJTE, nebudou tak hezké vytištěné.

Velikánské plus má u mě Zoemini za to, jak je skladná a tenká, takže se vejde kamkoliv. A kdykoliv si okamžiky můžete vytisknout. Je i v barevných provedeních a to v černé, bílé a růžové.


Další plus má u mě za snadné tisknutí fotek. V aplikaci si fotku vložíte a tiskněte jednoduchým způsobem a pouze jedním klepnutím na ikonku.

Plus má u mě Zoemini za fotopapírky, které jsou samolepicí a usnadnily mi vkládání fotek do knihy mé dcery, kterou vedeme od narození.

Další plus má u mě za to,ze si člověk může fotku poupravit přímo v aplikaci. I když to mění kvalitu fotky,ale to je asi jen můj dojem

A minusy? Našla jsem bohužel 2 :(

Fotky, které jsem si upravila v telefonu a vytiskla, už nebyly tak jasné a hezké jako v telefonu.

A druhé minus má u mě za fotopapírky, které jsou docela drahé. Za 10 papírků chtějí okolo 300,-, což mi přijde docela dost. Myslím si, že je to tím, že jsou samolepící. Musím zkusit klasický fotopapír a nastříhat si je sama. To doufám, že ji nezničím :grinning:

Testování skončilo a já moc děkuji Koníkovi a Canonu za možnost otestovat tuto malou krásku a zvěčnit si fotečky.

#test_canon2

#recenze

Čti celý článek
vanea AMBASADORKA
1. lis 2018 Čtené 28x

Není to tak dávno, co jsem žila v domácnosti, kde nikdy nebyla tiskárna. Neustále jsme vybírali, přemýšleli kterou… A vždycky se našlo něco, co jsme zrovna nutně potřebovali víc. Takže jsem chodila do tiskáren v obchoďácích, nebo jsem byla velmi otravnou kamarádkou a manželkou, která neustále „orodovala“ za tisk dokumentů. A tak naprosto nebylo pochyb, že bych se minimálně nezkusila přihlásit do testování tiskárny i na koníkovi! Moc šancí jsem tomu pravda nedávala, ale o to víc jsem byla nadšená, když mi přišla zpráva! Takže moc děkuju týmu koníka i Canonu za možnost tiskárnu testovat, udělali jste ohromnou radost celé naší domácnosti :slight_smile:

A teď už k mým poznatkům k instalaci a nastavení..

Když mi dorazil balíček, byla jsem hrozně překvapená. Nebyl totiž jeden, ale byly rovnou dva. V jednom, jak už obal napovídal, se skrývala tiskárna. A ve druhém fotopapíry a další barevné náplně! Moje srdce zaplesalo :D Ani v nejdivočejším snu jsem si totiž nepředstavila, že budu opravdu doma tisknout i fotky. O tiskárně jsem měla samozřejmě načteno, ale chápejte – já prostě tiskárnu nikdy neměla, takže mi naprosto unikl fakt, že kvalita fotek tisknutých na ní může být opravdu jak od „fotografa“. No ale zpátky k balíkům… Všechno dorazilo pečlivě zabalené a tiskárna byla k mé radosti bílá... přesně tu bych si vybrala:D Srdíčko mi poskakovalo jak před infarktem, jak jsem si ji pomalu rozbalovala. Znáte tu vůni nových technických vymožeností? Miluju to =)

Když jsem si všechno vybalila a seřadila, na chvilku mně napadlo, že bych počkala s instalací na manžela – jistota je jistota, že. Ale asi za 5 minut už jsem po obýváku poskakovala s návodem a jela se instalovat. A tu se mi vyskytl zádrhel :D Ne chybou Canonu samozřejmě, ale mého „zastaralého“ počítače, na který jsem odmítla nainstalovat W10, se mi nespustilo CD a po připojení tiskárny se vyskytlo hned několik hlášek o ovladačích a dalších záležitostech, kterýma vás nebudu zatěžovat.

Super, tak to jsem skončila :D Naštěstí mně napadlo, že určitě budou mít nějaký online „servis“ plný nápověď a návodů pro tupce, jako jsem já. A taky že jo… Trvalo to asi 6 stáhnutí špatného instalačního souboru, než jsem našla ten správný :blush: Ale nakonec se to povedlo! A tiskárna se zdárně nainstalovala, víceméně celá sama. Kdyby měl někdo podobný problém, tak prosím tuto zde: https://www.canon.cz/support/consumer_products/product_ranges/printers/pixma/

Uf. To by bylo.

Následovalo vložení barevných náplní do tiskárny, což schytal můj prst – jedna z náplní po otevření obalu trošku vytékala, ale po nacvaknutí do tiskárny už to bylo v pořádku.

Tisk fotek

Na ten jsem se těšila ze všeho nejvíc :D Obavy, že to nezvládnu, mně po tom instalačním rozjezdu nechávaly chladnou, a tak jsem moudře a intuitivně vložila fotopapír do zadního kastlíku a vrhla se do souborů na počítači, které slibovaly krásné fotky. Něco jsem vybrala, velice jednoduše nastavila tisk – stačilo nastavit rozměry, typ papíru a odkud si má tiskárna papír vzít a šlo se tisknout.  A upřímně? Poslední dva týdny nedělám skoro nic jiného :D

Fotky jsou podle mě srovnatelné s profi tiskem. Někomu by mohlo vadit, že barvy nejsou tak „syté“, ale ony jsou ve skutečnosti zkrátka takové, jaké být mají. Holky srovnávaly fotky s tiskem v dm drogeriích, kde tuto službu taky občas využiju, a oproti nim jsou fotky z Canonu rozhodně lepší, nejsou tak přepálené. Za mě teda velké plus!!

Co je samozřejmě u tisku na domácí tiskárně nevýhoda, je vyčerpatelnost barevných náplní. Vyšlo mi to zhruba na cca 70 fotek v dobré kvalitě. Zbytek co jsem ještě dotiskávala se mi zdál ne tak barevně hezký a zdálo se mi, že i pokulhává kvalita. Těžko říct, zda to byl jen můj dojem, nekvalita samotné fotky, nebo fakt.

Tisk dokumentů

Tisk dokumentů mě nepřekvapil, zhruba to, co jsem od tiskárny čekala, jsem i dostala. Rychlost tisku standardní, kvalita skvělá. Velké plus je i možnost tisku z šablon, které jsou navolitelné přímo na tiskárně, což je úžasná vymoženost pro školáky i pracující a dokonce i maminky na mateřské. Mně se třeba na čistý bílý papír píše hrozně špatně a vždycky to mám z kopce :D Takže recepty, nákupy, záznamy o prckovi, pohádky…zkrátka cokoliv, co si ráda píšu ručně, teď můžu naprosto jednoduše i bez toho, abych běhala do obchodu pro sešity ;)

Kvalita tisku obrázků v dokumentech je podle mého laického pohledu dobrá, samozřejmě to neodpovídá kvalitě fotek, ale barvy, ač jsou lehce tlumenější, odpovídají skutečnosti a naprosto to stačí.

Aplikace Easy PhotoPrint Editor a Selphy

Jojo, ženská zvědavá potřebovala aplikace obě, aby se na ně mrkla :D Co k nim říct. Jedná se o klasické aplikace k tisku fotek – spousta možností koláží, kalendářů, vizitek, nálepek, průkazových fotek a dalších. Pro mě je uživatelsky příjemnější Easy PhotoPrint, je tam i víc hezkých „rámečků“ a zkrátka… víc možností, které bych já osobně využila. Selphy jsem nestudovala tak podrobně, ale tisk z ní jsem vyzkoušela a je velice jednoduchý, stejně jako jiné možnosti tisku z telefonu. Malinko mi trvalo, než se teda signál o tisku donesl i tiskárně, ale kvalita i následná rychlost tisku skvělá, jako vždy.

Canon Creative Park - http://cp.c-ij.com/en/index.html

....mně naprosto okouzlil :slight_smile: Jsem sice šíleně nešikovná a neschopná, ale není zbytí... vystřihování, lepení, scrapy a project life... to je moje! Kdo neví co to je, je to zkrátka vytváření vašich vzpomínek na život ve formě fotek a obrázků, které si někam lepíte společně s kartičkami a tak různě. Já to jedu malinko po svém, rozhodně to nemám tak krásné, jak někteří...Ale dělá mi to strašnou radost a hlavně si myslím, že jednou si to budou hrozně rádi prohlížet i naši prckové :slight_smile: 

No a v CCP právě můžete najít nepřeberné množství obrázků a šablon, které se hodí i do takovýchto projektů. Ne všechny jsou sice tak hezké, jak bych si já představovala, ale něco jsem tam našla a použila :slight_smile: Pro větší děti je tam pak strašná spousta vystřihovánek, které si můžou vytisknout a pak vyrábět a tvořit. No zkrátka, vyblbne se s těmi šablonami myslím si skoro každý, najít se tam toho dá opravdu hodně :slight_smile:

(kalendáře, šablony k vystřihování pro děti, šablony pro scrapbooking, papírové šablony k výzdobě domácnosti, obálky, kartičky, kdeco ;))

Scanování

Myslím si, že tady není moc co psát :D Scanování je velmi intuitivní, nastavíte si scan na tiskárně, až se vám propojí tato informace i s počítačem, tak odkliknete pár záležitostí a máte nascanováno =) Tiskárna vydává malinko strašidelný, chroupavý zvuk, ale přenos je skvělý a i kvalita scanu je velice dobrá. Scan si mimo jiné můžete rovnou odeslat emailem, či nahrát do cloudu. 

Shrnutí

Co závěrem dodat. Myslím si, že na domácí použití je tato tiskárna úžasným pomocníkem. Netiskne samozřejmě rychlostí profesionálních tiskáren v tiskárnách (logicky:D), ale rozhodně tiskne rychle, není příliš hlučná, kvalita je úžasná, má skvěle řešenou podporu při potížích a její ovládání zvládne, myslím si, opravdu každý. Pixma vám to totiž opravdu ulehčuje tím, že si spoustu věcí nastaví sama, případně od vás potřebuje jen zmáčknout nějaký ten knoflík a potvrdit tabulku na počítači či mobilu:slight_smile: Taky bych vyzdvihla krásný design a možnost tisku fotografií i doma. To mně naprosto nadchlo, zvlášť při kráse fotek, které z ní vycházejí:slight_smile: Určitě bych ji doporučila! Ale pozor - tisk velkého množství fotek je podle mně lepší klasicky na místech, k tomu určených. Na domácí tiskárně je z hlediska zásobníku barev a i časové náročnosti lepší tisknout si menší množství fotek, třeba právě do alba, nebo jen tak šup šup babičkám, když chtějí rychle fotky :slight_smile: Tady ještě v bodech, pokud se snad rozhodujete o koupi.

Co se mi líbilo:

- Kvalita tisku dokumentů i fotek

- Rychlost tisku

- Ovládání a manipulace

- Podpora Canon

- Doplňky, aplikace, Creative Park

- Cena tiskárny

Co by se dalo zlepšit:

- Cena doplňků ( fotopapíry, barevné náplně, ...)

- Více zajímavějších a designovějších doplňků pro scrapbooking a project life v CP

- Úbytek barev při velkém tisku (ale to se dá čekat ;))

Tolik za mně :slight_smile: Pokud by vás zajímalo cokoliv víc, klidně mi napište. Já byla, a jsem stále, naprosto nadšená!!

#test_canon2 #recenze 

Čti celý článek
rudolflenka
30. říj 2018
#test_canon2 #konik_testuje
S tiskárnou pixma už nikdy nezůstanou fotky pouze ve vašem počítači :see_no_evil: :desktop::printer::film_frames:️ Je to tak jednoduché! 🤩 Konečně mohu dětem dodělat alba a dekorace :frame_photo:
Zobraz celou zprávu
rudolflenka
30. říj 2018
#test_canon2 #konik_testuje
Mým velkým koníčkem jsou i ilustrace. Před rokem jsem ilustrovala knihu Prosimspinkej. Byla to pro mě nová zkušenost a výzva. Narazila jsem na spoustu technických problémů a to hlavně s naší starou tiskárnou. Sken byl velmi pomalý a o kvalitě nemohla být řeč. Proto jsem pak měla s dodatečnou úpravou velkou práci. Vy si ji můžete ušetřit, protože skenování s touto tiskárnou je rychle a efektní... Srovnání skenů prozradím v závěrečné recenzi již brzy :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
jakub2005
30. říj 2018 Čtené 31x

Předem bych ráda poděkovala, že jsem měla možnost a hlavně byla vybrána k testování tiskárny Canon PIXMA TS6150. Nadšení a radost byla obrovská, jelikož neustále něco tiskneme a pro mě byl velký bonus domácí tisk fotek. Na ten jsem se těšila nejvíce.

Všechny technické parametry a funkce najdete tu:

http://https://www.canon.cz/printers/pixma-ts6150-series/specifications/

Po rozbalení z krabice jsem chtěla tiskárnu ihned zapojit a nainstalovat.
Nejdříve jsem si na to netroufla, ale po nastudování návodu jsem se do toho pustila po hlavě. Tiskárna se vlastně nainstalovala téměř sama.
Ze začátku se zdálo, že to bude oříšek, ale netrvalo dlouho a bylo hotovo. Nejvíc mě potěšilo, že nemusím tiskárnu nějak složitě zapojovovat k počítači a stačilo jen napájecí kabel zapojit do zásuvky a připojit k WiFi. Bezdrátový tisk, kopírování a skenování, co víc si přát. Nadšení bylo ještě větší.

V pravém rohu monitoru se Vám zobrazí lišta Canon Quick Menu, která vám umožní snadné spuštění aplikací, návodů dodaných s tiskárnou a také rychlý přístup k online informacím o produktu.

Po instalaci jsem se vrhla do tisku fotek. Součástí byl i fotopapír 10x15 a barvy navíc, které jsem samozřejmě využila. Vložení inkoustu byla hračka. Fotky se tiskly jedna za druhou a kvalita předčila mé očekávání. Jsou opravdu krásné.

Samozřejmě jsem musela vyzkoušet i aplikaci Canon ve svém mobilu:
Easy - PhotoPrint Editor.
Popusťte uzdu své kreativitě s příjemnou aplikací. Vytvoříte si tak různé koláže, štítky, kalendáře, vizitky plakáty a spoustu dalšího. Jednoduše si zvolíte typ šablony, který si přejete vytvořit, poté své fotografie upravíte, vyzdobíte a nakonec vytiskněte.

Vyzkoušela jsem i Canon Creative Park. Najdete tam různé věci k vytisknutí, ať už se to týká narozenin, svátků, svatby, narození miminka, zvířátka, sport a spousty dalších kreativních nápadů. Ani já sama nemám všechny prozkoumané. Vytiskla jsem si květinový metr, barevna pírka na pověšení a obrázky, které jsem měla uložené v počítači.

http://cp.c-ij.com/en/index.html

Potřebujete narychlo linkovaný papír, tabulku .... není problém. Tiskárna má 11 možostí k vytisknutí. Tuto funkci uvítají určitě školáci a milovníci tabulek. Přímo na displeji si zvolíte typ, jaký chcete a tisknete. 

Není to paráda?

Ani nevím, co napsat závěrem. Nemám, co bych vytkla a jsem z tiskárny nadšená.

Design a její multifunkčnost je prostě dokonalá.

#test_canon2  #recenze

Čti celý článek
nuninove
29. říj 2018 Čtené 31x

LIVE YOUR STORY

PRINT YOUR STORY

Jupíííí, já, jakožto mega fanda všeho co se focení a fotek týče, jsem byla vybrána na testování nejmenší tiskárny na trhu Canon Zoemini. O tiskárně jsem si načetla informace a čekala až dorazí. Po rozbalení balíčku mě překvapilo, jak maličká vlastně je. Tiskárna obsahovala 10ks fotopapírků 5x7,6cm + dalších 20ks v balení k tomu. Trošku jsem zápasila s provozem, protože návod k tiskárně nebyl. Ale podle kalibračního listu  jsem nakonec zvládla vložit přiložené papíry do tiskárny i stáhnout aplikaci na propojení s telefonem.

Aplikace k tiskárně je zdarma ke stažení jak pro Android tak pro iOS a má 75,65Mb. Najdete ji tam jako Canon Mini Print, nebo lze přímo z kalibračního listu odkázat na aplikaci přes QR code. 

Po stažení aplikace musíte mít zapnutý Bluetooth ve svém telefonu a zapnout tiskárnu. Poté obě zařízení spárovat a už se můžete vrhnout na tisk :slight_smile: Tisknout můžete z galerie vašeho telefonu, nebo rovnou z Facebooku či Instagramu. Také je zde funkce přímého fotografování, kde můžete přidávat různé efekty, rámečky, srandovní filtry i samolepky.

Barvy jsou pěkné, papír je odolný vůči polití, rozmazání i roztržení. Tiskárna se nabíjí pomocí USB, které je součást balení. Samotná tiskárna využívá k tisku technologii tepelné sublimace. Tato termosublimační technologie je výhodná protože k samotnému tisku nepotřebuje žádnou barvu, což je naprostá bomba. Dokupujete vlastně jen fotopapíry, ale již žádnou barvu. Fotka se vytiskne jako samolepka, takže stačí odlepit zadní část a nalepit kam je libo, takže naše fotky a fotky dětí už zdobí manželovu skříňku v práci :slight_smile:

Využití jsem našla hlavně v tom, že jsem mohla konečně začít lepit fotky do vzpomínkových knih mých dětí. Běžné fotky se odlepovali, ale díky samolepícím fotkám už problém není :slight_smile:

A pokud Vás nezaujala černá tiskárna Zoemini, tak nezoufejte :slight_smile: Tiskárna se prodává ještě ve variantě bílá a růžovo-zlatá :slight_smile:

Co na závěr?

Tiskárna je jedním slovem skvělá. Jediné minus je cena náhradních fotopapírů. Prodává se po 20ks, nebo po 50ks. Cena za 20ks se pohybuje od 300kč do 400kč. Jedna fotka vás tedy v přepočtu vyjde na cca 17kč, což je celkem dost za fotku o rozměrech 5x7,6cm.

+ je lehká a skladná

+ barvy jsou jasné, odpovídají

+ pěkný design

- vysoká cena fotopapírů

#test_canon2

#recenze


Čti celý článek
t22d
Zpráva byla změněna 29. říj 2018
#test_canon2 Testování skončilo, takže jsem ještě včera vytiskla halloweenskou xxl omalovánku. A zkusila funkci šetřit inkoust,černá je tedy trochu flekatá.
Zobraz celou zprávu
red_cabbage
26. říj 2018 Čtené 85x

Bylo, nebylo, jednoho dne se mi v upozornění objevilo: "Budeme testovat tiskárny Canon", a jelikož já, takový maniak na fotky, jsem neváhala ani vteřinu a do testování se zapojila. A jak už víte, byla jsem vybrána. Nevěděla jsem, jaký produkt mi bude zaslán. Když jsem se zapisovala do testování, tak jsem tam nenapsala, co bych chtěla testovat. Bylo mi to na jednu stranu i jedno, jen jsem se modlila, aby mi nepřišla Zoemini, protože doma mám Instax. Sice je to odlišné zařízení, ale myslím, že mají stejnou velikost fotografii.

Bylo pondělí a přijel kurýr. Ihned po tom, co vystoupil z auta, jsem se ho ptala, jestli pro mě má velkou krabici. Jen otevřel ty vrata, tak jsem ji uviděla: "Božeee, jo, došla tiskárna Pixa." Podvědomě jsem si jí přála a doufala, že přijde, protože bude využita na 100000%.

A teď už konec té šťastné pohádky o doručení tiskárny a jdeme na recenzi...

Noooo, ale kde jen začít. Je toho tolik, že bych ze článku udělala i písmenkovou polívku :D

Od kurýra jsem obdržela krabici s tiskárnou Pixma TS6150 a krabičku, v které bylo "Photo value pack", která obsahovala 50ks fotopapíru 10x15cm a 4xXL barvy, které byly jako náhradní. Tiskárna obsahovala 5 barev - 3 úzké barevné, jednu úzkou černou a ještě jednu širší černou.

Původní balení barev vydrželo na: 10x15cm - 98

                                                                13x13cm - 3 

                                                                A4 - 25

Takže, když to vše rozpočítám na rozměr 10x15cm, tak by jste vytiskli na jedny barvy 201 ks. Ale na hromadný tisk se tiskárna nevyplatí, jedna fotka vychází cca na 6Kč. Ale na takový to rychlé vytisknutí, babičkám, do vzpomínkových knih nebo rámečku, se to rozhodne vyplatí. Přece jen, když jedu do dm, tak vytisknu třeba 5 fotek, ale musím jet 30 km do města...

Při nainstalování tiskárny do počítače se mi v rohu obrazovky objevil program "Creative Park Premium" určený k tvoření. V tomhle programu najdete různé koláže, skládanky, dopisní papíry, vánoční přání, narozeninová přání, svatební oznámení, oznámeni o narození dítěte nebo těhotenství, kalendáře a také vystřihovánky. Můžete si složit zvířátka, vesmírné stroje, foto rámečky a také otevírací přání.

Já si vytiskla obálky a dopisní papíry, manželovi jsem dala něco složitějšího, na co já nemám nervy. Vytiskla jsem mu zebru. Ale v mém testu obstál poměrně stejně jako bych obstála já. Takže tahle vymoženost na tiskárně zůstane do doby, než sami děti budou chtít skládat :grinning: My s manželem na to opravdu nemáme...

Ale jooo, přece jen jsme si složili kostku ze svatebníma fotkami...

Tisk mě velice překvapil, barvy jsou světlé a ne nic oranžového. Já sama mám ráda fotky studených barev, takže jsem tiskárnou opravdu ohromena a spokojená.

Srovnávala jsem tisk dmFoto a Canon. Opravdu u mě obstál Canon. DmFoto má strašně syté fotografie, na fotce ze slunečnicemi je menší rozměr tiskli na tiskárně Canon a moje šaty barevně odpovídají opravdu takové žluté, ne takové,  jako je na dmFoto.

Dále jsem zkoušela porovnat tisk na obyčejný papír a na fotopapír Canon. Ano, opravdu je znát tisk na kvalitní papír. Fotky na obyčejném papíru jsou dost tmavý a zašedlí.

Skenováni je opravdu jednoduché a rychlé. Vložíte fotku nebo dokument do skeneru, zmáčknete jedno tlačítko a mate to v počítači...

Jen bylo složitější daný dokument vytisknout. Jako první mi to vytisklo na fotopapír, což jsem nechtěla. Chtěla jsem tisknout na rozměr A4, který jsem si tam nastavila, ale v tiskárně to bylo nastaveno jinak, a tak se mi to trošku pohádalo. Je pravda, že si člověk před každým tiskem musí opravdu zkontrolovat nastavení tisku, jelikož tiskárna je jak na dokumenty, tak na fotky. Má dva zásobníky papíru, a tak se to v počítači v nastavení občas neshodne. Ale zkontrolováni je otázka vteřiny, takže to není nic, za co bych se na tiskárnu zlobila :grinning:

A co se mi na tiskárně nejvíc líbí? To, že na ní můžu tisknout, i když ležím ve vedlejší místnosti. Ale ovšem, musí byt zaplá, když není, můžete to zkoušet 20x jako já jeden den :grinning: No jo, no blondýna, to mě omlouvá :grinning:

Díky tiskárně jsem si konečně mohla dodělat resty, které jsem tu měla. Doplnila jsem alba, vyměnila fotky v rámečkách, Gitulce jsem vytiskla všechny fotky do alba 3-4 roky.

Musím říct, že to tiskárna zvládla bravurně.

Jen teda, musím podotknout, že mi docela vadil tisk po 20ks. Tiskla jsem přes aplikaci v mobilu a tam jde k tisku označit pouze 20 fotografii.

Tiskárnu otestoval i manžel a byl jako malý kluk. Nadšený, že jsem mu dovolila si vytisknut fotku kamionu a nejaký texty na vyříznutí samolepek :grinning:

Naše velké díky patří Modrému koníkovi za to, že nás vybrali do testování tak super tiskárny, která u nás bude tisknout o što sest i nadále... Jsem opravdu nadšená, protože já bych bez tiskárny nemohla být...

Plusy a minusy tiskárny

Tichá, snadné ovládání, rychlá

Aplikace na vytváření 

Tisk z telefonu i z vedlejší místnosti

- v aplikaci jde označit pouze 20 fotografii k tisku

#test_canon2 #recenze

Čti celý článek
rudolflenka
24. říj 2018
#test_canon2 #konik_testuje První týden testování tiskárny Canon PIXMA TS6100 za námi :printer:️ Manžel se ochotně ujal instalace, pak se chopil foťáku a šli jsme fotit s dětmi do přírody :maple_leaf: Hned jsme také vyzkoušeli tisk fotek a řeknu vám, je to super. Znáte to- do nekonečna odkládáte doplnění alb vašich dětí, prarodiče touží po fotce vnoučátek a vy nic nemáte. Fotky zůstávají jen v počítači :frame_photo:️ Ale s touto tiskárnou je to tak jednoduché!
Opravdu máme z testování velkou radost :heart:️ Neustále se u nás něco tiskne, ať už omalovánky, dokumenty do práce, nejrůznější barevné pomůcky do mého kroužku batolátek, fotky... Zbývá ještě odzkoušet skener a máme to kompletní. Jak dopadl barevný tisk pomůcek do montessori kroužku přidám co nevidět :wink: Sledujte můj profil a nic vám neunikne :hugging:
Zobraz celou zprávu
t22d
24. říj 2018
#test_canon2
Dnes jsem se konečně dostala k dodělání koláže :grinning: jen jsem nějak nepochopila jak ji uložit jako jpg. do PC nebo se to někam uloží samo?jde mi pouze rovnou vytisknou a znovu otevřít v my image garden
Zobraz celou zprávu
t22d
23. říj 2018
#test_canon2
Zvelebuji domácnost. Tisk na obyčejný barevný školní papír- béžový.
Zobraz celou zprávu
t22d
23. říj 2018
#test_canon2
Věděli jste, že pomocí inkoustové tiskárny si můžete vyrobit nažehlovací obrázky na textil?
Transferový papír mám z Lidlu, tisk zajistil Canon Pixma, grafika vlastní práce.
Manžel tričko určitě ocení :joy:
Zobraz celou zprávu
t22d
22. říj 2018
#test_canon2
Bohužel se musím taky věnovat rodině a domácnosti, takže nemohu tisknou tak moc jak bych chtěla. Ale na druhou stranu, kdybych je neměla, nebylo by co tisknout :slight_smile: O víkendu jsem se konečně dostala k "projektu" který už jsem dlouho odkládala. A to obrazy s info o narození kluků (p.s. teď mě napadlo, udělat ještě o mě a manželovi). Porovnání tisku Canon a mé staré HP,která už nás opustila- Canon tiskne tmavší barvy. A nakonec básničky pro syna- trénujeme pro čerty :slight_smile: Zítra snad konečně nafotím mladší dítě a dodělám roční koláž :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
t22d
Zpráva byla změněna 19. říj 2018
Chlap v čudu, v televizi prd :slight_smile: Takže program na dnešní večer jasný- zamakat na scrap albu. Kopie UZ a další tisk zajistil Canon.
#test_canon2
Zobraz celou zprávu
kubuska
17. říj 2018
#test_canon2 Den treti.
.
Dnes mi dosel prvni balicek fotopapiru. Testovala jsem totiz opravdu krutoprisne, zitra totiz nejspis nebudu mit cas, tak jsem testovala jeste aplikaci. Ale o tom potom az se vyspite. Dneska to nebude ani vtipne. Nemam na to kapacitu, veskere zasoby vtipu jsem dnes vycerpala v nasi terminove skupince.
.
Takze ty fotky. Je to format 5x7,6cm takovy malinky. Takze na krajinku to fakt neni :joy:. Je tam hodne videt rozdil mezi fotkou ze zrcadlovky a fotkou z fotaku. Natoz je-li fotka upravena napriklad vinstagramove aplikaci.
Barvy jsou vzdy o trosku tmavsi nez ja na svem huawicku p smart vidim. Vidite, budu muset zkonfiskovat muzuv telefon a vyzkouset to z nokie nebi co to ma :joy:.
Trosku hur to snasi prechody mezi svetlem a tmou, coz je videt hlavne na oblicejich (fotka deti s drstniky). Cernobila je opravdu do modra, telefon mi to nenasnima, ale v realu to tak je.
.
Prijemny prekvapenim ale je to, ze papiry jsou lepici :heart_eyes:.
.
Jdu spat, jsem grogy. Dobre, dojdu si jeste pro toffiffee nebo tak nejak a dam si jedno (+ 5) kapurkovych. :joy::see_no_evil:
.
Dobrou noc a zitra lepe!
Zobraz celou zprávu
kubuska
Zpráva byla změněna 16. říj 2018
#test_canon2 Saga pokracuje!
Asi bych nemela pouzivat slovo debil, ale ja si myslim, ze jinak se nazvat nemuzu. No posudte sami.

Kdyz jsem se tedy smirila s tim, ze misto pixmy recenzuji #zoemini jala jsem se ji rozbalit. Prijemnym prekvapenim je, ze uz v baleni jsou fotopapiry, muzete tedy ihned tisknout. Pokud je tam tedy vlozite. O coz jsem se zahy pokusila. A ne, neprecetla jsem si prvne navod a proc taky, nejsem preci debil, ne? :joy::see_no_evil:. Zapasila jsem se Zoe asi 10 minut nez polevila a otevrela se (jinak je to fakt brnkacka, kdyz si ten navod prectete) a svete div se, papiry jsem do ni vlozila na prvni dobrou. To jsem se totiz na navod podivala, nechtela jsem tisknout fotky blbe, ze jo.
Mise splnena.
Zapnu. Nejde. Jasny, musim ji nabit preci! Vyndavam drat, pozor baleni neobsahuje tu vec do zasuvky (jak se to jmenuje? :person_shrugging::female_sign:️ Mozek odesel, na dnes jsem spala 4 hodiny) takze pouziji svoji vec do zasuvky z mobilu. Aha zrada, samecek se neda zasunout do samicky. Rada od doktora Canona zni: Zarazit a zakvrdlat. :joy: Nejde.
V Zoe je chyba, chudak holka ma to tam vevnitr posunuty. Bereme s muzem na pomoc nuz a po kratke a jiste bezbolestne operaci muzeme samecka vrazit do samicky. (holky jedny nemravny, na co myslite? Hehehe :joy::wink: ).
.
Dalsi vec. Rikam si, ze to asi bude fungovat jako wifi nebo bluethoot. Tak wifi ne, jasne ze pres bluethoot, je to napsano na obalu. Haha, vitezstvi se blizi! Zapnu buethoot, najdu Zoe, sparuji, vyberu fotku poslu pres bluethoot, fotka prijata a nic se nedeje. Co??? Kde sakra? Je to nabity? Rozbity? Jiny bity? Zkousim to asi 5x a nadavam na tohle "udelej si sam" nez vezmu do ruky karticku s navodem. On ma i druhou stranu. Jeeeezisi, musite si zdarma stahnout aplikaci! Za par minutek vznikla tato fotka. Jasne, bude to chtit trosku tu aplikaci prozkoumat a naucit se s tim. Moje umelecka cast a cast se smyslem pro detail a cast se smyslem pro krasno me totiz jiz pred casem opustily. Ale, hrde muzu prohlasit, ze po puldenim zapaseni, jsem si sama vytiskla fotku! To se nekdo ma! (ne ta do alba nepujde!) :joy::see_no_evil:
Co z toho plyne?
1.ctete navody
2.Zoe funguje

Priste budeme zkoumat vernost barev, tesite se? Ja jo :joy::see_no_evil:
Zobraz celou zprávu
rudolflenka
15. říj 2018
Přišlo nám něco na testování :heart_eyes: #test_canon2 Jsem zvědavá, co všechno tahle věcička dovede... Sledujte můj profil a budete to vědět také! :wink:
Zobraz celou zprávu
Strana
Předchozí Strana
Další