Novinky

#test_muumi

viky17
5. kvě 2019 Čtené 20x

Do testování produktu zde na Koníku se moc nezapojuji, protože moc produktů mě zatím neoslovilo. Většinou se nejedná o moc ekologické, nebo dokonce čistě přírodní výrobky, proto jsem až nyní zkusila štěstí a do testování jsem se s nejmladší Zuzankou (a vlastně i kluky) zapojila a přálo nám štěstí.

V balíčku na testování dorazily plenky Muumi Baby, přebalovací podložky Helmi Baby a vlhčené ubrousky Helmi Baby.

Na všechny děti jsem vždy používala ekologické pleny, ne všechny ale naplnily mé očekávání, některé smrděly, jiné byly moc "igelitové". Plenky Muumi splňují mé požadavky, jsou bez alergenů, parfemace, ftalátů, ropných derivátů, chloru. Jsou prodyšné, bělené kyslíkem, vyráběny pouze z certifikované BIO finské celulózy, jsou plně kompostovatelné. Jsou velice příjemné na dotek, nezvykle tenké (což mě zarazilo, protože takové tenké pleny jsme ještě nikdy neměli), nesmrdí, pojmou až neskutečně velké množství tekutin. Pleny jsou potištěné obrázkem, snad byly použité ekologické barvy(?).

Pleny jsou super savé, vydržely bez problémů celou noc a zvládly sebevětší nálož. Nikdy nebyla žádná nehoda, zadeček byl bez opruzení. Pro citlivou pokožku mohu jen doporučit.

Testovali jsme i přebalovací podložky - jendorázové, opět ekologické, bez zbytečné zátěže pro pokožku i přírodu. Jsou dostatečně velké, hebké, savé, bez zbytečného potisku. Jednorázové podložky moc nepoužíváme, využili jsme jen jednu, ale na cestování se určitě využijí i ostatní.

Jako poslední jsme testovali ubrousky, ze kterých jsem nadšená. Nejsou nějak výrazně parfemované, nejsou napěněné, moc mokré ani suché, jsou bez alkoholu a barviv, jsou hypoalergenní. Pokožka zadečku je snesla hezky, i když většinou používáme vodu. Dokonce jsem je venku použila i na ruce a obličej u kluků a i když jsem měla trochu obavy z reakce, vše bylo naprosto v pořádku.

K ubrouskům i plenám se určitě vrátíme. Se všemi produkty jsme byli moc spokojeni.

#test_muumi #recenze

Čti celý článek
rebe AMBASADORKA
5. kvě 2019 Čtené 41x

Jasminka je moje třetí miminko a i u ní preferuji látkové plenky. Moc se mi líbí vědomí, že má zadeček ne jako, ale doslova v bavlnce. Vždycky, když ji balím do čisté, suché plenky, vyprané v ekologickém pracím prostředku, mám dobrý pocit, že pro ni dělám to nejlepší. Ale co si budeme povídat, jsou situace, kdy jsou jednorázové plenky k nezaplacení. Do šátku, na dlouhý výlet, na víkendovou návštěvu… Se třemi dětmi mám u sebe vždy zavazadlo jako do pralesa, tak oceňuji malou, skladnou plenku, kterou po použití vyhodím. Ale svou oblíbenou značku jsem hledala dlouho – a vlastně pořád úplně nenašla. Takže tohle testování přišlo jako na zavolanou.

Plenky Muumi baby

Plenky jsou vyrobené z certifikované celulozy, bělené pouze kyslíkem. Značka se při výrobě velmi zaměřuje na ekologii a na co nejmenší dopady na životní prostředí. Výroba nezpůsobuje žádné emise (teplo vzniklé při ní se využívá na vytápění výrobní haly), obaly jsou recyklovatelné nebo hořlavé. Od roku 2009 se navíc snaží o zvýšení biologické odbouratelnosti plenek, jinými slovy, aby co největší část plenky mohla být kompostována.

To všechno na mě dělá velký dojem. Taky se mi líbí příběh, který za značkou stojí – rodinnou firmu založil tatínek, jehož synkovi látkové plenky nedělaly dobře. Nebo ten pohádkový šminkový design. A co je pro mě úplně nejdůležitější – jsou bez alergenů, parfémů a jiných škodlivin a jsou testovány i pro miminka s citlivou pokožkou.

Po rozbalení balíku jsem uvítala smysluplné umístění plenek přehybem nahoru. U spousty značek jsou plenky umístěny okrajem nahoru, takže je dost obtížné vyjmout pouze jednu plenku.

Další věc, která mě zaujala, je skládání na třetiny. Díky tomu na plence nezůstává ostrý sklad mezi nožičkami jako u jiných značek a plenka se snáze rozkládá a vkládá pod zadeček.

Moc se mi nelíbí celoplošný potisk, mám raději bílé plenky, protože mi připadá zbytečné zatěžovat celý řetězec ještě barvami. Ale po všem, co jsem se o značce dozvěděla, asi alespoň nemusím mít obavy z případné škodlivosti barev.

Plenka je spíš drobnější. Ve srovnání s DM babylove nature, které momentálně používáme, je o kus nižší i užší. Takže jsem si při přebalování musela dát záležet a pěkně ji upravit, aby se díly na bocích překrývaly. I tak jsme párkrát měly nehody a plenka protekla. Vzhledem k četnosti i velikosti nálože by asi protekla ledasjaká plenka. Naopak velmi pozitivně hodnotím, že navzdory tomu, že Mínce asi rostou zoubky a kakala opravdu často, neobjevily se opruzeniny, ani náznak zarudnutí pokožky.

Celkově jsem byla moc spokojená a myslím, že mumínky neměla Mínka na bříšku naposledy. Vzhledem k vyšší ceně a menší dostupnosti to ale asi nebudou plenky „na běžné nošení“, spíš na delší cesty autem, do šátku nebo na noc – prostě na delší dobu, kdy není možné malou hned přebalit. V takových situacích citlivost plenky k pokožce zvítězí nad vyšší cenou. Na procházky nebo víkend na chalupě asi zůstaneme u výrazně levnějších „babylovek“.

Vlhčené ubrousky

Vlhčené ubrousky si nikdy cestu k mému srdci nenašly, používám je výhradně po velké události v plence mimo domov, kde není možnost umýt malou pod vodou. Takže spotřebu máme opravdu minimální. Ale v přebalovací tašce je mám pořád, to zase ano. Teď už Helmi baby :slight_smile:

Ubrousky jsou vyrobeny šetrným způsobem z finské celulozy, bez chemických látek a škodlivin a jsou plně kompostovatelné. Mají o něco větší rozměr než běžné ubrousky, to mě po prvním vytažení zarazilo. Ale je pravda, že díky tomu lze špinavý zadeček očistit pohodlněji i s jediným ubrouskem, jak mám ve zvyku. Na utírání rukou nebo pusinky by mi asi připadaly zbytečně velké, ale na to je používat nemíním.

Ohledně ceny i dostupnosti pro ně platí to, co pro plenky Muumi: jsou dražší a nejsou dostupné v běžné síti drogerií, jen v Ezopech. To tedy ještě navyšuje cenu o poštovné. Počítám ale, že mi můj balíček vydrží až do konce plečkovacího období, takže to jim ráda odpustím. Jinak jsou skvělé.

Přebalovací podložky Helmi baby

K téhle položce na seznamu k testování jsem byla nejskeptičtější. Mám doma dva neotevřené balíky podložek, které jsem před porodem nepromyšleně objednala k výbavě. Když jsem měla první miminko, spotřebovala jsem jich totiž obrovské množství. Podložku jsem měla na přebalovacím pultu, dcerka se mi na ni při přebalování často počůrala a já ji musela vyhodit. Dnes bych si za tu spoustu zbytečného odpadu nejraději nafackovala.

Když jsem přebalovala synka, naučila jsem se dávat mu čistou plenku pod zadeček ještě předtím, než jsem vyndala počůranou, takže počet počůraných podložek se zásadně zmenšil.  Pod Jasminku už vkládám froté ručník, který při znečištění s klidným svědomím hodím do pračky. Podložku už vozím jen na cesty a v tašce mám stále tu první, kterou jsem dostala jako vzorek v porodnici.

Když jsem ale rozbalila balík podložek Helmi, zjistila jsem dvě zásadní věci: podložek je v balení pouze šest. To je sice vzhledem k ceně balíku dost málo, na druhou stranu to samo o sobě nesvádí k tvorbě zbytečného odpadu, člověk je na ně opatrnější. Hlavně mají ale parádní rozměr: 58 x 60 cm. Nejsou zbytečně velké, tak akorát pod přebalovaný zadeček. Když se ale stane nehoda, není potřeba vyhazovat obří podložku, která je na většině plochy stále čistá. Až ji tedy budu vyhazovat, nebudu mít tak černé svědomí jako u těch obrovských. Jsou hebké a příjemné a stejně jako ubrousky velmi ekologické – budu je tedy používat moc ráda.

Celkové zhodnocení

Z testování mám celkově velkou radost. Ubrousky a přebalovací podložky se osvědčily a krmě ekologie a šetrnosti k pokožce jsem s nimi byla i celkově moc spokojená. Navíc mi nejspíš vystačí až do konce plenkovacího období. Plenky určitě ještě dokoupím, byť ne na běžné denní nošení. Kvůli ceně bych je ale sama nejspíš nevyzkoušela. Díky testování vím, že ta investice má smysl a nebudu se jí bát.

#test_muumi #recenze

Čti celý článek
leniluki
5. kvě 2019 Čtené 18x

Do testování jsme byli vybráni jako náhradníci, o to větší bylo mé překvapení, když se @konik­_testuje ozval s touto krásnou zprávou. A nemohl si vybrat lépe, zrovna jsme se těšili na týdenní pobyt na Valašsku, kde jsme celou výbavu s Mikuláškem (2 roky) a ubrousky i s Matějem (4 roky) pořádně otestovali.

A co nám tedy dorazilo?

 • Plenky Muumi Walkers (vel.5)
 • Přebalovací podložky Helmi (6ks)
 • Vlhčené ubrousky Helmi (64ks)

Na produkty značky Muumi a Helmi člověk nenarazí jen tak. V běžných obchodech a drogeriích je v regálech nenajdete. Nejpravděpodobněji se s nimi setkáte na internetu, pokud hledáte ekologické jednorázové plenky a pomůcky k přebalování. A těmi Muumi jsou. Celkově jejich značka i firma fandí ekologii, tak kdo se ubíráte touto cestou, určitě mrkněte na jejich stránky, kde najdete informace i o všech dostupných výrobcích.

Plenky Muumi Walkers No.5

Tyto plenky jsou určené pro děti s hmotností 7-15kg, které už jsou zvídavé a neustále v pohybu,  jsou dostupné ve dvou baleních, po 20 nebo 40 ks, přičemž cena za jeden kus se pohybuje v rozmezí 10-13 Kč.

Jedná se o natahovací kalhotkovou plenku, tudíž jsou výborné, pokud už jsou děti šikovné, snažíme se je odplenkovat nebo si samy občas řeknou, že se jim chce :slight_smile: V tomto případě stačí plenku pouze stáhnout pod kolínka a poté opět natáhnout zpět. Nasazují se i sundávají lehce, v případě, že je plenka již znečištěna, jednoduše ji po stranách roztrhneme, zabalíme a zajistíme obsah lepícím proužkem, který je v zadní části plenky.

Jsou neskutečně savé, přes noc bez problému vydrží, aniž by protekly a stolici také drží pěkně. Za celou dobu používání neprotekly ani jednou. Na plenkách najdeme ilustrace z pohádek Tove Janssonové, u nás to byl samotný Mumínek a Ferka nebo Ňuf :slight_smile:

Vlhčené ubrousky Helmi

Z vlhčených ubrousků jsem byla nadšená. Žádné převoněné, napěněné, velmi mokré či naopak suché ubrousky, ale opravdu vše tak akorát. Jsou bez parfemace, alkoholu a barviv, vhodné také na obličej či ekzematickou pokožku a jsou hypoalergenní.

A dokonce se vytahují krásně po jednom kousku (výjimečně jsem vzala omylem dva), což ocení mnoho maminek. Nebo aspoň já jsem byla nadšená. Nesnáším, když se u rozbaleného dítěte, které zdrhá z podložky a máchá rukama, musím ještě rozčilovat s nespolupracujícími ubrousky.

Zvládnou hezky setřít všechny nečistoty, včetně rukou od mokrého písku, hlíny, čokolády a nemusela jsem se bát je použít ani na obličej, kde se synovi dělá ekzém.

Ovšem cena je 139 Kč/balení, které obsahuje 64 ks ubrousků, což je pro mnoho maminek docela drahá záležitost a může to od jejich používání odrazovat.

Přebalovací podložky Helmi

Vy, co máte starší děti, dokážete si představit, jak asi přebalování na podložce vypadá. Položíte dítě a než stihnete obléct čistou plenku, je podložka na opačném konci pokoje než dítě. Ale vyzkoušeli jsme a na omak jsou velmi příjemné, hypoalergenní, velikostně tak akorát (58 x 60 cm) a baleno po 6 ks. Cena za balení je 139 Kč.

Takže za nás celkově: ANO :slight_smile: My jsme byli moc spokojeni a děkujeme, že jsme se mohli tohoto testování účastnit :slight_smile:

#test_muumi #recenze

Čti celý článek
roseofnight
4. kvě 2019 Čtené 31x

Juchůůů, vybrali nás! Díky moc, Koníku! Mumíní plenky jsem už jednou zkoušela s dcerou a byla jsem velmi spokojená, proto jsem se na tohle testování strašně těšila!

V testovacím balíčku nám dorazilo:

- balení plínek Muumi Baby velikost 4 (7 - 14 kg). Cena přibližně 450 Kč podle eshopu. 

- přebalovací podložky Helmi baby. Cena přibližně 140 Kč.

- vlhčené ubrousky Helmi baby. Cena přibližně  140 Kč.

PLENKY MUUMI BABY

Jaké jsou?

 • Bez alergenů, parfemace, tělového mléka, ftalátů, ropných derivátů.
 • Vysoce prodyšné.
 • 100% bez chloru.
 • Bělené kyslíkem.
 • Na výrobu je použita čistá certifikována BIO celulóza z finských lesů.

Plenky jsou krásně měkoučké, příjemné na omak a nejsou vůbec nijak cítit. Pro maminky, které jsou zvyklé na parfemované plenky, to ovšem může mít jednu nevýhodu - je výrazněji cítit, když je plenka načůraná. 

                                            A tady je náš hlavní testující!

Šestiměsíční Tonda s váhou čtřičtvrtěročního dítěte. Se svými skoro 9 kg a sumo stehýnky mu plenky padly jako ulité. Nikdy neměl nic otlačené. Nic neškrtilo. Za celou dobu testování plenky protekla jednou a to si myslím, že bylo dané špatným nasměrováním pindíka. :grinning: (ti kluci to mají nějaký složitejší). Plenka vždy vydržela celou noc bez nehody. Lepíky držely, neodlepovaly se i po opětovném přelepení. O naší naprosté spokojenosti svědčí fakt, že jsem dneska koupila další balík! U téhle značky rozhodně zůstaneme.

PODLOŽKY HELMI BABY

 • Měkoučké, hypoalergení. Opět bez parfemace.
 • Velikost 58 x 60cm.

Podložky jsme neměli moc možnost otestovat, protože náš malý neposeda už není jen nehybný ležák a když ho nechám pokopat bez plenky, odkutálí se mimo "chráněné území".  Nicméně jednou nám podložka zachránila koberec. :slight_smile: Neprotekla. A na dotek nebyla ani mokrá. Takže super.

VLHČENÉ UBROUSKY HELMI BABY

Opět ekologické, nebarvené a neparfémované. Bez alkoholu. 100% kompostovatelné!

Z těchto ubrousků jsem vážně nadšená. Tak akorát mokré. Krásně měkoučké, takže nepodráždí zadeček.  Z balíčku se jich  nevytáhne X naráz, ale jdou hezky po jednom.  Doma omýváme vodou, ale na cesty jsou určitě skvělou volbou!

#test_muumi  #recenze

Čti celý článek
marketa612
3. kvě 2019 Čtené 25x

Dostala jsem příležitost otestovat dětské jednorázové pleny Muumi Baby, velikost 4 (7-14 kg) a vlhčené ubrousky a přebalovací podložky Helmi Baby. Tato příležitost mě velmi potěšila, protože mám doma jednoho, teď už 8 měsíčního chlapečka, kterému jednorázové pleny kupuji. Navíc jsou tyto výrobky ekologické a BIO, což je v dnešní době jedno velké plus.

Jednorázové plenky jsem kupovala už pro prvního syna, nikdy jsem se nedostala k látkovým. Velkou částí se na tom podílí i moje lenost. A u druhého syna oceňuji jednorázové pleny ještě víc, než kdy jindy.

Toto byla moje první zkušenost s ekologickými plenami. Už v minulosti jsem se po takových koukala, filozofie EKO plen se mi moc líbila, ale popravdě mě vždycky od jejich pořízení odradila cena. Ano chápu, že za kvalitu se musí připlatit. O to víc mě potěšila zpráva, že jsem byla vybrána k testování plen MUUMI Baby.

Musím říct, že mě pleny mile potěšily. Kvalita zpracování je perfektní. Pleny jsou krásně pevné a zároveň měkké, nesmrdí chemií, mají krásný potisk. Gumičky kolem stehýnek krásně těsní. Ikdyž měl syn v době testování něco málo přes 7 kg a pleny byly od 7 kg, žádná velká nehoda se nestala. Jednou jedinkrát se syn ráno vzbudil a měl menší mokrý flek na bodýčku. Ale těžko říct, zda propustily pleny nebo se mu prostě ráno při cestování v postýlce povedlo počurat tak, že to bylo ven z plenky.

Takže jsme je testovali přes den, to bylo úplně bez nehody a i v noci. Pleny jsou příjemě vysoké na zádíčka, takže když se pokakal, zádová část nic nepustila ven. A to i v tom případě, že se hodně vrtěl a cestoval po zemi. Vše zůstalo na svém místě. Jediná drobnost, kterou bych ráda vypíchla je, že suché zipy, lepítka mají hrozně malinkou část, za kterou se dají chytit při zapínání plíny. Často se mi stávalo, že jak jsem zatáhla, tak mi lepítko vyklouzlo mezi prsty.

Nemůžu ovšem úplně posoudit, jak pleny působily na pokožku syna. V době, kdy jsme začaly plenky používat, už měl zadeček lehce opruzený, protože jsem začala zavádět příkrmy a ty mu na zadek nedělají úplně nejlíp. Každopádně musím říct, že používání plen mu to určitě nezhoršilo.

A proto jsem ráda, že v balíku s plenami byly i vlhčené ubrousky HELMI Baby, které jsou bez vůně a barviv, zato jsou s Aloe vera. Tyto ubrousky byly na synův podrážděný zadeček super. Podráždění se nezhoršovalo a vypadalo, že ho ani utírání s nimi nebolí, takže super. Ubrousky jsou pěkně pevné, takže když je vytahujete z obalu, nestanou se z nich 3x větší „plachty“, jsou vlhké tak akorát a pěkně měkké.

Poslední produkt, který nám přišel, byly přebalovací podložky HEMI Baby. A i s těmi jsem byla spokojená. Bez nepříjemného umělého zápachu, příjemně měkké a přitom perfektně pevné, takže vydržely poměrně dost náročné zacházení syna v mateřském centru. Nejčastěji jsme je používali doma, ale svoje místo našly i v přebalovací tašce na cesty.

Na závěr bych chtěla ocenit i samotnou výrobu těchto produktů, která se snaží mít minimální dopad na životní prostředí.

Moc děkujeme Koníku za možnost produkty vyzkoušet!

#test_muumi

#recenze

Čti celý článek
monny3 AMBASADORKA
3. kvě 2019 Čtené 43x

Díky testování na Koníku jsme měli možnost vyzkoušet sortiment finských ekologických potřeb pro prcky, tak se s vámi podělíme o dojmy :slight_smile: Měli jsme doma plenkové kalhotky značky MUUMI BABY (konkrétně typ Walkers 5 Maxi+ 7 - 15 kg), vlhčené ubrousky a jednorázové přebalovací podložky značky HELMI BABY.  

Pro nás jednoznačně nejzajímavější byly plenky, proto s nimi rovnou začnu. Plenky MUUMI jsem sice znala, ale nezkoušeli jsme je. Jedná se o plenky tzv. ekologické, jsou vyráběné pouze z certifikované BIO finské celulózy, bělené kyslíkem, tedy zcela bez chloru, který se používá u komečních plen (a který bych na zadeček svého dítěte nechtěla), neobsahují parfémy, pleťové vody, latex, formaldehyd a ftaláty.

Dále pro rodiče, kterým záleží i na dopadu výroby dětských potřeb na naši planetu, určitě podstatné plus, že při výrobě se využívá energie z vodních elektráren, tedy bez emisí CO2. A jak plenky, tak obaly, jsou biologicky rozložitelné (samozřejmě ve vhodných podmínkách, na malém kompostu na zahradě by to i tak trvalo zřejmě mnoho let). Tak to byla ta ekologická a zdravotní plus a teď už uživatelsky.

Plenky jsou na dotek velmi příjemné, jsou relativně tenké (na eko plenky, které nejsou postaveny na principu chemického gelu absorbujícího tekutinu uvnitř). My měli tedy plenky typu kalhotek, což bylo super, protože bylo snadné je nasadit i ve stoje, nebo vlastně v jakékoliv poloze (ono to přebalování je s chodci a běžci už prostě někdy boj :grinning: ). Na přední straně plenek je decentní obrázek s Mumínky a jejich kamarády. 

Můj muž si ze začátku nevěděl rady se stahováním plenky, pokud v ní byl tuhý obsah, to má ale snadné řešení, plenka jde na boku celkem snadno roztrhnout (ale zase ne tak snadno, aby se roztrhla sama od sebe) :wink: . Plenky byly super savé, vydržely bez problémů celou noc, nikdy neprotekly, neprovlhly. A nikdy s nimi nebyla žádná nehoda ani při řídké stolici, kalhotky totož mají systém 2 těsnících gumiček a skutečně nic neuniklo.

Pro Maximka byly plenky evidentně pohodlné, jsou elastické a přes bříško nijak neškrtí ani netlačí. Za nás jsou tedy plenky opravdu super a tento střih, který jsme používali poprvé, si moc chválíme :slight_smile: Pokud máte nebo čekáte miminko s citlivou pokožkou, pak tyto plenky jistě vyzkoušejte, náš syn má z komerčních plen bohužel vždy rychle opruzeniny a u těchto plenek to bylo zcela bez problémů.

Dále jsme zkoušeli přebalovací podložky HELMI BABY. Jedná se o jednorázové podložky, opět ekologické, bez zbytečné parfemace, nebělené chlorem atd. Podložky jsou na dotek příjemné, jemné, velikost cca 60 x 60 cm. K podložkám nemám co vytknout, my je normálně nepoužíváme, tak nemám srovnání, měla jsem v ruce pouze pár podložek z DM, oproti těm jsou trochu tenčí, ale jistě stejně funkční. Ostatně při cestování je větší skladnost jistě výhodou. Z obou stran jsou podložky čistě bílé, ze savé strany příjemná celulóza, ze spodní strany tenká nepropustná fólie. 

Spolu s plenkami jsme zkoušeli testovat i vlhčené ubrousky, ocenila jsem, že jsou také bez parfemace, alergenů a zbytečné chemie. Ale samozřejmě k tomu, aby něco zůstalo dlouho vlhké a bez tvorby plísní, musejí být ubrousky napuštěny určitými konzervanty (alkohol, kyselina citronová atp.) povolenými v přírodní kosmetice, ale stále zbytečnými ve srovnání s čistou vodou. Proto beru i tyto ubrousky opravdu pouze jako řešení v nouzi na cestách bez vody. Ubrousky jsou ale na dotek příjemné, hebké a dobře se vytahovaly z obalu (nešel jeden za druhým, což mi vadí na většině vlhčených ubrousků, kterými normálně čistím třeba boty :grinning: ). 

Testování bylo prima, děkuji Koníku za tuto možnost a na základě této zkušnosti nejspíš plenky objednám na nadcházející léto minimálně na dovolenou, ať to máme pohodlnější než s plenkami, které používáme standardně :wink:

#test_muumi #recenze

Čti celý článek
bednaluca
3. kvě 2019 Čtené 15x

Předně chci moc a moc poděkovat za tuhle skvělou příležitost. Bylo mi ctí se zúčastnít testování plenek MUUMI a doplňků HELMI a nyní se ráda podělím o své/naše postřehy :blush:

V balíku bylo- jedno balení plen pro 3-6 kg, jedny vlhčené ubrousky a jedny podložky na přebalování. Vše vyrobeno s láskou k přírodě, důrazem na ekologii, vše bez parfemace a hypoalergenní.

Před porodem jsem byla přesvědčena, že mi jednorázové plenky nesmí přes práh - mám výbavičku na látkování, vyrábím si i vlastní kosmetiku, snažím se o nontoxic a zerowaste život a snažím se tomu naučit i své děti. Ale realita byla jiná. Starší dcerka náročnější než kdy dříve, miminko mělo problém s kyčlemi. Takže jsem opravdu ráda, že jsem změnila názor a testování se zúčastnila. Otevřelo mi to nové obzory a naučilo mě to "neházet všechny plenky a výrobce do jednoho pytle" :thumbsup:


Starší dcerka trochu záviděla a tak testovala po svém :slight_smile: Nakonec jí však ani plenka pro plyšovou myšku nezbyla :D Zůstala jí ale zajisté láska k mumínkům, které do té doby neznala. Během testování jsme využily všechny pleny. Testovala především dcerka Ela -přebalování se ale účastnila celá rodina, včetně tatínka, který si pochvaloval příjemný materiál plen i ubrousků :slight_smile:

Všechny produkty s námi absolvovaly dvě narozeninové oslavy, několik výletů a procházek, ať už v šátku, nosítku či kočárku. A nakonec sloužily samozřejmě i doma, takže jsme jimi rozhodně nešetřili!:muscle:

Okolí se mě na plenky často ptalo. Kdekoliv jsem přebalovala, někdo si všimnul roztomilého motivu - z toho jsem byla nadšená taky (ale asi by mě zajímalo složení barev :thinking: ). Skvělé bylo, že i když dcerka během testovacího období přesáhla hmotnostní hranici (6kg), plenky stále krásně seděly a netlačily. Materiál plenek byl příjemný na omak snad tedy i pro zadeček. Nic nepropustily, lepíky lepily, gumičky krásně přilnuly k vypaseným stehýnkům. I přes to, ale Ela asi nebyla se savostí spokojená když měla plenky přes noc, byla neklidná a neustále se budila. Výměnou plenky za jinou značku se tento problém vyřešil. Vrátili jsme se tedy po testování k plenkám látkovým.

MUUMI jsou ale rozhodně skvělou alternativou pro ekologicky smýšlející maminky :heart:

Vlhčené ubrousky jsem nepoužila už asi 2 roky, tak jsem uplně zapomněla, jak je díky nim přebalování snadné. Jsem z nich opravdu nadšená! Jsou příjemné, pevné ale přesto měkké. Vždy jsem vytáhla tolik, kolik jsem potřebovala, nezapáchají po alkoholu či parfemaci, prostě TOP! :heart_eyes:

A přebalovací podložky? Tak jemné a měkké, že bych si na nich nejraději ustlala! U těch také nemám absolutně co vytknout - jsou velké akorát, savé, hebké, skvělé!

Rozhodně s čistým svědomím mohu všechny tři produkty doporučit :thumbsup::heart_eyes:

Děkujeme a přejeme krásný den :sunny:

#test_muumi  #recenze

Čti celý článek
michaelllas
3. kvě 2019 Čtené 19x

Aby se náš chlapeček cítil pohodlně a také abych alespoň částečně ulevila naší matičce Zemi, byla jsem už před porodem rozhodnuta pro přebalování do látkových plen. Pořídila jsem si tedy výbavu pro "látkování"  a pouze do porodnice koupila balík jednorázových plen.

Nakonec to dopadlo tak, že jsem látkovala asi tři dny po návratu z porodnice a první 4 měsíce používala jenom jednorázové pleny. Postupně jsem se k látkování začala vracet a nyní už používáme jednorázové pleny pouze na noc a na výlety.  Synovi stávající jednorázové pleny dlouho vyhovovaly, neměla jsem důvod donedávna značku měnit.

Nyní  pro syna hledám pohodlnější jednorázové plenky, nejlépe natahovací kalhotkové, které jen tak neprotečou. Preferuji ekologické a pokud možno za příznivou cenu. Když jsem se dozvěděla o možnosti testování EKO plen na Modrém koníku, neváhala jsem ani minutu a přihlásila nás. Usmálo se na nás štěstí a měli jsme možnost vyzkoušet nejen plenkové kalhotky MUUMI BABY WALKERS, ale také HELMI BABY vlhčené ubrousky a přebalovací podložky. A jak hodnotíme tyto produkty?

Natahovací  plenkové kalhotky MUUMI BABY WALKERS

Materiál plen je  bez chloru, bělen kyslíkem, na výrobu je použita čistá certifikována BIO celulóza z finských lesů. Plenky jsou perfektně elastické přitom nohavičky dobře těsní, ale nikde netlačí. Materiál je na dotek hebký jako bavlnka, měkoučký jak peřinka.

Pleny jsou také super savé, syn měl zadeček pořád v suchu. Za celou dobu testování  mu nevznikly žádné opruzeniny ani se neobjevil na žádných místech tělíčka ekzém. Výrobce uvádí, že natahovací pleny jsou vhodné  jak na denní, tak noční nošení. Ale máme odzkoušeno, pokud děťátko v noci spinká na boku a více pije, plena celou noc nevydrží. Na noc bych tedy spíše zvolila klasické plenkové kalhotky MUUMI BABY s lepícími pásky, protože WALKERS jsou uzpůsobeny střihem  pro pohybující se  děťátka. Ovšem na  denní nošení si nemůžu natahovací pleny vynachválit. Po celou dobu testování  byl syn přes den bez jediné nehody a to dával Muuminkům  pěkně zabrat!

Všichni, co máme doma batolátko, víme, že občas ho přebalit vleže je téměř nadlidský úkon. Tady jsem velmi ocenila snadnou manipulaci, kdy stačí plenu jen natáhnout a během několika vteřin máte přebaleno.  Pro snadné sundání, pak stačí plenu po bocích roztrhnout.

Dále je plena vzadu opatřena lepící páskou. Ta slouží k zabalení plenky, aby nevypadl případný obsah.

Vyhodnocení testování natahovacích plen MUUMI BABY WALKERS:

Klady:

-  pleny vyrobeny pouze z BIO-EKO materiálu

-  materiál pleny velmi příjemný na dotyk, vzdušný, vhodný pro děťátka s citlivou     pokožkou

-  perfektně padnoucí střih, plena děťátko při pohybu nikde netlačí a zároveň dobře těsní

-  snadná manipulace během přebalování

Zápory:

- plena není vhodná na noc

Vlhčené ubrousky HELMI BABY

Vlhčené ubrousky jsou pro nás zejména na cestách nepostradatelným pomocníkem.  Syn má citlivou pokožku, nemůžeme tedy používat jen tak ledajaké ubrousky. Teď už vím, že po testování  zařadíme mezi naše oblíbené také vlhčené ubrousky Helmi Baby.  Tyto jsou vyrobeny z finské celulózy - 100% odbouratelné, neobsahují dráždivé vůně a alkohol.

Naopak obsahují hydratační glycerin a zklidňující aloe vera. Ubrousky jsou jemné k pokožce a zároveň důkladně zachytí všechny nečistoty. Používali jsme na obličejík, ručičky a zadeček.  I po několika dnech testování se nikde neprojevil synovi ekzém, který se mu často  objevoval právě po použití vlhčených ubrousků. Malé negativum je lepka sloužící k uzavírání balení s ubrousky. Po několika použitích přestala lepit a ubrousky tak začaly vysychat. To je ovšem jediné malé mínus pro ty, kteří ubrousky používají jen příležitostně na výlety a cesty mimo domov, stejně jako my.

Vyhodnocení testování vlhčených ubrousků HELMI BABY:

Klady:

-  vyrobeny ze 100% odbouratelného materiálu

-  vhodné pro děťátka s citlivou pokožkou

-  důkladně zachytí všechny nečistoty

Zápory:

- lepka sloužící k uzavírání balení s ubrousky po několika použitích přestala lepit

Multifunkční podložky HELMI BABY

Tyto podložky  jsou ideální na přebalování, nebo k ochraně postele, autosedačky či kočárku. Jsou hypoalergenní, absorpční jádro je z celulózové hmoty a nepromokavá část je z tenké nepropustné fólie.  Ač se mi na první pohled zdály tenké a velikostně malé ( 58 x 60 cm) svůj účel splnily na 100%. Absorpční jádro podložky je opravdu dobře savé a velikost je pro přebalení dostačující.

Vyhodnocení testování  multifunkčních podložek HELMI BABY:

Klady:

-  vyrobeny ze 100% odbouratelného materiálu

-  příjemný materiál

-  dobře savé absorpční jádro

Zápory:

- pro nás nepraktický rozměr  58 x 60 cm

Jsem ráda, že jsme mohli natahovací plenky Muumi Baby Walkers a přebalovací doplňky Helmi Baby vyzkoušet. Tímto ještě jednou  děkujeme @konik_testuje za možnost produkty testovat. S výrobky jsem celkově velmi spokojená. Příjemně mě překvapily natahovací plenky u kterých plánuji zůstat.

Věřím, že jsem konečně pro našeho neposedu našla ty pravé, ve kterých se bude cítit jako v bavlnce. Mezi naše oblíbené produkty zařadíme také vlhčené ubrousky Helmi Baby. Co se týče přebalovacích podložek, tady dám přednost podložkám, které jsme používali dosud. U Helmi Baby mi nevyhovuje rozměr  58 x 60 cm. Pokud přebalovací podložku využívám mimo domov, potřebuji, aby se syn na podložku vlezl celý. Nám  vyhovuje rozměr  90 x 60 cm.

Pokud hledáte pro vaše děťátko pohodlné pleny či doplňky k přebalování, které jsou šetrné nejen k dětské pokožce ale také k přírodě, doporučuji rozhodně vyzkoušet produkty MUUMI a HELMI BABY!

#test_muumi

#recenze

Čti celý článek
wikuse
3. kvě 2019 Čtené 27x

Testování plínek bylo pro nás úplně první testování, které jsme vyhráli. Byla jsem hodně překvapená a natěšená. Tímto moc děkuji za možnost, kterou nám maminkám a vlastně i našim dětem dáváte. 

Když balíček přišel, největší radost měla dcera, která miluje rozbalování balíků a následné hraní si s krabicí. Nicméně obsah byl hlavně určený našemu nejmenšímu

5,5 měsíčnímu Vašíkovi. A co že jsme měli v balíku?

 •  1x balení plínek Muumi Baby velikost 4 (7-14kg)
 • 1x přebalovací podložky Helmi baby
 • 1x vlhčené ubrousky Helmi baby

Testovat jsme začali hned ten den. Na co taky čekat, že? :blush:

Plínky Muumi Baby 

- plínky jsou pro miminka s váhou 7-14 kg

- balení obsahuje 46 ks

- cena přibližně 450,- Kč (tedy za kus 9,7 Kč)

- plínky jsou hypoalergenní, neobsahují žádné chemikálie, zbytečné vůně či pleťové vody. Vyráběny jsou pouze z certifikované BIO finské celulózy, bělené kyslíkem. Jsou tak 100% bez chlóru.

- rovněž samotná výroba je hodnocena certifikátem, který potvrzuje její minimální zátěž na životní prostředí.

Teď něco od nás: plínky jsou hezky měkké, krásně seděly našemu 8kg miminku:grinning:,

nikde netlačily, nenechávaly ani otlačené čáry na kůži po sundání plínky, přes noc vydržela plína úplně v pohodě - byla pořádně naducaná,ale mokrý pocit z plínky nebyl. S čím jsme měli trochu problém bylo s udržením stolice - asi 5x se stalo že protekla u nožiček, tudíž mi přijde, že buď tolik netěsní ta gumička u nožiček a nebo nejsou na stolici dostatečně savé.

Nicméně i přesto hodnotím plínky velmi dobře, jsou opravdu příjemné jak na omak, tak na čmuch, hezky sedí a jako plus maji krásný vzhled.

Přebalovací podložky Helmi baby

- jednorázové ekologické bio přebalovací podložky

- bez alergenů, vůní a pleťových vod

- nepromokavá část z nepropustné folie

- finská celulóza je 100% odbouratelná

- v balení 6 ks o velikosti 58 × 60 cm

- cena přibližně 98,- Kč

Podložky jsme využívali hlavně doma, nebo na přebalování na návštěvách. Podložka je perfektně savá a když na počůrané místo pak sáhnete, tak nemáte mokrou ruku, jen cítíte studeno, což je paráda. Velikost podložky úplně stačí. Savá výplň je krásně měkká a netrhá se. S podložkami jsme byli velmi spokojeni.

Ubrousky Helmi Baby

- hypoalergenní, jemné a hydratační

- obsahují glycerin, který zvlhčuje a aloe vera, které zklidňuje

- neobsahuje parfémy, barviva ani alkohol

- ideální pro intimní partie, bezpečné i na obličej

- větší rozměry velikost 16 x 21 cm

- 64 ks v balení

- cena přibližně 140,- Kč

Za nás byly ubrousky úplně super, příjemně vlhké, žádné přemokřené ani napěněné ubrousky. Vyndávaly se hezky po jednom. Krásně utřely to, co jsme zrovna utřít potřebovali, ať už počůraný nebo pokakaný zadek, špinavé ruce nebo pusu a obličej. 

Všechny 3 produkty můžu vřele doporučit. Tím, že jsou EKO, se určitě hodí pro ty maminky, které mají citlivější pokožku svých nejmenších a nebo pro ty maminky, které chtějí trochu více myslet na naši planetu (ano, pořád to jsou jednorázové plenky, ale složení je určitě o dost lepší než u některých ostatních značek).

Na závěr se s Vámi loučíme a přejeme krásný den.

#test_muumi  #recenze

Čti celý článek
bednaluca
Zpráva byla změněna 29. dub 2019
Tak-a máme dotestováno :heart_eyes: plenky využity všechny, přebalovací podložky dvě a ubrousky využíváme příležitostně..
Naše malá zaječice je bez opruzení a spokojená, což je ten největší úspěch :slight_smile:
Plenky s námi absolvovaly dvě narozeninové oslavy, několik výletů a procházek, ať už v šátku nebo v kočárku.. Takže jsme je rozhodně nešetřili :wink:
#test_muumi
Zobraz celou zprávu
(7 fotek)
michaelllas
28. dub 2019
Dotestováno :thumbsup: přidávám také poslední poznatky k doplňkům na přebalování.
Přebalovací podložky Helmi Baby - ač se mi na první pohled zdály tenké a velikostně malé svůj učel splnily na 100 %. Absorpční jádro podložky je opravdu dobře savé a velikost je naprosto dostačující:slight_smile:
Vlhčené ubrousky Helmi Baby - jemné k pokožce a zároveň důkladně zachytí všechny nečistoty. Ubrousky jsou bez parfemace s přídavkem hydratačních a zklidňujících látek, nedráždí tedy pokožku:thumbsup: malé negativum je lepka sloužící k uzavírání balení s ubrousky. Po několika použitích přestala lepit:thumbsdown: a ubrousky tak začaly vysychat. To je ovšem jediné malé mínus pro ty, kteří ubrousky používají jen příležitostně na výlety a cesty mimo domov, stejně jako my:wink:

#test_muumi
#recenze
Zobraz celou zprávu
michaelllas
Zpráva byla změněna 28. dub 2019
:rose::tulip: ODPOVĚD ZA :heart:

Protože dnes máme poslední den testování, tak si dáme také poslední anketku s #test_muumi

Kolik plen denně spotřebujete k přebalení vašich děťátek?

U nás do 3 - 4 měsíců ( kdy jsem používala jenom jednorázovky) byla spotřeba tak 10-12 plen denně:see_no_evil: Nyní (syn 10 měsíců) spotřeba 1-2 jednorázovky denně + 1 na noc,zbytek potřeby pokryju látkovkama, což může být tak 6-7 kusů:deciduous_tree::baby:
Zobraz celou zprávu
michaelllas
Zpráva byla změněna 27. dub 2019
Dnešním večerem jsme spotřebovali na noční spinkání poslední plenečku MUUMI Baby Walkers. Jsem moc ráda, že jsme měli možnost Muuminky vyzkoušet. S plenkami jsem moc spokojená:slight_smile: snad už jsem pro broučka našla ty pravé, ve kterých se bude konečně cítit jako v bavlnce:kissing_heart:

Přejeme krásnou dobrou noc:baby::heart:

#test_muumi
Zobraz celou zprávu
michaelllas
27. dub 2019
Taky se vaše děti tak rády přebalují? :see_no_evil::bomb:

Udržet prcka na přebalovací podložce a ještě k tomu vleže, je už prakticky nemožné:sweat_smile::dizzy_face: není nad natahovací plenkové kalhotky:clap::heart_eyes:

#test_muumi
Zobraz celou zprávu
michaelllas
Zpráva byla změněna 26. dub 2019
Broněček dává Muuminkům pěkně zabrat:sweat_smile::speak_no_evil: bere svou ,,testerskou" práci velmi zodpovědně:baby: plenkové kalhotky si nemůžu vynachválit. Krásně malému sedí, nikde na jeho buclatých stehýnkách a ani na bříšku netlačí, ale hlavně jsou super savé:sunglasses: zadeček má pořád v suchu, takže žádné opruzeniny:thumbsup: a pro nás skvělá zpráva, po 16 dnech testování se neobjevil na žádných místech ekzém:clap:

#test_muumi
#recenze
Zobraz celou zprávu
michaelllas
25. dub 2019
:rose::tulip:ANKETA ZA :heart::heart:

Maminky podle jakých kritérií jste vybíraly/vybíráte první plenky pro vaše miminko? Co bylo hlavním důvodem, proč jste koupily právě danou značku? Rozhodovaly jste se podle zkušeností jiných maminek, ceny,výsledky testů (např. Dtest), vlastností plenek (ekologické, nebělené, parfemované...) či reklamy??

Já byla nakloněna látkovým plenám o jejichž výhodách jsem poprvé slyšela na předporodním kurzu :baby: výbavu pro látkování jsem si pak pořídila na základě recenzí maminek. Do porodnice jsem si pak koupila na veletrhu v rámci nějaké slevové akce jednorázové pleny s výřezem na pupíček, které mi přišly jako první pod ruku:innocent: no nakonec to dopadlo tak, že jsem látkovala asi tři dny po návratu z porodnice:grinning::sweat_smile: a první 4 měsíce používala jenom jednorázovky. Postupně jsem se k látkování začala vracet a teď už používáme jednorázovky jen na noc a na výlety. Zůstali jsme u těch jednorázovek,které jsem prvně koupila úplně náhodou. Malému vyhovovaly, neměla jsem důvod donedávna značku měnit. Teď ale pro syna hledám pohodlnější plenky, nejlépe kalhotkové, které jen tak neprotečou. Preferuji ekologické a pokud možno za příznivou cenu. Muuminci zatím mají velkou šanci:clap::thumbsup:

#test_muumi
Zobraz celou zprávu
bednaluca
25. dub 2019
A jak vypadá vaše cestovní "výbava"? U nás, kromě plenek, hraček a náhradního oblečení, nesmí chybět ergonomické nosítko a kvalitní kosmetika :heart_eyes: v tomhle případě je to měsíčkový olej, levandulová esence (spíš pro maminku na nervy), měsíčkový krém a fenyklový olej na masáž bříška :thumbsup: #test_muumi
Zobraz celou zprávu
roseofnight
24. dub 2019
#test_muumi
Baculata stehynka hlasi super komfort. Nic netlaci, nic neprotyka.
Zobraz celou zprávu
michaelllas
Zpráva byla změněna 23. dub 2019
#test_muumi
#recenze

Vlhčené ubrousky jsou pro nás zejména na cestách nepostradatelným pomocníkem:thumbsup: jak jsem se již zmínila, Broník má citlivou pokožku:boy::confused:nemůžeme tedy používat jen tak ledajaké...po 10 dnech testování zařadíme nyní mezi naše oblíbené také vlhčené ubrousky Helmi Baby:thumbsup: tyto jsou bez dráždivé vůně a alkoholu, naopak obsahují hydratační glycerin a zklidňující aloe vera. Ubrousky jsou jemné a šetrně čistí:slight_smile: používáme na obličejík, ručičky a zadeček:baby: i po několika dnech testování se nikde neprojevil ekzém :clap:
Zobraz celou zprávu
bednaluca
21. dub 2019
Vyvezli jsme Mumínky do Lednice :heart::heart_eyes: #test_muumi
Zobraz celou zprávu
michaelllas
Zpráva byla změněna 21. dub 2019
#test_muumi
#recenze

Tak kteréhopak Muuminka si dneska obleču maaami:baby::smiling_imp::grinning::hear_no_evil:...Testujeme dál plenkové kalhoty Muumi Baby Walkers se kterými jsme velice spokojeni! Líbí se mi, že Broněček nemá nikde otlačené stehýnka ani bříško z gumiček, jsou opravdu pohodlné:clap:
Zobraz celou zprávu
bednaluca
19. dub 2019
U starší dcery jsme používali zpočátku klasické vlhčené ubrousky.. později jsme si je doma vyráběli sami a nakonec jsme skončili u perlanu s hydrolátem a olejíčkem..
Myslela jsem, že žádná jiná varianta už mi nikdy nebude vyhovovat..ale..
Z těchto ubrousků jsem naprosto nadšená! Nesmrdí jako většina ubrousků po alkoholu nebo zbytečné parfemaci, nedráždí, jsou pevné a přitom jemné, nelepí se k sobě, takže jich člověk nevytahne deset najednou... Opravdu zajímavá alternativa pro někoho,kdo se bez vlhčenych ubrousků neobejde a přitom chce něco šetrnějšího pro pokožku :thumbsup: #test_muumi
Zobraz celou zprávu
bednaluca
Zpráva byla změněna 17. dub 2019
Naše malá holčička má dnes už dva měsíce :open_mouth: Už dva měsíce mi nikdo nevěří, že rodit doma nebylo v plánu a fakt jsme to nestihli :see_no_evil: Přála bych si na chvíli zastavit čas a užívat si dětství a nevinnost svých holčiček naplno.. aspoň že ještě pár měsíců mi Ela nebude odmlouvat, utíkat a chtít mi sníst čokoládu, jako její starší sestra Lea :see_no_evil::grin:

Co je u nás nového? Už deset dní testujeme Plenky MUUMI- jsou s námi po celý den, při každé aktivitě :heart:️ Na fotce konkrétně před usnutím, během uspávání i po úspěšném vyndání z šátku :heart_eyes:

#test_muumi
Zobraz celou zprávu
michaelllas
Zpráva byla změněna 16. dub 2019
#test_muumi
#recenze

Dnešní dopoledne jsme řádili na cvičení s miminky. Poprvé jsme v terénu testovali Helmi Baby multifunkční podložky pod miminko. Podložky jsou o něco menší, než ty, které jsme dosud na přebalování používali, což ale na funkci nemá vůbec žádný vliv:wink: Broněček se do testování řádně obul a já vám teď aspoň můžu poreferovat, že absorpční jádro podložky je opravdu hodně savé:sweat_smile::see_no_evil:
Zobraz celou zprávu
michaelllas
15. dub 2019
#test_muumi
#recenze

Krásné dobré ráno přejeme:heart: Broněček vstává s úsměvem a hlavně se suchým zadečkem:wink: prvotní noční nehoda nás vůbec neodradila, testujeme dál kalhotkové plenky MUUMI BABY WALKERS - už třetí noc bez nehody:thumbsup: takže za nás velká spokojenost. Tento týden nás čeká výletování, takže vyzkoušíme také vlhčené ubrousky a přebalovací podložky:wink:
Zobraz celou zprávu
Strana
Předchozí Strana
Další