Výsledky vyhledávání pro slovo #drbrowns

  Zruš hledání
  mariegrothAMBASADORKA
  Včera v 15:19    

  Ačkoliv bydlím na druhém konci světa, tak ve svém telefonu mám nastavené i počasí v Česku, konkrétně v Plzni. Koukám, že v pátek má být opravdu hezky. Kdybych byla v Plzni teď, tak určitě sbalím tašku a jedeme se vykoupat na Bolevecký rybník aneb “Bolevák”. S babičkou a sestrou jsem tam de facto trávila celé prázdniny. Vždy jsme si namazaly housky, sbalily ovoce a nějakou sladkost. Babička měla takovou hezkou termo tašku, kterou si přivezla z Bibione.

  A já bych si zase vzala tuhle termo tašku od Dr.Brown's, kam by se mi vešly lahvičky a nějaká svačinka pro malého… a ta houska :D.

  #drbrowns

  (3 fotky)
  mariegrothAMBASADORKA
  8. črc 2020    

  Tento rok jsme si konečně vybudovali pořádné venkovní posezení a miluju teplé večery, které si tam teď užíváme. Všechno je uděláno, člověk nikam nepospíchá a jen si tak sedíme. Na klíně nám sedí spokojené miminko a to je pro mě nejkrásnější pocit. No, klidně sedět vydrží třeba tak minutu, ale i tak :D.

  Máte také doma venkovní posezení? Pochlubíte se třeba i fotkou? Jsem zvědavá, protože nás čeká dodělání ještě dalšího venkovního koutku, tak bych se ráda inspirovala.

  #drbrowns

  mariegrothAMBASADORKA
  7. črc 2020    

  Byli jsme nedaleko od IKEA, tak jsme se tam rozhodli nakouknout. Moje tchyne momentalne bydli v nasem druhem dome, ale nema tam gauc a poradny jidelni stul, tak jsme ji teda chteli neco koupit. Byla jsem zklamana, ze restaurace byla zavrena kvuli covid, ale chapu to. Nakonec jsme vybrali I docela pekny nabytek pro tchyni.

  No a uvedomila jsem si, ze IKEA je asi nejvic evropske misto, kde maly Cecho-american Maverick byl od narozeni. A to Svedsko je nam nejak souzene. Narodil se v nemocnici Swedish Hill (v prekladu Svedsky kopec). 😀

  #drbrowns

  mariegrothAMBASADORKA
  6. črc 2020    

  Když jsme byli na dovolené v Kalifornii, měli jsme na balkoně takové “ohniště” na propan. Viděli jsme ho v obchodech a u přátel, ale po dovolené jsme se rozhoupali a konečně ho objednali.

  A teda ještě musíme koupit propan 🙂. Ale už teď se cítím, že jsme zpět v krásném hotelu v Laguna Beach. Strašně jsme si užívali tam jen tak sedět, pít víno (rodiče 🙂 ) a mlíčko (Maverick 🙂 ).

  #drbrowns

  mariegrothAMBASADORKA
  Zpráva byla změněna    5. črc 2020    

  Maverickův první Den nezávislosti. Americké vlajky kam se podíváš. 🎈🎉 A vyšlo skvěle počasí, takže jsme si to opravdu užili. Nechybělo grilování, přátele a ohňostroje.

  #drbrowns

  mariegrothAMBASADORKA
  3. črc 2020    

  🥑Pamatujete si na první příkrm vašeho drobečka?

  🥑 U nás to bylo avokádo. Chtěla jsem dělat baby led weaning, ale pak jsem zpanikařila a začala dělat rozmixovanou stravu 😀. Současná doporučení o příkrmech jsou v USA identická s ČR. Jako první pokrm se doporučuje “nesladká” zelenina.

  🥑Strašně jsem se těch příkrmů obávala, ale naštěstí mám skvělého jedlíka. A u druhého dítěte bych opravdu ráda dělala baby led weaning.

  #drbrowns

  mariegrothAMBASADORKA
  2. črc 2020    

  Kojení vs. USA

  Občas tady na Koníku na mě padne dotaz o kojení v USA.

  Jak dlouho se v USA kojí?
  Kojí se vůbec?
  Je umělé mléko běžnou záležitostí?
  Musí si maminky vyslechnout nemístné připomínky o (ne)kojení?

  Pokud si vezmu, že velké procento žen se vrací do práce několik týdnů po porodu, musím říct že procento kojících maminek je tady poměrně velké. Jasně, je to jen můj názor, ale možná budete souhlasit.

  Celkově USA:
  Skoro 58 procent miminek je kojeno v prvních šesti měsících. Z toho skoro 25 procent miminek dostává JEN mateřské mléko v prvních šesti měsících života.

  A moc mě zaujala čísla ze státu, ve kterém bydlím. Máme jedna z nejvyšších (v dobrém smyslu 🙂)

  Washington
  Procento matek, které alespoň jednou kojily: 92.4
  Procento matek, které ještě kojily v šestém měsíci dítěte:72.7
  Procento matek, které ještě kojily v roce dítěte:48.2
  Procento dětí, které dostávaly POUZE mateřské mléko do třetího měsíce: 58.9

  Maminky si velice často musí pořídit výkonnou odsávačku a odsávat v práci. Je na to zákon, že něco takového musí zaměstnavatelé umožnit a poskytnout místo k odsávání - NE TOALETU. Já jsem sice maminkou v domácnosti, ale odsávačky mám dvě. Jednu elektrickou a jednu ruční - sběračku MilkFlow od Dr.Brown's, která je na fotce.

  Spousta dětských značek se snaží podporovat kojení, ale také určitou flexibilitu. Např. právě moje značka, které ambasadoruji, má mnoho produktů podporující kojení, ale zároveň další produkty, které se hodí do portfolia mamince, která kojí z prsu a pak dává MM/UM z lahve. Výrobci prostě vědí, že tohle si americká maminka v běžné situaci žádá.

  Doporučení o kojení jsou totožná s Českem. Kojit alespoň do šesti měsíců, ideálně však rok. Ženy se tady často bojí přiznat, že dítě je na UM. A pokud kojí víc než rok, tak to spoustě lidem přijde divné. Takže opět něco, co je podobného z Českem 🙂.

  A na rovinu přiznávám, že nesnáším “mom shaming” o kojení a nekojení. Každá z nás chce plné bříško miminka a cesty k němu jsou různé.

  #drbrowns

  mariegrothAMBASADORKA
  Zpráva byla změněna    1. črc 2020    

  Minulý měsíc proběhla vůbec první blesková soutěž s Dr.Brown's.

  Podle skvělé účasti jsem usoudila, že se vám přechodné lahve, o které jsme hrály, dost zamlouvaly. Pokud jste nevyhrály, tak nezoufejte. Určitě si o lahvičky zase zasoutěžíme. A moc mě potěšilo, že jste se chtěly podělit se sestrou, kamarádkou, švagrovou, sousedkou, maminkou v nouzi, ale také jste myslely třeba na vlastní dvojčátka.

  Tentokrát radost udělám jenom jedné mamince a tou je ……@sternliebe, kterou vybral generátor náhodných čísel.

  Mooooc gratuluji a více podrobností ti pošlu soukromou poštou.

  Přeji vám krásný červenec a sledujte další soutěže s Dr.Brown's o hodnotné ceny.

  #drbrowns

  (2 fotky)
  mariegrothAMBASADORKA
  29. čer 2020    Čtené 385x

  Tipy a triky na cestování letadlem od bývalé letušky

  Léto a cestování k sobě neodmyslitelně patří. Letošní letní cestování možná bude vypadat trochu jinak kvůli pandemii Covid-19, ale to by nám nemělo zkazit radost ze slunečných dnů. Cestování je mojí vášní a já věřím, že brzy budete moci odfrčet na nějakou pěknou dovolenou nebo víkendový výlet. Ráda bych s vámi sdílela moje tipy, rady a zkušenosti jak na cestování letadlem s dítětem, ale také univerzální informace i pro solo cestovatele. Nabídnu pohled maminky s miminkem, které už má za sebou přes patnáct letů, ale také můj pohled letušky a co jsem se v leteckém průmyslu naučila a dozvěděla.

  Maverick miluje letadla. Tento kousek mu přivezl tatínek z Japonska.

  VÝBĚR LETENKY

  Přiznávám, že koupě letenky a hledání nejvýhodnější ceny, je tak trochu “mimo můj obor”. My cestujeme na tzv. Standby. Letenku jako takovou jsem si nekoupila už několik let. Ovšem vždy a ráda doporučuji webovku SkyScanner.com. Jejich způsob vyhledávání vám dovolí zahrnout extra kritéria, která jsem u konkurence nenašla. 

  Vždy vyhledávejte v režimu incognito - třeba přes Google Chrome. Vaše vyhledávání se nebude ukládat. Věděli jste, že pokud budete opakovat stejné nebo podobné vyhledávání (např. Letenky do Říma, lety Řím, Řím letenky…), letenky se zvednou na ceně? Webovky se vás budou snažit přesvědčit k okamžité koupi, neboť sami uvidíte, že ceny se zvedají. Samozřejmě, že ceny běžně klesají a narůstají, ale je to na jiném principu. Podle průzkumů nejlepší doba na nejlevnější letenku je úterý brzy ráno.

  V dnešní době koupě letenky není úplně přímočará. Často lidé zjistí, že si sice koupili levnou letenku, ale není v ní de facto nic zahrnuto. Pozor na slova jako “basic economy, saver fare...”. Pokud kupujete přes zprostředkovatele, tak tohle často není ani uvedené a pak jsou lidé nemile překvapeni. Doporučuji se podívat na webovky dané letecké společnosti a podívat se i na jejich ceny. Často jsou ceny podobné nebo stejné. A bookování přes jejich stránky má mnoho dalších výhod.  

  Pokud to jde, pokuste se zabookovat letenky na dobu, kdy vaše dítě běžně spí. U mého syna fungují lety kolem 11:00, 15:00 a pak noční lety kolem 20:00. Spousta rodičů se bojí bookovat “red eye” (noční let), ale z dob mého letuškování vám musím říct, že děti spaly a noční lety byly často ty nejklidnější i s dětmi na palubě. 

  Naše standby letenky. Do letadla se dostaneme jen pokud tam je místo.

  BALENÍ

  Jako letuška jsem se naučila balit opravdu efektivně a dokážu se sbalit velice jednoduše do příručního zavazadla. Razím heslo, že čím menší a lehčí kufr, tím lépe. Se synem občas cestuji sama a každé kilo se pronese. S mimčem samozřejmě člověk musí vzít spoustu různých blbinek a nezbytností. Jsou věci, které ale ze zásady pořizujeme až na místě. Plenky, ubrousky, příkrmy a umělé mléko jsou třeba na našem seznamu pro dítě. Samozřejmě také něco sbalím s sebou, ale rozhodně nebalím plný kufr plenek, ubrousků a oblečení. Peru i v destinaci. Vyplatí se uvažovat nad tím, co se dá koupit na místě, pokud máte takovou možnost. 

  Dalším oblíbeným trikem jsou sáčky se zipem. Dáte do nich oblečení a vysajete vzduch, což vám nejen ušetří místo v kufru, ale vaše oblečení bude chráněné před potenciálním “výbuchem” šamponu. V USA se jim říká “ziplocks” a já vždy koupím tu největší velikost. Prodávají se i sáčky speciálně určené na cestování, ale opravdu se mi “ziplocks” osvědčily mnohem více a cena je také lepší. Vím, že se dají sehnat v Česku na Amazonu.

  Ziplock

  Při balení také přemýšlím nad tím, v jakém oblečení budeme cestovat. Syn vždy cestuje v pyžámku, které je praktické třeba při výměně plenky a nemusím syna příliš vysvléknout  Nejraději mám pyžama s dvojitým nebo otočeným zipem. Prodává je třeba Carter’s.

  U běžného pyžámka po zapnutí bude jezdec u krku. U obráceného zipu je jezdec u paty a dítě nemusíte kompletně vysvléct u přebalování.

  Kojící maminka by určitě měla zvolit oděv, který bude praktický ke kojení. Vyplatí se zabalit i nějaký náhradní outfit do letadla pro rodiče a dítě.

  NA LETIŠTI

  Pokud to jde, tak se snažte odbavit co nejvíce zavazadel. Samozřejmě také záleží, jestli cestujete sami nebo s doprovodem. Pokud máte miminko jako já, tak je ideální na palubu si vzít jen nějakou přebalovací tašku, ale úplně nejlépe batoh. Kufrů se ideálně zbavte hned. Pokud máte autosedačku a nechcete ji brát na palubu, tak ji můžete odbavit také. Zjistěte si podmínky vaší letecké společnosti, ale většina společností vám zdarma odbaví sedačku a kočárek. Je fajn mít nějaký kryt na autosedačku. Pokud se vám do něj nechce investovat, tak OBČAS letecké společnosti mají velké pytle určené právě na sedačky. Většinou si o něj musíte říct. 

  Mého syna pak dávám do nosítka a pokračuji jen s batohem. Druhou verzí je vzít kočárek a autosedačku přes letištní kontrolu a udělat tzv. Gate check. Kočárek a sedačku necháte na "jet bridge" (most mezi letištem a letadlem) a personál vám ho dá do letadla. Pokud cestujete s dítětem do dvou let, tak se vyplatí tohle nahlásit u přepážky u vašeho letadla. Proč? Pokud máte vajíčko, které je certifikované na cestu letadlem, můžete si ho vzít na palubu a dát ho na volné sedadlo vedle vás, samozřejmě pokud je vedle vás volné místo. Pokud poprosíte “gate agent” (osoba obsluhující přepážku, často si lidé myslí, že i letušky obsluhují gates...ne, to opravdu ne) o přesazení, není to jejich povinnost, ale spousta z nich to udělá. Já vajíčko beru VŽDY pokud to jde. Důvod je jednoduchý. Viděla jsem “létající děti” při turbulenci, viděla jsem rodiče, kteří dali dítě na podlahu, aby měly vlastní prostor, viděla jsem děti utíkající do uličky. Věřte tomu, že dítě v autosedačce je ve větším bezpečí, než ve vaší náruči. A i větší děti nad dva roky můžou mít na palubě autosedačku. Opět doporučuji nastudovat podmínky letecké společnosti.

  Autosedačka musí být certifikovaná na cestování v kabině letadla. 

  Pokud krmíte dítě mlékem v lahvi, můžete si ho samozřejmě pronést i přes security na letišti. Nevztahují se na vás běžné přepravní podmínky pro tekutiny. Akorát očekávejte, že vám pracovník takovou láhev vezme a vloží ji do speciálního detektoru.

  Takhle vypadá ověřování tekutiny na letištích v USA.

  Většina leteckých společností dělá tzv. Pre-boarding. Cestující, kteří potřebují více času na usazení se, většinou můžou do letadla nastoupit jako první. Cestující s dětmi do dvou let do této kategorie spadají. Osobně se ale do letadla úplně nehrnu, pokud cestuji s doprovodem. Jeden z nás jde do letadla, vydezinfikuje sedadla, uloží zavazadla a celkově připraví prostor na cestování s dítětem. Druhý člověk pak zůstane s dítětem mimo letadlo a naopak na palubu nastoupí jako poslední. Tuto strategii využíváme, abychom minimalizovali dobu v letadle.

  V LETADLE

  Vždy, ale absolutně vždy dezinfikuji sedadlo a okolí. Před koronou se na mě lidé divně dívali, ale viděla jsem, jak se letadla (ne)uklízí. Letadla se uklízejí přes noc, takže pokud chcete čištější letadlo, tak jedině ranní let. I tak nevěřím čistotě stolečků a dezinfekcí také přejedu ventilátory nad sedadlem. Mimochodem, podle nějakého průzkumu stoleček je druhým nejšpinavějším místem hned po toaletě. Pokud dostanete deku a polštářek, tak je použijte jen tehdy, pokud jsou v uzavřeném plastovém obalu. Letadlo není sterilní prostředí. Na toaletu jděte vždy v botách. Tekutina na podlaze není jablečný džus... 

  Jestli byste si měli z mého článku něco odnést, tak je to rozhodně následující... NIKDY NEPIJTE HORKOU VODU V LETADLE. Tohle je takové černé tajemství v letectví. Nádrž na vodu, která je v “galley” (letištní kuchyňka), má často opravdu špatné výsledky inspekce. Voda je stále pitná, ale rozhodně to není dobrá voda. Nádrže se čistí zhruba jednou za šest měsíců a jsou často na letištích zaparkované u vody z toalet. Pokud vaše dítě potřebuje vodu na umělou výživu, použijte vodu balenou. A i vy se raději vyhněte kávě a čaji. Osobně musím říct, že jsem nikdy nezažila pilota nebo letušku, kteří by konzumovali horkou vodu v letadle. A to už něco znamená…

  Vždy sbalím dostatek hraček. Uvažuji o nich i prakticky. Třeba tento bryndáček může mít syn kolem krku a má na něm i kousátko. Můžu ho vyměnit i za jiné kousátko nebo hračku.

  Náš velký pomocník. Bryndák s kousátkem.

   Lovey dinosaur může držet dudlík, ale také jiné hračky. Vidím to jako tři hračky v jednom. 

  Lovey dinosaur s HappyPaci dudlíkem a další hračkou, kterou jsem na něj připevnila.

  Ideální jsou hračky, které se dají někam připevnit. U větších dětí pak funguje zabavení třeba tabletem. A nejsem zastáncem neomezené televize, ale u cestování jistě nejeden rodič poleví od běžných pravidel. Třeba i u sladkostí a svačinek. Syn už má příkrmy, takže beru cestovní svačinky. Různé křupky, jogurtové pamlsky a kapsičky. Naposledy jsme cestovali s touto sadou misek. Víčka jsou šroubovací.

  Mističky, které se dají na sebe našroubovat. Vezměte jednu, dvě nebo klidně všechny. 

  Jídlo u dětí neplní jen funkci zabavení a samozřejmě uspokojení hladu. Na přetlak v uších je dobré kojit, krmit lahví nebo dát dítěti dudlík. U větších dětí je fajn třeba žvýkačka. Jako letuška jsem si do uší kapala esenciální olej s oreganem. Moje uši dost trpěly a tohle pomáhalo.. 

  Obrovský pomocník.

  Pro větší děti je dobré přibalit nějaký praktický hrneček. Ani nespočítám kolikrát mě rodiče prosili o brčko, jelikož jejich děti bojovaly s pitím z plastového kelímku. Brčka většina aerolinek opravdu nevede. 

  Hrneček se bude hodit v letadle a vaší cílové destinaci.

  Mavericka vždy přebalím před nástupem do letadla, ale samozřejmě někdy ho musím přebalit i na palubě. Většina velkých dopravních letadel má přebalovací stolky na toaletě. Často je na palubě několik toalet, takže se vyplatí se zeptat letušky, kde je tento pultík ve vašem letadle. Ne každá toaleta takový pult má. A opět si nezapomeňte takový pult dezinfikovat. Většinou se nachází přímo nad toaletou.

  Spousta cestujících se divila, že jsou v letadlech přebalovací pulty. Jsou sklápěcí, takže jsou docela nenápadné.

  OBAVY KOLEM CESTOVÁNÍ A ČASTÉ OTÁZKY

  Maverick a jeho "float plane", které jsme koupili v den našeho zasnoubení.

  “Bojím se, že ostatní pasažéři mě budou nenávidět, protože mám s sebou dítě.”

  • Ano, zažila jsem průpovídky, které byly směřované na rodinu s dítětem. Neuděláte s tím nic. Někteří lidé si myslí, že letadlo je jejich obývák a dětem je vstup zakázán. Několikrát jsem viděla, že rodiče rozdali takové malé balíčky s hezkým vzkazem pasažérům kolem nich. Myslím si, že to je hezké gesto a ti nerudní lidé se tím často obměkčí. Jinak vás ale ujišťuji, že personál na letišti i v letadle je na děti zvyklí a letušky určitě obtěžovat nebudete. Většina letušek rozhodně má pro děti pochopení a vědí, jak složité je cestovat s dítětem. 

  “Chci si užít poklidný let co nejdál od dětí.”

  • Pokud sedíte v economy, tak se vyhněte sezení v prvních a posledních řadách, kam se právě často usazují děti a jejich rodiče. Děti z bezpečnostních důvodů nesmí sedět v “exit row”, takže tam žádné dítě nikdy mít nebudete. 

  “Letištní personál a letušky mi nechtějí pomoc s dítětem, i když vidí, že mám plné ruce práce.”

  • Já měla přímo ve smlouvě, že nesmím manipulovat s dítětem. Pokud bych třeba dítě zranila, dostala bych za to pokutu já i společnost. Vím jak se to může jevit pasažérům. Místo držení dítěte jsem raději pomáhala s taškami, i když to je také kapitola sama o sobě…

  Letušky mi nechtějí pomoc se zavazadlem do přihrádky nad sedadlem.”

  • Opět se jedná o bezpečnost a zdravotní riziko letušek. Netuší, jak je zavazadlo těžké a nadměrné zvedání těžkých kufrů vede k problémům zad a natažených svalů. Zvedání kufrů není v popisu práce letušek, tak se na ně prosím nezlobte.

  “Bojím se létaní. Jak takový strach překonat?”

  • Radím hlavně žádný alkohol. Jak před cestou, tak na palubě. Kvůli nadmořské výšce se opijete mnohem rychleji a alkohol může váš strach ještě prohloubit. Nemám na to nějaký zaručený recept. Jen vás mohu uklidnit, že vaši piloti mají za sebou TISÍCE leteckých hodin, tréninku a školení. Vědí co dělají. Než letadlo vůbec vzlétne, tak je kvalitně prověřeno. Často se lidé bojí turbulencí. Ačkoliv to třeba není nic příjemného, letadla jsou dělaná na extrémní turbulence a opět špičkově testovaná. 

  “Co když je letadlo overbooked? Jak se pak postupuje? Nechci být přeložena na další let."

  • Obecně řečeno aerolinka bude nejdříve hledat dobrovolníka, kterému nebude vadit letět později. Takový člověk dostane voucher v určité hodnotě a pak si za něj může koupit další letenku a samozřejmě ho zdarma přeloží na pozdější let. Pokud se nikdo nenajde, společnost bude zvyšovat hodnotu voucheru, až se dostanou do nějaké maximální částky, kterou mohou nabídnout. Pokud i tak nenajdou dobrovolníka, pak se na let nedostane ten, kdo udělal check-in jako poslední. A to jsou většinou lidé, kteří si koupili letenku přes společnost jako studentagency.cz, letuska.cz a apod. Často je právě v podmínkách napsané, že si nemůžete udělat sami check-in. Udělají ho za vás až na letišti. Takže bacha na to. Na druhou stranu takové situace opravdu tak časté zase nejsou. Letecké společnosti vědí, že je v jejich nejlepším zájmu poskytnout štědrou kompenzaci a udělat maximum pro to, aby se všichni zákazníci na let dostali. 

  "Jak se v letadle chovat, aby si o mě lidé nemysleli, že jsem buran. Je něco, co letuškám vadí?"

  • Řekla bych, že ta etiketa v letadle není nic složitého. Já vždy říkám, že člověk by se tam neměl chovat jako ve vlastním obýváku. Respektujte lidi kolem sebe, buďte slušní a poslouchejte letušky a jejich pokyny. Pak by neměl být problém. Pokud jsem opravdu neměla něco ráda, tak právě to, když jsem musela lidem opakovat to, že se mají připoutat, sklopit stoleček a uklidit laptop během vzletu letadla. Pak také letušky nemají rády, když lidé dělají různé protahování a cvičení v "galley" (kuchyňka v letadle). Já to chápu, že se lidé chtějí protáhnout, ale galley je opravdu pidi prostor. Letušky jsou často pod tlakem času a je opravdu nepříjemné, když vy se snažíte v tom malém prostoru něco udělat a někdo vám stojí za zadkem. Pak bych také nedoporučovala střihat v letadle nehty, přebalovat miminko na stolečku a strkat nohy tam kam nemáte (všechno jsem viděla). Následující fotografie je také noční můrou letušek. Bosé nohy na "bulkhead" (přepážka v letadle). 

  Jak se tady říká "respect the bulkhead". Tento pán ji nerespektoval.

  Doufám, že se jste se dozvěděli něco nového a třeba i moje tipy využijete. Přeji vám krásné léto a mnoho slunečných dnů. Pokud se vám tento článek líbil, tak vám slibuji volné pokračování tentokrát o mém letuškování. 

  Ráda bych vás pozvala i ke sledování mého instagramu @_mariegroth, kam přidávám fotografie z našich cest po Americe.
  .

  .

  .

  .

  .

  Zdroje fotografií:

  Archiv Dr.Brown's

  TSA.gov

  PassengerShaming.com

  Doterra.com 

  Target.Com 

  mariegrothAMBASADORKA
  28. čer 2020    

  Dobré ranko,

  ráda bych vám připomněla, že dnes ve 23:59 končí první blesková soutěž s Dr.Brown’s. Hrajeme o dvě přechodné lahvičky. Můžete si vybrat variantu se srdíčky, duhou nebo mix.

  SOUTĚŽ: https://www.modrykonik.cz/blog/mariegroth/article/bleskova-soutez-s-drbrowns-prechodna-ataupv/

  Budu se těšit na vaše odpovědi.

  #drbrowns

  (2 fotky)
  mariegrothAMBASADORKA
  26. čer 2020    Čtené 275x

  Blesková soutěž s Dr․Brown's: Přechodná lahvička pro tebe a tvoji kamarádku

  Ahoj, 

  Jsem moc ráda, že tento měsíc mohu nabídnout ještě jednu soutěž s Dr.Brown's! Tentokrát to bude blesková soutěž o lahvičky, které pro tebe vybraly maminky ze skupiny Spokojené děťátko a maminka s Dr.Brown’s (určitě se do skupiny také přidej). Moc se jim líbily Dr.Browns Options + 2v1 lahve, takže si o ně “bleskově” zasoutěžíme.

  Soutěžíme o jeden balíček, který obsahuje DVĚ lahve Dr.Browns Options +  Wide Neck 2v1 lahev. Jednu si můžeš nechat a druhou darovat mamince ve tvém okolí.  Budeš mít možnost si vybrat lahve v růžové nebo modré variantě. Také je možné vybrat si jednu modrou a jednu růžovou. 

  Hodnota balíčku přesahuje 470 Kč a já věřím, že to bude skvělý pomocník ve tvé domácnosti. Tato lahvička, vyrobena z BPA Free materiálu, je přechodná láhev, která obsahuje savičku číslo tři a také náustek, který najdeš u učících hrnečků. Tvoje miminko může pozvolně přejít z lahvičky na hrneček a ani si toho nevšimne. Součástí lahvičky je také antikolikový ventilek, pro který je tato značka tak známá. 

  A jelikož jsem o lahvičkách už dlouho nemluvila, tak bych ti ráda připomněla, že Dr.Brown's lahve…

  ... pomáhají předcházet kolikám a dalším problémům bříška. 

  … udržují déle vitamíny, než mnohé konkurenční lahvičky.

  … rychlost toku podporuje přechod mezi bradavkou maminky a savičkou lahve.

  … savička napodobuje bradavku maminky.

  Atd.

  Do bleskové soutěže se zapojíš velice jednoduše:

  1. Dej like tomuto soutěžnímu článku
  2. Odpověz na soutěžní otázku v komentářích pod tímto příspěvkem.

  OTÁZKA: Podělíš se o druhou lahvičku? Máš kolem sebe maminku, která by přechodnou lahev také využila? Pokud ano, prozradíš nám komu ji věnuješ a proč?

  Žádná odpověď není špatná a samozřejmě je úplně v pořádku se nepodělit a užít si obě lahvičky 🙂

  Soutěžíme do neděle 28.června 2020 23:59. Poté náhodně vyberu jednu maminku a její login zveřejním v příspěvku na blogu.

  Krásné soutěžení a příjemný víkend

  Marie, Maverick a Dr.Brown's  

  mariegrothAMBASADORKA
  25. čer 2020    

  Co mají společného Česko a skleněné lahve Dr.Brown’s? Vyrábí se u nás! Americká firma si vybrala to nejlepší sklo na světě (nejen dle mého názoru) pro jejich lahvičky. Mám radost, že tomu tak je. Občas když vidím v USA opravdu pěknou broušenou sklenici nebo vázu, tak je ve většině případech z Česka. Jak se říká...zlaté české ručičky.

  Máte doma nějaký skleněný unikát nebo skleněný kousek, který pro vás něco znamená?

  #drbrowns

  mariegrothAMBASADORKA
  24. čer 2020    

  Milostpán měl, jak já tomu říkám, pool party. V bazénku se mu moc líbí. Jelikož bylo opravdu velké vedro, tak jsem se snažila doplňovat tekutiny jak jen to šlo. Ačkoliv to není úplně vidět, tak savička je přechodná savička - vypadá jako náustek prvního hrnečku. Střídáme tuto savičku s učícím hrníčkem a bere obojí v pohodě.

  A mimochodem, děkuju za rady o kloboučku proti slunci. Nakonec jsem mu namočila vlasy a klobouk lupla na hlavu. Světe div se, nesundal si ho. Vypadá sice jako rybář a klobouk se mi extrémně nelíbí, ale nejdůležitější je, že si ho fakt nestáhnul z hlavy. Hurá.

  #drbrowns

  mariegrothAMBASADORKA
  23. čer 2020    

  Přiznat na webovce pro maminky, že můj syn mimo mateřského pije také mléko umělé, může být odvážný krok :D. A ano, pije. Našli jsme značku, která nám plně vyhovuje.

  Musím ale říct, že jsem netušila před otěhotněním, kolik taková “baby formula” stojí. Dbáme na co nejlepší ingredience a tahle velká nádoba stojí kolem 45 dolarů (1065 kč). Umělé mléko není Maverickovým primarním zdroje potravy, takže to měsíčně není úplně závratná částka, ale samozřejmě bychom na něm nešetřili.

  Na kolik vás vyjde umělé mléko měsíčně? Trvalo vám najít si to vaše?

  #drbrowns

  mariegrothAMBASADORKA
  22. čer 2020    

  Jiný kraj, jiný mrav.

  V zahraničí žiji už pěknou řádku let. Když jsem bydlela ještě v Česku, tak jsem se o mateřství opravdu moc nezajímala. Neměla jsem také proč. Až tady na Modrém koníku vidím, jak se může mateřství a doporučení odlišovat. A to je samozřejmě zcela vpořádku.

  Vůbec jsem třeba netušila, jak populární je podávání dětských čajů miminkům. A to i hodně malým mimčům. My od šestého měsíce trénujeme s hrnečkem s vodou, ale jen opravdu s malým množstvím.

  Když se nad tím zamyslím, tak ona je v Česku opravdu silná čajová kultura. Alespoň já jsem to tak jako dítě měla. Ovocný čaj k snídani, čaj když mě bolelo v krku nebo prostě jen tak. Čaj mám ráda i teď. V Americe samozřejmě lidé čaje pijí také, ale není to brané jako dětský nápoj k snídani. Děti k snídani pijou většinou mléko, džus nebo vodu.

  #drbrowns

  mariegrothAMBASADORKA
  20. čer 2020    

  Krásnou sobotu vám všem!

  Zítra je Den otců, ale já naděluji už dnes. No...ale moje nadílka je spíše pro děti. Možná jste tady zahlédly červnovou soutěž s Dr.Brown’s - tentokrát jsme hrály o cestovní misku a hrnečky. Štěstí se usmálo na tři maminky:

  @verunkanatalka
  @kulickakulata
  @silvinek

  Moc gratuluji a očekávejte více instrukcí v soukromé zprávě.

  Ještě jednou děkuji všem za účast. Všechny soutěžní odpovědi jsem si přečetla a musím říct, že vás čeká báječné léto podle toho, co jste mi napsaly.

  #drbrowns

  mariegrothAMBASADORKA
  19. čer 2020    

  Už jste byli po karanténě v restauraci? Co jste si dali dobrého?

  U nás ve Washingtonu jsou ještě zavřené. V Kalifornii je většina už otevřena (záleží na oblasti). Je to opravdu nezvyk být v restauracích. Někdo jiný pro mě vaří? OK :D. A samozřejmě do restaurací musíme vzít plno hraček - Monster trucks, kousátka, knížky a třeba i Lovey dinosaura s dudlíkem HappyPaci.

  #drbrowns

  mariegrothAMBASADORKA
  Zpráva byla změněna    18. čer 2020    

  Před nedávnem jsem sem dala fotku syna v autosedačce v letadle. Ozvala se mi jedna maminka, kterou vajíčko v letadle překvapilo.

  Ano, do letadla můžete vzít autosedačku. A to nejen vajíčko, ale i větší sedačku.Víc o tom napíšu v článku o cestování s dětmi, ale pokud máte možnost vzít vajíčko na palubu, udělejte to. A v článku vám poradím jak to dělám já i bez zakoupení letenky pro dítě do dvou let (lap child).

  Pití mlíčka při vzletu a přistání je něco na co dbám. Tato láhev je přechodná - má jinou savičku a imituje náustek přechodného hrnku. Polyká pak mnohem intenzivněji (alespoň mně to tak přijde), což pomáhá ouškům a jejich zalehnutí.

  #drbrowns

  mariegrothAMBASADORKA
  17. čer 2020    

  ❤️Hodila by se vám cestovní mistička a přechodné hrníčky? Pak se určitě zapojte do červnové soutěže, která končí o půlnoci.

  https://www.modrykonik.cz/blog/mariegroth/article/cervnova-soutez-s-drbrowns-balime-na-25sh2z/

  #drbrowns

  mariegrothAMBASADORKA
  16. čer 2020    

  Také po vašich dětech dojídáte nebo ochutnáváte jejich svačinky? Někdy to jsou zajímavé věci, že 🙂?

  Jedno je ale jisté...Kozích křupek a kaše se teda fakt nedotknu :D. Kozí mléko mi prostě smrdí. Maverick se ale po těch křupkách může utlouct, tak jsem mu pořídila novou zásobu a bereme je společně s kaší a báječnou cestovní mističkou do Kalifornie.

  Mimochodem, najít v USA produkty z kozího mléko je opravdu rarita. Tato značka je z Holandska. Mají i mléko pro batolata na bázi UM. Nic moc o tom nevím, takže budu ráda, když mi napíšete vaši zkušenost. Dáváte pokračovací mléka?

  #drbrowns

  mariegrothAMBASADORKA
  Zpráva byla změněna    15. čer 2020    

  Přemýšlím nad tím už dlouho...

  My maminky se umíme pro děti rozdat. Každá jiným způsobem, neboť jsme každá jiná.

  Naše miminka od nás potřebují základní věci, které jsem si dovolila vypsat. Samozřejmě je toho mnohem víc, ale tohle vše mě napadlo během několika sekund. My maminky tohle naším miminkům rády poskytneme.

  Ale kdo poskytne stejné věci nám? Máma potřebuje lásku a trpělivost stejně tak. Maminky nepotřebují slyšet:
  "Ty jsi unavená? A co sis jako myslela, že se s dítětem vyspíš?"
  "Ty dítěti dáváš flašku? To si to chceš udělat lehčí, co?"

  Maminky potřebují povzbudit...ne usadit....

  #drbrowns

  mariegrothAMBASADORKA
  13. čer 2020    

  Jako bývalá letuška občas dostanu otázku o cestování letadlem a třeba i o nějakém “tajemství”, o kterém běžný cestující neví. Je toho spousta a asi byste se hodně divily.

  Nicméně, možná jedno z nejvíce špinavých míst je “tray table” (stoleček). Viděla jsem na něm lidi přebalovat miminko, stříhat nehty na nohou, pokládat bosé nohy a atd. A ne, opravdu se stolečky nečistí po každém letu. Teď při pandemii jsou tedy jiné procedury, ale já se stolku stejně nedotknu, pokud ho SAMA nevyčistím dezinfekcí. Jídlo bych si tam sama jen tak nepoložila. Teď budeme opět cestovat letadlem a beru tuto mističku. Dám do ní nějaké mlsky do letadla a v destinaci ji budeme používat na příkrmy. Líbí se mi, že krmící konec lžičky se nedotkne povrchu. Nejsem nijak extrémně “ujetá” na čistotu, ale letadlo prostě není čisté prostředí a teď musí být člověk dvakrát tak opatrný.

  Mimochodem, hrajeme o ni a další dva produkty, v právě probíhající soutěž: https://www.modrykonik.cz/blog/mariegroth/article/cervnova-soutez-s-drbrowns-balime-na-25sh2z/

  #drbrowns

  (2 fotky)
  mariegrothAMBASADORKA
  12. čer 2020    

  Krásný pátek všem. Maverick a já si připíjíme na úspěšný víkend. Budeme balit, jelikož se na začátku týdne chystáme do Kalifornie.

  A mimochodem...jeho hrnek se jmenuje Cheers, což se tady říká u přípitku, takže to opravdu pasuje.

  A co budete dělat o víkendu vy?

  #drbrowns

  mariegrothAMBASADORKA
  11. čer 2020    Čtené 441x

  Červnová soutěž s Dr․Brown's: Balíme na dovolenou

  Léto už je na dosah!

  Ano, to letošní možná bude vypadat trochu jinak kvůli světové pandemii, ale je důležité zůstat pozitivní a případně vymyslet náhradní program. Věřím, že i letos vás čekají pěkné dovolené a výlety. 

  V Dr.Brown's vědí, že když přijde na cestování s dětmi, většina rodičů sahne po praktických a funkčních produktech. Právě proto má tato značka ve svém portfoliu produkty, které se hodí na cestách, ale stejně tak je využijete i u vás doma. 

  Tentokrát bych ráda potěšila TŘI maminky a jejich děti, které získají produkty v hodnotě přes 600 Kč. Věřím, že se vám produkty budou moc líbit. A co hrajeme v červnové soutěži?

  Hrneček Cheers 360 

  Přechodný hrneček, který se nevylije je naším velkým oblíbencem. Je vhodný pro děti od šesti měsíců a vejde se do něj až 200 ml tekutiny. Dítě hrnek snadno uchopí a nakloní. Líbí se mi, že dítě může pít ze všech okrajů a pohárek imituje pití z klasické sklenice. Jako vždy, produkt je BPA free. Čištění je snadné a můžete ho dát do myčky. 

  Hrneček s měkkým náustkem

  Tento hrnek je doporučený pro miminka od devíti měsíců a je odolný vůči samovolnému vylití obsahu. Pod víčkem najdete měkký silikonový náustek. Do pohárku se vejde až 270 ml tekutiny. Držadla jsou navržena pro snadné uchopení. Opět je BPA Free a dá se mýt v myčce. 

  Cestovní miska a lžička

  Uzavíratelná miska disponuje přihrádkami a lžičkou, která se do misky “zacvakne”. Díky přihrádkám můžete skvěle oddělit jídlo a uchovat ho v bezpečí a čistotě. Lžička má měkký konec a je navržena tak, aby se její konec nedotkl povrchu, což je skvělé z hygienických důvodů třeba právě u cestování. Je BPA Free a vhodný i do myčky.

  VÝHERKYNĚ SI MOHOU VYBRAT MODROU NEBO RŮŽOVOU VARIANTU U HRNEČKŮ. PŘI KONTAKTOVÁNÍ VÍTĚZŮ SE VÁS ZEPTÁM NA BARVU. 

  Do červnové soutěže se zapojíte po splnění následujících kroků:

  1. Dejte LIKE tomuto příspěvku
  2. Buďte členkou skupiny Spokojené děťátko a maminka s Dr.Brown’s
  3. Odpovězte na soutěžní otázku v komentářích pod tímto příspěvkem

  SOUTĚŽNÍ OTÁZKA: Jaké jsou vaše plány na léto? 

  Tři výherkyně budou vybrány generátorem náhodných čísel a jejich uživatelská jména budou vyhlášena na mém blogu do několika dnů po ukončení soutěže. Červnová soutěž běží do středy 17.června 2020 23:59.

  A závěrem bych vám chtěla popřát mnoho štěstí a budu se těšit na vaši účast.

  Marie, Maverick a Dr.Brown's

  mariegrothAMBASADORKA
  10. čer 2020    

  Dnes (u vás včera) jsme byli poprvé od karantény celá rodina v obchodě. To byla událost 😀. Maverick už je zase o pár měsíců starší a v kočárku mnohem spokojenější. I tak jsme byli vyzbrojeni svačinkou, kousátkem slon Flexees a další hračkou.

  Šli jsme do obchodu Costco. Je to něco jako Makro v ČR. Dovolím si tvrdit, že Costco je ale mnohem lepší. Není to přímo zaměřené na restaurace a obchodníky. Je to prostě nakupování ve velkém i pro běžné domácnosti.
  My jste tedy malá rodina, ale i tak tam moc rádi nakupujeme. Samozřejmě jak co. Něco se pro naši rodinu vyplatí a něco ne.

  Nakupujete ve velkém? Děláte si zásoby? A přehodnotili jste vaše nakupování po karanténě?

  #drbrowns

  Taky máte pocit, že si váš prcek najde doma ideální místo, kde se vám schová a vysloveně si užívá, že ho nemůžete najít? 😉