Výsledky vyhledávání pro slovo #femibion

  Zruš hledání
  hanica83AMBASADORKA
  1. črc 2020    

  Tablety inovovaného Femibionu 1 i 2, stejně jako Femibionu 3 obsahují jako jednu z „novinek“ železo. Víte v čem je železo tak důležité?

  1. Přispívá k normální tvorbě červených krvinek a krevního barviva – hemoglobinu a tedy i k optimálnímu přenosu kyslíku krví ke tkáním a orgánům
  2. Přispívá ke snížení únavy a vyčerpání – podporuje normální energetický metabolismus
  3. Přispívá k normální funkci imunitního systému
  4. Podílí se na procesu dělení buněk (které v těhotenství probíhá ve zvýšené míře)

  #femibion

  hanica83AMBASADORKA
  Zpráva byla změněna    19. čer 2020    

  Jak už jsem několikrrát zmínila, novinka pro kojící maminky – Femibion 3, obsahuje na rozdíl od Femibionu 1 a Femibionu 2 vitamin A, který napomáhá mimo jiné zdravému zraku. Určitě jste už slyšely, že se těhotným ženám užívání doplňků stravy s vitaminem A nedoporučuje. Běžné a rozumné doplňování tohoto důležitého vitaminu ze stravy – mrkev, batáty… je ale zcela bezpečné (nedoporučuje se pouze konzumace jater, z důvodu velmi vysokého obsahu vitaminu A).
  Proto není vhodné užívat Femibion 3 v těhotenství namísto Femibionu 2. Pokud Vám však zbyl nějaký Femibion 2 a už kojíte, není v jeho doužívání žádný problém.

  #femibion

  hanica83AMBASADORKA
  Zpráva byla změněna    11. čer 2020    

  V minulém příspěvku jsem se zmínila o přítomnosti vitaminu D3 ve všech Femibionech.
  Víte, proč je vitamin D tak důležitý? Podílí se na vývoji imunity ( a když tu máme dobu koronavirovou, nedá mi to nezmínit, že dostatek vitaminu D se pojí s nižším výskytem onemocnění horních cest dýchacích, protože ovlivňuje jak vrozenou tak získanou imunitu - vlastně se dá říct, že imunitní systém kultivuje), dále vývoji kostí, svalů (svalový tonus), ale i CNS.
  Dostatek vitaminu D u těhotné ženy pomáhá bránit odvápnění jejího organismu. U dětí v období růstu se dává jeho nedostatek do souvislosti i s růstovými bolestmi. Dominek jimi teď třeba trpí dost často ☹ Takže vitamin D na základě konzultace s pediatričkou doplňujeme.

  #femibion

  hanica83AMBASADORKA
  1. čer 2020    

  Femibion 1, 2 i 3 obsahují důležitý vitamin D3. Myslím, že je všeobecně známé, že hlavním zdrojem vitaminu D je sluneční záření a to až z 90 % (závisí ale na mnoha faktorech - na intenzitě UVB záření a na sklonu slunečních paprsků – tedy na zeměpisné šířce, ročním období, použití ochranných krémů…., ale i na množství cholesterolu v kůži, ze kterého se vitamin D právě díky UVB záření tvoří). Novorozenec je však odkázán na příjem vitaminu D pouze ze stravy, protože syntéza ze slunečního záření je nedostatečná (proto je také miminkům až do 1 roku věku doporučován vitamin D doplňovat pomocí kapiček). Je proto velmi důležité, aby maminka měla jeho dostatek nejen pro sebe, ale i pro mininko.

  #femibion

  hanica83AMBASADORKA
  Zpráva byla změněna    26. kvě 2020    

  Zatím nejvíc dotazů ohledně Femibionu mi přišlo na novinku – Femibion 3.

  Tady je tedy takové nejzákladnější shrnutí:
  - novinka přímo pro období kojení
  - byl vyvinut speciálně s ohledem na potřeby kojících matek
  - stejně jako u Femibion 2 jsou v balení tablety a tobolky (tobolky mají totožné složení jako inovovaný Femibion 2, v tabletách je oproti Femibionu 2 navíc cholin, vitamin A a vápník, naopak neobsahují hořčík)

  #femibion

  hanica83AMBASADORKA
  Zpráva byla změněna    26. dub 2020    

  Určitě jste zaznamenaly, že Femibion má inovované složení. Tady je hlavní shrnutí toho, co je nové:

  Femibion 1 nově obsahuje cholin, selen a železo.

  Femibion 2 má v inovované podobě v tabletách nově selen, zinek, železo a hořčík, v tobolkách pak lutein.

  Úplná novinka vyvinutá speciálně pro kojící maminky – Femibion 3 obsahuje oproti Femibionu 2 v tabletách navíc vitamin A, cholin a vápník, naopak v nich neobsahuje hořčík. Složení tobolek je s Femibionem 2 totožné.

  (Obrázek z www.vitalmix.cz)
  #femibion

  hanica83AMBASADORKA
  9. bře 2020    

  Omlouvám se, že jsem včera nezvládla popřát všem úžasným ženám tady na kobylce všechno nejlepší, ale náš život teď velice dobře vystihuje tahle fotka - stále v poklusu 😀
  I když mám dvě zlaté děti a úžasného manžela, toho času teď nějak nezbývá, nebo to prostě neumím zorganizovat. Tak snad to bude časem lepší a lepší.
  Každopádně Vám dodatečně přeju za sebe, za všechny tři moje chlapy i za #femibion všechno nejlepší! 😘

  hanica83AMBASADORKA
  11. únor 2020    

  Nová balení Femibionu mají pro přehlednější užívání označené jednotlivé tabletky (a tobolky) dny v týdnu. Už jste to zaznamenyly? A co na to říkáte?
  Mě to teda vyhovuje, protože jsem kolikrát přemýšlela, jestli už jsem si je vzala nebo ne.

  #femibion

  hanica83AMBASADORKA
  3. únor 2020    

  Určitě jste zaznamenali, že se dřív prodávalo výhodné dvojbalení #femibion s Bi-oilem.
  O výhodách užívání Femibionu už snad ani nemusím psát (ale stejně zase napísu 🙂 ).
  Za mě určitě doporučuju i mazání bříška. Vyzkoušela jsem Bi-oil, který je myslím super, ale nakonec jsem se vrátila k Eucerinu, který jsem používala i celé první těhotenství. Už jedu páté balení 🙂
  Je jasné, že záleží na elasticitě kůže, je to i hodně geneticky podmíněno, ale mazáním můžete alespoň něco málo udělat samy. A já mám teda už druhé těhotenství slušnej balón a je vypnutej a hladkej jak dětská prdýlka 😉
  A co vy, mazaly jste? A pomohlo/nepomohlo?

  hanica83AMBASADORKA
  23. led 2020    

  Víte, že existují dva druhy nedostatku kyseliny listové/aktivních folátů? Za prvé jde o klasický – absolutní nedostatek, kdy do těla nepřijímáme dostatečné množství a za druhé existuje ještě tzv. relativní nedostatek, kdy v krvi nemáme dostatečnou hladinu folátů i přes to, že máme jejich dostatečný příjem ve stravě. Zde se pak jedná o poruchu jejich metabolismu, přičemž nejznámější a nejrozšířenější je MTHFR mutace, kterou trpí až 50% populace! V běžném životě se to nemusí nijak projevit, ovšem v těhotenství, kdy se potřeba kyseliny listové, vlastně aktivních folátů zvyšuje cca na trojnásobek, už problém nastat může. Jediným řešením je pak doplňovat aktivní foláty v podobě vhodného přípravku. A věřte, že jedničkou na trhu stále zůstává Femibion.

  #femibion

  hanica83AMBASADORKA
  Zpráva byla změněna    17. led 2020    

  Tak jdu ten poslední měsíc dopřát tomu našemu druhému miláčkovi nový Femibion 2, obohacený mimo jiné např. o cholin, železo nebo zinek.
  A koukám, jak je kromě složení vymazlená i nová krabička 🙂

  #femibion

  hanica83AMBASADORKA
  9. led 2020    

  Ač druhorodička, rodit budu ve stejné porodnici, zase jsem si neodpustila předporodní kurzy. A za mě fakt super věc!
  Koukala jsem, kolik je nového, co už se třeba úplně běžně dělá, i když před těma 3,5 rokama to vůbec běžné nebylo (dotepání pupečníku, rutinní nástřih hráze...).
  Super taky je, že jsem dostala k vyplnění všechny papíry, co se jinak řeší až při příjmu, takže pak je jen odevzdáte a máte klid!
  Co vy a předporodní kurzy v porodnici?
  Chodily jste, mate v plánu?

  #femibion

  hanica83AMBASADORKA
  28. pro 2019    

  Už jsme tu dlouho neměli #tehotenstvi_tyden_po_tydnu tak to jdu honem napravit.

  Jedenáctý a dvanáctý týden těhotenství (10tt + 0 – 10tt + 6 a 11tt + 0 – 11tt + 6 )

  Postupně se mění disproporce plodu – růst hlavičky se zpomaluje a růst tělíčka naopak zrychluje. Šikovný a zkušený gynekolog dokáže již v tomto období rozeznat pohlaví plodu, i když je to obtížné a s jistotou to dokáže určit ještě tak o měsíc později (u nás se tip z 11tt v obou případech povedl 🙂 ). Plod polyká plodovou vodu a ledviny začínají vylučovat první moč. Na drobounkých prstíčkách začínají růst nehtíčky. Délka plodu je kolem 6cm a váha cca 15g.
  Plně vyvinutá je již také placenta, která přebírá zásobování plodu kyslíkem i živinami.
  Dvanáctým týdnem také pomalu končí první trimestr, který je z pohledu vývoje plodu tím nejdůležitějším, ale také nejrizikovějším.

  #femibion

  modrykonik
  1. pro 2019    Čtené 749x

  Vánoční nadílka od Ambasadorek: 14 dní soutěží a inspirace

  Shánění dárků a stromečku, pečení cukroví, vánoční úklid... Takhle pro většinu z nás vypadá kolotoč, do kterého každé Vánoce nasedáme a nedá se z něj jen tak vystoupit. Na Modrém koníku si však můžete od těchto povinností chvíli odpočinout, inspirovat se recepty na cukroví, pobavit se a možná také něco vyhrát pro sebe, své blízké nebo své nejmenší. Jako každý rok se o to postarají naše Ambasadorky, které si pro vás připravily dvoutýdenní maraton zajímavých článků a soutěží! Vánoční dny s Ambasadorkami začínají! 

  Výhry budou pestré a půjde například o kosmetiku, úklidové prostředky, hračky nebo dětskou výživu. Pokud se na vás při soutěži neusměje štěstí, každý den vám Ambasadorky alespoň naservírují inspiraci na vánoční tvoření a pečení s dětmi. Sledujte od 2.12. do 14.12.2019 hashtagy #vanoce_s_ambasadorkami a #tyden_s_ambasadorkami.

  Jak budou dny s Ambasadorkami probíhat?

  Vyhrát můžete všechno možné od drobností po hodnotné výhry. Každý den vyhlížejte od jedné z Ambasadorek článek na téma Pečení s dětmi a každý tento článek bude doprovázet také soutěžní článek od jiné Ambasadorky. Takže dávejte pozor, lajkujte a komentujte. Podrobná pravidla najdete v každém soutěžním článku.

  • Soutěž bude probíhat vždy od dopoledne do večera, konkrétní čas si pokaždé určí daná Ambasadorka a uvede ho v soutěžním článku.
  • Výherce bude vybrán pomocí generátoru náhodných čísel a vyhlášen bude buď ještě ten den, nebo druhý den dopoledne. Opět záleží na konkrétní Ambasadorce.

  Pro účast je potřeba splnit tři podmínky:

  1. Dát like soutěžnímu článku.
  2. Odpovědět v komentáři na soutěžní otázku.
  3. Dát like Vánočnímu článku ze stejného dne (ze stejného dne, ve kterém vyšla aktuální soutěž – pozor, článek bude u jiné Ambasadorky).

  Startujeme v pondělí 2.12.

  Najděte si každý den od 2.12. do 14.12. alespoň jednu klidnou chvilku, kdy si zapnete Modrého koníka a podíváte se, jaká soutěž probíhá 🙂 To stejné platí i v případě, že budete hledat zajímavé recepty na vánoční cukroví a pečení s dětmi. Nenechte se semlít předvánočním stresem a nezapomínejte na chvíle pohody a radosti s rodinou a vašimi nejbližšími. 

  Krásné vánoční svátky vám přejí Ambasadorky a Modrý koník!

  tratatundraAMBASADORKA
  30. lis 2019    

  Když chladem růžovějí se vám tváře,
  Když dětem v tvářích úsměv kouzlí barevných světel záře,
  Když mráz na okna bílou tužkou maluje,
  Tak víte že čas vánoční tu je.

  A letos, stejně jako tomu bylo loni,
  ambasadorky na Koníku se spojí,
  aby v tomhle čase štěstí, radosti a lásky,
  na chvíli jste si mohly přestat dělat vrásky,
  dvanáct dní zábavy a soutěží se na vás chystá,
  bude to opět velký, jsem si jistá.

  #vileda
  #babydove
  #pepco
  #dm
  #sunar
  #zapfcreation
  #joie_czsk
  #fisherprice
  #sterimar
  #femibion
  #fredandflo
  #lassig

  mummy88AMBASADORKA
  29. lis 2019    

  Již tradiční advent s ambasadorkami je zase tady! Tentokrát budete mít rovnou 12 šancí vyhrát! 😉

  Už v neděli se dozvíte víc! Tak kdo se těší? 👍

  #joie_czsk
  #femibion
  #vileda
  #babydove
  #pepco
  #dm
  #sunar
  #zapfcreation
  #fisherprice
  #sterimar
  #lassig
  #fredandflo

  apacheeeAMBASADORKA
  29. lis 2019    

  Protože 12 je víc než jedna!

  Něco se chystá... Asi není potřeba být tajemné, protože už určitě tušíte, proč jsme se všechny spojily. Již velmi brzy začnou #vanoce_s_ambadorkami a bude to největší společná akce v dějinách koníka, tak se těšte ❤️

  Každá z nás pro vás má připravenou soutěž a také malé nakouknuti do našich domovů.

  Moc se těšíme a máme velkou radost, že do toho jdou všechny naše firmy!

  A teď otázka na vás, kdyby jste si mohly vybrat výhru jen od jedné firmy, která by to byla?

  #vileda
  #babydove
  #pepco
  #dm
  #sunar
  #zapfcreation
  #joie
  #fisherprice
  #sterimar
  #femibion
  #lassig
  #fredandflo

  hanica83AMBASADORKA
  26. lis 2019    

  Možná jste již zaznamenaly, že jsou k dostání nová balení Femibionu.
  Mají nové složení (hlavní inovací je cholin a dělení ještě více ušité pro potřeby jednotlivých fází těhotenství a mateřství - už není jen Femibion 1 a 2, ale i Femibion 3) a nový počet tablet. Z balení na 30 dnů jsou nově balení na 28 dnů, hlavně z důvodu, aby se ženám lépe kontrolovalo užívání. Blistry jsou krásně označené jednotlivými dny (i gynekologové jsou zvyklí počítat v týdnech, jak menstruační cykly, tak těhotenství - jde tedy o takový logický vývoj). Původní balení se doprodávají.
  Více info postupně dodám.

  #femibion

  hanica83AMBASADORKA
  20. lis 2019    

  Bezpečnostní těhotenský pás – znáte, používáte?
  Za mě osobně je bezpečnost miminka, stejně jako jeho správný vývoj, to nejpodstatnější. A to nejen když se miminko narodí, ale i v době, kdy ho ještě maminka nosí pod srdcem.
  Proto stejně jako zastávám názor, že je velmi důležité užívat již v těhotenství (a ideálně ještě před tím, je-li plánované), přípravky s kyselinou listovou a/nebo aktivními foláty (kvůli MTHFR mutaci), zastávám také názor na bezpečné poutání v autě. Obzvláště nastávající maminky, které hodně cestují, by si měly uvědomit, že náraz, byť jen v malé rychlosti, kdy jsou připoutány klasickým pásem, který vede ve spodní části přes bříško, může mít pro plod fatální následky.
  Já osobně mám např. BeSafe Pregnant iZi FIX a můžu jen a jen doporučit.

  #femibion

  hanica83AMBASADORKA
  Zpráva byla změněna    18. lis 2019    

  Sedmnáctý listopad není jen dnem boje za svobodu a demokracii naší země, ale ve světě je tento den také mezinárodním dnem předčasně narozených dětí.

  Určitě nemusím představovat spolek Nedoklubko, díky kterému se k tomuto dni připojila i Česká republika. Víte však, že jedním z hrdých partnerů Nedoklubka se v říjnu roku 2017 stal i Femibion?

  V rámci této spolupráce jsem byla jako ambasadorka Femibionu pozvaná na galavečer pořádaný organizací Nedoklubko v Praze na Žofíně, který proběhl již 1. listopadu. Vzhledem k mé neschopence jsem musela pozvání bohužel odmítnout, ale alespoň bych Vám tu postupně v brzké době předala některé velmi zajímavé informace týkající se tohoto tématu. Co vy na to?

  #femibion #mezinarodnidennedonosenychdeti

  hanica83AMBASADORKA
  14. lis 2019    

  Desátý týden těhotenství (9tt + 0 – 9tt + 6)

  I když hlava stále zaujímá téměř polovinu velikosti plodu, díky ztenčení oblasti krku už je zřetelné její oddělení od trupu. Jsou vytvořeny základy všech orgánů a začínají fungovat první reflexy v míše (např. po podráždění v obličeji dojde k otevření pusinky). Na horních končetinách mizí plovací blány, na dolních se začínají prstíčky teprve oddělovat. Na konci týdne zcela mizí ocásek a na jeho místě zůstává pouze kostrč. Mezi nožičkama vznikají dva otvory (vyústění trávicí trubice – základ konečníku a společné vyústění močových a pohlavních cest – kolem nich se začínají tvořit vnější pohlavní orgány).
  Velikost je kolem 3cm a váha kolem 5g.
  Nastávajícím maminkám se díky většímu objemu krve zvyšuje tep a také tělesná teplota neklesá pod 37st.

  #femibion #tehotenstvi_tyden_po_tydnu

  hanica83AMBASADORKA
  30. říj 2019    

  Období od 9tt až do porodu se nazývá fetálním obdobím. Je pro něj charakteristický intenzivní růst, dozrávání orgánů a příprava celého plodu na přechod z matčiny dělohy do onoho velkého světa. Jednotlivé etapy již nejsou tak jasně ohraničeny a normální jsou také individuální rozdíly.
  Je až neskutečné, že plod o velikosti kolem 2,5cm už má za sebou tak obrovský vývoj a pokrok.

  #femibion #tehotenstvi_tyden_po_tydnu

  hanica83AMBASADORKA
  20. říj 2019    

  Po dobu těhotenství je ideální vyhnout se užívání všech léků, pokud to není bezpodmínečně nutné (já si třeba nevzala ani celaskon 🙂 ). Pokud už je však opravdu potřeba utišit např. velmi silnou bolest hlavy nebo třeba zad, víte, po kterém léku v těhotenství sáhnout?
  Po dobu celého těhotenství je možno užít léky na bázi paracetamolu (Paralen, Panadol…), ale pouze krátkodobě a ne ve vysokých dávkách. Pozor však na léky obsahující ibuprofen (Ibalgin, Brufen, Nurofen…)! Ty je možné použít v prvním a druhém trimestru, ve třetím trimestru už však představují vážné riziko!! (To stejné platí u léků obsahujících kyselinu acetylsalicylovou – Acylpyrin, Aspirin) Obecně se pak vůbec nedoporučuje užívat léky kombinující více účinných látek (Valetol, Ataralgin…)

  #femibion

  hanica83AMBASADORKA
  18. říj 2019    

  Devátý týden těhotenství (8tt + 0 – 8tt + 6)

  Od devátého týdne těhotenství se již zárodek (čili embryo) začíná nazývat plodem a také začíná mít lidskou podobu. Stále je však ještě stočen do tvaru písmena c a hlavová část je oproti trupu větší a předehlá dopředu.
  V oblasti trupu ale pomalu dochází k napřimování a to hlavně díky vývoji jater, která jsou vůči plodu značně velká. V dutině břišní se také vyvíjí a roste střevo a dále se utváří základ bránice – hlavního dýchacího svalu.
  Rysy obličeje jsou velmi hrubé, ale oči už se pomalu přesouvají blíže k sobě. Na horních končetinách se již rýsují prsty, které jsou ale zatím spojeny plovacími blánami.
  Délka plodu je kolem 2,5cm a váha cca 2g.

  #femibion #tehotenstvi_tyden_po_tydnu

  hanica83AMBASADORKA
  6. říj 2019    

  Osmý týden těhotenství (7tt + 0 – 7tt + 6)

  Hlavová část embrya je oproti zbytku těla stále velká, přitom mozková část je stále větší, než obličejová. Nicméně i ta se dále vyvíjí – srůstají drobné kůstky, tvoří se ústní dutina (zprvu hodně široká, ale postupně se zužuje), jazyk či nosní dírky – právě zde je velké riziko rozštěpových vad. V obličeji je patrný nos i obě čelisti, ouška se vyvíjejí uvnitř hlavičky i z vnějšku. Postupně mizí ocásek a díky přibývající svalové hmotě se embryo v děloze začíná pomalu pohybovat (pohyby ještě není vzhledem k velikosti možné cítit, jsou ale velmi dobře patrné na ultrazvuku). Velikost je něco kolem 1,5 cm.

  #femibion #tehotenstvi_tyden_po_tydnu

  Taky máte pocit, že si váš prcek najde doma ideální místo, kde se vám schová a vysloveně si užívá, že ho nemůžete najít? 😉