Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

  Výsledky vyhledávání pro slovo #souteze

  Zruš hledání
  michaelllasAMBASADORKA
  11. srp 2020    

  Smetanový krém s křupavou hořkou čokoládou posypanou mandlemi a malinami; borůvkový krém s čokoládou; svěží jogurt se sladkými borůvkami; šťavnatá ,,kolorka“ s jahodami; nebo snad raději 100% ovocný mražený krém s kousky ovoce?

  Tak co, kdo by si také dal?👍

  Včera jsem se hecla a poprvé zkusila vyrobit domácí nanuky. Nechápu, jaké jsem v tom hledala složitosti Byly hotové za pár minut, ráno jsem je připravila, odpoledne jsme si už dávali 😋Kupovat v obchodě už nebudeme ( kromě točené, to je jasné 😀 ) Ale udělala jsem jednu zásadní chybu. Objednala jsem moc malé formy🙄😆

  Pokud toužíte po dalším letním osvěžení, mrkněte na blogy mých milých kolegyněk @kikina7 @ivakalinova @petuliiik01 @vanea @mariegroth @mummy88 @apacheee @88petule @hanica83 @tratatundra a @kristinandbaby , které si pro vás připravily články věnováné letním tipům a soutěže o zajímavé ceny 😉 Do soutěží se můžete zapojit každý všední den až do 18.8! Tak hodně štěstí!

  #sunar
  #souteze
  #leto_s_ambasadorkami

  88petuleAMBASADORKA
  5. srp 2020    

  Díky úžasné akci #leto_s_ambasadorkami se Modrý koník posledních pár dní houpe více než obvykle 😍 Pojďme ho rozhoupat ještě víc, pojďme trhnout rekordy, pojďme zajistit, ať je tahle akce nezapomenutelná ❤ Dnes jsem v páru já s mojí jmenovkyní milou Péťou @petuliiik01 💃

  Péťa pro Vás připravila bezvadný článek, který Vám dá několik tipů na výlety za zvířátky 🐻
  https://www.modrykonik.cz/blog/petuliiik01/article/zviratka-v-brne-a-okoli-465z1k/

  A já pro Vás JEN NA DNEŠNÍ DEN připavila SOUŤEŽ o 2 nadupané balíčky plné BIO dobrůtek. Určitě přijďte soutěžit, i když třeba Vaše dítko odrostlo nebo jste v očekávání 🤰 Jsem si jistá, že kolem sebe máte někoho, komu by se balíček hodil a komu by se dal věnovat ❤
  https://www.modrykonik.cz/blog/88petule/article/leto-s-ambasadorkami-soutez-s-nestle-a25hiy/

  Moc děkujeme za vaší přízeň, moc nás to s vámi baví!

  #nestle
  #fisherprice
  #soutez #souteze

  petuliiik01AMBASADORKA
  4. srp 2020    Čtené 580x

  Zvířátka v Brně a jeho okolí

  Mám pro vás pár tipů na výlety v Brně a jeho okolí, kde zaručeně uvidíte kousek přírody, a hlavně dětmi tak oblíbená zvířátka 🐎🐄🐑. Ráda bych se s vámi podělila o naše zážitky, zkušenosti a napsala vám pár postřehů 😉 A kdo v Brně nebo okolí nebydlí, možná v blízké době plánuje nějaký rodinný výlet nebo dovolenou na Jižní Moravu 😉

  Obora Holedná

  Na okraji Brna mezi městskými částmi Jundrov, Kohoutovice a Bystrc se nachází Údolí oddechu a přilehlá Obora Holedná. Můžete přijet i s kočárkem MHD přímo na místo (zastávka Stará dálnice), autem (parkování pro cca 20 aut) nebo vystoupit dříve a udělat si procházku tamním lesem. Toto místo je krásné ve všech ročních období. Obora je pro děti z města příležitostí, kde mohou pozorovat ve volné přírodě muflony, daňky, jeleny či laně, kteří se místními lesy a loukami volně pohybují. Součástí obory je i ohrada s divokými prasaty, která se rochní v bahýnku, a jezírko, kde jsou kachny a mnoho ryb.

  Nachází se zde značená naučná stezka s pěkně malovanými informačními tabulemi. Součástí je i lesní hřiště pro děti a altán s posezením. Je možné vybrat si ze třech turistických tras – žlutá, modrá a zelená. Můžete sem vyrazit kdykoliv a bez vstupného!

  Zoologická zahrada Brno

  Brněnská ZOO se nachází v městské části Bystrc, poblíž Brněnské přehrady. Zoologická zahrada se nachází ve stráni kopce Mniší hora, tudíž procházku po rovince rozhodně nečekejte. Výhodou však je možnost využít vláček, který vás vyveze téměř na vrchol kopce, kde se nachází safari a krásný výběh pro žirafy a zebry.

  Tuto ZOO navštěvuji téměř každý rok a vláček jsem využila zatím jen jednou. Bez problémů se dá kopec zdolat i pěšky. A co mohu říct – ZOO je rok od roku krásnější. Nové expozice a pavilony pro zvířata neustále přibývají a myslím, že se daří co nejvíce napodobit přirozené prostředí zvířat a návštěvníkům poskytnout zážitek blízkého, avšak bezpečného, kontaktu.

  Součástí je i Dětská ZOO, kde si děti mohou pohladit ovce 🐑, kozy 🐐 a podívat se do nor králíkům 🐰a morčatům 🐹. Hned vedle se nachází dětské hřiště. Další vyžití pro děti poskytne centrum Lanáček a dále trampolíny cestou k Tropickému království.

  Samozřejmostí je i mnoho možností občerstvení ve stáncích rozprostřených v areálu, v Safari či v restauraci U Tygra.

  TIP: Parkování 🚗 je možné u ZOO (pro asi 10 aut), u zahradnictví Čtyřlístek, avšak mě se letos osvědčilo nové parkoviště v Kníničkách, kde můžete využít boční vstup do ZOO přímo z Kníniček.

  Jižanský dvorek

  Jestliže jste ve městě a potřebujete na chvíli uniknout ruchu, vydejte se na Jižanský dvorek. Nachází se zde taková malá městská ZOO. Ačkoliv je v Brně už od roku 2009 objevili jsme ho až letos. Najdete jej mezi ulicemi Kšírova a Dufkovo nábřeží v Horních Heršpicích.

  Děti zde zaujme mnoho zvířátek – oslíci, koníci, daňci, kozy, ovce, prasata, krávy, slepice a husy. Na závěr můžete využít pěkné dětské hřiště s posezením nebo využít přilehlé cyklostezky pro procházku až k Olympii 🙂

  Na Jižanský dvorek můžete zajít kdykoliv a bez vstupného!

  Pštrosí farma Doubravice

  Cca 35 km severně od Brna (směrem na Černou horu) se nachází Pštrosí farma v Doubravici nad Svitavou. Farma je u areálu zahradnictví Koupý (což je příjemná zastávka pro rodiče).

  Podívat se můžete na chov pštrosů afrických ve velkých výbězích. Pro návštěvníky jsou připraveny cedule s informacemi o chovu pštrosů. V prostorách zahradnictví Koupý je možné vidět i čerstvě vylíhnutá kuřátka. V areálu se nachází také stánek s občerstvením, kde si můžete dát pštrosí steaky, klobásy a mnoho dalších pštrosích specialit. U stánku je i venkovní posezení s dětským koutkem a trampolínou.

  Exkurze s odborným komentářem je potřeba předem telefonicky objednat 📲

  TIP: Využijte možnosti koupit si pštrosí speciality i domů a navštivte podnikovou prodejnu.

  Centrum EDEN

  Hodinu cesty autem směrem severně od Brna se nachází centrum Eden v Bystřici nad Perštejnem. Jedná se o nové ekologické centrum, kde najdete mnoho interaktivní zábavy pro celou rodinu. Prohlídka vám umožní vrátit se v čase do dob tradičních řemesel v Horácké vesnici a stát se tkalcem, hrnčířem nebo truhlářem. V Panském bydlení si můžete představit život šlechty v expozicích stolárny a kovárny a děti zde jistě nadchne Příběh půdy s krtkem a dětský koutek (doporučuji navštívit až naposledy pokud se chcete podívat i dále).

  Lákavou zastávkou je zvířecí farma, kde je možné podívat se na zvířátka a některé si i pohladit či nakrmit (krmení lze zakoupit u výběhu). V jízdárně si děti mohou užít jízdu na koních.

  Moderní budova Ekopavilonu představuje možnosti úsporného bydlení a ukazuje způsob, jak se chovat šetrně k naší planetě Zemi 🌏

  Závěrem si můžete dát v pivovaru jedno na osvěžení 🍻

  TIP: Naproti centru Eden se nachází restaurace s příjemným personálem a dobrým jídlem.

  Balíme na cesty

  A co u nás předchází cestě na výlet? Je to mnou neoblíbené balení věcí. Nikdy pro Nelinku nesmí chybět pleny, vlhčené ubrousky (používám pouze na cestování), svačinka a pití, náhradní oblečení, a hlavně ZAJÍMAVÁ HRAČKA, kterou se zabaví ať už v autě nebo např. v restauraci.

  Všude dobře, doma nejlíp u nás mnohdy neplatí (jelikož si naše dítko výlety opravdu užívá). Avšak po náročném dni si ráda dopřeje odpočinek a relax ve svém pohodlném křesílku 😉👍

  Máte další tipy či zážitky z výletů v Brně a jeho okolí? Budu ráda, když se o ně s námi podělíte v komentáři 🙂 

  A to nejdůležitější na závěr! Nezapomeňte, že dnes soutěžíme u Peti @88petule

  Doufám, že nám zachováte přízeň a budete v naší akci #leto_s_ambasadorkami soutěžit co nejvíce.
  👉 A již zítra ráno bude spuštěna SOUTĚŽ s FISHER-PRICE o Sedátko od miminka po batole Terrazzo se stříškou u mě na profilu, tak mě nezapomeňte sledovat a zapojit se 👍

  Pěkný den vám přeje Peťa a #fisherprice

  ivakalinovaAMBASADORKA
  3. srp 2020    Čtené 654x

  Letní osvěžení - v hlavní roli káva

  I když rtuť teploměru stoupá ke třicítce, někdo sází na klasiku a uvaří si „turka“. Jiný si brousí zuby na letní kávové speciality, které osvěží. Překvapí svou chutí nebo kombinací ingrediencí, která by nás nenapadla ani ve snu.  

  Ledový kofein, skvělá kombinace, když teplota stoupá a vy se potřebujete osvěžit anebo dodat energii. Ve světě existuje celá řada způsobů jak ho připravit. Nesčetně kombinací kávy s ledem, zmrzlinou anebo studeným nealko nápojem potěší v horkých dnech každého. 

  LEDOVÁ KÁVA SE ZMRZLINOU(nestárnoucí klasika)

  Ingredience: 

  • 125 ml espressa
  • 100 ml mléka
  • 1 kopeček zmrzliny
  • šlehačka
  • čokoláda nebo skořice
  • kostky ledu
  • cukr (já ale nedávám)
  1. Předem uvařené espresso nechám vychladit.
  2. Espresso, kostky ledu, cukr a mléko protřepu v šejkru, až mi vznikne krásná pěna (pokud nemáte šejkr, můžete použít ruční šlehač).
  3. Do vysoké sklenice vložím několik kostek ledu, kopeček vanilkové zmrzliny a na hranu sklenice pustím pár lžiček čokolády (můžete klidně použít různé toppingy, pikao...)
  4. Zaliji v šejkru připravenou kávou.
  5. Kávu ozdobím šlehačkou, skořicí, případně čokoládou.
  6. Vždy podávám s brčkem a dlouhou lžící.

  ICE LATTE

  Jeden z oblíbených nápojů, který je extrémně jednoduchý, krásně vypadá a můžete tím oslnit na každé zahradní party nebo grilovačce.

  Ingredience:

  • 60 ml espressa (nebo dvojité 120 ml)
  • 150 ml mléka (zkoušela jsem i s rostlinným mlékem)
  • kostky ledu
  1. Sklenici naplním ledem, zaliji vychlazeným mlékem (nebojte se použít rostlinná, je to opravdu vynikající i s nimi).
  2. Uvařím si espresso
  3. Opatrně naliji espresso (ten, kdo je milovník kávy, klidně dvojité) přes led, aby se mi vrstvy nepromíchaly. Nejlepší je dát espresso do konvičky s nálevkou a pomalinku lít přes led, vrstvy se opravdu nepromíchají.

  ESPRESSO TONIK

  Tento nápoj má velmi specifickou chuť a nemusí úplně každému chutnat, nicméně je velmi osvěžující a hlavně jednoduchý na přípravu.

  Ingredience:

  • 150 ml vychlazeného toniku
  • 60 ml espressa
  • kostky ledu
  • citron
  1. Sklenici naplním ledem, přiliji vychlazený tonik.
  2. Uvařím si espresso.
  3. Do sklenice přidám jeden plátek citronu,
  4. Opatrně naliji espresso přes led, aby se mi vrstvy nepromíchaly. Nejlepší je dát espresso do konvičky s nálevkou a pomalinku lít přes led, vrstvy se opravdu nepromíchají.

  FRAPPÉ

  Ingedience:

  • 120 ml espressa
  • 60 ml vody
  • kostky ledu
  1. V případě, že máte frappé mixér - všechny ingredience dejte do mixéru, vyšlehejte do husté pěny a přilijte do vysoké sklenice bez ledu. Opět podávejte s brčkem.
  2. V případně, že nemáte frappé mixér (jako třeba já) - všechny ingredience smíchám ve vysoké nádobě na mixování, ponořím tyčový mixér a mixuji tak, aby se frappé napěnilo. Přiliju do vysoké sklenice a čekám, až se krásně oddělí vrsty. Podávám opět s brčkem,

  Pokud si dáte frappé v kavárně, pravděpodobně dostane mléčnou variantu. Je mnohem hustější a krémovější. Postup je úplně stejný jako u bezmléčné verze, jen dolévám místo vody studené mléko.

  COLD BREW

  Ve zkratce je cold brew přesně to, co vypovídá název – tedy studená káva. Krátká extrakce v horké vodě je u ní nahrazena pomalou několikahodinovou extrakcí ve vodě studené.  

  Cold brew je tedy káva, která nepřišla do styku s horkou vodou. Vzniká tak, že večer zalijete čerstvě namletou kávu studenou vodou a necháte ji máčet ideálně kolem 12 hodin. Druhý den dopoledne se na vás těší chuťově vynikající nápoj, který má oproti klasické kávě vyšší sladkost, nižší aciditu a čokoládové a ovocné tóny. Cold brew si můžete pořídit připravené v lahvích anebo vyrazit na čerstvou studenou kávu do kavárny.

  Zdá se vám, že se studenou vodou přece nemůžete připravit dobrou kávu? Opak je pravdou. Vlastnosti horké vody jsou v případě cold brew nahrazeny prodlouženým časem. Díky tomu, že si na svou studenou kávu musíte počkat, vám bude ještě o to více chutnat. Jak na to, aby vaše cold brew bylo dokonalé?

  1. Nasypu do french pressu o objemu 1 litr 140 g HRUBĚ namleté kávy (opravdu je důležité, aby káva byla namletá na hrubo).
  2. Zaliji dobrou vodou (třeba filtrovanou).
  3. Uzavřu potravinářskou fólií a vložím do lednice na 12-24 hodin.

  Až uběhne požadovaný čas, kávu ve french pressu přefiltruji sítkem. Pak už stačí nalít do sklenice, přidat trošku ledu a doplnit buď citronem nebo jahodou. 

  Upozorňuji, že se jedná o velmi silný druh kávy a ne každý bude její přiznivce.

  Co vy a různé alternativy kávy? Máte raději za tepla, za studena nebo kávu nepijete vůbec? Budu moc ráda za další recepty, podělte se a napište mi to přímo pod článek.

  A to nejdůležitější na závěr! Nezapomeňte, že dnes soutěžíme u Marušky @mariegroth

  Mějte se krásně a doufám, že nám zachováte přízeň a budete soutěžit co nejvíce.

  Vaše Iva a #vileda

  petuliiik01AMBASADORKA
  2. srp 2020    

  Pěkné nedělní odpoledne 🌞
  Jak jste si už možná všimli, chystá se další akce všech ambasadorek na MK 🤩
  Od zítřka pro vás bude připravena každý všední den soutěž jedné z ambasadorek o krásné ceny 🎁
  Těšíte se?
  My se těšíme moc 😉 , tak snad se vám budou soutěže líbit a výhry udělají radost 🤗

  #leto_s_ambasadorkami
  #souteze
  #fisherprice

  hanica83AMBASADORKA
  2. srp 2020    

  Krásnou slunečnou neděli 🌞

  Určitě už ste si všimli, že se něco chystá 😉
  Máme tu léto v plném proudu a od zítřka bude opět v plném proudu i soutěžení s ambasadorkami. Těšíte se?
  Děláme to hlavně proto, abychom vám udělali radost, tak doufám, že se nám to podaří.

  #leto_s_ambasadorkami
  #souteze
  #femibion

  88petuleAMBASADORKA
  2. srp 2020    

  Dej LIKE, jestli se hecneš a budeš soutěžit ve všech 12ti soutěžích. Co? 😛 Jdete do toho? 😍😍😍✊

  Soutěžit se bude nejen s #nestle
  #leto_s_ambasadorkami
  #souteze

  ivakalinovaAMBASADORKA
  Zpráva byla změněna    2. srp 2020    

  Doufáme, že vám další společnou akcí uděláme radost. Budou články, budou soutěže, budeme se snažit nebýt otravné ale naopak zajímavé a slibuji, že přineseme zajímavé výhry do soutěží.

  Kdopak se těší? My moc! ❤️

  #vileda
  #leto_s_ambasadorkami
  #souteze