Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Je možný import inzerátů přes XML feed z mého e-shopu?

Ano. Import inzerátů přes XML feed je k dispozici uživatelům s aktivním balíkem PRO. Tato funkce je samostatně zpoplatněna v závislosti na počtu importovaných inzerátů.

Máme dvě možnosti importu inzerátů.

1. Heureka XML formát

Standardním formátem XML feedu v Česku je Heureka. Pokud máš v nastaveních svého e-shopu možnost zapnout XML feed, pravděpodobně bude právě v tomto formátu. Feed ve formátu Heureky můžeš přímo použít pro import inzerátů do bazaru Modrého koníka. Z inzerátů se automaticky importuje název, popis a fotky. Následně budeš moci inzerátům přiřadit koníkovské kategorie a vlastnosti přes hromadný "kategorizovač" v "Můj bazar".

2. Modrý koník XML formát

Pokud inzeráty nechceš kategorizovat ručně nebo chceš lepší kontrolu nad tím, co se importuje, můžeš vytvořit feed speciálně pro bazar Modrého koníka. Na to už budeš potřebovat programátora, který vytvoří XML feed podle našeho schématu:
https://www.modrykonik.cz/xml/market/1.0/modrykonik.xsd

Jde o stejnou strukturu jako v případě Heuréka formátu, který je rozšířený o náš vlastní element: mk:category. Definice elementů z namespace-u mk je v importovaném schématu (modrykonik.xsd - řádek 4):
https://www.modrykonik.cz/xml/market/1.0/modrykonik-extension.xsd
Příklad:

Máš zájem o import XML feedu?

Napiš nám na podpora@modrykonik.com.

Všechna témata > Co kde najdu, jak co udělám? > Bazar > Jak prodávat?