Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Mám některé inzeráty zadané ručně a některé přes XML import

Využíváš dlouhodobě balík PRO a chceš začít importovat přes XML feed? Jde to!

 • Všechny inzeráty, které jsi přidával původně ručně v rámci balíku PRO, ti v bazaru zůstanou, dokud si je sám nesmažeš. Kupující ti v nich dál budou psát zprávy a ty se s nimi dohodneš na detailech obchodu.
 • Současně můžeš do bazaru naimportovat celý svůj e-shop. V importovaných inzerátech celá komunikace odpadá, kupující je přesměrovaný přímo na daný produkt ve tvém e-shopu, kde jej může zakoupit.
 • Ostatní funkce balíku PRO zůstanou zachované (vizitka e-shopu na profilu, možnost napsat v bazaru Oznámení od prodejce, sdílení hodnocení na tvém webu apod.).

V čem jsou rozdíly?

ručně zadaný inzerátXML import
vytvoření inzeráturučně po jednom inzerátuautomaticky přes XML feed
synchronizace s e-shopemručně každý inzerát samostatně podle dostupnosti zboží automaticky každý den ráno podle stavu v e-shopu
komunikace s kupujícímpouze v inzerátu na Modrém koníkukupující je přesměrovaný přímo na konkrétní zboží do tvého e-shopu, kde může přes Košík zboží zakoupit
příplatek za importne, cena je v rámci balíku PROne, cena je v rámci balíku PRO
aktualizace inzerátů v bazaru je možná po 7 dnech - ručně v Můj bazarvždy po 7 dnech - automaticky při importu

Jak rozpoznám inzeráty v Můj bazar?

V Můj bazar jdi do záložky Inzeráty:

 • ručně zadané: zůstávají úplně stejné jako dřív
 • importované přes XML feed: jsou označené zeleným bagdem "ESHOP"

Tip:
Využívej filtry nad inzeráty. Pokud chceš např. vidět inzeráty z XML feedu, zadej filtr Přidané: nedávno a jako první nahoře uvidíš inzeráty importované přes XML feed (bagde "ESHOP").

Jak inzeráty rozpozná kupující?

A. V přehledu inzerátů

 • ručně zadané: Zelené označení "Nové zboží"
 • importované přes XML feed: Zelené označení "Eshop"

B. Přímo v inzerátu

 • ručně zadané: v inzerátu je tlačítko Pošli zprávu prodejci a kupující ti může napsat zprávu přímo pod inzerátem. Ty si můžeš také ručně zadat link do svého e-shopu, pak kupující vidí ještě “nebo kup na www...”. Případně si můžeš zveřejnit i telefon.


 • importované přes XML feed: v inzerátu je pouze tlačítko “Kup na www...”, které zájemce přesměruje přímo na daný produkt do tvého e-shopu. Komunikace s kupujícím je úplně vypnutá.

Budu mít některé inzeráty duplicitní?

Je možné, že budeš mít zpočátku některé inzeráty na Modrykonik.cz dvakrát - jeden nahraný ručně už dříve a další se importuje z tvého e-shopu přes XML feed. Duplicitní inzeráty však na Modrém koníku nepodporujeme, průběžně bazar procházíme a duplicity mažeme. Proto ti doporučujeme, aby sis sám zvolil, který z těchto inzerátů si ponecháš.

Můžeš si vybrat, jakou strategii si pro konkrétní inzerát vybereš:

Chci nechat původní inzerát

Chceš si ponechat původní inzerát, nahraný ručně, který už máš delší dobu na Modrykonik.cz zveřejněný. Pak je třeba nějak “zablokovat” ten nový, importovaný přes XML feed. Jak na to?

 • Jednoduše na Modrykonik.cz nedoplníš všechny jeho vlastnosti. Tak je inzerát viditelný jen pro tebe v Můj bazar a má u sebe upozornění Doplň vlastnosti. Veřejně se nezobrazuje.
 • Pokud se ti na Modrykonik.cz inzerát nahrál se všemi vlastnostmi, pak se automaticky hned v bazaru zobrazuje. Nedá se ručně Pozastavit a nemá ani smysl jej Smazat, protože by se zítra při dalším importu opět do bazaru nahrál. Co teď? Musíš jej zrušit přímo ve XLM feedu, aby se na Modrykonik.cz v budoucnu neimportoval.

Chci, aby se mi zobrazoval inzerát nahraný přes XML feed

 • Původní inzerát, nahraný ručně, smaž.
 • Nový inzerát, importovaný přes XML feed, zařaď do kategorie a přiřaď mu všechny jeho vlastnosti. Teprve pak se začne v bazaru na Modrykonik.cz zobrazovat veřejně.

Za které inzeráty platím?

Platíš si stále pevné předplatné balíku PRO (to je podmínkou pro využívání XML importu).

Za inzeráty importované přes XML, které se reálně v bazaru zobrazují, se neplatí žádný poplatek.

Ručně zadané inzeráty se zobrazují v rámci předplatného PRO a žádné další poplatky za ně také neplatíš.

Všechna témata > XML import inzerátů