1. trimestr a pásový opar v mém okolí, máte zkušenost?

spiklenka
14. kvě 2013

Ahoj holky,
jsem na začátku 11. týdne a dneska mi kamarádka, s níž jsem trávila večer minulý čtvrtek (9.5.) napsala, že v sobotu se jí objevil pásový opar. Já neměla nikdy neštovice, ani pásový ani normální opar. Myslíte, že mám být znepokojená? Ve čtvrtek jdu na kontrolu k doktorovi, ale nevím, zda mu nemám zítra cinknout. Máte někdo zkušenost s pásovým oparem v okolí během těhotenství? Moc díky.

berynka
15. kvě 2013

Ahoj, tady jsou podrobnosti http://nemoci.vitalion.cz/pasovy-opar/. Infekční jsou ty pupínky, takže pokud je kamarádka už neměla, tak to infekční není. A ve tvém případě by se daly očekávat neštovice. Tvrdí se, že není možné dostat pásový opar bez prodělání neštovic.
Ale každopádně dokud se kámoška nevyléčí, tak se s ní nescházej 😎 .

amabilis
15. kvě 2013

@spiklenka Ono i záleží na tom, kde ty pupínky má. Jakmile je má pod oblečením (které sis určitě nezkoušela), tak je to riziko opravdu minimální. A celkově pásový opar je míň infekční, než neštovice. Mezi námi, ani neštovice není jednoduché chytit. Snažím se děti nakazit neúspěšně už několik let 🙂
Každopádně pokud to kamarádka bude mít překryté, nebála bych se s ní setkávat, ale asi spíš třeba venku na chvilku. Je fakt, že je lepší to nepokoušet.

spiklenka
autor
15. kvě 2013

@amabilis nás se taky mamka snažila se setrou nakazit a nikdy nic 🙂 takže vím, že to enní jednoduché, každopádně díky moc

spiklenka
autor
15. kvě 2013

@berynka díky moc za odkaz, snad to bude v cajku

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru