1. trimestr. Bolí vás břicho?

hlavinka
9. lis 2010

Ahoj holky, sice tady tema 1. trimestr bylo, ale rada bych jej ozivila. Takze pokud jste ted cesrtve objevili //, pojdte sem:o)

a hned mam prvni otazku - boli vas bricho? Docela mne to trapi, protoze pri 1. tehu mi nebylo vubec nic (a zjistili jsme to az v 8tt) a tak ted nevim, zda muze bolet bricho (jako na MS, s tim, ze kdyz jsem vic aktivni, vic boli a kdyz odpocivam, je to lepis). Diky!

Vsem drzim palce a sejdeme se v lete 2011 v po 😉 rodnici

terrorkax
6. pro 2010

holky ja mam vychazky od zacatku 8-20, takze jsem spokojena 😀

lucavka
6. pro 2010

Vždyť jo, sme těhotný ne nemocný 😉 . Já nejdřív měla z centra IVF vycházky jako Lucietka77. To bylo pěkně naprd, už kvůli tomu, že když jsem musela něco vyřídit, nebo nakoupit tak jsem nemohla v době, kdy mi třeba bylo chvíli dobře a musela sem o vycházky. A že při tom všem ládování se všema možnýma driákama abych mohla mít mimi to byl docela záhul, takže mi moc dobře nebylo...

melivan
7. pro 2010

Ahojky jak je holky?Vubec ted nestiham uz aby bylo po vanocich.A to ted jeste vymyslim jak dat holkam pod stromecek stenatko.Budeme kupovat krysaříka.Máte s ním nejaké zkusenosti?Myslím k detem

lucik32
7. pro 2010

@melivan my jsme si před měsícem a něco pořádili štěňátko shi-tzu. Je nádherná a hrozně milá. Ale trochu divoch, ale asi jako každé štěně. Ještě než jsme pro ni jeli, tak jsem si dělala těhu test, protože jsem měla trochu podezření. Nevím, jestli by jsme ji vzali, kdybych byla těhu. 🙂 Ale byla tam jen jedna /. Týden na to, když jsem měla zpoždění, jsem dělala druhý test a byly tam //. Tak že haváček bude mít 9 měsíců, když se mimi narodí. To bylo docela překvapení. Ale i tak jsme vybírali pejska k dětem. A shi-tzu je prý k dětem nejlepší. Miluje je, tak jsem na to zvědavá 🙂

k.ate
7. pro 2010

@melivan já bych měla u krysaříka strach, že je hodně malinkej a "křehkej" k malým dětem... Osobně bych vzala spíš něco trošku většího a "pevnějšího", když vidim, jak malej prohání moje psisko, který teď střídavě je u mojí mamky a babičky, tak bych měla strach, že by to ten krysařík nemusel ustát 😉 Ten můj hafan je zvyklej, že pokud ho někdo štve, má se někam schovat, takže jakmile vyklidí pozice, malýho od ní držím dál, aby ji neotravoval, když už chce mít klid.
A taky bych popřemýšlela, jak budete zvládat výchovu toho psiska, aby z něj pak nevyrostl tyranizátor rodiny... 😉

lucik32
7. pro 2010

no to já jsem docela ráda, že štěně už bude odrostlé a bude zvládat nápor prcka. Ten náš bude mít tak kolem 5kg

melivan
7. pro 2010

@k.ate
@lucik32
no to mi chceme právě něco malého aby se měl před holkama kam schovat.Mi uz jsme jednoho meli sice to byl yorkšír ale bylo to super.¨No uvidíme ještě si to necháváme projít hlavou

lucik32
7. pro 2010

@melivan yorkšírek se mi taky moc líbí. Ale nakonec jsme se rozhodli pro shi-tzáčka. Je klidnější. A teď jsme s ní doma. Tak mám čas ji trošku vychovat, než přijde mimi 🙂

lucinda85
7. pro 2010

melivan: krysaříká má moje mamka a je to tedy psycho pes a dětí se úplně šíleně děsí a když k nim nějaké přijde tak klidně zaleze do škvíry ze které ji nikdo nevytáhne a už se nehne 🙂 já nevim asi je to jiné, když s nimi ten krysařík vyrůstá, ale jinak se tihle psi cizích lidí bojí. Naši kamarádi mají dvoluletou holčičku a pořídili si zakrslého pinče a taky říkají, že je to psycho pes 😀

kami1984
7. pro 2010

ahoj holky, vyrostli jsme od str o 7mm🙂
mam utrogestan, nejaky jod, neco na bliti a femibion, hotova lekarna🙂
do 22 nemocenska + kontrolni utz a krev na screening..
my mame bolonskeho psika, je to mazlice nase, mimino uplne

k.ate
7. pro 2010

@melivan jestli můžu sama za sebe poradit, fakt bych pořídila většího pejsana a dala bych si na výběr víc času (do vánoc je to už jen pár dní a za tu dobu těžko zjistit všechno, co bych já před nákupem štěnda k dětem chtěla vědět) 😉 Pak bych mu už od mala vyhradila jeho místo (já mám koupenej pro psici "stan" pro psy, taková jakoby přepravka), kam za ním děti prostě nebudou smět jít a bude tam mít klid, když už jich bude mít "plný zuby" 😉
Určitě bych řešila minimálně povahu obou rodičů toho štěněte, to v jakých podmínkách ty štěňata vyrůstaj, jestli jsou zvyklý na lidi atd. a pak bych hodně řešila povahu toho štěněte samotnýho, jestli není moc bázlivý a tak. To může hodně pomoct při tom budoucím sžívání se.

k.ate
7. pro 2010

@kami1984 gratulujeeem 🙂 utrogestan jsem baštila, když jsem čekala Kubu...

Achjo, ještě 8 dní do první kontroly :-/

lucavka
7. pro 2010

@melivan - já bych taky dala přednost pořádnýmu pejskovi. My máme křížence pittbula a huskyho. K dětem se chová úplně užasně, tak určitě bude i k tomu našemu. Tchýně má zase jorkšíra a ten je hrozně zlej. Pokouše každýho koho může. Hlavně právě děti nesnese.

weweruschka
7. pro 2010

Ahojky holky tak uz mam vysledky z amniocenezi a dopadlo to dobře miminko je v pořadku mužu začit planovat a nakupovat 😀 no nic tak ja zas valim chtela jsem jen oznamit tuhle štastnou novinku musim jit nakrmit kočiči miminka mejte se tu zatim všechny hezky zatim papa

lucinda85
7. pro 2010

weweruschka: gratuluji 🙂

lucavka
7. pro 2010

@weweruschka - super. moc gratuluju. 😉

vonkacka
7. pro 2010

@weweruschka moc ti gratuluji a teď si to bez nervů pořádně užij 🙂

vonkacka
7. pro 2010

musím se vás zeptat,zda některá z vás máte noční můry,já mám úplně děsné. Předevčírem se mi zdálo o manželovi,který mne ve snu neuvěřitelně zlobil,včera jsem měla ještě horší sen,kdy mi umřelo miminko ještě v bříšku a na dnešek se mi zdála děsná věc a to ta,že jsem šla koupat mimInko a dala jsem ho do pračky.Dřív než se napustila voda jsem si to uvědomila,ale ta pračka nešla otevřít a já se do ní dostávala krumpáčem. Chápete to,kam já na ty sny chodím,asi jsem zralá na cvokárnu.Možná je to tím,že mám strach z toho pondělí,kdy jdeme na NT+

kami1984
8. pro 2010

ahoj holky, zdravim vas🙂
dneska leharko... po 5ti dnech rano bez uprku na wc, super

hlavinka
autor
8. pro 2010

weweruschka: tak to je skvela zprava!!!!! 🙂 😵 Moc vam to preju.

melivan
8. pro 2010

Ahojky nevím ale asi je to o povaze toho pejska a v jakém prostředí vyrůstá.Měli jsme yorkšírka od štěnátka a byl suprovej.Prožil semnou těhotenství a prožíval i růst holek do roka a půl a byl úžasný.Bránil je,hrál si s nima a štěkot-to bylo minimální.Štěkal jen když se mu nechtělo ven nebo když zazvonila poštačka ale hned jak jí uviděl tak se mohl zbláznit radostí že ji vidí.No prostě byl úžasný.I v těhotenství mi spinkal na břiše a když jsme holky přinesly z porodnice domů tak nám vždycky dal vědět když se v postýlce jen otočili.
Z porodnice jsem šla nejdřív bez holek(probíhala rekonstrukce) pro ty jsme jeli asi až po týdnu a když jsem přišla domů bez nich tak šílel protože nemohl pochopit jak je to možné že jsem přišla sama bez holek.No uvidíme ještě to proberem.

A jak jinak je?Mě je super.Včera jsem se byla registrovat k porodu.Ta cesta do Motola byla šílená,bylo tam strašně.Mám na mysli ten sníh

anysek85
8. pro 2010

Ahoj holky,

tak já dnes byla na kontrole - miminko je obr a moc pěkně prosperuje, všechno zatím vypadá ok 🙂. Vzala jsem si na to den volna a teď už se válím v postýlce a dávám si mandle v čokoládě 😵. Máme ukončený 1.trimestr a ještě jsem neblila, tak snad ani nebudu a váhově jsem na tom stejně jako před otěhotněním, ale mimi má vše co potřebuje, tak mám prý být ráda a neřešit to 😵.

anysek85
8. pro 2010

@kami1984 Taky dneska váledno grando 😵 😀

lucavka
8. pro 2010

@anysek85 - tak to gratulace 😉

k.ate
8. pro 2010

@melivan uvidíte no 🙂 určitě je to i o povaze, ale já bych u těch pidi psisek z toho měla strach no... Sousedi naproti mamce měli čivavu, pak se jim narodil syn a ten pes ho vyloženě nesnášel, protože ho pořád otravoval, lezl za ním a tak...

Já jsem dneska šíleně utahaná, nevim čim to je...

@anysek85 gratuluju 🙂)

anysek85
8. pro 2010

@k.ate
@lucavka
Děkuji 😵
Kate - čím to asi bude 🙂...? Mě mimin taky děsně vysosává. Doktorka ho dneska viděla a první co z ní vyletělo bylo: To není miminko, to je obr Koloděj 😅 😀

anysek85
8. pro 2010

Btw. holky Brňandy, kam chodíte na gyndu? Já k Dr. Kutálkové do Zábrdovic, zdá se mi fajn 😵.

k.ate
8. pro 2010

@anysek85 no on malej je dneska docela dost akční, tak mi to nějak dává zabrat 😀 a manžel se vrátí až o půl devátý :-/

k.ate
8. pro 2010

@anysek85 k Dr. Kudové do Bohunic 🙂 jsem s ní taky spokojená maximálně 🙂

anysek85
8. pro 2010

@k.ate Já dnes na gyndě viděla maminu těsně před porodem a měla s sebou chlapečka, kterýmu bylo ani ne 13 měsíců 😕 😅 😔 . To mi fakt vyrazilo dech 😕. Kluk plínky, sotva chodil...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru