1. trimestr. Bolí vás břicho?

hlavinka
9. lis 2010

Ahoj holky, sice tady tema 1. trimestr bylo, ale rada bych jej ozivila. Takze pokud jste ted cesrtve objevili //, pojdte sem:o)

a hned mam prvni otazku - boli vas bricho? Docela mne to trapi, protoze pri 1. tehu mi nebylo vubec nic (a zjistili jsme to az v 8tt) a tak ted nevim, zda muze bolet bricho (jako na MS, s tim, ze kdyz jsem vic aktivni, vic boli a kdyz odpocivam, je to lepis). Diky!

Vsem drzim palce a sejdeme se v lete 2011 v po 😉 rodnici

anysek85
8. pro 2010

@k.ate O ní jsem taky slyšela, že je fajn. Mně teda nabídla nějaký vyšetření navíc za 1 500, ale v zápětí to zase stáhla, prej jsem mladá a zdravá, tak to nebude potřeba. Ani nevím, co to bylo...

k.ate
8. pro 2010

@anysek85 nebyl to NT screening?

anysek85
8. pro 2010

Za ten se platí? Já myslela, že ne a že na něj normálně půjdu. Tohle mělo být něco, co by odhalilo příp. vady o měsíc dřív než kontrola v 18-20 týdnu...

anysek85
8. pro 2010

Ale jako sama řekla, že je to něco, co stejně dostanu na pojišťovnu, jen je to asi o chlup přesnější a dělá se to o měsíc dřív...ale možná do bylo ono - nevím...☹

k.ate
8. pro 2010

@anysek85 podle mě to byl NT screening, ten si člověk musí platit sám, pojišťovna platí jen triple testy, ale ty nejsou tolik přesný... ☹

anysek85
8. pro 2010

Aha... 😕 tak to je divný, že mi to ani nervala...Já tady na koni chytla dojem, že je to norma a chodí na to každej... 😅. Tak se na to asi ještě pozeptám. Je to nějak časově omezený?

lucavka
8. pro 2010

@k.ate - upřímně já malej pejskům moc nevěřím...
@anysek85 - to znám. jsem zvědavá v úterý na kontrole. Na tý poslední se paní doktorka taky dost divila jak je ten náš prcek velikej. Byla jsem na IVF, takže i přesně vím kolik by mu mělo být. Takže se taky nedivím že prospím tak 14 hodin denně....

lucavka
8. pro 2010

@anysek85 - já si právě taky myslela že na NT+ chodí každej... Ten mám právě to úterý. Já ho budu mít zadarmo v rámci toho, že už sme dali 50 000 za umělý odplodnění...

k.ate
8. pro 2010

Holky nene, NT je placenej, je to pořád ještě nadstandardní vyšetření... provádí se mezi 11 a 13 tt 🙂 Mrněti se změří šíjový projasnění, mamině se vezme krev a z toho se vyhodnocujou výsledky 🙂

k.ate
8. pro 2010

@lucavka já jak kterejm 😀 u těch uplně mrnavejch se necítím zrovna nejlíp, ale jak maj tak nad 6 kilo, tak to pak je lepší 😀 Třeba pesan, kterýho mám teď u mamky má v kohoutku jen 38 cm a 10 kilo (tlustoch no ☹ 😀 ) a nechá si líbit všechno... Ale to je tim, že i když po ní vyjel pes a ona to nenechala řešit jen mě, tak dostala po čumáku taky... Prostě jsme chtěla aby věděla, že problémy vždycky řeším já a ona se má spolehnout na mě... Což se povedlo, ale zas je to takovej ňouma, co si nechá skoro všechno líbit no 😀

lucavka
8. pro 2010

@k.ate - já jako malá měla křížence špice. A taky si nechal všechno líbít 😀 . Byl úžasnej. Já se vůbec držím kříženců a zatím se mi to vyplatilo. Navíc je mám zadarmo a jak jsou zdraví tak ani veterina nic moc nestojí 😀.

anysek85
8. pro 2010

@k.ate Aha díky - a to projasnění a krev, to je jako vše? Já myslela, že se to mimi tak nějak celý zkontroluje...včetně prstíků a spol... 😅 😕

k.ate
8. pro 2010

@anysek85 já myslim, že v rámci toho NT screeningu jo... 🙂 aspoň co jsem četla, ale mně takhle prcka kontrolovala doktorka při každým ultrazvuku i to šíjový projasnění mu změřila, ale ty krevní testy nedělala.

lucik32
8. pro 2010

ahojky holky, tak včera konrola proběhla skvěle. Prďolka už má 3cm a má se k světu. Máchá ručičkama i nožičkama. Ale vše tentokrát viděl tatínek, na mě toho moc nezbylo. Ke mě už se otočil prdelkou 🙂
Už jsme objednaní na 13tt na kombinovaný test v 1trimestru. Jdeme 29.12. a před Ježíškem mám ještě jednu kontrolu. Super. Nebudu čekat měsích.... 🙂

lucavka
8. pro 2010

Holky když už jsme u toho slyšely jste, že ta krev co se bere k tomu NT+ skoro vždycky vychází špatně? Mě to říkala i sestřička na gyndě. Ať se při positivním výsledku vůbec neděsím, že to nic neznamená.

k.ate
8. pro 2010

@lucavka já právě koukala, že ten NT má docela přesný výsledky (teda cca 85%), oproti těm triple testům, co se dělaj pak v 16tt ,ty maj jen nějakých 60%

k.ate
8. pro 2010

http://screening.webnode.cz/screening-nt/

a tak tady je to popsaný podrobněji 🙂

iv123
9. pro 2010

Ahoj, v pondělí jsem byla na odběru krve a dneska na NT. Ultrazvuk dopadl dobře, ale zatím nejsou výsledky krve. Pošlou je mojí doktorce a k ní jdu až 3.1. Do té doby se zblázním. Co myslíte, je důležitější výsledek z toho ultrazvuku nebo z krve? Vím, že se to vyhodnocuje dohromady a pak je jeden výsledek. Ale i tak se ptám.

lucavka
9. pro 2010

@k.ate - aha, tak to sem si to spletla právě s těma triple testama 😉

lucietka77
9. pro 2010

@melivan Meli, krysaříka má můj strýc.. a nic moc teda... ☹ Uštěkaný, nevrlý, neurotický, dokonce kdryž se mu něco nelíbí, tak pokouše klidně i pánečka......ale možná není každý pes stejný, ale krysaříka bych si upřímně nikdy nepořídila.. 😖

lucietka77
9. pro 2010

@anysek85 Ahoj já chodím na gyndu k Dr. Svojanovské na Hybešku na soukr. kliniku MEDICON. Je mladá, milá a sympatická. Skvělý přístup.

lucietka77
9. pro 2010

@anysek85 to je určitě NT Plus Screening. Ten je opravdu považován za nadstandartní a to co jsi myslela, co je placené pojišťovnou je ten triple test.
@lucavka Přesně, jak říká k.ate NT je mnohem přesnější a co jsem slyšela, tak, jsou to ty triple testy, ty docela často děsí maminy špatnými výsledky...

lucietka77
9. pro 2010

Jinak holky gratuluji těm, kterým mimčo prospívá a roste jak z vody 🙂 Abych to nepsala každé zvlášť. Měla jsem co dělat to všechno dočíst 😀. Mě včera UZ nedělali, jen mi brali odběry a poradnu budu mít 22.12.. Jsem pořád na neschopence. Žáha pállíííí. Furt. Děs běs.
@melivan jinak Meli, ještě k těm pejskům, kamarádka má taky Shitzu a je to milááček. Strašně hodná, srandovní..🙂 Já osobně bych si ale vybrala většího pesana.. např. boxera.. to jsou neskuteční mazli a strašně milujou děti a chrání je. Nejsou dominantní. Myslím, že by byl dobrou chůvičkou pro všechny tvoje děti.

lucavka
9. pro 2010

@lucietka77 - jsem na to v úterý zvědavá. Hlavně aby to bylo v pohodě. Uvidíme jestli už bude vidět co čekáme 😀 .

lucavka
9. pro 2010

Boxer je super. Kamarádka ho měla. K dětem by asi šel i labrador nebo rotvík. Ono záleží jak si ho člověk vychová... Já jsem třeba s naší pitbulí husky spokojená 😀

kami1984
9. pro 2010

Holky, sly jste na ultrazvuk s partnerem?

lucietka77
9. pro 2010

@lucavka To je jasný, jak si ho člověk vychová je to nejdůležitější, ale na pejska to chce mít čas.... Táta má Cane Corso, co jsme mu pořídili loni na podzi. Má sice 40 kilo, ale je to milááááček 🙂 .

lucavka
9. pro 2010

@kami1984 - já s ním na utz chodím 😉

@lucietka77 - tak to je hezký 😉 . No ta naše by měla mít teoreticky 15 kilo. Ale prakticky je to skoro 30. Ne že by byla tlustá. Jen je prostě vysoká jak husky a mohutná a svalnatá jako pitbul 😀 .

Holky těhulky, chtěla jsem se zeptat jestli vás náhodou taky netrápí takovej smetanovej trošinku nahnědlej výtok 😅 . Sem někde četla že to může být. Ale stejně se trošku bojím 😨

vonkacka
9. pro 2010

@lucavka nahnědlej ne,ale bílej.Já na to nikdy netrpěla a tak mě to vyděsilo,ale doktor říkal,že je to úplně normální. Takže buď v klidu.
Nevěděla jsem,že se za NT screening platí,já myslela,že když mám žádanku,tak to platí pojišťovna. A kolik jste za to platily ? Jdu v pondělí 13tého a jsem ve 13tt a výsledek bude do 13hod. To je krásný né? Já mám totiž 13 šťastné číslo 🙂 Všem co jsme před screeningem držím palce,ať máme ty nejlepší výsledky.

k.ate
9. pro 2010

@kami1984 s malým byl manžel u všech ultrazvuků, tentokrát to bohužel nebude stíhat z práce, je ve zkušebce, takže volno si na to vzít nemůže, ale co už 😀 stejně to bude asi podobný 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru