1. trimestr. Bolí vás břicho?

hlavinka
9. lis 2010

Ahoj holky, sice tady tema 1. trimestr bylo, ale rada bych jej ozivila. Takze pokud jste ted cesrtve objevili //, pojdte sem:o)

a hned mam prvni otazku - boli vas bricho? Docela mne to trapi, protoze pri 1. tehu mi nebylo vubec nic (a zjistili jsme to az v 8tt) a tak ted nevim, zda muze bolet bricho (jako na MS, s tim, ze kdyz jsem vic aktivni, vic boli a kdyz odpocivam, je to lepis). Diky!

Vsem drzim palce a sejdeme se v lete 2011 v po 😉 rodnici

lucavka
9. pro 2010

@vonkacka - no snad to nic nebude. Co jsem slyšela tak ten NT stojí 1100 - 1300. Jak kde. No už se ho nemůžu dočkat. Modlím se ať to dopadne dobře...

lucavka
9. pro 2010

@vonkacka - jo a třináctka je šťasný číslo, tak to máš pojišťěný 😉 . Já jsem narozená 13.03.83 😀 . A další dvě trojky mám na konci rodnýho čísla 🤐

anysek85
10. pro 2010

@lucavka Také jsem takový výtok měla, ale už ok 🙂

anysek85
10. pro 2010

Jinak na ten NT jdu do Prenatalu v Brně za 1450, určitě to bude stát za ten klid, že je miminek v pořádku 😵

kami1984
10. pro 2010

No tak u vsech utz bych ho nechtela, treba ty vaginalni, jedna se mi ted o ten, co bude v ramci screeningu v 13.tydnu:) chtela bych ho tam mit, at piskotka taky vidi🙂

kami1984
10. pro 2010

me stoji 700Kc🙂

eleka
10. pro 2010

ahoj holky,
ve středu jsem dostala těhu průkazku a sestřička mi brala krev k NT screeningu, ptala jsem se jí, zda se musím na NT screening někam objednávat a řekla mi, že ne, že ho dělá doktor automaticky ve 13 týdnu a že nechápe, proč se někde platí a někde ne, když je to hrazeno ze zdravotní pojišťovny. Tak jsem ráda, ale jdu na něj až 22.12. - ptala jsem se, zda můžu vzít manžela, tak v pohodě, manžel může se mnou.

lucavka
10. pro 2010

Ahoj holky. Dneska psycho ráno. Tak OSSZ zase perlí. Mám vycházky od 8 do 20 hod. Ráno v 8:15 zvonek. Sem nevstala, páč by se mi zamotala hlava, žaludek a sekla bych sebou. Další zvonek po desátý. Kontrola ze socky. Na dveřích lístek z rána. Sem pánovi říkala, že jsem spala, ale že stejně mám celý den vycházky, protože jsem těhu, ne nemocná. Socku to prý nezajímá. Vycházky sou 4 hodiny denně a doktoři nemají co to psát jinak. Asi si mě budou kontrolovat jak chtěj nebo co. Úžasný ráno ☹.

mourinka29
10. pro 2010

Ahojte holky,prosím potřebuju poradit ☹ ,dneska jsem 8+0 a v pondělí jsem byla na utz a vše v pořádku,ale nějak mi je dneska dobře,žádná nevolnost,a trochu mě to děsí,loní jsem měla zamlklé v 8týdnu a ted mě popadlo strac,že se nějak nic neděje 😖 ,břicho mě bolelo trošku včera večer,tak jsem se uklidnila,ale dneska zatím nic,nějak mě popadla depka,že se něco děje,že mi nic není,holky bylo vám zlepořád,nebo jste měly dny,že jste ani necítily,že jste těhu? 😔 😔

lucavka
10. pro 2010

@mourinka29 - já můžu říct že jsem na tom jako ty. Normálně je mi špatně, a když je mi chvíli dobře, mám strach... Uvažovala jsem i o pořízení Angelsounds - takový věcičky, kterou bych mohla miminku poslouchat srdíčko i doma...

mourinka29
10. pro 2010

@lucavka no já o tm taky uvažuju,ale je to až od 12 týdne,takžepro tebe už ok,pro mě zatím na nic 😖 .Luci takže si taky měla dny,kdy ti bylo uplně dobře ??

lucavka
10. pro 2010

@mourinka29 - výjimečně, ale jo. Já jsem těhu po umělým oplodnění. Takže jsem byla "nafetovaná" hormonama a vším možným. Takže mi bylo dost divně a dost mě všechno bolelo od úplnýho začátku. Ale jak říkáš, občas jsou dny, kdy je mi dobře a pak se zbytečně stresuju. Pak jsou zase dny kdy je mi hůř než obvykle a taky se bojím. Ale to už asi nepřejde ani až budou děti dospělý 😅

mourinka29
10. pro 2010

@lucavka já jsem taky po ivf,na druhý pokus se nám zadařilo

lucavka
10. pro 2010

@mourinka29 - jsem slyšela že druhý pokus se daří nejlíp. Já měla darovaný vajíčka. Zbyl jen jeden prcek a zatím se naštěstí drží.

mourinka29
10. pro 2010

@lucavka no já měla taky málo vajíček,zbyly jen dvě k oplodnění anakonec bylo vloženo jedno 🙂 a to se uchytlo 🙂 a dneska mě přepadla depka jako blázen 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 ,protože mi je až moc dobře 🙄 ,jsem kráva,nervuju se a tím ubližuju miminku 🙄

lucavka
10. pro 2010

@mourinka29 - taky si vždycky nadávám že se nemám nervovat. Ale asi to nejde 😅 . No uvidím. Asi si fakt napíšu ježíškovi o ten Anglesounds 😀 . Třeba by mě to trochu uklidnilo... Mě poslední tři dny zlobí nízkej tlak. Motá se mi hlava a píská v uších...

mourinka29
10. pro 2010

@lucavka já ho taky objednám,ale až na ten dvanactý týden,ted raději néé 😒 ,nizký tlak je na nic,mi se taky udělá občas černo před očima,když vstávám a hlavně mám návaly tepla 😝

lucavka
10. pro 2010

@mourinka29 - a to je právě důvod, že od doby co mi na gyndě napsali vycházky od 8 do 20 hodin ignoruju ráno zvonek pokud nejsem úplně při vědomí. Nehodlám zbytečně sebou někdě švihnout a ublížit miminku...

mourinka29
10. pro 2010

@lucavka no to je jasné 😉 ,mi se teda netočí až tak,ale chvilinku sedím na posteli,než se postavím,jinak zrovna mě nathlo u odpatkového koše 😵 😵 ,to je radosti najednou 😵

lucavka
10. pro 2010

@mourinka29 😀 😉

mourinka29
10. pro 2010

@lucavka jsem zralá na cvok haus 😀 😀 😀

lucavka
10. pro 2010

@mourinka29 - jo a jak říkám, jestli všechno půjde jak má, tak už to lepší nebude 😀

mourinka29
10. pro 2010

@lucavka no to né teda 😀 😀

lucavka
10. pro 2010

@mourinka29 - 😀 no uvidíme. Zrovna se rozhoduju jestli navštívím manžela v práci. Je tam teď před svátky pořád... Bych si totiž potřebovala cestou koupit vitamíny pro miminko a pečivo a možná zkouknout těhu oblečení. Tak přemýšlím jestli to zvládnu nebo mám radši trochu poklidit ten bordel co tu mám. Mám totiž obavy že obojí opravdu nedám 😒

mourinka29
10. pro 2010

@lucavka však v klidu,dneska jedno,zítra druhé 😉 ,nehoň se 😉

lucavka
10. pro 2010

@mourinka29 - problém je že ten úklid odkládám moc dlouho 😒 . Uklidím vždycky jen to nejhorší. Pořád doufám že druhým trimestru mi bude trošku líp a zvládnu víc práce. Zatím jsem fakt úplně nemožná 😠 . A přepínat se nechci aby se něco nepo....

lucifer84
10. pro 2010

Ahoj holky zdraví vás.....Právě jsem přišla z práce a cpu se rohlíkem s Herkulesem, takový věci jsem před těhu vůbec nejedla.... 😀 k obědu jsem měla rizoto, ale bylo asi moc zdravé 😀 Jinak moje dr. dává taky vycházky jen na 4 hod., proto raději, dokud se cítím, chodím do práce, i když mi neschopenku hned nabízela. Od tohoto týdne mi bývá docela špatně, ale ještě jsem nezvracela 😉 snad se to nebude nějak stupňovat. Když mám plný žaludek, je vše ok 😀
5.1. jdu na NT+ do Prenatalu v Brně, a jak tu někdo psal, stojí 1450,-, myslím si, že gyndaři asi dělají ve svých ordinacích něco obdobného, ale není to možná tak podrobné, to je můj názor 🙂 .....

lucifer84
10. pro 2010

Jo a jinak 21.12. jdu ke své dr. a tam i na NT+ beru manžela, ať z toho taky něco má 😀 při čtení chytré těhu knihy prohlásil, že naše mimi vypadá jako kreveta 😀

lucavka
10. pro 2010

Což mi připomíná další otázku. Taky uvažuju o nějaký chytrý těhu knížce. Víte o něčem dobrým?

jutu07
10. pro 2010

Ahojte,
nakoukla jsem k vám a ráda bych se zeptala.začátkem týden jsem po týdení vynechání menstruace měla pozitivní test, celý týden mi není zrovna nejlíp,pobolívá mě břicho a měla jsem i světle hnědý výtok(tak je 2dny), ale co mě nejvíc trápí je, že i po týdnu mám na testu stále slabou druhou čárku. K doktorce jdu až ve středu, tak jsem z toho celkem dost zmatená. Nevím jestli nestresuju zbytečně jesli je to normální. díky za odpověď

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru