1. trimestr. Bolí vás břicho?

hlavinka
9. lis 2010

Ahoj holky, sice tady tema 1. trimestr bylo, ale rada bych jej ozivila. Takze pokud jste ted cesrtve objevili //, pojdte sem:o)

a hned mam prvni otazku - boli vas bricho? Docela mne to trapi, protoze pri 1. tehu mi nebylo vubec nic (a zjistili jsme to az v 8tt) a tak ted nevim, zda muze bolet bricho (jako na MS, s tim, ze kdyz jsem vic aktivni, vic boli a kdyz odpocivam, je to lepis). Diky!

Vsem drzim palce a sejdeme se v lete 2011 v po 😉 rodnici

vonkacka
16. pro 2010

můj gynekolog mi dělá uz při každé návštěvě.A neumím si představit,že by mi ho nudělal,asi bych si ho vydupala 🙂 Mám na něm závislost 😀 Chodím ale do Gestu,kde mi dělali 4x IVF a tam dělají uz automaticky furt. Možná že klasický gynekolog to má jinak.

vonkacka
16. pro 2010

@lucietka77 no vidíš jak jsi šikovná 😀 já tě za chvilku doženu 🙂

lucietka77
16. pro 2010

@vonkacka no to já jsem šikovná, až to niní hezký 😀

lucavka
16. pro 2010

@vonkacka - no já mám zatím pět kilo, ale dole. Protože až posledních pár dní je mi trošku líp a můžu něco málo sníst. Tak čekám že teprve teď začnu pomalinku nabírat...

lucietka77
16. pro 2010

@lucavka No já jsem zvracela asitak dvakrát za celou dobu, ale nic vážného, spíš mě pořád pálí žáha.. nemyslím, že bych jedla nějak víc... ale hlavně, aby malý bylo v pořádku... nicméně jsem začala upravovat jídelníček, protože nemůžu sladký a nemůžu moc bílé pečivo...

lucavka
16. pro 2010

@lucietka77 - já zatím jím hlavně ovoce. Studnený pěkně z ledničky. Potom mi není špatně. 😉

lucietka77
16. pro 2010

@lucavka to je dobrá varianta.. to bych taky ráda, ale já se zase osypu z céčka.. stačí pár mandošek a nebo pomerančů... a jsem jako puboš...😀

lucavka
16. pro 2010

@lucietka77 - tak to bych nevěděla co mám jíst. Mandarinky, banány, blumy a víno je teď pomalu moje jediná strava. Nic jinýho nezvládám 😅

lucietka77
16. pro 2010

@lucavka No a kdybys věděla, jak ovoce miluju.... ☹ .. chjo... a kor na Vánoce jsem jich vždycky snědla kvanta..mandarinek hlavně...

lucavka
16. pro 2010

@lucietka77 - já ho mám taky moc ráda. I když jsem byla spíš na zeleninu. Chvilku mi trvalo než jsem zjistila po čem mi nebude špatně. A teď ty mandarinky kupuju pomalu po tunách 😅 .

lucietka77
16. pro 2010

@lucavka zeleninu taky zbožňuju.. zrovna dneska jsem měla kuřecí prsíčko na grilu a fazolkové lusky k tomu pár brambor, ale stačilo by mi to i bez masa 🙂, Jé a vařenou brokolici se sýrem... hmmmm... mňam.. 😉

lucavka
16. pro 2010

@lucietka77 - tak to si můj člověk. Já když mám zeleninku a ovoce, tak maso ani nepotřebuju. Miluju i brambory. Já si třeba nakrájím na kousíčky brambory, mrkev a papriku - to udělám v páře, k tomu jen trošku kečupu a můžu se užrat 😀. Strašně mi chutná jak ta paprika tu mrkev jakoby "okoření" a obzvlášť v tý páře se to krásně vzájemně ochutí...

lucietka77
16. pro 2010

@lucavka no papriky to je moje slabost.. takhle grilovaný a nebo pečený papriky.... hmmm. Brambory na jakýkoli způsob, hlavně s česnekem. Rýži nemusím, maximálně kupuji thaiskou jasmínovou rýži přímo od Vietnamců. 10 kilový pytel. Ta jediná mi chutná, jiná ale vůbec.. No a co pak špenát s bramborovými noky a zakysanou smetanou.. to je pro mě vrchol blaha 😀

lucavka
16. pro 2010

@lucietka77 - no ty nejobyčejnější jídla jsou moje nejmilovanější. Česnek a cibuli zbožňuju. Takže - nakrájet brambory na plátky, potřít česnekem, nato plátky cibule a sýra - šup do trouby - a sežeru celej plech 😀

lucietka77
16. pro 2010

@lucavka tak tos mi dala dobrej tip na zítřejší jídlo.. to bych mohla udělat.. mňam.. Zjistila jsem, že je lepší péct brambory syrové a ne předvařené, mají pak absolutně lepší chuť 🙂

lucavka
16. pro 2010

@lucietka77 - já je dělám jedině syrový. Předvařený mi tak nechunaj. Mám je radši když chutnaj pěkně bramborově. Nebo jako když jsme je s dědou pekli v popelu 😉 . To mi zase poradila moje maminka že když je jenom dám syrový na pět minut do mikrovlnky, budou tak chutnat 😀

lucietka77
16. pro 2010

@lucavka To je dobrý tip.. no vlastně podle mě se ta chuť ztrácí tím, že se vaří ve vodě a v mikrovlnce toto odpadá, ale teda nenapadlo mě to.. no tak to zkusím.. 🙂

lucavka
16. pro 2010

@lucietka77 - moje maminka na to přišla tak, že když teď bydlí sama, tak se jí nechce vařit. Vymýšlí jak se tomu vyhnout. Ale pro milovníka brambor jako já to je dobrá rada. Když se chci rychle napapkat tak si je takhle udělám, k tomu jen sůl a máslíčko a mňam. Fakt jak když si je člověk udělá na ohni v popelu...

lucietka77
16. pro 2010

@lucavka to vážně zítra vyzkouším.A dáváš je tam nakrájené na plátky nebo na kousky? A nebo celé a nebo ve slupce?? ... jo a jak jsme se bavili o tom ovoci, tak jsem to nevydržela a dala si polovinu pomeranče. Tak jsem teda zvědavá, co to se mnou udělá... 😝 😕 ... no uvidíme..

lucavka
16. pro 2010

@lucietka77 - mamka je tam dává ve slupce. Já si je většinou oloupu. Mám ráda tu krustičku co to udělá. A dáváme je tam jen překrojený na půl. Na plný výkon na šest minut. Já asi zase sním pár mandarinek 😀 .

lucietka77
16. pro 2010

no to jsem zvědavá .. už se těším, jak se bude máslíčko roztékat na té brambůrce... hmmmm..... 🙂

lucietka77
16. pro 2010

@lucavka Tak jo.. já pádím asi. Už mám dřevěný zadek z té stoličky u compu.. 😀

lucavka
16. pro 2010

@lucietka77 - tak se s prckem krásně vyspinkejte 😉

lucietka77
16. pro 2010

děkuju, tak teď to ještě není problém, spala bych pořád 🙂. To si povíme, až nás budou mrňousci kopat ve tři ráno do břicha, že nás to bude budit 😀
Jinak přeji taky samozřejmě dobrou noc 🙂

lucietka77
17. pro 2010

Tak holky kde je kdo?? Dneska nikdo přihlášený?? Jak se máte kočeny?? 🙂

hlavinka
autor
17. pro 2010

Ahoj holky!

Mnam, peceny brambory nebo na loupacku s maslem miluju 🙂
Akorat ted, i kdyz mam na neco chut, tak uz v prubehu vareni mne chut prejde a zacne mi to smrdet a nakonec jsem rada za suchy rohlik 😠 Ja takova milovnice jidla! fnuk, fnuk 😖 😢
Rejzi teda taky nemusim, zato testoviny na jakykoliv zpusob, asi jsem v minulem zivote byla Italka.

A vcera jsme dostali prukazku a fotecku, mrnousek ma 4 cm. 😵

Vy muzete spat, to vam zavidim. Ja se v noci vzbudim ve 3 a zaberu az tak kolem pul sesty, jenze to zase za pul hodky ci hodku vstava Adelka a jsem jak prejeta 😒

lucietka77
17. pro 2010

@lucavka @hlavinka tak holky, právě se mi dělají brambůrky v mikrovlnce, tak jsem zvědavá 🙂. Už se těším 🙂 Mňammm 🙂

lucavka
17. pro 2010

@hlavinka - tak to mi povídej. nebýt tchýně tak se manžel nenají. Já teď nejsem schopná moc vařit. Pak už do sebe nedostanu vůbec nic.

Tak jsem si teď s manželem zajela nakoupit další zásoby ovoce ať se nadlábnu 😀 .

lucietka77
17. pro 2010

Vrátila jsem se z vycházky a fučí tam, že jsem ráda že jsem už doma. Ale vánoční Brno miluju.. Vůně svařáčku, bramboráčků... hmmmm.. Jinak brambůrky se dělají a já si pouštím něco pro dobrou náladu.. tak si to taky pusťte pro lepší náladu 😉

https://www.youtube.com/watch?v=WawGBsbP_j8

hlavinka
autor
17. pro 2010

Lucavka: Ty aspon jis ovoce, ale to mi nedela dobre:o( coz je blby. jediny co celkem muzu je steak a priloha, no a testoviny nebo chleba s maslem. Ale fuj, porad ta pachut, uz aby to preslo

Lucietka: a co brambory? jak je delas v mikrovlnce? to neznam, znam jen peceny v troube....trva to tam aspon kratsi dobu? diky a dobrou chut 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru