1. trimestr. Bolí vás břicho?

hlavinka
9. lis 2010

Ahoj holky, sice tady tema 1. trimestr bylo, ale rada bych jej ozivila. Takze pokud jste ted cesrtve objevili //, pojdte sem:o)

a hned mam prvni otazku - boli vas bricho? Docela mne to trapi, protoze pri 1. tehu mi nebylo vubec nic (a zjistili jsme to az v 8tt) a tak ted nevim, zda muze bolet bricho (jako na MS, s tim, ze kdyz jsem vic aktivni, vic boli a kdyz odpocivam, je to lepis). Diky!

Vsem drzim palce a sejdeme se v lete 2011 v po 😉 rodnici

lucietka77
17. pro 2010

@hlavinka No to jsme si tady včera psaly s Lucavkou 🙂 poradila mi recept, brambory oloupat a dát do mikrovlnky na 5 minut na plný výkon.
A holky teda mňam 🙂 právě jsem dojedla. rozkrojila a položila pláteček čerstvého másla a osolila.. No balada. @lucavka teda.. děkuju za recept, byla to báseň. Nenapadlo by mě to, že to může být tak dobrý..

hlavinka
autor
17. pro 2010

jen na 5 minut???? nepovidej, tak to musim taky zkusit. ja mam treba rada i se slupkou, i kdyz to je lepsi u movych letnich brambor, ale i tak, jen 5 minut? zazrak 😲

lucietka77
17. pro 2010

No a víš co? Ony opravdu chutnají jako pečené v ohni.. no prostě bááááseň! 😵

lucietka77
17. pro 2010

@hlavinka A maličký má 4 cm? To je paráda, že je všechno v pořádku 😉 , no snad ta nechuť do jídla brzo pomine 😕 .. Mě už je (až na to pálení žáhy) docela dobře..🙂

lucavka
17. pro 2010

Ahojky holky. No moje maminka ty brambory takhle dobře vymyslela 😀 . Mňamky

hlavinka
autor
18. pro 2010

Lucietka: mnam, jako v ohni, to jsem nemela nepamatuju. tak to si dam, to se tesim.
dekuju, jojo, 4cm je uz dost 😀
no, s tim nechutenstvim porad otrava, ale snad to brzy prejde.

hlavinka
autor
18. pro 2010

jo, tak jsem si je delala k masu na obed a mate pravdu, je to mnamka a je to rychly 🙂 !!!!

jen jsem neverila, ze se to da udelat za 5/6 minut a dala jsem to na 8 a to uz bylo moc, na krajich se to tak jako slepilo. No, ale uz vim, ze 6 minut staci, takze priste to bude na jednicku.
jen teda nechci nijak strasit nebo tak, ale rikam si, ze mikrovlny nikdo otestovane nema, jak na nas funguji, tak to asi nebudu delat moc casto, ackoliv je to teda rychlovka. Cetla jsem, ze to fakt neni zdravy a ze to bere ziviny...Tak nevim. Asi vseho s mirou, co....

lucik32
18. pro 2010

@lucietka77 ahojky, už víš co to bude? Dlouho jsem vás holky nečetla.
Mě už začíná být trochu lépe. Už i víc jím. A jídlo mi přestalo smrdět. Kontrolu mám den před Ježíškem, tak se už moc těším na prcka.

lucietka77
18. pro 2010

@lucik32 Ahojky, no právě, že ještě nevím 😖 . Kontrolu mám 22.12. tak jsem zvědavá, jestli se zadaří a bude to vidět.. Už se nemůžu dočkat..

@hlavinka Já bych asi tak nestresovala. Myslím, že to bude v pohodě.. Mikrovlny rozkmitají molekuly vody v potravině a tím dochází k zahřívání. Živiny se ztrácí i varem a do vody unikají i vitamíny a min. látky, takže to si asi nevyberem. 😕

kami1984
18. pro 2010

Kuk.. tak detsky pokoj uklizen, vyprano a poveseno 6pracek a ted relax s nohama nohore
rano tedy jedeme do Ikey, doufam, ze neco maleho jeste koupime a ten stromecek, takze bychom ho zitra uz i ozdobi, mela jsem na ni takovou chut ated
mam ted o 8kg mene, ale uz nezvracim, jen nic nejim, ach jo, snedla jsem topinku a v kus se mi porad brka, ach jo..

kami1984
18. pro 2010

jee, me se posunula veta o topince🙂

lucietka77
18. pro 2010

@kami1984 Ty jsi šikulka 😉. Já dnes nic neudělala. Akorát jsme se zrovna vrátili z obchoďáku.. uf a 1400 vyletělo komínem. Jinak jsem zjistila, že u obchoďáků jsou stromky tak cca o stovku dražší, než jak je prodávají prodejci na odlehlejších místech. Málem jsme stromeček taky koupili, ještě, že jsme to neudělali. Zítra ho vezmeme u jedné zastávky MHD v Obřanech a je tam fakt levnější. Už na mě začíná doléhat předvánoční "horečka" 😀. Už se začínám obávat, jestli na něco nezapomenu. Třeba na ryby a nebo něco takového zásadního 😀 😀.

kami1984
18. pro 2010

@lucietka77 my koupime asi ten za 500Kc v Ikey a v lednu mi na poukazce vrati 400Kc, no uvidime...
no, ale jsem Luci uplne hotova!!!!zitra jeste koupelna a WC apak jen pres svatky vytru, vysaju autru prach a konec...nic se nema prehanet🙂

lucietka77
18. pro 2010

@kami1984 cítím se trochu rozpačitě, že nemám naklizeno, jako každý rok. Na Vánoce budeme na chalupě. Je tam krásně bílo. Je to jiné, než ve městě. Romantické, klidné.. Už se těším 😵. Jen abych na něco nezapomněla, protože je to konec světa a obchody v nejbližším městečku, opravdu budou mít zavřeno. Navíc 26.12 připravuju slavnostní krůtu a pečené brambory, nádivku, brokolici a sauce.... zkrátka vánoční jídlo po anglicku (tak jak ho dělávala moje babička každý rok). Tak snad to nepokazím, nepřipálím a nebo tak něco 😀

kami1984
18. pro 2010

@lucietka77 jeee, zavidim, nam tu zase s snezi, tak bilo asi bude, ale jinak bych nekam vypadla..ja to neresim, jsem rada, kdyz muzu chvilku uklizet, manza desne moc pomaha a nejak mam letos jine priority🙂
dala bych si, mnam!!!

lucietka77
18. pro 2010

@kami1984 u nás sněžilo taky, ale jenom maličko, drobně, napadly asi jen 3 cm...nic moc. No, zítra se tam jedeme podívat. Musím zítra cestou koupit tu krůtu a stromeček, abychom to pak nehonili na poslední chvíli.. 🙂 Jinak, ty bydlíš kde? Že tam máte tolik sněhu..

kami1984
18. pro 2010

@lucietka77 S Morava Orlova, 5km od Bohumina a 15km od Ostravy..nikdy ho tu nebylo tolik, nam od rana cca 15cm...

lucietka77
18. pro 2010

Aha.. tak tomu už rozumím. Kolegové z Ostravy taky prý říkali, že mají hodně sněhu. A jako servisáci jezdí po celém regionu a není to prý zrovna nic lehkého. A od rána vám napadlo 15 cm?? To je teda síla...

kami1984
18. pro 2010

No, manza prijel rano a zacalo snezit...a neprestalo...

lucietka77
18. pro 2010

@kami1984 promiň, byla jsem teď mimo..no tak snad už vám tam během neděle sněžit nebude, aspoň to včera slibovali.. no já jsem balila dárečky.. řekla jsem si, že když není přítel doma, tak toho využiju 😀. Ale už by teda mohl dojít.. Volal mu šéf, jestli by mohl být v 19 h. ve Vaňkovce a furt ještě není doma. Ani on sám nevěděl, co mu chce.. chjo..tady se začala dělat ledovka na silnici, tak mám obavu víš.. 😒

lucietka77
18. pro 2010

@kami1984 Jo a víš, co pozoruju poslední dobou? Nemůžu v noci spát. Vzbudím se třeba ve dvě .. a další 2-3 hodiny nemůžu zabrat.. to je děs. To jsem neznala.. převaluju se v posteli a koukám do stropu a kontroluju furt budík.. ale jinak mi není naštěstí špatně..

kami1984
18. pro 2010

v poho, at se brzy pritel vrati...dobrou noc 🙂

kami1984
18. pro 2010

@lucietka77 jo, tak to jsme dve..... :(manza vede me funi spokojene a ja ne a ne zabrat, jesteze mam v mobilu net, mam to jako uspavacku🙂

lucietka77
18. pro 2010

🙂 tak to já chodím spát kolem půlnoci, dřív bych nezabrala....

lucik32
19. pro 2010

@lucietka77 vidím, že ty kontroly máme stejně. Jen o jeden den. Já mám 23.12. a 29.12. velký UTZ.
tak držím palečky, aby to už tentokrát bylo vidět. Já už se taky nemůžu dočkat, až nám to řeknou.

kami1984
20. pro 2010

ahoj holky, přeji pěkné pondělí, tady je sluníčko, ale děsně fouká...
včera jsme byli v Ikei, chtela jsem par malickosti, ale nakonec mam jen zlomek toho, co jsem chtela, klasika..vanocni stromky uz meli vyprodane a pak jsme chteli na jidlo a fronta na 30min. Nakonec jsme skoncili ve vyborne restauraci Myslivna ve Vratimove, pokud byste meli cestu tady tudy, vrele doporucuji!!!
Na ty zve strevni problemy jsem si koupila Lactulose a ten ficak jsem nezazila, ale ted je mi u dobre...
Pozitri jdu na krev na NT testy, tak uz jsem zvedava o kolik prcek vyrostl🙂
Holky, jak je takovy ten seznam tehu mesicu a k nim tydnu, to se skrta v malovani nebo jak???dumala jsem nad tim a nic nevydumala...
Pujdu zapalit v krbu, umyt koupelnu, uvarim obed a pockam na manzilka, pojedem do Olomouce, snad nas to tam neodfoukne...
A vyhlizim postacku, mam mi donest bundu pro me a manzu, gate, vanilkove lusky a kojici polstar pro kamaradku🙂

ssassi
20. pro 2010

čau holky, dlouho jsem tu nebyla. prozvracela jsem se totiž až do špitálu na kapačky. bylo mi tak zle, že jsem chtěla do nejbližšího špitálu, tak jsem skončila na obilňáku. kdo jste z brna, volte raději cokoli jiného. obilňák hrůza děs, šest zenskejch na pokoji, vymrzlý záchody na chodbě, kosa a smrad. no a jídlo taky krize, i když moc vybíravá nejsem. teď jsem doma v teplíčku a je to lepší. podmínkou ale je, že ležím a nehýbu se. jak se pokouším něco dělat, zvracím. takže zvládám akorát cestu na záchod. ještě že mám hodného pečujícího chlapa. akorát si asi moc neužiju vánoce :o( a už se začínám mírně nudit 😎 jak se máty vy? dárečky nakoupený? cukroví napečený? tak přeju krásný poslední předvánoční dny!! 😉

lucinda85
21. pro 2010

ssassi:Ahoj, tak to ti nezávidim a dopátrali se něčeho v nemocnici? Tak za chvilku začnou dávat v televizi pohádky tak alespon něco i když ležet a být v klidu celé dny je strašná nuda.

lucifer84
21. pro 2010

Ahoj holky, tak se hlásím s novinkama 🙂 Dnes jsem byla na kontrole, mimčo se má čile k světu, odpovídá podle ms 10+0 a podle utz 10+2, 33 mm, cucalo si prst a hybalo se 😉 byl se mnou i manžel, byl z toho úplně hotovej 😀 prý teda jako fakticky bude táta 😀 a máme od dr. 9 fotek na flashce!!! člověk se může radovat zase do dalšího vyšetření! 5.1. jdu na NT+ tak to budou zase nervy 😲 Jsem fakt hrozná, ale to asi každá, aspoň když čeká první mimčo 😵

kami1984
21. pro 2010

holky ahoj, ja mam kontrolu zitra..
prosim Vas, taky vas taky porad poboliva bricjho,trpim porad nadymanim a uz nevim, jak se toho vyvarovat:(

at se vam vsem dari🙂

lucietka77
21. pro 2010

@kami1984 Já jsem dneska trochu gruntovala. Vyčistila kachličky naleštila leštěnkou nábytek, luxovala, utírala prach.. a tak dále a tak dále.. Na oběd jsem si udělala brambory. Bez ničeho a je mi po nich dobře. Ani žáha nepálí 😅 . Chystám se do města vyzvednout objednané dárečky. Tak ještě dokoupit nějakou drobnost a budu mít už všechny dárečky po hromadě 🙂 Jupííí 😵 .
@lucik32 Děkuju, už se na zítřek těším 🙂 Jsem strašně zvědavá.. Pak poreferuji, jestli se něco dozvím.. 😉

@ssassi Teda hoka, tak to sis teda "užila" . Tek tedy beru tvoje upozornění doslova.. ikdyž tam jsem nechtěla jít rodit.. spíš se rozhoduji mezi Bohuniceni a Milosrdnými Bratry na Polní. Tak partnerovi skládám poklonu. Je hezké, že se o Tebe tak hezky stará 🙂

@lucifer84 tak gratulujuju mamčo 🙂 To jsou skvělé správy.. Holka nějak to snad dáme 😉. Nervy jsme měly určitě všechny před NT plus. Z toho si nic nedělej. Uvidíš, že to bude v pořádku 😉.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru