1. trimestr. Bolí vás břicho?

hlavinka
9. lis 2010

Ahoj holky, sice tady tema 1. trimestr bylo, ale rada bych jej ozivila. Takze pokud jste ted cesrtve objevili //, pojdte sem:o)

a hned mam prvni otazku - boli vas bricho? Docela mne to trapi, protoze pri 1. tehu mi nebylo vubec nic (a zjistili jsme to az v 8tt) a tak ted nevim, zda muze bolet bricho (jako na MS, s tim, ze kdyz jsem vic aktivni, vic boli a kdyz odpocivam, je to lepis). Diky!

Vsem drzim palce a sejdeme se v lete 2011 v po 😉 rodnici

vonkacka
20. lis 2010

@lucavka tak to je super,jsem zvědavá jestli budeš taky brečet.Já jsem se neudržela,tekly mi slzy až na to skoro neviděla. Bylo úžasný jak sebou mrská 🙂

lucietka77
20. lis 2010

@vonkacka 🙂 jojo roste jako z vody ... no, ale počítá se ta velikost od hlavičky ke kostrči...Jo a dívala jsem se do těh. průkazu a na snímek .. byla jsem v poradně v 11. týdnu a měl 4,2 cm podle fotečky... ale neboj, určitě to dožene... 🙂 A nebo ...možná, že jsi otěhotněla později, než je pravděpodobnost podle poslední menstruace.. taky možnost.

vonkacka
20. lis 2010

@lucietka77 jo to je možné,no každopádně mu věřím a určitě to dožene 🙂 .Luci a jak to probíhá na tom screeningu ? dělají ti UZ spodem nebo přes břicho ? a jak dlouho to trvá? děkuji za podrobnou odpověď 🙂

vonkacka
20. lis 2010

@weweruschka našla jsem zajímavý článek,je tam vše krásně vysvětleno mrkněte http://www.forumzdravi.cz/clanek-123-screening-...

weweruschka
21. lis 2010

@vonkacka Ahojik děkuju za článek je to am opravdu srozumitelne vysvetleny ale stejne budu mit jistou až budu v ruce držet vysledky zítra v 11:30 me čeka to vyšetření tak držte palečky at vše dobře dopadne jinak včera večer mě mimi poprvy 4 krat koplo a rano taky kope jen když ležim v klidu v posteli to si po ty amniocenteze užiju kopancu když budu muset jen ležet 🙂

vonkacka
21. lis 2010

@weweruschka moc moc ti držím na zítra palce. Doufám,že to dobře dopadne a ty si budeš moci ulevit od nervů. Určitě pak napiš jak to probíhalo. Moje kamarádka na tom byla taky,ale vůbec se jí nechtělo a měla hrozný strach.Je jí totiž 37let a dítě má vymodlený. Bála se,že třeba potratí. Nakonec byla ráda,že to podstoupila.Říkala že to doktor dělal velice opatrně.Výsledek dopadl také dobře a dnes má krásného Tomáška.Pa

hlavinka
autor
21. lis 2010

Ahoj holky, moc zdravim nove cekatelky maminky 🙂

Weweruska: drzime na zitra palce, urcite bude vse v poradku. 😉

hlavinka
autor
21. lis 2010

Lucavka: tak to mas teda spatny v praci, dobre jsi udelala, ze jsi zustala na neschopence. Holt ne kazdy bere zdravi za nejdulezitejsi vec.

hlavinka
autor
21. lis 2010

Jinak holky, s tema prsama, musim vas trosku uklidnit - sice se zvetsuji cele tehu a pak hlavne pri kojeni, ale mne se pak vratily uplne do puvodniho stavu a tim myslim i tvarove. Nastesti zadne vesaky:o)

vonkacka
21. lis 2010

Holky co jste z Prahy,taky vám doktor říkal,že je nutné se zaregistrovat ve 14tt do porodnice? Já byla dost překvapená,že se musí člověk registrovat a ještě tak brzo 😨 Každopádně mi asi nejvíce vyhovuje Krč. Už jste to řešily ?

lucietka77
21. lis 2010

@vonkacka Ahoj, tak na tom NT .. prvně odebrali krev a pak jsem šla na UZ a ten mi poprvé dělali přes bříško. Byla jsem tam ráno a po obědě mi volali výsledky a večer byly i na NETu. Vyšetřemní trvá i s čekáním na UZ max 40 minut .. aspoň u nás v Brně 🙂.
@weweruschka Tak to gratuluji k prvním pohybům mrňouska 🙂 Musí to být krásný pocit. No jo , už se hlásí o slovo 🙂 Vyšetření určitě dopadne dobře. Moc Ti držím pěsti 😉

Jinak, holky, prsa už mě maličko přstávají bolet 🙂 .! Jupííí!! 😉

vonkacka
21. lis 2010

@lucietka77 děkuji,já jdu do v Praze do Podolí a doktor mi říkal,že si mám vzít knížku a svačinu 🙂 v 8hod. mám odběry a v 10.45hod UZ do 14hod si mám čekat na výsledky. Tak asi budu trávit den v nemocnici. Jinak já už druhý den nezvracím a prsa mne bolí už minimálně.Mám ale děsně žravou,za chvilku sním i manžela 😀

lucietka77
21. lis 2010

@vonkacka No nazdar... tak to je teda čekání... uffff......tak to ti nezávidím. Já byla na soukromé klinice v Centru prenatální diagnostiky. Byli tam úžasní. Výborný osobní přístup k nastávajícím maminám. Opravdu super! Žravou už mám taky... teda.. musím se krotit. Ale začínám mít chuť na koláče, buchty, záviny, koblížky ..... 😀 😀

lucavka
21. lis 2010

@hlavinka - no jo, s tou prací nic nenadělám. Mimi je hlavní.... Mě by nevadilo kdyby mi prsa po kojení zůstali takhle hezky zvětšený 😀

hlavinka
autor
22. lis 2010

Vonkacka: fiha, tak to je fakt na dlouho:o( Tak at Ti to utika a drzime palce!

Lucavka: je fakt, ze taky nemam velka prsa a pri kojeni byla plnejsi, hezci,
ale zas jsem na druhou stranu rada, ze nejsem po mamce, ta je mela puvodne taky takovy, ale po tehu se ji zvetsily a zadna slava:o/

lucietka77
22. lis 2010

@hlavinka Trošku mám obavy, já mám totiž normálně docela plný a větší.. ale snad to nějak dám. Budu cvičit cviky na prsa a plavat 🙂

vampirice
22. lis 2010

no tak v tom mám jasno, taky mám větší prsa a už po prvním to nevypadá nejlíp. Takže ke 40tým narozeninám ( počítám, že si časem pořídíme ještě jedno mimi) si pořídím úpravu prsou 🙂)).
Vím s jistotou že já to určo budu potřebovat 😅 a to plavu min jednou týdně, někdy i třikrát 😖

lucietka77
22. lis 2010

@vampirice jaj.. no tak to na tom budu asi stejně..no uvidíme, ale což kojit budu co to dá 🙂. Pěkně ať má prcek všechny důležité živinky, co potřebuje 😉. No ne? 🙂

lucavka
22. lis 2010

Ahojky. Hlásím novinky z ultrazvuku. Prcek má tři centrimetry. Podle UTZ teda 10+0tt. A to jsem na umělým oplodnění byla ani ne před 7 týdny 😅 . Takže máme pěkně velký dítě... No nejlepší bylo buzení. Pěkně spinkal, tak to paní doktorka šťouchala zevnitř a já zvenší. Nakonec začal mávat ručičkama a kopat nožičkama 😀 . A teď cítím jak se pěkně zlobí čertisko 😉

lucietka77
22. lis 2010

@lucavka No teda... gratuluju!! 🙂 To je úžasný pokrok 🙂.

lucavka
22. lis 2010

@lucietka77 - to jo. Jen aby to šlo tak dál 😉

vampirice
22. lis 2010

no popravdě se přiznám, že taky mi to počítání +2týdny (neboli od poslední menstruace) přijde divné. Zjistíš po 14-ti dnech že jsi těhu a už máš za sebou první měsic 🙂)).
No alespoň to rychleji utíká. Za chvíli bude jaro a postupně budeme rodit jedna po druhé a budeme si psát už aby to bylo jak máme těžké nříška 🙂)) (já už se na to moc těším)

lucavka
22. lis 2010

@vampirice - u mě je to obzvlášť divné. Prcka udělali v laborce 1. října. Pak 6. října ho do mě dali. Teď navíc rychle roste a šup - podle měření na ultrazvuku 10. týden... Taky se už na to jaro hrozně těším 🙂

hlavinka
autor
22. lis 2010

Lucavka: tak to je skvele, jak se zizalce hezky dari 🙂 a jak je to mozne, ze uz je tak veliky? ty jo, to jsou zazraky!

Lucietka: jasne, kojit, co to pujde! 🙂 Od ceho jinyho dulezityho bychom prsa mely, ze? 😀
A do 40 casu dost, to se na plastiku stihne nasetrit.

Je to fakt, ze je divny, ze se to bere od posledni MS. Zas na druhou stranu, od ceho jinyho by se to melo pocitat, kdyz se vetsinou nevi datum vzniku. I kdyz je jasny, ze u umelych oplodneni by se asi fakt mel pocitat realny cas. No, ale zas se to projevi na terminu porodu, ne kazdy prenaseni je prenaseni, proste mimi vzniklo o tech 14 dni pozdeji.

Vampirice: a kdy Ty jsi mela posledni MS? Ja 29/9. Ale jeste jsem nebyla na gynde, nemaji cas:o( jdu ale ted vpatek - hura 🙂

lucavka
22. lis 2010

@hlavinka - no já pořád říkám že takhle roste po kozím mlíce co piju 😀 . Minulý ultrazvuk byl 6+1tt a dnes měl tedy být podle těch jejich počtů 9+0tt a je 10+0tt. Snad bude taky pořádně zdravý. Já když jsem brala růstový hormon abych si dohnala kvůli svojí genetický poruše pár centimetrů, tak jsem po tom mlíce taky rostla jak z vody 😉

hlavinka
autor
23. lis 2010

Lucavka: kozi mleko rikas? hmmm. Verim, ze je zdrave a ze ma spusta vyhod a hlavne ho muzou aj lidi, co nesmi kravske. Mne ale bohuzel smrdi, ted nemyslim jakoze po cichu, ale proste mi vadi ta pachut. Kdyz jsme delali buchty z tvarohu z koziho mleka, tak to jsem taky nemohla, vzdycky jsem to poznala, brrr. Skoda, asi prichazim o hodne. ☹

vampirice
24. lis 2010

no tak hlásím že jsem ro utz a jsem s počítáním na štíru ještě víc. Buď je těhu špatné ☹ a nebo je plod mladší než jsem počítala a to o 14 dní takže by to bylo až ne konci periody což nevím jestli je vůbec možné ???
Takže jsem smutná a budu muset počkat dalších 14dní než budu vědět víc 😒 asi se do té doby zblázním

weweruschka
24. lis 2010

Ahojky holky konečne jsem se odvažila vylizt z postele a napsat vam zážiky z toho vyšetření. V to pondeli šel se mnou i muj přitel a nejdřive si nas zavolali na konzultaci tam se mnou řešili veškery rizika geneticky vady cele rodiny jak přítelovi tak moji a to co me bude při vyšetření čekat. Já se z celýho vyšetření samozřejmě těšila jen na velky ultrazvuk až zase uvidim toho malyho drobečka hned jak si pani dokorka prohlidla miminko tak zjistila podle velikosti plodu že jsem už v 21 tydnu tak rovnou kontrolovali i srdíčko ktere nas nechali i nahlas poslechnout pote co doktorka skonrolovala všechno co mela tak nam řekla že to bude chlapeček a pak se přešlo k odberu plodove vody zdezinfikovali mi cely břiško a pak na me vytahli tu šilene dlouhou jehlu to už sem radsi obratila oči jen na obrazovku s tim že to nmemusim videt zajmalo me jen aby nepichli do placenty nebo do miminka čekala jsem nejaky velky pichnuti ale pichlo to dokonce min než při odberu krve za to ten tlak když pak propichli delohu ten byl celkem velkej musela jsem to vydržet asi dve nekonečny minutky než tu jehlu ze me vytahli pak jsem si šla odpočinout do vedlejsi mistnosti a byla rada že je to za mnou. Z toho ulrazvuku mam dokonce aji fotečku miminko měří od hlavičky k zadečku 13,6 cm a celkove s nožičkama 20,6 cm už je z nej peknej macek na miminko už se srašne moc tešim a nad vysledkama se neznepokojuju vubec na ne nemyslim protože na ulrazvuku byla pateř vpořadku stejne jako v 13 tydnu a vydela jsem dokonce aji nosni kustku alespon mam ten pocit že jsem ji videla a na fotečce je taky krasne videt nosanek a nekde sem četla že děti s dawnovim syndromem tuto kusku nemaji takže jsem celkem klidna a veřim že miminko bude vpořadku akora se vubec nepočitalo s tim že o bude chlapeček mam totiž strašne malo neutralnich oblečku a spousty ružovejch oblečku kery jsou nam ted k ničemu tak ješe uvidim jestli neco poshanim času do porodu ješte dost

weweruschka
24. lis 2010

omlouvam se že je to tak dlouhy ja když se rozepišu tak nevim kdy přestat 😀

weweruschka
24. lis 2010

@vampirice ja jsem si taky myslela že je blbos to počitat od poslednich mesičku ale i když jsem ty tzv. mesičky před otehonenim mesic nemela kvuli rozhozenejm hormonum vypočitali jsme s doktorem kdy jsem je mela dostat a v to pondeli na amniocenteze na tom velkym uz. jsem se přesvedčila o tom že to tak podle velikosi miminka vychazi odpovida to ja si puvodne myslela že jsem na začatku 19 tydne protože jsem to počitala od oplodneni a ne od udajnych mesičku ale ted na tom velkym uz. zjistili že misto na začatku19 tydne jsem na začatku 21 tydne coz je přesne o ty dva tydny navic taky se mi tomu nechce veři ale je to tak 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru