1. trimestr. Bolí vás břicho?

hlavinka
9. lis 2010

Ahoj holky, sice tady tema 1. trimestr bylo, ale rada bych jej ozivila. Takze pokud jste ted cesrtve objevili //, pojdte sem:o)

a hned mam prvni otazku - boli vas bricho? Docela mne to trapi, protoze pri 1. tehu mi nebylo vubec nic (a zjistili jsme to az v 8tt) a tak ted nevim, zda muze bolet bricho (jako na MS, s tim, ze kdyz jsem vic aktivni, vic boli a kdyz odpocivam, je to lepis). Diky!

Vsem drzim palce a sejdeme se v lete 2011 v po 😉 rodnici

lucietka77
29. lis 2010

@hlavinka no, já to cítila v leže, když jsem byla v klidu..ale bylo to takové jako šimrání..

lucietka77
29. lis 2010

@akrimala to je možné, že ne.. už jsem mírně paranoidní 😀

lucietka77
29. lis 2010

teda holky, dneska mě zase tak neskutečně pálí žáha... měla jsem víc jak týden pokoj a už je to tu zas.. ☹ 😨 Zase jím Rennie jak lentilky..

ssassi
29. lis 2010

@kami1984 ahojky, já jsem na začátku a břicho mě bolí. a všichni mě ujišťují, že je to ok:o)))

ssassi
29. lis 2010

@lucietka77 asi si jdu rennie koupit taky..... 😀

kami1984
29. lis 2010

@ssassi No tak snad to bude ok, uvidime ve str.

ssassi
29. lis 2010

@kami1984 já uvidím ve čtvrtek :o)

lucifer84
29. lis 2010

Teda holky, o vikendu jsem byla pryc a pekne se nam to tu mnozi 😀
Unavena jsem taky silene moc, jen bych spala a spala, manzel ze me nechape 😀 Jinak prave zadne tehu priznaky moc nemam, akorat mi vadi smradlavi lidi v MHD, apod..... Vzhledem k tomu, ze se soc. slabsimi pracuju, neni to zadnej med, obcas mi to pekne hodi zaludkem 😝
Mam skvelou dr., ktera mi hned rekla, ze jakmile se nebudu citit, mam radeji zustat doma na neschopence. Zatim bych chtela ale chodit do prace, uvidime po Vanocich a taky az to na mne bude videt...... 😉 obavam se totiz zlych reakci klientu 😖 Taky si moc dobre nedovedu predstavit, ze bych mela jen 4 hodiny denne vychazky, moje dr. asi vic nedava 😢 . Jak to mate s vychazkama holky vy, co jste na neschopence?

hlavinka
autor
29. lis 2010

Lucifer: mne dala minule vychazky neomezeny a co vim, tak na tehule kontroly nechodi. Nemela jsem ji teda ani jednou a to jsme treba jeli na vikend k rodicum. Navic kdyby neco, moje dr. by mi napsala omluvenku, jakoze jsem treba zrovna byla u ni nebo neco takovyho....ted to neresim, jsem na matersky

a co presne delas? No, smradlavi lidi zadna slava a i ruzny pachy treba langos u stanku a tak, fuuuuuuj 😝

Luci: tak to klidne mohlo byt ono, tezko rict. Tak zkus zkoumat i dneska a uvidis 😵

kami1984
29. lis 2010

Holky, jite nektera Femibion?

hlavinka
autor
29. lis 2010

kami: nejim. zatim jim jen listovku a pak chci zacit s vitaminama pro tehu, mam myslim calibrum mami. Ale neprehanela bych to. I minule jsem jedla tak obed jednu ci pul tabletky a bohate to stacilo. Kdyz nejis jen nezdravy veci jako kolu a bramburky, tak je to v pohode. dite si vezme, co potrebuje, osidit se nenecha, neboj 😉

kami1984
29. lis 2010

me ho dala kamaradka, tak uvidim, stoji ale 350kc na mesic...

akrimala
30. lis 2010

@hlavinka Tak už jsi po UZ? Tak super, že je všechno v pořádku, už teda máte obříka 🙂

akrimala
30. lis 2010

Já se cpu vitamínama Prenatal DHA

iv123
30. lis 2010

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak často vám doktorka dělá v poradně ultrazvuk, aby zjistila, jak malé roste? Půjdu teprve do první poradny, tak by mě to zajímalo.

kami1984
30. lis 2010

No a jak to probiha holky, kdyz mam podezreni an tehotenstvi a jdu za dr??
Omlouvam se za tak stupidni otazky🙂

lucik32
30. lis 2010

ahojky, zdravín vás po pár dnech. Taky už jsem doma, a jsem ráda. Minulý týden mě to teda pěkně chytlo a ještě to přetrvává a taky ten snížek do toho. Vycházky mám super od 10 do 19h. ale stejně jsem teď fakt doma v posteli.
Močák stále léčím, prodloužili mi antibiotika do pátku. Ještě to nebylo čisté. Z toho jsem samozřejmě dostala kvasinky a ted jsem ještě pěkně zahleněná a kašlu. Tak si to užívám. Poradnu mám příští týden v úterý, tak se už těším, jak prďlka povyrostl. 🙂

hlavinka
autor
30. lis 2010

Kami: to je mozna ruzny, ale vetsinou Ti naberou krev, kde dle HCG potvrdi tehu a pokud uz je zizalka videt na vaginalnim utz, tak Ti ho udelaji (asi od 6tt?). Pak chodis myslim 1x mesicne na kontroly, vzdycky s moci, tu ti premeri, zda je ok....

Iv: mne ho delali pokazde v minulem tehu, cili tak 1x mesicne

hlavinka
autor
30. lis 2010

Akri: no, dekuju 🙂

lucietka77
30. lis 2010

@iv123 Ahoj, mě UZ dělá pokaždé, když k ní jdu .. což je 1x za 14 dní nebo 1x za 3 týdny..

lucietka77
30. lis 2010

@lucik32 To máš krásný vycházky..
já je mám od 10-12 a pak od 14-16 hodin ... to je naprd.. ☹ nemůžu ani k nikomu na návštěvu, protože jsou všichni v práci ... ☹ a je to moc krátká doba na to, abych třeba zajela za tátou na chalupu... už jsem ho dlouho neviděla.. ☹

lucietka77
30. lis 2010

@kami1984 Ahoj Kami, já měla Femibion celý 1. trimestr. Je fakt skvělej, protože obsahuje štěpenou listovku, která se velice dobře ukládá v organismu. Moc doporučuji 🙂. Moc dobrá voba. Listovka má jednu věc a to že se ráda ztrácí než ji organismus využije. Ale ta štěpená se dobre ukládá aniž by se vytratila účinnost...

kami1984
30. lis 2010

@hlavinka tak to jsem zitra zvedava🙂
@lucietka77 to rada slysim, ze jsem si dobre vybrala. jsem si rikala, ze tam musi byt nejaky rozdil mezi Femibionem za 330Kc a listovkou za 36Kc..

dneska jsem testila, jeden test nefungoval, zkousela jsem druhy a najednou se ten 1. rozjel, jen jsem je nechala na WC, snad je tam nikdo neobjevi 😠

holky, kdyz jste zhruba 7-9.tyden, nafukuje se vam trosinku brisko?

lucinda85
30. lis 2010

Kami1984:Mě udělal normální vyšetření a potom mě poslal na ultrazvuk, že podle výpočtu z poslední menstruace jsem měla být v 6 tém a už by něco být vidět mělo. Za tři dny jsem na něj šla a doktorka mi potvrdila že jsem 6+4..🙂 Ted jdu v pátek na prohlídku tak se těším na ult jak mimčo vyrostlo..🙂

kami1984
30. lis 2010

Tak snad tam neco uvidi, ja jsem podle MS v 9., podle styku v 7🙂
jen se bojim, abych pak nebyla zklamana..to uz by byla smula...

lucinda85
30. lis 2010

kami1984:A kdy tam jdeš? Jestli ti vyšel pozitivní test tak snad se nemusíš ničeho bát, ale to se mi to lehce píše, taky jsem předtím byla nervózní jestli jsem nebo ne 😉

hlavinka
autor
30. lis 2010

Kami: neboj, to uz videt bude. Drzim palecky 🙂

Brisko mam nafoukle, vypadam jak pri minulem tehu tak ve 14tt, akorat jeste neni tak pevne.

kami1984
30. lis 2010

@lucinda85 vis, taky jsem uz jednou nasla // a na dny potratila.... proto ten strach!

lucavka
30. lis 2010

@lucifer84 - ahojky. Mě na gyndě dala vycházky od 8 do 20. Takže nepřetržitě. Řekla mi, že pokud tam nenapíše neomezené vycházky a dá tam aspoň hodinku omezení, tak je to ok 😀 . Taky jsem před a chvíli po IVF měla dvě hodiny ráno a dvé odpoledne. Ale jak začalo tlouct prckovi srdíčko, tak mi to na gyndě zrušili...

lucavka
30. lis 2010

@iv123 - ahojky, no já měla první poradnu před týdnem. Sestřička si mě pak pozvala na krev. Dala mi těhu průkazku a řekla jak asi bude všechno probíhat. Za začátku kontroly po měsíci, pak po dvou týdnech a na konci po týdnu...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru