1. trimestr. Bolí vás břicho?

hlavinka
9. lis 2010

Ahoj holky, sice tady tema 1. trimestr bylo, ale rada bych jej ozivila. Takze pokud jste ted cesrtve objevili //, pojdte sem:o)

a hned mam prvni otazku - boli vas bricho? Docela mne to trapi, protoze pri 1. tehu mi nebylo vubec nic (a zjistili jsme to az v 8tt) a tak ted nevim, zda muze bolet bricho (jako na MS, s tim, ze kdyz jsem vic aktivni, vic boli a kdyz odpocivam, je to lepis). Diky!

Vsem drzim palce a sejdeme se v lete 2011 v po 😉 rodnici

lucinda85
3. pro 2010

terrorkax:Asi jo, říkala jsem sestře, že jsem chudokrevná a ona říkala, že to všechno se z krve pozná tak asi budou testovat na všechno. Ptala jsem se jestli na NT mi budou ještě brát, ale prý už ne to už budou dělat výsledky rovnou z toho akorát půjdu na ten ultrazvuk a kupodivu hned potom prý budu mít výsledky.

lucinda85
3. pro 2010

jo terrorkax koukala jsem na tvé fotečky a super už se těším až taky nějakou dostanu a budu ji sem moc dát 😉

terrorkax
3. pro 2010

@lucinda85 aha, takze ti NT udela tvuj doktor? to by odpovidalo ze ti vzali nejdriv krev a pak uz jenom utz..ja byla na NT u jineho dr nez sveho a brali mi teda krev a rovnou i utz a vysledky budu mit pristi tyden, tak snad to bude ok🙂
Ja na ty moje fotky taky furt koukam, hlavne na tu 3D a rikam si, jak uz to maly miluju 😀

lucinda85
3. pro 2010

terrorkax:jj ta 3D už je úplně o ničem jiném 🙂 Ano ten ultrazvuk mi budou dělat v nemocnici kam chodím a ty výsledky krve tam rovnou předají tak jsem ráda, že nebudu muset dlouho na nic čekat.

terrorkax
3. pro 2010

@lucinda85 ja jsem se uklidnila po tom utz, je v poradku, tak snad i krev bude vyborna 🙂 Uz jsem fakt klidnejsi, porad sem se bala potratu, ale ted uz ne 🙂

lucietka77
3. pro 2010

@terrorkax to víš, po NT jsem se taky uklidnila.. Jak mi řekli, že jsou výsledky v pořádku, tak super.
@lucinda85 tak to máš dobrý .. já měla NT na Centru prenatální disgnostiky na Veveří v Brně a hned za pár hodin mi volali výsledky a pak ještě dali přístup na NET, kde to bylo taky komplet.. 🙂

Holky já se tak těším na tu příští středu 😉. Třeba už budu vědět, jestli budeme mít holčičku a nebo kluka.. 🙂

lucinda85
3. pro 2010

Holky já Vám závidím, že už víte, že Vaše mimča jsou v pořádku. Doufám, že to alespon bude rychle utíkat, ale i když se na něco těšíte jak se to vleče jak potvora. Jak dlouho Vám trval ten ult?

lucietka77
3. pro 2010

@lucinda85 😀 hihihi ...mě asi 15 minut, protože se mrňousek tak mrskal, že ho nešlo poměřit a změřit 😀. Ale třeba budeš mít štěstí a bude v klidu a bude "spolupracovat" 😉

lucinda85
3. pro 2010

lucietka77: no to já bych si ho právě taky chtěla užít tak jen doufám, že tam nebudu minutu šup šup a zase běž... 😉

terrorkax
3. pro 2010

@lucinda85 me ho delal asi 10 min, presne nevim, mimco nam nejdriv ukazal 3D, ukazoval kde co je, pak to prepnul a snazil se ho chytit 😀 zmeril, koukal na mozek, zaludek, ruce, nohy...pak nam poustel srdicko, ale byli to tak tri vteriny, pak se mimco zase otocilo 😀
@lucietka77 nevis kolik melo tvoje mimco tepu za minutu? my mame 160, zdalo se mi docela dost, ale pry je to v norme

k.ate
3. pro 2010

Achjo, holky já už chci taky vědět, že je prcek v pohodě a že si "žije" tak jak má, začla jsem dneska špinit, tak mám docela strach... ☹ Ale u Kuby jsem špinila ze začátku taky, tak snad to bude OK... Do toho 15 je to ještě hrozně dlouhá doba... :-/ Mě štve, že ani nevim, jak daleko to těhu je, prostě nic ☹ Hlavně, že kdybych prcka nechtěla, místo by našli, ale že si ho chcem nechat, tak dva tejdny čekání :-/

terrorkax
3. pro 2010

@k.ate a nechces jet pro jistotu na pohotovost? Tam by ses alespon dozvedela, ze je mimi v poradku..a na spineni by ti neco dali aby se to neopakovalo 🙂

k.ate
3. pro 2010

@terrorkax ještě počkam do zejtřka, teď bychom museli řešit malýho a tak, když konečně usnul. Pkud se to do zejtřka nesrovná, pro jistotu tam zajedu... Achjo, proč pokaždý pár dní po tom, co objevím na testu dvě čárky, tak začnu špinit? 😕 to je fakt jak zákon schválnosti...

terrorkax
3. pro 2010

@k.ate to je mi lito..ja jsem spinila pri prvni kontrole u doktorky, kdyz mi delala stery..hned sem dostala utrogestan a neschopenku. Pokud si to mela v prvnim tehu v poradku, tak ted to bude taky 🙂 Kdyby se to rozjelo v krvaceni, tak radsi na pohotovost hned 🙂

k.ate
3. pro 2010

@terrorkax jojo, jakmile se to rozjede v krvácení, frčímě hned, při malým jsem právě i krvácela... Nakonec to bylo OK, ale to jsem měla nařízenej klid na lůžku, což teď s Kubou moc nejde, občas ho musím přece jen nosit a má už skoro 12 kilo, jenže s tím nic nenadělám, teď o víkendu bude doma manžel, tak budu mít víc času na odpočívání no 🙂

terrorkax
3. pro 2010

@k.ate to chapu, kdyz uz mas dite, tak to musi bejt narocny 🙂 ale to zvladnes a prckove si pak spolu budou hrat a ty budes odpocivat 😀

lucietka77
3. pro 2010

@terrorkax Teri, vůbec už si nepamatuju kolik mělo tep, ale obecně vím, že mu také sdíčko bilo jak na poplach... a také říkal doktor, že je to normální. Kdyby nebylo, tak by Ti to určitě řekl, neboj.. 😉

anysek85
4. pro 2010

@k.ate Jak je? Je to už ok? Držím palce!

Já mám teda k tomu asi zvláštní přístup, ale k doktorům jsem se nijak nehnala, prostě vím, že je malý ok a hotovo. Krom jednoho špinění mi nic není, nespěchám ani na genetiku, nikam. Poprvé jsem byla u Dr. asi v 10 týdnu 😅 🙂. Samozřejmě, že nutné testy absolvuju, ale věřím, že je miminko ok a hotovo. Pokud není, nic s tím stejně nenadělám a přijde se na to na genetice nebo při odběrech.

k.ate
4. pro 2010

@anysek85 vypadá to dobře. mně se k doktorům zatím taky nechtělo 🙂 jen Kubajz v noci zvracel, tak to vypadalo, že pojedeme na pohotovost s ním :-/ naštěstí se umoudřil a začal pak pít, tak to nebylo potřeba...

k.ate
4. pro 2010

@anysek85 jinak to beru stejně jako ty, stejně ted v začátku se tomu moc pomoct nedá... bud to vyjde nebo ne e no... Já pokud bych to brala podle ms, tak budu na první kontrole až ve 12 tejdnu 😀 takže NT screening nehrozí 😀 I když u malýho jsem ho taky neměla, protože mi doktorka řekla, že jí to u mě přijde zbytečný 🙂

lucietka77
5. pro 2010

@k.ate no, jsi mladá a pokud jsi v pořádku, tak se ani nedivím, že tě nikam neposílala. nU mě to bylo nutné, protože jsem starší a tak je tam více rizikových faktorů. Ale určitě to bude v pořádku 🙂.

lucifer84
5. pro 2010

Ahoj holky, tak ja asi k tem naprosto klidnym matkam nepatrim, na prvni kontrole jsem byla v 7. tydnu, na UTZ bylo videt i srdicko, tak se mi nesmirne ulevilo.....na dalsi kontolu jdu 21.12. a prijde mi to jako naprosta vecnost, kdy budu mit opet jistotu, ze je vse ok! Na NT+ jsem se bez vahani objednala, snad mi po nem spadne obrovsky balvan ze srdce.....Zavidim tedy tem, ktere to berou takto v klidu! 🙂 Sice vylozene nestresuju, ale obavy mam....

k.ate
5. pro 2010

@lucietka77 ona měřila šíjový projasnění a kontrolovala ho, ale na krev mě neposílala...

@lucifer84 já si to zatim moc nepřipouštím, dokud nebude těhu potvrzený a to bude až 15. prosince ... :-/ Pak asi taky začnu bejt nervóznější 😀 Když jsem byla těhotná s Kubou, stresovala jsem se vším 😀

lucietka77
5. pro 2010

Hoky, první dítko.. je to neskutečný zázrak, a až budu těhule s druhým (a pak třeba s třetím), tak třeba budu taky klidnější. Já měla strašný strach zezačátku do toho 12. týdne.., a to taky proto, že jsem měla ty komplikace..a taky jsem četla moc článků, které mě spíš vystrašily, než uklidnily... 😒 Tak jsem se čtením přestala a je mi líp. Spíš jsem se naučila doufat v to lepší a věřit mrňouskovi, že je po mamince.. bojovník 😉 . To mi moc pohohlo. Těhotenství si přeci máme užít. Máme se těšit.. a ne stresovat. Ikdyž se tomu člověk občas neubrání...

vonkacka
5. pro 2010

@lucietka77 já tě úplně chápu,jsem na tom stejně. Samozřejmě se raduju a užívám si to,ale zároveň mám děsný strach. Po miminku toužím od 20let.Můj první manžel děti chtěl až později a neustále to odkládal,až jsme se raději rozvedli. Můj druhý můž chtěl miminko od začátku našeho vztahu a také jsme na něm tvrdě makali 🙂 ale bohužel nic a po 7letech se stal zázrak.Čekáme naše první vymodlené minko. A teď ať mi někdo řekne,ať jsem v klidu a poho a o miminko se nebojím.To přeci nejde. Moc se těším,až budeme mít po NT+ ,myslím že budu o něco uklidněnější.

lucavka
5. pro 2010

@vonkacka - jo jo, sme na tom stejně. Mám ještě týden a dva dny do NT+ a nemůžu se dočkat. Si taky říkám že když to bude dobrý, budu klinější a po novým roce šup pomalilililinku chystat všechno potřebný 🙂

eleka
6. pro 2010

Dobré ráno,
jak se při pondělku máte?
@lucietka77, @vonkacka mám to stejně, jak jsi to měla ty, pořád čekám, až se budu moc objednat na NT screening a budu vědět, že je vše v pořádku. Sice si říkám, žádné komplikace nemám, jsme oba s manžou zdraví, ale ten červík ve mě hlodá. No ve středu jdu poprvé do poradny a pak se budu objednávat na screening, snad to v tom 13 týdnu stihneme.

kami1984
6. pro 2010

ahoj holky, tak jsem na nemocenske, zitra jdu za dr.

danissa
6. pro 2010

Ahojky, nezlobte se, že vám se lezu. Chci se jen zeptat, kdy jste dostali těhotenskou průkazku? Ve středu jdu k dr., a to budu 8+6tt, tak si říkám, že bych ji už třeba mohla vyfásnout... 🙂 Díky

romcovaklarka
6. pro 2010

@danissa Ahoj, taky sem lezu, pardon 😀 Danissko, to bude asi ještě brzo, já jsem ji dostala až 10+6. Ale můžná je to u každého Dr. jinak. Držím palce, ať všechno klape 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru