1. trimestr. Bolí vás břicho?

hlavinka
9. lis 2010

Ahoj holky, sice tady tema 1. trimestr bylo, ale rada bych jej ozivila. Takze pokud jste ted cesrtve objevili //, pojdte sem:o)

a hned mam prvni otazku - boli vas bricho? Docela mne to trapi, protoze pri 1. tehu mi nebylo vubec nic (a zjistili jsme to az v 8tt) a tak ted nevim, zda muze bolet bricho (jako na MS, s tim, ze kdyz jsem vic aktivni, vic boli a kdyz odpocivam, je to lepis). Diky!

Vsem drzim palce a sejdeme se v lete 2011 v po 😉 rodnici

hlavinka
autor
30. lis 2010

Lucavka: takze uz mas i prukazku?:o) To je super.
Nechate si rict pohlavi?
My urcite jo 😉

melivan
30. lis 2010

Ahojky těhulky jak je?Dlouho jsem tu nebyla.Vůbec nestíhám.Zítra jdu k doktorovi tak jsem zvědavá jak mimísek roste a jestli je vše v pořádku.Mám vždycky takový divný pocit

lucavka
30. lis 2010

@hlavinka - jo jo, jsem čerstvá držitelka oficiálního těhu řidičáku 😀 . Mám jí od pátku. A k ní spooooustu informací 😕 . Pohlaví si určitě necháme říct. Doufám že už za dva týdny na screeningu 😉

lucavka
30. lis 2010

@melivan - ahojky, tak to jsme na tom stejně. Vždycky se těch ultrazvuků nemůžu dočkat a jsem nervní...

rosnickah
30. lis 2010

tak dnes na kontrole ok, jsme 8+6 a máme 2 cm 🙂 nabrali mi krev, ale vlastně ani nevím kvůli čemu, zapomněla jsem se zeptat ani mi to neřekli ☹ nebo jsem to možná i přeslechla...

k.ate
30. lis 2010

ahoj holky, můžu se přidat? 🙂 Dneska jsem objevila //, ale netuším, jak dlouho jsem těhu, protože kojím, takže jsem to, že se mi zpozdila ms přikládala spíš tomu 😀 Ale jinak mi TP vychází cca na 2. července 🙂

anysek85
30. lis 2010

@k.ate Gratulace!!! 😵 Zrovna jsem sem nakoukla, že bych se ráda přidala a koho vidím 🙂. Jsem ráda, že z 2012 nejsem sama dezertér 🙂.

k.ate
30. lis 2010

@anysek85 díky 😀 já z toho mám zatím smíšený pocity, druhý mrně jsme chtěli, ale stejně ty dvě čárky na testu jsou tak nějak definitivní, už to není jen plánování, ale začíná to být realita 😀 😀 😀

anysek85
30. lis 2010

@k.ate 🙂 Chápu, my taky plánovali později, ale stačilo mi pár dnů a těším se jak malá 😵. Taky už teď řešíme praktickou stránku věci...moji práci, pokojíček pro malouška, peníze a tak...

k.ate
30. lis 2010

@anysek85 já jsem zvědavá, jak to bude brát malej 🙂 Ale snad to bude dobrý 😀 takže plánování kariéry zas na nějakou dobu odložím, jen možná zkusim dodělat dálkově ing., ale to až časem...

anysek85
30. lis 2010

@k.ate Určitě! Dvě děti brzo po sobě jsou ideál pro děti samotné, ale práci si při tom nedokážu představit. Dva roky od sebe - to je super. My s druhým budem určitě muset čekat, dokud první nebude mít aspoň 3-4 roky 😔. S mou prací by to fakt nešlo jinak zvládnout, aby to nebylo na úkor dětí 😔, ale dvouletý odstup jsme původně vždycky chtěli 😵

k.ate
30. lis 2010

@anysek85 já chtěla původně tak 5 let, ale to bych šla tak na rok, dva do práce, pak znovu na mateřskou... tak to možná takhle bude lepší... No, uvidíme 🙂 Jen teď doufám, že je ten prcek schovanej v břiše v pořádku 🙂

iv123
1. pro 2010

Děkuju vám za odpovědi. To je fajn, že tu je takové fórum. Já jsem v 10.týdnu. Ještě jsem se chtěla zeptat na screening na konci 1.trimestru. Já jdu v pondělí k doktorce na odběry a dozvím se, kdy jsem objednaná na screening. Zajímalo by mě, kdy se pak dozvím výsledky toho vyšetření, za jak dlouho. Začínám být z toho nervózní, doufám, že bude všechno O.K.

anysek85
1. pro 2010

@k.ate Taky doufám, vědět budu teprve 10.12. tak snad to bude vše v pořádku 😵. My právě zase plánovali, že budu dva roky v práci a pak na mateřskou a děti co nejrychleji po sobě - no ale miminko se přihlásilo dřív, tak to budem muset nějak zvládnout 🙂. Pětadvacet je na první sice v dnešní době asi brzy, ale Dr. je z toho urvaná - prej ideální věk 😀

kami1984
1. pro 2010

@anysek85 me je cverstyvch 26 a vypada to, ze ze stredni budu prvni mamina🙂jsme nejaci akrieristi🙂
jdu k dr. za 2hodiny a uz mam nervy!!!!je mi dneska hooodne soufl!

lucietka77
1. pro 2010

@melivan říkala jsem si, kde je ti konec 🙂

@k.ate moc gratuluji a vítej do klubu 😉

@iv123 Já jsem výsledky měla tak, že ráno jsem byla na NT plus a odpoledne mi volali výsledky a pak večer byly zpřístupněné i na NETu. Ale asi je to klinika od kliniky.. A nebo, určitě bude všechno v pořádku.. Já měla takový nervy...kvůli tomu, že jsem starší a bylo to naštěstí v pořádku.

@lucavka Tak moooooc gratuluji mamino 🙂 To je ale krásná průkazka, co?? 😵

lucietka77
1. pro 2010

@melivan říkala jsem si, kde je ti konec 🙂

@k.ate moc gratuluji a vítej do klubu 😉

@iv123 Já jsem výsledky měla tak, že ráno jsem byla na NT plus a odpoledne mi volali výsledky a pak večer byly zpřístupněné i na NETu. Ale asi je to klinika od kliniky.. A neboj, určitě bude všechno v pořádku.. Já měla takový nervy...kvůli tomu, že jsem starší a bylo to naštěstí v pořádku. My se zkrátka holky moc stresujeme... ale to je normální..

@lucavka Tak moooooc gratuluji mamino 🙂 To je ale krásná průkazka, co?? 😵

anysek85
1. pro 2010

@kami1984 Já teda kariéristka jsem, ale chci děti i kariéru 🙂, ale spíše ve smyslu udržet si dobrou práci, která mě baví... To je pro mě důležité. Teď makám na tom, abych si v práci vydobila takové postavení, abych např za ty 3 roky, mohla pracovat 6 hodin denně a zvládat vedle práce i děti, vození do školky a domácnost. To je můj American dream 😵. Držím palce u Dr.! 🙂

anysek85
1. pro 2010

Jo a taky jsem suverénně první mamina - i z gymnázia - o VŠ ani nemluvím 😀.

k.ate
1. pro 2010

@lucietka77 díky 🙂

@anysek85 tak my jdem na první kontrolu až 15. prosince, navíc to vychází tak blbě, že budu muset ukočírovat Kubu a jet tam sama, protože manžel je v práci, ale jindy už neměli místo ☹ Achjo... No, co se dá dělat 🙂

k.ate
1. pro 2010

@anysek85 jinak jsem zvědavá, co mi doktorka řekne 😀 V květnu jsme řešily, že antikoncepci po porodu nechcem řešit, protože u manžela byly blbý výsledky a doktoři nám tvrdili, že nebudem mít děti vůbec 😀 Tak abych nerozházela ještě já sebe a tak, tak říkala, že to naprosto chápe 😀 No tak když jí tam teď přijdu s tím, že jsem těhotná, jsem zvědavá, co bude říkat 😀 Přece jen ve 23 být podruhý těhu je docela extrém v dnešní době 😀

anysek85
1. pro 2010

@k.ate Takže práce už klapla? To je úžasný 😵! No jo, budem mladý maminky 🙂. Btw. mně doktoři taky tvrdili, že neotěhotním přirozenou cestou a otěhotněla jsem přes Pharmatex 😀. Takže ať se jdou vycpat!!! 😀

kami1984
1. pro 2010

Anysek: taky si to tak nejak predstavuji, uvidime, jaka bude realita s predstavami🙂 diky za palecky!

anysek85
1. pro 2010

@k.ate Jsem si celkem jistá, že budete za to jednou rádi. Až bude sil ubývat a důchod bude v nedohlednu, budete mít dospělý samostatný děti a klid na sebe. Dokud je energie, tak ty mimina nějak vypatláme 😉.

daisynka
1. pro 2010

ahoj holky já měla první mimi skoro v 31 letech , druhé se nám má narodit v mých 35 letech a myslím si, že ta 35 je už tak tak když si představím, že druhému bude 5let a mě 40 tak jsem zvědavá kde budu brát síly 😀 myslím, že věk okolo 27 na první mimi je ideál i ze zdravotního hlediska ale každá jsem originál. Moje tchýně v 65 letech chodí obden do posilky a mám pocit, že jede na Duracelky.

k.ate
1. pro 2010

@anysek85 Jojo, dneska nastupoval 😀 Tak to vyšlo akorát 😀 Jsem ráda, že to vyšlo takhle pěkně 🙂 Jinak by to byl docela velkej stres, takhle jsem víc v klidu 😀

No já si taky říkám, že je fajn, že pak nám prcci odrostou a my budem mít čas na sebe, ale uvidíme 🙂 manžel by chtěl tři děti, ale já vidím dvě jako ideální počet, takovej můj strop 🙂

hlavinka
autor
1. pro 2010

Juuu, vas tady ale je:o) To je krasa!

Ivi: zalezi na tom, kdo ti to dela. Ale ja jsem se vysledky krve dozvedela pri tom velkem utz ve 13tt nebo kdy to bylo, cili jsem asi 14 dni cekala. Nicmene nekde to delaji ve stejny den, krev a utz, a to si pak asi na vysledky krve musis zavolat, protoze to tezko zvladnou udelat za pul dne.

anysek85
1. pro 2010

@k.ate Týjo, tak to vám to vyšlo úplně krutě 😵. Taky mám dvě děti jako absolutní strop. Manžel sice vydělává slušně, ale chci aby děcani studovali, cestovali, sportovali a abychom si i my dva mohli udržet určitej životní standard - takže dvě a hotovo a ještě na sebe budu hrdá, protože i ty dvě děti jsou v dnešní době fakt nadstandardní. 🙂

melivan
1. pro 2010

ahojky tak jsem dnes byla u toho doktora a dobrý,držíme se!!Jen jsem smutná že mi nedělal UZ.Myslela jsem že uvidím mimíska jak roste,sice mi chodí každý týden mail jak asi vypadá,kolik měří a váží a co už umí ale ...... ☹

lucietka77
1. pro 2010

a je to škoda, že dvě jsou nadstandard.. ale když vidím, jak v dnešní době stát prdí na mladý lidi .. nehledě ke zrušení malé náplasti jako porodného.. tak se bohužel není čemu divit... ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru