1. trimestr. Bolí vás břicho?

hlavinka
9. lis 2010

Ahoj holky, sice tady tema 1. trimestr bylo, ale rada bych jej ozivila. Takze pokud jste ted cesrtve objevili //, pojdte sem:o)

a hned mam prvni otazku - boli vas bricho? Docela mne to trapi, protoze pri 1. tehu mi nebylo vubec nic (a zjistili jsme to az v 8tt) a tak ted nevim, zda muze bolet bricho (jako na MS, s tim, ze kdyz jsem vic aktivni, vic boli a kdyz odpocivam, je to lepis). Diky!

Vsem drzim palce a sejdeme se v lete 2011 v po 😉 rodnici

vonkacka
18. lis 2010

@melivan To je docela vtipná otázka.Momentálně brousím po netu a hledám kočárek,který by mne zaujal. Bohužel jsem ještě žádný takový nenašla.Vždy na něm najdu nějakou chybu. Mám jen dvě podmínky musí to být čtyřkolka s nafuk. koly a musím se do něj zamilovat na první pohled 😀 Jaký máš vybraný ty ?

melivan
18. lis 2010

@vonkacka podívej se mám ho v albu

melivan
18. lis 2010

@ucavka Ahojky

vonkacka
18. lis 2010

@lucavka Ahoj Lucavko,já jsem sice bez hormonů,ale bříško už mám taky a asi jsem i přibrala,nemám odvahu vlézt na váhu

lucavka
18. lis 2010

@melivan - Ahojky 🙂

@vonkacka - já i přez ty zvětšený prsa a břicho na váze ztratila. To ale ty nevolnosti...

vonkacka
18. lis 2010

@melivan Tak ten je moooc pěknej.Líbí se mi i barevně,ale já musím mít 4kola. Postavili jsme si na vesnici a máme tu blátivé a vymleté cesty a lesní cesty. Myslím,že s tříkolkou bych daleko nedojela. Už jsem si přidala foto,aby jsem nebyla tak cizí 😉

vonkacka
18. lis 2010

@lucavka Jo tak prsa mám taky výstavní,manželovi se moc líbí,ale já bych je raději menší.No a to asi ještě vyrostou 🙄 Zvracím jen po ránu a to žaludeční šťávy.Přes den všechno to jído udržím.Bohužel 😅

melivan
18. lis 2010

@onkacka tak to je super aspon vím s kým se vlastně bavím🙂)))Tak to jo mi bydlíme v Praze takže nám to nevadí.Ale je to rozdíl,za holky jsme daly 20tisíc a za jednoho prcka 8tisíc a to je tam i autosedačka.
Já si musím taky změnit fotku je příšerná

melivan
18. lis 2010

@vonkacka z těma prsama jsme na tom podobně.Než jsem otěhotněla tak nula nula nic a ted ......Manželovi se to taky hrozně líbí ale má smůlu mám je poslední dobou strašně citlivé až bolestivé 😀

lucavka
18. lis 2010

@vonkacka - jo manželovi i mě se moje krásný prsa co teď mám taky moc líbí 😀 . Jen jsem si musela koupit pohodlnou podprsenku. A když jí nemám na sobě vypadá až děsivě obrovky 😅 . Mě je špatně prakticky celej den, jen chvíli odpoledne je to dobrý. Ale před tím než mi začalo být zle jsem snědla všechno co sem našla 😕 .

lucavka
18. lis 2010

@melivan - tak tak, ztmavly mi hrozně bradavky a prsa mám taky bolavý.

vonkacka
18. lis 2010

@melivan ano já jsem také dala přísný zákaz omakávání 😀 když si večer do sprchy sundavám podprdu,tak mám pocit jako že mi je někdo trhá.Jdu se mrknout na manžílka,aby si nemyslel,že ho zanedbávám.Zítra dám vědět,jak jsem dopadla na UZ a možná vložím foto malého šťovíčka (tak mu říkáme) 😀

melivan
18. lis 2010

@vonkacka dobře tak zatím pa pa a zítra se drž budu na tebe myslet

lucavka
18. lis 2010

@vonkacka - budu mooc držet palečky. Já jdu v podnělí 😉

terrorkax
18. lis 2010

ahoj holky, muzu se pridat? 🙂 cekame prvni mimco v cervnu, uz se nemuzeme dockat 😀 2.12. beru manzela na NT screening, at konecne taky prcka uvidi 🙂 Ja ho videla naposled v utery a uz se mi styska 😀

lucavka
18. lis 2010

@terrorkax - ahojky. To chápu, já prcka viděla před dvěma týdny. A zase ho uvidím v pondělí. A screening mám 14.12. Taky si užíváš těhu potíže? 😉

terrorkax
18. lis 2010

@lucavka me uz je vyborne 🙂 Bylo mi spatne kolem toho 8meho tydne, cca 2-3 tydny, z toho jsem zvracela pouze dvakrat, takze super 😀 Krome unavy mi prijde, ze nejsem ani tehotna 🙂 Trosku jsem to tu procetla a koukam, ze vetsinu jeste nevolnosti trapi..ale ono uz to prejde, prvni trimestr je za chvili za nama a pak bude uz jenom dobre 🙂

lucavka
18. lis 2010

@terrorkax - tak to si mě potěšila 😉 . Je fakt že kromě spaní a přesvědčování žaludku ať se netočí toho teď moc nezvládám 🙂 . Ale za to mimčo to stojí 😉

terrorkax
18. lis 2010

@lucavka ja to tak taky mela 🙂 vstala jsem, najedla se a nevolnosti zacali a nejhorsi to bylo na vecer 🙂 Ale ted uz si na to ani nevzpomenu a tesim se na mimco 😀 Snad nam to utece a budeme za chvili maminy 😀

lucavka
18. lis 2010

@terrorkax - to doufám 😉

terrorkax
18. lis 2010

@lucavka po novym roce uz to utece urcite 🙂 a musime si ted uzivat posledni mesice ,,volna´´ 😀

weweruschka
19. lis 2010

Ahojky holky muzu se k vam taky přidat?
Mam takovy problem na začatku 17 tydne jsem byla na kontrolnich odberech krve a vyšli mi špatny vysledky na genetiku já i příel jsme z toho hodne španí ☹ je mi teprve 20 a tak se mi zdá dost divny že zrovna ja mam špatny výsledky. Říkala jsem si že v mim věku by melo byt vše automaticky vpořádku. zitra se mam u doktora ukazat kvuli doporučení na amniocentezu odber plodove vody mam s toho desny strach četla jsem dokonce že po tomhle zakroku se da i potratit vetsinou v připade kdy propichujou pri odberu placentu nemam s tim žadny zkušenosti a bojim se výsledku genetickych testu jsem zoufalá a prosim o jakoukoli radu či zkušenosti

hroznatko
19. lis 2010

@weweruschka nic se neboj, určitě to dobře dopadne. ačkoliv jsem sama ani přes svůj pokročilý věk amniocentézu neabsolvovala, znám okolo sebe dost holek, které na tom byly podobně jako ty - vyděšené ze špatných krevních výsledků s doporučením na plodovku. a ani u jedné se žádná vada nepotvrdila a žádná o svoje miminko nepřišla. podle toho, že ti testy dělali až tak pozdě se zřejmě jednalo o tzv.tripple test, který je dnes už považován za překonaný a už se od něj ustupuje a jedním z důvodů je údajně i to, že byl velmi často falešně pozitivní. takže hlavu vzhůru, jistě bude všechno v pořádku.

terrorkax
19. lis 2010

@weweruschka to byli urcite triple testy co? ty vychazi hodne casto falesne pozitivne, nic si z toho nedelej, urcite bude vsechno v poradku 🙂

lucavka
19. lis 2010

@weweruschka - snaž se myslet na to že všechno je určitě dobrý a ono bude 😉 . I když se všechny mamimy bojíme, co si budeme řikat ..

lucietka77
19. lis 2010

@terrorkax ahojky, tak už mi ty nevolnosti začínají ustupovat. Začínám se cítit líp. Jinak taky Tě tu vítám 😉

lucietka77
19. lis 2010

@melivan S těma prsama .. to máš pravdu.. přítel na mě nemůže skoro ani sáhnout.. chjo..mám je strašně přecitlivělé...a taky už se nevejdu ani do jedné podporsenky 😀 .. ale moje výchozí velikost byla D, tak se bojím, abych nevypadala za chvíli jak Dolly Buster 😀

lucietka77
19. lis 2010

@weweruschka ahoj kočko, tak to je mi líto, ale nevěš hlavu, snad bude vše dobré. Nesmíš tolik číst a taky věř.. to je strašně důležité.. Kdybych četla všechno o těhotenství, tak z toho asi zblbnu.. nemysli na nejhorší a snaž se myslet pozitivně. Věř tomu drobečkovi, že to bude bojovník a že se jen tak nedá... 😉

lucavka
19. lis 2010

@lucietka77 - já měla 75D a teď jsem si koupila takovou sportovnější, pohodlnější a je to 90D 😕

lucietka77
19. lis 2010

Jo holky, abych nezapomněla, tak drobeček sebou včera na tom NT Plus vyš. tak šil, že na UZ ho doktor nemohl pořádně ani změřit 😀 úplný živý stříbro fakt 😀. No a taky mi řekl, že si myslí, že se mu tam klube nějakej pindík 😀. Takže jsem strašně napjatá. Ale taky řekl, že to mám brát s velikou rezervou. No tak čekám na další týden na poradnu, jestli tam paní doktorka náhodou neuvidí něco víc.. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru