1. trimestr. Bolí vás břicho?

hlavinka
9. lis 2010

Ahoj holky, sice tady tema 1. trimestr bylo, ale rada bych jej ozivila. Takze pokud jste ted cesrtve objevili //, pojdte sem:o)

a hned mam prvni otazku - boli vas bricho? Docela mne to trapi, protoze pri 1. tehu mi nebylo vubec nic (a zjistili jsme to az v 8tt) a tak ted nevim, zda muze bolet bricho (jako na MS, s tim, ze kdyz jsem vic aktivni, vic boli a kdyz odpocivam, je to lepis). Diky!

Vsem drzim palce a sejdeme se v lete 2011 v po 😉 rodnici

hlavinka
autor
24. lis 2010

wewer: tak to je hezke, ze jsi videla miminko a ze je vse v poradku. Myslim, ze plodovka taky bude ok! Je to jen zbytecny stras, vid? ☹ Tak se ted hlavne setri, odpocivej.

Vampir: no, je to mozne otehotnet az na konci periody. Ja treba vim, ze mam ovulaci celkem pozdeji nez je v pulce cyklu, mam ji spis ke konci, tak asi tyden pred MS. takze ono je to fakt tezky stanovit stari plodu a datum porodu. Ale neboj, priste uz zizalku uvidis. Nebo jsi videla? nebo nebyla jeste videt, protoze byla fakt tak malicka? Tak drzim palceky - kdy jdes na dalsi kontrolu?

vampirice
25. lis 2010

@hlavinka na kontrolu jdu až za 14 dní ve středu. Vidět tam něco bylo, ale právě že to bylo moc maličkýna to aby to vycházelo na ovulaci. měsíčky jsem měla od 1-4.10. a mám delší periodu, tak 30dní a muselo by to vyjít na 29.10 - oplodnění a 8.11 jsem si dělala test a vyšel pozitivní.
No uvidíme, zatím jsem relativně vpoho. Jediné co mě mrzí je to, že tento a příští výkend slavím narozky a chtěla jsem to už rozkřičet do celého světa a teď nemám odvahu, protože nevím jestli je to opožděné a nebo jestli je to špatné.
A jsem zvědavá jak já pijan, budu vysvětlovat, že nejsem těhu a zároveň že nepiju 😀

lucik32
25. lis 2010

ahojky všem, můžu se přidat? Já jsem teď na konci 8tt. Otěhotěhotněla jsem přirozeně po 4,5 letech. Mám 3IVF za sebou i s darovaným oocyty a 1xIUI a nic. Jedno biochem těhu a jedno zamlklé. Rozvod a nový partner a po 5ti měsících snažení je to tady 😉
V pondělí jsem měla UTZ a prcek je krásný má 12mm a srdíčko tluče jako blázen. Ale za dva dny jsem dostala zánět močáku. Takže antibiotika ☹ tak snad se nic nestalo.... ale prý se to v těhu stává a když se to hned léčí, tak to bude fajn. Špatně mi už skoro není jen nemám chuť na jídlo a prsa už mě taky přestala bolet. Tak si to užívám 🙂

lucietka77
25. lis 2010

@weweruschka no vidíš beruško 🙂 bude to dobrý.. uvidíš. Už jsi i klidnější, že jo.. 😉 Říkala jsem, že to bude v pořádku. A je to už tedy chlapík 🙂. To je paráda..A že moc píšeš? No to je jasný, když je člověk takto plný pozitivních pocitů, tak se o ně musí podělit 😉 To přesně znám.. 😀

lucietka77
25. lis 2010

@hlavinka taky si myslím, že zázraky se dějí. Otěhotnět lze podle mě taky klidně na konci cyklu.. jak říkáš.. My se tedy trefili tak nějak v půlce, jelikož náš drobek byl překvapením, tak vím, kdy jsme si nedali příliž pozor.. a ono to vychází tentokrát zhruba na polovinu cyklu.. ale je to náhoda 😀 Ale je zvláštní, že jsem si začala říkat, že něco je jinak už tak během 2-3 týdnů, protože se mi jakoby nafoukl podbřišek.. takové zvláštní pnutí... nikdy jsem to před tím necítila..a pak nepřišla MS a tak už jsem si začala být skoro jistá, že mimčo je na cestě ... že malí Ivošci určitě dorazili k cíli 🙂

hlavinka
autor
25. lis 2010

vampirice: hm, tak to je vazne zvlastni. Tak uvidis, urcite za 14 dni bude srdicko a vsechno:o)
Tak se vymluv na boleni hlavy nebo na antibiotika. Ja vim, zadna slava, ale co se da delat. tohle by snad proslo 😉

lucik: ahoj, vitame Te!
To je fain, ze to nakonec vyslo prirozene. asi to proste melo prijti az ted. tezko si to vysvetlit, co?
Taky jsem mela v prvnim tehu nekdy kolem 10tt antibiotika, a pak jeste nekolikrat kvuli ledvinam, ale Adelka je zdrava:o) Tak zadny strachy! 😵

hlavinka
autor
25. lis 2010

luci: jakoze mali Ivosci jsou spermoni od muze Iva? pekny 😀

lucietka77
25. lis 2010

@lucik32 gratuluji, že se přirozenou cestou podařil zázrak 🙂 Jojo někdy nový partner má ty svoje bičíkovce bojovníky, co se jentak nedají 😉 Opravdu moc gratuluji po všem, čím sis prošla.. to bude vymodlené miminko, co? 🙂

lucietka77
25. lis 2010

@hlavinka jojo.. říkali jsme jim tak od začátku 😀 😀

lucik32
25. lis 2010

hlavinko díky, taky myslím, že by mohlo být vše v pořádku. Četla jsem o tom několik článků a všude píšou, že v těhu ten močák bývá.

lucik32
25. lis 2010

jojo Luci, to je fakt. Byla jsem si tak nějak jistá, že s přítelem to přijde ani nebudu vědět jak. 🙂
A vymodlené, to teda opravdu je.

lucietka77
25. lis 2010

No holky, já zítra mám poradnu, tak se zase strašně těším,o kolik ten drobek povyrostl, a že ho zase uvidím. Jsem tak napjatá co to bude... ježiš, nemůžu se dočkat.. 🙂

lucietka77
25. lis 2010

Ale začala jsem nějak strašně jíst.. Mám pořád na něco chuť. Minulý týden to byly buchty a koláče a tak.. a teď zase pikantní věci 😀 Než porodím, tak ze mě bude sud s takovou 😀 Nene.. musím se začít krotit..koupila jsem si zeleninu a dneska bude na oběd br.kaše a filé. Taky máte takové chutě?? ☹

lucietka77
25. lis 2010

@lucik32 a co by sis přála? Holčičku nebo kluka? 😉

lucavka
25. lis 2010

Ahoj holky. Tak jsem vás dočetla 😉 . Já jsem poslední dva dny nějaká nastydlá, tak snad to prckovi neublíží ☹ . A přijde mi, že mi povolujou ty nevolnosti. Tak uvidíme...

lucik32
25. lis 2010

😀 no tak to jsem si dnes ráno Lucavko myslela taky. Bylo mi úplně dobře, ale teď sotva dýchám je mi blbě jako hrom, asi každou chvilků půjdu zvracet. Dala jsem si na oběd tři karbanátky a cítím je ještě teď. Do háje, naplácala bych si.

lucik32
25. lis 2010

lucietko, vzhledem k tomu, že pro holčičku máme vybrané dvě jména a pro kluka vůbec nevíme. Asi holčičku. Přitel chce chlapečka, ale v podstatě je mi to fuk. Hlavně ať zdravé a je vůbec je. Už se na něho moc těším 🙂

hlavinka
autor
25. lis 2010

Lucietka: taky mam chute, jenze nejak nic nechtuna, jak si pamatuju 😒 Nemam klasicke nevolnosti, jen nejak nevim, na co mit chut. Ale taky jim docela dost, i kdyz spis casto a mensi porce, jinak mi byva tezko.
Verim, ze se tesis:o)) Ja jsem se taky tesila, ale uz potreti mi zrusili prohlidku, mela jsem jit zitra rano, ale jdu az ve stredu rano ☹ Snad to vydrzim 😲

Lucavka: neboj, obycejne nastydnuti nevadi 😉 I kdyz chapu, ze mas trochu obavy. Jak tam clovek nevidi, co se tam deje, tak je nesvuj.

Mne ted nasli neco v krku, nejaka bakterie, tak mi hrozi atb. Mam totiz uz dva mesice kasel a nic nezabiralo. No a jak jsem zjistzila, ze jsem tehu, mazala jsem k dr. S obycejnym kaslem by tam clovek hned nesel, protoze mne to treba vubec neboli na plicich ci pruduskach, mam to spis jakoze v krku na hlasivkach a kdyz hodne mluvim nebo zpivam (ucim deti), tak mne to nuti kaslat. tak jsem si rikala, ze to nic nebude, kdyz mne nikde nic neboli a teplotu nemam...no a ono asi jo ☹ Tak uvidim v pondeli, az budou vsechny vysledky.

Lucik: no, hlavne se neprejidat 😝 Ale dej si nealko pivo, to ti trosku slehne. Ja ho ted popijim skoro kazdy vecer, jen malou sklenicku a pomuze. 🙂

eleka
25. lis 2010

ahoj holky,
můžu se k vám přidat. Jsem v 9 tt a TP mi vychází na 2.7.2011. Jinak o mimčo jsme se snažili rok a téměř na den přesně jsem měla pozitivní test. Mám ještě otázku, píchá některou z vás v podbříšku? Není to silná bolest,jen občas sem tam. Díky za odpověď

akrimala
26. lis 2010

Ahoj holky, můžu se taky přidat 🙂 ? Jsem 6tt 🙂 🙂 🙂 🙂

@eleka Taky mě píchá, ale večer jak je člověk asi už unavenej to cítím nejvíc....

lucavka
26. lis 2010

@eleka - ahojky. přesně jak říkáš občas píchne. Hlavně při únavě.

daisynka
26. lis 2010

ahoj holky tak náhoda a štěstí tomu dalo, že můžu mezi Vás. Sice to nebylo nijak plánované, ale jsem v 6tt. Doma máme raráška, kterému budou koncem ledna 4 roky. Miminko by se mělo narodit na konci července tak si myslím, že věkový rozdíl 4,5 roku bude báječný. V lednu 2010 jsem nastoupila po 3letech do práce, Ondrášek do školky tak jsme to zmákli oba na jedničku. Sice je to takové, že se člověk sotva po tom roce zaběhl v práci a skoro za půl roku zase odejdu, ale co makat budu ještě celý život 😀 😀 😀 . Jo a navíc nemůžu asi moc otálet páč mi v červenci 2011 bude 35let a to je taky nářez 😀. Zatím to zvládám bez ranních nevolností, příští týden se chystám na první prohlídku ke gynek. Tutláme to s manželem dáme to rodičům jako překvápko k vánocům.

daisynka
26. lis 2010

před Ondráškem jsem potratila, otěhotněla jsem v listopadu a stačila jedna chřipka. Mám z toho počasí úplně hrůzu, je mi pořád zima. Jinak prsa se řádně nalévají a bolí 😀

lucietka77
26. lis 2010

@eleka Ahoj, no mě občas píhne v podbřišku, když napříkald prudce vstanu z křesla, židle ... prostě když udělám nějaký prudký pohyb.

lucietka77
26. lis 2010

Jinak taky vítám nové maminy 🙂 Gratuluji holky!
@daisynka Tak to je mi líto... tak čaj s citronem, med.. a nohy v teple kočko!! 🙂

akrimala
26. lis 2010

@daisynka Ahoj, tak to jsme stejně 🙂 Já mám pětiletou cácorku 😵 A hrozně jím, mám pořád strašný chutě na všechno. S Anu jsem zvracela od 6tt do pátého měsíce, tak doufám, že se mi to tentokrát vyhne a termín porodu mám teď stejný jako s Aničkou! 🙂 K doktorovi jsem se dneska objednala a jdeme 6.12
Chřipajzen se taky bojím, ale to neovlivníme ☹

hlavinka
autor
26. lis 2010

Eleka: jojo, taky mne boliva podbrisek. nekdy vic, nekdy min, trosku jak na MS. Je to normalni, i kdyz taky to nemam rada....holt se to tam vsechno srovnava 🙂

Akrimala: jasne, vitej:o) Vlastne vitejte vsechny nove tehulky a moc a moc gratuluju a preju (nam vsem) zdarny porod pristi leto 😵

Daisy: taky je mi porad zima a prsa pobolivaji, hlavne vecer. Tak drzim palce!

akrimala
26. lis 2010

Jinak prsa a pobolívání podbřišku mám taky jde mi to až do třísla, říkám si že je to tak dobře, aspoň je vidět ,cítit, že je to "jiný" stav 🙂
Já budu šťastná až na uz uvidím srdíčko 🙂

hlavinka
autor
26. lis 2010

akrimala: no, az do trisla, jak rikas. Vetsinou u mne teda pravy. A pockej, az budes mit pupek, to te pak bude bolet i stydka kost 😅 Jeste si uzijeme 😀

No, taky se tesim na stredu na UTZ, snad uz konecne bude.

akrimala
26. lis 2010

@hlavinka Já s Anu přibrala 22kg, to jsem si užila 😀
Už jdeš na UZ, tak budu držet palce, ale to se tu snad do středy ještě potkáme 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru