1. trimestr. Bolí vás břicho?

hlavinka
9. lis 2010

Ahoj holky, sice tady tema 1. trimestr bylo, ale rada bych jej ozivila. Takze pokud jste ted cesrtve objevili //, pojdte sem:o)

a hned mam prvni otazku - boli vas bricho? Docela mne to trapi, protoze pri 1. tehu mi nebylo vubec nic (a zjistili jsme to az v 8tt) a tak ted nevim, zda muze bolet bricho (jako na MS, s tim, ze kdyz jsem vic aktivni, vic boli a kdyz odpocivam, je to lepis). Diky!

Vsem drzim palce a sejdeme se v lete 2011 v po 😉 rodnici

lucavka
1. pro 2010

@lucietka77 - přesně tak 😀 . My sme s mamkou od mých 20 ani nezdobily stromek. Prostě nebyl žádnej prcek, tak nějak nebyla motivace... Ale už se těším na rozzářený dětský očíčka 😀

k.ate
1. pro 2010

@ssassi s těma dvojčatama mě včera strašil manžel 😀 Prej furt mluvím, že budem mít druhý a že víc jak dvě děti neee, ale že kde beru jistotu, že teď nebudem mít dvojčata 😀 No, to by mě asi odvezli do blázince, dneska jsem z malýho na prášky a představa, že za chvíli mi tady tak budou lítat takoví rošťáci dva mi bohatě stačí, se třema bych si rovnou předplatila místo v černovicích 😀

Achjo, já chci taky na ultrazvuk, abych věděla, v kolikátým tt jsem ☹ 😀 aby mi neřekli za ty dva tejdny, že už mám první trimestr uspěšně za sebou... :-/ 😀

lucietka77
1. pro 2010

@lucavka jé to je ale přeci škoda.. my jsme od smrti mámy trávili vždy vánoce na chalupě s tátou a ségrou.. nikdy jsme to neošidili... pozvali jsme i babičku s dědou a na druhý den vždycky udělala babička pečenou krůtu s pečenými bramborami, nádivkou, brokolicí a saucem.. jako Vánoce po anglicku 🙂. Teď mi děda i babička umřeli a já jsem si řekla, že tu tradici převezmu, jen to o den posuneme, takže jsem už celou rodinu pozvala na 26.12. na pečenou krůtu 🙂 tak jak to dělávala babička po celá léta.. 🙂

lucavka
1. pro 2010

@lucietka77 - my jezdili k babičce a dědovi na oběd a pak odpoledne a večer televize a mlsání. Teď s manželem jedeme k mojí babičce a dědovi, kde je i mamka. Večer strávíme s tchýní a nevlastním tchánem. A další den po dalším manželovu příbuzenstvu - táta, děda, teta, druhej děda....

lucietka77
1. pro 2010

@lucavka my na štdrý den neobědvali.. jen max polívku a čekalo se ž do večeře.. večeříme tak kolem páté až šesté a pak stromeček a dárečky... no klasika.. 😉

lucavka
1. pro 2010

@lucietka77 - No já doufám že až bude prcek, přesvědčím mažela a o štědrý den si uděláme vlastní tradice a úplně klasický pohádkový vánoce a ne takovýhle honění. 🙂

lucietka77
1. pro 2010

@lucavka ten shon na Vánoce.. to úplně dokáže skazit dojem a vánoční atmosféru, co?? 😖

lucavka
1. pro 2010

@lucietka77 - no prááávě. Shon před vánocema když je člověk připravuje - dobře - ale o štědrý den bych chtěla totálka pohodu 😉

melivan
1. pro 2010

@luciatka77 no já bydlím přímo v Praze 5.Manžílek je z Pardubic tak jsme to chtěli zkusit bydlet tam ale nešlo to.Už tadys bydlí nějakých 18let tak už si na Prahu zvyknul takže jsme se po půl roce vracel zpátky do Prahy a jak rádi.Já jsem rozená pražačka takže jsem nebyla proti.Zkoušeli jsme to v Lázních Bohdaneč ale fakt to nešlo bus jezdil jednou za půl hodiny a o víkemdu jednou za hodinu tak to bylo strašný.

Taky bych si strašně přála baráček ale bohužel ☹ není na to.Bydlíme v podnájmu.Nikdo nám zadarmo byt nedá a na hypotéku můžeme zapomenout,a to ted ještě na dalších aspon 5let 😵 když je na cestě třetí.

@k.ate děkuji ti za zprávičku,nevěděla jsem že máme na nárok na tak málo ultrazvuků.Když jsem čekala holky tak jsem měla UZ každých 14dní až 3týdny tak jsem se o to ani nijak nezajímala

lucietka77
1. pro 2010

@melivan je sranda, že já ač z Brna, tak jsem chodila v mládí se třema pražákama 🙂 Jeden byl taky z Prahy 5 - Košíře.. 😀 Tak jít z města do menšího města a nebo na venkov.. je dost velká změna.. člověk ztratí ten veškerý servis, který se mu v městě nabízí.. ale zase, když bydlí v klídečku... tak těžko říct.. co je lepší..

lucietka77
1. pro 2010

@lucavka tak snad se nám podaří klidné Vánoce .. pohodové... bez stresů.. stresy si zakazuju.. 😀

melivan
1. pro 2010

@lucietka77 ale je pravda že od té doby co máme holky tak bych se tam ráda vrátila,už kvůli nim.Myslím že by se tam měli líp.

melivan
1. pro 2010

já mám z těch Vánoc už nervy ted a vůbec nevím jak to zvládnem.Doufám že aspon holky už z toho konečně něco budou mít 😀

k.ate
1. pro 2010

@melivan Můj manžel chodil do Pardubic na průmyslovku 😀 Těch ultrazvuků je takhle málo no. Ale zase mi to tolik nevadí, sice je fajn vidět prcka často, ale zase si myslim, že čím mín těch ultrazvuků, tím líp... ale zas je to jen můj názor 🙂

anysek85
1. pro 2010

Holky, co jste dál než já, mám dotaz 🙂. Dneska mě celej den hrozně divně "bolí břicho" jakoby tlaky. To se asi rozpíná děloha, že? Nikdy jsem podobnej pocit neměla, ani nevím, k čemu bych to přirovnala, bolest to není, ale je to divný... 😕

melivan
1. pro 2010

@anysek85 Ahojky tak to mi tady bolesti probíráme pořád 🙂 Ale máš pravdu může to být roztahováním dělohy,ale pokud by tě to bolelo víc a nebo nepřestalo tak bych radši skočila k doktorovi-ce.Jisota je jistota.A to čekáš miminko první nebo už máš?

vonkacka
1. pro 2010

Teda vy jste spisovatelky 🙂 To bylo něco vás dočíst 🙂 Já chodím do práce a vůbec nemám čas sem zaskočit. Dnes jsme z práce domů jeli 2,5hod. totální katastrofa.Normálně jezdíme 40min. Jakmile v Praze napadne sníh,tak se veškerá doprava hroutí. Pracujeme v Praze,ale bydlíme na malé vesničce Károv západně od Prahy. Na Petřinách mi musel manžel zastavit na jednom sídlišti a já se v té chumelenici a zácpě šla do křoví vyčůrat. No mazec ! Taky chodíte furt na záchod ? Břicho mne taky neustále pobolívá a pne,ale taky už mi docela narostlo.Tím pádem se ani ničemu nedivím.

kami1984
2. pro 2010

Ahoj holky, tak mam potvrzeneho bobiska, jsme 7tt+5dni a mame 1,22cm🙂 srdicko bilo jako zvon a vypadame jako dinosaurik🙂 mam radost!!!! termin je 17.7., presne na 2.lete vyroci svatby🙂
bricho taky porad zlobi, toci se, hlavne po ranu jako kolotoc, na zachod litam taky porad🙂
holky, z okoli Ovy tu neni zadna?

kami1984
2. pro 2010

Vanoce my vzdy slavili s nasimi, i kdyz jsem mela manzela, hned na 1. Vanoce byl u nas. ted se nasi rozvedli, tak budem eve 4 - tatka, bracha a my dva. Po veceri jdeme k babi a dedovi, bydli cca 300m od nas, ale chteji Vanoce travit sami a na 2. svatek vanocni prijedem maka uz se svym manzelem, ale nebude tam tatka. jen me mrzi, ze jim novinku nemuzeme rict vsem dohromady, byt mamka uz to vi🙂
Krajime jablko, medovy oplatek, supiny pod talirkem a ja pred svatbou hazela papuci🙂o vikendu chci delat dekoraci, at ten jezisek k nam trefi🙂

anysek85
2. pro 2010

@kami1984 Gratuluji!!! 😵 To je úžasná zpráva 😵! Tak budete mít opravdu veselé Vánoce. Manžel to ví?

kami1984
2. pro 2010

Anysek: vi to🙂 uz jak jsem poprve testila, tak brejlil do manualku, co // znamenaji🙂 jen az 22. mam same dobre zpravy od pani dr. moc se o mimi bojim, ale verim, ze bude vse v poradku a v cervenci budu mit nase dite v naruci🙂

akrimala
2. pro 2010

@kami1984 Gratuluju na ultrazvuku je všechno v pořádku, super 🙂

anysek85
2. pro 2010

@kami1984 😵 😵 😵 Já se na malouška taky strašně těším. My jsme teda broučka počali přes Pharmatex, tak to byl trošku šok, takže jsem přišla z koupelny s testem, na kterým byly brutální dvě dálnice (ta moje byla silnější než kontrolní) a povídám - a je to 😀 😀 😀

anysek85
2. pro 2010

Jinak já ještě neblila a naprosto nic mi není, až mi to přijde divný 😕.

k.ate
2. pro 2010

@kami1984 gratulujeme 🙂

@anysek85 mne taky zle není, u Kuby mi bylo jen zle od žaludku, tkaže jsem toho moc nemohla sníst, ale nezvracela jsem ani jednou 😀 ono to není pravidlo 😀

anysek85
2. pro 2010

@k.ate Mně je to fakt až divný, nic mi není, mám pěknou pleť, mastný páčo, chlupatý břicho 😀 😝 a šílenou chuť na maso. Manžel si dělá srandu, že to bude jasnej kluk, ale já myslím, že ne 🙂. Jinak břicho zatím nemám a vidět to na mě není, což se divím, ale prý při prvním se to vyklene později.

Holky a co kila? Já jsem zatím nic nepřibrala 😕. Ale jím normálné, spíš víc a miminko je velký, tak nevím...asi to taky přijde později.

hlavinka
autor
2. pro 2010

Ahoj holky,

taky jsem mela chut na maso:o) A spatne na zvraceni mi neni, jen mam takovou pachut a nevim, co bych jedla, vse chutna jinak.
Mne se teda v prvnim tehu brisko vyklenulo tak kolem 11 tydne, ted uz ho mam takovy, jako predtim ve 14tt.
V prvnim trimestru jsem taky nenabrala skoro nic, asi jedno ci dve kila ke konci, ale za to potom, celkem 30kg 😝
Takze Anysek: bud rada, ze zatim nepribiras. neboj, mimo si vezme, co potrebuje. Nektery maminky priberou treba jen 9-12kg (kez by to potkalo i mne) a mimco maji ukazkove 😵

akrimala
2. pro 2010

Holky já mám takovou chuť v puse, kovovou, nemáte to některá 😕

akrimala
2. pro 2010

a jím strašně, jak nejsem najedená je mi šoufl......jsem 7tt a mám přes kilčo nahoře 😕

lucavka
2. pro 2010

Ahoj holky.
@kami1984 - gratuluju 😉
@k.ate - já to mám taky tak že nezvracím, ale je mi špatně a nemůžu jíst. Už jsem zhubla 5 kilo 🙂
@anysek85 - jak jsem psala, já zatím hubnu, protože nejsem schopná moc jíst. Ale miminko roste, břicho a prsa taky, tak snad to nic není...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru