1. trimestr. Bolí vás břicho?

hlavinka
9. lis 2010

Ahoj holky, sice tady tema 1. trimestr bylo, ale rada bych jej ozivila. Takze pokud jste ted cesrtve objevili //, pojdte sem:o)

a hned mam prvni otazku - boli vas bricho? Docela mne to trapi, protoze pri 1. tehu mi nebylo vubec nic (a zjistili jsme to az v 8tt) a tak ted nevim, zda muze bolet bricho (jako na MS, s tim, ze kdyz jsem vic aktivni, vic boli a kdyz odpocivam, je to lepis). Diky!

Vsem drzim palce a sejdeme se v lete 2011 v po 😉 rodnici

lucietka77
19. lis 2010

@lucavka no taky se budu muset podívat.. já měla 80D 🙂 ta sportovní podprsenka není vůbec špatný nápad .. má to asi i širší ramínka, že?

lucavka
19. lis 2010

@lucietka77 - no právě 😉 . Když jí člověk nemá na sobě tak teda vypadá hrozně obrovsky, ale má široký ramínka, je bez kostic a širokej pás na zapínání. Takže je pohodlná. Já už sem ty moje nemohla nosit. Protože když jsem svůj rozbouřenej žaludek stáhla malou podprdou tak to byl fakt děs. To už nešlo vydržet. A bez podprdy to zase bolí chodit...

lucietka77
19. lis 2010

@lucavka 😀 hihi no já si připradám obrovská i s podprdou 😀 od začátku jsem přibrala tak 7-8 kilo...nějak jsem se všude zakulatila... nejím nic moc navíc a tloustnu..tělíčko si dělá zásobu na horší časy..taky si myslím, že je to tím, že už jsem podruhé na neschopence doma. Poprvé 3 týdny a teď 2 týdny.. zkrátka se málo hýbu. Mám polehávat.. to taky dělá svoje.. ☹

lucietka77
19. lis 2010

@irafa už ten článek asi odstranili..

terrorkax
19. lis 2010

@lucietka77 taky uz se hrozne tesim na NT 🙂

Holky s tema prsama.. ja mela pred tehu podprsenky 80DD a zatim mi teda jsou, obcas mi koukaj bradavky, ale jinak dobry 😀 Chtela jsem se zeptat kde kupujete podprsenky, protoze ja nikde nemuzu sehnat vetsi cisla..vetsinou jsem sehnala na aukru, ale spousta mi jich nebyla, tak bych radsi nekam do kramu

irafa
19. lis 2010

@weweruschka http://www.porodnice.cz/vazeny-pane-doktore-zre... tak druhy pokus ale ten prvni članek tam včera ještě byl

irafa
19. lis 2010

@weweruschka http://ona.idnes.cz/zastaraly-test-desi-tehotne...
tak snad jsem to ted udělala spravně 🙂

lucietka77
19. lis 2010

@terrorkax já měla strach, ale přešel, jak jsem viděla, jak se tam ten malej človíček mrská a že má nosní kůstku vyvinutou .. to je dobře .. děti s Down. syndromem ji vyvinutou nemají. Koukala bych na něj pořád ... na drobečka.. Jinak podprsenky jsem ještě nesháněla.. teprve mě to čeká...trochu se toho děsím, měla jsem plná kulatá prsa a seděl mi jen jeden či dva střihy... no a teď už mám "kozy jak vozy" 😀

lucietka77
19. lis 2010

@irafa jojo, čtu to, moje doktorka je taková docela pokroková, tak snad to nebude potřeba...já si NT zaplatila .. je to nadstandartní, ale odhalí to na 80-90%. Ten test jsem měla v pořádku. Tak snad to tak i bude 🙂

lucietka77
19. lis 2010

@terrorkax můj výsledek byl 1:1350, takže riziko nízké...

irafa
19. lis 2010

@lucietka77 neodstranili jen jsem to špatně zkopirovala 🙂

lucietka77
19. lis 2010

@irafa pochopila jsem 🙂

lucietka77
19. lis 2010

no nic holky, jdu se trochu do toho nečasu projít neboť už mi dřevnatí zadek 🙂. Mám vycházky, tak aspoň na chvíli na vzduch... 🙂 Zatím ahoj. Během dne se tu určitě ještě ukážu..

weweruschka
19. lis 2010

tak mam před sebou ty krevni vysledky nevite nekdo co o znamená riziko M.down 1 z 190 a Ntd 1z 5000 ???? vubec tomu nerozumim

lucietka77
19. lis 2010

@weweruschka důležité je to kombinované riziko a to máš jaké?

lucietka77
19. lis 2010

@weweruschka víš, doporučila bych Ti, zavolat si raději doktorce, ať ti řekne.. Já měla 1:250 , ale kombinované jsem měla 1:1350, což je ta výsledná cifra... dokonce mi i volali a říkali, že to vyšlo všechno v pohodě...

elana
19. lis 2010

@weweruschka NTD jsou rozštěpy neurální trubice

lucavka
19. lis 2010

@lucietka77 - já jsem na neschopence s dvouměsíční pauzou prakticky celý rok. Nejdřív sem musela pořádně vyléčit slepák, a pak IVF. V práci mi dali jasně najevo, že jestli se vrátím, mám padáka. Takže sem prostě zůstala na neschopence abych nepřišla o mateřskou a rodičák...

vonkacka
20. lis 2010

Ahoj maminy,včera jsem byla na UZ a opět jsem viděla to naše miminko.Celou dobu se strašně mrskalo 😅 bylo to něco božího. Má 21,16mm a dle UZ jsme 9+0 a dle MS jsme 9+5. Na kombinovaný screening jdu 13.12. do Podolí,tak snad vše dobře dopadne.

melivan
20. lis 2010

@vonkacka ahojky tak jak si včera dopadla u doktora?Doufám že dobře a jsi v pořádku 🙂

weweruschka
20. lis 2010

@vonkacka taky kdyz jsem byla na tom ultrazvuku v 13 tydnu tak se krasne mrskalo a byla vydet i cela pateř skoda že nebylo videt pohlavi, ale ted jsem toho nazoru ze kdybi to bylo videt na amnioceneze tak si to necham řict až budu mi jistotu že bude to mrně zdraví nevite nekdo jak dlouho se po ty amnioceneze ma ležet? tohle pondeli začnu už devatenacty tyden ale pohyby jeste nic jen kdyz se hybe tak mam takovy tlak v břišku sřeva to na 100% nejsou ale kopnuti to zatim taky neni to pry ucitim ve 20 nebo 21 tydnu

vonkacka
20. lis 2010

@weweruschka jsem těhotná poprvé a bohužel ti nedokážu odpovědět. Já si tady taky brouzdám po netu a sháním různé info. Zdá se mi totiž,že je ten náš pinďa nějak moc malinkej. Všude píšou,že 9-10tt by měl mít 3-4cm a ten náš má jen 2cm 😢 no ale snad ještě vyroste. Doktor nás včera chválil a říkal že je vše v pořádku a už máme i těhu průkazku 😀

vonkacka
20. lis 2010

Přidala jsem si do alba fotečku z včerejšího UZ. Miminko je hlavou dolů a místo nohou má ploutvičky 😀 manžel říkal,že je to tak v pořádku (jsme totiž oba potápěči) 😅

lucavka
20. lis 2010

@vonkacka - moc gratuluju. Krášná fotka 😉 . V pondělí začínám 9. týden tak bych na ultrazvuku měla vidět něco podobného 🙂 . Nemůžu se dočkat. Na screening jdu den po tobě.

lucietka77
20. lis 2010

@lucavka no, tak to je teda masakr s tou prací....

lucietka77
20. lis 2010

@vonkacka tak gratuluji, je super, jak tam to dítko sebou mele, že? Koukala bych na něj pořád 🙂. Byla jsem z toho tak hotová, že jsem se rozbrečela ... jen trochu 😉 Ale jo, fakt mě to dostalo.. 🙂 Můj měl 6,3 cm od hlavičky ke kostrči a 9,2 i s nožičkama 🙂

lucietka77
20. lis 2010

@weweruschka Moje kolegyně byla 3 týdny na neschopence po odběru plodové vody...

lucavka
20. lis 2010

@lucietka77 - teda to je krááásnej macek 😉 . Víš já dělám ve firmě, kde nenechaj ani holku co má děti. Takže je mi jasný, že už se tam nevrátím...

vonkacka
20. lis 2010

@lucietka77 a nepamatuješ si jak byl váš drobeček velkej v 10tt já se bojím jestli 2cm není moc málo ☹ gratuluji k takovému kousku skoro 9 cm je už chlapák 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru