1. trimestr. Bolí vás břicho?

hlavinka
9. lis 2010

Ahoj holky, sice tady tema 1. trimestr bylo, ale rada bych jej ozivila. Takze pokud jste ted cesrtve objevili //, pojdte sem:o)

a hned mam prvni otazku - boli vas bricho? Docela mne to trapi, protoze pri 1. tehu mi nebylo vubec nic (a zjistili jsme to az v 8tt) a tak ted nevim, zda muze bolet bricho (jako na MS, s tim, ze kdyz jsem vic aktivni, vic boli a kdyz odpocivam, je to lepis). Diky!

Vsem drzim palce a sejdeme se v lete 2011 v po 😉 rodnici

lucietka77
15. lis 2010

@melivan já byla před tím naposl. 4.11. a měli jsme taky 4,2 cm 🙂 Mojí kolegyni řekli pohlaví na NT Plus vyšetření a to se dělá do 14. týdne, ale bezpečně je to už prý vidět v 19. týdnu 🙂. Takže už to máme "za pár.." Jsem zvědavá, jestli mi to na tom vyšetření řeknou, protože já na něho jdu 18.11. Jsem zvědavá jak kočka.. 😀

lucietka77
15. lis 2010

@melivan Jo a s tím kouřením je to mazec.. taky jsem kuřačka.. no.. ještě teda nejsem takový machr, že bych přestala úplně .. aji se za to stydím, ale snažím se nekouřit a když už, tak R1, které už nemají skoro nic... taky jsem přibrala a vypadám, jak v 6 měsíci 😀
Do ničeho se nevejdu 😀

melivan
15. lis 2010

@lucietka77
tak to mi asi zjistíme až někdy v únoru.Jdu tam ted 1.12.Od 3ledna do 15února nám nepojede výtah tak se ven nedostanu ani holky tak to bude na mrtvici.Bydlíme v sedmém patře a to fakt nevylezu už ted mám problémy do kopce.

melivan
15. lis 2010

kouřím pořád ale stáhla jsem to na 8-10denně

melivan
15. lis 2010

@lucietka77 hele ty R1 jsou ale nejhorší zkus slimky

melivan
15. lis 2010

@lucietka77 no nic jdu si vzít něco k jídlu,zatím krásný zbytek večera možná se tu ještě dnes objevím pa pa

lucietka77
15. lis 2010

@melivan já asi tak nějak 5-8 denně... prý se naráz nemá přestávat, že tělo je prý ve velkém stresu, že nemá svoji drogu ... A tak dlouho Vám nepojede výtah? Jejda.. to bude na palici být s holkama doma, co? To bude chtít vymyslet nějaký program, aby se holky nenudily ... a na tak dlouhou dobu??

lucietka77
15. lis 2010

@melivan Také přeji hezký večer 🙂 papa

melivan
15. lis 2010

@lucietka77 jo o je to na palici.Ten datum nám psali ve výtahu ale doufáme že to stihnou dřív tak uvidíme.S holkama to bude hrozné

hlavinka
autor
15. lis 2010

Luci: tak to je hezke, jak je mimco cile 🙂 snimek bude priste 😉
Mas cipky? A to ti je predepsala dr.? Ja vim, ze mi nikdy nechteli predepsat, aby si clovek nezvykl. Jasne, ze to nebudu pouzivat porad, ale kdyz neni zadny vysledek, tak lepsi jednou za cas cipek vzit....
Spineni je blby, ale nejak mi prijde, ze na zacatku spini kazda. Ja taky u prvniho tehu, mela jsem pak utrogestan a preslo to. Nicmene lepsi byt doma v klidu, nez se nervovat v praci. tak si uzivej volna - dokud muzes 😀

Meli: jezis, tak brzy? chuderka. To je mi lito. Tak doufam, ze se to muze zlepsit. Dneska uz je medicina hodne pokrocila a kdyz jsou deti vetsi, neni ani poznat, ze byly nedonoseny.
Pohlavi se da zjistit celkem brzy, kdyz se spravne natoci. nam to myslim u adelky rekli asi ve 12 tydnu, ale uz si to moc nepamatuju. kazdopadne na takovem tom prvnim velkem UTZ (v Gennetu), tak nevim, kdy se tam chodi.
Jo, adelka chodi, ale zacla pozdeji, az v roce a pul. Ona ma svalovou hypotonii (cili slabe svalove napeti) a proto ji to dele trvalo. taky se zacala pozdeji posazovat (sama aktivne). Ale jinak je sikula:o)

No, ja se taky do nicehi nevejdu, ale u druhyho tehu se to vyloupne hned. mam bricho jak u prvniho ve 12 tydnu. Normalni kalhoty uz mi nejsou, musim je nosit rozepnuty. Ale na vahu jsem nepribrala nic. Tak pevne doufam, ze nepriberu zase 30kg jako minule!!!! To bylo desny, i kdyz skoro sama voda a jedla jsem stejne, jako vzdycky.

melivan
16. lis 2010

Ahojky
tak jsem včera vytuhla u televize tak jsem se sem už nedostala.
A jak je?

@hlavinka to moje švagrová taky přibrala 30kg a docela se toho bojím.S holkama jsem přibrala jen 15kg za celou dobu a ted už 6kg.

Dnes mě nějak pobolívá v podbříšku tak se jdu zkusit natáhnout a uvidíme.

lucietka77
16. lis 2010

@melivan I já včera vytuhla u telky a jelikož máme rozkládací sedačku na které spíme a miláček mě nechtěl budit, tak vydržel až do půl třetí, kdy jsem se zbudila sama... ráno pak chudák zaspal..
@hlavinka Mimčo je čilé ažaž 😀 Snímek se nakonec podařilo udělat po nějaké době. Akorát škoda, že doma nemám scanner, abych Vám ho holky ukázala...
Byla to ale prča, jak se tam ten drobek mlel 😀 Moje máma přibrala se mnou 35 kg a musím říct, že se z toho moc pak už nedostala.. taky se toho bojim. Cipky mi poradila kamarádka.. jsou to glycerinové čípky bez předpisu, které používala i ona v těhotenství. Je pravda, že je tam napsáno, že si na ně člověk může zvyknout.

hlavinka
autor
16. lis 2010

Ahoj holky.
Jo, clovek je ted hned vic unaveny....
Navic, u TV se nesmi lezet, to je jasna vec, ze pak clovek usne 😀 A u mne to platilo i mimo tehu 😀

Musim rict, ze sice jsem mela 30kg nahore, ale 15 jsem nechala v porodnici a zbylych 15 jsem shodila behem asi 5 mesicu. takze dobry. Nicmene bych vazne ocenila, aby to ted tolik nebylo, prece jen clovek je jak slon a spatne se hybe a tak.
Tak cipky pak kdyztak zkusim. Ted mi zabira lnene seminko z DM drogerie. Lzicku zalit horkou vodou a pak vypit. Nechutna to buh vi jak, ale je to aspon prirodni.

lucietka77
16. lis 2010

já jsem unavená pořád 🙂 spala bych po obědě, po večeři.. zkrátka pořád 😀 To lněné semínko bych taky mohla vyzkoušet.. je to vlastně vláknina, žejo? Zdá se mi, že nejím nijak víc.. ale tloustnu..tělo si zkrátka dělá, co chce. Dělá si zásobu na horší časy... asi... 😒

hlavinka
autor
17. lis 2010

Luci: no, seminka, ty telo moc nestravi a proto pak popozenou streva a taky jsou tam zdravy oleje:o)

anysek85
17. lis 2010

Ahoj holky,

můžu se přidat? 😉

lucavka
17. lis 2010

Ahojky holky. Můžu se taky přidat? Jsem po IVF v osmém týdnu. Ještě se docela bojíme. Přece jen je ještě brzo. Jinak bolení břicha, nevolnosti a únavu hlásím taky 😉

vonkacka
17. lis 2010

Ahoj,můžu také do party ? Jsem zázrakem těhotná a neskutečně šťastná. Na miminko čekáme již 7let. Máme za sebou 1x IUI,2x IVF+ICSI,2x KET a bohužel se nikdy nic nechytilo. V mrazáku máme ještě 7embryí. No a v září se stal zázrak a já otěhotněla přirozenou cestou.Doktoři nám říkali,že nikdy přirozeně neotěhotníme. Začala jsem věřit na zázraky 🙂))

vonkacka
17. lis 2010

Holky s tím kouřením.... Byla jsem docela silný kuřák.Kouřila jsem tak 20 až 30 denně a to 15let. No a jelikož mi tak před třemi týdny začalo být neuvěřitelně zle a to celý den,tak mi cigára začala děsně smrdět a ze dne na den jsem přestala. Teď mi bývá špatně už jen ráno,ale cigára furt nemusím a vůbec tím netrpím.Vůbec jsem si nepředstavovala,že to bude tak jednoduché. Před 14ti dny přestal kouřit i můj manžel,který kouřil 60 za den. Přestal z hodiny na hodiny a to jen kvůli nám 😉 Je to frajer 😀

lucavka
17. lis 2010

@vonkacka - tak to máš krááásnej zázrak 😉 . Nám se zase IVF povedlo napoprvé, takže taky zázrak. A těch 7 mrazáčků - to je hustý, nám zbylo z šesti jen jedno emybryjko a to teď v sobě nosím a přesvědčuju ať roste 😉

lucavka
17. lis 2010

@vonkacka - tak ty cigerety máme taky úplně stejně. Taky mi co jsem těhu nechutnaj 😉

vonkacka
17. lis 2010

to je dobře,že ti nechutnaj.Máme to bez trápení. Neumím si představit složitě si odvykávat.

lucavka
17. lis 2010

@vonkacka - oni doktoři ale říkají, že se nemá přestávat. Jenom to omezit. Prý pokud žena nepřestane aspoň rok před těhu tak to miminku spíš škodí.... Tak nevím. Mě to nechutnám, tak prostě už nehulim 😉

vonkacka
17. lis 2010

já mám dvě kamarádky kterým to vyšlo také na poprvé.Já jim to samozřejmě moc přála,ale zároveň jsem to brala jako staršnou nespravedlivost,bolelo to. Byla jsem už dost nešťastná,že to trvá tak dlouho.Dokonce jsem měla i období,kdy jsem nemohla vidět ani kočárek. Asi tak rok už to ale neřeším a vzdala jsem to. Řekla jsem si,že to bez dětí také půjde a že už se nechci trápit. No a ono to najednou vyšlo samo 🙂

vonkacka
17. lis 2010

no jo,ale přeci se do té cigarety nezačnu nutit 😀 já jsem ráda,že mi to nechutná. Myslím si,že je špatně když se člověk trápí a trpí a je ve stresu,ale já přestala úplně v poho a vůbec se netrápím

vonkacka
17. lis 2010

taky máš pořád strach,že to nevyjde ? já se furt hrozně sleduju. Dnes v noci jsem zakašlala a při tom mě strašně moc píchlo v podbřišku. Asi tak jako by do mne někdo vrazil pletací jehlu.

lucavka
17. lis 2010

@vonkacka - byla jsem teď vyvenčit psici 🙂 . Asi to máme tak nějak všechny podobně. Taky se sleduju a všeho bojím. Dvakrát úplně ze začátku jsem měla docela ošklivý křeče. Tak sem si říkala že to není dobrý. Co prckovi začalo bít srdíčko mám nevolnosti. Občas mě taky píchne v podbřišku. Občas jen tak štípe. A když se neděje nic tak se mi to taky moc nelíbí a plaším 😉 . To nekouření my taky vyhovuje. I kvůli financím 🙂 . V ponělí jedu na gyndu na kontrolu a možná i pro průkazku. Taky se modlím ať je všechno dobrý. Nejvíc se nemůžu dočkat 14. prosince screeningu. Protože pak si myslím že když to bude OK můžu být trochu klidnější. 😉 . Můžu se zeptat v jakým centru jsi podstupovala ty IUI a IVF? Já chodila do Gennetu.

vonkacka
17. lis 2010

já chodila do Gestu,byla a jsem tam docela spokojená.Doktoři i vybavení jsou tam fajn.Zítra ráno tam jdu na krev a v pátek jdu na kontrolu a prej mi doktor vystaví průkazku 🙂 hlavně se těším,že mimíska uvidím. Zároveň se ale bojí,aby tam ještě byl.

lucavka
17. lis 2010

@vonkacka - Jéje tak to už budeš ofiko těhule 🙂. Vím co myslíš, taky se o něj pořád bojím jestli hezky roste. Nejradši bych na ty ultrazvuky chodila každej den 😀

vonkacka
17. lis 2010

do Gennetu chodí moje nejlepší kamarádka a je tam také spokojená,ale bohužel se jí to ještě nepovedlo. Lucavko a jak dlouho jste na mimi čakali ?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru