1. trimestr. Bolí vás břicho?

hlavinka
9. lis 2010

Ahoj holky, sice tady tema 1. trimestr bylo, ale rada bych jej ozivila. Takze pokud jste ted cesrtve objevili //, pojdte sem:o)

a hned mam prvni otazku - boli vas bricho? Docela mne to trapi, protoze pri 1. tehu mi nebylo vubec nic (a zjistili jsme to az v 8tt) a tak ted nevim, zda muze bolet bricho (jako na MS, s tim, ze kdyz jsem vic aktivni, vic boli a kdyz odpocivam, je to lepis). Diky!

Vsem drzim palce a sejdeme se v lete 2011 v po 😉 rodnici

lucietka77
14. pro 2010

@terrorkax mě nikdo neříkal nic o razítkách od obvoďačky a zubaře.. 😕 nevím nic.. To musí být? Nechápu...

akcul83
14. pro 2010

Ahoj,
mám takovou otázečku, minulý týden jsem si udělala testík a světe div se byly tam //. Chtěla bych si nějak vypočítat v kolikátím týdnu jsem. Poradíte my některá???? První den poslední menstruace byl 26.10. ale 25.11 jsem si dělala test a byl negativní, tak teďka nevím jak to mám počítat. Navíc menstruace byla po vyvolávací injekci.pořád nějak nemůžu uvěřit že by se nám to tak rychle povedlo,ale testy jsem už dělala 3 a všechny pozitivní. Prosím poraďte mi. K Dr. bych chtěla jít až po novém roce. Předem moc moc díky za radu.

terrorkax
14. pro 2010

@lucietka77 na konci prukazky mam velke okynko a tam mam napsano zubar a obvodak..maji mi tam dat razitka, ze jsem u nich byla na KO..sestra mi o tom rikala ve 12 tt kdyz mi davala prukazku..ale nekdo treba neposila, ale radsi se na dalsi ko preptej 🙂

k.ate
14. pro 2010

@akcul83 ahoj, já to mám podobně, jen o měsíc posunutý, poslední ms 28. září, ale testy 28. října a někdy 5. listopadu negativní, pozitivní byl první 30. listopadu, ale mezi tím jsem myslim netestovala 😀 taky nevim, jak to počítát, já do toho ještě kojím, podle mě je nejlepší, když to dr. určí podle ultrazvuku 😉 já jdu na kontrolu zítra, tak jsem zvědavá....

k.ate
14. pro 2010

@lucietka77 ty razítka být myslim nemusí, ale je lepší si tam zajít si myslím..

lucietka77
14. pro 2010

@k.ate jo, tak s tím jsem i počítala, že si k zubaři zajdu, jen mě překvapilo, že by to měla být podmínka..
Myslím, že je to každého věc a sestra na gyndě by neměla dělat divadlo kvůli razítku od zubaře.. 🙄 Asi si chce dokázat, že je důležitá... 😉

lucavka
14. pro 2010

Ahoj holky. Mě taky sestra říkala že ty razítka od zubaře a obvodní mít musím. Dneska jsem byla na NT+. A hurá všechno je v pořádku. Prcek už má skoro sedm centimetrů.

k.ate
14. pro 2010

@lucavka mně nic takovýho neříkali u nás, šla jsem tam sama o sobě asi dva nebo tři tejdny před termínem 😀 a nikdo to vůbec neřešil, mně to přijde spíš jako přežitek tam ty razítka za každou cenu chtít... JE dobrý, že obvoďák tam napíše anamnézu, ale já třeba u obvoďáka jsem jen když mi fakt něco je, takže za poslední cca dva roky jsem tam byla snad jednou, když jsem měla angínu a jinak to nešlo... takže toho o mně taky moc neví...

kami1984
14. pro 2010
terrorkax
15. pro 2010

@kami1984 krasny 🙂 fotecky se povedly 😉

kami1984
16. pro 2010

Ahoj holky, tu bylo -16stupnu:(uz topim v krbu..
se mi v noci zdal sileny sen, ze mi vypadly vsechny vrchni zuby..jsem se probudila cela zpocena:(musim se podivat do snare.
Byla jsem odpoledne u kamosky, ma 7tydenni holcicku, tak jsem si ji pochovala, Emicka mi ozuzlala vystrih-no jo, nic nepotece🙂 a pak me poblila, ale krasne voni, je to super pocit, co teprve, az jednou dite v me naruci bude me..
Koupila jsem Pavlikovi tu knizku Ahoj, tati aje super, zbezne si ji ted ctu a je to skvele vysvetleno🙂
Jinak samozrejme nemam zase zadny darek, no jak ja to vyresim, to nevim:(
Na brade mam 6bedaru, to je sila!!!!co s tim???
@terrorkax dekuji🙂ted uz tu je zase o 20cm vice🙂

lucietka77
16. pro 2010

@kami1984 moc krásný fotečny a tolik sněhu.. 🙂 U nás jen jemný poprašek.. jinak nic moc..

kami1984
16. pro 2010

Luci, jen je toho snehu moc....

holky, snedla jsem jogurtovou Milku, 2rady a pali me zaha, asi to je zaha..uaaa, ja takovy milovnik cokolady!!!

lucietka77
16. pro 2010

@kami1984 No já jsem co chvíli s nějakým beďarem .. i takový malý pupínky.. no síla.. 😀 vypadám jak kdyby mi bylo 15 let 😀. Myslí, že mám alergii na vit. C, a stačí sníst pár mandarinek nebo pomeranč a je to .. ☹. U táty na chalupě bylo -17 dnes v noci a teď je tam ještě -12.. tady v Brně mi to měří právě 4,5 pod nulou.
Jo a co je to za knížku? Přemýšlím, že bych něco takového koupila miláčkovi k Vánocům 🙂. A kolik stála?
Jo, čokoládu já už nemůžu.. taky pálí žáha.. a vůbec ze všeho sladkého..
☹ A Taky ji tak miluju !!!! Chjo..

lucietka77
16. pro 2010

Jo a dneska jedu ke kamarádce a býv.kolegyňce, co je na mateřské. Má skoro půlročního kluka a je tak hodnej, že to není ani možný.Tak jsem zvědavá, jak vyrostl od minule .. a moc se těším. 🙂

lucinda85
16. pro 2010

Ahoj, tak my dnes byli na NT a super 😵 jelikož mi brali krev na testy již začátkem měsíce tak už tam měla výsledky a rovnou mi vyjela papír kde je všechno napsaný kolik měříme a tak a nakonec to vyhodnocení a prej je to dobrý. Podle věku bych odpovídala 15nácti říkala paní doktorka 😀 takže už jsem uklidněna 😉

lucietka77
16. pro 2010

@lucinda85 Tak vidíš kočko, to bude dobré 🙂 Gratuluji, Já už jsem taky v klidu, ale 22. mám poradnu, tak už se těším na UZ a na to o kolik jsme povyrostli 😉.

lucavka
16. pro 2010

@lucinda85 - moc dratuluju. Já už to mám taky velmi zdárně za sebou 😉 . Je to docela úleva viď?

Tak ať se nám všem daří i dál dobře ať se nám v tom květnu, červnu, červenci daří krásně porodit. 🙂 . Ani jsem se nepochlubila že mi konečně stanovili datum porodu. Jak prcek nějak hodně rost, tak to nechali až teď po NT+. Takže oficiálně čekáme 20. červen 😉 .

lucinda85
16. pro 2010

ano opravdu člověku potom spadne kámen ze srdce, že vidí jak se tam to mrně vrtí a má k světu.lucietka77: Dělají ti pokaždé ultrazvuk i na poradnách? Já jdu na první 28 tak jsem zvědavá co mi dál doktorka řekne, že se bude dít. Bohužel nemá v ordinaci ultrazvuk a musíš speciálně na něj chodit vedle a tam jsou jen omezeně ☹
lucavka: tak to máme skoro stejně já podle PM 23/6 a podle UZ 27/6

lucavka
16. pro 2010

@lucinda85 - no jo, červen bude zajímavej 🙂 . U mě to ze začátku vypadalo až na úplný konec měsíce. Ale prcek nějak narost, tak se to posunulo... Jinak mě zatím dělala prohlídku a ultrazvuk při každý poradně. Na mojí gyndě má svůj vlastní. Dokonce jak ten vniřní tak přez bříško. Takže je to super.

kami1984
16. pro 2010

Holky, tak to blahopreji i utz..
me ve str ceka krev po novem roce utz.snad bude vse ok🙂
nastesti veskere vysetreni mi bude delt ma doktorka-maji tam ultrazvuky, i ten na NT screening, 3d/4d, amniocenteza atd., jsem moc rada🙂

lucavka
16. pro 2010

@kami1984 - tak to máš super že je takhle vybavená. Já když se mám s těhu nevolnostma dokodrcat do Prahy tak se z toho pak vzpamatovávám tři dny ☹ . Ale zase když člověku řeknou že je všechno dobrý tak je to krása 🙂 .

vonkacka
16. pro 2010

@lucavka jé to je náhodička,nám na NT+ také určily přesné stáří a den porodu a to také na 20.6. 🙂 ,byl to úžasný zážitek,20min jsem sledovala mimíska na obrazovce a výsledky máme super. Mám obrovskou radost.

vonkacka
16. pro 2010

jinak se vám musím pochlubit s posledním zážitkem. V úterý jsem šla mé dr. oznámit že jsem těhu a zeptala jsem se jí,jestli je normální,když už dva dny ráno zvracím trochu krve. Ona se strašně vylekala a poslala mne do vojenské nemocnice v Praze. Tam mne hrozně zkoumali a nakonec si mě tam nechali dva dny s výsledkem - natržený jícen. Byla jsem furt na kapačkách a teď beru nějaké prášky na žaludek. Byli tam všichni moc fajn a furt mysleli na mimnko,aby bylo v pořádku. Fakt super péče.

lucavka
16. pro 2010

@vonkacka - jejda to máš teda zážitky. Hlavně že na tebe byli hodný a bude všechno v pořádku. Moc gratuluju k NT+ 🙂 . Pro mě to bylo taky krásný. Taky sme dopadly moc dobře, takže úúúúleva 😉

vonkacka
16. pro 2010

@lucavka děkuji 🙂 bylo to fakt krásné.Jelikož miminko nespolupracovalo a nechtělo se nám otočit z profilu,tak jsem musela dělat i dřepy a kašlat a miminko furt nic.Bude to asi paličák po tatínkovi 😀 . Nakonec se nám nastavilo tak jak jsme potřebovali.Dr byla úžasná,ukázala mi že má všechny končetiny a prstíčky a močák a ledviny atd. fakt bomba 🙂 včera jsem jsem měla jít ke svému gyn,ale byla jsem v tom špitále,tak mu zítra cinknu a dohodnu UZ pro manžela. On totiž strašně moc touží miminko vidět 🙂 Byl s tebou tvůj muž na UZ ?

lucavka
16. pro 2010

@vonkacka - jo jo, byl tam semnou. Pokud nemusí být nutně v práci tak se chodí dívat taky. Já jsem se divila že miminko bylo hodný. Měla jsem strach že po tý dlouhý cestě pak při čekání na doktora usne a taky budu muset lítat po schodech a dělat dřepy 😀 . Ale ještě si hrálo s ručičkama a rozvalovalo se. Tři týdny předtím na gyndě totiž vůbec vstávat nechtělo....

vonkacka
16. pro 2010

@lucavka dělají si co chtěj 🙂 ale je to neuvěřitelný zázrak,že ho můžeme takhle šmírovat,já u toho uz zase slzela,nemůžu si pomoci,ale strašně mě to vždy dojímá. Manžílek říkal,že si tentokrát udělá volná ať se děje co se děje,on mi vždy závidí,když o tom bobečkovi vyprávím. Myslím,že bude taky brečet,až ho uvidí 😀
Lucavko,máš nahoře už nějaké kilo ? Já mám 3kg a furt mi hrozně chutná,akorát teď v té nemocnici mě trápili hlady a tak jsem tam kilo nechala,ale myslím že ho mám do zítra zpět 😀

lucietka77
16. pro 2010

@lucinda85 No moje ho má přímo u vyšetřovacího stolu a dělá mi ho pokaždé, když tam jdu. Ale prý se dělají normálně tak 3 UZ za těhotenství.. Já nevím, jak to má ta moje, ale dělala mi ho vždycky... Taky má ten ze vnitř i přes bříško... Jsem zvědavá na 22.12 ... strašně už chci vědět, co to bude... 😉

lucietka77
16. pro 2010

@vonkacka ten můj taky zlobil... taky pořád kopal nohama a pak si dal ručičky před obličej.. no byla to sranda... 😀
Jinak holky já mám nahoře 7 kilo... ☹ No nic moc, už se to snažím víc hlídat..Jinak ze mě bude za chvilku chodící almara...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru