1. trimestr. Bolí vás břicho?

hlavinka
9. lis 2010

Ahoj holky, sice tady tema 1. trimestr bylo, ale rada bych jej ozivila. Takze pokud jste ted cesrtve objevili //, pojdte sem:o)

a hned mam prvni otazku - boli vas bricho? Docela mne to trapi, protoze pri 1. tehu mi nebylo vubec nic (a zjistili jsme to az v 8tt) a tak ted nevim, zda muze bolet bricho (jako na MS, s tim, ze kdyz jsem vic aktivni, vic boli a kdyz odpocivam, je to lepis). Diky!

Vsem drzim palce a sejdeme se v lete 2011 v po 😉 rodnici

danissa
6. pro 2010

@romcovaklarka No já vím, jsem nedočkavec 😀 , do Vánoc bych ji ráda měla, chjooo. To, že jsem těhu, bude dárek pro rodinu. No tlačit na dr. určitě nebudu, ale znáš to, nejraději už bych ji u sebe měla 😵

kami1984
6. pro 2010

Dani:me ji da az 22.12., poud bude vse ok, jakoze bude🙂 a to budu skoro 11tt

lucietka77
6. pro 2010

@danissa Ahoj, nevadí, vítáme Tě 🙂. Já jsem ji dostala v 8. týdnu.. ale je to asi různé..jak která doktorka..

kami1984
6. pro 2010

holky, jaxte to rekli v praci???

anysek85
6. pro 2010

@kami1984 Já ještě nijak ☹. A fakt z toho mám hrůzu a děs ☹.

kami1984
6. pro 2010

ja to budu muset rict asi zitr, jak donesu nemocenskou..
jen si rikam, at je utz zitra dobry, mam porad strach, aby se neco neposralo:(

danissa
6. pro 2010

@lucietka77 Děkuji za přivítání, tak ve středu uvidím 😉 , já vím, že ji neradi dávají zbytečně brzo

lucinda85
6. pro 2010

Ahoj holky, já těhotenskou průkazku dostala ted na poslední prohlídce v 10tém. Jinak v práci už to delší dobu ví, jelikož se to nějak sešlo a kolegynka je také ve 4tém měsíci tak si za nás obě musejí najít náhradu 😒

terrorkax
6. pro 2010

@danissa ja ji dostala az ve 12tem tydnu 😉 Neni kam spechat, stejne se tam z toho nic nedozvis 😀 Ale taky jsem po ni hrozne touzila 😅

Jinak zdravim vsechny ostatni 🙂

lucavka
6. pro 2010

@danissa - ahojky, já jsem průkazku dostala asi v 10. týdnu. 😉

lucavka
6. pro 2010

@kami1984 - u mě to bylo v práci docela drsný. Já měl neschopenku už před IVF z centra asistované reprodukce. Takže se mě hned snažili vyhodit. A pak jsem jim jenom řekla že mají smůlu, že už jsem těhotná....

kami1984
6. pro 2010

no ja v 10ti clennem tymu jsem 3tehotna.... no uvidime

lucietka77
6. pro 2010

@kami1984 Tak já z devítičlenného týmu jsem pátá těhotná.. 🙂 Ředitel se divil, co to tam zaměstnáváme 😀. Že je to jako nemoc.. 🙂 a šíří se to 😀 😀. L.

terrorkax
6. pro 2010

vidim, ze se tehotenstvi siri vsude 😀 Ja odchazela jako treti tehotna v rozestupu 14 dnu 😀 A to me ani nechteli uvolnit jit k doktoru..v pondeli jsem v praci rikala, ze v utery potrebuju jit k doktoru, ale ze jsem bohuzel objednana blbe, ze nestihnu zacatek smeny, ale ze tedy prijdu dyl ( v to dobu mi bylo jasne, ze pokud se tehu potvrdi, tak uz se tam vickrat neukazu 😀) Mistrova me skoro servala, ze si mam doktory domlouvat jinak, ze to preci de..tak jsem se jenom pousmala a dalsi den uz se neukazala 😀

kami1984
6. pro 2010

takja se chci do prace uz vratit mezi svatky🙂 predtim jsem byla na 0,5uvazku kvuli skole a materska by byla mizerna...

lucinda85
6. pro 2010

terrorkax: Co si dělala za práci, že sis mohla dovolit ze dne na den se tam už neukázat? 🙂

terrorkax
6. pro 2010

@lucinda85 ve fabrice - tri smeny, stres..plus jsem u dr po sterech spinila, takze nebylo co resit 🙂

kami1984
6. pro 2010

@terrorkax tak to se ti nedivim, ze jsi utikala...

lucietka77
6. pro 2010

@kami1984 Já bych taky ráda aspoň mezi svátky nastoupila...abych pomohla holkám, aby se mohly prostřídat...pracujeme od pondělí do pátku, ale i mezi svátky a i o silvestru máme do 18:00 h. Resp. někdo tam musí být do 18:00h.

kami1984
6. pro 2010

my jsme jen 3 na stridani a tak by kolegyni museli zrusit dovcu a to nechci:(

lucinda85
6. pro 2010

terrorkax : Takže si na nemocenské s tím, že už se do práce do porodu nevrátíš? Já bych chtěla chodit dokud to půjde, ale zase sedim v kanclu v teple a moc se nanadřu akorát občas stres, ale snažím si to ted moc nepřipouštět 😉 páč bych chtěla vydělat ještě nějaké penízky když vidim výši mateřské je mi zle.

lucietka77
6. pro 2010

@kami1984 No přesně..my jsme na střídání 4 a občas vypomáhá ještě jedna holčina, která není v naší sekci, ale je to její dobrá vůle..ona má svojí práce dost... a tak taky nechci holkám komplikovat dovolené...

lucietka77
6. pro 2010

@lucinda85 No ani nemluv... tím, že nejsem v práci, tak taky nic neprodám a nemám žádné provize k platu (základu) a ten je ještě neschopenkou snížený, takže ve finále mám tak o třetinu až polovinu plat nižší.. ☹ a to je sakra poznat..

terrorkax
6. pro 2010

@lucinda85 nene uz se nevratim, budu marodit do nastupu na materskou, pak triletej rodicak a pak dej se vule bozi 😀
Doma me to docela uz stve, ale do tyhle prace se fakt vratit nechci a jinou uz ted tezko sezenu 🙂

lucietka77
6. pro 2010

@terrorkax no to se nedivím třísměnný provoz pro těhule je docela záhul.. Já bych si chtěla ve středu u paní doktorky domluvit delší vycházky... nebo ať mi je dá spoň dohromady.. aspoň 4 hodiny v celku, abych si mohla zajet za tátou ev. nakoupit nějaký dárečky..
Už mě to taky doma štve..

lucinda85
6. pro 2010

a kolik máte vycházky? terrorkax: jj pokud si dělala takovou práci tak je určitě lepší zůstat doma.

lucavka
6. pro 2010

@lucietka77 - já si myslím že by ti je mohla natáhnout 😉 . Já je mám taky pořád 8-20, takže neomezený

Jinak já už se do svý práce taky sotva vrátím... Holku s dítětem si tam nenechaj....

lucietka77
6. pro 2010

@lucinda85 Já mám dopol. 2 hod. a odpol. 2 hodiny.. ☹

lucietka77
6. pro 2010

@lucavka já vím, ty to teda nemáš v práci pozitivní... A kde jsi pracovala?

lucavka
6. pro 2010

@lucietka77 - já pracovala jako účetní ve fabrice u mexičanů.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru