1. trimestr. Bolí vás břicho?

hlavinka
9. lis 2010

Ahoj holky, sice tady tema 1. trimestr bylo, ale rada bych jej ozivila. Takze pokud jste ted cesrtve objevili //, pojdte sem:o)

a hned mam prvni otazku - boli vas bricho? Docela mne to trapi, protoze pri 1. tehu mi nebylo vubec nic (a zjistili jsme to az v 8tt) a tak ted nevim, zda muze bolet bricho (jako na MS, s tim, ze kdyz jsem vic aktivni, vic boli a kdyz odpocivam, je to lepis). Diky!

Vsem drzim palce a sejdeme se v lete 2011 v po 😉 rodnici

melivan
10. lis 2010

Ahojky tak já jsem v 10tt a tyto bolesti mívám také.Dnes jsem navštívala dotora a řekl mi že je to normální hlavně v době kdy mám mít menstruaci.Jinak dokud se to dá vydržet a nejsou to nějaké hodně křečovité bolesti tak je to v pohodě.Odkud jsi?

kufnerkam
10. lis 2010

Ahoj já mám také takové bolesti.Jsem v 11tt a moc se na malé těšíme. Jsem zvědavá jak to celé bude probíhat. Jsem z Plzně, odkud vy?

lucietka77
10. lis 2010

Ahoj holky. Já jsem z Brna. Mě břicho naštěstí nebolelo a ani teď nebolí, ale zato prsa.. to je děs. Měla jsem problém se špiněním, ale třítýdenní neschopenka a Utrogestan mi pomohli. 🙂 A teď od 12. týdne mě začala pálit žáha, ale takovým způsobem, že jsem nemohla ani usnout.. 😒 Dost mě to trápí. No a jak jsem četla, tak máš @melivan pro kluka vybrané jméno i Sebastian .. to já mám také, pokud to bude kluk 🙂 .

kufnerkam
10. lis 2010

Ty prsa jsou fakt děs. Když to bude u nás holčička tak Kristýnka nebo Klárka. Manželův bratr má dvě holčiny, Karolínu a Kamču, tak to musí být rozlišený. Akorát bych nechtěla, aby se kluk jmenoval Karel nebo Kamil nebo nedej bože Kvido. 🙂 . Hlavně když bude zdravé. Jo a prý to musí být kluk, aby pokračoval rod. 🙂

lucietka77
10. lis 2010

@kufnerkam ...všechny děti od "K"? 😅 To je dobrý.. Pokud my budeme mít holčičku, tak to bude Anna Vera .. bude mít dvě jména po našich milovaných babičkách. Ráda bych, aby to byla holčička. Protože moje babička mi umřela před 14 ti dny. A já jsem jí na ARO kde ležela oznámila, že čekám miminko.. ikdyž nemohla mluvit kvůli dýchací trubici, tak bylo vidět, že měla radost a slíbila jsem jí, že pokud to bude holčička, tak bude mít jméno po ní. Bylo vidět, že je dojatá.. a tento slib já dodržím. Už na její počest..strašně moc jsem jí milovala.

hlavinka
autor
11. lis 2010

Melivan: tak gratuluji ke krasnemu 10tt! Uklidnila jsi mne s tema bolestma. Prece jen, kdyz jsem to predtim nezazila, byla jsem trosku nervozni.
Cekas 3. detatko? To klobouk dolu, to uz by na mne bylo moc, netroufla bych si.

No a ja jsem z Prahy.

hlavinka
autor
11. lis 2010

Lucietka: v minulem tehu jsem taky kolem 12 tydne mela utrogestan, taky jsem spinila. Ale vse v pohode! Tak drzim palce.
No a stitna zlaza, to taky nebyl zadny med, s prestavkama mne trapila cele tehu. Nicmene jsem byla rada, ze jsem nezvracela, protoze to uplne nesnasim!

Kufnerkam: taky bychom chteli Kristynku nebo Magdalenku, kdyz kluk tak mozna Ondra nebo Jachym, ale spis si myslime, ze umime jen holcicky, tak nad klucicim zatim nepremyslim. Ale pohlavi si chceme nechat rict, at uz kvuli jmenu, tak kvuli obleceni a taky kvuli dceri Adelce, abychom brisku nejak konkretne rikali.

Vy si nechate rict pohlavi?

Lucietka: to je mi lito s babickou, ale aspon, ze jsi ji udelala takovouhle radost a odchazelo se ji jiste klidne! 🙂 To je moc hezke....

lucietka77
11. lis 2010

@hlavinka Děkuju, taky si myslím a jsem strašně ráda, že jsem jí to alespoň stihla říct.
Pohlaví si také chceme nechat říct. Je to praktické, ale hlavně jsem zvědavá jak kočka.. 😀 .
Na to pálení žáhy jsem si koupila Rennie Fruit na doporučení mé paní doktorky a kupodivu pomáhá. 🙂 . @melivan ... ty máš dvojčátka a holky .. to musí být nádhera.. 🙂

hlavinka
autor
11. lis 2010

Luci: rennie pomahalo, to jo, jenze mne nechutnalo ☹ mohla jsem vycucavat jen ty fialovy, ostatni ovocny mi nechutnaly 😅 tak uvidim, jak ted

lucietka77
11. lis 2010

@hlavinka.. naštěstí mě chutnají všechny 🙂 .

hlavinka
autor
11. lis 2010

tak to mas dobry.o)

Sebastian je taky moc hezky jmeno, najde se jich dost. ale pak je taky dulezity, aby se to hodilo k prijmeni....

lucietka77
11. lis 2010

@hlavinka To je pravda.... no tak snad bude 🙂 Jsem fakt strašně zvědavá, co to bude..ale je pravdou, že je hlavní, aby bylo zdravé...

hlavinka
autor
11. lis 2010

Luci: to samozrejme, to si prejeme kazda, az to uz zni jako klise

kufnerkam
11. lis 2010

@hlavinka Necháme si říct pohlaví, to jsem chtěla už od začátku. Strašně se těším.

kufnerkam
11. lis 2010

@lucietka77 Tvojí babičky je mi líto, dokážu si představit ten smutek. Sebastian je hezké jméno, líbí se mi taky Patrik

kufnerkam
11. lis 2010

@melivan dvojčata 😲 docela náročný a ještě další mimčo 😨 Můj obdiv 🙂

hlavinka
autor
12. lis 2010

Kufnerkam: taky se tesime. minule nam to rekli uz celkem brzy, myslim v nejakem 14 tydnu, tak to budes mit za chvili 😉

lucietka77
12. lis 2010

@kufnerkam viš, co? O Patrikovi jsme taky přemýšleli 🙂. Také se nám líbí, ale můj bratranec má Patrika..tak preferujeme Sebastiana. Já se tak straaašně moc těším.. no a příští týden jdu na NT-Plus vyšetření, tak jsem zvědavá, jestli náááhodou už nebudu vědět... před chvílí mi kolegyně řekla, že jí pohlaví také řekli na NT-Plus vyšetření. @hlavinka.. já vím, už z toho asi blbnu 🙂, a taky mě připadá, že to všem opakuju 😀.

lucietka77
12. lis 2010

Ještě jsem tak holky přemýšlela, že je moc prima, že se nám ti drobci narodí do krásného počasí, co?? 😉

hlavinka
autor
12. lis 2010

Luci: kdyz to srovnam s Adelkou, tak nevim, co je lepsi za obdobi pro novorozene. Nejlepsi je asi jaro, takovy duben.
Jinak zima se taky da, aspon se pak decko vejde bez fusaku jeste do hlubokyho kocaru, coz u letnatek nehrozi:o( Navic v 30 vedrech se jezdit venku neda:o( taky sestinedeli ve vedrech brrrr. v zime se to dalo dobre vse schovat (vytahany bricho) a dite nabalis a hezky spinka. tak uvidime, jake bude pocasi.

kufnerkam
12. lis 2010

@lucietka77 to máš pravdu, já dostanu mimčo jako dárek k narozeninám. Myslím, že červen je dobrý , protože miminko nechytne chřipku nebo nachlazení nebo rýmu.

melivan
14. lis 2010

Ahojte těhulky
tak jsem byla u doktora a super.Mimčo je sice o týden větší než má být ale prý je to v pohodě.Tak snad to bude kluk.Mám dvě holky Vanessku a Melissku tak doufám že budou mít brášku.U holek to moc nešlo zjistit ale prý pohlaví u jednoho se dá zjistit v 15tt tak uvidíme.
Termín mám 5června a u holek jsem ho měla 16.června tak to byla docela náhoda a to mám holky po umělém oplodnění.Po 11letech snažení se to povedlo přirozeně tak jsme z toho pořád v šoku.Vidělo mě cca 20doktorů a všichni říkali že miminko přirozeně neexistuje to by se musel stát zázrak a ten se stal.Tak snad to ve zdraví vydržíme🙂

hlavinka
autor
14. lis 2010

melivan:
tak to je super, ze se to povedlo prirozenou cestou 😉 U nas je to podobny, taky nam rekli, ze s vadou, co mame, je na 99% nemozne otehotnet normalne, ale povedlo se to. A taky po kratke chvili snazeni. Tak koukame jak blazen, co vse priroda umi a ze zazraky se deji 🙂 Mozna to i souvisi s psychikou, clovek vi, ze uz dite ma a ze kdyz dalsi nebude, nic se nestane. a tak to pak proste jde samo.....

melivan
15. lis 2010

hlavinka:
Ahojky no je to super že se to povedlo ale až po 11letech snažení.
Můj doktor mi řekl že jsem asi měla nějakou blokaci v mozku.No ale už je to v pohodě.Jen se ted strachuju jak to ze třema zvládnu ale na druhou stranu si myslím že to nemůže být horší než s holkama na začátku.No uvidíme.
a jak ti je?

hlavinka
autor
15. lis 2010

Melivan: chapu, ze se ted trosku bojis, jak to zvladnes. To by si rikal kazdy. Nicmene si myslim, ze jsi na tom trosku lepe, kdyz mas uz 2 deti vetsi a cekas jedno, nez kdyby to bylo naopak, 1 vetsi a cekala jsi dvojcatka 😉
Tak drzim palce!

jak mi je? musim rict, ze dobre. Zadna nevolnost, hura!:o) jen jsem vic unavena, tak si chodim s Adelkou po obede lehnout. akorat dneska mne bylo nejak divne, asi z hladu a unavy, ale najedla jsem se a dobry 🙂 Jsem nadsena, ze se mi nevolnosti vyhybaji, jak v prnim tehu, tak ted 🙂
A jak Ty? Je ti dobre?

Vubec holky, mely jste nejaky potize? Jo, jen mne trochu trapi zacpa:o( Coz je vopruz, ale asi je to lepsi, nez zvraceni.

melivan
15. lis 2010

hlavinka:
Děkuji ti za povzbuzení.Ano myslím si že je to takhle lepší neř naopak.Vidím to u kamarádky,ta má 6letého syna a narodili se jí dojčátka(jsou stejně staré jako mi jen o 14dní dřív).

Tak to mě opět není nic stejně jako při holkách.Při nich jsem jen trpěla zácpou a ke konci mě swtrašně pálila žáha takže jsem spala skoro v sedě a bez pilulek (rennie)na utišení by se to neobešlo.
Měsíc než jsem rodila jsem ležwela celou dobu v nemocnici na kapačkách protože mi doktor v podolí kde jsem rodila zjistil že mi Melisska vylézá hlavičkou ven tak jsem musela celou dobu ležet.
23.4.2008 mě pustili domů s tím že se už dál neotvírám tak mě doporodu pustili domů,ale omyl 26.4.mě záchranka vezla zpátky s bolestma v podbříšku takže zase na kapačku.V pondělí 28.4.2008 mě měli pustit že mi porod zastavili ale chvilku potom co mi to řekli přišel doktor že mu přišly výsledky krve a že jsou špatné tak musím na sál aby se infekce co mám v krvi nedostala k dětem.Porodila jsem tedy císařem ve 33tt a byly dobré.Každá měla 2kg a dostala jsem v nemocnici kortikoidy na plíce tk neměli ani problém s dýcháním.Byly v inkubátoru jen 3 týdny takže to šlo.

No u tohoto míma mi doktor taky řekl že budu mít císař protože se bojí prasknutí dělohy jako po holkách ale i protože jí mám po 5operacích.

hlavinka
autor
15. lis 2010

Meli: tak to jsi si uzila svoje 😔 Ale hlavne, ze holky byly dobre. Ono se rika, ze holky jsou bojovnice a zotavuji se mnohem lepe. navic 33 tyden je uz pekna doba, to uz jde. I kdyz verim, ze nervy to byly.
Hm, to je bohuzel casty, ze kdyz byl cisar, je u druheho porodu znovu. A kor, kdyz jsi mela jeste nejaky jiny operace. to je mi lito. Tak jen aby se mimco nedralo na svet moc brzy a hezky tam vydrzelo. Ale urcite ano, kdyz je jen jedno a bude mit dost mista 😉

lucietka77
15. lis 2010

Ahoj holky, tak dneska ultrazvuk a máme 6 cm !! 🙂 No a paní doktorka nemohla ani udělat snímek, protože sebou mimčo tak mlelo, že to bylo samá ruka nahoru a pak dolu, kopání nohama, hlava dopředu a pak zase dozadu..prý je jak živý stříbro 🙂. Ale jsem opět na neschopence, protože se opět objevilo špinění, tak pro jistotu... .... @melivan tak to je opravdu zázrak.. také gratuluji k přirozenému početí, snad bude celý průběh tentokrát v pořádku, když už se zadařilo takto přirozeně otěhotnět 🙂 . Pálení žáhy.. neskutečné.. já nemohla taky ani usnout. Taky mám Rennie, ale pomalinku se to zlepšuje.. jím malé porce a snažím se vyhýbat sladkému.. zjistila jsem, že mě pálí hlavně po sladkém... @hlavinka s tou psychikou si myslím, že je to naprostá pravda, co říkáš... jak se na to člověk moc nesoustředí a je uvolněný... je to o něčem jiném.. no a holky se zácpou bojuju taky.. mám sice nějaké glycerinové čípky, ale to bych je musela používat pořád...😀

melivan
15. lis 2010

hlavinka:
taky doufám že tam vydrží dlouho.Jsem na neschopence tak snad jo.Kamarádka porodila už ve 24týdnu,bylo to hrozné malý měl jen 500g ale zachránili ho ale do ted má zdravotní komplikace s plícema a střevama a buh ví ještě s čím.
Už ti Adélka chodí?

melivan
15. lis 2010

@lucietka77-Ahojky těhulko,tak to mi ho máme zatím cca 4cm to nemá cenu.Ale už vypadám jako kdybych byla v pátém měsíci.Do ničeho se už nevejdu a už jsem přibrala 6kg.Musím přestat kouřit tak pořád něco dlabu🙂

Holky nevíte kdy zjistínme pohlaví u jednoho mimča?U holek mi říkali do 28tt že je to páreček a nakonec dvě křivochcalky🙂))))

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru