1. trimestr. Bolí vás břicho?

hlavinka
9. lis 2010

Ahoj holky, sice tady tema 1. trimestr bylo, ale rada bych jej ozivila. Takze pokud jste ted cesrtve objevili //, pojdte sem:o)

a hned mam prvni otazku - boli vas bricho? Docela mne to trapi, protoze pri 1. tehu mi nebylo vubec nic (a zjistili jsme to az v 8tt) a tak ted nevim, zda muze bolet bricho (jako na MS, s tim, ze kdyz jsem vic aktivni, vic boli a kdyz odpocivam, je to lepis). Diky!

Vsem drzim palce a sejdeme se v lete 2011 v po 😉 rodnici

lucietka77
1. pro 2010

@melivan Jak to, že nedělal?? Tak to chápu,že jsi zklamaná...já se taky vždycky moc těším.... tak příště beruško 😉

melivan
1. pro 2010

holky ještě mě tak napadlo,co je to za vyšetření ve 21tt.Prý nějaké vrozené vady ale mě bude 30let až příští rok.Co myslíte?A to tam musím opravdu ve 21tt a ne později,chtěla jsem to protáhnout cca o 14dní kvůli výtahu který nám nepojede ale prý to nejde 😲

melivan
1. pro 2010

No nevím,vždycky mi ho dělal ale dnes mi jen přeměřil o kolik mi vyrostlo břicho a jestli se neotvírám a šlus

melivan
1. pro 2010

@lucietka77 a jak je tobě?Mě nic není jen mám pořád hlad.Chtěla jsem dnes zkusit jestli neuvidí pohlaví,ale snad příště.Jdu tam k němu zase 22.12.

melivan
1. pro 2010

@lucietka77 škoda že si až od Brna

k.ate
1. pro 2010

@anysek85 no, přeci jen se na nás usmálo štěstí 😀 aspoň že tak... 🙂 teď aby tam přežil zkušební dobu a bude aspoň trochu klídek 🙂

@melivan kolem 20tt j velkej ultrazvuk, tam se zkoumá snad uplně všechno 😀 Jinak ultrazvuk během těhotenství hradí pojišťvna jen 3krát, cokoliv udělá doktor navíc je jeho "dobrá vůle" a před pojišťovnou si to musí nějak obhájit 🙂

Jinak koukám, že tady je docela dost Brňaček nebo aspoň okolobrňaček 🙂 Achjo, mě mrzí, že jdu na kontrolu až toho 15. prosince, dva tejdny čekat. Měla jsem plácnout, že nevíme, jestli si prcka chcem nechat a vzali by mě hned, ale mně se nechtělo lhát ☹

lucietka77
1. pro 2010

@melivan Já se cítím docela OK, ale hlad mám taky pořád a na cokoli 😲 . Ale dost mě teď opět trápí to pálení žáhy.. to je nepříjemné. Myslím, že za to může asi mouka, jinak si to nedoklážu vysvětlit... Já taky ještě pohlaví nevím.. taky už se těším na příští kontrolu. Mám ji 8.12. ,tak snad mi to paní doktorka řekne 😒 .

@k.ate Jojo. No já jsem přímo z Brna, bydlím v Židenicích nebo spíš Zábrdovicích.

lucietka77
1. pro 2010

@k.ate A kde bydlíš ty?

k.ate
1. pro 2010

@lucietka77 my bydlíme na rozhraní žabovřesky/krpole/střed 😀

lucietka77
1. pro 2010

@k.ate takže někde kolem Šumavské, Veveří ... ? 🙂 Já jen, že nějak tam jsem pracovala do loňského prosince... 🙂

k.ate
1. pro 2010

@lucietka77 no koukáme na ty vysoký věžáky na Šumavské z okna 😀

lucietka77
1. pro 2010

Já na ně koukala taky .. dělala jsem v bývalé budově PVT naproti tomu velkýmu parkovišti 😀 A bydlela jsem o pár ulic níž u Lužánek na Štefánikově.. bylo to super, protože jsem chodila pěkně do práce i zpět pěšky.. 🙂

k.ate
1. pro 2010

@lucietka77 aha 😀 tak na tu jsem prozměnu koukala, když jsem ještě bydlela s mamkou 😀 ale i odsud je to kousek 🙂

lucietka77
1. pro 2010

Jojo já jsem z Kéniku 🙂. Bydlela jsem tam do loňského srpna celý život... Teda byla jsem na začátku u křižovatky s Kotlářskou..

k.ate
1. pro 2010

@lucietka77 no já jsem do třetí třídy bydlela v masarykově čtvrti, jenže naši se rozvedli, tak jsme se stěhovali do žabin a teď jsme tady, ale v červnu se asi budem muset stěhovat, tak uvidíme, kde nakonec budem bydlet 😀

lucietka77
1. pro 2010

@melivan Meli a Ty jsi přímo z Prahy nebo někde poblíž??

lucietka77
1. pro 2010

@k.ate No, my jsme v takové malinkaté útulné garsonce, takže se taky budeme muset přestěhovat do většího.. 3 se sem už nevejdeme 😀. Neměla bych ani kam dát kočár ani postýlku...

anysek85
1. pro 2010

@lucietka77 Aby to nevyznělo zle - já si většiny lidí, co mají 3 a více dětí, cením, ale sama to tak prostě nechci, netroufám si, atd. Prostě nemám potřebu. Asi nejsem typicky mateřský typ, co v miminku vidí veškerý smysl a jedinou možnou budoucnost. 🙂


@k.ate No, ale zase když budeš mít v 23 "odrozeno", tak pak je ještě dloooouhá doba, aby ještě přišly další pudy... 🙂 😉. Jinak Masarykova čtvrť je nej, tam bych šla bydlet hned, jinak je pro mě Brno hnusný 😅. Pardon všem Brňandám, ale nemůžu si pomoct 😅 🙂.

lucietka77
1. pro 2010

@anysek85 Já taky nejsem taková.. ještě před rokem bych si řekla, že není možný, abych já měla v blízké budoucnosti dítě.. ale když to přišlo, tak se těším... Chtěla bych tak 2 - 3, ale podmínky tu pro život velké rodiny moc nejsou. Takže jestli budeme chtít víc jak dvě děti, tak se asi na čas přestěhujeme někam jinam, tam, kde přítel nebude muset vydělávat jen na sunar a plínky... Taky bysme si chtěli užít života.. ne jen přežít..

k.ate
1. pro 2010

@anysek85 můj manžel je z 5 dětí 😀 a teda tobych já nechtěla... Jsou sice rozvrstvení, manželovi je 24 a je nejstarší a nejmladšímu je 8, ale i tak... Prostě dvě, pokud na tom budem hooodně dobře, tak tři, ale to asi jen v případě, že bychom odešli někam na vesnici a měli vlastní barák, jinak ne... Masarykova čtvrť je super, ale kde vzít na nějakej dům nebo byt tam a nekrást? 😀 😀 😀 V dnešní době to je tam docela drahý všechno... ☹
No a manžel taky není Brňák, je z vysočiny (v podstatě 🙂 ) a na Brno nadává v jednom kuse 😀 I když už bere i to, jaký má klady, ale trvalo to 😀 Byla to pro něj velká změna, z domku se zahradou do "králíkárny"

@lucietka77 my jsme do malýho cca 5 měsíců bydleli na kolejích 😀 Měli tam pokoje vyhrazený pro takový "případy", jako jsme my 🙂 ale když se nám naskytl tenhle byt, neváhali jsme, přece jen tu má malej víc prostoru, ale zase občas brečím po té jedné místnosti s předsíní, koupelnou a záchodem, když ho tady odlovuju po celým bytě 😀

lucietka77
1. pro 2010

@k.ate no, to věím 🙂 v jedné místnosti je přehled o všem, co?? 😀 S miláčkem se smějeme tomu, že jsme vždy tak 2 metry od sebe 😀 😀

k.ate
1. pro 2010

@anysek85 a náhodou, druhýho prcka budem mít asi až mi bude 24 😀 Podle ms mám termín 2. července a narozky 28. června 😀

lucietka77
1. pro 2010

@k.ate nebo se Ti narodí k narozeninám 😉

lucietka77
1. pro 2010

Holky, tak přítel mi sehnal kočárek, zánovní 3 kombinaci za 2 tisíce.. Retrus. 🙂 Skoro nový. Tak jsem na něho zvědavá.. ale doma ho nechci vidět.. přecejen jsem pověrčivá.... ale snaží se .. miláček můj 🙂

k.ate
1. pro 2010

@lucietka77 No myslim, že ne, protože podle mě ten termín bude posunutej spíš na srpen, ale kdo ví 😀

My kočár už máme po malým, ted stojí jako sporták už cca pul roku v kočárkárně, tak pak jen zas prohodíme sporťák za hlubokou korbu a bude... 😀 Ještě že jsme ho neprodali, jak manžel chtěl 😀

lucavka
1. pro 2010

Ahoj holky. Koukám že tady rozebíráte počty prcků a bydlení 😉 . Já až se mi narodí tenhle mrňous, zkusím začít dělat účto na živnosťák. Kdyby to šlo dobře, nevadilo by mi mít i tři děti... Ale záleží jak na tom budeme. Jestli ještě půjdeme na IVF nevadilo by mi, kdyby se povedli dvojčátka... To by sme už ale samozřejmně spíš koukali přesídlit na vesnici do baráčku. Bydlíme v severních čechách.

lucietka77
1. pro 2010

@lucavka no, přesně.. já bych taky chtěla 3 jen kdybychom na tom byli dobře.. ale jsem spíš skeptická. No, přítel byl 3 roky ve Skotsku a kdyby bylo nejhůr, tak bychom šli asi na chvíli tam.. kvůli penězům. Chceme taky domeček nakde v klidu na venkově a to, co máme nám stačit rozhodně nebude.. ☹ Ikdyž se mi odsud moc nechce, ale chvíli bych to snad vydržela.. a nechci, aby tam jel sám .. ikdyž to by také šlo, ale stýskalo by se mi a taky už kvůli prckovi .. chci aby si tvořili zdravý vztah otce a dítěte... a to nehledě na to, že bych měla strach, že bychom se odcizili...

lucietka77
1. pro 2010

@k.ate tak uvidíš... já mám termín 28.5. a můj táta má narozky 24.5 a moje máma měla narozky 2.6. - tak jsem zvědavá, jestli se netrefíme někomu do narozenin 😀

lucavka
1. pro 2010

Tak tak. My asi jednou půjdeme bydlet do domečku po mojí babičce a dědovi. Tam by to bylo pro prcky super. Dva dvory, zahrada, pole, spousta místa. A zase to není daleko od města. Jen musím pořádně zvládnout živnost aby byly penízky. Ono už jenom to umělý oplodnění nás vyšlo na 50 000 a to je jen začátek....

ssassi
1. pro 2010

člověk tu chvilku není a nestíhá dočítat!
jojo, v židenicích je krásně, mám tam obě babičky. já bydlím u lužánek :o)
počty dětí? tyjo přítel by chtěl tři. no nevím. když bude domů nosit hodně peněz, proč ne :o) je mi teprve 26, tak by se to zvládnout i dalo. ale jak už tu někdo psal, když chci nechat děti vystudovat a nějak jim ten život trošku předchystat (nějaké stavebko aspoň) a nevykopnout je s holým zadkem, tak jsou asi ty dvě zvládnutelný počet. navíc je to počet praktický. řada věcí se vyrábí pro 4, takže rodiče a dvě děti - myslím že tak akorát. no, já mám poslední dobou takový děsně zvláštní pocit, že ty fazolky mám v břiše dvě! zítra jdu konečně k doktorce, doufám, že trpajzlíka poprvé uvidím a že dostanu fotečku!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru