1. trimestr. Bolí vás břicho?

hlavinka
9. lis 2010

Ahoj holky, sice tady tema 1. trimestr bylo, ale rada bych jej ozivila. Takze pokud jste ted cesrtve objevili //, pojdte sem:o)

a hned mam prvni otazku - boli vas bricho? Docela mne to trapi, protoze pri 1. tehu mi nebylo vubec nic (a zjistili jsme to az v 8tt) a tak ted nevim, zda muze bolet bricho (jako na MS, s tim, ze kdyz jsem vic aktivni, vic boli a kdyz odpocivam, je to lepis). Diky!

Vsem drzim palce a sejdeme se v lete 2011 v po 😉 rodnici

lucinda85
23. pro 2010

tak zítra Vánoce 🙂 Jelikož jsem dnes poslední den v práci a přijdu až příští rok a doma se na net nedostanu tak všem již dnes přeji klidné a krásné prožití vánočních i novoročních oslav. Hlavně hodně klidu a pohody at to všechno v příštím roce zvládnem na jedničku 😉

lucietka77
23. pro 2010

Ahoj holky 🙂 tak jsem byla u paní doktorky..... a na 70% to bude holčička 🙂 😵 Absolutní jistotu budu mít až v 21. týdnu na velkém UTZ. Jojo, když si mrně klidně sedí v tureckém sedu, to se to špatně hledá 😀 . Taky na mě mávalo ručičkou, bylo to úžasný.. byly vidět prstíčky i palec a ten prý bývá vidět málokdy. No mazec.. 😵

lucinda85
23. pro 2010

lucietka77:jé tak to gratuluji to ti paní doktorka taky dala krásný dárek 🙂 A co si víc chtěla holčičku nebo kluka?

lucietka77
23. pro 2010

@lucinda85 Právěže chceme spíš holčičku.. už kvůli babičce, která mi na podzim umřela, stačila jsem jí to říct, že jsem v očekávání a že pokud to bude holčička, tak bude mít jméno po ní ... respektive po obou našich babičkách... Anna Vera
😵

lucinda85
23. pro 2010

lucietka77:No tak to je od tebe hezký 🙂 já jsem zvědavá jak to u nás dopadne já mám kluka jasnýho jen s holčičím jménem máme trošku promlém se domluvit 😒

lucietka77
23. pro 2010

@lucinda85 To já bych měla pro holčičku plno návrhů... pro kluka to pro mě bylo horší... Kdybych nedala, to co máme vymyšleného, taky by to byla: Rozárka, Dorotka, Šárka, Amálka, Mia, Iva, Karolína, Alžběta,..... 😵

lucinda85
23. pro 2010

lucietka77 : Dík za inspirace ve jméně Karolína si se shodla s manželem 🙂 já bych moc chtěla Emu, ale ta se mu nelíbí on by chtěl Veroniku...tak doufám, že to bude kluk na tom jsme se shodli jinak nevim kdo nás rozsekne 😀

lucietka77
23. pro 2010

@lucinda85 U kluka to bylo těžší... nemohli jsme se shodnout. Nakonec zvítězil Sebastian.

lucietka77
23. pro 2010

@lucinda85 No ale Ema je taky moc krásné jméno 🙂

lucietka77
23. pro 2010

Ahoj holky, raději dopředu všem přeji nádherně prožité vánoční svátky, jelikož se asi zřemě během Vánoc nedostanu k PC. Užijte si to, žádný stres! Jen klid a pohodu, ano?? 😵

ssassi
23. pro 2010

@lucietka77 je to "jen" těhotenstvím.... ☹

ssassi
23. pro 2010

i já vám, holky, přeju krásné vánoce. příští rok nás bude pod stromečkem o jednoho víc!!! uplně mazec :o) tak ať nikomu nezaskočí kost a ať se vám splní všechna vaše přání! 😎

vonkacka
23. pro 2010

@lucietka77 jé to je krásné,že už "asi" víš co budete mít.Já jdu na UZ v pondělí,tak chci aby to dr. dobře prozkoumal a třeba už by něco viděl. Já nutně potřebuji vědět s kým se to vlastně bavím 🙂

@ssassi vůbec ti to nezávidím,já zvracím každé ráno od 7tt a minulý týden jsem byla také dva dny v nemocnici na kapačkách,
protože jsem zvracela krev.Zjistili,že mám natržený jícen.Teď beru prášky na zklidnění ráno a večer. 4dny se mi podařilo nezvracet a tak jsem si ty prášky vysadila,no a dnes jsem opět zvracela a zase s krví 😢 takže prášky budu raději dlabat dál

kami1984
23. pro 2010

Ahoj holky..
byli jsme nakupovat, uklizela jsem, jeste musim dopoledne do obchodu a pak pouklizet a uvarit hrachovku, mou prvni, tak to snad nebude kyt....byli jsme v Makru pro lososa, nadherne maso, barva🙂, proste parada, mame ho 820g🙂 pak jeste nejake drobnosti na vanoce a ted uz mame udelany salatek, pujdu uklidit detsky pokoj a obyvak a uz se muzeme tesit na Jeziska🙂

me vcera taky brali krev, to zase bylo najit zilu🙂ale nakonec se povedlo a krev rozdelena do 5ampuli🙂na UTZ jdu 7.1., kde i reknou i tu krev.
Ja jsem poverciva, ale na miminko zacneme nakupovat az na zacatku 8.mesice, penizky budeme odkladat, ale bojim se. Kamaradka, ma 2mesicni holcicku mi slibila vecicky, maji vesmes oranzovou, zlutou a zelenou🙂babicka mi naplete a neco mam jeste po me a brachovi🙂

Luci, blahopreji k holcicce a je pekne, ze jmena maji symboliku🙂 my chceme taky 2jmena, ale to druhe bych chtela jen jako inicial, ale nevim, zda mi to na matrice povoli...
vsem holkym, co neni dobre, preji, at vam nevolnosti brzy povoli, me uz nastesti odeznely, nebo spise je mi zle, ale nezvracim...

kami1984
25. pro 2010

Krasne Vanoce holky, preji splneni vsech pranicek,. hodne lasky, zdravi a celkove pohody...

lucietka77
26. pro 2010

@vonkacka i já jsem strašně zvědavá, jen doufám, že se to v tom lednu potvrdí 🙂 Já už si začala povídat.. Je to prča 😀

ssassi
27. pro 2010

@vonkacka ahojky. a co to je za prášky? zeptám se na ně doktorky - jestli se po nich nezvrací, tak je chci 😎 a celý pytel!!! 😀

terrorkax
27. pro 2010

@lucietka77 gratuluji k holcicce 🙂

Holky jaky ste meli vanoce? My dostali spoutu veci na mimco, fotky mam v albicku 🙂 Tak ted uz jenom to miminko 😀

lucietka77
27. pro 2010

@terrorkax Ahoj... my romanticky.. jen my dva a malá prďa v bříšku 🙂 Bylo to krásné a kouzelné a krátké ... bohužel... 😢 byla jsem asi strašně moc hodná 🙂) Dostala jsem od miláčka foťák Nikon, abychom mohli fotit mimino, pak tiskárnu, abych si ty fotky mohla tisknout a album, abych si je mohla zakládat 🙂. Od ségry a šváry jsme dostali super tyčový mixer Braun , takový ten multifunkční ... na kašičky a tak 😀 a taky super bodíčko a prčovní maličký kalhoty pro miminko 😀.No krásný.. 😵

vonkacka
27. pro 2010

@ssassi asi fakt fungují,protože když si je beru ráno a večer,tak fakt nezvracím.Teď jsem je už po druhé vysadila a zase jsem začala zvracet.Stačilo si vzít jeden a zase nezvracím. Je to Helicid 20mg a beru jeden ráno a jeden večer. Doporučili mi ho brát 20min před jídlem,ale já si včas nevzpomenu a beru ho klidně i po jídle a funguje.

@lucietka77 to jsou krásné dárečky pro tebe i pro miminko.Ježíšek to super vymyslel 🙂

Dnes jsem byla na kontrole a byl se mnou manžílek.Konečně viděl miminko na UZ a byl z toho nadšený. Nemohl pochopit jak je tam zkroucený a že mu tam musí být hrozně těsno 🙂 Doktor se smál,že teď to ještě jde,ale až bude větší,tak je to teprv natěsno 🙂 Byl to fajn zážitek.
Bohužel se nadalo určit co to bude.Musím vydržet do 20tt kdy jdu do Podolí na velký UZ a budou zkoumat možné srdeční dysfunkce.Tak tam nám snad už poví co to bude.

lucietka77
27. pro 2010

@vonkacka jé, tak na to se taky těším.. my jdeme v 21. týdnu (tj. 11.1.2011) na velký UZ, takže jsem taky moc zvědavá 🙂. Oznámila jsem miláčkovi, ať si to zařídí v práci..už se taky moc těší. Věřím, že ho to taky dostane.. 😉
Ježíšek byl opravdu důvtipný.. moc dobře to vymyslel..samé praktické věcičky, co se budou hodit 🙂.

vonkacka
28. pro 2010

Dnes jsem se byla jen tak mrknout na kočárky a zjistila jsem,že budeme asi dítě nosit v batohu 🙂 buď jsou hrozně drahé a nebo uplně nevyhovující. Líbil se mi X-Lander,ale zjistila jsem,že má strašně malou hlubokou korbu. Jen 73cm na délku a moje kamarádka má dítě narozené letos v červnu a teď má Tomášek 76cm nahý a s fusakem ani nemluvím. My rodíme také v červnu a kočárky s korbou 80cm nedělaj. To znamená si rovnou koupit sporťák a né trojkombinaci,kterou jsem původně chtěla. Akorát se mi ty sporťáky moc nelíbí,přijdou mi strašně humpolácký. vy už máte něco vybraného ? Vím,že je času dost,ale ráda řeším věci v předstihu.

lucietka77
28. pro 2010

@vonkacka vůbec netuším... já budu asi nosit v šátku jako indiáni 🙂

lucietka77
28. pro 2010

@vonkacka taky bych užuž nakupovala oblečky a všechno možný, ale jsme trochu pověrčiví a miláček mi to zkrátka zakázal 🙂

lucietka77
29. pro 2010
matsek
29. pro 2010

Ahoj holky,můžete mi rposím poradut,popřípadě mě uklidnit?Jsem těhotná poprvé,jsem na začátku na utz už bylo mimi vidět. Jde mi o to mám to nějak otočené,nejvíc špatně mi je večer a také mě večer dost pobolívá v podbřišku a ráno zase dobý. Měla jste to také tak některá?Jsem z toho dost vyděšená

ssassi
29. pro 2010

@matsek mně je blbě ráno, večer, furt... podbřišek mě taky pobolíval, teď už je to dobrý. prý je to díky změnám na děloze - prokrvuje se, mění se. to přejde. ničeho se neboj, určitě je vše v pořádku! papej vitamíny pro těhule a odpočívej! 😎 😎

matsek
29. pro 2010

No mě tam spíš píchá,nevím jestli to může být tím že člověk přijde večer z práce domu a rozjede se nevolnost a píchání v podbřišku.

ssassi
29. pro 2010

@matsek to píchání může být z únavy. já musela mít v práci rozeplé kalhoty, jak to bolelo. a takové píchnutí vždycky když jsem vstala nebo tak... a šíííleně mě bolely prsa!

matsek
29. pro 2010

Díky, no já doufám že to časem přejde,mám vždy strach když to přijde,tak jsem ráda že s tím má taky někdo zkušenost a že je to normální.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru