1. trimestr. Bolí vás břicho?

hlavinka
9. lis 2010

Ahoj holky, sice tady tema 1. trimestr bylo, ale rada bych jej ozivila. Takze pokud jste ted cesrtve objevili //, pojdte sem:o)

a hned mam prvni otazku - boli vas bricho? Docela mne to trapi, protoze pri 1. tehu mi nebylo vubec nic (a zjistili jsme to az v 8tt) a tak ted nevim, zda muze bolet bricho (jako na MS, s tim, ze kdyz jsem vic aktivni, vic boli a kdyz odpocivam, je to lepis). Diky!

Vsem drzim palce a sejdeme se v lete 2011 v po 😉 rodnici

vonkacka
30. pro 2010

@lucietka77 jé to je pěkné,to znamená,že bych měla mít holčičku.Tak jsem zvědavá,jestli to vyjde. Nevěřím moc na tyhle věci

lucietka77
30. pro 2010

@vonkacka já jsem taky zvědavá 😉, taky mi vychází holčička 😵 . Ale Číňani jsou přesvědčeni, že to funguje na 90%. Tak uvidíme. Chtěla bych, aby to klaplo.

vonkacka
30. pro 2010

@lucietka77 no abych se přiznala,tak by se mi to asi taky líbilo a možná tak lehce cítím,že by to ta Maruška mohla být 😅

vonkacka
30. pro 2010

@lucietka77 nevšimla jsi se,jestli je zde zavedeno téma II.trimestr ? Myslím,že už tu nemáme co dělat 😕

lucietka77
30. pro 2010

@vonkacka no, nevím... tak ho zavedeme, ne?? 🙂
Ale to by určitě někdo něco napsal.... Tak já ho zavedu 🙂

lucietka77
30. pro 2010

@vonkacka tak a je to založené... je to v sekci Těhotenství... a název je: " 2. trimestr - zima 2010/2011" 😵

ssassi
3. led 2011

ahojky, zbyl tu někdo? nebo se všechny přestěhovaly do 2. trimestru? :o)) já dnes byla v poradně, dostala jsem průkazku pro těhotné. mimino je 4,5 cm velké, ale už na mě mávalo nohama rukama, no sranda :o)
jak se všechny máte v novém roce? já pořád zvracím, tudíš stále na neschopence 😒

kami1984
3. led 2011

@ssassi teda, ty mas uz velke mimi, ja se tesim, az toho naseho drobecka taky uvidim🙂
a pristi tyden se stehuji za holkami🙂 ja jsem stale taky doma, ale nezvracim, jen se nafukuji jako ropucha🙂

ssassi
3. led 2011

@kami1984 to musí být taky skvělý :o) ale aspoň, když víme, že to k něčemu směřuje.... no koukám, že jsi 13.tt, to už by ses myslím mohla stěhovat hned :o)

kami1984
3. led 2011

nejak to blbne, jsem 12+2tt

vonkacka
4. led 2011

@kami1984 neblbne 😀 jsi v průběhu 13tt a to znamená že jsi ve 13tt 😉

vonkacka
4. led 2011

@ssassi gratuluji k průkazce 😉 už jsi oficielně těhu 🙂 a zvracíš pořád tak často,nebo už méně ? holka vůbec ti to nezávidím,já zvracím jen ráno a stačí mi to

kami1984
4. led 2011

no, ale podle dr 12+3, tady mam o tyden vice...

ssassi
5. led 2011

@vonkacka no kolem silvestra jsem byla asi tři dny schopná něco sníst a vypít. no ale od pondělí zvracím ve dne i v noci, takže stav opět katastrofální, dole už 14 kilo, jsem fakt vyčerpaná a už mě to opravdu nebaví.... ale už jsem na začátku 12.týdne, tak snad zlepšení na obzoru!!!!

kami1984
5. led 2011

ahoj holky, jsem nastvana, Pavlik dostal na pat od 11,30 volno, kvuli tomu utz a sef mu to zusil, ze ho takove veci nezajimaji...ach jo, ten utz je hlavne pro nej, ja se sice pokazde na mimiska desne tesim, ale vim, ze ho uvidim jeste tolikrat a tak to melo byt hlavne pro Pavlika a taky, at vime, ze je mimi v poradku. Ted uvazuji, zda vubec davat prachy na 4D utz, co kdyz to dopadne zase tak??? proste jsem myslela, ze konecne uz to prestane byt takove vlazne, mu to porad nedoslo a kdyby videl, jak tam sebou mava, zase je to jine, nez kdyz mu prinesu cernobilou fotku..ach jo, jsem tak zklamana:(navic mozna zustanem u jednoho ditete a je to take na dve veci 😢 😢 😢

k.ate
5. led 2011

@kami1984 a nedá se ten ultrazvuk domluvit na dobu, kdy se to hodí vám? My jsme takhle řešili NT screening, manžel volal do Prenatalu, ženská se na to moc netvářila (dělá po - čt do 16 30 a v pátek do 14 hodin), ale nakonec říkala, že pokud teda dopoledne ne, tak v pátek v odpoledne (mají totiž na stránkách napsaný, že výsledek je ještě ten den s vyjímkou pátku, to se musí čekat do pondělka 🙂 )... Manžel říkal, že když už budem platit za nadstandart, tak by se měli přizpůsobit taky oni a domluvil to takhle... 🙂 Je teď ve zkušebce, tak nechce řešit to, jestli by ho pustili nebo ne, aby si tam neudělal blbý jméno... Takže ten 4D bych zkusila pak domluvit takhle... 🙂

lucietka77
5. led 2011

@kami1984 Kami, tak to je šéf teda pěkněj blb a asi i bezdětnej ne??? Někteří chlapi jsou teda fakt takoví křupani, že to svět neviděl!! Přesně jak říka @k.ate taky bych se snažula to domluvit na odpoledne, nejhorší je totiž srážka s blbcem a pokud by to mělo ohrozit zaměstnání tvého partnera, tak je to to poslední, co byste si mohli přát.

lucifer84
6. led 2011

Ahoj holky, po dlouhe dobe se hlasim....Ve stredu jsem byla na NT+, strasne jsem se bala, dokonce se mi o tom i dve noci zdalo! Vse dopadlo na jednicku! Mimco nechtelo moc spolupracovat, musela jsem chodit po chodbe, aby se trochu pretocilo 😀 ale potom jsme s manzelem vse krasne videli! Prvni tip dr. byl kluk, ale pry s velkou rezervou, tak jsme zvedavi. Manzel si preje moc holcicku a je presvedcen o tom, ze vi, co delal 😀 takze dr. nebral vubec vazne!!!!! Pristi tyden zacinam uz 14.tt, tak se presunu za holkama do nove diskuze 😉 mejte se tu a za chvili se vsechny sejdem v 2. trimestru 😉

kami1984
7. led 2011

ahoj holky
byla jsem dneska na tom UTZ...byla jsem posledni, mam vysledky krve v prukajde, jsem lehci o 880Kc(700utz+180Kc za 2fotky 3d) a mam od minula o 1,5kilo min a tlak 145, s tim pry budem muset neco delat..dr. o nemocenske zruseni nechtel slyset , dr.jel jak blazen, nebyt tak studovana diky vam a obrazkum z kone, nechytla jsem se..takhle kroutil hlavou, kdyz jsem vedela, kde ma mimi hlavu a tak a hlasila mu, jee, vidim obe ruce..pri vyberu fotky se me zeptal, zda jsem uz utz videla, ze se opravdu podivuje, jake mam oko...
mela jsem malo plny mechyr, tak docela tlacit..prcek byl nejdriv v klidu, ale pak zacal vyvadet a maval s sebou..
mame 6,5cm, porod 16.7.2011 a z 60% to je holka))
ukazal mi celist, oci, nosik, poslouchala jsem srdce, to byl hukot, ukapala mi slza a mame tep 163..koncetiny mame v poradku a prijde mi, ze je podobne Pavlovi, alespon nosik... jen me vydesila dira na hlavicce, ale jsou ty pry jeste nesrostle lebecni kosti a hlavne riziko je 1: 25 532 takze skvele..byl to uzasny zazitek..ja chci zase
Bylo mi lito, ze tam Pavlik nebyl, ale alespon mame fotky, jedna visi na lednicce, druhou mam v tehu prukajde..uz jsem se s nim domlouvala, ze na velky UTZ v 20.tdnu pujde se mnou...

ja se uz pomalu premistuji za holkama, tak papa tam🙂

jajino
9. bře 2013

já mám takový divný křeče..nevím jestli je to ok..jsem v 6t.jsou v oblasti pod břichem..máte někdo skušenost?? 🙂

rnika
11. bře 2013

@jajino mě břicho bolí prakticky celou dobu ....... takové divné tlaky- občas křeče - ale ne žádný extrém ..... doktor říkal, že je to tím jak se roztahuje děloha..... ale pro klid duše se na to u tvého doktora na kontrole raději zeptej 😉

jajino
11. bře 2013

@rnika děkuji..v noci jsem začala slabě krvácet..tak sme leteli na pohotovost..prej je to normální a křeče mám z tohože krvácím..tad je to zatím lepší..mám mít klidový režim..k doktorce půjdu 18.3.jestli to krvácení přestane..jestli se zasílí mám jít hned..jsem z toho tak trochu na prášky..a zatím mi ani nkdo neřekl jestli se tehotenství vyvíjí tak jak má pořád sliším ,že neodpovídá cyklu..už fakt nevím co mám dělat ☹

rnika
11. bře 2013

@jajino Hlavně se zbytečně nenervuj a nestresuj - tím ničemu nepomůžeš........... a lež ....... pokud bys krvácela víc určitě doktorovi a hlavně se nenech odbýt ( já s tím bohužel - nebo spíš bohudík...zkušenost nemám ) Ale jestli tě to malinko uklidní tak kamarádka taky takhle z kraje krvácela - měla taky klidový režim - byla doma a musela poctivě ležet.......Teď už bude začínat 20tt a zatím má vše v pořádku 😉

jajino
11. bře 2013

@rnika jo jodnes je to v celku ok..špiním málo jenom když jdu na WC tak je to víc..uvidím do rána a když to nepřestane letím k doktorce... 😉

rnika
12. bře 2013

@jajino Tak jak? Snad lepší...... 😉

jajino
12. bře 2013

ahojky..jo je mi líp konečně jsem si dnes našla novou lékařku tak snad bude lepší jak ta moje ex...má dobrý doporučení.. 🙂

rnika
13. bře 2013

@jajino Tak snad to bude jen lepší .... 😉 Budu na tebe myslet ...

jajino
13. bře 2013

@rnika děkuji jsi mooc hodná...dnes mi žačali těhu nevolnosti..tak zas něco novýho 🙂 ,ty se cítiš jak??

rnika
13. bře 2013

😀 No nevím jestli bych z tohohle byla zrovna nadšená 🙂 mě je taky zle ... až teď asi týden ... ale teda pořádně - nezvracím, ale celý den mi je špatně ... a nesnesu maso.... ☹ vůbec.... jen zelninu - ovoce - sem tam těstoviny ... takže "radost" 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru