1. trimestr. Bolí vás břicho?

hlavinka
9. lis 2010

Ahoj holky, sice tady tema 1. trimestr bylo, ale rada bych jej ozivila. Takze pokud jste ted cesrtve objevili //, pojdte sem:o)

a hned mam prvni otazku - boli vas bricho? Docela mne to trapi, protoze pri 1. tehu mi nebylo vubec nic (a zjistili jsme to az v 8tt) a tak ted nevim, zda muze bolet bricho (jako na MS, s tim, ze kdyz jsem vic aktivni, vic boli a kdyz odpocivam, je to lepis). Diky!

Vsem drzim palce a sejdeme se v lete 2011 v po 😉 rodnici

vonkacka
17. lis 2010

jj já to říkám taky 😀 nejraději bych si ultrazvuk pořídila domu a furt bych na něj koukala 🙂

lucavka
17. lis 2010

@vonkacka - tak tak 😀 . No oproti ostatním jsem na tom ještě dost dobře. Poprvé sme to plánovali před třemi lety, pak před dvěma. Jenže to vždycky krachlo kvůli zaměstnání, financím, stěhování. Před rokem jsem zavolala do Gennetu jako že už opravdu jo - a tyhle vánoce jestli dopadne dobře screening už konečně nebudou smutný prázdnýma myšlenkama na mimi 😉

vonkacka
17. lis 2010

tak tomu rozumím,vánoce bez dětí jsou takové neúplné. Poslední dva roky trávíme vánoce se synovcem (nyní 5let) a díky němu si je užívám. Letos budeme mít mimíska ještě v bříšku,ale už vlastně budeme tři 🙂

vonkacka
17. lis 2010

neboj,screening dopadne dobře,budou z nás maminky,musíme se přestat bát a víc tomu drobečkovi věřit,udrží se neboj

lucavka
17. lis 2010

@vonkacka - věřím věřím. Ale stejně se bojím. Ale to asi jako každá máma a už to nikdy nepřestane 😅 . My máme spoustu neteří a dva synovce, ale všichni jsou docela daleko. Jeden dokonce bydlí v Itálii...

vonkacka
17. lis 2010

já vím,napsala jsem to hezky 😉 a taky mu věřím,ale stejně tak se bojím 😅
Hele a zdá se ti o něm? o miminkovi? já mám docela živé sny,jak se s ním mazlím a jak se o něj starám a tak.. asi jsem blázen

lucavka
17. lis 2010

@vonkacka - já je měla dřív. Teď sem to nějak předala mamce a babičce 😀 . Jenom se mi zdají sny, kde už sem byla ve vyšším stupni těhu. 🙂

vonkacka
17. lis 2010

jdu si odpočinout od tohoto zařízení a na chvilku se natáhnu. Děkuji za společnost 🙂 mrknu sem zítra ,tak zatím

melivan
18. lis 2010

ahojky
tak koukám že tady máme nové maminy.To je super!!
Taky jse po IVF a mám po tom dvojčátka tak vím co to je ten strach o ně.Ale ted jsem těhotná přirozeně.
Jinak s tím kouřením je to pravda že by jsme měli přestat tak rok před otěhotněním ted už je to nebezpečné i pro to miminko.
Tak holky já jsem s Gestem spokojená nebyla chtěli mě posílat na další(6tou) operaci a to jsem tedy odmítla.Nakonec jsem Ivf podstoupila v podolí a super.Jo vyšlo to na podruhé ale super pocit.Doufám že vám to vyjde!!!!!

lucietka77
18. lis 2010

Tak taky koukám, že tu máme nové přírůstky. Vítám Vás těhulky 🙂

lucietka77
18. lis 2010

@melivan .... no jo, když my jsme vůbec mimčo neplánovali, zkrátka to bylo pro nás překvápko... a moc milé 🙂

lucietka77
18. lis 2010

@hlavinka Jojo, napadlo mě, že je to přirozená vláknina, co mi prožene trubky 😀 Zkusím to. 😉

vampirice
18. lis 2010

Ahoj, koukala jsem kde si píšou holky, které jsou těhu jen chviličku, tak pokud neva přidám se.
U nás to zatím krom manžela nikdo neví a pomalu mi přijde, že to musím někomu říct 🙂
jinak co jste tady probírali, taky mám bolesti a měla jsem je i u Petříka. Byla jsem po potratu, tak jsem se bála že potrácím znovu a doktorka měubezpečila, že vše je OK a bolesti jsou způsobené roztahováním dělohy.
A co se týče pohlaví tak ve 20tt mi to paní doktorky řekla na 99% a v 23tt jsme byli na 3D a tam to bylo super vidět.

Takže zdravím a přeji krásné těhu Barča

melivan
18. lis 2010

@vampirice Ahojky vítám tě!!!
Určitě se k nám přidej,otázek a dotazů není nikdy dost

lucavka
18. lis 2010

@vampirice - přesně, pokec se vždycky hodí. U nás všichni nějak věděli že jdem na IVF. Všichni se pořád ptali co a jak plánujem a do očí sme jim nějak hlát nedokázali. Říkám to proto, že bych asi byla radši, kdyby to nikdo do screeningu nevěděl. Pořád se bojím aby sme to tím nezakřikli 😉 . Jak si sama řekla, je to chviličku...

lucietka77
18. lis 2010

@vampirice také zdravím 🙂 Víc hlav víc ví 😉

vonkacka
18. lis 2010

Ahoj děvčátka,tak jsem doma z práce a jdu hned k netu 🙂 Nemůžu se dočkat zítřka,ve 14hod jdu na ultrazvuk a bude mi vystavena průkazka,už budu jako ofiko těhotná 😅 snad bude vše v pořádku. My si také necháme zjistit pohlaví,ale manželovi rodiče to nechtějí pochopit.Říkají že nechápou,jak se někdo dobrovolně může nechat připravit o takové překvapení. Já bych to holky asi nedokázala vydržet. Co vy?

melivan
18. lis 2010

@vonkacka Ahojky tak to držím pěstičky na zítra.Jsem taky vždycky na nervy když mám jít na UZ.To mi si pohlaví říct necháme.Udělali jsme to i při holkách tak proč ne ted.Nechápu jak by to mohl někdo vydržet do porodu.

vonkacka
18. lis 2010

@melivan Děkuji 🙂 Já si pohlaví také nechám říci a rodičům to snad vydržím neprozradit 🙂 já snad dnes ani neusnu a to jdu zítra až ve dvě hodiny,to budu v práci jak duch a na nic se nebudu soustředit

vonkacka
18. lis 2010

Holky a už si mažete břicho ? Nebo myslíte,že je ještě brzy. Já nevím jestli tak rychle tloustnu nebo zda už náhodou nemám bříško.Možná si ho jen tak moc přeju,že si to namlouvám 😀

melivan
18. lis 2010

@vonkacka to ještě chodíš do práce?To se máš já už nemůžu.Doktor naléhal at jsem doma.Má strach po tom porodu s dvojčatama kdy mi praskla děloha.Co děláš?Myslím za práci

vonkacka
18. lis 2010

@melivan Máme s manželem obchod a mám tam ještě dva lidi,takže si tu práci upravuji tak,aby mi to neublížilo. Spíš sedím za počítačem,nebo komunikuji se zákazníky,nepředřu se 😀 mám teď dokonce tak dobrou náladu,že si ani nepřipouštím stres. Já bych se doma zbláznila a hlavně bych asi praskla přežráním 😀

vonkacka
18. lis 2010

@vonkacka Dvojčátk ati závidím,byl to vždy můj sen,ale je fakt,že si neumím představit,jak se to dá zvládat. Mám teď kamarádku na mateřské 4měsíce a ona si furt stěžuje na to jak nestíhá a jak je to starání se o dítě strašně náročné. Hrozně mě děsí,ale na druhou stranu jsem viděla u ségry,že se to dá zvládat i s úsměvem. Jsem fakt zvědavá na to,jaké to bude a jak to budu zvládat.Pokud to dopadne 😅

melivan
18. lis 2010

@vonkacka tak to jo to je jiná.No nic no,zítra držím palečky budu na tebe myslet.Je to mžná brzo ale dnes jsem poprvé cítila malé pohyby.Sice jen asi minutku ale cítila jsem je.

melivan
18. lis 2010

@vonkacka hele tak to je nesmysl že to nestíhá.Já si spíš myslím že se vymlouvá.Dá se to zvládnout.Hlavně těm dětem musíš dát najevo do jaké míry můžou.Moje holky jsou od 3měsíců na kaši a spějí mi celou noc.Sice mi ze začátku pomáhala tchýně ale úplně v pohodě.Mám dvě kamarádky se stejně starýma dvojčátkama a také v pohodě.Neboj dá se to zvládnout.A ještě s tím jedním,to bude brnkačka🙂

vonkacka
18. lis 2010

@melivan Myslíš,že už ve 12týdnu ? Není to brzy ? Ale ono se říká,že druhorodičky jsou více vnímavé .Pokud ano tak ti závidím 😅

vonkacka
18. lis 2010

@vonkacka Víš ono jí omlouvá to,že je jí 37let a je to její první.Má ho vymodlené,ale dost se tomu poddává a vše možná dost zbytečně řeší.

melivan
18. lis 2010

@vonkacka je mi to taky divné.Tchýně co s námi bydlí říkala že to můžou být větry ale je to úplně jiný pocit než větry.A pak říkala že při druhém těhotnství je to možné.Máme prcka o 14dní napřed tak snad by to mohlo být ono.No uvidíme.Já jdu na kontrolu 1.12. tak jsem zvědavá.Nevím jsem asi blázen ale už ted si říkám že snad je vše v pořádku

melivan
18. lis 2010

@vonkacka a už si přemýšlela o kočárku?To mi ho už máme vybraný.Bude ho manžel kupovat až budu v porodnici tak doufám že koupí ten správný 😀

lucavka
18. lis 2010

@vonkacka - já už mám pěkný bříško, ale to ty hormony kterýma se láduju. Začala jsem před IVF a ještě asi tři týdny brát budu. Pohlaví si určitě říct necháme co nejdřív to půjde 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru