1. trimestr. Bolí vás břicho?

hlavinka
9. lis 2010

Ahoj holky, sice tady tema 1. trimestr bylo, ale rada bych jej ozivila. Takze pokud jste ted cesrtve objevili //, pojdte sem:o)

a hned mam prvni otazku - boli vas bricho? Docela mne to trapi, protoze pri 1. tehu mi nebylo vubec nic (a zjistili jsme to az v 8tt) a tak ted nevim, zda muze bolet bricho (jako na MS, s tim, ze kdyz jsem vic aktivni, vic boli a kdyz odpocivam, je to lepis). Diky!

Vsem drzim palce a sejdeme se v lete 2011 v po 😉 rodnici

hlavinka
autor
26. lis 2010

akrimala: to moc dobre znam, ja mela 30:o( poslednich 10 kilo byla sice jen voda, ale stejne, tahej se s tim, co? 😝
na uz jdu prave ve stredu....

lucifer84
26. lis 2010

Ahoj holky, rada bych se k vam pridala, dnes jsem byla poprve u dr. na utz.......dusicka ve me byla malilinkata, aby vse bylo tak, jak ma. A mam obrovskou radost!!!!! Jsem v 7tt a dokonce bylo videt i blikajici srdicko 😵 S manzelem jsme nesmirne stastni 🙂 zadarilo se nam hned napoprve, a to jsme tomu jeste moc nedali 😀 ....takze je to opravdu maly velky zazrak!!!

lucietka77
26. lis 2010

@lucifer84 gratuluji 🙂 krásný.. živě si pamatuji, jak mi doktorka udělala při prvním podezření UZ a oznámila mi .. "těhotná opravdu jste.. " a já viděla popvé toho drobečka, který měl něco kolem 0,7 cm a to problikávající srdíčko.. to je mazec.. řvala jsem jak malá holka.. dojetím.. 🙂

lucinda85
26. lis 2010

Ahoj holky, všechny Vás zdravím a doufám, že se mohu přidat do vaší diskuze. 🙂

vonkacka
26. lis 2010

Ty jo,nebyla jsem tu 3dny a tady se to neuvěřitelně rozrostlo 🙂 Vítám všechny nové těhulky a přeji vám všem i sobě pevné nervy mezi UZ 😅 Já jdu na screening 13.12. a přijde mi to jako by to mělo být až za rok 😅 Já bych potřebovala domů malý utrazvuk,abych toho malého šťovíka mohla furt sledovat.
Taky mne dost píchá v břiše a dnes v noci při obracení mě tak píchlo,že jsem se až vzbudila a strašně se bála,jestli se něco nestalo.Nekrvácím,tak je to snad O.K.

Lucietko : o jídle mi ani nemluv,přijde mi,že jím neustále furt a v kuse.Já nikdy nebyla moc na sladké a teď se nepoznávám. Jo a taky si děsně ujíždím na mandlové paštice.Myslím,že ze mne bude maminka vzducholoď 😀

rosnickah
26. lis 2010

Ahoj, taky bych se k vám ráda přidala 🙂 Jste některá z Vás taky tak strašně unavená, že byste spaly celý den v kuse a produktivita v práci se blíží nule? 😀

rosnickah
26. lis 2010

@hlavinka Ahoj, dívala jsem se, že máme stejný termín poslední menstruace, tak jsem zvědavá, jaký TP budu mít nakonec časem podle UTZ... 🙂

Jinak na kontrolu jdu v úterý a už se moc těším. Naposledy před 3 týdny jsem měla 2 žl. váčky, ale jen jeden odpovídal tvarem i rozměrem, tak uvidíme, jestli budou stále 2 a ten "slabší" to dohnal nebo už jen jeden (ale i to je krása! 🙂)

lucinda85
26. lis 2010

vonkacka : jo to mít doma vlastní ultrazvuk by bylo super, ale domnívám se, že ted by u nás nic jiného neběželo 🙂 To občasné píchnutí bude normálně mě taky píchne každou chvilku 🙂 zrovna před chvilkou jsem si nějak blbě poposedla a píchlo mě tak, že jsem myslela že už nevstanu.

lucietka77
26. lis 2010

@vonkacka tak to budeme takové 2 vzducholodičky 😀 😀. Já jsem v 14. týdnu a mám o 6 kilo navíc.. to je víc, než by být mělo podle grafu 🙂. Začínám z toho mít trochu deprese.
Jo a dneska jsem měla těh.poradnu.. no neschopenku mám pořád.. bylo by prý ještě riziko jít do práce, když to minule způsobilo takové komplikace... nicméně .. MÁME 7,9 CM 😀 a mrňousek asi spinkal, protože tentokrát byl krásně v klidu, jen si dal občas ručičku přes obličej... žádné mrskání jak minule. 🙂

lucinda85
26. lis 2010

rosnickah:Ano hlavně večer, když si člověk lehne k televizi to je konečná 😉 Já chodím spát v 10 a za chvilku to vidím, že snad začnu chodit po večerníčku

lucietka77
26. lis 2010

@lucinda85 Holky s tím spaním... já jsem na neschopence .. ráno vstanu v 7, když přítel odchází do práce.. není ani půl osmé či osm a spím... probuzení v 10:00 h. Pak další spánek po obědě a pak mě to bere tak kolem 9:00 h. .. spala bych zkrátka pořád 😀

daisynka
26. lis 2010

já včera vytuhla u zpráv, ještě, že ten můj skoro 4letý mrňous se zamiloval do krakonoše a já mám veget, je zlatej maluje si ani o něm nevím. Jak si lehnu tak jsem tuhá. Ráno v půl 6 vstávačka do práce a v práci asi taky žádný moc výkony. Dobrý je, že když je mi zle tak to svádím na chřipku. Jsem pověrčivá a dokud nebudu mít první trimestr za sebou nechci aby to někdo věděl. Ale líná lemra to sem a nějaký vánoční úklid asi nehrozí 😀

lucavka
26. lis 2010

Holky tak jsem zase prospala celé dopoledne. Spala bych teď pořád 😉

vampirice
26. lis 2010

ahoj taky vítám nové maminky a doufám, že tady s vámi vydržím 🙂
Dnes jsem byla u dr. - začla jsem špinit, ale to je sice problém, ale relativně řešitelný. Zato jsem viděla škvrně a bušilo mu srdíčko !!!!!! Odpovídá to 6+4tt, takže asi nejspíš bude vše v pořádku !!!!!! Jsem objednaná na středu, takže jsem zurušila oslavu narozek a budu celý víkend polehávat a doufat, že se miminko drží všemi deseti.
Jsem relativně happy 😀

vonkacka
27. lis 2010

@vampirice tak to gratuluji.Neboj ze začátku špiní skoro každá.Hlavní je,že vám tluče srdíčko 😉 Na narozky se vyprdni,budeš jich mít ještě dost.Opečovávej ten zázrak co v tobě roste. Já jsem tak y neskutečně šťastná 😀

vonkacka
27. lis 2010

@lucietka77 tak to ti závidím,že jsi ho zase viděla.Já se toho 13.12. asi nedočkám.Ty jo 8cm to už je pořádnej kousek. Dnes mi kolega z práce donesl úžasný těhu kalhoty po manželce,tak se už moc těším,až je budu moc nosit. Zatím mi padaj 😀

jinak vám co jste doma na neschopence závidím,že můžete spát kdy chcete. Já chodím do práce a jsem úplně vyřízená. Mám teď v plánu prospat víkend.Akorát v neděli jdem s manželem do kina,ale jinak nevylezu z pelechu 😅

ssassi
27. lis 2010

ahoj těhulky. doufám, že se k vám můžu taky přidat! jsem úplně čerstvá těhulka, tipuju, že se zadařilo 2.11. :o) na úplně první ultrazvuk jdu ve čtvrtek a moc se bojím, aby bylo vše v pořádku. dost mě pobolívá břicho, ale dočetla jsem se, že to je "normální". taky mi není úplně dobře, ale naštěstí pomáhájí protiblinkací lízátka z lékárny! včera a předevčírem jsem si vzala volno a bylo mi celkem fajn, ležela jsem s nožkama hore a břicho skoro vůbec nebolelo. v práci mi je ale docela blbě, tak přemýšlím, jestli nejít na neschopenku :o(

@rosnickah unavená jsem taky příšerně, nejsem schopná provádět běžné záležitosti jako vstávat do práce nebo doma uklízet. prtner, zvyklý doma na 100% servis, to asi úplně nechápe a klidně si ty hromady bordelu překračuje :o))))


lucik32
27. lis 2010

dobré ranko. Tak včera jsme zase pádili k panu doktorovi. Po tulinkování jsem trochu začala špinit a už jsem šupala. Naštěstí je vše v pohodě. Prďolka se má hezky k světu. Už má 15mm 🙂
Prasla jen nějaká cévka, jak je to tam vše prokrvené.

lucavka
27. lis 2010

@ssassi - ahojky, vítám tě 🙂. Máme to stejně, taky nejsem schopná pořádně vařit a uklízet. S jídlem pomáhá tchýně a bordel se překračuje 😉 . Aspoň do doby než mi přestanou nevolnosti. Můj názor je, že jestli ti v práci není dobře, jít na neschopenku. Já jsem na ní taky. Hlavní je přece miminko.

@lucik32 - tak to je dobře že je všechno v pořádku 😉 .

ssassi
27. lis 2010

@lucavka no jo, v práci není dobře. bohužel mám nějaké povinnosti a strašně nerada něco odříkám a ruším. ale pravda taky je, že poprvé v životě musím myslet na sebe - abych byla v pohodě, aby bylo naše mimi v pořádku! uvidím, jak bude v pondělí, možná se to pokusím vydržet do čtvrtka, kdy jdu na svůj první ultrazvuk. mám skvělou doktorku, určitě mi dobře poradí.

lucietka77
27. lis 2010

@vonkacka jéééé, ty se teda máš... já ještě nemám ani jedny těhu kalhoty.. zato moje skoro-švagrová umí perfektně šít, tak jsme spolu byli koupit látku na kalhoty a ušije mi je k vánocům 🙂.

lucietka77
27. lis 2010

@ssassi Ahoj, připomínáš mi mě samotnou... Taky jsem měla pocit, že jsem nepostradatelná a že v tom přeci ostatní holky nemůžu nechat.. špatně se mi s tím smiřuje a neustále si opakuji, že miminko je nejdůležitější. Byla jsem 3 týdny doma a pak šla do práce a stav se opět zhoršil a teď už jsem zase 3. týden doma..

ssassi
27. lis 2010

@lucietka77 no tak doufám, že už ti bude dobře. mám práci, která mě strašně baví, ale je fyzicky a hlavně psychicky dost náročná. kdybych "jen seděla v kanceláři", asi by to nějak šlo, ale takhle se o sebe docela bojím. pracuju s postiženýma dětma a i když nechtějí, např. v afektu dokáží ublížit. a to se pochopitelně o miminko bojí. i když jsem ho ještě ani neviděla na ultrazvuku. ale už vím, že ho nosím.

@vonkacka já už si těhu kalhoty koupila, i když jsem těhotná ani ne měsíc:o) v kalhotech, které mám, mě tlačilo břicho. sice jsem to vyřešila rozepnutým puntem, ale to mi zase kalhoty padají 😀 koupila jsem na www.tehotne.cz. na lítání po obchodech nemám poprvé v životě náladu a sílu:o) jsou mi docela volné, ale nejspíš do nich dorostu:o)

lucietka77
28. lis 2010

@ssassi mají na tom eshopu moc hezký věcičky.. 🙂 Jinak s tou prací ... snad nebudu pořád na neschopence, snad už to pak bude dobré a budu moci zase pracovat. Doma mi to trochu leze na mozek. A taky při pohledu na výplatnici je mi zle.. ☹ Ale nic nebudu hrotit. Pokud to stav nedovolí, tak budu doma i kdyby se nechumelilo..

Jinak holky .. nevím, jestli je to možné, ale mám dojem, že jsem malinko cítila šimrání v podbřišku..je možné, že bych takhle brzo cítila pohyb? Hlavně mě to zajímá od maminek, které už mají nějaké drobečky. Díky..

akrimala
29. lis 2010

@lucietka77 Jestli to bude tvoje první dítko, tak bych neřekla, že to byly pohyby. Já je prvně cítila opravdu až kolem toho 19 -20týdne a to jsem hodně štíhlá.........Ale každá jsme originál 😉

kami1984
29. lis 2010

Ahoj holky, prominte, ze vam sem lezu. bolelo vas nekterou na zacatku bricho??

hlavinka
autor
29. lis 2010

Kami: prosim Te, co bys tady nemohla byt? 🙂 Vitej! 😵

Jojo, bolelo a obcas stale poboliva. A mne to minule tehu vydrzelo skoro cele, s prestavkama. Ale pokud to neni nejaka ostra stala bolest, melo by byt vse ok.

hlavinka
autor
29. lis 2010

Luci: tezko rict. Ja jsem orvni pohyb citila v prvnim tehu myslim na konci 16 tydne. A bylo to vylozene vybouleniny asi od nozicek a ne nejake chveni. Ale citila jsem to jen v leze v klidu. No a pak pozdeji uz kdekoliv a kdykolic 😀

hlavinka
autor
29. lis 2010

Rosnicka: tak my mame mimco o trosku mladsi nez dle MS, dle Ms bych mela byt 8+5, ale dle utz jsem 7+5, v sobotu jsme byli v Podoli, prcek meri 14mm 🙂 Tak jeste uvidim, co mi rekne moje dr. ve stredu

kami1984
29. lis 2010

Hlavinka: dekuji, bohuzel mam po revizi a vseho se bojim...teoreticky bych mela byt na zacatku 9.tydne dle MS, pozitri jdu k dr., testy jsou do 5sek silne, boli me prsa, rano je mi blivno a ted mam nafoukle bricho jako bych mela zarzene prdy nebo tak:(bojim se, aby to nebyla ms...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru