1. trimestr plný obav aneb jak zůstat pozitivní a v klidu

hannulka
1. bře 2012

Ahoj holky,
jsme v 10 tt a už se moc těším, až bude první trimestr za mnou... Ne, že by mi bylo nějak zvlášť špatně, dokonce i MHD jsem zvládla bez nehody 🙂, ale těch obav je tolik! Všude vám řeknou, myslete pozitivně, myslete pozitivně, ale jak na to? Na jednu stranu se šíleně moc na miminko s manželem těšíme, na druhou stranu se záměrně krotíme... Ale jak se těšit a plánovat a zároveň se vypořádávat se všemi obavami?

Další UTZ máme až za 2 týdny, tak mě v mezičase napadají nejrůznější chmury... po prvním trimestru by mělo být snad nejrizikovější období za námi 🙂

Chtěla bych se jen a jen těšit a na všechna rizika nemyslet, ale jde to vůbec? Mají to tak všechny budoucí maminky? Díky moc za vaše názory 🙂

yumy
27. bře 2013

@hannulka děkuju, už jsem v patnáctém týdnu a všechno je zatím v pořádku...ale ten strach je tu pořád...vlastně asi na těhotenství nevidím nic kouzelnýho a už se těším, až budu mít miminko v náručí, i když vím, že ten strach bude pak ještě větší.... 🙂

zvedavaholcina
27. bře 2013

Ahoj maminky a budouci maminky 🙂 chci se zeptat na trimestralni screning proplací pojištovna?Muj gynekolok řikal že si neni jistý ale že revirní bratrská pojištovna ho asi ho proplácí,máte některá tuhle pojištovnu a proplatila vám ho? děkuji za odpověd 🙂 😉

hannulka
autor
27. bře 2013

@yumy Zní to jako velký klišé, ale je to fakt tak.. Já jsme 6 měsíců po porodu a musím říct, že i přes ten šílenej strach na začátku, komlikace na konci a rizikovej porod v tom něco kouzelnýho fakt je.. To očekávání, plánování, to vnitřní napjetí.. A jak začne kopat je prostě nádhera.. Moc držím palečky, hezky odpočívej a dej zase někdy vědět, jak se ti daří 🙂

yumy
27. bře 2013

@zvedavaholcina Já mám OZP a neplatila jsem nic. Hodně tu holky psali, že screening si většinou platili sami, možná taky dost záleží na doktorovi...

hannulka
autor
2. dub 2013

@zvedavaholcina Ahojky, no u OZP můžeš poslat účet za screening a oni ti ho porplatí.. Já posílala 1200 za screening a 300 za těhu vitamíny a poslali mi 1500 🙂.. nebo těch 1500 můžeš použít na nákup monitoru dechu a chůviček, funguje to stejně, stačí vyplnit formulář, přiložit účty a poslat 🙂

zvedavaholcina
2. dub 2013

ahojky holky ja OZP ale nemam tak si to hold zaplatim sama 🙂 co se da delat ale dekuji za rady atd 🙂

aknela6
24. dub 2013

Holky nemáte někdo zkušenost a ATB v úplném začátku těhotenství? Brala jsem ATB s tetracykliny.

di_
11. kvě 2013

Tetracyklinová antibiotika jsou jedna z nejbezpečnějších. Buďte klidná.

luckap91
12. kvě 2013

Ahoj holky! 🙂 ... jak si to tu pročítám, nejspíš to je u všech hodně podobný, tak jsem v klidu... v lednu jsem prodělala v 5tt samovolný potrat, tak jsme si dali chvilenku pauzu, aby se mi ms řádně srovnala... no a pak ejhle.. věděli jsme, že zrovna to je ten týden plodných dnů, ale nějak jsme se neovládli a dubnové ms jsem se nedočkala.. zaplať panbů! 🙂 .. když srovnám počáteční těhu to lednové a nyní... už teď jsem klidnější jen kvůli tomu, že jsem změnila doktora a navíc když jsem si dělala před týdnem testík, byl nádherně rudej, žádná slabá čárečka jako to bylo právě v tom lednu.. takže super a to mě nabylo dojmem, že prostě tohle výjde a to před tím bylo prostě nutné, protože bylo hold něco špatně. Teď mě čeká ještě pár směn v práci, na noční směny jsem si vzala volno a do konce května to zvládneme (28. mám jít na kontrolu). Manžel poznal, že jsem těhotná i bez testu... jen mi kouknul na prsíčka a diagnóza byla jasná 😀 ... Už se nemůžu dočkat té kontroly, aby mě doktor ujistil a já viděla na obrazovce tu moji malou fazolku 🙂

luckap91
12. kvě 2013

Jo a mám něco dělat, nedělat? Nějaký rady? ... no zkrátka, když se cítim dobře a v pohodě, tak se nemusím ničemu vyhýbat a jen polehávat, že ne... 🙂

jennyska
8. srp 2013

Ahoj Maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každý se může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Já jsem právě vytvořila články na téma První trimestr a ráda bych Vás poprosila, kdybyste mohly k tomuto článku napsat svou zkušenost s 1.trimestrem a vložit ji zde https://www.modrykonik.cz/prvni-trimestr/ a nebo se podívat na jednotlivé týdny v 1.trimestru a připsat zkušenost k nim https://www.modrykonik.cz/tehotenstvi-tyden-po-...

Pokud byste mohly, bylo by to skvělé a pomohlo by to i ostatním maminkám, které právě prožívají to stejné. 😉

Děkuji Ti a přeji Vám krásný den!
Jennyska
Asmira team - Modrý koník

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru