1. trimestr

sara.max
9. únor 2010

Ahojky všem, protože jsem žádné podobné téma nenašla, rozhodla jsem se jej nakousnout. Jsem právě v 9 týdnu a mám dost problémů, se kterými bych potřebovala nejen poradit, ale hlavně je s někým rozebrat. Určitě se najde pár zasloužilých těhulek, které poradí.

Já už 8 dní ležím, protože jsem začala krvácet. Naštěstí se tělíčko umoudřilo a po pár dnech špinění je mi líp. Bohužel se to nedá říct o mém žaludku. Ráno a celé dopoledne je mi fajn, ale kolem poledne to příjde jako vlna, točí se mi žaludek a nemůžu nic dát do pusy. Jen ležím a kroutím se. Naštěstí nezvracím. Taky bojuji s šílenou zácpou. Ležení mi moc nepřidá a už jsem vyzkoušela co se dalo, kysané výrobky, sušené ovoce, kompoty, lněné semínko a všechno možné. Takže prosím o radu, jestli některé z vás něco pomáhá.

Holky držte se a pokud se budete moc a moc nudit při těhulkování, tak písněte. Beru každé rozptýlení. Rady pro těhukování, typy na kočárky, co se má jíst a nemá, jaké vitamíny, no prostě všechno co by měla mamča vědět v 1. trimestru a nezapomenout na to.

sara.max
autor
24. únor 2010

Kami a proč to vlastně ještě nechceš říct v práci? Jinak naše děti to vzaly dobře, mají už 16 a 13 let a snažili jsme se o miminko už 2 roky. Několikrát i přes IVF. Takže u nás to byla velká radost ze všech stran 🙂

Sofi je mi líto čím musíš procházet a dost dobře tě chápu. Já jsem přišla před lety o miminko, protože jsem brala silné léky a měla jsem strach, že by miminko nebylo zdravé. Vím čím procházíš a nikdo by tě neměl ovlivňovat jak se rozhodnout. Je to bohužel jen na tobě, dokonce myslím, že ani na příteli. Je hezké jak to bere, ale musíš si TY být naprosto jistá. Dítě je velký dar a velká odpovědnost. Jsem těhotná už po čtvrté, tak mi prosím věř. Když budeš chtít písni mi do interní pošty. Každopáně přeji dobré rozhodnutí.

perosko, mně dělá doktor UTZ vždycky. Já mám ale skvělého lékaře, který mi dokonce nabídl, že když se mi něco nebude zdát a budu třeba jen nervózní, klidně ať se stavím a na mimčo se kuknem. Včera mi zkoušel UTZ i přes bříško a mimčo bylo vidět dokonce lépe než zevnitř. Nakonec fotečku mám albíčku. Pokud nemáš dobrou lékařku tak já bych uvažovala o změně. Je jich přece všude dost a zasloužíš si řádnou péči. Taky jsem ještě před rokem byla ve sporu s lékařkou FN a okamžitě jsem odešla. Dnes jsem moc ráda, že jsem to udělala.

sofieanna
24. únor 2010

já vím já vím .... já nechci litovat rozhodnutí, který udělam..ale když ani nevim jak se rozhodnout je to těžký.. a taky se bojim, když si to nechám ted vzít, že už pak nebudu moct mít děti.. Někdo by dal já nevim co za to abych byl ted těhotnej a pro mě je to ted problém ..to je paradox...ach jo ...přítel mi taky řekl, že dítě je dar.. já vím, že je, ale ted přišlel v nesprávný čas ...a bojím se taky reakce myho okolí ..tím myslím kamarády atak ...mi reknou, že jsem blba, že jsem si nechala díte tak mlada ...ale vím, že na tohle se musim vykaslat, je to moje rozhodnuti...

petroska
24. únor 2010

sara.max.ty jsi dne12tt?už se snažím doktora změnit,sem nespokojená s ním.uvidím jak dopadnu na screningu a pujdu jinam.SOFIEANNA být tebou ,bud ráda že si otěhotněla.víš co by za to dali holky které mimi mít nemužou nebo to dali pryč a ted toho litují.já sama sem o mimi přisla a trvalo dlouho než sem se stím smířila a znova otěhotněla,a ted mám takovej strach se vším ,s každou kontrolou jestli to tentokrát bude dobré nebo ne.zvaž si to pořádně prosím,kor když vidíš že přítel miminko chce a už se chlubí,dej tomu malému šanci.

kamikadze
24. únor 2010

Sofie - je to tvoje rozhodnuti, kamaradi at si rikaji co chteji. Oni s tim zit nebudou, at uz s tim, ze jsi se rozhodla si to nechat vzit, nebo s ditetem. Musis byt ted proste dospelejsi nez oni, nemas na vybranou.

Sari - v praci to chci rict, az budu mit prukazku, jeste tyden to vydrzim. 🙂

sofieanna
24. únor 2010

máte pravdu ...v úterý jdu k doktorovi, tak uvidíme..děkuju za podporu, hodně mi to pomáhá si s vámi o tom psát 🙂 myslim, že jsem asi v 8tt...

sara.max
autor
24. únor 2010

už jsem to taky četla 🙂 ještě aby to dotáhli do konce. Zatím jim nevěřím, ale bylo by to moc fajn.

Kami já už průkazku dostala a jsem ráda, nějak jsem tomu konečně začala víc věřit.

sofieanna
24. únor 2010

holky jen jedna otázka asi blbá, ale neznám kolem těhotenství skoro nic 🙂 mám větší břicho, ale to nemůže v 8tt ne?! uplne jsem se lekla ted kdyz jsem to videla🙂 od kolikátého týdne už začíná? Každá to má asi jinak ale že ... někde na fotkách vidim už třeba ve 12tt že je větší, někdo má až v 16tt.....

barunka9
24. únor 2010

uf, to byla prace si Vas precist po tech dvou dnech...🙂 byla jsem na skoleni mimo praci a mimo domov, takze uplne offline...

sofi, rozhodni se uplne podle sebe, na vsechny okolo se vykasli. Protoze jen ty s tim rozhodnutim budes zit, at bude takove nebo to druhe. Je to sice dar, to je pravda, ale jak nekdo psal (sorry, ze nevim kdo, cetla jsem 3 stranky najednou), je to taky obrovska zodpovednost! Takze si zvaz vsechna pro a proti, ktera jsou dulezita pro Tebe a ne pro okoli a ono z toho nejake rozhodnuti vyjde. A at uz se rozhodnes, jak budes citit, NIKDY sveho rozhodnuti nelituj. Bylo spravne. Spravne pro Tebe, at si kdo chce, rika co chce. Tak! 🙂

jinak ten NT screening se opravdu dela do 13+5 (nebo+6), takze taky zadnej stres!

holky, ja myslim, ze to nejhlavnejsi je proste pozitivni pristup ke vsemu, co nas ceka. Rikat si, bude to dobry, verit tomu, nestresovat se zbytecne s vecmi, ktere stejne nemuzete ovlivnit. Takze pozitivne!!!! 😀 Dobre to dopane, vsechno!

barunka9
24. únor 2010

sofi, to je hrozne individualni, tohle neres. 🙂 Nekdo ma bricho vetsi, nekdo mensi. Nakonec i tady v diskuzi jsou mezi nami rozdily.

simka01
24. únor 2010

ahoj holky......tedy,vy jste se rozepsaly...
sofi: jsem 13.tt a nemam vubec zadne brisko,az se divim..dopnu vsechny kalhoty,rano dokonce volnejsi...takze to je fakt ruzny..

jinak vam musim napsat prekerku.jak vite,tak jsem nekde na nejake strance resila tema"zacpa" u me zacpa s velkym Z. kdyz uz to fakt neslo,tak mi pani lekarnice doporucila sirup LactulosaAL ..holky,proste to shrnu..od pul 2 do 6 do rana jsem mela VIP misto na wc ..jen jsem litala juknout na hokej... takze ponauceni,uz si nikdy nikdy nebudu ztezovat na zacpu..tak jsem dnes na svestkovem kompote,ktery po tom vsem jediny snesu a pry ten"zarucene" pomaha".. 😖
a jak se vsichni tehulky mate? ja jsem unavena,unavena....a vsechno me desne dojima..a ke vsemu nekdy verim a neverim,ze se mi za par mesicu uplne zmeni vse...papa

sofieanna
24. únor 2010

barunka: vim určitě se rozhodnu správně...doufám a nebudu litovat!!
símka: tak to jsi mela pernou noc teda..to vubec nezavidm...takze lepsi wc ani nevidet vid...
jinak já nechci mít velký břicho 🙂) chci malýýý....🙂

bilejboxer
24. únor 2010

Ahojky holky 😉 😉 😉 😉 😉 😉

Pozdní ovečka se hlásí.Byla jsem s holkkama v kině na Kawasakiho růži 😎 Před tím kavárna a vééélký pohár 😝 😝

Sara-pokus se najít někde na netu,jak je to s těma termínama na NT -ale i Tobě to odebrali dobře.Já tam byla poslaná doktorem od 10+6.....jenež jsem vyčetla ,že prostě v 11+3 je to doporučované ,takže to fakt vůbec neřeš a buď v klidu.Dobře to dopadne....ten můj dr.mi dal na výběr ve dvou týdnech a já si pak zajistila to pozdější datum,ale kdybych šla dřív-nevadí to.Dělá se to tak opravdu 😅 Fakt buď v klidu.

Sofieanna-opravdu je to těžké rozhodování a nejvíce je jen na tobě 😵 Důležitá je podpora partnera a pak i rodiny..z čehož už půlku máš nakloněnou teď...a ještě dědečka zasvětit a bude to fajn.Jen si v klidu vše sama rozmysly.Přečti si třeba nějakou knížku o mateřství....aby sis vše ujasnila,představila......ať víš do čeho jdeš.Jinak vaření do začátků nepotřebuješ a pak se to naučíš.Je plno ženských co nevaří,nebaví je to....hlavně se rozhoduj a za tím si stůj a nelituj-ať už se rozhodneš jakkoliv.Nedávej na reakce kamarádů...je to Tvůj život,Ty poneseš následky....jim se to kecá.Ať se rozhodneš jakkoliv,nebude to snadné-to je jasné.Ale od přírody ženská dítě prostě zvládne a nepotřebuje k tomu žádnou knihu...dřív to tak taky nebylo,ne?Drž se 😉 😉

Vítám nováčka Petrosku 😎 😎 😎 😎
Nahoře nad lištou máš NASTAVENÍ-tam si v tabulce nacvakáš poslední menstruaci ...nebo termín porodu a taky se ti udělá takový metřík 😀 😀 😀 Tak šup šup.....jen to ukazuje třeba 11+1=a automaticky to ukáže 12tt...prostě jakmile je načnutý.

Všem dobrou nooooooooooooocccccc 😀 😀 😀

simka01
25. únor 2010

ahoj holky,preji pekne ranko..u nas je mlha,ze by se dala krajet a sileny smog..na me astma upe idealni ☹ ..dnes jsem byla opet nocni ranni ptace a sledovala s tatinkem hokej,at nase mimi ma nejaky sportovni zazitek 😅 ...to byla smula...tak aspon ,ze ta nse Sablikova ma vysnenou zlatou...
vcera jsem koupila nasemu budoucimu tatinkovi knizku ..neco podobneho jako je pro maminky...tak ji dnes s usmevem predam,jen ze srandy a jsem zvedava na reakce...
dnes budu mit pecici naladu...nasla jsem par receptiku,tak neco ukuchtim,at se mame s prdolou dobre...tak ja jdu doma neco udelat a pak se podivam,zda tu neco pribylo...papa

simka01
25. únor 2010

...holky,nastavila jsem si podle posledni menstruace okenko ,aby sly videt tydny,ale jsem ted 13tt....

simka01
25. únor 2010

jeeeeeeeeeeeeee....jsem trdlo...ted to ctu,proc to tak je...... 😅

sara.max
autor
25. únor 2010

AHojky těhulka, konečně jsem se sem dostala. Od rána mi to hlásilo chyba stránky. Hold to všechny asi přetěžujeme 🙂

Díky za typy na screagning, nenašla jsem nic odborného na netu a tak vám věřím, že to fakt bude správně. Jsem trošku nervní už z toho důvodu, že mám jít když budu 13+2 a to je takové diskutabilní. Zatím jsem při každé kontrole zjistila, že podle posledního UTZ mám být například 10+2 a při novém UTZ jsem 10+4, to se mi stalo 3x, takže jsem přeskočili už cca 8 dní rozdílu od posleního UTZ. Taky se vám to stává, že miminko roste rychleji? Snažím se v tom nevidět nic divného, protože jsem se konečně srovnala s termínem poslední menstuace.

Jinka s tím bříškem, na mě taky není nic vidět. Sice jsem přes břicho už dala 3 cm navíc, ale žádná sláva. Už bych to ale docela brala. 😉

Dnes ráno jsem dostala děsnou chuť na vaječnou tlačenku a kupodivu jsem všechno doma našla. Tedy holky, já jsem se nacpala 🙂 🙂 🙂 V noci jsem se probudila a bylo mi dost blbě, takže jsem uvítala, že dopoledne se to spravilo. Pořádně jsem se dojedla, když už jsme ten hokej tak projeli. Je to hrozná škoda, byla to děsná smůla.

kamikadze
25. únor 2010

Hokejisti si zato muzou sami, zato Martina je frajerka! Vsechna cest.

Ja si to bricho budu muset zmerit, vcera rikal manzel, ze jsem zase vyrostla... a s tim pocitanim tydnu jsem taky zvedava, jak se pristi tyden pani doktorka dopocita 😀

Vajecnou tlacenku bych si dala taky...

sara.max
autor
25. únor 2010

Martina je totální jednička, když ji dávali tu zlatou tak jsem si to obrečela 🙂 A navím mi připadá taková pohodová a hrozně skromná. Hokejisti si za to můžou sami, ale smůlu podle mě měli taky. Je pravda že v posledních letech hrají lépe za ty zahraniční kluby než za nás. To jim to nějak nevychází 😒 No a pro Jágra to byla vlastně poslední olympiáda a skoro si nezahrál, myslím, že ho to i mrzelo.

petroska
25. únor 2010

ahoj holky jak se prosím počítá těhu měsíc?jsem ve 12 týdnu a mám brát kys.list do 3 měsíce tak mám brát že je jeden těhotenský měsíc 4 týdny?jak tak čtu tak se tu taky každý cpe dobrotami jak já.ale nějak nemužu přibrat a břísko jde vidět hlavně jen večer.normálně mi nebylo ani jednou co jsem těhu ani špatně nic.a když sem se na to ptala doktora tak řekla že at jsem ráda že si mužu těhu užívat naplno na rozdíl od jinych co je něco trápí.akorád mám taky problém se zácpou.někdy nejdu na vecko ani 3 dny...a to tlačím furt ovoce a zeleniny

simka01
25. únor 2010

..s Martinou souhlasim..taky mi prijde hrozne skromna,az mi ji bylo vcera lito,jak chudinka sotva chodila...
holky,zatim brisko nemam,ale takovy valecek se uz tam tvori,sice jeste nic,ale uz jen tak lehce nevylitnu treba z kresla..vzdy sup...tatik se mi smeje,co budu delat,az bude mit balon...pritel je fotbalista,tak pocitam ,ze velky prefoukly kopacak...jinak jsem vcera cetla,ze brisko po porodu vypada jak vyfoukly mic...krasna metafora..

dnes jsem pro zmenu myslela na to,jak miminko asi bude vypadat..po kom bude mit oci,rasy,usmev....jak bude velike...holky,ja se na to tak neskutecne tesim...
jo a taky u vas sviti slunicko..my rano tu mlhu a ted naaaaadherne...hned je lepsi nalada..

simka01
25. únor 2010

petroska: s tou zacpou...ja zkusila snad vse...hodne pit,jist zeleninu ovoce,ktery me vzdy prohnaly..zkus ten svestkovy kompot a nebo olivovy olej s citronem,at se to da vypit..rano...pak jsou jeste nejake cipky..ted presne nevim nazev no a nebo ta Lactulosa....ale ta te prozene,az nebudes mit rada WC...
a nekde i na modrym konikovi,jak jsou fotoalba,tak nektera holka tam ma i vypocet mesicu podle tydnu...ja vim ted to,ze 4.mesic zacina 13tt+3...a kyselinu listovou beru taky a to uz jsem po 3.mesic. miminku to neuskodi..

sara.max
autor
25. únor 2010

čauky, tak jsem přijela od tchýně a docela fajn jsme si pokecaly. Dnes byl prima den, sluníčko svítilo, všechno mi šlo od ruky, dokonce mi nebylo ani špatně (tedy až na to časné ráno) a cítím se dobře, jo a koupila jsem si jarní bundičku za super cenu. Tchýně mě ukecala, že to už chce říct rodině, tak mi bylo chvilku ještě tak všeliak, nechceme to zakřiknout, ale asi je už vážně na čase.

Na tu zácpu doporučuji nechat si napsat Magnosolv, je to magnezium (hořčík), krerý se běžně v těhotenství dává a napsal mi ho přímo gynekolog. Vedlejší účinek je právě řidší stolice. U mě to způsobuje jen normální fungování. Nemůžu si to vynachválit.

kamikadze
26. únor 2010

Krasny patek, nastavajici maminky. Dneska jsem objevila v satniku jedny bokovky, do kterych se krasne vejdu, tak mam radost, ze mam neco dalsiho, co muzu nosit do prace. 🙂
Co planujete na vikend? My prestavujeme baracek (musime to stihnout nez se prcek narodi), tak zitra budeme obihat sousedy a mame schuzku s nejakyma remeslnikama, v nedeli chce manzel zacit po dlouhe zime zase neco delat.
Nechci to zakriknout, ale tehotenske nevolnosti u mne pomalu ale jiste ustupuji. 🙂

sara.max
autor
26. únor 2010

Ahoj kami, koukám, že se tě drží příjemná pozitivní nálada 🙂 . To je moc fajn. Mně zkazilo náladu jen počasí, jinak s nevolnostma je to už mnohem lepší. Včera ta vajíčková tlačenka mi přišla děsně vhod a dnes si budu na oběd dělat lečo. Já vím, je to pořád jen o jídle 😉 . Mně se hrozně líbí takové ty těhotenské pásy, kterými můžeš prodloužit běžná trička. Asi si jeden pořídím. Zjistila jsem, že se vlezu do jedněch sportnovních kalhot, jen ty trička mám už nějak krátká 🙂

No a víkend u nás opět ve znamení oslav 🙂 Minulý týden jsem "odbyla" mou rodinu a tento víkend mě to čeká ze strany manžela. Aspoň to budu mít za sebou a od příštího týdne už budeme mít volné víkendy. Jen aby to počasí dostalo zase rozum. Prý se má od poloviny příštího týdne zase ochladit. Brrr.

Holky koukám, že se vám nějak nechce přidávat fotečky do alba. Nechcete se nad tím zamyslet 🙂 🙂 🙂 ?

kamikadze
26. únor 2010

Sari, ja mam album zatim jenom na beremku: http://www.beremese.cz/album/album.php?vAlbumID... a par fotek z baracku na modre strese, uvidime, jestli dostanu pristi tyden na G fotecku, kdyz tak vlozim 😉

barunka9
26. únor 2010

Kami, pekne fotky!
ja mam taky jen na beremese http://www.beremese.cz/album/album.php?vAlbumID...
zatim jsem tady album nevytvarela, nevim, co bych do nej dala, leda pozitivni test a jednu fotku z UTZ, kde neni poznat co je hlava a co zadek 😀

kamikadze
26. únor 2010

Ja taky nevim, co bych sem davala. Sice jsem si uz fotila bruch, ale to jsem ukazovala jenom segre a mamce, verejne se s nim zatim prezentovat nechci, jeste by nekdo rikal, ze vydavam svoje speky za tehotenstvi 😠

Baru, krasna nevestinka!

barunka9
26. únor 2010

kami, vtipne s temi speky. 🙂 Ja to vidim taky tak, brucho vyfotim az tak v sedmym, kdy bude jasny, ze je to dite 🙂

jinak diky, dalo to desnou praci 😀

kamikadze
26. únor 2010

Tak něco jsem tam přidala... 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru