1. trimestr

sara.max
9. únor 2010

Ahojky všem, protože jsem žádné podobné téma nenašla, rozhodla jsem se jej nakousnout. Jsem právě v 9 týdnu a mám dost problémů, se kterými bych potřebovala nejen poradit, ale hlavně je s někým rozebrat. Určitě se najde pár zasloužilých těhulek, které poradí.

Já už 8 dní ležím, protože jsem začala krvácet. Naštěstí se tělíčko umoudřilo a po pár dnech špinění je mi líp. Bohužel se to nedá říct o mém žaludku. Ráno a celé dopoledne je mi fajn, ale kolem poledne to příjde jako vlna, točí se mi žaludek a nemůžu nic dát do pusy. Jen ležím a kroutím se. Naštěstí nezvracím. Taky bojuji s šílenou zácpou. Ležení mi moc nepřidá a už jsem vyzkoušela co se dalo, kysané výrobky, sušené ovoce, kompoty, lněné semínko a všechno možné. Takže prosím o radu, jestli některé z vás něco pomáhá.

Holky držte se a pokud se budete moc a moc nudit při těhulkování, tak písněte. Beru každé rozptýlení. Rady pro těhukování, typy na kočárky, co se má jíst a nemá, jaké vitamíny, no prostě všechno co by měla mamča vědět v 1. trimestru a nezapomenout na to.

barunka9
26. únor 2010

pekny 🙂

bilejboxer
26. únor 2010

Ahoj holky 😀 😀 😀 😀 😀

Všem pěkný pátek.Jsem se od rána nezastavila.S tchyní na převaz,nakoupit,s autem na myčku...už přes skla nešlo vidět skoro ven 😠 a pak jsem ho uklízela uvnitř.
Takže uffffffffff a už nehnu brvou.
Od včerejška cítím takové zvláštní až bolavé píchání uvnitř,vystřeluje mi to až dolů.... 😖 Asi jak se všechno roztahuje.......předpokládám!!
A poslední dny se mi stane,že mě chytne obrovytánská křeč pod pupík.... 😒 to taky vůbec netuším co může být,četla jsem něco o tvrdnutí dělohy,tak se musím doktorky v úterý zeptat,co je zase jako tohle.. 😖Pže jak mě to chytne,tak to nemůžu rozdejchat a nemůžu třeba dokončit nějaký pohyb...třeba se zvednout z gauče....netušíte,co to je????
Jinak krom zácpy mi je fajn,naštěstíííí 😵 Užívám i ten Magnosolv....a fakt nic,já jsem asi zacementovaná zevnitř 😅 😅 😅 😅Ještě že existují glycerinové čípky =moje poslední zácharna!!!

bilejboxer
26. únor 2010

My na víkend neplánujeme nic......manžel má nějaké resty doma...pověsit dřevěnou masku,nějakou údržbu na svém autě....atd.Uvidíme nakonec co se z toho vyvrbí a co nakonec podnikneme.
Nějak se nemůžu ani rozhoupat co mám vařit.... 🤐 jsem bez nápadu....snad kuřecí nugety.....no uvidím.

Peru,tak se jdu poprat s tím prádlem a pověsit ho.

Užijte si prima víkend holky a opatrujte se 😅 😅 😅 😅 😅

silvie22
26. únor 2010

Dočítám co jste napsaly za celý týden.Vůbec po praci nezvládám si vás číst. 😠
Takže vlasy a nehty se mi naopak zhoršily! ☹ Od Vánoc nemám dobarvovany vlasy a nemám ani kousilinek odrosty.Ale aspon nemusim řešit kadeřnici 😎
HNevolnosti mi zvolna ustupují,takže za chvilku si budu moct užívat těhulkování.Jen mám často bolesti jak kdybch "to" měla dostat 😕
Dnes jsem dostala pozvánku na NT screaning na 10.3. Ale je tam napsane,ze mi budou dělat jen ultrazvuk! je mozna to udelat bez odberu krve? je to zvláštní.Ale i tak se těšímBude to muj uplně první ultrazvuk tak uvidim mimčo poprvé 😵
Berunko a kami: krásné svatební albíčka.Taky tam jedno mám: http://www.beremese.cz/album/album.php?vAlbumID...
Ještě k růstu bříška-to moje roste jako z vody.Už mi je obleceni těsné a některé věci neobleču vůbec.Ale mam obavy,ze to neni jen díky těhu ale spíš díky vydatnému nacpávání se.
Jinak mám objednané první těhu oblečky tak až přijdou tak je dám do albíčka 😉
Krásný víkend!

barunka9
26. únor 2010

Silvi - tak co jsem ja nastudovala, NT screening by mel mit obe vysetreni - jak krve, tak UTZ. Ja na nej jdu v pondeli, tak jsem zvedava... Rekla jsem si, ze kdyz to dobre dopadne, tak koupim nejakej hadrik pro mimco. 🙂 Kdes objednavala?
A bylas nadherna nevesta a mas krasne fotky 😎
jinak vlasy cekem jdou, ale nehty uplne sileny, takze jdu v utery zase po nejake dobe na umely, mam ruce jak nervozni skolacka, no mozna je to tim, ze jsem zvykla na dlouhe a ted je mam extremne kratke. Tak kdyz uz budu za chvili vypadat jako velryba, tak at mam alespon pekny rece 😀
Me ceka kulturni vikend, vecer jdu s manzelem do kina a zitra vecer s tchanem na premieru do divadla. 😉

sara.max
autor
26. únor 2010

Silvi a Kami, koukám, že jsou tu samé blondýnky, ale jedna nevěsta hezčí než druhá 🙂 Fakt pěkný fotečky.

Holky s těma vlasama je to fakt hrozný, ale už jsem se objednala ke kadeřnici a jdu tam zrovna v den naši genetiky. Doufám, že všechno dopadne dobře, oboje 🙂

Jak to tak pozoruji, tak na ten screaning jdete všechny dřív než já ☹ . Já budu poslední a budu se bát ☹ ☹ ☹

sara.max
autor
26. únor 2010

a teď na to koukám, že i barunka je blonďatá nevěstinka 🙂 🙂 🙂

silvie22
26. únor 2010

Berunko kulturní víkend závidím.Pak dej vědět jaký to bylo a případné doporučení.Krev mi brali pred tydnem,ale rikali ze je to na pohlavni nemoci a krevni skupinu tak nevim jestli jsem nećo nepreslechla.Je ozny ze by kdyztak krev vzali zároven s tím ultrazvukem? To asi ne.ze?
Oblečky jsem koupila na ebay.co.uk mam s tou strankou dobry zkusenosti.Na svatbu jsem prakticky vse od tam 😀
Právě jsem vyhrála aukci na rifle.Jsou sice nosene,ale na tak kratkou dobu jako je tehu to staci.Moc se mi libily.Tady je odkaz: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem...

a jeste svetrik: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem...

bilejboxer
26. únor 2010

Jsem taky blond 😎 Ale ne natur.

Silvi-super gatě 😎 Na těhu to bohatě stačí.Odmítám dát 1 200 kč za gatě z CaA...radši koupím dvoje jinde... 😨
K tomu NT screeningu-pro správné vyhodnocení testu má být udělán v určitém tt i test z krve(jsou to tři hodnoty)-jinak to samo o sobě moc o ničem nevypovídá!!!Budeš jen vědět šíjové projasnění+jestli je přítomna nosní kůstka(to je nejdůležitější z tohoto UZ,tak na to pamatuj a klidně se u vyšetření doktora ptej!!)
Chtělo by to i tu krev.....je to jedna zkumavka....ale jak to zařídit? ☹ Určitě by to bylo o moc lepší.

bilejboxer
26. únor 2010

Silvi- i svetřík je fešnej.Já bych chtěla na jaro zavinovací svetřík.... 😒 snad seženu.Moc Vám to s manželem spolu sluší !!!Krásné fotky 😅

Barunka je taky moc krásná nevěsta .Hezké svatební fotečky 😀

Já si na miminkovské oblečky netroufnu ještě dloooouho 😀

bilejboxer
26. únor 2010

Kamikadze-tak jsem koukala i na Vaše fotky,nádhera....všechny je máte moc krásné.Člověk by si to hned zopáknul,že 😉 A teď budou miminečka holky 😀
Já sjem zvědavá,až budem jedna po druhé hlásit pohlaví svého miminka 😲 Kolik bude holčiček/kolik kluků 😨

Mě už všichni krkají....všichni tipují kluka,já teda fááákt nevím podle čeho si jsou tak jistí..... 🙄 🙄 to nemůže vědět nikdo,snad jediná kámoška tipuje holčičku(+ jááááá) 😎 Ale...hlavně to nejzdravější miminečko!!!!

silvie22
26. únor 2010

teda na pohlaví jsem taky moc zvědava.dozvím se to na utz ve 20 tydnu (tak mi o rekla pani asistentka)

sofieanna
27. únor 2010

Ahojky, tak jak se máme v sobotu ráno? 🙂 asi urcite spite, to jen já pracuju o víkendu 🙂 ..
Silvi: byla jsi fakt moc krásná nevěsta 🙂 jinak břicho mi taky roste, a to jsem teprve v 8tt, nebo se mi to zdá?! Ale myslim, že ne... mám z toho deprese, že budu tlustá 🙂 ale k tomu to patří to je jasný...

pavcahola
27. únor 2010

Ahoj holky potřebuji poradit jsem na začátku těhotenství,ale mám pořádnou rýmu,tak mi v lékárně doporučily nějaký nosní sprej že prý se může v těhotenství,ale obsahuje benzylalkohol,tak nevím jestli to můžu užívat.Poradtě prosím. 🙂

sara.max
autor
27. únor 2010

Čau těhulky, tak už máme uvařeno a můžu si v klídku zase počít. Uvařila jsem kyselé zelí a bramborové knedlíky s uzeným. Pořád chodím kolem kastrolu a ochutnávám to zelí. Děsně mi chutná, doufám, že pro ostatní nebude moc kyselé. V týdnu jsem snědla na posezení kyselé okurky od tchýně. Jak jsem vzala jednu, nemohla jsem přestat.

Včera to už definitivně prasklo v rodině a dokonce mi volala tetka, že hned volala nějakému svému známému senzibilovi a že budeme mít holčičku 🙂 . Prý mu zatím vždycky všechno vyšlo, tedy to co po něm chtěla ta tetka. Bylo by to super! I když v našem případě je to opravdu jedno. Jen aby povahou bylo po manželovi, jinak po mě by to byl děsnej ďáblík a ty už doma máme 2 🙂

Holky závidím vám, že kontroly máte už tak blízko. Já si ještě počkám 14 dní a jsem z toho taková nervozní.

Hezký víkend 🙂 🙂 🙂 Mimochodem jak je u vás? Tady v Olomouci to vypadá, že možná vykoukne i sluníčko

sara.max
autor
27. únor 2010

Jo holky prosím poraďte. Do kterého týdne se bere Utrogestan? Já myslím že do konce 12 a pak už by se nemělo. Já ho beru, 2 x denně 1, a posledně mi doktor neříkal nic. Jo a kdo bere listovku, budete to taky brát jen do konce toho 12 týdne nebo celé těhu? Díky.

barunka9
27. únor 2010

pavca - moje segra mi rokala, ze konzultovala nosni kapky s doktorkou a ze ji doporucila pro mimi neskodne - PINOSOL, takze tuto informaci predavam

sara - ja uz ten Utrgestan dobrala tak vic nez pred tydnem, ani jsem jeste nebyla u konce s 12tt, doktorce jsem uz nevolala, jestli mi predepise znova. Jamyslim, ze se ma brat hlavne v zacatku, protoze "udrzuje" plod tam, kde ma byt. Po 12tt uz riziko spontanniho potratu neni, takze myslim, ze je pak uz zbytecnej. Ale radeji se zeptej sveho doktora. A s tou listovkou je to taky myslim to same, je to na vyvojove vady a to se taky vsechno tvori v 1.trimestru, takze si myslim, ze to taky staci. Zatim ji porad beru, ale overim radsi, zdauz neni zbytecna.

barunka9
27. únor 2010

silvi - pekny hadriky 🙂

boxer - no, je myslela jen takovou drbnost, zadne prehnane nakupovani, proste jedny dupajdy nebo cepicku nebo neco v tom smyslu, jako za odmenu, ze bude vse OK. Teda doufam, ze bude. 😎

petroska
27. únor 2010

ahopj holky.Sara.max - ten utrogestan jen do 12 a listovku taky.ptala sem se na to posledně gyndy a prý už je to pak k ničemu skrz to že kyselina l. ti pomáhá jen 1 trimestr skrz ty vady jak tu kdosi psala a utrogestan taky jen skrz udržení...do 12 týdne je to potreba skrz samovolnýho potratu ale jestlimáš vše ok tak 12 týdnem konči rači.ale slyšela sem že jsou i po 1 trimestru nějaké vitamíny tak se na ně pujdu informovat a zase něco nasadím

silvie22
27. únor 2010

Dobre poledne! Me pani asistentka rekla,ze listovku mam brat cele tehu.Mam brat tu listovku,vitamin C a D.Jinak jsem od kamaradky dostala netaky tahotensky vitaminy co se maji brat od 13 tydne az do konce (tu listovku taky obsahuji). je to pry ted nejvetsi pecka u nich na trhu (ona je polka).
Dekujeme za chvalu fotecek.Kdyz jem na ne koukla tak jsem se malem nepoznala.Od svatby jsem nbrala skoro 8kg 😝 Takže aktuálnější fotky rači ani nepořizuju 😎

Bílejboxer: nemáš náhodou číslo na toho senzibila? 😀

K počasí-dnesv Anglii déšt se sněhem.Snad se sluníčka taky dočkáme.

katchi
27. únor 2010

Ahoj holky, taky jsem na začtku, ale ještě míň než vy...můžu se zeptat, jak to probíhalo na první kontrole na gynekologii? Měla bych jít v pondělí...

silvie22
27. únor 2010

Ahoj katchi! Vítám tě mezi náma. Akorát zrovna já ti stvým dotazem neporadím. U mě proběhlo jen vyplnění dotazníku a odběr krve.

sara.max
autor
27. únor 2010

Tak díky, já to přestanu brát jak skončím 12 týden. Pak nasadím nějaké normální těhu vitamíny.

katchi, když jsem byla na gyndě já pro potvrzení těhu, tak mi udělal doktor normální prohlídku, řekl, že děloha je prosáklá a zvětšená a pak mi udělal vnitřní ultrazvuk, kde bylo vidět váček. Bylo to v myslím v 5 týdnu a pak si mě objednal za 14 dní, aby se podíval na další ultrazvuk, jestli už tluče srdíčko. Doporučil mi brát listovku a nasadil okamžitě utrogestan (na udržení kvůli mému věku).

silvie22
27. únor 2010

Holky právě jsem se dozvěděla mega novinu-moje naglická spolubojovnice ma uz mimi na svete. Byla 36 hodin na sale a pak ji udelali císař. Trochu mě to vyděsilo peotože byla v nejvyhlášenější porodici v okolí a já jsem přihlášená v uplně obyčejné. (neřešila jsem kam mě přihlásí když stejně chci jet domů) ...

katchi
27. únor 2010

Holky díky, v pondělí písnu, co jsem se dozvěděla...

sara.max
autor
27. únor 2010

tak jo katchi, písni. Držím pěsti 🙂

Silvi to vůbec neřeš. Všichni doktoři se to snaží nechat na volném průběhu a pak až když je rodička velmi unavená nebo jsou komplikace, tak se přistoupí k císaři. Ale musela to být opravdu hrůza, je to hodně dlouho. Záleží na tom, jak měla ze začátku časté kontrakce. Mně se třeba rozjel porod večer (odtekla plodovka) a tak jsem jela do nemocnice. Celou noc se téměř nic nedělo, až k ránu se začaly kontrakce zvětšovat. Stějně mi ještě pomáhali injekcí, abych se vůbec otevřela.

simka01
27. únor 2010

ahoj holky....teda,precist si vse,to da praci 🙂
jinak krasne nevesty...me to ceka,tak se tesim,az vam ukazu fotky ja.....i kdyz to bude jeste nejaky patek trvat...dnes je krasne,taky mate hned lepsi naladu? jinak jsem se dnes probudila a nevolnost nikde,tak hned v duchu jupíííí,ale jen co jsem vstala,uz tu mrska byla..tak jsem snidala opet jako kazdy den presnidavku a bylo lepe..dnesek jsme travili na chate,fakt je nadherne a dorazila babicka...koukam,ze to mame vsichni stejne...u me vidi holcicku,druha chlapecka......a ja kazdemu rikam,ze mi to je jedno,ze miminko beru jako zazrak a hlavne,at je to zdrave a vsechno slape,jak ma....asi si to uz budu natacet a nebo uzavirat sazky,protoze tohle kolem me resi kazdy.....a mne je to vazne jedno...
moje mamka se nemuze dockat babickovani a jak to buude jeji nejkrasnejsi leto,jak me bude vozit,pac nebude chtit,at ridim,ze se bude bat......ja se na to taky tesim,ale nejak predstava vedra a briska.....v lete... ☹ ale zvladnem to...
ted se mi pece nadivka a bramburky,tak vecer bude dobrota....tatinka mame na fotbale,tak jsme dnes sami ☹
jinak je fajn si povidat s briskem a treba jen psani sms uz neni ja ja ja,ale my my my...jujky...to je radosti 😉
a co vy? jak jste se dnes mely,holky maminky?

petroska
27. únor 2010

holky vadí ted když mám jen rýmu?ráno se mi spustila a je to děs běs.od rána ležím a piju čaj s medem ale furt děs.je to nebezpečné?

barunka9
27. únor 2010

petroska - nestresuj se, ryma samozrejme nevadi. Ta je horsi pro Tebe, protoze v zasade nemuzes poradne leky.

jinak my jsme byli na obede v pizzerii a hrozne jsme se prejedli, ted se citim, ze mam pupek asi tak jako v 6 mesici 😀 Manzel rikal, ze si taky pripada tehotnej. 😀

Pomalu se zacinam chystat do toho divadla, kozy jako vozy, vsechny kosile mi asi pres ne prasknou... 😀

simka01
27. únor 2010

petroska: svagrova mela rymu do 7.mesice...zkus Vincentku nebo morskou vodu....neni to zuzo,ale aspon to...pry je to v tehul normalni..rikal doktor..

barunko: ja si koupila tuniky a kosile a zatim uuuuplne prazdno,i kdyz pomalu se neco klube..uz chci taky napsat,kozy jako vozy 😀 pekne divadlo 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru