1. trimestr

sara.max
9. únor 2010

Ahojky všem, protože jsem žádné podobné téma nenašla, rozhodla jsem se jej nakousnout. Jsem právě v 9 týdnu a mám dost problémů, se kterými bych potřebovala nejen poradit, ale hlavně je s někým rozebrat. Určitě se najde pár zasloužilých těhulek, které poradí.

Já už 8 dní ležím, protože jsem začala krvácet. Naštěstí se tělíčko umoudřilo a po pár dnech špinění je mi líp. Bohužel se to nedá říct o mém žaludku. Ráno a celé dopoledne je mi fajn, ale kolem poledne to příjde jako vlna, točí se mi žaludek a nemůžu nic dát do pusy. Jen ležím a kroutím se. Naštěstí nezvracím. Taky bojuji s šílenou zácpou. Ležení mi moc nepřidá a už jsem vyzkoušela co se dalo, kysané výrobky, sušené ovoce, kompoty, lněné semínko a všechno možné. Takže prosím o radu, jestli některé z vás něco pomáhá.

Holky držte se a pokud se budete moc a moc nudit při těhulkování, tak písněte. Beru každé rozptýlení. Rady pro těhukování, typy na kočárky, co se má jíst a nemá, jaké vitamíny, no prostě všechno co by měla mamča vědět v 1. trimestru a nezapomenout na to.

sara.max
autor
16. únor 2010

🙂 🙂 🙂 u nás to bude po mamince jednoznačně, po tatínkovi taky a bratříček a sestřička se mají také čile k papání 🙂 🙂 . No hold to bude řádný jedník. Já vím, že ta moje žravost s mimískem a jeho chutí k jídlu vůbec nesouvisí, ale zatím se tím uklidňuji. 😉

bilejboxer
16. únor 2010

Deeky ahoj,momentálně se cpu,sle ten pocit ze žaludku nemizí......ujujuj 😒
Udělala jsem si brambůrky a smetanovou klobásku 😀 😀 😀

deeky23
16. únor 2010

bilejboxer: hmm bych si dala,me tatka udelal bramborovej salatek tak se mam cim cpat🙂 ale udivujici ze zhruba za pul hodky uz mam zase hlad 😀 😀 😀

bilejboxer
16. únor 2010

Deeky-já bych si dala ten salátek zase 😉 😉 😉 a ten hlad ,to je vono....mám to až teď poslední dny 🤐 🤐 Jenže se ta bolest...to volání....ze žaludku nedá snést a vydržet,tak tláskám!!!Dám si jogurt...jablíčko a to prostě nepomůže,jako bych nic nesnědla 😢 No máme se na co těšit 😀 😀

deeky23
16. únor 2010

presne tak ten muj uz mi pomalu zacina rikat kulicko🙂 ale tehu si uzivam dokud je cas🙂 uz se ale celkem tesim🙂 na to ze uz jsem v 15tydnu se citim jak kdybych mela v brisku obra co vy jak na tom jste? jinak me jmeno je Monika

bilejboxer
16. únor 2010

Moniko-já jsem Míša 😉 😉 😉 😉 Naši mají bílého boxera 😎 Tak proto ten nick 😀 😀 😀
Já na sobě zatím necítím nic...přibrala jsem 2někdy i 3 kila 😝 😝 😝
Ale myslím,že od toho 12-13tt miminko roste rychleji...než v tom začátku.Moje břicho vypadá jako malinko oteklé,spíš spodní část,malinko už tam něco ais je,ale nic závratnýho.Kalhoty stále dopnu,ale tímhle dlabáním to dlouho trvat nebude.
Já se nemůžu nabažit pohledu na svoje prsa....taková mít pořád si pískám 😀
A manžel tuplovaně...podle prsou to těhu prej nezapřu .Tam to je znát od začátku.

deeky23
16. únor 2010

no ja zase na prsach nenabiram ja spis na brisku,mam hrozne velky brisko uz kalhoty nedopnu takze chodim uz v tehu kalhotach,uz se tesim na leto 😀 mela jsi nejake obtize?

oliras
16. únor 2010

ahojky holky tak zítra jdu na KO snad ani neusnu po měsíci uvidím zda je prcek v pořádku hrooozně se bojím

bilejboxer
16. únor 2010

Oliras-taky jdu zítra no kontrolu 😎 😎

Krásný večer,zítra se ozvu 😎 Hlavně samé dobré zprávy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

verled
16. únor 2010

oliras:ahoj kočko, tak ty jsi už těhu??že jsi nedala vědět🙂mám za tebe velkou radost, držáme s Týdou palce všechny ať jste oba zdraví a dotáhnete to hladce do konce🙂))

deeky23
16. únor 2010

ahojky holky take mate nektere z vas velke brisko v 15tydnu tehu? ja mam brisko jak obr 😀 😀

silvie22
16. únor 2010

Ahoj holky! Taky mi bříško kapičku povyrostlo.Ale díky počátečnímu stádiu těhu vím,že je to jen díky tomu, že po fakt dlouhé době nejsem na dietě a jím na co mám chut. A ten neukojitelnej hlad! 😀
Všem držím palce na vyšetřeních 🤐

deeky23
16. únor 2010

my jdem na dalsi kontrolu az 25 a to je hrozny ten mesic cekat jestli je vse ok. mam ze vseho nejak strach 😀 ale brisko je luxusne velke 😀

barunka9
16. únor 2010

bilej boxer je bozi, maji ho tchanovc, fenkui a je bajecna 🙂 to jen tak na okraj... 😉
no holky, tak ja musim rict, ze zadne chute nemam, hlad taky ne, jim kdyz musim, takze to, co tu popisujete neznam. Ne ze by se mi delalo z jidla blbe, to vubec, ale spis jako nemam na nic chut...
Bricho lehce vypoukle, hlavne vecer, ale prsa, to mate pravdu, ty jsou vetsi 🙂 a taky citlivejsi

sara.max
autor
17. únor 2010

Ahoj kočky, dnes jsem zase hůř spala, takže jsem už na nohách. Všem přeji krásný den a ke všem kontrolám hodně štěstíčka. Ať se všechno daří tak jak má.

Barunko, závidím 🙂 , fakt. Se mnou ty hormony hrozně hází. A nejen jídlo, taky mě rozbrečí kde co, i televizní noviny.

oliras
17. únor 2010

😉 Velred jo jo zase těhotná ale zatím nejásám šak víš 🙂 jásat budu až budu mít prcíka v naruči vidím že Tadeašek už má měsíc to to letí 🙂

label.l
17. únor 2010

ahoj holky, at Vam KO dopadnou dobre...
Jinak me vcera vecer zase nebylo dobre, ale uz asi vim cim to je. Moc jsem se vecer prejedla a pak me zacalo byt zle, ale kdyz me to jidlo tak chutnalo a ne a ne prestat 😎
Me spis roste to bricho, prsa se mi zvetsily tak o cislo, ale neni to moc poznat a nosim jenom sportovni podprsenku, protoze ta me nikde netlaci...
Sara se mnou hormony takhle zatim namavaji, ja mam spis strach aby bylo vsechno v poradku... Na KO jdu az 11.3 😒

simka01
17. únor 2010

ahoj maminky...tak mám po kontrole...výsledky z UTZ dopadly dobre...miminko se krasne obracelo a hybalo-plavalo...ale kdyz prislo na foceni,tak se previt otocil..asi bude po tatinkovi,ten se taky nerad foti. 😉 ja dnesni noc spala snad 2 hodiny..proste nervozni,jak vse dopadne...clovek se tesi skoro cely mesic na kazdou prohlidku ,a kdyz je to za dvermi....tak boji,boji ☹ ...ale ted jsem nejstastnejsi na svete ...

porad mi tece krev z nosu,asi jak mam nizky tlak..jinak vychazky neomezene nebo prodlouzene-jsem nevybojovala...pry jsem jednou ve skupine riziko,tak se to nedava... 😖 tak uvidime za mesic..snad uz bude slunicko a lepsi pocasi a pan doktor polevi...a co vy? jak dopadly kontroly vam ? tak papa

bilejboxer
17. únor 2010

Ahojky holky 😀 😀 😀 😀 😀

Hlásím NT screening negativníííííííí 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎
Už máme 7 cm,prcek se mrskal z boku na bok,mával ručičkama...úžasné pokoukáníčko 😅
Taťkovi se to moc líbilo,psal že na to nemůže přestat myslet.Pohlaví ještě vidět nebylo a dr.ho ani nehledala 😎
Dostla jsem termín na krev ve 2.trimestru,pak další UZ.Teď mám kontrolu za 14 dní u obvodní gyn.dr.Musím říct,že se mi tolik ulevilo...že bych to šla někam do lesa vykřičet.Bála jsem se,že půjdu od dr.skleslá a s černýma myšlenkama dobře to dopadlo 😀 😀
je mi tak fajn uvnitř.....tenhle pocit přeju všem,co je čeká další kontrola.Ať si to můžeme v klidu užívat dál a dál 😵
Odpolko to řeknu našim,večer s manželem tchánovcům 😎 😎 😎 Budou koukat asi.

Pokusím se dát fotku do albíčka konečně 🙂
Krásný den všem .

Simko-obrovská gratulacéééééééééééééééééééééééééééé 😀 😀 😀 😀

barunka9
17. únor 2010

to je super, Simka, ze je vse OK.
ja mam do kontroly jeste daleko, jdu az 15.3.
hele, holky, kdyz mi na te prohlidce budou delat genetiku to je to same co NT screening, o kterem se tady casto mluvi? Jsem nejaka nepoznamenana, moc to resit a studovat nechci, prave proto abych se zbytecne nenervovala. Znate to, koupite si domaciho lekare, prectete par stranek a mate hned vsechny ty nemoci, o kterych se tam pise... 😀

kamikadze
17. únor 2010

Simi, mam radost, ze kontrola dopadla na jednicku, nervujeme se vsechny, o to vic to pak potesi 🙂
Akorat teda byt uz ted porad doma, to bych se asi zblaznila. Ale hlavni vec, ze mimco roste a ma se k svetu.

Ja jsem si dneska prepocitavala tydny a jsem vlastne teprve v 9.tem, mam pocit, ze to nejak neutika, holky.

bilejboxer
17. únor 2010

Barunko-nějk přibližně v Tvém tt jsem byla na krvi,kvůli NT screeningu,dneka mi dělala dr.podrobný UZ.
To jdeš až 15 .na kontrolu???To asi nebude ono,tohle se musí dělat v přesných týdnech těhu.Nejsi náhodou hodně mlaďounká,že by Tě z toho vynechali?Možné je totiž vše.Ten Tvůj termín spíš tipuju na trpl testy....ale ten NT je přesnější .Já si v´še nastudovala těsně před NT screeningem,až bylo jisté že nás to čeká....taky nic neřeším předem!!Mám ten stejný pocit....hlavně to vidím černě,čtu ošklivé konce těhu atd. 😖 Radši neřešit!!

bilejboxer
17. únor 2010

Dala jsem si fotky do albíčaka 😉

simka01
17. únor 2010

bilejboxer: g r a t u l a c e !!
taky jsem hned obvolavala a chlubila se a povidala a povidala porad dokola...je fakt,ze tyhle pocity pochopi nejvic maminky a nebo,kdo uz mimi ma...svagrova mi psala ,ze jeji mimi v brisku blazni...tak ma taky asi radost,ze bratranek nebo sestrenice jsou O.K.
barunko9:uplne vidim sebe,neco si prectu,zaslechnu,najdu...a hned vse mam nebo je to na ceste...zrovna dnes doktor rikal,ze tohle je prevazna cast maminek,ze mame pobirat jen to dobre a to spatne prejit....ale ono se to rekne,vidte?
A k tem mym vychazkam....ted to trochu jde..navic jsem nedavno na ledovce spadla,tak se bojim trochu chodit v tomhle ven...ale tesne pred dalsi prohlidkou budu trenovat ocka u zrcadla a uvidime,co na to doktor...
Holky,bastite nejake vitaminy? Ja Calibrum ....zatim mi to vyhovuje,tak asi v tom pojedu dal...

simka01
17. únor 2010

je....bilejboxer...mame skoro stejny termin plus minus....

bilejboxer
17. únor 2010

Simka-tak si šoupni termín porodu do podpisu,takhle nic nevykoukám ....je to u profilu v natavení.Aspoň se budeme líp orientovat koho kdy co čeká 😀 A děkuju!!!!Je to dofuk obrovskééééééééj 😉
Já baštím Femibion,kvůli trombofilním mutacím-je tam kyselina listová spec.upravená pro trombofiliky 😀
Ale pálka.....na měsíc 500 kč 😖 Ale jednou jsem se do toho dala na doporučení,tak to prostě dodržím.

barunka9
17. únor 2010

Bilejboxer: mladounka jsem byla tak pred 15-ti lety... 😀 Jsem stara vetev, co uz si rekla, ze je nejvyssi cas, aby nemelo dite v deseti 50-ti letou mamu. 😀 Je mi 34, takze v nejlepsim veku, ne? 😀
Ja se prave nicim stresovat nechci, verim, ze doktorka vi, co dela, takze to nechavam zatim tak, jam mi ordinuje. Minuly tyden jsem byla na UTZ, vsechno OK, cca pred 3 tydny na odberu krve, vysledky mam uz v TP, taky vsechno OK. Kdyz rikala, ze priste udelame genetiku, tak jsem si rikala, ze to bude asi nejaky vysetreni, zde jse vse v poradku a mimi nema nejake vyvojove vady nebo neco podobneho. Jak se to dela a z ceho to poznaj, to nevim.
Jinak nejsem nejak prehnane citliva, ze by me vsecno vyplasilo, ale kdyz obcas ctu nejake diskuze ci prispevky, tak si rikam, ze si radsi budu cist knizku nebo koukat TV na nekonecne serialy, protoze to jsou nekdy veci...

barunka9
17. únor 2010

BTW, co je to teda ten NT screening? 🙂

barunka9
17. únor 2010

Tak uz to vim, co to je.
Ultrazvukové vyšetření šíjového projasnění
Mezi 11.až 13.+6 týdnem těhotenství provádíme ultrazvukové měření tzv. šíjové projasnění (nuchal translucency - NT). Šíjové projasnění je tekutina v kůži zátylku plodu, která je přechodně přítomna u všech plodů. U plodů s Downovým syndromem je však šířka tohoto projasnění významně větší.

barunka9
17. únor 2010

No tak jsem to ted pekne vsechno prostudovala a diky tomu jsem se na ten NT screening objednala. 🙂 Stoji to sice 1.100 Kc, ale za tu jisotu to stoji.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru