1. trimestr

sara.max
9. únor 2010

Ahojky všem, protože jsem žádné podobné téma nenašla, rozhodla jsem se jej nakousnout. Jsem právě v 9 týdnu a mám dost problémů, se kterými bych potřebovala nejen poradit, ale hlavně je s někým rozebrat. Určitě se najde pár zasloužilých těhulek, které poradí.

Já už 8 dní ležím, protože jsem začala krvácet. Naštěstí se tělíčko umoudřilo a po pár dnech špinění je mi líp. Bohužel se to nedá říct o mém žaludku. Ráno a celé dopoledne je mi fajn, ale kolem poledne to příjde jako vlna, točí se mi žaludek a nemůžu nic dát do pusy. Jen ležím a kroutím se. Naštěstí nezvracím. Taky bojuji s šílenou zácpou. Ležení mi moc nepřidá a už jsem vyzkoušela co se dalo, kysané výrobky, sušené ovoce, kompoty, lněné semínko a všechno možné. Takže prosím o radu, jestli některé z vás něco pomáhá.

Holky držte se a pokud se budete moc a moc nudit při těhulkování, tak písněte. Beru každé rozptýlení. Rady pro těhukování, typy na kočárky, co se má jíst a nemá, jaké vitamíny, no prostě všechno co by měla mamča vědět v 1. trimestru a nezapomenout na to.

mummy1
17. únor 2010

ahoj holky, konecne jsem se sem zase dostala a mluvite mi z duse. Porad brouzdam po netu, zjistuju a uz si to zakazuju. Jakmile prectu neco spatnyho tak zacinam panikarit. KO az pristi tyden, asi to strachy nevydrzim...

kamikadze
17. únor 2010

Baru, a kdyz Ti tohle nedelaji, podle ceho zjistuji Down syndrom? Z krve, nebo z protilatek...?

Mummy - nadbytek informaci je zdrojem nadbytku stresu, ja se snazim neco se dozvedet, protoze mne to zajima, ale na urcite diskuze radeji nechodim.

oliras
17. únor 2010

Ahojky holky
tak hlasím NT screening taky negativní jsme o dva dny větší dle CRL máme 7,4cm a čekáme holčičku 🙂 paní doktorka ani netapala jen se zeptala zda to chceme vědět a ze 100% jistotu řekla holka 🙂

weri1
17. únor 2010

holky jestli vám můžu poradit,tak na ten screening jděte.aspoň budete v klidu.Já o tom nevěděla a nebyla jsem na tom a lituji toho.papa

barunka9
17. únor 2010

Kami, no to ja prave nevim, kdy mi to chtela zjistovat. Asi na te dalsi prohlidce za mesic (15.3.), kdy mi rikala, ze "udelame genetiku". Uplne nevim, co si pod tim mam predstavit...ale to je jedno. Jak jsem studovala ten NT screening, tak jsem se docetla, ze to neni automaticke vysetreni a ze ne vsichni doktori ho pacientkam doporucuji. Ze se hlavne dela, kdyz mas nejaky predpoklady a tak... Ja to ovsem nechapu, proc mi ani nerekla, ze najeke takove vysetreni existuje, ze se sice plati, ale ze se tim da celkem s vysokou pravdepodobnosti prave riziko Downa zjistit. Na mne by pak bylo, jestli si to zaplatim a necham si to udelat.

mummy, chce to klid, clovek se nema zbytecne stresovat. Moc to nestuduj, najdi si jenom takove informace, ktere potrebujes Ty a nehledej, co vsechno by se mohlo pripadne stat kdyby tohle neho tohle nebo tamhleto. Nohy nahoru, odpocivat, nehonit se, relaxovat a necist blbiny - jako ze jich na netu je! 😎

barunka9
17. únor 2010

weri, presne tohle jsem udelala. Taky jsem o tom nevedela, ale k necemu jsou tyhle diskuze dobre. Donutilo me to chvili surfovat, hned jsem chytrejsi a jsem rada, ze na to vysetreni jdu.

weri1
17. únor 2010

mě to taky doktor neřekl. Uděláme genetiku -tím myslela asi tripl testy. já teď musím čekat až na velkej utz,který mám 12.3.tak snad bude vše v pořádku 🙂

deeky23
17. únor 2010

ahojky holky tak ja uz mam prvni scerring davno za sebou a doktorka mi o nem rekla hned v 11tydnu a ve 12plus6 uz jsem mela za sebou prvni sceering,myslim si ze je to dobre vysetreni. hlavne by vam to mel asi kazdy doktor doporucit ikdyz tam neni treba zadne riziko ale je to lepsi,ja jsem si teda ale o sceering rekla sama,protoze pritelovi sourozenci umreli ve dvou letech takze pro nas to by lo lepsi vedet zda tam neco neni.

barunka9
17. únor 2010

weri, drzim palec, urcite to v poradku bude. 🙂
no, podle toho, co jsem si o tom screeningu precetla, prave nechapu, ze jsou dneska doktori, co o nem svym pacientkam nereknou... A zrovna ja mam jednu takovou... 😒
stesti, ze jsem to jeste stihla...

bilejboxer
17. únor 2010

Barunka9-dobře,že ses tam objednala,určitě to stojí za to si to i zaplkatit,pro klid na duši.Pokud tyhle testy vyjdou OK,tak jsou prý hodně přesné,nejlepší z testů kterými těhulka prochází(nepočítám amnio).A jak jsem tak četla,není to o rizikových pacientkách,ale spíše o přístupu kterého doktora.Jak a k čemu se přiklání.Pokud tohle vyjde OK,nedoporučuje se ani triple test,který vychází často falešně pozitivní a je přesný na nějakých 60 %...což je dost málo!!!
Já musím říct,že jsem fakt o vělký kus klidnější.

Oliras-obrovská gratulace k negat.screeningu 😎 😎 😎 😎 a taky k holčičce....závidím!!!!! 😀 ci takýýýýý!!!!

weri-neboj,vše bude jistě v pořádku,moc držím pěsti 😵

Rodiče šťastní,že prý konečně!!!!!!!!!Tak jsme slupli dortík,táta doporučoval ať se opatruju...a hlavně aby bylo vše v pohodě i nadále 😀 😀 😀

weri1
17. únor 2010

děkuji holky.mějte se moc hezky a užívejte si těhulkování. 😵

silvie22
17. únor 2010

Gratulace k všem dobrým výsledků.Když to čtu tak mě to napájí optimysmem 😵 Já už mám dotazník v tašce,nádobku na moč v koupelně...a tím jsem připravena nasvou zítřejší první prohlídku 😎

handm
18. únor 2010

Ahoj holky, omlouvám se, že vám sem lezu, ale jsem na tom podobně, v sobotu načínám 13 TT a na 4/3 jsem objednaná na UTZ v rámci NT screeningu, krev už mám nabranou.. Chtěla jsem se zeptat, nevíte, jak dlouho trvají výsledky? Už teď mám hlavu jak balon, hrozně se bojím, aby bylo všechno v pořádku.. jedno těhu už mi skončilo MA, tak teď se děsím každé kontroly...
díky
h

adeden
18. únor 2010

Zdravím všechny těhulinky! Nepřečetla jsem vás celé, ale chtěla bych přidat zkušenost s bojem se zácpou.. Také se mi teď stane, že den nebo dva nemůžu na záchod.. Proto jsem si nakoupila 100% džusy z lisovaného jablka a pomerančový s dužinou.. Ráno na lačný žaludek si dám 3-4 dc a můžu říct, že jdu poté vždycky.. Pravda, pak mám v žaludku žáby,ale za vyprázdnění to stojí....

Na NT jdu příští pátek ...

kamikadze
18. únor 2010

Zdravim damy, mne zacpa opustila a mam opacny problem, netusim cim to je... a nevim co je lepsi, mam strach cokoliv snist. 😒
Na kontrolu jdu 3. brezna a jsem take pekne nedockava.
Silvie - dej vedet, jak jsi dopadla.

barunka9
18. únor 2010

boxer: cim vic o tom premyslim tim jsem radsi, ze jsem se objednala. Taky jsem cetla, ze je to presne, uvadeji 80%. Chces holcicku? 🙂 Ja jsem zjistila, ze mi je to uplne jedno, hlavne, at je to zdrave. A taky se zatim drzim predstavy, ze se necham prekvapit. 😉
Teda, ja si pripadam uplne nepatricne 🙂, zatim (tukytuk) nemam zadne z tech problemu, co tady pisete. Permanentni hlad, nevolnosti, zacpy, prujmy,...
Jedine, s cim se trapim, je pitny rezim, ten jsem mela vzdycky blbej a nemuzu se nejak donutit pit...

sofieanna
18. únor 2010

Ahoj holky, můžu se přidat? Je to pár dní co jsem zjistila, že jsem těhotná (podle testu), k doktorovi se dostanu až za týden, má plno a taky jsem to nedostala, tak asi jsem. Ale plánovaný to nebylo, abych řekla pravdu, klepou se mi ruce ještě teď, nemůžu se s tim vyrovnat .... furt na to myslim. Jsem mladá ... nevim ..vůbec nic o dětech nevim ...nevim jestli to zvládnu ...

barunka9
18. únor 2010

Sofi: bud uplne v klidu, ja jsem stara a taky o detech nic nevim 🙂 Zvladnes to urcite, neboj! 😉

simka01
18. únor 2010

Ahoj holky..tak jak to tu vse ctu..dekuji za receptiky na zacpu...vcera jsem rikala doktorovi,jak to mam...pry to k nasemu stavu uplne patri....ja ted druhy den zkousim 2 lzicky olivoveho oleje s citronem..neni to tedy pochoutla,ale da se to zvladnout 😒
jinak tady vsichni pisou o testech apod..trochu jsem taky z toho jelen..cetla jsem ,ze se delaji celkem 3 behem tehotenstvi...ale do toho se motaji TRipel testy...to patri mezi ty 3 ?Je to neco jineho? moc moc dekuji vsem predem za odpoved....a s pohlavim miminka souhlasim....hlavne,at je vse v poradku a miminko zdrave...a fakt kazdy ma neco do sebe...bud to bude princezna..nebo fotbalista.... 😉

kamikadze
18. únor 2010

Sofie - pokud ti vysel test pozitivne, nejspis tehotna budes... zkus se porozhlidnout tady po ruznych diskuzich a mozna zjistis, ze je to vlastne velky zazrak, ze se to povedlo. Drzim palce, at je to pro Tebe (pro Vas) nakonec ta nejkrasnejsi zprava.

sofieanna
18. únor 2010

Barunka: já nevim teda ...bojim se toho.. ☹

simka01
18. únor 2010

sofieanno: mne je 23 a taky se bojim bojim...jsme zensky a ty to pry maji v sobe....zvladnem to..ja se bojim nejvic zacatku,jak mimi chytit,vykoupat..napapat...co mi rodily kamaradky,tak pry ti v porodnici sestricky vse reknou a ukazou...ale tak rychle,ze stejne sama prijdes na vse nejlip...zvladnem to...

kamikadze
18. únor 2010

Ja jsem mela dneska sny holky, ze jsem chovala nejake dite (nebylo moje) a nemohla jsem ho udrzet, furt mi prokouzavalo, propadavalo... no desny.
Takze strach mame asi vsechny, at je nam kolik chce.

sofieanna
18. únor 2010

dělala jsem si asi dvacet testů a je na všech // .... já vim, že je to zázrak ..četla jsem tady toho hodně, že některým to nejde, ale myslela jsem, že to nebude tak brzo, ani nechápu jak se to stalo, protože prášky jsem brala, sice jsem je nebrala jak se mají. Je mi 21 ..

sofieanna
18. únor 2010

simka: a vaše bylo plánovaný?? Já mám skoro deprese z toho ...můj přítel to už ví a ten je rád... ale nevím jak to mám říct rodičům, táta mi řekl, že dřív jak ve 30 at dítě nemam ...ach jo ...

barunka9
18. únor 2010

Sofi: vim, ze je to tezke, ale chce to zachovat chladnou hlavu. V klidu si sedni a premyslej, dej si k tomu neco dobreho a uvidis, ze na neco prijdes. Hlavne si musis srovnat v hlave, co chces, to je to nejpodstatnejsi. Vsechno ostatni zvladnes, vsechny to zvladly, proc zrovna Ty bys nemela? 😉

kamikadze
18. únor 2010

Sofie, to je supr, ze je Ti 21, kazdy gynekolog z toho bude mit radost 😀
Bavily jsme se s mamkou o tom, proc dneska ty maminy tak kontroluji a sleduji a dospely jsme k nazoru, ze je to i tim, ze se zvysil vek matek a tim padem i zdravotni rizika. Driv kdy rodili matky v 20 a 21 letech, tak bylo mnohem mene komplikaci, potratu a umelych oplodneni....

Kazdopadne ja jsem si pockala do 30, tak co to tady vykladam za rozumy....

simka01
18. únor 2010

jo,jo...presne...kolikrat si pripadam jak blazen..furt si vse predstavuji a mluvim si pro sebe..pak vse rikam miminku....tak jsem si zacala psat denik..vlastne to chci jednou dat miminku...aby vedelo,jak mi bylo apod..no o navstevach WC moc psat nebudu..at pak neni smutne... 🙂 jinak jsem cetla hodne clanku o povidani v brisku...kamaradka cetla miminku od 13.tt pohadky a sice nevim,jakou presne...a tu pak melo nejradsi...jak si to pamatovalo? Zazrak...a jeste jedna sranda...kamaradka jezdila na Stepperu behem tehul...pomalu...a miminko ,kdyz se narodilo nemohlo usinat,dokud si ho ona nebo tatka nevzal do naruce a chvili jezdili...
😲

sofieanna
18. únor 2010

Barunka: Já vím, všechny to zvládly a proč né já?! ..Já přemýšlím každou minutu o tom, ale nevím furt co dělat...chci to někomu ještě říct, ale bojím se reakce, chci to říct mámě..ale nevím co na to řekne...

simka01
18. únor 2010

sofi:bylo...tak nejak po dovolene ,kde byli znami,co maji holcicku...nejvic asi muj pritel....bude super tatka a ja neverila,jak se mu vzdy rozsvitily oci.....chteli jsem,ale ne tlacit na pilu..ja vysadila a snad do 3 mesicu se povedlo a tatka to dostal jako vanocni darek....a moji rodice to take dostali jako darek...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru